تحصیل پزشکی در اتریش

مهاجرت به اتریش و تحصیل در رشته پزشکی کار چندان آسانی نیست. به همین خاطر متقاضیان باید به کمک وکیل و یا مشاور مهاجرتی اطلاعات لازم را از نحوه پذیرش در رشته های پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی و… کسب نمایند. اتریش کشوری است که دانشگاه های پزشکی مناسبی را در خود جای داده که کیفیت آموزشی در آنها بسیار بالاست. به همین خاطر متقاضیان زیادی هم قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  در تمامی کشور های جهان، رشته های پزشکی و دندانپزشکی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. متقاضیان برای اینکه بتوانند تحصیلات خود را در دانشگاه های معتبری به اتمام رسانند، تصمیم به مهاجرت می گیرند. اتریش، یکی از کشور های پیشرفته و مدرن می باشد که دانشگاه های معتبری را در خود جای داده است. همین امر نیز موجب شده تعداد متقاضیان مهاجرت تحصیلی برای تحصیل در رشته پزشکی به اتریش افزایش یابد. تحصیل پزشکی در اتریش شرایط و محدودیت هایی را برای دانشجویان بین المللی داراست که متقاضیان با آگاهی از آن می توانند به راحتی پذیرش تحصیلی در دانشگاه های این کشور را اخذ نمایند.

  مقالات پیشنهادی:

  مهاجرت به اتریش

  مهاجرت تحصیلی به اتریش

  مهاجرت کاری به اتریش

  وکیل مهاجرت به اتریش

  تحصیل در اتریش

  شرکت مهاجرتی مهرآفرین ، یکی از معدود موسسات معتبر در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت اتریش می باشد که می تواند دانشجویان را به خواسته شان برساند. شرکت مهاجرتی ما دارای وکلا مجرب و حرفه ای می باشد که می توانند دانشجویان را در مسیر اخذ ویزا تحصیلی، اخذ پذیرش و… همراهی نمایند. اعتبار موسسه معتبر ما به تعداد بی شمار پرونده های موفق مهاجرتی اش می باشد. پس در صورتی که قصد تحصیل پزشکی در اتریش را دارید، با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با رزرو وقت مشاوره اطلاعات جامعی را از مهاجرت به اتریش کسب نمایید.

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش 

  پزشکی در اتریش

  متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در اتریش را دارند، باید در دوره 1 ساله آماده سازی یا پیش پزشکی شرکت نمایند. این دوره برای دانش آموزان اتریشی و بین المللی به زبان آلمانی می باشد که پس از اتمام آن آمادگی لازم را برای تحصیل پزشکی در اتریش پیدا می کنند. تمامی دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارند، باید ابتدا دوره های پایه پزشکی را در این کشور بگذرانند. در این دوره پایه، دروسی تدریس می شود که متقاضیان را جهت تحصیل در رشته پزشکی آماده می کند. این دروس شامل دروس ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی می باشد. تدریس این دروس به زبان آلمانی می باشد و متقاضیان را برای شرکت در آزمون ورودی آماده می کند.

  پس از اتمام این دوره، دانشجویان و متقاضیان در آزمون پایانی شرکت می کنند. توجه داشته باشید که برای تحصیل پزشکی در اتریش، باید دارای قبولی در امتحانات موضوع اصلی، امتحان ورودی و گواهینامه زبان آلمانی در حد C1 باشید. امتحانات ورودی معمولا نزدیک به 8 ساعت به طول می انجامد و به صورتی سراسری در تمامی دانشگاه های اتریش برگزار می شود. امتحان ورودی برای تحصیل پزشکی و پرستاری در اتریش تنها یک بار در سال برگزار می شود و متقاضیان می توانند برای یک دانشگاه اقدام نمایند.

  برای شرکت در آزمون ورودی پزشکی در اتریش، متقاضیان و دانشجویان باید 31 مارس اقدام به ثبت نام در آزمون ورودی نمایند. آزمون ورودی در روز جمعه در ماه جولای برگزار می شود. نتایج این آزمون در اوایل ماه آگوست اعلام شده و متقاضیانی که موفق به کسب نمره قبولی شده اند، می توانند در تاریخ 5 سپتامبر در دانشگاه های این کشور ثبت نام نمایند. توجه داشته باشید که برای تحصیل پزشکی و تحصیل دندانپزشکی در اتریش سهمیه بندی وجود داشته که این سهمیه بندی در درجه اول به شهروندان این کشور اعطا می شود. 25 درصد دیگر این سهمیه متعلق به دانشجویان اتحادیه اروپا می باشد.

  آزمون ورودی دانشگاه های اتریش، شامل 4 موضوع درسی اصلی است که عبارت است از:

   

  1. مبانی پزشکی
  2. تست اجتماعی و عاطفی
  3. سوالات هوش
  4. درک واژگان و متون پزشکی

  تمامی سوالات به صورت تستی و چهار گزینه ای می باشد. در بخش اول مبانی پزشکی، مباحث درسی مثل زیست، ریاضی، شیمی و فیزیک سنجیده می شود. در بخش دوم، سوالاتی در رابطه با توانایی شناخت عواطف و احساسات بیماران می باشد و نحوه تصمیم گیری، متناسب با شرایط اجتماعی است. بخش سوم، سوالاتی در رابطه با اشکال هندسی، درک مطلب و اعداد بررسی می شود. بخش چهارم نیز سوالاتی در رابطه با اطلاعاتی است که دانشجویان از طریق مطالعه متون پزشکی کسب کرده اند.

  متقاضیان تخصص پزشکی در اتریش، می توانند با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاوره تخصصی اطلاعات جامعی را از نحوه پذیرش و مهاجرت به اتریش و تحصیل در رشته پزشکی کسی نمایند.

   

  شرایط تحصیل پزشکی در اتریش

  متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل پزشکی در اتریش را دارند، در صورتی که در کنکور سراسری ایران شرکت کرده و در رشته پزشکی قبول شده باشند، می توانند پذیرش رایگان برای تحصیل در دانشگاه های اتریش را دریافت نمایند. البته این قبولی در آزمون شرایط منحصر به خود را داراست. یکی از شرایط تحصیل پزشکی، این است که متقاضی در دانشگاه های روزانه ایران قبول شده باشد. متقاضی در این صورت با اخذ پذیرش می تواند به اتریش مهاجرت کرده و پس از قبولی در آزمون ورودی این کشور در رشته پزشکی تحصیل نماید. همانطور که گفتیم، متقاضیان با شرکت در دوره پایه پزشکی برای شرکت در آزمون ورودی آماده می شوند.

  شرایط تحصیل پزشکی در اتریش

   

  تخصص پزشکی در اتریش

  متقاضیانی که قصد تحصیل تخصص پزشکی در اتریش را دارند، باید بدانند که تحصیل در این رشته در مقطع کارشناسی نزدیک به 3 الی 4 سال به طول می انجامد. علاوه بر این، تمامی دروس به زبان آلمانی تدریس می شود. تحصیل پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد نزدیک به 2 سال به طول می انجامد. تحصیل در این مقطع هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی امکان پذیر می باشد. برای سطح دکترا نیز متقاضیان باید مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های با اعتبار را دارا باشند. تحصیل در این مقطع نیز هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی امکان پذیر است.

  کشور اتریش همانند دیگر کشور ها فارغ التحصیلان زیادی دارد که می خواهند دوره های تخصص پزشکی را پشت سر گذارند. اخذ پذیرش در این سطح بسیار سخت می باشد و تنها متقاضیانی موفق به اخذ پذیرش می شوند که واجد شرایط آن باشند. اصلی ترین شرایط تحصیل تخصص پزشکی در اتریش، داشتن رزومه تحصیلی قوی می باشد. این رزومه شامل نمره زبان، سوابق آموزشی، پژوهش ه، سابقه شرکت در سمینار ها، مسابقات علمی و… است. افرادی که بتوانند نامه پذیرش تحصیلی در این سطح را کسب کنند، ویزا تحصیلی شان به راحتی قابل دریافت است؛ چرا که سطح تحصیلاتی بسیار بالایی دارند.

  دانشگاه های پزشکی اتریش

  از آنجایی که تحصیل در کشور اتریش رایگان است، متقاضیان زیادی جهت تحصیل پزشکی به این کشور مهاجرت می کنند. یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان مهاجرت به این کشور باید از آن آگاهی داشته باشند، این است که کدامیک از دانشگاه های اتریش رتبه و اعتبار بالاتری را در جهان داراست. به همین منظور ما در این بخش دانشگاه های پزشکی اتریش را به شما عزیزان معرفی کرده ایم تا آگاهی لازم را از آنها داشته باشید.

  رتبه جهانی نام دانشگاه
  201-250 🎓Medical University of Vienna
  801-1000 📚University of Leoben
  201-250 📕Medical University of Graz
  201-250 👨🏽‍🏫Medical University of Innsbruck
  👩🏽‍🎓University of Salzburg

  کار در اتریش

  بسیاری از پزشکان در سراسر جهان، خواستار مهاجرت کاری و کار در کشور اتریش هستند. این دسته از پزشکان برای کار در این کشور باید شرایط خاصی را دارا باشند. در صورتی که پزشک عضو کشور های اتحادیه اروپا باشد و مدرک خود را از دانشگاه های این کشور کسب کرده باشد، نیازی به معادل سازی مدرک ندارد. در غیر این صورت متقاضی باید مدرک خود را معادل سازی کرده و باید از طریق دانشگاه های دولتی، موسسه فنی حرفه ای اتریشی یا دانشگاه تربیت مدرس برای معادل سازی مدرک شان درخواست دهند. در صورتی که معادل سازی مدرک متقاضی به صورت کامل انجام شد، وی باید از یکی از دانشگاه های پزشکی در اتریش پذیرش تحصیلی دریافت کند. علاوه بر آن باید دارای مدرک زبان آلمانی در حد C1 باشد.

  پس از آن متقاضی باید با پیدا کردن یک استاد راهنما، از وی بخواهد که کار مناسبی را به او بدهد و بیمارستانی را بیابد که او را استخدام نمایند. پس از آن مجوز کار برای متقاضی از سوی سفارت اعطا می شود.

   

  مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در اتریش

  یکی دیگر از مواردی که متقاضیان باید به آن توجه داشته باشند، مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در اتریش می باشد. اخذ پذیرش پزشکی اتریش، نیازمند ارائه مدارک زیر می باشد:

   

  1. ارائه پاسپورت معتبر
  2. ارائه مدارک تحصیلی دانشگاه که شامل تمامی مدارک اخذ شده از مدرسه، دانشگاه و… می باشد.
  3. ارائه مدرک زبان آلمانی در حد C1
  4. ارائه گواهی انتقال و سابقه عملکرد
  5. ارائه انگیزه نامه
  6. ارائه توصیه نامه

  پس از بررسی مدارک ارائه شده توسط دانشجو، شهریه ها و هزینه های دانشجویی را می توانید پرداخت نمایید تا پذیرش تحصیلی تان بلافاصله صورت گیرد. توجه داشته باشید که برای تحصیل پزشکی در اتریش باید در دوره مقدماتی پیش پزشکی شرکت نمایید. این دوره به زبان آلمانی می باشد و پس از اتمام آن از شما آزمون ورودی برای ورود به دانشگاه گرفته می شود.

  مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در اتریش

   

  هزینه های تحصیل پزشکی در اتریش

  کشور اتریش یکی از  کشور هایی است که شهر های محبوب آن هزینه های بالاتری نسبت به شهر های اطراف دارند. وین، پایتخت اتریش، یکی از شهر های گران قیمت این کشور می باشد که برای دانشجویان بین المللی از نظر هزینه ای مناسب نیست. هزینه های تحصیل برای دانشجویانی که از اتحادیه اروپا، برای تحصیل به این کشور می آیند رایگان است. دانشجویان بین المللی که از سایر کشور ها برای تحصیل پزشکی در اتریش می آیند، باید هزینه ای نزدیک به 1500 یورو به بالا را به عنوان هزینه های تحصیل پزشکی در اتریش در نظر بگیرند. البته هزینه های بیمه و هزینه های دوره پیش پزشکی نیز به  این مبلغ اضافه می شود.

  متغیر ها مبلغ به دلار
  محل اقامت🏠 800
  غذا🍞 300
  حمل و نقل🚌 60
  خواربار فروشی ماهانه🍔 100
  امکانات اولیه📄 100
  کل هزینه های ماهانه💰 1360

  تحصیل دندانپزشکی در اتریش

  دندانپزشکی یکی دیگر از رشته های تحصیلی محبوب در جهان است. متقاضیان برای تحصیل در این رشته در اتریش، باید در آزمون ورودی دانشگاه نمره قبولی کسب نمایند. توجه داشته باشید که این آزمون ورودی به زبان آلمانی برگزار می شود و دروس تخصصی مثل شیمی، فیزیک، زیست، ریاضی و سوالات هوش مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد. طول دوره تحصیل دندانپزشکی در اتریش نزدیک به 6 سال می باشد و لازمه تسلط به زبان آلمانی است.

  تحصیل در سایر رشته های پزشکی مثل پرستاری و داروسازی نیز در اتریش امکان پذیر می باشد. تحصیل داروسازی در اتریش نزدیک به 5 سال به طول می انجامد. تحصیل در این رشته به صورت کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان پذیر می باشد. دانشجویان باید در رشته های شیمی دارویی، سم شناسی، بیوتکنولوژی دارویی و… تحصیل نمایند. تحصیل در رشته پرستاری در اتریش دارای آزمون ورودی می باشد. علاوه بر آن، متقاضیان باید پس از قبولی در آزمون، مصاحبه حضوری نیز داشته باشند. تحصیل در این دوره 3 ساله است و نیازمند تسلط به زبان آلمانی است.

  پس از اتمام این دوره 3 ساله شما به عنوان یک پرستار عمومی می توانید در دوره های تخصصی و کارشناسی ارشد نیز تحصیل نمایید. دوره های تخصصی می تواند شامل رشته هایی مانند مامایی، مدیریت بهداشت، تغذیه و رژیم غذایی، علوم بهداشتی و… باشد. تحصیل در دوره کارشناسی ارشد نیز نزدیک به 2 سال به طول می انجامد.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی اتریش

  یکی دیگر از مهم ترین موارد در پروسه مهاجرت، اخذ ویزا می باشد. درخواست ویزا در صورتی که زیر نظر وکیل و مشاور مهاجرتی نباشد، ممکن است به علت عدم آگاهی متقاضیان از برخی قوانین و مقررات سفارت، درخواست شان پذیرفته نشود. به همین خاطر، بهتر است که برای مهاجرت به اتریش برای تحصیل در رشته پزشکی، با وکیل و مشاوران مهاجرتی خبره مشورت نمایید. جهت رزرو وقت مشاوره تخصصی می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  مدارک لازم برای اخذ ویزا تحصیلی عبارت است از:

  1. ارائه نامه پذیرش از دانشگاه های اتریش
  2. ارائه بیمه مسافرتی با پوشش حداقل 30.000 یورو
  3. اثبات تمکن مالی
  4. مشخص بودن محلی که فرد در آن اقامت خواهد داشت
  5. تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
  6. ارائه دو قطعه عکس پاسپورتی
  7. ارائه انگیزه نامه
  8. ارائه پاسپورت معتبر
  9. ارائه گواهی و فرم ثبت نام دوره های آموزشی جهت تحصیل پزشکی

  متقاضیان مهاجرت به اتریش و تحصیل در رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و… بهتر است قبل از هر اقدامی، با مشاور و وکیل مهاجرتی مشورت نمایند. معمولا وکلا مهاجرتی، دارای دانش حقوقی بالایی هستند و از اخبار روز مهاجرت آگاهی دارند. به همین خاطر می توانند با بررسی شرایط شما بهترین روش برای مهاجرت به اتریش را پیش رویتان قرار دهند. علاوه بر این تا پایان پروسه اخذ ویزا همراه شما خواهند بود.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.