مهاجرت کاری به کانادا

کانادا، یکی از کشور های مهاجر پذیر در جهان است که روش های مختلفی برای مهاجرت دارد. ما در این بخش، مهاجرت کاری به کانادا را مورد بررسی قرار می دهیم. مهاجرت کاری و اخذ ویزای کار کانادا شیوه ای امن اما پیچیده برای مهاجرت به این کشور است لذا می توانید با دریافت مشاوره های تخصصی از کارشناسان ما بهترین و به موقع ترین اقدامات را در این مسیر انجام دهید ، مقاله را بخوانید و سپس با ما در تماس باشید.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  کانادا یکی از کشور های توسعه یافته است که نرخ بیکاری آن بسیار پایین می باشد و برای افراد ماهر و متخصص فرصت های شغلی بسیاری را مهیا کرده است. همین امر باعث شده متقاضیان زیادی به فکر مهاجرت به کانادا از طریق کار باشند؛ اما از جزئیات و شرایط آن اطلاعی نداشته باشند. هر ساله نزدیک به 300.000  نیروی کار خارجی، با اخذ ویزای کار کانادا به این کشور وارد می شوند. کانادا، کشوری است که سطح رفاه و خدمات اجتماعی بالایی دارد و شرایط زندگی را بسیار مطلوب ساخته است.

  مقالات پیشنهادی:

  مهاجرت تحصیلی به کانادا

  تحصیل پزشکی در کانادا

  تحصیل در کانادا

  مهاجرت به کانادا

  وکیل مهاجرت به کانادا

  همین امر باعث شده مهاجرت کاری به کانادا، متقاضیان زیادی داشته باشد. ما در این مقاله به تمامی سوالات شما در باب مراحل اخذ ویزا کاری کانادا، هزینه ویزا کار، مهاجرت از طریق کار به این کشور و… پاسخ می دهیم تا شما بتوانید طبق شرایطی که دارا هستید بهترین روش را برای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت دائم آن انتخاب نمایید. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید، می توانید با موسسه مهر آفرین تماس بگیرید و یا سوال خود را در بخش دیدگاه ها برای مشاورین ما بنویسید.

  مهاجرت کاری و اخذ ویزای کار کانادا

  مهاجرت کاری به کانادا

  کشور کانادا حدود 37 میلیون نفر جمعیت دارد و زبان رسمی آن انگلیسی و فرانسوی می باشد. همچنین واحد پول این کشور دلار کانادا است. دولت کانادا به نیروی کار متخصص و ماهر برای اجرای برنامه های خود نیازمند است، همین امر باعث شده متقاضیان مهاجرت به کانادا بیشتر از طریق کار، ویزا دریافت نمایند.

  اخذ ویزای کاری کانادا پروسه ای است که نزدیک به چند هفته زمان میبرد که این مدت زمان به ملیت، شغل و تخصص متقاضی بستگی دارد. به طور کلی می توان گفت اخذ ویزا کاری در کانادا در چند مرحله خلاصه می شود:

  • دریافت پیشنهاد کاری یا Job offer
  • تمدید پیشنهاد کاری توسط کارفرما
  • ارائه درخواست ویزا
  • صدور و اخذ ویزا کار
  • کارفرما باید گزارش ارزیابی تاثیرات بازار کار یا LMIA را از وزارت کار درخواست نمایند (این مورد الزامی ندارد و بنا به درخواست کارفرما است)

  توجه کنید که اخذ ویزا کار در کانادا می تواند موجب اخذ اقامت دائم در این کشور نیز شود.

  مهاجرت کاری به کانادا

  شرایط اخذ ویزا کار کانادا

  در سراسر جهان افراد زیادی قصد مهاجرت به کانادا از طریق کار را دارند؛ چرا که موقعیت های شغلی و اجتماعی مطلوبی در این کشور وجود دارد. مهاجرت به کانادا و اخذ ویزا از چند روش امکان پذیر است؛ اما شرایط اخذ ویزا کاری کانادا به دو روش صورت می گیرد:

  • اخذ ویزا Job offer یا پیشنهاد کاری
  • اخذ ویزا کار در کانادا از طریق امتیاز بندی اسکیل ورکر

  ویزای کار کانادا از طریق Job offer یا پیشنهاد کاری

  در این روش شما باید از کارفرمایی که در کشور کانادا است، پیشنهاد کاری دریافت نمایید؛ اما قبل از هر کاری باید لیست مشاغل مورد نیاز در کشور کانادا را بررسی کنید و در صورتی که در آن مشاغل مهارت و تخصص کافی داشتید، از طریق موسسه مهر آفرین، می توانید پیشنهاد کاری از کارفرمایان دریافت نمایید. پس از اخذ ویزا کاری، متقاضی باید تجربه کاری خود را در کانادا افزایش دهد. توجه کنید، متقاضیانی که می خواهند اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند، با افزایش تجربه کاری شان در کانادا، می توانند از طریق برنامه اکسپرس اینتری این هدف را محقق سازند.

  اخذ ویزا کار در کانادا از طریق امتیاز بندی اسکیل ورکر

  در این روش، متقاضی باید از 100 امتیاز، 67 امتیاز به دست آورد تا یکی از واجدین شرایط برای اخذ ویزای کار کانادا قرار بگیرد؛ اما قبل از هرچیزی باید شرایطی را دارا باشد که این شرایط عبارت است از:

  • متقاضی باید سن کمتر از 40 سال داشته باشد
  • متقاضی باید تجربه کاری متناسب با رشته تحصیلی داشته باشد (حداقل 3 سال)
  • رشته تحصیلی متقاضی باید در لیست مشاغل ارائه شده در کانادا قرار داشته باشد
  • متقاضی باید حداقل مدرک لیسانس را دارا باشد
  • متقاضی باید مدرک زبان انگلیسی دارا باشد (حداقل نمره مدرک، آیلتس 6.5 باشد)

  در این صورت متقاضی می تواند از طریق امتیاز بندی اسکیل ورکر، جهت اخذ ویزا کاری اقدام نماید. متقاضی پس از کسب 67 امتیاز باید در مرحله بعدی از 1200 امتیاز، بالاترین امتیاز را کسب نماید. توجه داشته باشید که در این مرحله کسانی قادر خواهند بود، اقامت کاری کانادا را دریافت کنند که مهارت و تخصص بالایی داشته باشند.

  اخذ ویزا کار در کانادا از طریق اکسپرس اینتری (Express Entry )

  در مقاله مهاجرت به کانادا از طریق کار باید بگوییم، این نوع ویزا برای متقاضیانی است که می خواهند اقامت کاری کانادا را دریافت نمایند. این افراد تمایل دارند، از همان لحظه ورودشان به کانادا، اقامت دائم یا کارت PR را دریافت کنند. متقاضیانی که می خواند از این طریق اقامت دائم اخذ نمایند، ابتدا باید به سیستم امتیازبندی وارد شوند و در صورت تایید صلاحیت شان از آنها دعوت می شود که در این کشور کار کنند. امتیاز بندی ویزای کار کانادا طبق موارد زیر انجام می گیرد:

  • سن متقاضی
  • سطح زبان متقاضی
  • تحصیلات متقاضی
  • ملیت
  • جزئیات پیشنهاد شغلی متقاضی

  در این روش پس از کسب امتیاز در مرحله اول، متقاضی به مرحله دوم امتیاز بندی وارد می شود که در این مرحله مجددا این موارد مورد بررسی قرار می گیرد و افرادی که بیشترین امتیاز را کسب کرده اند، دعوت نامه کانادا را دریافت کرده و می توانند به این کشور مهاجرت کنند. همچنین می توانند اقامت دائم این کشور را نیز اخذ نمایند. متقاضی پس از اخذ اقامت کانادا می تواند همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال خود در این کشور زندگی کند.

  اخذ ویزا کار از طریق برنامه کوتاه مدت

  سالانه متقاضیان زیادی با داشتن اجازه کار موقت به کشور کانادا می روند. برای اخذ ویزا کوتاه مدت کانادا شما نیاز به اجازه کار موقت یا Temporary Work Permit دارید. اخذ این مجوز نیز فقط با دعوت نامه کاری از سوی کارفرمای کانادایی میسر خواهد بود. این نکته را در نظر داشته باشید که این نوع ویزا مختص به کسانی است که ملیت های خاص دارند. همچنین کارفرمای کانادایی باید اثبات نماید که استخدام این متقاضی برای کشور کانادا سودمند است. به طور خلاصه این برنامه دو مرحله را شامل می شود:

  • مجوز استخدام از سوی کارفرما
  • اقدام متقاضی مهاجرت برای اخذ ویزا کار و اجازه کاری، پس از دریافت مجوز استخدام

  اخذ ویزای کار در کانادا از طریق برنامه تجاری

  در مقاله مهاجرت به کانادا از طریق کار باید بگوییم، در این نوع روش افرادی که دعوت نامه کاری و یا قراردادی را از کمپین های کانادایی دریافت می کنند، می توانند ویزا این کشور را اخذ نمایند. برنامه تجاری روش دیگری از اخذ ویزای کار کانادا می باشد. این نوع ویزا به گونه است که شما جهت شرکت در فعالیت های تجاری و اقتصادی به کانادا وارد می شوید و نمی توانید در این کشور مشغول به کار شوید. این را هم در نظر بگیرید که این نوع ویزا نمی تواند به اقامت دائم کانادا قابل انتقال باشد؛ چرا که دارای مدت زمان کوتاهی است. شما پس از اتمام این مدت زمان باید به وطن خود بازگردید.

  لازم به ذکر است که پس از پایان اعتبار این ویزا، می توانید به مدت 6 ماه آن را تمدید نمایید.

  اخذ ویزای کار در کانادا از طریق برنامه تجاری

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا کاری به کانادا

  مدارکی که باید جهت اخذ ویزا به سفارت تحویل دهید عبارت اند از:

  • ارائه گواهی پیشنهاد شغلی از کانادا
  • پرداخت هزینه اخذ ویزا
  • معاینات پزشکی لازم
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • اثبات تمکن مالی
  • مدارک شغلی، تحصیلی و مدرک زبان
  • اگر متقاضی دارای همسر و فرزند است باید مدارک ازدواج و مدارک فرزندان خود را نیز ارائه دهد
  • فرم اطلاعات خانواده را تکمیل کند
  • ارائه 2 قطعه عکس از خود و اعضای خانواده
  • متقاعد کردن شخص مصاحبه کننده در خصوص بازگشت به کشورش
  • ارائه نامه سوابق کاری به همراه بیمه
  • تکمیل فرم CIC و ارائه آن
  • ارائه مدارکی که متقاضی شرایط لازم را جهت پیدا کردن کار در کانادا دارد
  • تکمیل فرم های IMM1295  برای متقاضیانی که خارج از کشور کانادا، نسبت به اخذ ویزا اقدام کرده اند
  • ارائه فرم های IMM5707 یا  IMM5645
  • ارائه نامه سو پیشینه و اصل شناسنامه به همراه کپی و ترجمه آن

  هزینه ویزا کانادا و نرخ بیکاری در این کشور

  یکی از مواردی که در مهارجرت به کانادا از طریق کار دارای اهمیت است، هزینه های اخذ ویزا می باشد. تمام هزینه هایی که در این بخش بیان می شود، ثابت نیست و ممکن است تغییر کند. هزینه های اخذ مجوز برای کار آزاد حداقل 100 دلار و اخذ ویزا به عنوان کارگر حداقل 350 دلار به بالا می باشد.

  همانطور که می دانید یکی از مهم ترین مواردی که باید قبل از اخذ ویزا آن را مورد بررسی قرار دهید، نرخ بیکاری کشور مقصد است. در کشور کانادا نرخ بیکاری نزدیک به 5.5 درصد می باشد که با توجه به جمعیت آن نرخ مطلوبی دارد. این کشور بازار کار خوبی داشته و همه عرصه های شغلی را در خود جای داده است. همین امر باعث شده کانادا، سالانه به نیروی کار متخصص و ماهر نیاز پیدا کند.

  حقوق سالیانه برخی از مشاغل در کانادا عبارت است از:

  شغل حقوق سالیانه
  دندان پزشک حدودا 150 دلار
  مهندس نفت حدودا 130 دلار
  مدیران مهندسی حدودا 116 دلار
  پزشکان متخصص حدودا 180 دلار
  اساتید دانشگاه حدودا 120 دلار
  مامورین پلیس حدودا 112 دلار
  دانشمندان علوم زمین و اقیانوس شناسان حدودا 115 دلار
  مدیران دولتی حدودا 117 دلار
  روانشناسان حدودا 73 دلار

  برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اقامت و مهاجرت از طریق کار و اخذ ویزای کار کانادا، می توانید با موسسه مهرآفرین در تماس باشید. این موسسه معتبر دارای مشاوران و وکلای مجربی است که در تمام مراحل اقامت و مهاجرت کانادا، شما را همراهی می کنند

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 3نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.