متقاضیان زیادی قصد مهاجرت به کشور پیشرفته و مدرنی مثل روسیه را دارند؛ اما از شرایط مهاجرت و روش های آن بی خبرند. مهاجرت کاری به روسیه یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت این کشور می باشد. متقاضیان می توانند با بررسی شرایط کار در روسیه اقدام به اخذ ویزا کاری نمایند. کار در کشور روسیه می تواند موجب اخذ اقامت دائم این کشور نیز شود. کشور روسیه ویزا های کاری را معمولا به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت ارائه می کند و متقاضیان با توجه به هدف مهاجرتی و شرایط شان می توانند اقدام به اخذ ویزا نمایند.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  به طور کلی، متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به روسیه را دارند، باید از شرایط کار در این کشور، نرخ بیکاری، هزینه های زندگی، وضعیت اقتصادی و… آگاهی لازم را دارا باشند. لازم به ذکر است که بگوییم، اخذ ویزای کاری روسیه کار چندان ساده ای نیست و باید توسط فرد یا افرادی مجرب و خبره صورت پذیرد.

  وکلا مهاجرتی و مشاوران مهاجرت به روسیه می توانند همراهان مناسبی برای متقاضیان باشند؛ چرا که با تمامی قوانین و مقررات مهاجرت آشنایی داشته و می توانند به راحتی ویزا مورد نیاز آنها را دریافت نمایند.

  موسسه مهر آفرین، یکی از معدود موسسات معتبر در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت روسیه است. مشاوران و وکلا این موسسه از بهترین و مجرب ترین افراد در زمینه مهاجرت هستند. علاوه بر این ویژگی که موسسه ما را از سایر موسسات متمایز می کند، می توان به اخذ ویزا در کمترین زمان اشاره کرد. موسسه ما دارای 2 شعبه، یکی در تهران و یکی در شیراز می باشد که متقاضیان می توانند به صورت حضوری به شعبات ما مراجعه نمایند.

  مقالات پیشنهادی:

  مهاجرت به روسیه

  تحصیل در روسیه

  تحصیل پزشکی در روسیه

  مهاجرت تحصیلی به روسیه

  وکیل مهاجرت به روسیه

  شرایط کار و مهاجرت کاری به روسیه

  متقاضیانی که قصد کار در روسیه را دارند، می توانند اقدام به اخذ دو نوع ویزا نمایند. ویزای نوع اول به صورت کوتاه مدت بوده و به متقاضی اجازه اقامت 3 ماهه در روسیه را می دهد. البته متقاضیان می توانند این نوع ویزا را به مدت 3 ماه یا بیشتر تمدید نمایند. ویزا نوع دوم، ویزا بلند مدت روسیه است.

  این نوع ویزا به افراد متخصص و ماهری که قصد کار در روسیه را دارند، اجازه می دهد به مدت 3 سال در این کشور اقامت داشته  باشند. متقاضیان پس از اخذ این نوع ویزا می توانند اقامت دائم روسیه را پس از گذشت چند سال اخذ نمایند.

  لازم به ذکر است که بگوییم، اتباع مشترک المنافع می توانند بدون دریافت ویزا کاری، به مدت 30 روز به این کشور بیایند و اطلاعات خود را ثبت نمایند. پس از ثبت اطلاعات می توانند ویزا کاری این کشور را دریافت کنند. ایرانیان متقاضی مهاجرت کاری به روسیه نیز امروزه می توانند بدون اخذ ویزا سفر کنند.

  البته این در صورتی است که قصد شان از سفر به روسیه تفریح، گردش یا اهداف تجاری باشد؛ زیرا اجازه کار در این کشور را ندارند. ورود به کشور روسیه می تواند موقعیت مناسبی برای اتباع ایرانی باشد؛ زیرا آنها می توانند کار مناسبی را در این کشور پیدا کنند و به کشور خود بازگردند و از طریق سفارت اقدام به اخذ ویزا کاری نمایند.

  معافیت از اخذ ویزا کاری روسیه

  کشور روسیه با توجه به شرایطی که در ادامه بیان کرده، برخی از متقاضیان را از دریافت ویزا کاری معاف کرده است. متقاضیان توجه داشته باشند که در ابتدا شرایط خود را با این موارد بررسی کنند و سپس اقدام به اخذ ویزا نمایند. البته جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  معافیت از اخذ ویزا کاری روسیه

  شرایط معافیت از ویزای کاری عبارت است از:

  • کارکنان ماموریت های دیپلماتیک
  • افرادی که به صورت موقت برای شرکت های خارجی کار می کنند
  • دانش آموزان با ویزا تحصیلی معتبر روسیه که در این کشور مشغول به تحصیل هستند و در تعطیلات و یا در محل تحصیلات شان کار می کنند
  • دانشجویان بین المللی که برای تحصیلات آکادمیک به کشور روسیه آمده اند
  • کارکنان کشور های خارجی که برای تعمیر و نگهداری تجهیزات در کشور روسیه هستند
  • افراد خارجی که در روسیه زندگی می کنند و دارای اقامت دائم هستند

  مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار روسیه

  متقاضیان مهاجرت کاری به روسیه باید قبل از هر اقدامی از مدارک لازم جهت اخذ ویزا کاری این کشور آگاهی داشته باشند. اخذ ویزا یکی از مهم ترین مسائل در مهاجرت کاری می باشد؛ چرا که اگر به درستی انجام نشود، ممکن است موجب ریجکتی ویزا شود.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا کار روسیه عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه دعوت نامه معتبر از GUVM
  • ارائه عکس پاسپورتی
  • ارائه گواهی پزشکی از سلامت جسمی و روحی
  • ارائه تمامی مدارک هویتی متقاضی
  • ارائه نامه از سوی کارفرمای روسیه ای با تمام جزئیات

  متقاضیان پس از اخذ ویزا کاری می توانند به کشور روسیه سفر کنند. لازم به ذکر است که بگوییم ،کارفرمای روسیه ای به مدت 7 روز زمان دارد تا اسم متقاضی کار را در اداره GUVM روسیه ثبت کند. این را در نظر داشته باشید که اگر کارفرما اسم متقاضی را در این اداره ثبت نکند، جریمه های سنگینی را برای متقاضی و کارفرما در بر خواهد داشت.

  علاوه بر این می تواند منجر به اخراج متقاضی از کشور روسیه شود. اخذ ویزای کاری روسیه تنها برای 90 روز معتبر می باشد و باید پس از اتمام اعتبار برای یک سال دیگر تمدید شود.

  نرخ بیکاری در روسیه

  یکی از مهم ترین عواملی که متقاضیان مهاجرت کاری به روسیه باید قبل از اخذ ویزا آن را بررسی نمایند، نرخ بیکاری این کشور است. نرخ بیکاری در کشور روسیه نزدیک به 5 درصد است؛ اما فرصت های شغلی برای متقاضیان خارجی به سختی پیدا می شود.

  متقاضیان جهت اخذ ویزای کاری باید به زبان روسی مسلط باشند تا بتوانند در محل کار با دیگران ارتباط موثری بر قرار کنند. به همین علت پیدا کردن شغل مناسب در این کشور کار چندان آسانی نیست. در نتیجه ما به شما عزیزان توصیه می کنیم با مشاوره های تخصصی راه بهتر و مناسب تری را برای مهاجرت به روسیه انتخاب نمایید.

  لیست مشاغل مورد نیاز روسیه

  متقاضیانی که قصد کار در کشور روسیه را دارند باید با مشاغل مورد نیاز این کشور آشنایی کامل را داشته باشند تا بتوانند ویزا کاری اخذ نمایند. تمامی کشور های جهان با توجه به ظرفیت های جغرافیایی، اقتصادی ،اجتماعی و… که دارا هستند موقعیت های کاری و مشاغلی را نیاز دارند. کشور روسیه با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه تکنولوژی، اقتصادی، پردازش اطلاعات و… داشته به دنبال افراد متخصص و ماهر برای کار در کشورش می گردد.

  متقاضیان مهاجرت کاری به روسیه که در زمینه های مدیریت، مهندسی و… مهارت و تخصص لازم را دارا باشند، شانس بیشتری را برای کار در این کشور دارا هستند. به طور کلی، مشاغل مورد نیاز کشور روسیه عبارت است از:.

  • مدیر مالی
  • مهندس IT
  • مدیر منابع انسانی
  • حسابدار
  • مدیر فروش
  • مهندس عمران
  • مترجم چند زبانه.
  • مهندس نفت و گاز
  • مدیر تجاری

  مشاغل مورد نیاز در روسیه

  متقاضیانی که در این زمینه ها سابقه و تجربه لازم را دارا باشند می توانند ویزا کاری این کشور را راحت تر اخذ نمایند. اخذ ویزا کاری نیز لازمه داشتن دعوت نامه یا پیشنهاد شغلی از کارفرمای روسیه ای می باشد. متقاضیان مهاجرت کاری به روسیه با آگاهی از مشاغل پر درآمد این کشور می توانند در این مشاغل مهارت و تخصص خود را افزایش دهند.

  مشاغل پر درآمد روسیه عبارت است از:

  نام شغل درآمد ماهانه
  مدیر ریسک 200.000 روبل
  دندانپزشک 200.000 روبل
  مهندس برق 195.000 روبل
  سر مربی تیم هاکی روی یخ 300.000 روبل
  کمک خلبان هواپیما 180.000 روبل
  فرمانده هواپیما 320.000 روبل
  ناخدای کشتی 500.000 روبل
  مدیر سایت ساخت 250.000 روبل
  تحلیلگر فناوری اطلاعات 190.000 روبل
  رییس فناوری در صنعت استخراج طلا 310.000 روبل

   

  میزان درآمد افراد در سراسر جهان مهم و حائز اهمیت است. به همین خاطر متقاضیان جهت مهاجرت به روسیه باید از میانگین درآمد ماهانه و میزان دستمزد در این کشور آگاهی داشته باشند. درآمد ماهانه در روسیه به طور میانگین 425 یورو می باشد. توجه داشته باشید که تمامی این اعداد و ارقام ممکن است با توجه به سابقه کاری، نوع شغل، شرکت مورد نظر، ساعت کاری و… متغیر باشد.

  به طور کلی، میزان حقوق در برخی از شهر های روسیه از دیگر شهر ها بالا تر است. به عنوان مثال میانگین حقوق در شهر مسکو نسبت به سایر شهر های روسیه بالاتر است؛ چرا که مسکو پایتخت روسیه می باشد. به همین علت متقاضیانی که ویزا کاری روسیه را دریافت می کنند، اکثرا در این شهر سکونت می کنند.

  هزینه مهاجرت کاری به روسیه

  با توجه به اینکه هزینه مهاجرت کاری به روسیه به وابستگی از جمله عوامل زیر متفاوت است، بنابراین لازم است جزئیات بیشتری در مورد شرایط و نوع مهاجرت داشته باشید.

  در هر صورت، چند مورد از هزینه‌هایی که می‌تواند در مهاجرت کاری به روسیه دخیل باشد عبارتند از:

  – هزینه پروسه درخواست ویزا: هزینه پرداختی برای درخواست ویزای مورد نیاز برای ورود به روسیه ممکن است حدود ۵۰ دلار تا ۱۰۰ دلار باشد.
  – هزینه پروسه مهاجرت: هزینه پرداختی برای ثبت نام و پردازش اولیه می‌تواند در حدود ۳۰۰ دلار تا ۵۰۰ دلار باشد.
  – هزینه مسکن: هزینه مسکن و رهن و اجاره در روسیه در شهرهای مختلف متفاوت است. مثلاً هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز مسکو حدود ۱۰۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار در ماه است، در حالی که در شهر های کمتر جمعیت ممکن است کمتر باشد.
  – هزینه زندگی: هزینه زندگی در روسیه نیز بستگی به شهر و نحوه زندگی دارد. از جمله هزینه‌های زندگی می‌توان به خرید مواد غذایی، پرداخت برق و گاز، خرید لوازم خانگی و خودرو و … اشاره کرد.

  کاریابی در روسیه

  متقاضیان مهاجرت کاری به روسیه که قصد کار در این کشور پهناور و پیشرفته را دارند، باید از طریق موسسات کاریابی اقدام به پیدا کردن فرصت شغلی مناسبی در این کشور نمایند. متقاضیان می توانند به صورت آنلاین برای شرکت ها رزومه خود را ارسال نمایند و به صورت غیر حضوری با کارفرمایان مصاحبه نمایند. در صورتی که رزومه وی به تایید کارفرما رسد، کارفرمای روسیه ای باید نسبت به ارسال دعوت نامه کاری برای متقاضی اقدام نماید. پس از ارسال دعوت نامه کاری متقاضی باید نسبت به اخذ ویزا اقدام نماید.

  موسسات معتبر کاریابی در روسیه عبارت است از:

  • سایت کاریابی oficinaempleo
  • سایت کاریابی infoempleo
  • سایت کاریابی indeed
  • سایت کاریابی iagora
  • سایت کاریابی monster

  متقاضیان می توانند از طریق سایت های معتبر کاریابی، در روسیه کار مناسبی را پیدا کرده و رزومه خود را جهت بررسی به آن شرکت ارسال نمایند.

  متقاضیانی که قصد اخذ اقامت روسیه را از طریق کار دارند، باید پس از پایان اعتبار ویزا کاری کوتاه مدت شان اقدام به اخذ ویزا کاری بلند مدت نمایند. علاوه بر این باید قرارداد کاری شان را هر ساله تمدید کنند.

  متقاضیانی که موفق به دریافت ویزای کاری روسیه تا یک سال شده اند، می توانند نسبت به اخذ اقامت دائم در این کشور اقدامات لازم را انجام دهند. لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیان پس از دریافت اقامت دائم می توانند پس از گذشت 5 سال تابعیت کشور روسیه را اخذ نمایند.

  متقاضیان مهاجرت کاری به روسیه ، جهت بهره مندی از مشاوره های تخصصی و پیدا کردن شغل مناسب در این کشور می توانند با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاوران ما گفتگو کنند. همچنین می توانند شرایط خود را برای مشاورین ما بیان کنند تا آنها با توجه به شرایط، بهترین روش مهاجرت به روسیه را پیش پای آنها قرار دهند. موسسه ما یکی از معدود موسساتی است که می تواند در کمترین زمان ویزا مورد نظر تان را اخذ نماید و شما را به هدف مهاجرتی تان برساند.

  source: visa-russian

  مقاله پیشنهادی:

  ویزا روسیه

  سوالات متداول

  خیر . متقاضیان تنها از طریق دریافت دعوت نامه کاری از کارفرمای روسیه ای می توانند نسبت به اخذ ویزا کار در روسیه اقدام نمایند.

  متقاضیان باید توجه داشته باشند که در هر کشوری شرایط سنی برای کار حداکثر تا 50 الی 55 سال می باشد و بالا تر از این سن شانس دریافت ویزا به شدت پایین می آید. کشور روسیه برای متقاضیان کار محدودیت سنی تا 45 سال قرار داده است که بالا تر از این سنین شانس کمتری برای اخذ ویزا کاری دارند.

  متقاضیانی که قصد کار در این کشور را دارند، باید در موسسات کاریابی و یا سایت های کاریابی در روسیه شغل مناسبی را که سابقه کاری در آن دارند پیدا کرده و رزومه شغلی خود را برای آنها ارسال نمایند. در صورت تایید، برای متقاضی دعوت نامه کاری ارسال می شود.

  میانگین حقوق در کشور روسیه به فاکتور های زیادی بستگی دارد؛ اما به طور کلی، می توان گفت که حقوق در این کشور از 1000 تا 15000 دلار متغیر می باشد.

  مهم ترین مشاغلی که در کشور روسیه متقاضیان زیادی دارد عبارت است از متخصص IT، مهندس مکانیک، مهندس معدن و… .

  ویزا کاری روسیه ابتدا به متقاضیان اجازه اقامت 90 روزه را در این کشور می دهد و پس از آن با ارائه قرارداد کاری تمدید می شود.

  متقاضیان پس از 5 سال کار مداوم در این کشور می توانند درخوسات اقامت دائم و پس از آن تابعیت روسیه را بدهند.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 2نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.