مهاجرت تحصیلی به انگلستان 2022 + نحوه اخذ ویزا و هزینه ها

متقاضیان و دانشجویان زیادی قصد تحصیل در این کشور پیشرفته و مدرن را دارند؛ اما از شرایط مهاجرت تحصیلی به انگلستان، محدودیت های مهاجرت تحصیلی انگلیس، چگونگی اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل و… آگاهی لازم را ندارند. کارشناسان ما در این مقاله به صورت کامل به بررسی چگونگی مهاجرت تحصیلی به انگلستان پرداخته اند و تمامی موارد حول این محور را بیان کرده اند.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  انگلستان یکی دیگر از کشور های پیشرفته و مدرن است که شرایط مناسبی را برای تحصیل داراست. این کشور برای دانشجویان بین المللی شرایط مناسبی را ارائه کرده است. مهاجرت تحصیلی به انگلستان یکی از روش های اخذ اقامت این کشور نیز می باشد. امروزه مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل، بسیار محبوب و پر طرفدار شده است.

  علت این محبوبیت، وجود دانشگاه های معتبر و با کیفیت است که اخذ مدرک تحصیلی از این دانشگاه ها از اعتبار بالایی در جهان بر خوردار است. همچنین یکی دیگر از علت هایی که موجب محبوبیت انگلستان شده است، زبان رسمی این کشور است. از آنجایی که زبان انگلیسی یکی از زبان های رایج جهانی است و یادگیری راحت تری دارد، اکثر دانشجویان بین المللی به دنبال کشور هایی هستند که بتوانند به زبان انگلیسی در آن تحصیل نمایند.

  مقالات پیشنهادی:

  تحصیل پزشکی در انگلستان

  مهاجرت به انگلستان

  وکیل مهاجرت به انگلستان

  مهاجرت کاری به انگلستان

  زبان رسمی انگلستان نیز انگلیسی می باشد و همین امر موجب محبوبیت بیشتر این کشور نزد متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلستان شده است. موسسه مهاجرتی مهرآفرین ، یکی از معدود موسسات مهاجرتی معتبر است که دارای مجوز رسمی و قانونی مهاجرت می باشد. موسسه ما دارای معتبر ترین و مجرب ترین وکلا و کارشناسان مهاجرتی است که به صورت تخصصی بر روی مسئله مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل کار می کنند.

  اگر به دنبال وکیل و مشاور مهاجرتی معتبر و حرفه ای هستید تا تمامی کار های مهاجرتی و اقامتی تان را انجام دهد و شما نگرانی و دغدغه ای را از باب اخذ ویزا تحصیلی انگلیس و… نداشته باشید، کافی است با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و وقت مشاوره تخصصی رزرو نمایید. مشاوران تخصصی ما با بررسی شرایط شما، بهترین روش مهاجرت و راهکار هایی که می تواند موجب شود ویزا مد نظرتان را زود تر اخذ کنید، به شما عزیزان ارائه می دهند.

  اقامت انگلستان از طریق تحصیل

  انگلستان کشوری پیشرفته است که در جزیره بریتانیای کبیر واقع شده است. زبان رسمی این کشور انگلیسی و جمعیت آن نزدیک به 56 میلیون نفر می باشد. واحد پول کشور انگلیس، پوند و پایتخت آن لندن می باشد. انگلستان کشوری سردسیر و سبز به حساب می آید که در بیشتر ماه های سال بارانی است. سیستم آموزشی با کیفیت و نظارت مداوم بر روی آن موجب شده است که بسیاری از والدین کودکان خود را برای تحصیل در مدارس انگلستان، به این کشور بیاورند.

  مهاجرت تحصیلی به انگلستان و تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. متقاضیان می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی با توجه به شرایطی که دارا هستند، تحصیل نمایند.

  تحصیل در انگلستان

  مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

  مهاجرت تحصیلی به انگلستان و تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی در این کشور امکان پذیر می باشد. مقاطع تحصیلی در انگلستان عبارت است از:

  1. مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در مدارس
  2. مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی
  3. مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
  4. مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در مقطع دکترا

  هر یک از مقاطع تحصیلی در انگلیس، شرایط و قوانین منحصر به فردی را دارا هستند که در این بخش به بررسی آنها می پردازیم.

  مهاجرت تحصیلی به انگلیس و تحصیل در مدارس

  یکی از اقداماتی که والدین برای پیشرفت و بهره مندی فرزندانشان از کیفیت آموزشی بالا انجام می دهند، ثبت نام آنها در مدارس انگلیس است. قانون تحصیل در این کشور بدین صورت است که کودکان از سن 3 سالگی به در پیش دبستانی تحصیل می نمایند. پس از تحصیل در دوره پیش دبستانی، کودکانی که به سن 5 سال رسیده اند باید به صورت اجباری تحصیلات ابتدایی را در مدارس این کشور آغاز نمایند. تحصیل در مدارس انگلستان از سن 5 تا 18 سالگی به صورت اجباری می باشد.

  کودکان از سن 5 تا 11 سالگی را در دوره ابتدایی، 11 تا 16 سالگی را در دوره تحصیلات متوسطه و 16 تا 18 سالگی را در دوره های فاندیشن می گذرانند. این دوره برای آمادگی دانش آموزان جهت ورود به دانشگاه و موسسات آموزشی عالی می باشد.

  البته کالج های بسیاری هم در این کشور وجود دارد که دارای محیطی مدرن برای تحصیل است. هزینه تحصیل در مدارس خصوصی در انگلستان سالانه مبلغی بالغ بر 24 الی 45 هزار پوند می باشد. البته دانش آموزان می توانند در مدارس دولتی این کشور نیز تحصیل نمایند. تحصیل در مدارس دولتی انگلیس هزینه های پایین تری نسبت به مدارس خصوصی داراست.

  دانش آموزان بین المللی که قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند، می توانند با اخذ ویزای دانش آموزی به این کشور مهاجرت نمایند. این نوع ویزا تنها مختص به دانش آموزان زیر 18 سال می باشد. برای ویزا دانش آموزی انگلستان، متقاضی باید یک رضایت نامه از والدین و سرپرست خود دارا باشد. علاوه بر این، دانش آموز باید تمکن مالی برای زندگی و تحصیل در انگلیس را نیز دارا باشد.

  یکی از نکات حائز اهمیت در مهاجرت دانش آموزان به انگلستان، این است که آنها تنها می توانند در مدارس خصوصی تحصیل نمایند. دانش آموزانی که سن شان زیر 16 سال است، قادر هستند برای 6 سال در این کشور تحصیل نمایند. دانش آموزانی هم که سن شان بین 16 الی 17 سال است، حداکثر می توانند 3 سال در این کشور تحصیل نمایند. اخذ ویزا دانش آموزی نزدیک به 350 پوند هزینه دارد. این نوع ویزا قابلیت تمدید و تبدیل به ویزا های دیگری را نیز داراست.

  مهاجرت تحصیلی به انگلیس و تحصیل در مقطع کارشناسی

  دانشجویان در تمامی مقاطع می توانند در انگلیس مشغول به تحصیل شوند. تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور نزدیک به 4 سال به طول می انجامد. متقاضیان برای ورود به این مقطع باید فرمی را به اسم UCAS تکمیل کرده تا اجازه ورود به دانشگاه های این کشور را دارا باشند. یکی از نکاتی که دانشجویان بین المللی باید از آن آگاهی داشته باشند، این است که آنها اجازه داشتن همراه را با اخذ ویزا تحصیلی انگلیس ندارند. یعنی آنها نمی توانند به همراه خانواده شان برای تحصیل به انگلستان بیایند.

  دانشجویان برای اخذ ویزا تحصیلی انگلیس باید مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 را به سفارت ارائه دهند. تحصیل در مقطع کارشناسی معمولا از سن 18 سالگی شروع می شود. تحصیل در مقطع کارشناسی دارای مدارک مختلفی می باشد که دانشجویان می توانند آن را دریافت نمایند. این مدارک شامل کارشناسی مهندسی، کارشناسی علوم، کارشناسی هنر و کارشناسی آموزش می باشد. رشته هایی که در این مقطع تدریس می شود عبارت است از:

  • مهندسی
  • دروس پزشکی
  • فلسفه
  • علوم کامپیوتر
  • ریاضیات
  • انگلیسی

  اعزام دانشجو به انگلستان با موسسه مهاجرتی مهرآفرین

  دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در رشته های مختلف تحصیلی را در انگلیس دارند، بهتر است قبل از هر اقدامی، با مشاوران و وکلا مجرب موسسه ما مشورت نمایند. این مشورت موجب می شود که سطح اطلاعات و آگاهی متقاضیان افزایش یابد و بتوانند تصمیم درستی را در انتخاب کشور مقصد بگیرند. وکلا و مشاوران خبره موسسه ما، دارای سطح دانش حقوقی بالایی هستند و می توانند با بررسی شرایط تان بهترین راه مهاجرت به انگلستان را به آنها پیشنهاد نمایند.

  جهت ارتباط با مشاوران و وکلا خبره موسسه می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  مهاجرت تحصیلی به انگلستان و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  یکی دیگر از مقاطع تحصیلی محبوب برای دانشجویان، مقطع کارشناسی ارشد می باشد. دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، می توانند از 2 روش اقدام نمایند. روش اول آموزش محور و روش دوم پژوهش محور است. در روش آموزش محور، دانشجویان همانند دیگر مقاطع کارشناسی ارشد، سر کلاس های درسی شان می روند؛ اما روش پروژه محور بدین صورت است که دانشجویان زیر نظر استاد راهنما مشغول انجام پروژه های علمی می شوند. توجه داشته باشید که مدت زمان تحصیل در این مقطع نزدیک به 1 الی 2 سال به طول می انجامد.

  برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد، متقاضیان باید دارای مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 به بالا و دارای مدرک کارشناسی باشند. مهاجرت تحصیلی به انگلستان یکی از راحت ترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت این کشور می باشد.

  مهاجرت تحصیلی به انگلستان و تحصیل در مقطع دکترا

  دانشجویان بین المللی می توانند در مقطع دکترا در انگلستان تحصیل نمایند. مهاجرت تحصیلی و تحصیل در مقطع دکترا در این کشور از سایر مقاطع تحصیلی مشکل تر می باشد؛ چرا که شرایط سخت تری را داراست. اخذ مدرک دکترا یکی از بالاترین سطوح تحصیلی می باشد که مدت زمان دریافت این مدرک به دانشجو بستگی دارد. یکی از ویژگی های تحصیلی در انگلستان این است که دانشجویان می توانند پس از تحصیل در مقطع کارشناسی، با توجه به نمرات شان، به صورت مستقیم در مقطع دکترا تحصیل نمایند. اما اغلب دانشجویان برای آمادگی بیشتر ترجیح می دهند که برای آمادگی بیشتر در مقطع کارشناسی ارشد شرکت کنند.

  مهاجرت تحصیلی به انگلیس و تحصیل در مقطع دکترا نیازمند ارائه مدرک زبان در حد آیلتس با نمره 6.5 به بالا و استاد راهنما می باشد.

  ویزا تحصیلی انگلستان

  دانشجویان و دانش آموزان بین المللی پس از اخذ پذیرش تحصیلی باید نسبت به دریافت ویزا اقدامات لازم را انجام دهند. عموما ویزا تحصیلی انگلستان، به دسته تقسیم می شود که عبارت است از:

  1. ویزا دانش آموزی انگلستان
  2. ویزا دانشجویی انگلیس
  3. ویزا کوتاه مدت تحصیلی

  ویزا دانش آموزی انگلستان

  ویزا دانش آموزی انگلستان، مختص به افرادی است که سن شان زیر 18 سال و هدف شان تحصیل در مدارس این کشور می باشد. این محدودیت سنی در اخذ ویزا دانش آموزی انگلیس بین 4 الی 17 سال می باشد. از آنجایی که دانش آموز به سن قانونی نرسیده باید برای اخذ ویزا رضایت نامه والدین یا سرپرست قانونی خود را به سفارت انگلیس ارائه دهد. توجه داشته باشید که دانش آموزان بین المللی باید در مدارس غیر دولتی انگلستان تحصیل نمایند. تحصیل در مدارس دولتی این کشور تنها برای شهروندان انگلیس امکان پذیر می باشد.

  متقاضیان 3 ماه قبل از ورود به کشور انگلستان می توانند نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایند. توجه داشته باشید که دانش آموزان پس از پایان تحصیلات شان می توانند به مدت 4 ماه در انگلستان حضور داشته باشند. یکی دیگر از شرایط تحصیل در کشور انگلستان این است که دانش آموزان زیر 16 سال می توانند حداکثر برای 6 سال تحصیل در این کشور ویزا اخذ نمایند. دانش آموزان بین 16 تا 17 سال نیز می توانند ویزا تحصیلی شان را حداکثر برای 3 سال تحصیل در انگلیس دریافت نمایند.  تمامی دانش آموزان با اخذ ویزا تحصیلی انگلیس، اجازه 10 ساعت کار پاره وقت در هفته را دارا هستند.

  ویزا دانشجویی انگلیس

  شرایط اخذ ویزا دانشجویی برای دانشجویان بین المللی همانند شرایط ویزا دانش آموزی می باشد؛ اما تنها تفاوت آن در محدودیت سنی زیر 18 سال است که در ویزا دانشجویی این محدودیت برداشته می شود. دانشجویان با اخذ این نوع ویزا می توانند در انگلستان مشغول به کار شوند. لازمه اخذ این نوع ویزا تسلط به زبان انگلیسی می باشد.

  ویزا کوتاه مدت تحصیلی

  یکی دیگر از انواع ویزا تحصیلی انگلستان، ویزا کوتاه مدت آن می باشد. این نوع ویزا مختص به دانشجویانی است که برای مدت زمان کوتاهی قصد تحصیل در این کشور را دارند. به عنوان مثال برای تحصیل در دوره های زبان انگلیسی در انگلستان یا دوره های مهارت آموزی و یا تحقیقات علمی متقاضیان می توانند از این ویزا استفاده کنند. توجه داشته باشید که این نوع ویزا تنها برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا و کشور سوئیس هستند، صادر می شود. مدت اعتبار این نوع ویزا به تعداد دوره های تحصیلی و مدت زمان تحصیل متقاضی بستگی دارد.

  معمولا اگر دوره های تحصیلی شما معین نباشد، این دوره ها 6 ماهه در نظر گرفته می شود و دانشجویانی که این نوع ویزا را دریافت می کنند تنها 30 روز پس از اتمام اعتبار ویزا شان می توانند در انگلستان حضور داشته باشند. توجه داشته باشید که با اخذ ویزا کوتاه مدت تحصیلی به متقاضیان اجازه کار و تحصیل در مدارس انگلستان داده نمی شود. نکته مهم تر این است که متقاضیان نمی توانند این نوع ویزا را تمدید نمایند؛ در نتیجه اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل در این دوره ها امکان پذیر نمی باشد. متقاضیان برای اخذ این نوع ویزا بهتر است 3 ماه قبل از ورود به انگلیس، اقدام به دریافت آن نمایند.

  رشته های تحصیلی در انگلستان

  بهترین رشته ها برای تحصیل در انگلستان

  دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به انگلستان را دارند باید از بهترین رشته های تحصیلی در این کشور آگاهی پیدا کنند. برخی از بهترین رشته های تحصیل انگلستان عبارت است از:

  • مهندسی کامپیوتر
  • معماری
  • آموزش و پرورش
  • پزشکی
  • روانشناسی
  • حقوق
  • مدیریت کسب و کار
  • مهندسی عمران

  جهت آگاهی بیشتر از سایر رشته ها می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  هزینه مهاجرت تحصیلی انگلستان

  یکی دیگر از موارد مهمی که در مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل حائز اهمیت است، هزینه های مهاجرت و هزینه های تحصیل در این کشور می باشد. هزینه تحصیل در انگلستان به نوع و رشته تحصیلی متقاضیان بستگی دارد. متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلستان در مقطع کارشناسی و دوره های تکمیلی مربوط به آن بین 10 الی 20 هزار پوند در سال می باشد. البته رشته های پزشکی در انگلستان، هزینه های بالاتری دارد و دانشجویان پزشکی ممکن است سالانه نزدیک به 58.000 پوند شهریه پرداخت نمایند.

  هزینه زندگی در انگلستان نیز برای هر فرد نزدیک به 1000 تا 2000 پوند در ماه می باشد. البته این هزینه به سبک و نوع زندگی افراد بستگی دارد و می تواند مبالغ کمتر و یا بیشتری باشد.

  هزینه ویزا تحصیلی انگلستان

  یکی دیگر از مهم ترین هزینه هایی که متقاضیان مهاجرت به انگلستان باید از آن آگاهی داشته باشند، هزینه اخذ ویزا تحصیلی می باشد. هزینه ویزا تحصیلی انگلستان به شرح جدول زیر می باشد.

  نوع ویزا تحصیلی هزینه ویزا تحصیلی انگلیس
  ویزا دانش آموزی 348 یورو
  ویزا دانشجویی 348 یورو
  هزینه به ازای هر همراه متقاضی 248 یورو
  ویزا تحصیلی کوتاه مدت 6 ماهه 97 یورو
  ویزا تحصیلی کوتاه مدت 11 ماهه 186 یورو

  متقاضیان برای اخذ ویزا تحصیلی انگلیس، باید این هزینه ها را به سفارت پرداخت نمایند.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی انگلستان

  یکی دیگر از مواردی که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس باید از آن آگاهی داشته باشند، مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی می باشد. این مدارک در صورتی که کامل نباشد می تواند موجب رد درخواست اخذ ویزا متقاضیان شود. همانطور که گفتیم ویزا تحصیلی برای دانشجویان و دانش آموزان به صورت جداگانه ارائه می شود. لازم به ذکر است که بگوییم، برای اخذ ویزا تحصیلی انگلستان، دانش آموزان و دانشجویان باید امتیاز لازم را از جدول امتیاز بندی انگلستان به دست آورند. در این جدول دانشجویان بین المللی باید 40 امتیاز و دانش آموزان باید 30 امتیاز را کسب نمایند.

  ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت، ارائه مدرک زبان (برای دانش آموزان الزامی نیست)، ارائه نامه تمکن مالی و ارائه نامه CAS دارای امتیاز هستند و متقاضیان با ارائه آنها می توانند امتیاز لازم را کسب نمایند.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی انگلستان عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه های انگلستان
  • اثر انگشت
  • پرداخت هزینه های بررسی ویزا
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی
  • ارائه مدارک محل سکونت در انگلستان
  • ارائه عکس پاسپورتی
  • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا

  توجه داشته باشید که دانش آموزان و دانشجویان، در صورت لزوم نیاز به مصاحبه با سفارت دارند. با این وجود که دانش آموزان نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند؛ اما باید بتوانند انگلیسی را در حد ابتدایی صحبت نمایند.

  چگونگی گرفتن ویزا تحصیلی انگلستان

  یکی از رایج ترین سوالات مربوط به اخذ ویزا تحصیلی و مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل، چگونگی اخذ ویزا می باشد. هرگونه نقصی در مدارک متقاضیان، منجر به رد درخواست ویزا آنها می باشد.

  1. اولین مرحله اخذ ویزا تحصیلی انگلستان، دریافت نامه پذیرش از دانشگاه ها و موسسات این کشور می باشد. شما پس از دریافت نامه پذیرش از موسسه یک تاییدیه پذیرش یا CAS دریافت می کنید که برای اخذ ویزا تحصیلی به آن احتیاج دارید.
  2. پس از اخذ پذیرش نوبت به ثبت درخواست ویزا به صورت آنلاین است. متقاضیان می توانند از طریق سایت سفارت انگلیس، جهت ثبت درخواست شان اقدامات لازم را انجام دهند. در این سایت متقاضیان با وارد کردن اطلاعات خواسته شده و هزینه درج شده درخواست خود را به صورت اینترنتی برای سفارت ارسال می نماید.
  3. پس از ثبت درخواست متقاضی باید برای اثر انگشت و ثبت تصویرش به یکی از مراکز ثبت درخواست برود.
  4. پس از آن متقاضی باید اسناد و تمامی مدارک خود را با توجه به خواسته سفارت به صورت کامل ارائه کرده و در صورت پذیرش برای مصاحبه به سفارت انگلیس مراجعه نماید.
  5. پس از اتمام مراحل بالا، متقاضی باید منتظر پاسخ سفارت بماند. در صورت تایید سفارت، برای وی ویزا تحصیلی صادر می شود.

  مصاحبه سفارت برای اخذ ویزای دانشجویی انگلیس

  یکی از مهم ترین مراحل در اخذ ویزا تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به انگلستان، مصاحبه با افسر سفارت می باشد. این مصاحبه به این خاطر برگذار می شود که هدف متقاضی از تحصیل در انگلستان مشخص شده و میزان تسلط وی به انگلیسی بررسی شود. در این مصاحبه سوالاتی از قبیل علت های انتخاب انگلستان برای تحصیل، انتخاب دانشگاه، رشته تحصیلی میزان تمکن مالی و… پرسیده می شود.

  در صورتی که متقاضی جواب های قانع کننده ای را به افسر سفارت انگلستان بدهد، با درخواست وی که مبتنی بر مهاجرت تحصیلی به انگلستان و اخذ ویزا می باشد، موافقت می شود. در صورتی که افسر با پاسخ هایی که متقاضی به وی می دهد، قانع نشود و هدف متقاضی را از تحصیل در انگلستان به علت اخذ پناهندگی در این کشور برداشت کند و یا وی متوجه شود که متقاضی تسلط مناسبی را به زبان ندارد، با درخواست ویزا موافقت نمی کند. مدت زمان صدور ویزا تحصیلی انگلستان 3 هفته الی 1 ماه به طول می انجامد.

  هزینه های زندگی دانشجویی در انگلستان

  یکی دیگر از مهم ترین مسائلی که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس باید از آن آگاهی داشته باشند، هزینه های زندگی در این کشور است. معمولا هزینه های زندگی در هر یک از شهر های انگلستان متفاوت می باشد؛ اما به طور میانگین می توان گفت که هزینه های زندگی برای یک دانشجو در شهر لندن از 800 تا 1000 پوند در ماه می باشد. البته تمامی این مقادیر به سبک و نوع زندگی متقاضیان مهاجرت بستگی دارد.

  برخی از هزینه های زندگی در انگلستان به شرح زیر می باشد:

  عنوان هزینه
  یک لیتر شیر 0.92 پوند
  12 عدد تخم مرغ 2.12 پوند
  1 کیلو پنیر 6.31 پوند
  1 کیلو سیب زمینی 1.21 پوند
  1 کیلو پیاز 1.20 پوند
  1 کیلو برنج 1.63 پوند
  1 کیلو موز 1.07 پوند

  هزینه های اجاره خانه نیز در هر یک از شهر های انگلستان با یک دیگر متفاوت می باشد. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلستان، می توانند در شهر هایی که هزینه اجاره خانه در آنها پایین تر است، نسبت به اجاره خانه اقدامات لازم را انجام دهند. هزینه اجاره خانه به صورت میانگین در شهر لندن 1650 پوند و اجاره خانه در حومه این شهر به صورت میانگین1170 پوند در ماه می باشد.

  بهترین دانشگاه های انگلستان

  یکی دیگر از مواردی که برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلستان، حائز اهمیت می باشد، آشنایی با دانشگاه های برتر این کشور است. قطعا تحصیل در بهترین دانشگاه های انگلستان که رتبه مناسبی در جهان دارند، آرزوی هر دانشجویی می باشد.

  نام دانشگاه رتبه در انگلستان
  دانشگاه کمبریج رتبه 27
  کالج لندن رتبه 49
  دانشگاه آکسفورد رتبه 21
  دانشگاه منچستر رتبه 74
  دانشگاه ناتینگهام رتبه 116
  دانشگاه ادینبورگ رتبه 57
  دانشگاه کاونتری رتبه 131
  دانشگاه لیدز رتبه 128
  دانشگاه امپریال کالج رتبه 153
  دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن رتبه 117

  کار دانشجویی در انگلیس

  معمولا دانشجویان بین المللی برای تامین هزینه های زندگی شان در کشور های خارج، نیاز به مجوز کار پاره وقت دارند. متقاضیانی که در کشور انگلستان مشغول به تحصیل هستند، اجازه کار پاره وقت تا حداکثر 20 ساعت در هفته را دارا هستند. البته این فرصت مناسبی است که دانشجویان با فرصت های شغلی در انگلستان آشنا شوند تا بتوانند پس از تحصیل در دانشگاه های این کشور به بازار کار آن وارد شوند.

  ویزا همراه دانشجویی در انگلستان

  عموما مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل یکی از روش هایی است که دانشجویان می توانند در این کشور تحصیل نمایند؛ اما یکی از موارد مهم در این پروسه، اخذ ویزا همراه برای خانواده، فرزندان و همسر می باشد. معمولا دانش آموزانی که زیر 18 سال هستند، نمی توانند برای خانواده شان ویزا همراه اخذ نمایند. آنها می توانند در مدارس شبانه روزی انگلیس تحصیل کنند تا مدرسه قیم آنها باشد. همچنین دانش آموزانی که در مدارس دولتی انگلستان تحصیل می نمایند، می توانند در کنار خانواده انگلیسی زندگی کنند تا تحصیل شان به پایان رسد.

  دانشجویان بین المللی بالای 18 سال برای اخذ ویزا همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال شان می توانند اقدام نمایند؛ اما به این شرط که دوره تحصیل آنها بیش از 1 سال باشد. همچنین باید هزینه های لازم را برای تامین هزینه های زندگی در انگلستان دارا باشند. متقاضیان جهت اخذ ویزا همراه انگلیس باید مدارک هویتی اعم از شناسنامه، سند ازدواج، نامه اثبات تمکن مالی، پاسپورت و… را به سفارت ارائه دهند.

  آدرس سفارت انگلستان در تهران

  یکی از رایج ترین سوالاتی که متقاضیان مهاجرت تحصیلی انگلستان از کارشناسان ما می پرسند، آدرس دقیق سفارت انگلستان در تهران می باشد.

  آدرس سفارت انگلیس در تهران: تهران، خیابان فردوسی، پلاک 172

  بهترین شهر های انگلیس برای تحصیل

  یکی از مهم ترین مواردی که دانشجویان و دانش آموزان بین المللی باید از آن آگاهی داشته باشند، بهترین شهر های انگلستان برای تحصیل می باشد. معمولا متقاضیانی که قصد اخذ اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل را دارند، باید در رابطه با شهر محل زندگی شان اطلاعات بیشتری را کسب نمایند. از آنجایی که کشور انگلیس یکی از کشور های پیشرفته برای زندگی است و دانشگاه های معتبری را در خود جای داده است، دانشجویان و دانش آموزان بین المللی می توانند در یکی از شهر های زیر جهت تحصیل در دانشگاه های انگلستان، اقامت نمایند.

  • شهر لیدز
  • شهر لندن
  • شهر کمبریج
  • شهر آکسفورد
  • شهر برستول
  • شهر منچستر
  • شهر گلاسکو
  • شهر ناتینگهام
  • شهر ادینبورگ
  • شهر کاونتری

  وکیل مهاجرت تحصیلی به انگلستان

  یکی دیگر از مواردی که در مهاجرت تحصیلی به انگلستان، حائز اهمیت است، وجود وکیل و مشاور مهاجرت تحصیلی به انگلیس می باشد. متقاضیانی که قصد اخذ ویزا تحصیلی و پذیرش تحصیلی انگلستان را دارند، می توانند جهت مشاوره تخصصی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و از کارشناسان ما در این زمینه کمک بخواهند.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.