تحصیل پزشکی در چین

چین یکی از کشور های پیشرفته و مدرن است که دانشگاه های معتبری را در خود جای داده است. نظام پزشکی و نظام تحصیلی در این کشور بسیار با کیفیت و قوی می باشد. همین امر نیز موجب شده متقاضیان زیادی برای تحصیل پزشکی در چین اقدام به اخذ ویزا نمایند. مدارک دریافت شده از دانشگاه های این کشور در سراسر جهان معتبر است. علاوه بر این هزینه های تحصیل پزشکی در چین بسیار مقرون به صرفه می باشد. به طور کلی، کشور چین برای تحصیل دندانپزشکی و پزشکی مقصد مناسبی برای دانشجویان است.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  دانشجویان زیادی از سراسر جهان، کشور چین را برای تحصیل پزشکی انتخاب می نمایند. کشور چین بیش از 50 دانشگاه را برای ثبت نام متقاضیان تحصیل پزشکی آماده کرده است. این دانشگاه ها برای تحصیل دانشجویان بین المللی دروس خود را به زبان انگلیسی نیز ارائه کرده است. تمامی دانشگاه های پزشکی در کشور چین، با تایید سازمان بهداشت جهانی فعالیت می کنند. علاوه بر این آموزش های پزشکی در این کشور در نظر سنجی سازمان بهداشت جهانی، رتبه 4 را به خود اختصاص داده است.

  مقالات پیشنهادی:

  اقامت و مهاجرت به چین

  تحصیل در چین

  مهاجرت تحصیلی به چین

  مهاجرت کاری به چین

  وکیل مهاجرت به چین

  مشاوران و کارشناسان ما در موسسه مهر آفرین، در این مقاله به صورت جامع به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ داده اند. چنانچه پس از مطالعه این مطلب، نیاز به مشاوره تخصصی مهاجرت و بررسی شرایط تحصیل پزشکی در چین داشتید، می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید. موسسه ما، دارای بیش از 10 سال تجربه در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت چین می باشد. موسسه ما جهت رفاه حال شما عزیزان خدمات خود را هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری ارائه کرده است.

  تحصیل پزشکی چین

  همان طور که گفتیم، کشور چین در سطح جهانی بزرگ ترین اقتصاد را داراست و بهترین و معتبر ترین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی را در خود جای داده است. کشور چین، برای جذب دانشجویان نخبه بین المللی بودجه های زیادی را صرف آموزش و تحصیل کرده است. شهر پکن، یکی از شهر های پیشرفته در حوزه پزشکی می باشد. این شهر بیمارستان های مجهزی را در خود جای داده و تلاشش بر این است که با جذب دانشجویان نخبه بین المللی بتواند بر روی تولید روبات های پزشکی خود بیشتر تمرکز کند.

  لازم به ذکر است که بگوییم، دانشگاه های کشور چین از نظر امکانات و خدمات، جز بهترین و مجهز ترین دانشگاه های جهان به حساب می آیند. این امکانات موجب شده است که دانشجویان از بهترین و با کیفیت ترین سطح آموزشی برخوردار باشند. علاوه بر این هزینه های پایین زندگی و تحصیل پزشکی در چین، بر محبوبیت این کشور افزوده است. متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در چین نیز می توانند در این کشور انتخاب های فراوانی را داشته باشند و به راحتی به زبان انگلیسی تحصیل نمایند.

  تحصیل دندانپزشکی در چین

  رشته های پزشکی و دندانپزشکی در سراسر جهان، محبوبیت خاصی دارد. تحصیل در رشته دندانپزشکی در چین، بسیار خاص و منحصر به فرد است؛ چرا که تمامی دروس و کار های عملی با زیر ساخت های قوی در محیطی فعال تدریس می شود. علاوه بر این هزینه های مناسب تحصیل در رشته دندانپزشکی در چین موجب افزایش متقاضیان مهاجرت شده است. متقاضیان پس از اخذ ویزا تحصیلی می توانند در دانشگاه های دندانپزشکی چین تحصیل نمایند. مدت زمان تحصیل در این رشته حدود 4 سال است .

  تحصیل دندانپزشکی در چین

  دانشجویان دندانپزشکی پس از رسیدن به این درجه باید خود را برای گذراندن دوره های دندانپزشکی آماده کنند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی برای گذراندن دوره های دندانپزشکی باید در آزمون مجوز سراسری شرکت نمایند. دانشجویان می توانند در شاخه های مختلف دندانپزشکی مثل ارتودنسی، پروتز های دندانی، علوم زیست مواد، آسیب شناسی دهان و دندان و… شرکت نمایند.

  لازم به ذکر است که بگوییم، کشور چین برای افرادی که در خارج از کلانشهر ها زندگی می کنند، به تعداد کافی پزشک و دندانپزشک ندارد. در نتیجه متقاضیان پس از فارغ التحصیلی شان برای ارتباط بیشتر با بیماران باید به زبان چینی تسلط داشته باشند. به همین منظور دانشجویان برخی از دانشکده ها قبل از فارغ التحصیلی  باید در آزمون HSK3 شرکت کنند.

  مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور چین

  متقاضیان و دانشجویان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به این کشور مهاجرت می کنند. مهاجرت بیش از 10 هزار دانشجو برای تحصیل به این کشور به خاطر وجود مزایای زیر در چین است:

  • آموزش های عالی و وجود بیش از چندین دانشگاه معتبر با رتبه جهانی پایین در چین
  • هزینه های پایین و مناسب تحصیل و زندگی برای دانشجویان
  • وجود تعداد زیادی بیمارستان برای کارآموزی دانشجویان
  • تحصیل با امنیت بالا
  • وجود 52 دانشگاه تایید شده در سطح جهانی در کشور چین

  دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در چین

  متقاضیان مهاجرت به چین برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی باید با دانشگاه های این کشور آشنایی داشته باشند. ما در این بخش اسامی برخی از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی چین را برای شما عزیزان آورده ایم.

  نام دانشگاه های پزشکی در چین
  دانشگاه آنهویی دانشگاه داروسازی چین
  دانشگاه جنوبی مرکز دانشگاه فوجیان
  دانشگاه چونگ کینگ دانشگاه هاربین
  دانشگاه فودان دانشگاه پزشکی پایتخت چین
  دانشگاه گوانجو دانشگاه تیری گورجس چین
  دانشگاه تکنولوژی شیمی در پکن (BUCT) دانشگاه پزشکی دالیان
  دانشگاه پزشکی چین دانشگاه گوانگشی
  دانشگاه پزشکی هئبی

  دانشگاه های دندانپزشکی در چین به شرح زیر است:

  دانشگاه های دندانپزشکی در چین
  دانشگاه شمالی هئبی دانشگاه پزشکی هاربین
  دانشگاه پزشکی چین دانشگاه دالیان
  دانشگاه تکنولوژی شیمی در پکن (BUCT) دانشگاه پزشکی چانگجی
  دانشگاه جیائو تونگ شانگهای دانشگاه پکن (پکینگ)
  دانشگاه سوچو دانشگاه پزشکی نانجینگ
  دانشگاه نانکای دانشگاه فودان
  دانشگاه اینر مونگولیا(مغولستان) دانشگاه جیلین
  دانشگاه ججیانگ

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی

  متقاضیان برای ورود به کشور چین، نیاز به اخذ ویزا دارند. نوع ویزا با توجه به هدف مهاجرتی افراد تعیین می شود. ویزای تحصیلی در کشور چین به دو دسته تقسیم می شود، دسته اول ویزای نوع F که مختص به دانشجویانی است که در دوره های کوتاه مدت (کمتر از 6 ماه) در چین حضور دارند و دسته دوم ویزای نوع X است که مختص به دانشجویانی است که در دوره های تحصیلی بیش از 6 ماه در کشور چین حضور دارند. متقاضیان پس از وارد شدن به کشور چین، تنها 1 ماه فرصت درخواست اقامت چین را دارند.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی چین عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه و تکمیل فرم درخواست ویزا
  • ارائه بلیط پرواز
  • ارائه گواهی پزشکی
  • پرداخت هزینه 66 دلاری ویزا
  • ارائه پذیرش از دانشگاه های چین همراه با کپی آن

  مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در چین عبارت است از:

  • ارائه دیپلم 12 ساله
  • داشتن سن حداقل 18 سال
  • اخذ 60 درصد نمرات درس های شیمی، فیزیک، زیست در دوره دبیرستان
  • ارائه انگیزه نامه
  • اصل کپی مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات
  • ارائه گواهی پزشکی
  • ارائه توصیه نامه
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه رزومه تحصیلی
  • ارائه برنامه درسی
  • اثبات تمکن مالی
  • ترجمه تمامی مدارک به زبان چینی یا انگلیسی

  هزینه تحصیل پزشکی در چین

  یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان و متقاضیان مهاجرت به چین، هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور است. متقاضیانی که واجد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی هستند، می توانند به راحتی از این طریق به صورت رایگان در کشور چین تحصیل کنند و با کمک هزینه هایی که از طریق بورسیه دریافت می کنند، از پس هزینه های زندگی شان بر بیایند؛ اما متقاضیانی که واجد شرایط دریافت بورسیه نیستند، باید از هزینه های حدودی زندگی و تحصیل در این کشور آگاهی داشته باشند. به طور کلی، هزینه های تحصیل پزشکی در چین، نسبت به کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار مقرون به صرفه و پایین است.

  متقاضیان با توجه به رشته و دانشگاه محل تحصیل شان باید مبالغی در حدود 5 تا 21 هزار دلار را به صورت سالانه مد نظر قرار دهند. رشته های پر  متقاضی مثل هنر، معماری، دندانپزشکی، پزشکی و… هزینه های بیشتری نسبت به دیگر رشته ها دارند. دانشجویان حتی می توانند در دانشگاه های آمریکایی یا انگلیسی که در کشور چین وجود دارند، تحصیل نمایند. هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها به صورت سالانه حداقل 5  تا 14 هزار دلار می باشد که با توجه به مقطع، رشته تحصیلی و دانشگاه متغیر است. لازم به ذکر است که بگوییم، هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین نزدیک به 6000 تا 6500 دلار در سال است.

  هزینه های زندگی دانشجویی در چین با توجه به شهری که دانشجویان در آن اسکان دارند، متفاوت است. به عنوان مثال زندگی در شهر پکن که پایتخت چین به حساب می آید، هزینه های بیشتری نسبت به سایر شهر های آن داراست. هزینه زندگی در پکن برای یک ماه حداقل 1200 دلار است که این مبلغ با توجه به سبک و نوع زندگی دانشجو، محل اسکان، هزینه های تحصیل و… بسیار متغیر می باشد. هزینه زندگی در سایر شهر های چین نیز نزدیک  به 250 تا 500 دلار متغیر است.

  به طور کلی، شهر های شانگهای و پکن از گران ترین شهر های چین هستند که هزینه خوابگاه و اجاره خانه در این شهر ها بسیار بالاست. دانشجویان می توانند برای اجاره خانه یا خوابگاه شهر های ارزان تری مثل جیانگسو، تیانجین و… را انتخاب کنند. هزینه های خوابگاه های دانشجویی در این شهر ها حداقل 100 تا 400 دلار در ماه می باشد. هزینه اجاره آپارتمان های یک خوابه با توجه به شهر و موقعیت ملک محاسبه می شود.

  هزینه های غذا در کشور چین بسیار مقرون به صرفه و پایین است. علاوه بر این تنوع غذایی بسیار بالایی نیز داراست. هزینه یک وعده غذایی در رستوران ها و فست فود های این کشور حداقل 1 تا 4 دلار می باشد و هزینه غذا های خارجی حداقل 7 دلار است. علاوه بر این متقاضیان می توانند وعده های غذایی شان را از سوپر مارکت ها نیز تهیه نمایند که حداقل هزینه آن 200 دلار در ماه می باشد. هزینه های حمل نقل نیز بسیار پایین و مقرون به صرفه است. به عنوان مثال هزینه بلیط مترو حدود 0.5 دلار، هزینه اتوبوس های درون شهری 0.3 دلار و هزینه تاکسی به ازای هر کیلومتر 0.33 دلار می باشد.

  با توجه به هزینه های پایین و مقرون به صرفه برای تحصیل پزشکی در چین و وجود دانشگاه های معتبر در این کشور، می توان گفت که چین، کشور مناسبی برای دانشجویان پزشکی می باشد.

  متقاضیان مهاجرت برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین، می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند. مشاوران و کارشناسان ما در موسسه مهر آفرین، آماده پاسخگویی و مشاوره های تخصصی در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت به شما عزیزان هستند. موسسه ما دارای مجرب ترین و کارآزموده ترین وکلا و مشاورین است. علاوه بر این تمامی فعالیت های خود را با مجوز رسمی و قانونی انجام می دهد. پس بدون نگرانی و با خیالی راحت می توانید تشکیل پرونده مهاجرتی خود را به ما بسپارید.

  سوالات متداول

  خیر. تنها برخی از دانشگاه های کشور چین برای پذیرش دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی دارای آزمون ورودی هستند. برخی دیگر از دانشگاه های این کشور نیازی به آزمون ورودی یا کنکور ندارند.

  توجه داشته باشید که هزینه های تحصیل در دانشگاه های چین، به رشته تحصیلی و دانشگاه بستگی دارد؛ اما به طور کلی این هزینه مبلغی بین 34.000 یوان تا 159.000 یوان متغیر می باشد.

  کشور چین به دانشجویان اجازه کار در حین تحصیل را داده است؛ اما این امر باید با انجام مراحل قانونی صورت پذیرد. معمولا دانشجویان پزشکی به علت فشردگی دروس، زمانی را برای پیدا کردن کار ندارند.

  بله. در این کشور دانشگاه هایی وجود دارد که این دروس را به زبان انگلیسی تدریس می نمایند.

  خیر برخی از دانشگاه های خصوصی در چین، نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند؛ اما متقاضیان باید به زبان انگلیسی یا چینی برای تحصیل تسلط داشته باشند.

  بله. دانشجویان و متقاضیان باید حداکثر تا قبل از 25 سالگی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدامات لازم را انجام دهند.

  بله. متقاضیان می توانند برای تحصیل پزشکی، بورسیه دریافت کنند؛ اما اخذ بورسیه در دوران مقدرماتی تحصیل کمی مشکل است و دانشجو باید چند ترم را پشت سر گذاشته باشد.

  بله. در صورتی که متقاضیان با کسب اطلاعات کافی دانشگاه معتبری را برای تحصیل انتخاب کنند، مدرک اخذ شده از آن دانشگاه دارای اعتبار مناسبی می باشد.

  دانشگاه های پزشکی شیان، جنگجو، هاست و… دانشگاه های کم هزینه تری نسبت به سایر دانشگاه های چین می باشند.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 3نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.