تحصیل پزشکی در سوئد

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی سوئد، در سراسر جهان اعتبار بالایی دارند. متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی را در این کشور دارند، باید در دانشگاه هایی تحصیل کنند که مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. معمولا متقاضیان مهاجرت جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از قوانین و مقررات مهاجرت تحصیلی با وکیل و یا مشاور مهاجرتی مشورت می نمایند و یا پرونده مهاجرتی خود را به وکیل می سپارند. یکی از مهم ترین مسائلی که پس از گرفتن تصمیم مهاجرت، حائز اهمیت است، انتخاب وکیل و مشاور مهاجرت می باشد.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  کشور سوئد، یکی از کشور های واقع در شمال اروپا می باشد که رتبه ششمین کشور بزرگ در اروپا را به خود اختصاص داده است. این کشور از لحاظ اقتصادی و صنعتی جایگاه مناسبی داشته و شرایط مطلوبی را برای زندگی و کار برای افراد فراهم کرده است. سوئد کشوری است که کیفیت زندگی، امنیت، بهداشت، رفاه اجتماعی و آموزشی بسیار بالایی دارد و دانشگاه های معتبری را هم در خود جای داده است. علاوه بر این موقعیت شغلی مناسبی را هم برای فارغ التحصیلان فراهم کرده است. تمامی این موارد نیز موجب شده است که هر ساله به تعداد متقاضیان تحصیل پزشکی در سوئد افزوده شود.

  مقالات مهاجرتی:

  تحصیل پزشکی در سوئد

  مهاجرت به سوئد

  تحصیل در سوئد

  وکیل مهاجرت به سوئد

  مهاجرت کاری به سوئد

  مهاجرت تحصیلی به سوئد

  وکیل مهاجرتی خوب از آنجایی که با قوانین و مقررات کشور مبدا و مقصد آشنایی کامل دارد، می تواند کمک بسزایی را به متقاضیان نماید؛ چرا که متقاضیان معمولا از این قوانین و چگونگی مراحل اخذ ویزا و… آشنایی ندارند. برای انتخاب وکیل مهاجرتی با تجربه و حرفه ای، بهتر است که موسسه مهاجرتی مناسبی را انتخاب کنید.

  موسسه مهاجرتی مهر آفرین، یکی از موسسات معتبر و رسمی در زمینه مهاجرت می باشد که مجرب ترین و حرفه ای ترین وکلا را گردآوری کرده است تا بتواند خدمات با کیفیتی را به متقاضیان ارائه دهد. موسسه معتبر ما دارای دو شعبه رسمی در تهران و شیراز می باشد که افراد می توانند جهت مشاوره تخصصی و تشکیل پرونده مهاجرتی به شعبات ما مراجعه نمایند. البته ما برای رفاه حال شما عزیزان خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه کرده ایم و شما می توانید جهت رزرو وقت مشاوره تخصصی با شماره های موجود در سایت تماس بگیرد و از خدمات مشاوره تخصصی ما استفاده نمایید.

  شرایط تحصیل پزشکی در سوئد

  متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی سوئد، گرفتن تخصص پزشکی در سوئد، تحصیل پرستاری در سوئد، داروسازی در سوئد، تحصیل دندانپزشکی در سوئد و… را دارند، می توانند جهت کسب اطلاعات دقیق با کارشناسان ما در ارتباط باشند و یا تا پایان این مقاله را مطالعه نمایند.

  برنامه ریزی و سازماندهی دانشگاه های پزشکی سوئد به صورتی است که به شکل یکسان و بر یک اساس پیش می روند. در دوره های تحصیل پزشکی سوئد، معمولا دروس علوم پزشکی پایه و فرایند های بیولوژیکی با توجه به تخصص بالینی دانشجویان تدریس می شود. تحصیل در رشته پزشکی در این کشور نزدیک به 5 سال به طول می انجامد که متقاضیان در این مدت زمان باید دوره کارآموزی شان را نیز انجام دهند. دوره های کارآموزی معمولا 18 ماهه است و زیر نظر اداره کل آموزش عالی کشور سوئد کنترل می شود.

  متقاضیان در دانشگاه های پزشکی سوئد، به صورتی آموزش می بینند که تخصص علمی بالایی را در رشته مورد نظرشان کسب می نمایند و قدرت رویارویی با بیماران را با آموزش های وسیعی که به دست می آورند، پیدا می کنند. این سیستم آموزشی در رشته دندانپزشکی و داروسازی نیز وجود دارد. یکی از مزیت هایی که تحصیل پزشکی و تحصیل دندانپزشکی در سوئد برای دانشجویان خارجی ارائه کرده است، این است که آنها می توانند به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه های این کشور تحصیل نمایند. البته برای تحصیل پزشکی در سوئد، متقاضیان مستلزم ارائه آیلتس 7 به بالا می باشند.

  توجه داشته باشید که برای ورود به دانشگاه های پزشکی در سوئد باید در آزمون ورودی که در این کشور برگزار می شود، نمره قبولی را کسب نمایید. از آنجایی که کیفیت آموزش پزشکی سوئد، بسیار بالاست، متقاضیان زیادی قصد تحصیل در این کشور را دارند و این رقابت را برای دانشجویان کمی سخت می کند.

  تحصیل دندانپزشکی در سوئد

  معمولا رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در سوئد از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. مخصوصا رشته دندانپزشکی که متقاضیان زیادی دارد. معمولا دانشجویان خارجی به دنبال تحصیل در رشته های ارتودنسی، پریودنتولوژی، بیماری های دهان و دندان می باشند. دانشجویان برای تحصیل دندانپزشکی در سوئد، باید دوره 5 ساله ای را پشت سر گذارند. این دوره به صورت تمام وقت می باشد و متقاضیان می توانند تخصص های مختلفی را در رشته های ادوار جراحی دندان، علوم پزشکی عمومی و ادوار بالینی دندان نیز کسب نمایند.

  تمامی تخصص های دندانپزشکی در سوئد، به زبان انگلیسی نیز برگزار می شود که متقاضیان برای تحصیل به زبان انگلیسی مستلزم آن هستند که مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 7 را ارائه دهند. علاوه بر این، در این کشور دوره هایی برگزار می شود به نام دوره های بهداشت دهان و دندان. این دوره به مدت 3 سال است و پس از اتمام به متقاضی مدرک تخصص بهداشت دهان و دندان اعطا می شود. یکی دیگر از رشته هایی که متقاضیان خارجی می توانند اقدام به اخذ مدرک آن کنند، مدرک تکنسین دندانپزشکی در سوئد می باشد. طول این دوره تحصیلی نیز 3 سال است و دانشجو به صورت تمام وقت در آزمایشگاه های دندانپزشکی سوئد مشغول یادگیری است.

  تحصیل دندانپزشکی در سوئد

  پس از دوره، متقاضیان می توانند در دوره 2 ساله دندانپزشکی عمومی در سوئد تحصیل نمایند و پس از اتمام این دوره تحصیلی، دانشجو باید در رشته تخصص دندانپزشکی شرکت کند. معمولا دانشگاه های دندانپزشکی در سوئد، دوره های بهداشت دهان و دندان، مراقبت های دهان و دندان و سلامت دهان و دندان را برای دانشجویانی که به تازگی به دانشگاه وارد شده اند برگزار می نمایند.

  متقاضیان توجه داشته باشند که برای ورود به دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در سوئد باید اطلاعات کافی را از دانشگاه ها و آزمون ورودی این کشور کسب نمایند.

  پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

  یکی از مهم ترین مسائلی که برای دانشجویان بسیار مهم می باشد، پیدا کردن کار پس از تحصیلات می باشد. متقاضیان می توانند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی سوئد در این کشور مشغول به کار شوند. همانطور که گفتیم، هزینه های زندگی و تحصیل در سوئد بسیار بالاست و دانشجویان برای تامین این هزینه ها باید در این کشور کار کنند. برای اینکه دانشجویان بتوانند در سوئد مشغول به کار شوند باید از نرخ بیکاری در این کشور آگاهی داشته باشند. نرخ بیکاری در سوئد نزدیک به 6 درصد است. این نرخ نشان دهنده وجود فرصت های شغلی مناسبی برای متقاضیان می باشد.

  البته برای دانشجویان پزشکی فرصت های شغلی بسیاری در سوئد وجود دارد؛ چرا که همواره این کشور به پزشکان و دندانپزشکان احتیاج دارد. متقاضیان پس از پیدا کردن کار در این کشور، می توانند اقامت دائم سوئد را نیز اخذ نمایند. اخذ اقامت در صورت گذشت 5 سال کار مداوم در سوئد می باشد.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

  متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در سوئد را دارند، باید از مدارکی که برای اخذ پذیرش مورد نیاز است، آگاهی داشته باشند. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه گواهی عدم سو پیشینه
  • انجام آزمایشات پزشکی
  • ارائه مدارک زبان انگلیسی یا سوئدی
  • ارائه پرینت حساب بانکی جهت اثبات تمکن مالی لازم
  • ارائه مدرک تحصیلی ماقبل به همراه ریز نمرات و ترجمه
  • ارائه انگیزه نامه
  • ارائه اصل و کپی مدارک هویتی
  • ارائه یک موضوع تحقیقاتی

  توجه داشته باشید که متقاضیان باید جهت اطمینان از تکمیل بودن مدارک با وکیل و مشاور مهاجرتی مشورت نمایند. جهت رزرو وقت مشاوره تخصصی می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

  یکی دیگر از مسائلی که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به سوئد باید از آن آگاهی داشته باشند، بهترین  دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در سوئد است. قطعا تحصیل پزشکی در دانشگاه های معتبر سوئد، می تواند اعتبار بالایی را در سایر کشور های جهان داشته باشد. دانشگاه های پزشکی در سوئد که مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند عبارت است از:

  نام دانشگاه رتبه جهانی
  دانشگاه استکهلم 201 الی 250
  دانشگاه اوپسالا 87
  دانشگاه لاند 98
  دانشگاه کارولینسکا 40
  دانشگاه گوتنبرگ 201 الی 250
  دانشگاه اومئا 301 الی 250
  دانشگاه علوم کشاورزی سوئد 250 الی 300
  دانشگاه اوربرو 401 الی 500
  دانشگاه لینکوپینگ 351 الی 400

  هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

  یکی از مهم ترین مسائلی که متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد باید از آن آگاهی داشته باشند، هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور است. همانطور که می دانید تحصیل به زبان سوئدی برای دانشجویانی که مقیم اتحادیه اروپا هستند، رایگان است؛ اما تحصیل برای دانشجویان خارجی هزینه های زیادی را در بر دارد. توجه داشته باشید که هزینه های بررسی رزومه تحصیلی دانشجو با شهریه دانشگاه وی مبالغ متفاوتی می باشد. البته نکته قابل توجه اینجاست که هزینه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی با توجه به نوع تخصصی و دانشگاهی که وی در آن مشغول به تحصیل است، هزینه های متفاوتی دارد.

  به طور کلی، هزینه تحصیل پزشکی در سوئد، بین 4.000 تا 10.000 یورو در سال می باشد و هزینه تحصیل پزشکی در سوئد نزدیک به 6.000 تا 12.000 یورو در سال است. دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند، توجه کنند که ممکن است شهریه های آنها تا 20.000 یورو نیز افزایش یابد. متقاضیانی که قصد تحصیل به زبان سوئدی را دارند، باید در آزمون TISUS شرکت نمایند. این آزمون جهت بررسی میزان تسلط بر گویش زبان سوئدی می باشد. دانشجویان پس از گذراندن این آزمون و کسب نمره قبولی می توانند در کلاس های خود شرکت نمایند.

  این نوع آزمون دارای 3 قسمت می باشد. قسمت اول خواندن، دوم نوشتن و سوم مصاحبه است. متقاضیان جهت شرکت در این آزمون باید به سفارت سوئد مراجعه کرده و در این آزمون ثبت نام نمایند. هزینه شرکت در این آزمون در سوئد 1600 کرون می باشد.

  هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

  شرایط اخذ ویزا تحصیل پزشکی در سوئد

  متقاضیان از هر روشی که بخواهند به سوئد مهاجرت نمایند، باید نسبت به اخذ ویزا اقدامات لازم را انجام دهند. درخواست ویزا تحصیلی، پیچیدگی های منحصر به خود را داراست، به همین خاطر بهتر است که در پروسه اخذ ویزا از وکیل و مشاور مهاجرتی کمک بخواهید. در صورتی که مدارک ارائه شده شما به سفارت کامل نباشد، درخواست ویزا شما پذیرفته نمی شود. علاوه بر این هزینه های بررسی مدارک نیز به شما باز نخواهد گشت. جهت مشاوره تلفنی و حضوری می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه عکس پاسپورتی
  • ارائه مدارک شناسایی و هویتی
  • اثبات تمکن مالی
  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
  • ارائه بیمه
  • مشخص کردن وضعیت اقامتی دانشجو در کشور سوئد
  • ارائه گواهی عدم سو پبشینه

  هزینه زندگی دانشجویی در سوئد

  یکی از مهم ترین مسائلی که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به سوئد باید از آن آگاهی داشته باشند، هزینه های زندگی دانشجویی در سوئد است. متقاضیان با آگاهی از این هزینه ها می توانند برآورد مالی داشته باشند و راحت تر در این کشور زندگی کنند. همانطور که گفتیم، هزینه های زندگی در سوئد کمی بالا می باشد. این هزینه به طور میانگین، 1500 یورو در ماه است. البته هزینه های زندگی در سوئد، به نوع و سبک زندگی افراد نیز بستگی دارد و می تواند از این مبلغ بالاتر و پایین تر نیز باشد.

  عنوان هزینه
  سیب زمینی 1 کیلوگرم 0.98
  آب 1.5 لیتر 1.32
  ایاب و ذهاب ماهیانه 66.19
  هزینه های برق سرمایش و گرمایش و آب برای اپارتمان 85 متری 66.79
  اینترنت پرسرعت 60MBPS نامحدود 27.21
  تخم مرغ 12 عدد 2.59
  گوشت مرغ 1 کیلوگرم 8.88
  گوشت گوساله 1 کیلوگرم 13.42
  سیب 1 کیلوگرم 2.35
  یک بطری شیر 1 لیتری 1.07
  یک قرص نان 500 گرمی 2.06
  برنج 1 کیلوگرم 2.26

  متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در سوئد را دارند، می توانند جهت تشکیل پرونده مهاجرتی، اخذ ویزا، مشاوره تخصصی و… با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.