اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  هلند کشور گل ، کشوری در منطقه شنگن است که با در اختیار داشتن دانشگاه های بسیار معتبر با رنکینگ های قابل قبول در سطح جهان ، پذیرای دانشجویان بین المللی بسیاری است ؛ ما در موسسه مهرآفرین همراه شما هستیم تا با برترین دانشگاه های هلند ، مهاجرت تحصیلی به هلند و اخذ ویزای و پذیرش تحصیلی ، هزینه ها و بورسیه های تحصیل ، خوابگاه بیمه دانشجویی و نهایتا مشاغل دانشجویی آشنا شوید. با ما در تماس باشید.

  هلند یکی دیگر از کشور های عضو پیمان شینگن است که شرایط مناسبی برای زندگی، کار و تحصیل را داراست. در این کشور بیش از 160 مرکز تحقیقاتی و دانشگاه وجود دارد. تعداد دانشگاه های هلند، نسبت به سایر کشور های اروپایی کمی بیشتر می باشد.

  دانشجویان و متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل در هلند را دارند، باید بدانند که تنها بخشی از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. همچنین اگر قصد مهاجرت تحصیلی به هلند را دارند، باید با هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور آشنایی مناسبی را دارا باشند.

  موسسه مهاجرتی مهرآفرین ، یکی از موسسات معتبر در زمینه اخذ ویزا تحصیلی، پذیرش و اقامت هلند از طریق تحصیل می باشد. متقاضیان می توانند جهت کسب مشاوره تخصصی در زمینه اعزام دانشجو به هلند، ویزای تحصیلی هلند و نحوه اخذ بورسیه تحصیلی این کشور، با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

  قطعا مهاجرت و تحصیل در کشور دیگری، تصمیم بسیار مهمی است و نیاز به مشورت و کسب اطلاعات دقیق دارد. به همین خاطر کارشناسان ما در آژانس مهاجرتی مهرآفرین ، این مقاله را تدوین کرده اند تا شما عزیزان با مطالعه این مطلب اطلاعات جامعی را کسب نمایید.

  شایان به ذکر است شما با مطالعه این مقاله پاسخ سوالاتی از جمله چگونگی مهاجرت تحصیلی به هلند، برترین دانشگاه های هلند، نحوه اخذ ویزا تحصیلی هلند، هزینه تحصیل در هلند، تحصیل رایگان در هلند، محدودیت سنی برای تحصیل در هلند، شرایط تحصیل پزشکی در هلند و… را به دست می آورید.

  مهاجرت تحصیلی به هلند

  هلند جز اولین کشور های اروپایی است که تحصیل به زبان انگلیسی را در دانشگاه های خود ارائه کرد تا دانشجویان بین المللی شرایط راحت تری را برای تحصیل در هلند داشته باشند. مقاطع تحصیلی در هلند شامل مدارس، مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد.

  دانشجویان بین المللی اجازه تحصیل به زبان انگلیسی در هلند را دارند و تنها لازمه آن ارائه مدرک زبان انگلیسی شان است. معمولا برای تحصیل به زبان انگلیسی دانشجویان باید مدرک زبان در حد آیلتس 6 به بالا را ارائه دهند.

  دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند باید مدرک آیلتس 6 و اگر قصد تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند مدرک آیلتس به بالا را ارائه کنند. مدارک زبان آیلتس، تافل و PTE مورد تایید اکثر دانشگاه ها در هلند می باشد. در ادامه هر یک از مقاطع تحصیلی در هلند و شرایط پذیرش در آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

  مهاجرت تحصیلی هلند در مقطع مدارس

  تحصیل در کشور پیشرفته ای مثل هلند، آرزوی خیلی از دانشجویان و دانش آموزان می باشد. مهاجرت تحصیلی به هلند و تحصیل در مدارس این کشور دارای شرایط و قوانین منحصر به فردی است که والدین و دانش آموزان باید قبل از هر اقدامی از آنها آگاهی لازم را دارا باشند.

  تحصیل در این مدارس از مقطع ابتدایی تا دبیرستان امکان پذیر بوده اما تفاوت های انگشت شماری را ممکن است با برنامه تحصیلی دانش آموزان بین المللی دارا باشد.

  در کشور هلند تحصیل از سن 6 سالگی آغاز می شود. دانش آموزان باید 6 سال در مقطع ابتدایی تحصیل کرده و پس آن وارد مقطع دبیرستان و یا مدارس فنی و حرفه ای شوند.

  تحصیل در مدارس فنی حرفه ای نزدیک به 4 سال به طول می انجامد و تحصیل در مقطع دبیرستان نزدیک به 5 سال که پس از اتمام مقطع، دانش آموزان می توانند دیپلم شان را دریافت نمایند و در دوره های آموزش مقدماتی دانشگاه شرکت کنند. شرکت در این دوره ها یکی از لازمه های ورود به دانشگاه های هلند می باشد.

  از آنجایی که مردم کشور هلند به زبان انگلیسی مسلط می باشند؛ اما دانش آموزان باید برای تحصیل در مدارس به زبان هلندی به صورت کامل تسلط داشته باشند.

  مهاجرت تحصیلی هلند و تحصیل در مدارس

  البته در این کشور مدارس خصوصی نیز وجود دارد که به زبان انگلیسی هستند؛ اما شهریه های نسبتا بالایی را از دانش آموزان دریافت می کنند.

  مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در مدارس این کشور، یکی از راحت ترین روش ها برای اخذ اقامت دائم پس از تحصیل می باشد. دانش آموزان برای تحصیل در مدارس باید دارای سرپرست قانونی باشند.

  توجه داشته باشید که کشور هلند برنامه های آموزشی و تفریحی گوناگونی برای دانش آموزان ارائه می کند و انتظار دارد تا دانش آموزان نیز منشور اخلاقی را در مدارس خود رعایت نمایند.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به هلند از طریق تحصیل می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  مهاجرت تحصیلی به هلند در مقطع کارشناسی

  دانشجویانی که قصد مهاجرت به هلند از طریق تحصیل را دارند، می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل نمایند. تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند شرایط منحصر به فرد خود را داراست.

  تحصیل در مقطع کارشناسی نزدیک به 4 سال به طول می انجامد. دانشجویان در طول سال تحصیلی می توانند 5 بار اقدام به ثبت نام نمایند. کشور پیشرفته هلند دارای 17 دانشگاه و موسسه آموزش عالی می باشد که پذیرای دانشجویان بین المللی هستند.

  مهاجرت تحصیلی به هلند و تحصیل در مقطع کارشناسی

  دانشجویانی که قصد اخذ ویزای تحصیلی هلند را دارند، باید در ابتدا نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. جهت اخذ نامه پذیرش از دانشگاه های هلند، متقاضیان باید مدارکی اعم از رزومه تحصیلی، مدرک زبان، معدل و… را به دانشگاه مد نظرشان ارسال نمایند.

  در صورت تایید رزومه تحصیلی متقاضی توسط دانشگاه، برای وی نامه پذیرش صادر و ارسال می گردد. مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی، نیازمند مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس 6 به بالا می باشد.

  یکی دیگر از ویژگی های مثبت هلند، تحصیل به زبان انگلیسی است. توجه داشته باشید که دانشجویان در این مقطع اجازه کار ندارند.

  مهاجرت تحصیلی به هلند در مقطع کارشناسی ارشد

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند برای دانشجویان نزدیک به 1.5 تا 2 سال به طول می انجامد. شرایط تحصیل در این مقطع نیز همانند سایر مقاطع بدین صورت است که دانشجویان بین المللی باید دارای نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه های هلند باشند. از دیگر شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند، ارائه آخرین مدرک تحصیلی، ارائه مدرک زبان انگلیسی، سابقه کار و… می باشد.

  مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در مقطع دکتری

  دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در مقطع دکتری را دارند، می توانند ادامه تحصیل شان را در دانشگاه های هلند تکمیل نمایند. تحصیل در این مقطع تنها برای دانشجویانی امکان پذیر است که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.

  دانشجویان با در دست داشتن رزومه تحصیلی شان باید استاد راهنمای خود را انتخاب کرده و مدارک تحصیلی و هویتی شان را به دانشگاه های هلند ارسال نمایند. توجه داشته باشد که یکی از مهم ترین موضوعات در اخذ نامه پذیرش، تاییدیه استاد راهنما می باشد.

  در صورتی که شما بتوانید از استاد راهنما تاییدیه بگیرید، اجازه شروع کردن تحقیقات را در زمینه پایان نامه تان خواهید داشت.

  یکی از ویژگی های مثبت تحصیل در مقطع دکتری، اشتغال در دانشگاه می باشد. دانشجویان بین المللی این امکان را دارند که برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل شان در دانشگاه مشغول به کار شوند.

  مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در مقطع دکتری

  مهاجرت تحصیلی به هلند به زبان انگلیسی

  یکی از چالش هایی که دانشجویان بین المللی در مهاجرت به هلند از طریق تحصیل با آن روبرو هستند، تحصیل به زبان هلندی است. معمولا دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی تسلط دارند و قصد دارند تا تحصیلات خود را به همین زبان ادامه دهند.

  دانشگاه های هلند این امتیاز مثبت را به دانشجویان ارائه کرده اند تا بتوانند هم به زبان هلندی و هم به زبان انگلیسی تحصیلات شان را در دانشگاه تکمیل نمایند. معمولا مدرک زبان انگلیسی دانشجویان با توجه به مقطع تحصیلی شان تعیین می شود که دانشجویان باید در این رابطه اطلاعات جامعی را از دانشگاه کسب نمایند.

  محدودیت سنی برای مهاجرت تحصیلی به هلند

  از دیگر امتیازات مثبتی که دانشجویان در کشور هلند از آن برخوردار هستند، نداشتن محدودیت سنی در تحصیل است. از آنجایی که کشور هلند تحصیل را برای تمامی سنین آزاد کرده است، شما می توانید با خیالی راحت در مقاطع مختلف این کشور مشغول به تحصیل شوید. نداشتن محدودیت سنی در مهاجرت تحصیلی به هلند بدین معناست که متقاضیان حتی با سن 40 سال نیز می توانند در مقاطع کارشناسی ارشد تحصیل نمایند.

  جهت کسب اطلاعات دقیق تر می توانید سوالات خود را از مشاورین ما در موسسه مهر آفرین بپرسید. برای اینکار کافی است با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  بهترین رشته های تحصیلی هلند

  از آنجایی که کشور هلند محدودیت های تحصیلی بسیار کمی دارد، بسیاری از دانشجویان بین المللی خواهان تحصیل در این کشور می باشند. مهاجرت تحصیلی به هلند حتی با داشتن گپ تحصیلی و سن بالا نیز امکان پذیر می باشد.

  رشته تحصیلی یکی دیگر از موضوعات مهم نزد دانشجویان می باشد. چرا که برخی از این رشته های تحصیلی در دانشگاه های معتبر با رتبه جهانی بالا در هلند ارائه شده اند. بعلاوه بازار کار بسیار مناسبی را در این کشور دارا هستند. برخی از بهترین رشته های تحصیلی هلند عبارت است از:

  • رشته حقوق در هلند
  • رشته کشاورزی در هلند
  • رشته دامپزشکی در هلند
  • رشته مدیریت ورزشی در هلند
  • رشته موسیقی در هلند

  متقاضیان می توانند در هر یک از رشته های تحصیلی ذکر شده در هلند تحصیل نمایند.

  بهترین رشته های تحصیلی هلند

  هزینه های مهاجرت تحصیلی به هلند

  یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان مهاجرت به هلند از طریق تحصیل باید از آن آگاهی داشته باشند، هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور است. هزینه های تحصیل در این کشور با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متقاضیان محاسبه می شود.

  تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند می تواند نزدیک به 8 الی 10 هزار یورو در سال هزینه در برداشته باشد. این هزینه با ارتقا مدرک تحصیلی دانشجویان افزایش می باشد، بدین صورت که متقاضیانی که در رشته کارشناسی ارشد در هلند تحصیل می کنند باید هزینه ای نزدیک به 12 الی 13 هزار یورو در سال شهریه پرداخت نمایند. همچنین تحصیل در مقطع دکترا نیز هزینه های بیشتری را برای تحصیل دانشجویان در بر خواهد داشت.

  هزینه زندگی در هلند

  هزینه های زندگی در هلند برای دانشجویان بین المللی ممکن است کمی بالا باشد. اما آنها با مدیریت هزینه ها می توانند به راحتی در این کشور زندگی کنند. البته هزینه های زندگی در کشور هلند به نوع و سبک زندگی افراد بستگی دارد.

  توضیحات هزینه
  اینترنت پر سرعت ماهانه 37 یورو
  1 کیلوگرم برنج 1.8 یورو
  1 کیلوگرم سیب زمینی 1.37 یورو
  12 عدد تخم مرغ 2.3 یورو
  بلیط ماهانه مترو 82 یورو
  بلیط یک طرفه مترو 3 یورو
  1 کیلوگرم پیاز 1.3 یورو
  یک جفت کفش مجلسی 118 یورو
  یک جفت کفش ورزشی 88 یورو
  تیشرت تابستانی 34 یورو
  شلوار جین 84 یورو
  یک ماه باشگاه ورزشی 28 یورو

  بهترین دانشگاه های هلند

  از آنجایی که در مهاجرت تحصیلی به هلند، انتخاب دانشگاه اهمیت بسیار زیادی دارد، ما در این بخش بهترین دانشگاه های هلند را مورد بررسی قرار می دهیم تا شما عزیزان بتوانید با آگاهی مناسب دانشگاه معتبری را انتخاب کرده و در آن تحصیل نمایید. از آنجایی که هلند دانشگاه های معتبر و با رتبه ای را در سطح جهان در خود جای داده است، بسیاری از دانشجویان آرزوی تحصیل در چنین دانشگاه هایی را دارد.

  جالب است بدانید که از 350 دانشگاه برتر در جهان، 17 دانشگاه متعلق به کشور هلند می باشد. همین امر نیز موجب شده است که این دانشگاه های هلند، محبوبیت زیادی را برای تحصیل دارا باشند. برخی از این دانشگاه ها به شرح زیر می باشد:

  نام دانشگاه به همراه رتبه جهانی
  دانشگاه صنعتی دلفت 52 دانشگاه لیدن 122
  دانشگاه آمستردام 57 دانشگاه آیندهون 99
  دانشگاه اوترخت 124 دانشگاه گرونینگن 120

   

  بهترین دانشگاه های هلند

  ویزا همراه دانشجویی در هلند

  یکی از مهم ترین موضوعاتی که دانشجویان و دانش آموزان برای مهاجرت تحصیلی به هلند اهمیت بسزایی به آن می دهند، الحاق خانواده شان در این کشور است.

  از آنجایی که تنها زندگی کردن در کشور های خارجی کمی مشکل است، دانشجویان و دانش آموزان قبل از اقدام به مهاجرت، اطلاعات جامعی را در خصوص الحاق خانواده شان کسب می کنند. خوشبختانه، کشور هلند نیز ویزای الحاق خانواده را برای دانشجویان و دانش آموزان قرار داده است.

  شما پس از تحصیل در دانشگاه مد نظرتان پس از گذشت 1 الی 3 ماه می توانید نسبت به اخذ ویزا الحاق خانواده اقدامات لازم را انجام دهید. البته این نوع ویزا نیاز به تمکن مالی دارد. همراه دانشجو اجازه کار در هلند را ندارد، مگر اینکه بتواند از شرکت های موجود در این کشور دعوت نامه کاری دریافت نماید.

  جهت کسب اطلاعات جامع و پاسخ به سوالات تان می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان و متخصصین ما در مجموعه در ارتباط باشید.

  مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های هلند

  از دیگر موضوعات مهم در امر مهاجرت و تحصیل، آگاهی کامل از مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزا تحصیلی می باشد. توجه کنید که متقاضیان مهاجرت به هلند از طریق تحصیل باید دارای نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور باشند تا بتوانند نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایند. مدارک لازم جهت اخذ نامه پذیرش از دانشگاه های این کشور عبارت است از:

  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  • ارائه رزومه تحصیلی
  • ارائه انگیزه نامه
  • ارائه توصیه نامه معتبر
  • ارائه مقالات
  • ارائه مدرک زبان

  مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های هلند

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی هلند

  ویزا یکی از مهم ترین پروسه های مهاجرت می باشد که متقاضیان باید به صورت کامل مدارک خود را به سفارت تحویل داده و در انتظار پاسخ سفارت هلند به درخواست شان باشند. در صورتی که مدارک ارائه شده به سفارت تکمیل نباشد، آنها درخواست شما را نمی پذیرند.

  بهتر است جهت کسب اطلاعات دقیق در رابطه با مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما در مجموعه مشورت نمایید.

  • نامه پذیرش از دانشگاه و یا موسسات آموزش عالی در هلند
  • ارائه مدارک هویتی
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه مدرک زبان
  • ارائه نامه تمکن مالی
  • ارائه نامه بیمه پزشکی
  • ارائه گواهی عدم سو پیشینه
  • ارائه انگیزه نامه معتبر
  • ارائه عکس پاسپورتی

  اقامت هلند از طریق تحصیل

  یکی دیگر از دغدغه های متقاضیان مهاجرت تحصیلی به هلند، اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می باشد.

  این نکته قابل توجهی است که دانشجویان از این فرصت برخوردار هستند که پس از اتمام تحصیلات شان با پیدا کردن شغل مناسبی در این کشور اقامت دائم داشته باشند.

  متقاضیان با پرداخت به موقع مالیات های شان و کار در این کشور می توانند پس از چند سال اقامت دائم و پس از آن تابعیت هلند را دریافت نمایند.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 2نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.