فرانسه یکی از کشور های بزرگ اروپا به شمار می آید که محبوب ترین مقصد برای گردشگران در جهان است. متقاضیان با علت های گوناگونی تصمیم می گیرند به فرانسه مهاجرت کنند. فرانسه کشوری است که از لحاظ اقتصادی و آموزشی در جایگاه بسیار مناسبی قرار دارد. وجود بهترین دانشگاه های جهان در این کشور، موجب شده سالانه دانشجویان زیادی از طریق مهاجرت تحصیلی به فرانسه مهاجرت نمایند. مهاجرت از طریق تحصیل به فرانسه یکی از راه های اخذ اقامت این کشور نیز می باشد که دانشجویان با مطالعه شرایط آن می توانند اقدام به اخذ اقامت نمایند.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  تحصیل در اکثر دانشگاه های فرانسه نسبت به کشور های دیگر بسیار مقرون به صرفه است همین امر می تواند علت افزایش محبوبیت فرانسه نزد متقاضیان باشد. اخذ اقامت و مهاجرت تحصیلی به فرانسه در این مقاله به صورت جامع و از دیدگاهی علمی مورد بررسی قرار گرفته شده است. کارشناسان ما در این مقاله به تمامی سوالات شما در رابطه با تحصیل رایگان در فرانسه، اخذ اقامت دائم از طریق تحصیل، هزینه تحصیل در فرانسه، شرایط تحصیل در فرانسه و… پاسخ داده اند. چنانچه با مطالعه این مقاله، سوالات دیگری ذهن تان را به خود مشغول کرده می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با متخصصین ما در موسسه مهر آفرین در تماس باشید.

  مقالات پیشنهادی:

  وکیل مهاجرت به فرانسه

  تحصیل پزشکی در فرانسه

  تحصیل در فرانسه

  مهاجرت به فرانسه

  مهاجرت کاری به فرانسه

  مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  متقاضیانی که قصد تحصیل در کشور فرانسه را دارند، باید از شرایط کلی این کشور آگاهی لازم را دارا باشند. فرانسه کشوری است که دارای 82 دانشگاه دولتی، 5 دانشگاه کاتولیک و بسیاری موسسات خصوصی می باشد. دانشگاه های فرانسه به طور کلی، 3 نوع مدرک را به دانشجویان خود ارائه می کنند که عبارت است از لیسانس یا  UG، فوق لیسانس یا PG و دکترا یا PhD. علت محبوبیت فرانسه نزد دانشجویان، کیفیت آموزشی بالا در مدارس و دانشگاه های این کشور، استاندارد های آموزشی بالا در موسسات آموزش عالی فرانسه، کار پس  از فارغ التحصیلی در این کشور و هزینه های پایین تحصیل در فرانسه می باشد.

  مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، یکی از آسان ترین روش های مهاجرتی به حساب می آید که می تواند منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نیز شود. در ادامه به بررسی تحصیل در مقاطع مختلف فرانسه می پردازیم.

  مهاجرت به فرانسه و تحصیل در مدارس این کشور

  یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت فرانسه، تحصیل در مدارس این کشور است. تحصیل در این کشور تا قبل از 6 سالگی به صورت اختیاری و از سن 6 سالگی اجباری می شود. دانش آموزان از سن 6 سالگی تا 11 سالگی در دوره ابتدایی تحصیل می کنند و پس از آن به دوره راهنمایی وارد می شوند. با ورود به دوره راهنمایی، دانش آموزان باید تا سن 15 سالگی در این دوره تحصیل کنند و پس از پایان تحصیلات خود در صورت قبولی در آزمون نهایی، می توانند به دوره دبیرستان راه پیدا کنند. تحصیل در دبیرستان های فرانسه تا سن 18 سالگی است و پس از اتمام این دوره می توانند برای ورود به دانشگاه و موسسات عالی آماده شوند.

  متقاضیانی هم که قصد ادامه تحصیل را ندارند می توانند به بازار کار در فرانسه وارد شوند. به طور کلی، تحصیل در مدارس فرانسه به زبان فرانسوی است. توجه داشته باشید که تنها در صورتی تحصیل در مدارس فرانسه رایگان است که شما شهروند این کشور باشید. البته کشور فرانسه برای دانش آموزان بین المللی، مدارس خصوصی و مدارس بین المللی دو زبانه را نیز تاسیس کرده است تا دانش آموزان خارجی بتوانند در این مدارس تحصیل نمایند. هزینه های تحصیل در مدارس بین المللی حداقل 20 هزار تا 45 هزار یورو می باشد.

  مهاجرت به فرانسه و تحصیل در مدارس این کشور

  تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه

  متقاضیانی که قصد مهاجرت به فرانسه و تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند، باید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی دارا باشند. البته لازم به ذکر است که بگوییم، دانشگاه های دولتی فرانسه رشته های مختلفی را جهت تحصیل دانشجویان ارائه کرده است؛ اما متقاضیان جهت تحصیل در این دانشگاه ها باید مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6 یا فرانسوی در سطح B1 یا B2 را دارا باشند. به طور کلی، تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه 3 تا 4 سال به طول می انجامد. متقاضیان باید بدانند که بیشترین درخواست مهاجرت تحصیلی به فرانسه، در رشته های پزشکی و مهندسی می باشد که رقابت را در این دو رشته سخت کرده است.

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه در اکثر مواقع می تواند موجب اخذ اقامت دائم فرانسه شود. بدین صورت که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی، در کشور فرانسه مشغول به کار می شوند و پس از گذشت مدتی می توانند اقامت دائم خود را کسب نمایند. تحصیل در این مقطع معمولا 2 ساله است. متقاضیانی که زبان فرانسوی خوبی دارند، می توانند به صورت رایگان در این مقطع تحصیل نمایند. دانشجویانی هم که می خواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند باید مدرک زبان انگلیسی خود را که در سطح آیلتس 6.5 است را ارائه دهند.

  تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه

  متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه را دارند، می توانند با ارائه رزومه تحصیلی قوی خود، ویزا تحصیلی فرانسه را اخذ کرده و به این کشور مهاجرت کنند. دانشجویان باید بدانند که برای مهاجرت به فرانسه و تحصیل در مقطع دکترا باید یک استاد راهنما را متقاعد کنند. این متقاعد کردن فقط با ارائه رزومه قوی و پر بار دانشجو امکان پذیر است. البته ارائه مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی نیز می تواند در روند متقاعد کردن استاد راهنما تاثیر مثبتی داشته باشد. به طور کلی، تحصیل در مقطع دکترا نزدیک به 3 سال به طول می انجامد که این مدت زمان به نوع رشته و دانشگاه محل تحصیل دانشجو نیز بستگی دارد.

  هزینه های تحصیل در فرانسه

  هزینه های تحصیل و زندگی یکی از مهم ترین مقوله های مهاجرت به کشور های خارجی محسوب می شود. به طور کلی، هزینه های تحصیل در کشور فرانسه به رشته و دانشگاه محل تحصیل دانشجو بستگی دارد. به عنوان مثال اگر فرد از شهروندان فرانسه باشد، هزینه های تحصیل در مدارس این کشور برای وی رایگان خواهد بود. همچنین اگر دانشجویان بین المللی بخواهند تحصیلات خود را در مقاطع دانشگاهی به زبان فرانسوی ادامه دهند، می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های فرانسه تحصیل نمایند.

  متقاضیانی هم که می خواهند تحصیلات خود را به زبان انگلیسی در فرانسه ادامه دهند، باید با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل شان سالانه حداقل 8000 الی 30.000 یورو را به عنوان شهریه پرداخت نمایند. هزینه های زندگی در فرانسه هم حداقل 700 تا 800 یورو در ماه است که این هزینه ها به نوع و سبک زندگی متقاضی بستگی  دارد.

  برخی از هزینه های رایج در کشور فرانسه عبارت است از:

  عنوان هزینه
  بطری آب 0.3 لیتر 1.59 یورو
  شیر 1 لیتری 0.94 یورو
  پنیر 1 کیلوگرمی 1.64 یورو
  برنج سفید کیلویی 1.64 یورو
  اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 661 یورو
  اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر 520 یورو
  اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 1298 یورو

  بهترین دانشگاه های فرانسه

  متقاضیانی که قصد تحصیل در فرانسه را دارند باید آگاهی کافی را در رابطه با بهترین دانشگاه های این کشور دارا باشند. دانشگاه های برتر در فرانسه عبارت است از:

  نام دانشگاه رتبه دانشگاه در جهان
  دانشگاه سوربن رتبه 75
  دانشگاه پانتئون سوربن رتبه 299
  دانشگاه استراسبورگ رتبه 348
  دانشگاه لیون ENS رتبه 153
  دانشگاه علوم PO رتبه 221
  دانشگاه ایکس مارسی رتبه 453
  دانشگاه مونپلیه رتبه 422
  دانشگاه بوردو رتبه 489
  دانشگاه پل سابتییر رتبه 521
  دانشگاه دکارت پاریس رتبه 571
  دانشگاه لیل رتبه 651
  دانشگاه ژان مولن لیون رتبه 801

  شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  1. متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه باید در آزمون های GMAT، LSAT و  GRE شرکت نمایند.
  2. متقاضیانی که از شهر های غیر اروپا هستند باید دارای پذیرش اولیه از TCF-DAP باشند.
  3. توجه داشته باشید که اکثر رشته های درسی در فرانسه در مقطع کارشناسی به زبان فرانسوی ارائه می شود و متقاضی باید حداقل مدرک زبان در سطح B1 را دارا باشد؛ اما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6.5 یا 7 را ارائه دهند.
  4. متقاضیان می توانند جهت اخذ پذیرش به صورت مستقیم به دانشگاه مورد نظر شان ایمیل تقاضای پذیرش بزنند.
  5. لازم به ذکر است که متقاضی می تواند به صورت همزمان به 4 الی 5 دانشگاه درخواست خود را ارسال کند.

  اخذ پذیرش تحصیلی در فرانسه

  متقاضیانی که قصد مهاجرت به فرانسه را از طریق تحصیل دارند، باید بدانند که قبل از هر اقدامی بهتر است با وکیل مهاجرتی خود مشورت کنند. وکیل مهاجرتی تمامی اطلاعات مهاجرت تحصیلی به فرانسه را در اختیار شما قرار می دهد و شما را از دانشگاه های عالی فرانسه آگاه می کند. همچنین قوانین و مقررات این کشور را برای شما بازگو می کند تا مبادا دچار مشکلی شوید. همچنین این فرد تمامی کار های حقوقی و حقیقی شما را به بهترین نحو انجام می دهد.

  موسسه مهاجرتی مهر آفرین یکی از معدود موسساتی است که مجوز قانونی و رسمی مهاجرت را داراست. همچنین این موسسه دارای بهترین و مجرب ترین وکلا مهاجرتی است که کار شما را در کمترین زمان انجام می دهند. شما برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه باید ابتدا درخواست پذیرش خود را به دانشگاه های این کشور ارسال نمایید. توجه داشته باشید که سال تحصیلی جدید در فرانسه از ماه سپتامبر تا ژوئن می باشد و شما باید قبل از ماه سپتامبر درخواست خود را ارسال کنید.

  اخذ پذیرش تحصیلی در فرانسه

  متقاضیان قبل از ارسال درخواست شان باید در آزمون زبان شرکت کنند و بتوانند نمره قبولی را در این آزمون کسب نمایند. پس از آن باید فرم درخواست پذیرش را تکمیل کرده و مدارک خود را ارائه دهند. متقاضیان پس از اخذ پذیرش می توانند ویزا تحصیلی فرانسه را اخذ نمایند.

  البته لازم به ذکر است که متقاضیان باید در آزمون های TCF، DELF و DALF نمره قبولی را کسب نمایند تا بتوانند ویزای تحصیلی فرانسه را اخذ نمایند. متقاضیان ایرانی هم هر ماه باید در این آزمون ها شرکت کرده و نمره B1 را کسب نمایند.

  جدید ترین شرایط پذیرش در دانشگاه های فرانسه

  متقاضیان باید جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه شرایط زیر را دارا باشند:

  1. ارائه مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات
  2. ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی
  3. ارائه ویزای تحصیلی و اقامت طولانی مدت vl-ts

  مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در فرانسه

  متقاضیان جهت اخذ پذیرش باید مدارک زیر را به دانشگاه های فرانسه ارائه دهند.

  • ارائه انگیزه نامه
  • ارائه رزومه تحصیلی
  • ارائه پاسپورت معتبر به همراه کپی
  • ارائه بیمه سلامت
  • ارائه معرفی نامه از اساتید
  • ارائه مدارک دیپلم یا لیسانس به همراه ریز نمرات
  • ارائه دو قطعه عکس
  • ارائه مدرک اثبات تمکن مالی

  اخذ ویزا تحصیلی فرانسه

  متقاضیان پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه باید درخواست ویزا تحصیلی خود را به کنسولگری فرانسه بدهند. البته قبل از درخواست باید به صورت آنلاین درCampusFrance   ثبت نام کنند. این سیستم وقت مصاحبه متقاضی را جهت اخذ ویزا در کنسولگری تنظیم می کند و پس از ثبت نام، شما می توانید زمان مصاحبه خود را باید در سایت VFS مشاهده نمایید.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا فرانسه عبارت است از:

  • ارائه کپی پاسپورت معتبر
  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
  • ارائه فرم درخواست اقامت طولانی
  • ارائه 2 قطعه عکس
  • ارائه پرینت شماره شناسایی
  • ارائه کپی بلیط هواپیما
  • ارائه مدرک تمکن مالی در فرانسه
  • ارائه مدرک بیمه پزشکی
  • ارائه فرم OFII
  • ارائه مدرک اقامت در فرانسه
  • ارائه رزومه تحصیلی

  اگر درخواست شما مورد تایید سفارت فرانسه باشد، ویزا شما صادر می شود.

  متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به فرانسه را دارند؛ اما نمی دانند چگونه و از کجا باید اقدام کنند، با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند و به صورت تخصصی از مشاوره های کارشناسان ما استفاده نمایند. همچنین می توانند پرونده مهاجرتی خود را برای اخذ ویزا و اخذ اقامت و وکلا مجرب ما در موسسه بسپارند.

  سوالات متداول

  دانشگاه های دولتی فرانسه برای دانشجویانی که به زبان فرانسوی تحصیل می کنند رایگان است و دانشجویان تنها باید هزنیه ثبت نام را که نزدیک به 200 تا 250 یورو است پرداخت نمایند.

  بله. پاریس یکی از شهر های محبوب و پیشرفته فرانسه است که دانشگاه های معتبری را در خود جای داده و امکانات زیادی را برای دانشجویان بین المللی ارائه کرده است.

  فرانسه کشوری پیشرفته است که سیستم آموزشی بسیار با کیفیتی را داراست. علاوه بر این، دولت فرانسه برای تحصیل و آموزش هزینه های زیادی می کند به همین خاطر فرانسه کشور محبوبی برای تحصیل است.

  بله. دانشجویان می توانند از طریق شرکت در دوره های زبان در فرانسه، بدون مدرک زبان به این کشور مهاجرت نمایند.

  معمولا شهر پاریس به این علت که پایتخت فرانسه است، هزینه های بالاتری را نسبت به سایر شهر های این کشور دارد. هزینه زندگی در پاریس برای یک نفر نزدیک به 1600 یورو به بالا می باشد. به همین خاطر دانشجویان خارجی اغلب در شهر های دیگر فرانسه ساکن می شوند.

  خیر. در هیچ کشوری نمی توان با دریافت ویزای توریستی اقدام به تحصیل کرد.

  بله. فرانسه یکی از کشور هایی است که به متقاضیان متاهل ویزای همراه اعطا می کند.

  معمولا مقطع کارشناسی، سخت ترین مقطع برای دریافت ویزا تحصیلی می باشد . به همین خاطر هرچه مقاطع بالاتری را برای اخذ ویزا انتخاب کنید راحت تر می توانید ویزا تحصیلی دریافت نمایید.

  هزینه مهاجرت تحصیلی به فرانسه به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل دانشجو بستگی دارد و حدود نزدیک به 2000 تا 6000 یورو می باشد.
  بهترین راه سرمایه گذاری در فرانسه چه راهی است؟

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 2نفر)
  2 دیدگاه
  1. ممم نوشته:

   آیا میتوان بورسیه0 گرفت؟

   1. پیمان نوشته:

    نیاز به بورسیه گرفتن در فرانسه وجود ندارد، هزینه تحصیل شما در این کشور رایگان است.!

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.