مهاجرت تحصیلی به اتریش

معمولا دانشجویان از شرایط، مدارک مورد نیاز، مقاطع تحصیلی، هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی، چگونگی اخذ ویزا، قوانین و مقررات مهاجرتی، بورسیه های تحصیلی، دانشگاه های برتر این کشور و… آگاهی لازم را ندارند، به همین خاطر کارشناسان ما در این مقاله جامع به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ داده اند. شما با مطالعه این مطلب اطلاعات جامعی را از مهاجرت تحصیلی به اتریش کسب می نمایید.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  اتریش یکی از کشور های مناسب برای مهاجرت و اقامت می باشد. دانشجویان و دانش آموزان می توانند از طریق مهاجرت تحصیلی به اتریش سفر نمایند. شرایط آموزشی عالی و وجود دانشگاه های معتبر در این کشور موجب شده است که هر ساله مهاجرت تحصیلی با استقبال بی نظیر متقاضیان صورت پذیرد. متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل باید قبل از هر اقدامی نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدامات لازم را انجام دهند. در صورتی که آنها موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شوند، می توانند نسبت به اخذ ویزا تحصیلی اتریش اقدام نمایند.

  مقالات پیشنهادی:

  مهاجرت به اتریش

  تحصیل پزشکی در اتریش

  مهاجرت کاری به اتریش

  وکیل مهاجرت به اتریش

  تحصیل در اتریش

  شرکت مهاجرتی مهر آفرین، یکی از معدود موسسات معتبر در زمینه مهاجرت و اقامت می باشد که خدمات خود را هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری ارائه می دهد. موسسه ما جهت ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان، وکلا و مشاورین با تجربه، با دانش حقوقی بالا و حرفه ای را گردآوری کرده است که می توانند در کمترین زمان ویزا مد نظرتان را اخذ نمایند. جهت مشاوره تخصصی می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته و وقت مشاوره تخصصی ای را رزرو نمایید.

  مهاجرت تحصیلی به اتریش

  شرایط مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

  یکی از روش های مهاجرت به کشور اتریش از طریق تحصیل می باشد. این روش می تواند موجب اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور نیز شود. متقاضیان برای اینکه بتوانند از طریق تحصیل  به اتریش مهاجرت کنند، باید در قدم اول نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور، رزومه خود را آماده نمایند. رزومه تحصیلی متقاضی می تواند توسط وکیل و یا خود متقاضی آماده شود. از آنجایی که کشور اتریش دارای سیستم آموزشی با کیفیتی است و مدارک اخذ شده از دانشگاه های آن در اکثر کشور های جهان دارای اعتبار می باشد، دانشجویان بین المللی زیادی هم قصد مهاجرت و اقامت تحصیلی در اتریش را دارند.

  شرایط مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

  پایتخت اتریش، شهر زیبای وین می باشد. این کشور جمعیتی نزدیک به 9 میلیون نفر دارد که اکثر مردم آن به زبان آلمانی صحبت می نمایند. آموزش و پرورش این کشور یکی از مهم ترین عوامل پیشرفت اقتصادی و اجتماعی آن می باشد؛ چرا که به صورت جدی به سیستم آموزشی عمومی و حرفه ای در این کشور رسیدگی می کند و کالج های آموزشی را نیز برای معلمان خود برگزار می کنند. علاوه بر این، وزارت آموزش و پرورش اتریش به صورت مستقیم بر آموزش سطوح ابتدایی و متوسطه نظارت می کند و بودجه مورد نیاز آن را تامین می نماید.

  اقامت و مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

  متقاضیان می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاه و مدارس این کشور تحصیل نمایند. معمولا تحصیل در مدارس اتریش، سطح بسیار بالایی داشته و دانش آموزان در این مقطع تحصیلی دوره های حرفه ای و دانشگاهی را نیز آموزش می بینند. به همین خاطر اکثر دانش آموزان اتریشی سطح علمی بسیار بالایی را دارا هستند. دانش آموزان بین المللی می توانند در مدارس خصوصی و دولتی این کشور تحصیل نمایند. یکی از قوانین این کشور در زمینه آموزش، اجباری بودن 9 سال تحصیلی است. بدین معنا که هر فرد حداقل باید 9 سال تحصیلی را در مدارس این کشور پشت سر گذاشته باشد.

  مقاطع تحصیلی در اتریش عبارت است از:

  1. مهدکودک و پیش دبستانی
  2. مدارس
  3. تحصیل در مقطع کارشناسی
  4. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
  5. تحصیل در مقطع دکترا

  دانش آموزانی که مقاطع ابتدایی و متوسطه را پشت سر گذارند، می توانند به دانشگاه های این کشور وارد شوند. در ادامه هر یک از مقاطع تحصیلی در اتریش را به صورت جامع بررسی می نماییم.

  مهاجرت تحصیلی اتریش و تحصیل در مهدکودک و پیش دبستانی

  در کشور اتریش والدین می توانند کودکان 3 تا 6 سال خود را به مهدکودک و پیش دبستانی ببرند. این مقطع برای کودکان به صورت اختیاری می باشد. مهدکودک ها در این کشور به دو دسته دولتی و خصوصی اداره می شود. البته 75% آنها توسط دولت اداره شده و تنها 25% مهدکودک ها به صورت خصوصی می باشد. والدین می توانند کودکان شان را به صورت تمام وقت از 7 صبح تا 7 شب و یا به صورت نیمه وقت از 7 صبح الی 12 ظهر به مهدکودک یا پیش دبستانی بفرستند.

  مهاجرت تحصیلی به اتریش و تحصیل در مدارس

  پس از پایان 6 سالگی کودکان، والدین باید آنها را به مدرسه بفرستند. تحصیل در مدارس از سن 6 سالگی تا 9 سال تحصیلی اجباری می باشد. یعنی دانش آموزان باید از کلاس اول تا نهم را به صورت اجباری تحصیل نمایند. مدارس ابتدایی در اتریش 4 ساله می باشد و دانش آموزش پس از اتمام این دوره به دوره متوسطه وارد می شود. مدارس متوسطه به دو دسته خصوصی و دولتی می باشند. دانش آموزان در صورتی که توانایی خاصی در یک رشته داشته باشند، می توانند به مدارس خصوصی که در آن زمینه فعالیت می کنند، بروند.

  البته دانش آموزانی می توانند در این مدارس تحصیل کنند که دارای مدرک تخصصی در هر یک از دوره ها باشند. این مدارس در حقیقت دانش آموزان را برای ورود به جامعه و بازار کار آماده می سازد. البته دانش آموزان بین المللی که برای تحصیل در مدارس اتریش به این کشور می آیند، در ابتدا باید زبان آلمانی را فراگیرند و از لحاظ هوشی و ذهنی آمادگی حضور در این دوره ها را دارا باشند. این دسته از دانش آموزان با گذراندن دوره 12 ماهه و کسب نمره قبولی در آزمون پایانی، می توانند در مدارس این کشور تحصیل نمایند.

  کشور اتریش برای دانش آموزانی که شرایط جسمی خاصی دارند، مانند کودکان معلول و یا کودکانی که به مراقبت های ویژه نیاز دارند، مراکز ویژه آموزشی را تاسیس کرده است که آنها می توانند در این مراکز تحصیل نمایند. البته در برخی از موارد این کودکان در مدارس عادی و در کنار دیگر دانش آموزان تحصیل می نمایند. برخی از مدارس اتریش عبارت است از:

   1. مدرسه مسیحیت
   2. مدرسه Amadeus  وین
   3. مدرسه St.gilgen
   4. مدرسه Danub

  مهاجرت تحصیلی به اتریش و تحصیل در مقطع کارشناسی

  دانشگاه های کشور اتریش نیز به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور نیازمند اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آن می باشد.. البته دانشگاه های دولتی اتریش برای دانشجویانی که تابع کشور های عضو اتحادیه اروپا هستند، رایگان است؛ اما برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا هزینه های اندکی را داراست. متقاضیانی که قصدشان اقامت در اتریش از طریق تحصیل در دانشگاه های دولتی آن است، باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشند. در صورتی که متقاضیان دارای مدرک زبان آلمانی نیستند، باید در دانشگاه های خصوصی این کشور با مدرک زبان آیلتس 6 اقدام به تحصیل نمایند.

  دانشجویان در این مقطع اجازه 10 ساعت کار پاره وقت در هفته را نیز دارا هستند تا بتوانند از پس هزینه های زندگی برآیند.

  مهاجرت تحصیلی به اتریش و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  متقاضیان می توانند با اخذ نامه پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های این کشور تحصیل نمایند. مهاجرت تحصیلی اتریش و تحصیل در این مقطع نزدیک به 2 سال به طول می انجامد. البته دانشجویانی که قصد اقامت در این کشور را دارند، می توانند پس از پایان تحصیلات شان در این کشور کار مناسبی را پیدا کرده و ویزا کاری دریافت نمایند. پس از چند سال کار مداوم در اتریش، متقاضیان می توانند درخواست اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را به سفارت بدهند. البته لازم به ذکر است که بگوییم، دانشگاه های اتریش در برخی از موارد، کمی سختگیرانه عمل می کنند و مدرک لیسانس اخذ شده از برخی از دانشگاه ها را نمی پذیرند.

  البته عدم پذیرش مدرک لیسانس به رشته تحصیلی درخواستی دانشجو نیز بستگی دارد و ممکن است در برخی از موارد با گذراندن چند واحد درسی این مشکل بر طرف شود. متقاضیان می توانند هم در دانشگاه های دولتی و هم در دانشگاه های خصوصی در این کشور تحصیل نمایند. برای تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش، متقاضیان باید دارای مدرک زبان آلمانی باشند. البته برخی از دانشگاه های دولتی در این کشور برای یادگیری زبان آلمانی دوره هایی را نیز برگزار می نمایند. در صورت قبولی در این دوره ها شما می توانید در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل نمایید. دولت اتریش به دانشجویان کارشناسی ارشد اجازه 20 ساعت کار پاره وقت در هفته را نیز اعطا کرده است تا آنها بتوانند از پس هزینه های زندگی شان در این کشور بر آیند.

  تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور نیز تنها با داشتن مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس 6 به بالا امکان پذیر می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ پذیرش و اقامت اتریش از طریق تحصیل می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  مهاجرت تحصیلی اتریش و تحصیل در مقطع دکترا

  کشور اتریش به دانشجویان بین المللی اجازه تحصیل در مقطع دکترا نیز داده است. متقاضیان می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور در مقطع دکترا تحصیل نمایند. البته اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا لازمه داشتن رزومه تحصیلی قوی می باشد. رزومه تحصیلی قوی شامل مقالات بین المللی، سوپروایزر، تحقیق و پژوهش و… می باشد. البته متقاضیان باید مدرک فوق لیسانس خود را نیز به دانشگاه ارائه دهند تا موفق به اخذ نامه پذیرش شوند. توجه داشته باشید که برخی از رشته های تحصیلی در اتریش نیازمند این است که استاد راهنما یا همان سوپروایزر رزومه تحصیلی شما را تایید کند.

  تحصیل در مقطع دکترا نزدیک به 3 الی 4 سال به طول می انجامد. متقاضیان برای تحصیل در این مقطع باید دارای مدرک زبان آیلتس 7 به بالا باشند. متقاضیان در مقطع دکترا برای تامین هزینه های زندگی شان اجازه 30 ساعت کار پاره وقت در هفته را دارا هستند.

  بورسیه های تحصیلی اتریش

  شرایط مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل ممکن است برای تمامی دانشجویان بین المللی آسان نباشد. از این رو دولت این کشور برای دانشجویان نخبه ای که اطلاعات علمی بالایی دارند، بورسیه های تحصیلی را ارائه کرده است که شرایط را برای این دسته از دانشجویان نیز آسان نماید. دانشجویانی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی اتریش را دارند، باید علاوه بر دانش بالا، دارای امتیازات دیگری مثل ثبت اختراع و معدل بالا نیز باشند. در صورتی که متقاضی واجد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی این کشور باشد، می تواند نسبت به اخذ آن اقدام نماید.

  متقاضیانی که در مقطع دکترا قصد اخذ بورسیه را دارند، باید بدانند که اعطای بورسیه تحصیلی در این مقطع به تایید استاد راهنما بستگی دارد. در صورتی که متقاضی دارای کتاب های چاپ شده، معدل بالا، مقالات بین المللی، پژوهش های غنی باشد، می تواند تاییدیه استاد راهنما را کسب نماید. یکی دیگر از مزیت تحصیل در مقطع دکترا این است که دانشجویان مبلغی را حدود 1000 تا 2000 یورو به عنوان حقوق دریافت می نمایند.

  هزینه های مهاجرت تحصیلی به اتریش

  اقامت در اتریش از طریق تحصیل، هزینه های منحصر به خود را داراست. شما علاوه بر پرداخت هزینه های بررسی مدارک، به دانشگاه باید شهریه، هزینه مسکن، هزینه های اقامت و هزینه های مربوط به زندگی را نیز در نظر بگیرید. شهریه دانشگاه به نوع رشته و دانشگاه محل تحصیل شما بستگی دارد؛ اما هزینه های اقامت و اجاره خانه در حدود 400 یورو به بالا می باشد که این مبلغ نیز به شهر محل سکونت شما بستگی دارد. هزینه های زندگی در اتریش نیز به سبک و نوع زندگی دانشجو وابسته است. به عنوان مثال هزینه زندگی در شهر وین به طور متوسط 1000 یورو در ماه است.

  برترین دانشگاه های اتریش

  یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اتریش باید از آن آگاهی داشته باشند، دانشگاه های برتر این کشور است. معمولا دانشگاه های برتر در هر کشوری، دارای سیستم آموزشی قوی تری نیز می باشد. علاوه بر این ،مدرک اخذ شده از این دانشگاه ها اعتبار بالاتری در سطح جهان دارا هستند. به همین خاطر دانشجویان بین المللی باید با دانشگاه های برتر اتریش آشنایی داشته باشند.

  نام دانشگاه رتبه جهانی
  دانشگاه وین 151 الی 200
  دانشگاه علوم پزشکی وین 151 الی 200
  دانشگاه Klagenfurt 201 الی 300
  دانشگاه علوم پزشکی GRAZ 201 الی 250
  دانشگاه علوم پزشکی Innsbruck 201 الی 300

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی اتریش

  یکی دیگر از مواردی که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اتریش باید از آن آگاهی داشته باشند، مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی می باشد. اخذ ویزا از آنجایی حائز اهمیت است که اگر مدارک متقاضی نقص کوچکی داشته باشد، با درخواست وی موافقت نمی شود. البته لازم به ذکر است که متقاضیان باید هزینه های بررسی مدارک شان را به سفارت پرداخت نمایند و در صورت ریجکتی هیچ  مبلغی به آنها عودت نمی شود. به همین خاطر، بهتر است که در این موارد با وکیل مهاجرتی مجرب مشورت نمایید. برای برقراری ارتباط با وکلا مجرب موسسه ما می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی اتریش عبارت است از:

  1. ارائه پاسپورت معتبر
  2. ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
  3. ارائه رزومه تحصیلی، پژوهشی، مقالات و…
  4. ارائه مدرک زبان انگلیسی یا اتریشی
  5. ارائه مدرک تحصیلی ماقبل به همراه ریز نمرات، ترجمه شده
  6. پرداخت هزینه های بررسی ویزا
  7. اثبات تمکن مالی
  8. تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
  9. ارائه بیمه مسافرتی

  متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اتریش می توانند جهت مشاوره تخصصی و عقد قرارداد جهت تشکیل پرونده با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 2نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.