مهاجرت کاری به انگلستان

معمولا متقاضیان مهاجرت کاری به انگلستان سوالات متداول زیادی دارند مانند شرایط مهاجرت به لندن از طریق کار، قوانین اقامت انگلستان از طریق کار، مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت کاری انگلیس، هزینه های مهاجرت به انگلستان از طریق کار و… کارشناسان خبره ما در موسسه مهاجرتی مهرآفرین، برای پاسخ به این سوالات این مقاله جامع را تدوین کرده اند. شما عزیزان می توانید با مطالعه این مقاله پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  یکی از روش های مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت دائم این کشور از طریق کار می باشد. بریتانیا یکی از کشور های مدرن و پیشرفته می باشد که میزبان مهم ترین شرکت های بین المللی مطرح در جهان است. سالانه به تعداد متقاضیانی که قصد کار در انگلیس را دارند، افزوده می شود. اخذ ویزا کاری انگلستان برای متقاضیان ایرانی غیر ممکن نیست؛ چرا که این دسته از افراد می توانند با آگاهی از شرایط مهاجرت کاری به انگلیس نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایند.

  مقالات پیشنهادی:

  تحصیل پزشکی در انگلستان

  مهاجرت به انگلستان

  مهاجرت تحصیلی به انگلستان

  وکیل مهاجرت به انگلستان

  متقاضیان مهاجرت به لندن از طریق کار، می توانند با پر کردن فرم مشاوره به صورت حضوری و غیر حضوری وقت مشاوره تخصصی رزرو نمایند و با وکلا رسمی و حرفه ای مهرآفرین گفتگو نمایند. شرکت مهاجرتی ما، دارای مجوز رسمی مهاجرت می باشد و بهترین وکلا و کارشناسان مهاجرتی را برای ارائه خدمات با کیفیت گردآوری کرده است. جهت برقراری ارتباط با مشاوران می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و یا از طریق چت آنلاین با ما در ارتباط باشید. همچنین می توانید به شعبات ما در تهران و شیراز مراجعه نمایید.

  مهاجرت کاری به انگلیس

  یکی از خواسته های هر فردی، زندگی در کشوری است که دارای شرایط اقتصادی مناسب، نرخ بیکاری پایین، درآمد مناسب، هزینه های پایین و… باشد. کشور انگلستان یکی از این کشور ها می باشد که می تواند رفاه مناسبی را در اختیار شهروندان خود قرار دهد.

  این کشور واقع در بخش جنوبی بریتانیا کبیر است که از بخش شمالی به اسکاتلند و از سمت غرب به ولز متصل می باشد. این کشور دارای 54 میلیون نفر جمعیت بوده نزدیک به 30.395 کیلومتر مربع می باشد. زبان رسمی مردم این کشور انگلیسی می باشد. متقاضیان مهاجرت به این کشور می توانند با اخذ ویزا کاری انگلیس به راحتی به این کشور مهاجرت نمایند.

  مهاجرت به انگلیس از طریق کار

  مهاجرت و کار در کشور های خارج قطعا شرایط منحصر به فردی داشته و دارای محدودیت هایی است. متقاضیانی که قصد کار در انگلیس را دارند، باید قبل از هر اقدامی اطلاعات خود را از قوانین و مقررات کار در این کشور افزایش دهند.

  علاوه بر این، باید آگاهی مناسبی را از نرخ بیکاری و شرایط اقتصادی انگلیس دارا باشند. ما در این بخش به بررسی نرخ بیکاری در انگلستان می پردازیم تا شما عزیزان آماد دقیق را از وجود فرصت های شغلی مناسب در این کشور دارا باشید.

  نرخ بیکاری یکی از مهم ترین عوامل در هر کشور می باشد. هرچه این نرخ عدد پایینی باشد، این معنی را می دهد که فرصت های شغلی زیادی در این کشور وجود دارد و اگر این نرخ عدد بالایی باشد، یعنی فرصت های کمی برای کار در این کشور وجود دارد. خوشبختانه نرخ بیکاری در کشور انگلیس نزدیک به 4.1 درصد می باشد. این عدد نشان دهنده وجود فرصت های شغلی زیاد در این کشور است. در نتیجه متقاضیان مهاجرت کاری به انگلستان می توانند با خیالی راحت اقدام به انجام کار های مهاجرتی شان نمایند.

  مهاجرت به انگلیس از طریق کار

  سیستم امتیازبندی ویزا کاری انگلستان

  در سال 2021 کشور انگلیس در بیانیه ای اعلام کرد که تمامی متقاضیان مهاجرت کاری به انگلستان، باید از طریق سیستم امتیازبندی این کشور مورد سنجش قرار بگیرند. هدف اجرای این نوع سیستم بدین خاطر است که تفاوت میان شهروندان اتحادیه اروپا با سایر کشور ها مشخص شود و همه با توجه به یک سیستم سنجیده شوند.

  همچنین کارفرمایانی که در انگلستان قصد استخدام نیرویی کار خارجی را دارند، باید در قدم اول از سمت وزارت کشور نامه اسپانسری دریافت نمایند. متقاضیان نیز در مقابل باید از کارفرمای معتبر پیشنهاد شغلی با حقوق مناسب را دارا باشند.

  جدول امتیاز بندی ویزا کار انگلیس به صورت زیر می باشد:

  ویژگی های مورد سنجش📜 امتیاز
  ارائه پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای انگلیسی الزامی(20امتیاز)
  موقعیت شغلی سطح A الزامی(20امتیاز)
  مدرک زبان انگلیسی📚 الزامی(10 امتیاز)
  مدرک دکترا در حطیه شغل🧾 اختیاری(10 امتیاز)
  حقوق سالیانه 25.000 یا بیشتر اختیاری(20 امتیاز)
  دارای موقعیت شغلی در مشاغلی که با کمبود نیروی کار متخصص روبرو هستند اختیاری(20 امتیاز)
  دارای مدرک دکترا در حوزه های علوم پایه، مهندسی و ریاضیات و فناوری اختیاری(20 امتیاز)

  متقاضیان مهاجرت کاری به انگلیس می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و از کارشناسان ما در این زمینه کمک بخواهند.

  شرایط مهاجرت کاری به انگلستان و انواع ویزا کار

  مهاجرت به انگلیس از طریق کار شرایط منحصر به فردی را داراست که تنها متقاضیان واجد شرایط می توانند نسبت به اخذ ویزا کاری این کشور اقدامات لازم را انجام دهند. یکی از شرایط مهاجرت به انگلیس از طریق کار، دریافت پیشنهاد شغلی یا دعوت نامه کاری از کارفرمای معتبر انگلیسی می باشد. متقاضیان می توانند ویزا های مختلفی را برای مهاجرت کاری به انگلستان دریافت نمایند که عبارت است از:

  1. ویزا درجه یک

  این نوع ویزا به متقاضیانی تعلق می گیرد که رهبران علمی، مهندس و پزشک می باشند. درخواست ویزا کار این دسته از  متقاضیان توسط اداره کار انگلستان بررسی شده و در صورت تایید، صادر می شود. این نوع ویزا 5 ساله می باشد و امکان تمدید آن نیز وجود دارد.

  • ویزا درجه دو

  افرادی که بتوانند این نوع ویزا را دریافت نمایند می توانند به انگلستان مهاجرت کنند. حقوقی دریافتی که برای این نوع ویزا تعیین شده است 25 هزار پوند می باشد. این نوع ویزا به متقاضیان اقامت کاری 6 ساله می دهد.

  • ویزا کار

  مهاجرت کاری به انگلستان از طریق ویزا کار، با انتقال به یک شرکت در انگلستان عملی می‌شود. این نوع ویزا مختص به افرادی است که از شرکت مبدا به شرکتی منتقل می شوند که در یک کشور دیگر واقع شده است. در این مواقع افراد باید اقدام به اخذ ویزا کار نمایند. مدت زمان اعتبار این نوع ویزا 6 الی 9 ماه می باشد.

  • ویرا کار دینی

  یکی دیگر از انواع ویزا، ویزا کار دینی است. این نوع ویزا مختص به افرادی می باشد که قصد ترویج دین در کشور انگلستان را دارا هستند. اعتبار این نوع ویزا 3 ساله است و فرد به عنوان مبلغ دین به کشور انگلستان مهاجرت می نماید.

  • ویزا کار ورزشکاران

  این نوع مهاجرت کاری به انگلستان مخصوص ورزشکارانی است که مورد تایید وزارت ورزش کشور انگلستان هستند. مدت زمان این نوع ویزا 3 سال بوده و امکان تمدید مجدد را نیز داراست.

  • ویزا کار موقت

  این نوع ویزا مختص به افرادی است که قصد دارند مدت زمان کوتاهی را در کشور انگلستان کار کنند. مدت اعتبار این نوع ویزا 1 الی 2 سال می باشد.

  شرایط مهاجرت کاری به انگلستان و انواع ویزا کار

  هزینه ویزا برای مهاجرت کاری به انگلیس

  یکی از مهم ترین موضوعاتی که متقاضیان مهاجرت کاری به انگلستان باید از آن آگاهی داشته باشند، هزینه انواع ویزا کاری انگلیس می باشد.

  معمولا متقاضیان باید جدا از هزینه ویزا، برای انگشت نگاری هزینه ای نزدیک به 19 الی 20 پوند را به سفارت پرداخت نمایند. البته هزینه خدمات بیمه نیز به صورت جداگانه باید پرداخت شود. هزینه های انواع ویزا برای یک نفر در جدول زیر ارائه شده است.

  نوع ویزا کاری هزینه درخواست ویزا
  ویزا ورزشکار 610 پوند
  ویزا کار با اعتبار 3 سال 610 پوند
  ویزا کار با اعتبار بیش از 3 سال 1220 پوند
  ویزا مبلغ دین 610 پوند
  ویزا کار برای مشاغل مورد نیاز با اعتبار بیش از 3 سال 464 تا 928 پوند
  ویزا نیروی کار موقت 244 پوند

  شرایط لازم جهت اخذ ویزا کاری انگلستان

  متقاضیان برای اخذ ویزا کاری انگلستان باید شرایط زیر را دارا باشند:

  • دارای مدارک هویتی
  • دارای مدرک زبان انگلیسی
  • نداشتن سو پیشینه
  • داشتن تمکن مالی مناسب
  • داشتن پاسپورت معتبر
  • داشتن مدارک مربوط به درآمد و حقوق
  • متقاضیان نباید شهروند منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس باشند
  • داشتن گواهی اسپانسرشیپ

  مشاغل مورد نیاز انگلستان 2022

  یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان مهاجرت کاری به انگلستان باید از آن آگاهی داشته باشند، مشاغل مورد نیازی است که این کشور نیروی کار بیشتری نیاز دارد تا سایر مشاغل.

  به همین خاطر ما در این بخش لیستی از مشاغل مورد نیاز انگلستان را برای شما عزیزان شرح داده ایم. اگر شما در این مشاغل تخصص و مهارت بیشتری داشته باشید، شانس بیشتری برای پذیرش و اخذ دعوت نامه خواهید داشت.

  SOC شغل SOC شغل
  2126 مهندس طراحی توسعه 2121 مهندس عمران
  2211 پزشکان 2124 مهندس الکترونیک
  2231 پرستاران 2133 مهندس برق
  3213 دامپزشکان 2122 مهندس مکانیک
  3421 طراحان گرافیک 2127 مهندس تولید و فرایند
  2113 دانشمندان علوم فیزیکی 2123 مدیران فناوری اطلاعات
  1123 مدیران تولید و معدن و انرژی 2135 برنامه نویسان و توسعه نرم افزار
  5434 آشپز 5249 تعمیرات کابل و خط مشترک
  2535 جوشکاران 5235 تعمیرات و نگهداری هواپیما
  3416 تولید کنندگان آثار هنری 3113 تکنسین های مهندسی
  2442 کارگر 2314 معلمان آموزش متوسطه
  2425 اقتصاد دانان 2917 رادیوگرافی پزشکی

  میزان حقوق و دستمزد در انگلستان

  یکی دیگر از موضوعات مهمی که متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق  کار باید از آن آگاهی کامل داشته باشند، میزان حقوق و دستمزد در این کشور می باشد. میزان حقوق از آنجایی حائز اهمیت است که شما از پس هزینه های زندگی در این کشور بر بیایید. همین امر موجب شد تا ما در جدول زیر میانگین میزان حقوق را برای شما عزیزان شرح دهیم.

  عنوان شغل میانگین حقوق سالیانه
  مدیر 66 هزار پوند
  تحلیلگر مالی 45 هزار پوند
  مدیر پروژه 91 هزار پوند
  مدیر فناوری اطلاعات 104 هزار پوند
  کارگردان 137 هزار پوند
  مدیر منابع انسانی 93 هزار پوند
  توسعه دهنده نرم افزار 72 هزار پوند
  مدیر مالی 105 هزار پوند

  متوسط درآمد سالانه افراد در بریتانیا 71.000 پوند و کمترین درآمد آنها 18.000 پوند در سال و بیشترین درآمد 317.000 پوند در سال می باشد. مشاغل پر درآمد در انگلستان شامل وکیل، قاضی، مدیران اجرایی، مدیر بانک و جراح می باشد.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا کار انگلستان

  از دیگر مواردی که متقاضیان مهاجرت کاری انگلیس باید از آن آگاهی داشته باشند، مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا کاری انگلستان می باشد.

  این مدارک از آنجایی حائز اهمیت است که اگر به درستی جمع آوری نشود با درخواست ویزا شما موافق نخواهد شد. بهتر است برای کسب اطلاعات دقیق تر و جامع تر با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان و مشاوران ما در موسسه مشورت نمایید.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا جهت مهاجرت کاری به انگلستان عبارت است از:

  1. ارائه پاسپورت معتبر
  2. ارائه مدرک زبان انگلیسی
  3. ارائه نامه های مربوط به مجوز سفر
  4. ارائه پیشنهاد شغلی
  5. ارائه نامه تمکن مالی
  6. ارائه مدارک قبلی سفر
  7. ارائه گواهی سو پیشینه
  8. ارائه گواهی سلامت
  9. ارائه مدارک هویتی
  10. اثبات اینکه شغل مورد نظر دارای حقوقی کافی جهت تامین هزینه های زندگی فرد و خانواده اش می باشد.

  مهاجرت کاری به انگلستان و نحوه کاریابی

  یکی دیگر از مواردی که برای اکثر متقاضیان مهاجرت جای سوال است، نحوه کاریابی و پیدا کردن کار مناسب در انگلستان می باشد. یکی از روش های کاریابی در انگلیس از طریق موسسات کاریابی در این کشور می باشد. این موسسات به متقاضیان کمک می کنند تا کار مناسبی را با توجه به شرایط خانواده شان پیدا نمایند. این موسسات با کارفرما و شرکت های مختلفی در ارتباط می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت کاری به انگلستان می توانید با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و از مشاوران و وکلا خبره ما در موسسه کمک بخواهید.

  source:www.gov.uk

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.