اخذ ویزای فرانسه

فرانسه کشوری است که از لحاظ اقتصادی و صنعتی پیشرفته است و شرایط ایده آل و مطلوبی را برای زندگی دارد. این کشور به علت داشتن جاذبه های گردشگری منحصر به فرد، همواره یکی از جذاب ترین مقاصد برای گردشگران بوده است. شاخص بالای رضایت از زندگی و نرخ بیکاری پایین در این کشور موجب شده است، متقاضیان زیادی برای مهاجرت به این کشور اقدام به اخذ ویزا نمایند. روش های گوناگونی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد که تمامی آنها در درجه اول نیاز به اخذ ویزا دارند.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  کارشناسان ما جهت افزایش آگاهی متقاضیان مهاجرت به فرانسه، این مقاله را تهیه کرده اند. شما عزیزان با مطالعه آن می توانید پاسخ تمامی سوالات خود را در رابطه با شرایط اخذ ویزا فرانسه، ویزا توریستی فرانسه، ویزای کار فرانسه، ویزا خود حمایتی فرانسه، انواع ویزا فرانسه و… دریافت نمایید. چنانچه با مطالعه این مقاله سوالات دیگری برای شما به وجود آمد، می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

  موسسه معتبر مهر آفرین با بیش از چندین سال تجربه در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت فرانسه، خدمات خود را هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری ارائه می کند. این موسسه دارای 2 شعبه در تهران و شیراز است که هر دو شعبه دارای مجوز رسمی و قانونی مهاجرت هستند. برای آگاهی از مشاوره های تخصصی و تشکیل پرونده مهاجرتی، با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  شرایط اخذ ویزا فرانسه

  متقاضیان زیادی قصد مهاجرت به فرانسه را دارند؛ اما از راه های مهاجرت به فرانسه آگاهی ندارند. به طور کلی، راه های مهاجرت به فرانسه از به 6 دسته کلی تقسیم می شوند که عبارت است از:

  1. مهاجرت کاری
  2. مهاجرت تحصیلی
  3. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  4. مهاجرت از طریق تولد
  5. مهاجرت از طریق ازدواج
  6. مهاجرت از طریق پناهندگی

  متقاضیان باید بدانند که برای مهاجرت به کشور های اروپایی، آمریکایی و… باید با توجه به اهداف شان ویزا اخذ نمایند. ویزا فرانسه انواع گوناگونی دارد و متقاضیان باید شرایط اخذ آن را دارا باشند. با این وجود که کشور فرانسه، کشوری پیشرفته و مدرن است؛ اما متقاضیان برای ورود به این کشور باید هدف شان را تعیین کنند و با توجه به آن درخواست اخذ ویزا بدهند. متقاضیان پس از اخذ ویزا فرانسه می توانند در کشور های عضو اتحادیه اروپا و شنگن به راحتی سفر نمایند. لازم به ذکر است که بگوییم، برای اخذ ویزا این کشور متقاضی باید وقت سفارت فرانسه را دریافت کند و تمامی مدارک لازم را برای زمان تعیین شده آماده نماید.

  شرایط اخذ ویزا فرانسه

  انواع ویزا فرانسه

  متقاضیان به علت های گوناگون کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج، گردشگری و… تصمیم به مهاجرت می گیرند. لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیان برای مهاجرت به کشور های اتحادیه اروپا، باید ویزا کوتاه مدت یا بلند مدت اخذ نمایند. ویزای کوتاه مدت مختص به کسانی است که کمتر از 90 روز در فرانسه اقامت دارند و ویزا بلند مدت مختص به کسانی است که بیش از 90 روز در فرانسه اقامت دارند. لازم به ذکر است که بگوییم، فرانسه هم مانند دیگر کشور های اروپایی، از سال 1985 به معاهده شنگن پیوسته است. در نتیجه متقاضیان خارجی باید برای مهاجرت به این کشور، ویزا شنگن را اخذ نمایند. ویزا شنگن انواع مختلفی دارد که عبارت است از:

  • ویزا نوع A

  این نوع ویزا، ویزای ترانزیتی فرانسه می باشد که مختص به افرادی است که مجبور اند در فرودگاه های فرانسه پرواز شان را تغییر دهند. برای درک بهتر این نوع ویزا باید بگوییم که متقاضیانی که قصد سفر به کشور های غیر شنگن را دارند و بنا به شرایطی مجبور به تغییر پروازشان در فرودگاه های فرانسه هستند، باید این نوع ویزا را اخذ نمایند. متقاضیان با اخذ این نوع ویزا، نمی توانند خارج از فضای فرودگاه تردد نمایند.

  • ویزا نوع B

  ویزای نوع B، از نوع ویزای کوتاه مدت می باشد. متقاضیانی که قصد گذر از کشور های عضو معاهده شینگن را دارند، با اخذ این نوع ویزا به مدت 5 روز اجازه گذر و تردد به صورت هوایی و زمینی را به این کشور ها دارند.

  • ویزا نوع C

  ویزای نوع C نیز کوتاه مدت است و به متقاضیان این اجازه را می دهد که در مدت زمان کوتاهی در کشور فرانسه و کشور هایی که عضو معاهده شنگن هستند، اقامت داشته باشد. ویزای توریستی، ویزای ویزیتوری، ویزا ورزشکاران، ویزا کوتاه مدت آموزشی، ویزا تجاری و… از جمله ویزا های نوع C هستند. متقاضیان مهاجرت به فرانسه می توانند این نوع ویزا را به صورت Single (یک بار ورود و خروج) و یا به صورت MultiPle (چند بار ورود و خروج) اخذ نمایند.

  با اخذ این نوع ویزا، متقاضی اجازه ورود و اقامت در کشور های عضو شنگن را نیز دارد.

  • ویزا نوع D

  از دیگر انواع ویزای فرانسه می توان به ویزا نوع D اشاره کرد. این نوع ویزا مختص به متقاضیانی است که قصد اقامت بلند مدت در فرانسه را دارند. با این نوع ویزا متقاضی می تواند در کشور های عضو شنگن نیز اقامت داشته باشد. این نوع ویزا شامل ویزای کاری، ویزا برای هنرمندان، ویزای ورزشکاران، ویزای تحصیلی و… می باشد. ویزا بلند مدت نوع D، اکثرا به صورت MultiPle است که به متقاضی اجازه ورود و خروج چندین باره به کشور های عضو شنگن را می دهد.

  در ادامه به بررسی ویزا های تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و… در فرانسه می پردازیم.

  انواع ویزا فرانسه

  ویزا کاری فرانسه

  متقاضیانی که قصد دارند در کشور فرانسه مشغول به کار شوند، باید از شرایط مهاجرت کاری به این کشور آگاهی داشته باشند. به طور کلی، برای مهاجرت از طریق کار به فرانسه باید متقاضی از کارفرمای فرانسوی، پیشنهاد شغلی دریافت کند. دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای فرانسوی به شرطی قابل تایید دولت فرانسه است که تست بازار در آن صورت گرفته باشد. کارفرما پس از انجام تست بازار، می تواند پیشنهاد شغلی را به متقاضی ارسال کند و متقاضی پس از دریافت پیشنهاد کاری، ویزا کاری اخذ نماید. همچنین اگر در این کشور مشغول به تحصیل هستند، می توانند پس از فارغ التحصیلی، کار مناسبی را پیدا کنند و ویزا تحصیلی خود را به ویزا کاری تبدیل نمایند.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا کاری فرانسه عبارت است از:

  1. پاسپورت معتبر
  2. دو عدد عکس
  3. تکمیل فرم های ویزا
  4. ارائه مجوز کاری از کارفرمای فرانسوی
  5. اثبات تمکن مالی
  6. پرداخت هزینه های ویزا

  متقاضیانی که قصد مهاجرت به فرانسه از طریق کار را دارند، می توانند با مطالعه مقاله مهاجرت کاری به فرانسه، اطلاعات جامعی را در رابطه با نرخ بیکاری و شرایط اقتصادی فرانسه اخذ نمایند.

  ویزا سرمایه گذاری در فرانسه

  یکی از ویزا های بلند مدتی که متقاضیان می توانند برای اقامت در فرانسه اخذ نمایند، ویزا سرمایه گذاری است. متقاضیان برای سرمایه گذاری در فرانسه باید استاندارد های سرمایه گذاری را در کشور فرانسه بررسی نمایند؛ چرا که اگر آگاهی لازم را از آنها نداشته باشند، ممکن است با مشکل مصادره اموال یا ریسک از دست رفتن سرمایه مواجه شوند. متقاضیان با بررسی این موارد، می توانند ویزا بلند مدت فرانسه را اخذ نمایند. سرمایه گذاری در فرانسه راه های گوناگونی دارد که عبارت است از، سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و… .

  متقاضیان می توانند با اخذ ویزا موقت به این کشور مهاجرت کرده و با سرمایه گذاری، ویزا خود را تا 5 سال تمدید نمایند.

  ویزا بلند مدت الحاق به خانواده در فرانسه

  این نوع ویزا یکی از انواع ویزا های بلند مدت به حساب می آید. متقاضیانی که همسر یا فرزندشان در کشور فرانسه هستند، می توانند با اخذ ویزا الحاق خانواده به این کشور مهاجرت نمایند. البته لازم به ذکر است که این نوع ویزا برای فرزندان کمتر از 18 سال صادر می شود. همچنین متقاضی در این نوع ویزا باید درآمد و دارایی لازم را برای تامین هزینه های خانواده اش دارا باشد.

  ویزا بلند مدت ازدواج در فرانسه

  این نوع ویزا مختص به افرادی است که با یکی از شهروندان یا افراد مقیم فرانسه ازدواج می کنند. متقاضی پس از ازدواج با یکی از شهروندان فرانسه، می تواند اقامت 4 ساله در این کشور را اخذ نماید. پس از گذشت این مدت زمان و جدا نشدن از همسر خود می تواند، اقامت دائم فرانسه را درخواست دهد.

  ویزا تحصیلی فرانسه

  متقاضیان زیادی هستند که از سراسر جهان برای تحصیل در فرانسه اقدام به اخذ ویزا تحصیلی می کنند. دانشگاه های فرانسه به صورت خصوصی و دولتی مشغول به فعالیت هستند. متقاضیان می توانند برای اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه، رزومه تحصیلی خود را برای آن ها ارسال نمایند. دانشگاه پس از بررسی رزومه تحصیلی متقاضیان، در صورت تایید، نامه پذیرش تحصیلی را برای آنها ارسال می کند. متقاضی پس از دریافت نامه می تواند به سفارت فرانسه مراجعه کرده و ویزا تحصیلی دریافت نماید.

  نکته حائز اهمیت اینجاست که اگر متقاضی بر زبان فرانسوی تسلط کافی داشته باشد و دارای مدرک زبان فرانسوی باشد، می تواند در دانشگاه های دولتی فرانسه به صورت رایگان تحصیل نماید. متقاضیان برای اخذ ویزا فرانسه باید مدارک زیر را به سفارت ارائه دهند:

  1. ارائه پاسپورت معتبر
  2. ارائه نامه پذیرش از دانشگاه های فرانسه
  3. ارائه مدرک زبان
  4. ارائه مدارک هویتی به همراه ترجمه
  5. ارائه مدارک تمکن مالی
  6. ارائه آخرین مدرک تحصیلی

  متقاضیانی که قصد تحصیل در فرانسه را دارند، باید بدانند که نباید از تاریخ فارغ التحصیلی آنان تا زمانی که از دانشگاه های فرانسه پذیرش میگیرند، مدت زمان زیادی گذشته باشد؛ چرا که شانس کمتری را برای اخذ ویزا تحصیلی خواهند داشت.

  ویزا درمانی فرانسه

  فرانسه، کشوری است که سیستم مراقبت های پزشکی و مراقبت های بهداشتی را با کیفیت بالایی ارائه می دهد. شهروندانی که در این کشور مشغول به کار هستند، می توانند با پرداخت بیمه از امکانات پزشکی رایگان در این کشور بهره مند شوند. کشور فرانسه نزدیک به 11 درصد از تولید ناخالص داخلی خود را به بهداشت و درمان اختصاص داده است و می توان گفت که شهروندان این کشور هنگام مراجعه به بیمارستان ها و مراکز درمانی مبلغ بسیار ناچیزی را برای درمان پرداخت می نمایند و یا در صورت بهره مندی از بیمه هیچ هزینه ای را پرداخت نمی کنند.

  متقاضیانی که در کشور خود خدمات درمانی مناسبی را ندارند، می توانند با اخذ ویزا درمانی به کشور فرانسه سفر کنند. این نوع ویزا به عنوان ویزای کوتاه مدت به حساب می آید و برای مدت 3 ماه است. اگر متقاضی نیازمند درمان بیشتری باشد، می تواند درخواست اقامت موقت بدهد. برای اخذ ویزای درمانی متقاضیان باید مدارک زیر را به سفارت فرانسه ارائه دهند:

  1. ارائه مدارک هویتی به همراه ترجمه
  2. ارائه مدارک محل سکونت که شامل بیمارستان، اجاره منزل و… است
  3. ارائه نامه از پزشک یا بیمارستان مبنی بر این که فرد نیاز دارد در فرانسه درمان شود
  4. ارائه پاسپورت معتبر
  5. ارائه بلیط رفت و برگشت
  6. ارائه 2 قطعه عکس
  7. ارائه بیمه نامه
  8. تکمیل و ارائه فرم های مربوط به اخذ ویزا
  9. ارائه مدارک تمکن مالی

  متقاضیان با ارائه مدارک به سفارت فرانسه در کشورشان، باید برای بررسی پرونده 15 روز منتظر بمانند. پس از بررسی های لازم ویزا درمانی برای آنها صادر می گردد.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا فرانسه

  به طور کلی، متقاضیان برای اخذ هر نوع ویزایی باید مدارکی را ارائه دهند. متقاضی با ارائه این مدارک، می تواند وقت سفارت فرانسه را رزرو کرده و برای مصاحبه آماده شود. چنانچه مدارک ارائه شده ناقص باشد، درخواست ویزای متقاضی از سوی سفارت رد می شود. مدارک لازم جهت اخذ ویزا عبارت است از:

  1. ارائه مدارک هویتی به همراه ترجمه
  2. ارائه پاسپورت معتبر
  3. ارائه نامه تمکن مالی
  4. مسلط بودن به زبان انگلیسی یا فرانسوی
  5. ارائه مدارک لازم با توجه به هدف سفر متقاضی
  6. ارائه 2 قطعه عکس
  7. ارائه بیمه مسافرتی
  8. تکمیل و ارائه فرم های اخذ ویزا
  9. ارائه مدارک محل سکونت متقاضی در کشور فرانسه

  متقاضیان می توانند با اخذ ویزا فرانسه، به این کشور مهاجرت کرده و در صورت واجد شرایط بودن، اقامت این کشور را اخذ نمایند. لازم به ذکر است که بگوییم، وجود وکیل مهاجرتی در پروسه اخذ ویزا می تواند نقش موثری داشته باشد؛ چرا که وکیل مهاجرت با تمامی قوانین و مقررات کشور فرانسه آشناییت دارد و می تواند در جمع آوری هرچه سریع تر مدارک ویزا به متقاضیان کمک کند. علاوه بر این می تواند با انجام دادن تمامی کار های حقیقی و حقوقی فرد، پرونده مهاجرتی وی را هرچه سریع تر به نتیجه برساند.

  موسسه مهرآفرین، با گردآوری بهترین و مجرب ترین وکلا و مشاوران، توانسته بستری را برای متقاضیان فراهم کند که با مناسب ترین هزینه و مشاوره های تخصصی، هرچه سریع تر پرونده مهاجرتی آنان را به نتیجه برساند. این موسسه با بیش از چندین سال سابقه در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت، در تمامی پرونده های مهاجرتی خود موفق بوده است. متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند.

  سوالات متداول

  با اخذ پذیرش از دانشگاه ها یا موسسات آموزشی معتبر در فرانسه و داشتن سن مناسب و تمکن مالی می توانید اقدام به دریافت ویزا تحصیلی فرانسه نمایید.

  بله. به علت انگشت نگاری در سفارت فرانسه متقاضی اصلی باید حضور داشته باشد؛ اما در صورتی که متقاضی زیر 12 سال باشد الزامی در حضوری وی در سفارت نیست.

  مهم ترین شرایط برای اخذ ویزا خود حمایتی، پشت وانه مالی مناسب و داشتن درآمد کافی از شروط مهم ویزا خود حمایتی می باشد . علاوه بر این شما باید قبل از درخواست ویزا به کشور فرانسه سفر داشته باشید.

  خیر. برای گرفتن ویزا نیازی به ضمانت نامه بانکی ندارید.

  خیر. این هزینه ها برای بررسی مدارک و انگشت نگاری می باشد و در صورت ریجکتی هیچ هزینه ای بازگردانده نمی شود.

  اگر شما دارای ویزا بلند مدت باشید پس از ورود به کشور فرانسه می توانید کارت اقامت خود را از اداره مهاجرت این کشور دریافت نمایید.

  خیر. تنها افرادی که قصد اقامت بیش از 90 روز را در فرانسه دارند، باید این نوع ویزا را دریافت کنند.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  پیام بگذارید