یکی از بهترین کشور های قاره آسیا برای تحصیل، کشور چین است. این کشور پیشرفته و مدرن، دارای بهترین و معتبر ترین دانشگاه ها در سراسر جهان می باشد که رتبه بالای علمی را در جهان کسب نموده اند. کشور چین، یکی از کشور های محبوب برای دانشجویان می باشد؛ چرا که هزینه های تحصیل در این کشور پایین است و برای دانشجویان بورسیه های تحصیلی ویژه ای را در نظر گرفته است. تمامی این عوامل موجب شده است که متقاضیان مهاجرت به چین از طریق تحصیل، افزایش یابد.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  کشور چین، یکی از پر جمعیت ترین کشور های جهان به حساب می آید که نزدیک به 1.5 میلیارد جمعیت دارد. این کشور از سطح علمی مناسبی بر خوردار است و کشوری محبوب بین متقاضیان مهاجرت به حساب می آید. موسسه معتبر مهر آفرین، یکی از معدود موسساتی است که به صورت کاملا قانونی در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت چین فعالیت می کند. موسسه ما دارای بهترین و مجرب ترین وکلا مهاجرتی می باشد که با سابقه درخشانی که دارند، می توانند تمامی کار های مهاجرتی شما را از اخذ ویزا گرفته تا اقامت در کمترین زمان انجام دهند. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به چین می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایند.

  کارشناسان ما در موسسه، این مقاله جامع و کامل را برای آگاهی بیشتر شما عزیزان تهیه کرده اند. شما می توانید با مطالعه این مقاله پاسخ تمامی سوالات خود را در رابطه با نحوه اعزام دانشجو به چین، شرایط تحصیل در چین، مهاجرت تحصیلی به این کشور و… دریافت نمایید.

  مقالات پیشنهادی:

  مهاجرت به چین

  تحصیل در چین

  تحصیل پزشکی در چین

  مهاجرت تحصیلی به چین

  مهاجرت کاری به چین

  وکیل مهاجرت به چین

  مقاطع تحصیلی در چین

  تحصیل در کشور چین، مزایای زیادی برای دانشجویان بین المللی دارد. کیفی آموزشی بالا و تحصیل در دانشگاه های معتبر که رتبه علمی بالایی را در سطح جهان دارند از مهم ترین مزیت های تحصیل در این کشور است. همچنین متقاضیان می توانند در این کشور به زبان انگلیسی نیز تحصیل نمایند. مقاطع تحصیلی در کشور چین عبارت است از:

  • تحصیل در چین در مقطع کارشناسی
  • تحصیل در کشور چین در مقطع کارشناسی ارشد
  • تحصیل در کشور چین در مقطع دکترا

  در ادامه به بررسی اعزام دانشجو در هر مقطع می پردازیم.

  مهاجرت تحصیلی به چین در مقطع کارشناسی

  تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور چین، کار چندان سخت و پیچیده ای نمی باشد؛ چرا که اکثر رشته ها در دانشگاه های چین به زبان انگلیسی نیز ارائه شده اند. مدت زمان تحصیل در این مقطع نزدیک به 4 سال است. پذیرش دانشجویان خارجی در دوره کارشناسی در کشور چین، در ماه های ژانویه و سپتامبر انجام می شود. در نتیجه دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به چین باید چند ماه قبل از آغاز ماه های ژانویه و سپتامبر اقدام به اخذ ویزا نمایند.

  رشته های محبوب در کشور چین عبارت اند از: کشاورزی، فضانوردی، مهندسی، پزشکی، حسابداری و… . یکی از مهم ترین مواردی که دانشجویان باید از آن آگاهی داشته باشند، شهریه دانشگاه های چین است. شهریه دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی، حداقل 3000 تا 4000 هزار دلار در سال می باشد. البته لازم به ذکر است که بگوییم، شهریه به نوع رشته و دانشگاه محل تحصیل دانشجو بستگی دارد.

  مهاجرت تحصیلی به چین در مقطع کارشناسی ارشد

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور چین، هم به زبان انگلیسی و هم به زبان چینی امکان پذیر می باشد. لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیان بین المللی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را در چین دارند، باید سطح زبان خود را با ارائه مدرک زبان انگلیسی اثبات نمایند. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در چین، نزدیک به 1.5 تا 2 سال است. البته این مدت زمان به ظرفیت و رشته دانشجو بستگی دارد. در کشور چین اکثر رشته هایی که در مقطع کارشناسی ارشد می توان تحصیل کرد، به زبان انگلیسی ارائه شده است. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در چین، حداقل 4000 تا 5000 دلار در سال است که این هزینه  ها به نوع رشته و دانشگاه مورد نظر متقاضی بستگی دارد.

  تحصیل در کشور چین در مقطع کارشناسی ارشد

   

  مهاجرت تحصیلی به چین در مقطع دکترا

  یکی دیگر از روش های مهاجرت به چین از طریق تحصیل در مقطع دکترا می باشد. تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است. البته برخی از دانشگاه های این کشور دروس را به زبان چینی و روسی نیز تدریس می نمایند. دانشجویان زیادی در کشور چین مشغول به تحصیل در مقطع دکترا هستند. در این کشور 2500 دانشگاه در مقطع دکترا فعالیت می کنند. مدت زمان تحصیل در این مقطع 3 الی 4 سال است.

  دانشجویان در این مقطع بیشتر مشغول به تحقیق و جستجو هستند و کمتر سر کلاس های تئوری می روند. این مقطع در دو دوره انجام می شود. در دوره اول متقاضی باید واحد های درسی رشته خود را مطالعه نمایند و در دوره دوم متقاضی باید پایان نامه خود را زیر نظر استاد راهنما ارائه دهد. شهریه دانشگاه ها در این مقطع حداقل 5000 دلار در سال است.

  برترین دانشگاه های چین

  متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به چین را دارند باید قبل از هر اقدامی، آگاهی خود را از بهترین دانشگاه های این کشور افزایش دهند. برترین دانشگاه های چین عبارت اند از:

  برترین دانشگاه های چین

  • دانشگاه پکینگ

  این دانشگاه در شهر پکن قرار دارد و رتبه 9 آسیا را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در سال 1898 تاسیس شده و رتبه 30 را در کل جهان به دست آورده است. این دانشگاه دروسی را از جمله، فیزیولوژی، هنر، مدیریت، تجارت، آناتومی ،مهندسی فنی و… را برای دانشجویان ارائه کرده است. شهریه این دانشگاه برای دانشجویان حداقل 17000 دلار در سال می باشد.

  • دانشگاه فودان

  این دانشگاه در شهر شانگهای چین تاسیس شده است. رتبه این دانشگاه در آسیا 3 و در جهان 44 می باشد. دانشگاه فودان در سال 1905 تاسیس شده و رشته هایی را از جمله، هنر، معماری و… را برای دانشجویان ارائه کرده است. شهریه این دانشگاه سالانه نزدیک به 8000 تا 11000 دلار می باشد.

  • دانشگاه چینهوا

  این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های کشور چین می باشد  که در جهان رتبه 17 را به خود اختصاص داده است. سال تاسیس دانشگاه چینهوا به 1911 باز می گردد. رشته های درسی از جمله تاریخ، تجارت ،فلسفه، روانشناسی، حقوق، شیمی، کشاورزی و… در این دانشگاه تدریس می شود. شهریه این دانشگاه حداقل 7500 دلار در سال می باشد.

  • دانشگاه ججیانگ

  این دانشگاه در سال 1897 در شهر ججیانگ تاسیس شده است. رتبه این دانشگاه در جهان 68 می باشد. بعلاوه مدرک اخذ شده از این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز می باشد. رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شود عبارت است از، مهندسی کامپیوتر، پزشکی ،پیراپزشکی و… . شهریه این دانشگاه در سال حداقل 17000 دلار می باشد.

  • دانشگاه نانجینگ

  این دانشگاه در شهر نانجینگ واقع شده است. دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند، مدرک شان مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز می باشد. دانشگاه نانجینگ در سال 1902 تاسیس شده است و رتبه 122 جهان را به خود اختصاص داده است. دانشجویان در این دانشگاه می توانند رشته هایی از جمله، مطالعات کره زمین، پزشکی و… را تحصیل نمایند. شهریه این دانشگاه حداقل 4000 دلار در سال است.

  • دانشگاه ووهان

  این دانشگاه در سال 1893 تاسیس شده و در شهر هوبئی واقع شده است. دانشجویان می توانند در این دانشگاه رشته هایی چون پزشکی و سلامت، علوم اجتماعی، مهندسی و… را تحصیل نمایند. این دانشگاه رتبه 257 جهان را به خود اختصاص داده است. شهریه دانشگاه ووهان حداقل 3000 دلار در سال است. لازم به ذکر است که بگوییم، این دانشگاه نیز مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز می باشد.

  • دانشگاه جیائو تونگ شانگهای

  این دانشگاه رتبه 59 جهان را به خود اختصاص داده است و مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران نیز می باشد. در سال 1896 این دانشگاه در شهر شانگهای تاسیس شد و رشته هایی همچون، پزشکی، بیولوژی، فیزیک نجومی و… را برای دانشجویان ارائه کرده است. شهریه این دانشگاه حداقل 5000 تا 12000 دلار می باشد.

  • دانشگاه هربین

  این دانشگاه تکنولوژی در سال 1920 تاسیس شد و رتبه جهانی 285 را به خود اختصاص داد. در این دانشگاه رشته هایی همچون، فضانوردی، معماری ،مهندسی، شیمی محض و… برای دانشجویان ارائه شده است. دانشگاه هربین در شهر گوانجو تاسیس شده و شهریه آن سالانه نزدیک به 1000 تا 5000 دلار می باشد.

  • دانشگاه علوم و تکنولوژی

  یکی دیگر از بهترین دانشگاه های چین که در آسیا رتبه 23 را دارد و در جهان رتبه 98 را کسب کرده است، دانشگاه علوم و تکنولوژی چین نام دارد. این دانشگاه نیز مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران می باشد و شهریه آن حداقل 4300 دلار در سال است. رشته هایی مانند شیمی، اقتصاد و تجارت، مدیریت اجرایی و… در این دانشگاه تدریس می شود.

  • دانشگاه سون یات سن

  این دانشگاه در سال 1924 تاسیس شده و رتبه جهانی 295 را به خود اختصاص داده است. مدرک اخذ شده از دانشگاه سون یات سن نیز مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران است. این دانشگاه در شهر گوانجوی چین واقع شده و رشته هایی مانند، علوم مالی و سرمایه گذاری، مدیریت اجرایی، حسابداری و… را برای دانشجویان ارائه کرده است. شهریه این دانشگاه حداقل 3500 تا 15000 دلار می باشد.

  ویزا دانشجویی چین

  متقاضیان مهاجرت به چین از طریق تحصیل باید قبل از ورود شان به این کشور ویزا تحصیلی اخذ کنند. ویزای تحصیلی در چین با نام ویزای اکس (X) شناخته می شود. این نوع ویزا دو نوع است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

  • ویزای X1: این نوع ویزا مختص به دانشجویانی است که قصد تحصیل بیش از 6 ماه را دارند. این نوع ویزا اجازه ورود چند باره را به کشور چین به دانشجو می دهد. لازم به ذکر است که بگوییم، ویزا X1 تا 5 سال اعتبار دارد.
  • ویزای X2: این نوع ویزا مختص به دانشجویانی است که قصد دارند کمتر از 6 ماه در چین تحصیل نمایند. لازم به ذکر است که بگوییم، این نوع ویزا برای یک بار ورود به چین است و کوتاه مدت محسوب می شود.

  متقاضیانی که ویزا اکس را دریافت کردند، اجازه کار تمام وقت در چین را ندارند و تنها می توانند درخواست کار نیمه وقت بدهند. متقاضیانی که این قانون را رعایت نکنند، ممکن است از کشور چین اخراج شوند.

  مدارکی که برای اخذ ویزا چین لازم است عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت که برای 12 ماه اعتبار دارد
  • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ و صدور ویزا
  • ارائه مدارک هویتی متقاضی
  • ارائه تمکن مالی

  مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین

  متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به چین را دارند باید مدارک زیر را جهت اخذ پذیرش ارائه دهند:

  • ارائه مدارک تحصیلی مقاطع قبل به همراه ریز نمرات و ترجمه
  • ارائه نامه هدف از تحصیل
  • ارائه نامه تمکن مالی
  • ارائه عدم سو پیشینه
  • تسلط کافی به زبان چینی
  • احترام به تمامی قوانین چین
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی در صورت تحصیل به زبان انگلیسی
  • ارائه ویزا دانشجویی

  هزینه های تحصیل و زندگی در چین

  به طور کلی، هزینه های زندگی در کشور چین بین 500 تا 1000 دلار می باشد. البته هزینه های زندگی به نوع و  سبک زندگی و شهری که متقاضی در آن زندگی می کند بستگی دارد. به عنوان مثال هزینه زندگی در شهر پکن 1000 تا 1200 دلار در ماه می باشد. دانشگاه محل تحصیل و زبان دانشجو نیز هزینه های متفاوتی دارد. به عنوان مثال هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان نزدیک به 2000 تا 4500 دلار در سال است. همچنین این هزینه ها در رشته های مختلف مانند پزشکی، مهندسی و … متفاوت می باشد. شهریه تحصیل در رشته پزشکی، مهندسی و… نزدیک به 24000 تا 50000 دلار در سال است.

  یکی از مهم ترین مسائلی که برای اکثر دانشجویان جای سوال است، این است که آیا دانشجویان بین المللی می توانند ویزا الحاق خانواده اخذ کنند یا خیر. کشور چین برای دانشجویان بین المللی این مزیت را قرار داده است و متقاضیان می توانند برای همسر، فرزند و… ویزا الحاق اخذ نمایند. البته این نوع ویزا شرایط خاص خود را داراست، شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  به طور کلی، مهاجرت تحصیلی به چین مزیت های بسیار زیادی دارد. افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را گرفته اند، می توانند برای تشکیل پرونده مهاجرتی با مشاوران ما در موسسه در تماس باشند. همچنین می توانند با مشاوره های تخصصی از تجارب وکلا و کارشناسان ما در این زمینه بهره مند شوند.

  سوالات متداول

  تحصیل در سوئد، تنها برای متقاضیانی که تابع کشور های اتحادیه اروپا هستند، در سوئد رایگان است؛ اما دیگر متقاضیان باید برای تحصیل هزینه ها و شهریه دانشگاه را پرداخت نمایند.

  بله. دولت سوئد به دانشجویان بین المللی اجازه کار حین تحصیل را داده است تا آنها بتوانند از پس هزینه های زندگی در این کشور بر بیایند.

  هزینه های تحصیل در دانشگاه های سوئد نزدیک به 80.000 تا 160.000 دلار می باشد. البته متقاضیان می توانند با دریافت بورسیه های تحصیلی سوئد، بخشی از این هزینه را پرداخت کنند و یا به صورت رایگان در این کشور تحصیل نمایند.

  بله. متقاضیان پس از اتمام تحصیلات شان می توانند با پیدا کردن شغل مناسبی در سوئد، مشغول به کار شده و ویزا تحصیلی خود را به ویزا کاری منتقل کنند. پس از چند سال کار و پرداخت مالیات در سوئد نیز به متقاضی اقامت دائم تعلق می گیرد.

  بله. متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند نباید گپ تحصیلی زیادی داشته باشند و یا برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید سن مناسبی داشته باشند.

  بله. عدم آگاهی متقاضیان از اخبار مهاجرت، قوانین و مقررات کشور های مبدا و مقصد، قوانین سفارت، مدارک مورد نیاز و… موجب می شود که درخواست ویزا آنها رد شود. به همین خاطر بهتر است برای مهاجرت و اخذ ویزا با یک وکیل و مشاور مهجرتی مشورت نمایید.

  چنانچه متقاضیان قصد اخذ اقامت دائم این کشور را دارند، باید پس از اتمام تحصیلاتشان در این کشور مشغول به کار شوند. پیدا کردن شغل در شکور سوئد نیز نیازمند تسلط به زبان سوئدی می باشد. در صورتی هم که متقاضی قصد اقامت در این کشور را نداشت می تواند به کشور خود بازگردد.

  جدا از شهریه دانشگاه متقاضی نزدیک به 800 تا 1000 یورو در ماه باید هزینه های زندگی اش را پرداخت نماید. البته این هزینه به سبک و نوع زندگی افراد بستگی دارد.

  هزینه خوابگاه در سوئد 200 یورو به بالا می باشد.

  بله متقاضیان می توانند به زبان انگلیسی یا سوئدی در دانشگاه های این کشور تحصیل نمایند.

  متقاضیان بهتر است که معدل شان بالای 15 باشد تا بتوانند راحت تر پذیرش تحصیلی اخذ نمایند.

  4.2/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 4نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.