اقامت و مهاجرت به استرالیا از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت استرالیا از طریق کار است. استرالیا کشوری است که نیروی کار متخصص و ماهر را جذب کرده و فرصت های شغلی مناسبی را برای آنها ایجاد می کند. نرخ پایین بیکاری در این کشور و کمبود نیروی ماهر و متخصص باعث شده است اداره مهاجرت استرالیا، تعداد پذیرش مهاجرانی که از طریق کار می خواهند به این کشور وارد شوند را افزایش دهد. همچنین شرایط خوب زندگی و بالا بودن سرعت دریافت اقامت این کشور باعث شده است، سالانه مهاجرت به استرالیا از طریق کار افزایش یابد.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  قطعا در رابطه با اخذ ویزا کاری استرالیا سوالات زیادی ذهن تان را درگیر کرده است. ما در این مقاله به صورت جامع و کامل به بررسی اخذ ویزا کار  استرالیا می پردازیم. شما با مطالعه این مقاله که توسط مشاورین موسسه مهر آفرین نوشته شده است، می توانید پاسخ تمامی سوالات خود را بگیرید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی با موسسه ما تماس بگیرید. موسسه مهر آفرین با گردآوری مشاورین و وکلا متخصص و مجرب، فضایی را ایجاد کرده که می توانید با خیالی آسوده پرونده مهاجرت و اقامت خود را به آن بسپارید.

  مهر آفرین، موسسه ای است که در کمترین زمان می تواند ویزا و اقامت شما را در استرالیا اخذ نماید و همچنین تا پایان پروسه اخذ اقامت شما را همراهی کند.

  اقامت و مهاجرت به استرالیا از طریق کار

  مهاجرت به استرالیا از طریق کار

  همان طور که گفتیم، یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت استرالیا از طریق کار است. اخذ ویزا کاری استرالیا به دو روش صورت می گیرد، 1 از طریق امتیاز بندی و 2- از طریق دعوت نامه کاری از سوی کارفرما. استرالیا برای جبران کمبود نیروی ماهر و متخصص خود، اقدامات لازم را برای پذیرش مهاجرین انجام می دهد. متقاضیان می توانند با کسب امتیازات لازم و حداقل 65 امتیاز، ویزا کار استرالیا را اخذ نمایند.

  مهاجرت به استرالیا از طریق کار

  همچنین اگر متقاضی مهارت و تخصص کافی را دارا باشد می تواند با استفاده از ویزا ماهرانه، از کارفرمای استرالیایی دعوت نامه کاری دریافت نماید. کشور استرالیا با معرفی مشاغلی که در آن ها با کمبود نیروی کار مواجه است، طبق سیستم امتیاز بندی که تعیین کرده است، متقاضیان را پذیرش می نماید. متقاضیانی که از طریق ویزا کار استرالیا به این کشور مهاجرت می کنند، می توانند اقامت دائم این کشور را نیز اخذ نمایند.

  برخی از امتیاز بندی ویزا کار استرالیا به شرح زیر است:

  عنوان میزان امتیاز
  مدرک
  مدرک ارزیابی شده معادل دکترا استرالیا 20
  مدرک ارزیابی شده معادل لیسانس استرالیا 15
  مدرک ارزیابی شده معادل دیپلم استرالیا 10
  مدرک مرتبط با تخصص 10
  2 سال تحصیل در استرالیا 5
  مدرک زبان
  تسلط به زبان خاص (فارسی، فرانسوی و…) 5
  زبان انگلیسی در سطح عالی (آیلتس 8) 20
  زبان انگلیسی در سطح خوب (آیلتس7) 10
  سن
  سن 18 تا 24 تمام 25
  سن 25 تا 32 تمام 30
  سن 33 تا 39 تمام 25
  سن 40 15
  سابقه کاری در داخل استرالیا
  سابقه کاری بین 1 تا 2 سال 5
  سابقه کاری بین 3 تا 4 سال 10
  سابقه کاری بین 5 تا 7 سال 15
  سابقه کاری بین 8 تا 10 سال 20
  سابقه کاری در خارج از استرالیا
  کمتر از 3 سال 0
  سابقه کاری بین 3 تا 5 سال 5
  سابقه کاری بین 5 تا 8 سال 10
  سابقه کاری بیش از 8 سال 20
  وضعیت تاهل
  متاهل بودن حداقل 5 تا 10
  مجرد بودن 10

  انواع ویزا کاری استرالیا

  اخذ ویزا کاری برای مهاجرت به استرالیا انواع گوناگونی دارد که در ادامه هر کدام را مورد بررسی قرار می دهیم.

  انواع ویزا کاری استرالیا

  • ویزا کاری 189 مختص به افراد ماهر که می خواهند به طور مستقل کار کنند
  • ویزا کاری زیر کلاس 190 برای افراد متخصص و ماهر
  • ویزا کاری 491 استرالیا
  • ویزا کاری 476 استرالیا

  ویزا کاری 189 استرالیا

  این نوع ویزا کاری برای افراد متخصص و ماهر است که می توانند با استفاده از آن اقامت دائم استرالیا را نیز اخذ نمایند. شما در این روش از اخذ ویزا کاری استرالیا باید بدون اسپانسر و کارفرما، 65 امتیاز کسب نمایید. ارزیابی امتیاز در این نوع ویزا طبق توانایی ها و تخصص شما است. در این نوع ویزا شما باید حداقل دارای 3 سال سابقه کاری مرتبط باشید. مهارت و سوابق کاری تان توسط سازمان های ارزیابی مدارک استرالیا مورد بررسی قرار می گیرد و همچنین متقاضیانی که در خواست اخذ ویزا 189 را می دهند باید سن شان کمتر از 45 سال باشد.

  مزایای استفاده از ویزا 189

  • اجازه کار تمام وقت به شما و اعضای خانواده تان
  • اجازه تحصیل در این کشور
  • اسپانسر دیگر اعضای خانواده می توانید شوید
  • 5 سال می توانید به استرالیا رفت و آمد داشته باشید
  • می توانید از خدمات درمانی و بهداشتی رایگان در این کشور استفاده نمایید
  • اخذ اقامت دائم در بدو ورود تان به استرالیا

  ویزا کاری زیر کلاس 190 استرالیا

  اگر قصد اقامت در استرالیا را دارید می توانید با استفاده از ویزا کاری 190 اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید. این نوع ویزا یک ویزا امتیازی است که حداقل امتیاز آن 65 می باشد. زیر کلاس 190 لازمه داشتن دعوت نامه از سوی کارفرما استرالیایی است. متقاضیانی که می خواهند این ویزا را اخذ نمایند باید سن شان از 45 سال کمتر باشد. همچنین سابقه کاری شان با مدرک تحصیلی شان مطابقت داشته باشد. متقاضیان باید دارای سطح زبان انگلیسی مناسبی بوده و حداقل آیلتس 6 را دارا باشند.

  مزایای اخذ ویزا 190 استرالیا

  • اخذ اقامت دائم این کشور
  • تحصیل در استرالیا
  • استفاده رایگان از خدمات درمانی پزشکی
  • در صورت واجد شرایط بودن، شهروندی استرالیا را می توانید اخذ نمایید

  ویزا کاری 491 استرالیا

  برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار،متقاضیانی که نتوانسته اند امتیازات لازم را جهت اخذ ویزا 189 و 190 استرالیا کسب نمایند، می توانند ویزا 491 این کشور را اخذ کنند. این نوع ویزا به شما امکان اقامت موقت در این کشور را می دهد و همچنین فقط برای مناطق مشخص شده استرالیا صادر می شود. البته برای اخذ ویزا 491، متقاضی باید امتیاز خود را به 65 برساند. این نوع ویزا به متقاضی اجازه می دهد به مدت 5 سال در کشور استرالیا کار و زندگی کند و پس از آنکه شرایط لازم را اخذ کرد می تواند ویزا دائم استرالیا را دریافت نماید. یکی از شرایط اخذ ویزا 491، این است که فرد دارای اسپانسر باشد. این اسپانسر می تواند یکی از ایالات استرالیا و یا یکی از اقوام تان باشد.

  مزایای اخذ ویزا 491 استرالیا

  • اخذ اقامت موقت استرالیا به مدت 5 سال
  • امکان تحصیل در استرالیا
  • امکان رفت و آمد به استرالیا

  ویزا کاری 476 استرالیا

  این نوع ویزا به متقاضیان اجازه می دهد که به مدت 18 ماه در استرالیا کار کنند. این ویزا جهت جذب متقاضیانی با استعداد و مهارت بالا است. ویزا کاری 476 را با نام ویزای فارغ التحصیلان دانشگاه های خاص نیز می شناسند. اداره مهاجرت استرالیا نام 36 دانشگاه مورد تایید را اعلام کرده است که دانشگاه های تهران و امیر کبیر نیز در این لیست قرار گرفته اند. فارغ التحصیلان رشته مهندسی می توانند برای کار در استرالیا، ویزا 476 را اخذ نمایند. البته متقاضیان باید زیر 31 سال سن داشته و بیشتر از 2 سال از فارغ التحصیلی شان نگذشته باشد. همچنین باید سطح زبانشان در حد آیلتس 6 باشد.

  مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به استرالیا از طریق کار

  متقاضیانی که می خواهند از طریق اخذ ویزا کاری به استرالیا مهاجرت نمایند باید فرم های مورد نظر برای اخذ ویزا را تکمیل کنند و به همراه سایر مدارک و اسناد به اداره مهاجرت تحویل دهند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت کاری در استرالیا عبارت اند از:

  1. ارائه پاسپورت معتبر
  2. اثبات حضور وابستگان در کشور استرالیا
  3. ارائه بیمه درمانی
  4. ارائه بیمه مسافرتی
  5. ارائه مدرک زبان
  6. ارائه نامه کاری (الزامی نیست)
  7. ارائه فرم های ارزیابی مدرک تحصیلی
  8. ارائه عکس 3*4
  9. ارائه فرم 80 برای سنجش شخصیت

  مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به استرالیا از طریق کار

  میزان حقوق در استرالیا

  درآمد افرادی که در استرالیا مشغول به کار می شوند به طور متوسط 82.400 دلار در سال است. این میزان دستمزد بین مردان و زنان متفاوت می باشد. درآمد مردان در استرالیا به صورت تمام وقت به طور متوسط 87.200 دلار و درآمد زنان در استرالیا به طور متوسط 74.500 دلار در سال است.

  مشاغل مورد نیاز در استرالیا

  در کشور استرالیا فرصت های شغلی بسیاری وجود دارد که دولت این کشور برای جلوگیری از کمبود نیروی کار، سالانه مهاجران زیادی را می پذیرد. مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا عبارت اند از:

  1. پزشک عمومی
  2. معلمان و معاونین
  3. رانندگان کامیون
  4. پرستاران
  5. برنامه نویس نرم افزار
  6. پرستار کودک
  7. توسعه دهندگان برنامه
  8. دستیاران فروش
  9. مسئولان روابط عمومی
  10. مدیران تبلیغات
  11. پرستار مراقبت از سالمندان

  شما اگر در مشاغل ذکر شده، مهارت و تخصص لازم و کافی را دارید، می توانید برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار اقدام نمایید و ویزا کاری دریافت کنید. البته اخذ ویزا کاری به همین سادگی ها هم نیست و باید حتما با یک وکیل مجرب و خبره مشورت نمایید. برای آگاهی بیشتر از شرایط مهاجرت و اقامت در استرالیا می توانید با موسسه مهر آفرین تماس گرفته و با مشاورین مجرب این موسسه مشورت کنید. مشاورین ما با توجه به شرایطی که دارا هستید بهترین راه را برای مهاجرت به استرالیا به شما پیشنهاد می دهند.

  سوالات متداول

  بله، در بعضی از ویزاهای کاری به صورت همزمان امکان بردن همراه وجود دارد و در بعضی دیگر با فاصله زمانی می توانید برای همراه اقدام نمایید.

  بله، برای افزایش شانس ویزای کاری خود بهتر است مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید.

  میزان درآمد در استرالیا بسته به شغل و رشته تحصیلی شما دارد؛ به طو میانگین میزان حقوق دریافتی در استرالیا حدود ۸۲۰۰۰ دلار استرالیا در سال است.

  برای اخذ ویزای کاری استرالیا بهتر است شرایط شما مورد تایید قرار گرفته باشد و سن شما زیر ۴۵ سال باشد.

  بله، با داشتن ویزای کاری استرالیا می توانید در این کشور به تحصیل نیز مشغول شوید.

  بله، با داشتن ویزای کاری استرالیا فرزند من می تواند در این کشور تحصیل کند.

  خیر، ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اعطا می گردد؛ مگر اینکه فرزند شما از لحاظ جسمی نیاز به مراقبت شما داشته باشد.

  با داشتن پیشنهاد شغلی و شرایط مورد نیاز شانس شما برای اخذ ویزای کاری بیشتر است.

  پروسه اخذ ویزای اسکیل وورکر استرالیا ممکن است ۱-۳ سال زمان ببرد.

  بله، ویزای کاری استرالیا یکی از روش های اخذ اقامت دائم این کشور است.

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  ممکن است شما دوست داشته باشید