تحصیل در کالج های زبان فرانسه

فرانسه از دیرباز مقصد نهایی بسیاری از دانشجویان بین المللی در مقاطع مختلف بوده است ، زبان فرانسوی یکی از مهم ترین زبان های جهان است که یادگیری آن برای تحصیل ، کار و زندگی در فرانسه از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، بسیاری از دانشجویان حتی پس از اتمام تحصیل مایلند در فرانسه بمانند و کار و فعالیت خود را در همان کشور به سرانجام برسانند تمام این اهداف منوط به یادگیری به موقع و مناسب زبان فرانسوی است ؛ در این مقاله از موسسه مهرآفرین ، تحصیل در کالج های زبان فرانسه را با تمام جزئیات آن بررسی می کنیم ، از هزینه های آموزش گرفته تا مزایای دوره های زبان فرانسوی ؛ مطالعه این مقاله را از دست ندهید!

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  فرانسه کشوری است که برای تحصیل و آموزش اهمیت ویژه ای برخوردار است. همین امر موجب شده امروزه کالج زبان فرانسه درخواست های زیادی را برای پذیرش دارا باشد. علاوه بر این، این کشور به علت داشتن موقعیت خوب اقتصادی و نرخ بیکاری پایین، هر ساله نیازمند نیروی کار متخصص و ماهر است. نیروی کار متخصص در صورتی در فرانسه می تواند مشغول به کار شود که به زبان فرانسوی تسلط داشته باشد و یا در کالج زبان در فرانسه آموزش دیده باشد.

  همین امر موجب شد تا کارشناسان موسسه مهرآفرین ، مقاله ای کامل و جامع در رابطه با تحصیل در کالج زبان فرانسه، هزینه یادگیری زبان فرانسه، نحوه ثبت نام در دوره زبان فرانسه، شرایط تحصیل در دوره های زبان، شرایط کالج زبان فرانسوی در استراسبورگ، مزایای تحصیل دوره زبان فرانسه و… تهیه کنند. شما عزیزان می توانید با مطالعه این مقاله اطلاعات جامعی را در این رابطه کسب نمایید.

  همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در مجموعه از طریق شماره های درج شده در سایت در ارتباط باشید. موسسه ما با بهره گیری از جدید ترین قوانین مهاجرتی و اخذ اقامت می تواند با مشاوره های تخصصی، بهترین راه را در اختیار شما عزیزان گذارد. تنها کافی است با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  کالج های زبان در فرانسه

  به طور کلی، تحصیل در دانشگاه های فرانسه برای متقاضیانی که مدرک زبان فرانسوی را دارا هستند، رایگان است. متقاضیانی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت فرانسه را دارند، می توانند از طریق شرکت در دوره های زبان فرانسوی به این کشور مهاجرت نمایند. همان طور که می دانید اخذ نمره قبولی در آزمون های زبان برای افرادی که زبان مادری شان فرانسوی نیست، مشکل می باشد. دوره های تحصیل در کالج زبان فرانسه، به دانشجویان و متقاضیان کمک می کند که بتوانند آمادگی لازم را جهت تحصیل در دانشگاه های فرانسه کسب نمایند.

  طول این دوره ها نزدیک به 9 الی 15 ماه می باشد. متقاضیان هنگام تحصیل در این دوره ها اجازه دارند کار نیمه وقتی را جهت تامین هزینه های زندگی خود دارا باشند. توجه داشته باشید که متقاضیان پس از اخذ پذیرش می توانند ویزا تحصیلی خود را دریافت نمایند.

  دوره های آموزش زبان فرانسه

  آموزش زبان در فرانسه دوره های مختلفی دارد که عبارت است از، دوره فرانسوی آکادمیک، دوره آمادگی دانشگاه زبان تخصصی کار، دوره عمومی زبان و… . متقاضیان در دوره های آموزش زبان فرانسوی، با فرهنگ این کشور نیز آشنا می شوند. این دوره ها فقط مختص به سنین پایین نیست و بزرگسالان نیز می توانند در این دوره ها شرکت نمایند. متقاضیانی که در این دوره ها شرکت می کنند می توانند از سطح A1 تا سطح C2  را آموزش ببینند.

  دوره های آموزش زبان فرانسه

  دوره های زبان فرانسوی برای افرادی که به دنبال گسترش زبان خود هستند، بسیار مفید است. فرانسه برای گذراندن دوره های زبان به متقاضیان ویزا اعطا می کند. متقاضیان با اخذ ویزا می توانند در تور آموزش زبان فرانسه شرکت نمایند. متقاضیانی که در این دوره های شرکت می کنند، نمی توانند ویزا توریستی برای همراه خود اخذ نمایند.

  تور آموزشی در کالج زبان در فرانسه

  متقاضیانی که قصد شرکت در تور آموزشی کالج زبان فرانسه را دارند، می توانند به 2 صورت این کار را انجام دهند. در روش اول، متقاضیان می توانند از طریق برخی از دانشگاه های فرانسه که سهمیه آموزش زبان فرانسوی را دارا هستند، برای افزایش سطح زبان در این دوره شرکت نمایند. در روش دوم، آژانس ها یک تور مسافرتی را برای متقاضیانی که قصد شرکت در دوره های زبان را دارند، بر گذار می کنند. طول دوره آموزش زبان 3 الی 6 ماه است و متقاضیان اجازه کار و تحصیل را در این کشور ندارند.

  لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیان ایرانی شانس کمتری را برای شرکت در این تور ها دارا هستند؛ اما می توانند با مشورت و مشاوره درست مهاجرتی به راحتی از طریق آموزش و شرکت در دوره های زبان به فرانسه مهاجرت نمایند. موسسه مهرآفرین یکی از معدود موسساتی است که از طریق شرکت در کالج زبان در فرانسه زمینه مهاجرت متقاضیان را فراهم می آورد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

  هزینه تحصیل در کالج های زبان فرانسه

  هزینه تحصیل در کالج فرانسه در دانشگاه ها و موسسات آموزشی متغیر است؛ اما به طور کلی، هزینه های تحصیل در کالج زبان حداقل 4700 یورو در سال و هزینه تحصیل زبان در دانشگاه ها حداقل 2500 یورو است. البته هزینه های تحصیل در موسسات عالی و کالج ها عدد ثابتی ندارد. دوره های عادی زبان فرانسوی در کالج ها و موسسات عالی هم به صورت ماهانه، هم به صورت سه ماهه، هم به صورت 5 ماهه و هم به صورت 10 ماهه می باشد که هزینه ثبت نام در هر کدام از دوره ها متفاوت است.

  هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه نیز حداقل 1000 تا 2000 یورو می باشد. البته متقاضیانی که از پس این هزینه ها بر نیایند می توانند کمک هزینه دریافت کنند. به طور کلی، می توان گفت که هزینه کالج زبان فرانسوی حداقل 4000 تا 6000 یورو در سال است. همان طور که گفتیم این اعداد و هزینه ها متغیر است و به طول دوره زبان متقاضی بستگی دارد. البته متقاضیان می توانند روش کم هزینه تر و ارزان تری را برای تحصیل در کالج زبان فرانسه انتخاب کنند. این روش از سال 2020 اجرایی شده است و بدین صورت است که متقاضیان می توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه، زبان را تحصیل کنند.

  این روش برای افرادی که می خواهند هزینه کمتری را برای تحصیل زبان در فرانسه پرداخت کنند، بسیار مناسب است. هزینه پرداختی در این روش سالانه حداقل 2000 تا 2500 یورو می باشد.

  مزیت تحصیل در کالج زبان در فرانسه

  فرانسه کشور مناسبی برای مهاجرت و گردشگری می باشد. متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، می توانند از طریق 6 راه به این کشور مهاجرت کنند. راه های مهاجرت به کشور فرانسه را می توانید در مقاله راه های مهاجرت به فرانسه مطالعه نمایید. مزایای تحصیل در کالج زبان در فرانسه عبارت است از:

  1. تقویت مهارت های گفتاری و دستوری در مدت زمان حضور در فرانسه
  2. تقویت فونتیک زبان فرانسوی
  3. بازدید از جاذبه های توریستی فرانسه بدون نیاز به راهنما
  4. یادگیری فرهنگ فرانسوی و آشنایی با تاریخ این کشور
  5. تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی فرانسه
  6. اخذ بورسیه تحصیلی و کمک هزینه زندگی در فرانسه
  7. یادگیری گسترده واژه های فرانسوی
  8. افزایش اعتماد به نفس هنگام صحبت با دیگران
  9. مقابله با شرایط روزمره در کشور فرانسه

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی فرانسه

  متقاضیانی که قصد تحصیل در کالج زبان فرانسه را دارند، باید مدارک زیر را جهت اخذ ویزا گردآوری نمایند:

  • ارائه نامه پذیرش از کالج فرانسه
  • ارائه 2 قطعه عکس
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • کپی از تمامی صفحات پاسپورت
  • ارائه اصل و کپی مدارک هویتی
  • ارائه رزومه به زبان فرانسوی یا انگلیسی
  • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
  • ارائه مدارک تحصیلی به همراه ترجمه
  • ارائه انگیزه نامه به زبان فرانسوی یا انگلیسی
  • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل یا کار

  متقاضیان پس از اخذ ویزا می توانند برای شرکت در دوره های زبان فرانسه به این کشور سفر کنند. پس از ورود به کالج زبان، متقاضی باید تمامی شهریه کالج را پرداخت نماید. در این صورت پذیرش نهایی خود را دریافت خواهد کرد. با دریافت پذیرش نهایی متقاضی این اجازه را دارد که در حین تحصیل، مشغول به کار شود.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی فرانسه

  کالج زبان فرانسه

  کالج های زبان فرانسوی، نه تنها در فرانسه بلکه در کشور های دیگری مثل ترکیه نیز وجود دارد. ترکیه کشوری است که زبان های خارجی مختلفی را آموزش می دهد مانند آلمانی، فرانسوی و انگلیسی که برای آموزش این زبان ها کالج هایی را ارائه کرده است. متقاضیانی که از کشور ایران می خواهند به کالج های زبان فرانسوی بروند، می توانند برای کاهش هزینه های سفر شان، کشور ترکیه را انتخاب نمایند.

  هزینه های آموزش زبان فرانسوی در کشور ترکیه، سالانه نزدیک به 3900 دلار است. البته متقاضیان می توانند حین تحصیل زبان، کار پاره وقت نیز داشته باشند.

  به طور کلی، برای تحصیل زبان در فرانسه و مهاجرت به این کشور، بهتر است قبل از هر اقدامی با فردی که تجربه مهاجرت و اخذ اقامت این کشور را دارد، مشورت نمایید. این کار به شما کمک می کند که بتوانید راحت ترین راه و کم هزینه ترین راه تحصیل زبان را در فرانسه انتخاب نمایید. وکلا مهاجرتی افرادی هستند که می توانند بهترین مشاوره را به متقاضیان بدهند. موسسه مهرآفرین ، یکی از موسسات معتبر مهاجرتی است که بیش از چندین سال سابقه در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت فرانسه را داراست. همچنین این موسسه متشکل از بهترین و با سابقه ترین وکلا و مشاوران است که می توانند شما را در امر مهاجرت راهنمایی کنند.

  پیشنهاد مطالعاتی:

  تحصیل در کالج های آلمان

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

  فرانسه

  سوالات متداول


   

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  پیام بگذارید