کشور روسیه یکی از پهناور ترین کشور ها در جهان است. مهاجرت و اخذ اقامت این کشور روش های گوناگونی دارد که متقاضیان می توانند با استفاده از آن به این کشور مهاجرت کنند. روسیه یکی از کشور های سرد سیر در قاره آسیا می باشد که مناظر بسیار دیدنی را در خود جای داده است. از روش های مهاجرت به کشور روسیه می توان به تحصیل اشاره کرد. دانشجویان از سراسر جهان می توانند جهت تحصیل و ادامه تحصیل ویزا این کشور را دریافت نمایند. مهاجرت تحصیلی روسیه شرایط خاص خود را داراست که دانشجویان بین المللی با آگاهی از آن می توانند به این کشور مهاجرت نمایند. لازم به ذکر است که بگوییم، مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل یکی از راحت ترین روش ها برای اخذ اقامت این کشور نیز می باشد.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  کشور روسیه توانسته در سال های اخیر، زیر ساخت های مناسبی را برای تحصیل دانشجویان بین المللی فراهم آورد و همین امر موجب افزایش متقاضیان مهاجرت به این کشور پهناور شده است. مشاوران ما در این مقاله جامع به بررسی چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه، شرایط تحصیل در روسیه، هزینه های تحصیل، اعزام دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در روسیه، ویزا همراه دانشجو و… پرداخته اند. شما عزیزان با مطالعه این مقاله پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت می کنید. چنانچه پس از مطالعه این مطلب، سوالات دیگری ذهن تان را درگیر کرد، می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در موسسه در تماس باشید.

  مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل

  روسیه، کشوری پهناور و پر جمعیت می باشد. این کشور جاذبه های گردشگری بسیار زیادی را در خود جای داده است. متقاضیان مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل، با اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانند نسبت به اخذ ویزا تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهند. تحصیل در روسیه می تواند به عنوان سکوی پرتابی برای دانشجویان باشد که بتوانند در کشور های بهتری تحصیل نمایند. به طور کلی، روسیه کشور مناسبی برای تحصیل است و از مراکز آموزش عالی در جهان به حساب می آید. هزینه های مناسب تحصیل و دانشگاه های معتبر در این کشور موجب افزایش متقاضیان مهاجرت تحصیلی شده است.

  متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل در روسیه را دارند، باید توجه داشته باشند که در دانشگاه هایی تحصیل کنند که مورد تایید وزارت علوم ایران است. به طور کلی، متقاضیان می توانند در مدارس و دانشگاه های این کشور تحصیل نمایند.

  پذیرش تحصیلی از دانشگاه های روسیه

  متقاضیان مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل، باید قبل از هر اقدامی پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور را اخذ نمایند. اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه کار چندان سختی نیست. متقاضیان جهت دریافت نامه پذیرش باید به وب سایت دانشگاه های روسیه مراجعه کرده و در آن ثبت نام نمایند. در صورت اخذ پذیرش تحصیلی، اداره بین المللی دانشگاه از طرف متقاضیان نسبت به اخذ ویزای دانشجویی اقدامات لازم را انجام می دهد. درخواست اخذ ویزا دانشجویی نزدیک به 3 الی 5 هفته به طول می انجامد و متقاضیان باید نزدیک به 40 دلار بابت هزینه های اخذ ویزا پرداخت نمایند.

  پذیرش تحصیلی از دانشگاه های روسیه

  لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیان مهاجرت به روسیه برای تحصیل تنها 3 ماه فرصت اقامت در این کشور را دارند. در نتیجه دانشجویانی که قصد دارند بیش از 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشند باید نسبت به تمدید ویزا خود اقدامات لازم را انجام دهند.

  مقاطع تحصیلی در روسیه

  متقاضیان مهاجرت تحصیلی به روسیه، می توانند در مدارس و دانشگاه های این کشور تحصیل نمایند. مقاطع تحصیلی در روسیه عبارت است از:

  • تحصیل در مدارس روسیه
  • تحصیل در مقطع کارشناسی در روسیه
  • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه
  • تحصیل در مقطع دکترا در روسیه

   

  تحصیل در مدارس روسیه

  سیستم آموزشی در روسیه بیشتر به سبک کشور های غربی شده است. دانش آموزان جهت تحصیل در دوره های ابتدایی، متوسطه و دبیرستان می توانند به کشور روسیه مهاجرت نمایند. به طور کلی، تحصیل در مقطع ابتدایی در روسیه 5 سال به طول می انجامد و پس از آن دانش آموزان وارد دوره متوسطه می شوند. مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل در مقطع ابتدایی، برای دانش آموزان کمی راحت تر از دانشجویان می باشد. درس هایی که در مدارس روسیه تدریس می شود، عبارت است از:

  • زبان روسی
  • تربیت بدنی
  • هنر
  • علوم اجتماعی
  • صنایع دستی
  • زبان خارجه
  • ریاضیات
  • علوم رایانه
  • علوم طبیعی
  • موسیقی

  متقاضیانی که قصد دارند فرزند شان در مدارس روسیه تحصیل کنند، می توانند با اخذ ویزا تحصیلی به کشور روسیه سفر کنند. البته بهتر است جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از هزینه های تحصیل در روسیه با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند و با مشاوران ما در این باره مشورت نمایند.

  تحصیل در مقطع کارشناسی در روسیه

  متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را در روسیه دارند، می توانند در این دوره ها ثبت نام نمانید. تحصیل در مقطع کارشناسی در روسیه نزدیک به 4 سال به طول می انجامد. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به روسیه برای تحصیل در این مقطع، باید دارای مدرک زبان روسی یا مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6 به بالا باشند. به طور کلی، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی به صورت سالانه حداقل 220 تا 240 هزار روبل است. این هزینه به رشته و دانشگاه محل تحصیل دانشجو بستگی دارد و می تواند مبالغ دیگری نیز باشد. متقاضیان مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل، می توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور، ویزا تحصیلی دریافت نمایند.

  لازم به ذکر است که بگوییم، دوره های کارشناسی در روسیه به زبان روسی بر گزار می شود و متقاضیان باید جهت شرکت در این دوره ها به زبان روسی تسلط داشته باشند. چنانچه شما عزیزان به زبان روسی تسلط ندارید، می توانید در دوره های یک ساله زبان روسی در کشور روسیه شرکت نمایید و از این طریق برای شرکت در آزمون آمادگی لازم را کسب کنید.

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه نزدیک به 2 سال به طول می انجامد. متقاضیان مهاجرت به روسیه باید بدانند که مدارک اخذ شده از دانشگاه های این کشور اعتبار بالایی در جهان دارد. کیفیت آموزش در دانشگاه های روسیه بسیار بالاست و بستری را برای دانشجویان فراهم آورده که به راحتی می توانند تمرکز شان را بر روی تحصیل گذارند. تحصیل در این مقطع هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است. البته دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند باید مدرک زبان شان در سطح آیلتس 6 به بالا باشد.

  شهریه دانشگاه های دولتی روسیه در مقطع کارشناسی ارشد حداقل 13.000 روبل در سال می باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی در این کشور ممکن است به 1.4 میلیون روبل نیز برسد. البته بورسیه های تحصیلی گوناگونی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که می توانند با دارا بودن شرایط آن را دریافت کنند و به صورت نیمه رایگان در دانشگاه های این کشور تحصیل نمایند.

  تحصیل در مقطع دکترا در روسیه

  بهترین انتخاب دانشجویان دکترا جهت تحصیل در این مقطع، کشور روسیه است. این کشور با امکاناتی که در اختیار دارد بستر مناسبی را برای تحقیقات گسترده دانشجویان دکترا فراهم آورده است. متقاضیان جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا باید دارای رزومه تحصیلی قوی در این زمینه باشند. علاوه بر این اگر متقاضی قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارد باید مدرک زبان خود را که در حد آیلس 6.5 می باشد، ارائه دهد. دانشجویان مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل می توانند با اخذ بورسیه های تحصیلی این کشور در مقطع دکترا، به صورت رایگان تحصیل نمایند.

  هزینه های مناسب تحصیل و زندگی در این کشور موجب شده است که متقاضیان زیادی سالانه برای تحصیل در این مقطع به کشور روسیه مهاجرت نمایند.

  به طور کلی، مهاجرت به روسیه برای تحصیل در مقاطع مختلف آن، نسبت به تحصیل در کشور های اروپایی هزینه های مناسب و مقرون به صرفه ای را داراست. علاوه بر این کیفیت آموزشی بالا در این کشور و وجود دانشگاه های معتبر موجب محبوبیت این کشور در آسیا شده است. متقاضیان باید توجه داشته باشند که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور باید معدل مناسبی را دارا باشند. معمولا اکثر دانشگاه های روسیه با توجه به معدل، نتیجه آزمون ورودی و مصاحبه ای که با متقاضی می کنند، نامه پذیرش را به آنها اعطا می نمایند.

  هزینه تحصیل در روسیه

  همان طور که گفتیم، هزینه های مهاجرت تحصیلی به روسیه مناسب و مقرون به صرفه می باشد. شهریه دانشگاه های روسیه به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی دانشجو بستگی دارد. شهریه تحصیل در دانشگاه های دولتی در روسیه بسیار کمتر از شهریه تحصیل در دانشگاه های خصوصی روسیه می باشد. به عنوان مثال شهریه تحصیل در دانشگاه دولتی Immanuel Kant Baltic Federal در سال حداقل 730 تا 1500 دلار می باشد.

  هزینه های زندگی در کشور روسیه نیز برای دانشجویان به صرفه و مناسب است. لازم به ذکر است که بگوییم، هزینه های زندگی افراد به نوع، سبک و شهر محل زندگی شان بستگی دارد؛ اما به طور متوسط هزینه یک دانشجو در شهر سن پترزبورگ در ماه حداقل 300 تا 400 دلار است.

  هزینه تحصیل در روسیه

  مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی روسیه

  متقاضیان مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور باید مدارک زیر را برای دانشگاه به صورت آنلاین ارسال نمایند.

  • ارائه کپی پاسپورت
  • ارائه مدارک تحصیلی به همراه ترجمه
  • تکمیل و ارائه درخواست پذیرش
  • ارائه برگه پرداخت هزینه اپلای
  • ارائه مدرک زبان

  بهترین دانشگاه های روسیه

  متقاضیانی که قصد تحصیل در بهترین دانشگاه های روسیه را دارند، باید قبل از اخذ پذیرش آگاهی لازم را از دانشگاه های این کشور دارا باشند. در ادامه 10 مورد از برترین دانشگاه های کشور روسیه را شرح می دهیم.

  نام دانشگاه رتبه جهانی
  دانشگاه سنت پترزبورگ 242
  دانشگاه ایالتی تومسک 272
  دانشگاه لومونوسوف 78
  دانشگاه ایالتی نووسیبریسک 246
  دانشگاه فنی بائومن مسکو 282
  دانشگاه HSE 305
  موسسه فیزیک و تکنولوژی مسکو 290

  متقاضیان ایرانی می توانند در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم تحصیل نمایند که این دانشگاه ها عبارت است از:

  • دانشگاه فدرال کازان
  • دانشگاه ملی تحقیقات پلی تکنیک تومسک
  • دانشگاه فیزیک و فناوری روسیه
  • دانشگاه فنی مسکو باومن
  • دانشگاه پیتر بزرگ سن پترزبورگ
  • دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک روسیه
  • دانشگاه لومونوسوف مسکو
  • دانشگاه ملی تحقیقات ساراتوف

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی روسیه

  متقاضیان مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل، پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر شان باید نسبت به اخذ ویزا تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهند. اخذ ویزا یکی از مهم ترین مراحل در بحث مهاجرت است؛ چرا که اگر به درستی انجام نشود ممکن است درخواست ویزا از سوی سفارت روسیه رد شود. در این پروسه به شما توصیه می کنیم که از یک وکیل مهاجرتی مجرب و حرفه ای بخواهید که این مراحل را برای شما انجام دهد تا بتوانید ویزا تحصیلی تان را در سریع ترین زمان ممکن دریافت نمایید. مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی عبارت است از:

  • ارائه نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه مدارک هویتی متقاضی
  • ارائه مدرک تحصیلی ماقبل به همراه ترجمه و ریز نمرات
  • ارائه نامه سلامت

  لازم به ذکر است که بگوییم، تمامی مدارک باید به صورت کامل به اداره مهاجرت تحویل داده شود. در صورت ناقص بودن مدارک درخواست شما از سوی سفارت ریجکت می شود.

  ویزای همراه در روسیه

  اخذ ویزای همراه برای همسر یا فرزند زیر 18 سال برای متقاضیانی که در حال تحصیل در کشور روسیه هستند، امکان پذیر است. متقاضیان جهت اخذ ویزا همراه باید مدارک زیر را به سفارت ارائه دهند:

  • 1 قطعه عکس
  • ارائه مدارکی که اثبات کند فرد با متقاضی رابطه خویشاوندی دارد
  • ارائه رسید پرداخت هزینه ویزا
  • ارائه گواهی پزشکی همراه متقاضی
  • ارائه دعوت نامه
  • ارائه مدارک هویتی

  به طور کلی، مهاجرت به روسیه  از طریق تحصیل و اخذ اقامت این کشور کار چندان سختی نمی باشد؛ این در صورتی است که متقاضیان دارای وکیل مهاجرتی خبره و ماهری باشند. معمولا مهاجرت به کشور های آسیایی برای تحصیل دارای شرایط خاصی می باشد. به همین خاطر باید از شرایط مهاجرت تحصیلی به روسیه آگاهی لازم را داشته باشید.  متقاضیان می توانند جهت اخذ اقامت روسیه، پس از فارغ التحصیلی در این کشور مشغول به کار شوند و پس از گذشت چند سال اقامت دائم خود را دریافت نمایند. متقاضیان می توانند جهت مشاوره تخصصی در رابطه با اخذ اقامت روسیه و چگونگی تشکیل پرونده مهاجرتی با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند. مشاورین ما در موسسه آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان هستند.

  سوالات متداول

  کشور روسیه دارای دانشگاه های معتبری می باشد که در سطح جهان اعتبار بالایی دارند. علاوه بر این، کیفیت تصحیل در این کشور بسیار بالاست و دانشگاه های خصوصی اجازه تحصیل به زبان انگلیسی را در این کشور به دانشجویان بین المللی می دهند. علاوه بر تمامی این موارد، هزینه تحصیل در کشور روسیه ارزان و مقرون به صرفه می باشد.

  خیر. دریافت اقامت دائم روسیه تنها در صورتی امکان پذیر است که شما ویزا کاری دریافت نمایید و پس از اتمام تحصیلات تان در این کشور مشغول به کار شوید. در این صورت به شما اقامت دائم تعلق می گیرد.

  معمولا زبان تحصیل در این کشور روسی می باشد. به همین خاطر دولت روسیه برای دانشجویان بین المللی دوره های پادفک را ارائه کرده است تا بتوانند با یادگیری این زبان دروس پایه را پشت سر گذرانند. هزینه این دوره در روسیه نزدیک به 3 تا 7 هزار دلار می باشد.

  بله. متقاضیانی که شرایط اخذ بورسیه تحصیلی را دارا باشند، می توانند نسبت به اخذ بورسیه های تحصیلی این کشور اقدامات لازم را انجام دهند.

  در صورتی که دانشجویان به زبان روسی مسلط باشند، می توانند با هزینه های کمتری در دانشگاه های روسیه تحصیل نمایند.

  بله. دولت روسیه به دانشجویان بین المللی اجازه کار حین تحصیل را ارائه کرده است تا آنها بتوانند از پس هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور بر بیایند.

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  ممکن است شما دوست داشته باشید