اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  کشور استرالیا با داشتن دانشگاه های برتر در سطح جهان، همه ساله پذیرای تعداد مشخصی از دانشجویان بین المللی در رشته های مختلف به خصوص رشته پزشکی است. رشته پزشکی و دندانپزشکی یکی از پر طرفدار ترین رشته ها در بین دانشجویان می باشد. همین امر موجب شده رقابت فشرده ای برای تحصیل در این رشته به وجود آید. کشور استرالیا به دلیل داشتن سطح بالای رفاه اجتماعی، درآمد های بالا و آب و هوای مناسب یکی از کشور های محبوب برای مهاجرت است. تحصیل پزشکی در استرالیا همواره با پرسش های زیادی همراه است که برای پاسخ به آنها، این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید.

  کارشناسان موسسه مهرافرین در این مقاله به تمامی سوالات شما عزیزان در رابطه با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا پاسخ داده اند. شما با مطالعه این مقاله پاسخ، سوالاتی از جمله هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا، شرکت در آزمون ورودی پزشکی، کیفیت دانشگاه های پزشکی استرالیا، مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در استرالیا و… را خواهید گرفت.

  موسسه مهرآفرین یکی از معتبر ترین موسسات در زمینه مهاجرت و اقامت است. وجه تمایز این موسسه با سایر موسسات این است که در کمترین زمان ویزا و اقامت شما را در کشور مورد نظرتان اخذ می نمایند.

  مقالات پیشنهادی:

  مهاجرت به استرالیا

  تحصیل در استرالیا

  مهاجرت تحصیلی به استرالیا

  مهاجرت کاری به استرالیا

  وکیل مهاجرت به استرالیا

  مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا

  نام دانشگاه کورس طول دوره ددلاین شهریه سالانه
  دانشگاه استرالیای غربی دکترای پزشکی (MD)👨🏽‍🎓 3-4 سال 30-Jun-23 89,200
  دانشگاه نیوکاسل لیسانس علوم پزشکی / دکترای پزشکی📔 5 سال 17-May-23 70,585
  دانشگاه دیکین دکترای پزشکی (MD)📘 4 سال 31-Aug-23 77,400
  دانشگاه تاسمانی MBBS📕 5-7 سال 30 Sep 2022 (Closed) 74,950
  دانشگاه ملبورن دکترای پزشکی (MD)📒 4 سال 31-May-23 81,000
  دانشگاه سیدنی لیسانس علوم و دکترای پزشکی📚 7 سال 20 Feb 2023 (Closed) 53,500 | 88,500
  دانشگاه نیو ساوت ولز لیسانس علوم پزشکی/ دکترای پزشکی🎓 6 سال 51,350
  دانشگاه کوئینزلند دکترای پزشکی (MD)📗 4 سال 9-Jun-23 85,000
  دانشگاه ملی استرالیا دکترای پزشکی و جراحی📘 4 سال 30-Jul-23 87,600

  مراحل و نحوه تحصیل پزشکی در استرالیا

  دانشجویانی که به تحصیل پزشکی در کشور استرالیا علاقه مند هستند، در اولین قدم، باید شرایط پذیرش در دانشگاه های کشور استرالیا را به دست آورند. پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا متقاضی می تواند درخواست اخذ ویزا تحصیلی بدهد. شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه های استرالیا عبارت است از:

  • ارائه مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی
  • اثبات تمکن مالی برای زندگی در استرالیا
  • عدم وجود فاصله تحصیلی
  • سن مناسب متقاضی

  مراحل و نحوه تحصیل پزشکی در استرالیا

  نحوه تحصیل پزشکی در استرالیا به دو صورت انجام می شود:

  1. به صورت مستقیم: متقاضیان می توانند به صورت مستقیم در دوره کارشناسی پزشکی یا کارشناسی جراحی اقدام به تحصیل کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی و کارشناسی جراحی معمولا 5 الی 6 سال به طول می انجامد.
  2. به صورت غیر مستقیم: متقاضیان می توانند در یک رشته کارشناسی شرکت کنند مثل علوم پایه. تحصیل در مقطع کارشناسی علوم پایه معمولا 4 سال به طول می انجامد.

  به طور کلی، نحوه ورود مستقیم به تحصیل پزشکی با نحوه ورود غیر مستقیم پزشکی کاملا متفاوت است. برخی دانشگاه های استرالیا متقاضیان را هم به صورت مستقیم و هم غیر مستقیم پذیرش می کنند؛ اما برخی از آنها نیز متقاضیان را فقط به صورت تحصیل مستقیم و یا فقط به صورت تحصیل غیر مستقیم پذیرش می نمایند.

  تحصیل پزشکی در استرالیا به صورت مستقیم

  برای تحصیل مستقیم پزشکی در دانشگاه های استرالیا، متقاضیان باید حداقل معدل 90 را دارا باشد. همچنین برای ورود به دانشگاه های استرالیا باید در آزمون های ورودی شرکت نمایند. اگر متقاضی نمره قابل قبولی را در این آزمون ها کسب کند و در رزومه تحصیلی خود فعالیتی با عنوان فعالیت بشر دوستانه دارا باشد، می تواند به صورت مستقیم در رشته پزشکی تحصیل نماید. البته لازم به ذکر است که متقاضی پس از پذیرش باید از طرف دانشگاه برای مصاحبه حضوری دعوت شود و پس از قبولی در مصاحبه می تواند قبولی دانشگاه مورد نظر را اخذ نماید.

  در کشور استرالیا همه دانشگاه ها شرایط پذیرش تحصیل پزشکی به طور مستقیم را قبول نمی کنند و فقط دانشگاه های سیدنی غربی، نیوکاسل، آدلاید، استرالیای غربی، موناش، نیوسات ولز، گریفیت، جیمز کوک و فلیندرز هستند که این شرایط را قبول دارند.

  تحصیل پزشکی در استرالیا به صورت مستقیم

  تحصیل پزشکی در استرالیا به صورت غیر مستقیم

  برای اینکه متقاضیان بتوانند به روش غیر مستقیم در دانشگاه های استرالیا تحصیل نمایند باید حداقل در رشته ای مثل علوم پایه در مقطع کارشناسی تحصیل نمایند. توجه داشته باشید که در این مقطع نمره زبان انگلیسی تان نباید کمتر از  6.5 باشد. متقاضی پس از تحصیل در این مقطع، با شرکت در آزمون کالج دانشگاه پزشکی، این شانس را دارد که برای مصاحبه با دانشگاه دعوت شود.

  دانشگاه های پزشکی که متقاضیان را به روش غیر مستقیم پذیرش می کنند عبارت اند از، دانشگاه ملبورن، دانشگاه نیوسات ولز، دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه موناش، دانشگاه سیدنی، دانشگاه سیدنی غربی، دانشگاه فلیندرز، دانشگاه، دیکن، دانشگاه گریفیت، دانشگاه ولنگانگ و دانشگاه جمیز کوک. دانشگاه هایی که اسامی آنها در هر دو روش ذکر شده است، قابلیت پذیرش روش های مستقیم و غیر مستقیم را با هم دارا هستند.

  دانشجویانی که از این دانشگاه ها مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت نمایند، فرصت های شغلی بسیاری برای آنها ایجاد می شود؛ چرا که در استرالیا نرخ بیکاری پایین بوده و می توانند در همان کشور مشغول به کار شوند.

  هزینه های تحصیل پزشکی در استرالیا

  همان طور که می دانید، تحصیل در کشور استرالیا رایگان نیست و متقاضیان باید هر ساله مبلغی را به عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت نمایند. استرالیا از نظر تحصیلی، هزینه های بالایی را دریافت می کند که میزان این هزینه به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل تان بستگی دارد. به طور کلی، متوسط شهریه دانشجویان بین المللی که مقطع کارشناسی تحصیل می کنند حداقل 30.840 دلار استرالیا می باشد. البته در سراسر جهان هزینه های رشته پزشکی نسبت به دیگر رشته ها بالا تر است. در استرالیا نیز شهریه دانشگاه برای رشته های پزشکی حداقل 60.000 دلار استرالیا می باشد.

  همچنین لازم به ذکر است که شرایط اخذ بورسیه پزشکی برای دانشجویان خارجی بسیار سخت بوده و کل هزینه های تحصیل پزشکی را شامل نمی شود.

  دانشگاه های پزشکی در استرالیا

  همان طور که گفتیم، بهترین دانشگاه های جهان در کشور استرالیا قرار دارد و همین امر، تحصیل پزشکی در این کشور را مهیج تر می کند. ما در این بخش به بررسی 8 دانشگاه برتر پزشکی استرالیا می پردازیم تا متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در استرالیا را دارند با دانشگاه های برتر این کشور آشنا شوند.

  1. دانشگاه ملبورن: این دانشگاه از نخستین دانشگاه های پزشکی در استرالیا می باشد که در لیست بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. این دانشگاه دوره 4 ساله تحصیل پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد را ارائه می دهد.
  2. دانشگاه مانش: این دانشگاه مدرک افتخاری 4 ساله را ارائه می دهد. همچنین این مدرک، همراه با یک برنامه تلفیقی با علوم بیوپزشکی ارائه خواهد شد.
  3. دانشگاه سیدنی: این دانشگاه مدرک دوگانه دکترا پزشکی 7 ساله را ارائه میدهد و همچنین به دانشجویان این فرصت را می دهد که تلفیقی از رشته های مختلف را مانند علوم پایه، اقتصاد و… را بیاموزند.
  4. دانشگاه دیکین: از دانشگاه های ممتاز در استرالیا می توان به دانشگاه دیکین اشاره کرد. این دانشگاه آموزش های عالی را در سطح جهانی ارائه می کند.
  5. دانشگاه آدلاید: از قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا می توان دانشگاه آدلاید را نام برد. این دانشگاه علاوه بر دوره های تحصیلی متفاوت، علوم سلامت را نیز در مقطع کارشناسی ارائه می دهد.
  6. دانشکده پزشکی دانشگاه جیمز کوک: این دانشکده پزشکی، مرکز تحقیقات استرالیا به شمار می آید. همچنین شعبه دیگر آن در سنگاپور قرار دارد.
  7. دانشگاه تاسمانی: این دانشکده پزشکی،  به دانشجویان این امکان را می دهد که 2 سال آخر تحصیل شان را در دانشکده بالینی به پایان برسانند. همچنین این دانشگاه یک دوره آموزشی 5 ساله پزشکی نیز به متقاضیان ارائه می دهد.
  8. دانشگاه کوئینلند: یکی از معتبر ترین دانشگاه های پزشکی در استرالیا دانشگاه کوئینلند است. این دانشگاه علاوه بر ارائه دوره های کارشناسی پزشکی عمومی و کارشناسی جراحی، دوره هایی را نیز در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد.

  مدارک مورد نیاز جهت پذیرش پزشکی در استرالیا

  متقاضیانی که قصد دارند در استرالیا به تحصیل در رشته پزشکی مشغول شوند، باید پذیرش دانشگاه های این کشور را اخذ نمایند. برای اخذ پذیرش دانشگاه های استرالیا شما باید مدارکی را ارائه دهید. این مدارک عبارت اند از:

  • ارائه اصل و کپی شناسنامه
  • ارائه اصل و کپی و پاسپورت
  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • ارائه یک قطعه عکس
  • ارائه کپی مدرک زبان انگلیسی
  • ارائه گواهی عدم سو پیشینه
  • ارائه مدرک تحصیلی متقاضی به همراه ریز نمرات

  مدارک مورد نیاز جهت پذیرش پزشکی در استرالیا

  تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

  متقاضیانی که می خواهند در رشته دندانپزشکی در استرالیا تحصیل نمایند، باید مدرک لیسانس خود را اخذ نمایند و در آزمون DAT کانادا یا آزمون ADAT آمریکا شرکت نمایند. متقاضیانی که نمره قبولی در این آزمون را کسب نمایند می توانند در رشته دندانپزشکی عمومی یا جراحی لثه تحصیل نمایند. شرکت در آزمون DAT از الزامات تحصیل دندانپزشکی در استرالیا نمی باشد، بلکه دانش آموزان با کسب نمره قبولی در این آزمون به صورت مستقیم وارد دوره آموزشی دندانپزشکی می شوند. مدت زمان تحصیل در این دوره حدود 5 سال است.

  تحصیل در دیگر رشته های پزشکی و دندانپزشکی مانند پرستاری، داروسازی و… در استرالیا امکان پذیر است. متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته پرستاری را دارند، باید به مدت 3 سال در این رشته تحصیل کنند. متقاضیان پس از پایان تحصیلاتشان، مدرک حرفه ای پرستاری را اخذ می نمایند. متقاضیان تحصیل در رشته داروسازی پس از اتمام دوره دبیرستان خود، می توانند به دانشگاه وارد شده و در این رشته تحصیل نمایند.

  متقاضیان باید به مدت 4 سال در این رشته تحصیل نمایند و پس از آن به دوره کارآموزی وارد شوند. این دوره 48 هفته ای است. همچنین به متقاضیان کارآموز حقوق نیز داده می شود. لازم به ذکر است که متقاضیان باید قبل از ورود به رشته داروسازی، باید شرایط و الزامات ورود به دانشگاه را بررسی نمایند.

  اخذ ویزا تحصیل پزشکی در استرالیا

  متقاضیان برای تحصیل پزشکی در استرالیا باید برای اخذ پذیرش و ویزا دانشجویی مراحل زیر را طی نمایند.

  1. انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر
  2. ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه مورد نظر
  3. اخذ نامه پیشنهاد شغلی در استرالیا
  4. دریافت فرم تایید ثبت نام از طرف استرالیا
  5. ارائه درخواست اخذ ویزا تحصیلی

  البته دانشجویان پزشکی برای اخذ ویزا تحصیلی بجز مراحل ذکر شده باید شرایط زیر را نیز دارا باشند.

  1. اثبات تمکن مالی
  2. الزامات آکادمیک متقاضی
  3. مدرک زبان انگلیسی

  به طور کلی، تحصیل پزشکی در استرالیا فرصت بسیار مناسبی است؛ چرا که مدرک اخذ شده از دانشگاه های این کشور در سراسر جهان معتبر است و همچنین فرد در بهترین دانشگاه های جهان مشغول به تحصیل می باشد. همان طور که می دانید مهاجرت مبحث بسیار مهمی در زندگی هر فرد است. همین امر موجب شده موسسه معتبر مهرآفرین برای ارائه خدمات مهاجرت و اقامت، تیمی از وکلا و مشاورین متخصص و مجرب را گردآوری کند تا در کمترین زمان ویزا مورد نظر شما را اخذ نماید.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 2نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.