موسسه مهاجرتی مهرآفرین، یکی از معدود موسسات معتبر و رسمی در زمینه مهاجرت، اخذ ویزا و اقامت می باشد که خدمات خود را هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری ارائه می دهد. موسسه ما دارای 2 شعبه رسمی در تهران و شیراز می باشد که متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به این شعبات مراجعه نمایند و یا می توانند با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشند. موسسه ما دارای چندین سال سابقه در زمینه مهاجرت می باشد و دارای بهترین و مجرب ترین وکلا و مشاورین است که علم حقوقی بالایی در این زمینه دارند.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  یکی از روش های مهاجرت به کشور سوئد از طریق تحصیل است. مهاجرت تحصیلی به این کشور کار چندان آسانی نیست و نیازمند افزایش آگاهی در این رابطه می باشد. مهاجرت به کشور سوئد از طریق تحصیل و چگونگی پیدا کردن کار پس از اتمام تحصیلات، سوالات زیادی را در ذهن دانشجویان به وجود می آورد. سوالاتی از قبیل چگونگی اخذ ویزا تحصیلی، چگونگی اخذ اقامت دائم سوئد از طریق تحصیل، نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور، میزان هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی، شرایط مهاجرت تحصیلی به سوئد و از این قبیل سوالات که متقاضیان برای پاسخ به آن کافی است تا پایان این مقاله همراه ما باشند.

  مقالات مهاجرتی:

  تحصیل پزشکی در سوئد

  مهاجرت به سوئد

  تحصیل در سوئد

  وکیل مهاجرت به سوئد

  مهاجرت کاری به سوئد

  مهاجرت تحصیلی به سوئد

  علاوه بر این، موسسه مهاجرتی مهرآفرین دارای سابقه درخشانی در زمینه مهاجرت و اقامت به کشور های اروپایی، آمریکایی و آسیایی است. متقاضیان می توانند جهت مشاوره تخصصی با وکلا و مشاورین ما با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرند.

  مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

  کشور سوئد، یکی از کشور های حوزه اسکاندیناوی می باشد که در شمال اروپا واقع شده است. این کشور مساحتی نزدیک به 450 هزار کیلومتر مربع را داراست و جمعیتی بالغ بر 9 میلیون نفر را در خود جای داده است. پایتخت این کشور شهر استکهلم می باشد و زبان رسمی مردم آن سوئدی است. البته زبان سوئدی بسیار  به زبان های نروژی و دانمارکی نزدیک است. سوئد یکی از کشور های پیشرفته و مناسب برای زندگی و تحصیل می باشد. البته این کشور  یکی از گران ترین کشور های جهان نیز به حساب می آید. کشور سوئد در زمینه تامین رفاه و امنیت اجتماعی در صدر تمامی کشور های جهان قرار دارد.

  سوئد همانند آلمان، فرانسه و دیگر کشور های اروپایی در حوزه شینگن قرار داشته و متقاضیان برای ورود به این کشور باید ویزا شینگن دریافت نمایند. سیستم آموزشی در این کشور بسیار قوی و با کیفیت می باشد. علاوه بر این، دانشگاه های معتبر در سطح جهان را نیز در خود جای داده است. تمامی این عوامل موجب شده است که سوئد به یکی از کشور های محبوب برای مهاجرت تحصیلی به حساب آید. متقاضیان مهاجرت به این کشور می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی اعم از مدرسه و دانشگاه تحصیل نمایند.

  شاید  برای شما هم این سوال به وجود آید که چرا باید در سوئد تحصیل کنیم؟

  برای پاسخ به این سوال باید بگوییم، سوئد کشوری است که در اتحادیه اروپا واقع شده و دارای استاندارد های بالای امنیت اجتماعی و اقتصادی می باشد. در این کشور اکثر دانشگاه ها مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشند و در سایر کشور های جهان از اعتبار مطلوبی برخوردار هستند. به همین خاطر، تحصیل در این دانشگاه ها می تواند به عنوان سکوی پرتابی برای دانشجویان بین المللی باشد. مهاجرت تحصیلی سوئد این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم آورده است که در حین تحصیل بتوانند کار پاره وقت نیز داشته باشند. علاوه بر تمامی این موارد، دولت این کشور بورسیه های تحصیلی گوناگونی را برای دانشجویان ارائه کرده است.

  یکی دیگر از مهم ترین عوامل برای تحصیل در کشور سوئد، برخورداری از کلیه مزایای شهروندی برای دانشجویان بین المللی می باشد. تمامی این عوامل موجب شده است که محبوبیت این کشور، نزد دانشجویان بین المللی افزایش یابد و به تعداد متقاضیان مهاجرت تحصیلی به سوئد افزوده شود.

  مهاجرت تحصیلی به سوئد و تحصیل در مقاطع مختلف آن

  همان طور که گفتیم، متقاضیان می توانند در مدارس و دانشگاه های این کشور تحصیل نمایند. مقاطع تحصیلی در سوئد عبارت است از:

  • تحصیل در مدارس سوئد
  • تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئد
  • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد
  • تحصیل در مقطع دکترا در سوئد

  مهاجرت تحصیلی به سوئد و تحصیل در مقاطع مختلف آن

  تحصیل در مدارس سوئد

  تمامی والدین دوست دارند تا کودکان خود را در بهترین مدارس در جهان ثبت نام نمایند تا آینده فرزند شان تضمین شود. از آنجایی که کشور سوئد دارای سیستم آموزشی بسیار قوی می باشد، اکثر افراد نیز به دنبال اخذ ویزا تحصیل  در مدارس سوئد هستند. البته تحصیل در مدارس این کشور برای دانش آموزان ایرانی تنها مزیتی که دارد، این که در شهر های استکهلم و گوتنبرگ در سوئد، مدارس ایرانی وجود دارد و متقاضیان ایرانی می توانند فرزندان خود را در این مدارس ثبت نام نمایند.

  لازم به ذکر است که بگوییم، مدارس ایرانی در سوئد، زیر نظر آموزش و پرورش این کشور قرار داشته و طبق رویکرد های آموزشی آن جلو می روند. به همین خاطر هیچ نگرانی از باب تحصیلات دانش آموزان در این کشور وجود ندارد. معمولا سنین تحصیل کودکان از 1 تا 6 سالگی آغاز می شود و آنها به صورت اختیاری به دوره های پیش دبستانی وارد می شوند. تحصیل برای کودکان 7 تا 16 سال در این کشور اجباری می باشد و ثبت نام دانش آموزان به صورت خودکار در مدارس عمومی منطقه صورت می پذیرد. پس از 16 سالگی نیز دانش آموزان به دوره های دبیرستان و پیش دانشگاهی وارد می شوند و پس از اخذ مدرک دیپلم می توانند در دانشگاه های این کشور تحصیل نمایند.

  مدارس در کشور سوئد به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شود. تحصیل در مدارس دولتی این کشور رایگان و تحصیل در مدارس خصوصی دارای شهریه و هزینه های جانبی است. مدارس دولتی در کشور پیشرفته سوئد، مختص به دانش آموزانی است که تابع این کشور هستند و یا اقامت دائم آن را دارا هستند.  مدارس دولتی در این کشور توسط شهرداری منطقه ای اداره شده و بودجه آن از محل مالیات بر بودجه تامین می شود. شهرداری منطقه ای در سوئد وظیفه دارد تا دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در دوره های دبیرستان را ندارند، جستجو و پیگیری نماید.

  دانش آموزان بین المللی و دانش آموزانی که تبعه سوئد هستند، می توانند در مدارس خصوصی ثبت نام نمایند. هزینه تحصیل در مدارس خصوصی بر عهده والدین دانش آموز است و به صورت میانگین بین 8 تا 40 هزار یورو شهریه سالانه این مدارس می باشد. مدارس خصوصی در این کشور می توانند از برنامه های درسی ملی پیروی نکنند و روش های استاندارد دیگری را اجرا نمایند. در کشور سوئد معمولا مدارس خصوصی با یک دیگر رقابت داشته و والدین می توانند از بین آنها یکی را انتخاب نمایند.

  کشور سوئد علاوه بر مدارس خصوصی، مدارس بین المللی را نیز در خود جای داده است که مختص به دانش آموزان خارجی است. این مدارس تمامی نیاز های دانش آموزان خارجی را رفع می نمایند. مدارس بین المللی معمولا در شهر استکهلم واقع شده اند. هزینه های تحصیل در این مدارس به صورت سالیانه از مبلغ 8 هزار یورو آغاز می شود. البته این مبالغ ثابت نیستند و ممکن است با توجه به نوع مدرسه متغیر باشند.

  مهاجرت تحصیلی به سوئد و تحصیل در مقطع کارشناسی

  سیستم آموزشی در این کشور از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و طبق استاندارد های بین الملل رتبه بالایی نیز داراست. تحصیل در دانشگاه های سوئد در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. کشور سوئد بستر مناسبی را برای تحقیقات و توسعه علمی ارائه کرده است و در زمینه های فناوری محیط زیست و فناوری های نانو بسیار پیشرفته می باشد. متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های سوئد باید در اولین قدم، نامه پذیرش تحصیلی اخذ نمایند.

  برای اخذ نامه پذیرش از دانشگاه های سوئد، متقاضیان باید رزومه تحصیلی خود را به دانشگاه های این کشور ارسال نمایند و در صورت تایید، دانشگاه به وی نامه پذیرش تحصیلی ارائه می کند. اگر به عنوان دانشجوی بین المللی قصد مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل را دارید، ابتدا به وب سایت پذیرش دانشگاه های سوئد مراجعه کرده و فرم های مربوطه در آن را تکمیل نمایید. همچنین باید مدارکی را مبنی بر مهارت های زبان انگلیسی به دانشگاه ارائه دهید تا بتوانید شرایط ورود به دوره های تحصیلی دانشگاه های سوئد را کسب نمایید.

  توجه داشته باشید که آخرین مهلت دانشجویان برای درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد در ماه ژانویه می باشد. متقاضیان برای ثبت نام در دوره های کارشناسی در سوئد باید دارای مدرک دیپلم 12 ساله باشند. علاوه بر این باید دارای مدرک زبان انگلیسی یا سوئدی نیز باشند تا بتوانند از دانشگاه های این کشور پذیرش اخذ نمایند. تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئد نزدیک به 3 الی 4 سال به طول می انجامد. توجه داشته باشید که اگر رشته مد نظر شما در سوئد به زبان سوئدی ارائه شده باشد، شما مستلزم آن هستید که مدرک زبان سوئدی ارائه نمایید.

  برای اخذ مدرک زبان سوئدی نیز می توانید در کالج های زبان این کشور شرکت نمایید. متقاضیان می توانند در دانشگاه های خصوصی و دولتی این کشور تحصیل نمایند. تحصیل در دانشگاه های خصوصی سوئد هزینه های بیشتری را نسبت به تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور داراست.

  مهاجرت تحصیلی به سوئد و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  از دیگر شرایط مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور است. البته متقاضیان برای اخذ پذیرش باید دارای مدرک لیسانس از یک دانشگاه معتبر بین المللی باشند. دانشجویان می توانند برای 4 رشته تحصیلی درخواست اخذ پذیرش دهند که در صورت تایید دانشگاه، نامه پذیرش برای آنها ارسال می شود. توجه داشته باشید که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور هم به زبان انگلیسی و هم به زبان سوئدی امکان پذیر است و معمولا تمامی رشته ها به زبان انگلیسی ارائه شده اند.

  متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور را دارند، باید در ابتدا در کالج های زبان سوئدی این کشور ثبت نام نمایند و پس از کسب نمره قبولی درخواست خود را به دانشگاه ارسال کنند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد، با توجه به رشته و دانشگاه محل تحصیل متقاضیان مبالغ متفاوتی می باشد؛ اما به طور کلی، می توان گفت که این هزینه ها به صورت سالانه از 10.000 یورو آغاز می شود.

  مهاجرت تحصیلی به سوئد و تحصیل در مقطع دکترا

  همانطور که گفتیم، کشور سوئد از لحاظ آموزش، سطح بسیار بالایی داشته و از استاندارد های آموزشی با کیفیتی استفاده می نماید.

  تحصیل در مقطع دکترا در سوئد به صورت تحقیقاتی می باشد. تحصیل در این مقطع نزدیک به 4 سال به طول می انجامد و برنامه های آموزشی متفاوتی از دیگر مقاطع داراست. اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا لازمه انتخاب سوپروایزر مناسب می باشد. متقاضیان توجه داشته باشند که برای تحصیل در مقطع دکترا در سوئد باید دارای 2 سوپروایزر باشند. این دو سوپروایزر هر کدام وظایف جداگانه ای داشته و باید به دانشجوی در حال تحصیل حقوق بدهند.

  مهاجرت تحصیلی به سوئد و تحصیل در مقطع دکترا

  یکی از این سوپروایزر ها وظیفه نظارت بر روی پروژه های علوم اجتماعی و علوم انسانی را برعهده داشته و دیگری وظیفه سرپرستی بر روی پروژه های مهندسی و فناوری را برعهده دارد. هدف اصلی تحصیل در این مقطع، ارائه پایان نامه می باشد که دانشجو باید از آن دفاع کند. برای اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع علاوه بر سوپروایزر متقاضی باید دارای رزومه تحصیلی قوی باشد تا بتواند اساتید راهنما را برای دریافت پذیرش قانع نماید.

  هزینه های تحصیل و زندگی در سوئد

  یکی از مهم ترین موضوعاتی که متقاضیان مهاجرت تحصیلی سوئد باید از آن آگاهی لازم و کافی را داشته باشند، هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور است. ما به صورت کلی، هزینه های زندگی و تحصیل در دانشگاه های این کشور را در جدول زیر قرار داده ایم.

  عناوین مبلغ به یورو
  هزینه خرید به صورت ماهانه 210 یورو
  هزینه های رفت و آمد دانشجو در ماه 80 یورو
  اجاره آپارتمان یک خوابه 500 یورو
  متوسط دستمزد 2000 یورو

   

  شهریه دانشگاه های سوئد عبارت است از:

  نوع رشته شهریه دانشگاه به صورت حدودی
  رشته های علوم اجتماعی و انسانی 7000 الی 10.000 متغیر است
  رشته های معماری و طراحی 17.000 الی 25.000 متغیر است
  رشته های مهندسی و اطلاعات و علوم طبیعی 11.000 الی 13.000 متغیر است

  دانشگاه های برتر در سوئد

  یکی دیگر از مهم ترین مسائلی که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به سوئد باید از آن آگاهی داشته باشند، دانشگاه های برتر در این کشور است.

  رتبه جهانی نام دانشگاه
  41 Karolinska Institute
  96 Lund University
  102 Uppsala University
  175 Stockholm University
  186 University of Gothenburg

   

  دانشگاه های ذکر شده در جدول از برترین دانشگاه های موجود در کشور سوئد هستند. مدرک دریافتی از این دانشگاه ها اعتبار بسیار بالایی در سراسر جهان دارد. برخی دیگر از دانشگاه های انگلیسی زبان در کشور سوئد که رتبه های مناسبی دارند عبارت است از:

  • دانشگاه استکهلم
  • دانشگاه گوتنبرگ
  • موسسه فناوری بلکینگ
  • دانشکده هنر، صنایع دستی و طراحی دانشگاه Konstfac
  • موسسه سلطنتی فناوری KTH
  • دانشگاه کارلستاد
  • دانشگاه کریستیناستاد
  • دانشگاه لینچوپینگ
  • دانشگاه Södertörn در استکهلم
  • دانشکده اقتصاد استکهلم
  • دانشگاه صنعتی چالمرز
  • دانشگاه دالارنا
  • دانشگاه لوند
  • دانشگاه ملباسن
  • دانشگاه مالمو
  • دانشگاه اوربرو
  • دانشگاه گوتلند
  • دانشگاه هالمستاد
  • دانشگاه کارلستاد
  • دانشگاه کریستیناستاد

  نکته مهم! انگلیسی زبان بودن این دانشگاه ها است.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی سوئد

  دانشجویان ایرانی و دانشجویانی که عضو منطقه اقتصادی در اروپا نیستند برای مهاجرت تحصیلی به سوئد باید قبل از شروع دوره های تحصیلی اقدام به اخذ مجوز های لازم و اقامتی نمایند. شروع ثبت نام ویزا تحصیلی تا اواسط ماه ژانویه می باشد. توجه داشته باشید که برای اخذ ویزا تحصیلی متقاضیان باید دارای نامه پذیرش باشند. علاوه بر این باید فرم های مربوطه برای درخواست ویزا را به گونه ای خاص پر نمایند. به همین خاطر بهتر است که برای دریافت مشاوره های تخصصی در این رابطه با مشاورین خبره و متخصص ما در تماس باشید. برای ارتباط با ما می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی سوئد عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه عکس پاسپورتی
  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
  • گواهی ازدواج در صورت متاهل بودن
  • گواهی تولد فرزند در صورت دارا بودن فرزند
  • ارائه مدرک زبان آیلتس یا مدرک زبان سوئدی
  • ارائه گواهی تمکن مالی
  • تکمیل و ارائه فرم های درخواست ویزا

  به طور کلی، متقاضیان مهاجرت تحصیلی به سوئد بهتر است قبل از هر اقدامی با مشاورین و وکلا مجرب و متخصص مشورت نمایند و از تجربیات آنها استفاده کنند؛ چرا که مهاجرت امر مهمی است و نباید آن را ساده تلقی کرد. متقاضیانی هم که قصد اخذ اقامت دائم این کشور را دارند، می توانند پس از پایان تحصیلات شان در کشور سوئد کار مناسبی را پیدا نمایند و با عقد قرارداد، ویزا کاری دریافت نمایند. اقامت سوئد از طریق تحصیل تنها از این روش امکان پذیر می باشد.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 2نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.