تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

فرانسه کشوری است که دانشگاه های معتبر پزشکی را با رتبه بالا در خود جای داده است. همین امر موجب شده متقاضیان زیادی اقدام به اخذ ویزا تحصیلی نمایند. تحصیل پزشکی در فرانسه علاوه بر کیفیت آموزشی بالایی که دارد، هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه ای برای دانشجویان قائل شده است. این کشور از نظر تحصیل پزشکی، کشور مناسبی برای مهاجرت به حساب می آید و مدرک اخذ شده از دانشگاه های این کشور در اکثر کشور های جهان معتبر است.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  موسسه مهاجرتی مهر آفرین، جهت رفاه حال متقاضیان مهاجرت، شرایطی را فراهم کرده تا متقاضیان با مناسب ترین هزینه بتوانند با مشاوره های تخصصی، تصمیم درستی را جهت مهاجرت به فرانسه بگیرند. موسسه ما با گردآوری بهترین و حرفه ای ترین وکلا، توانسته در تمامی پرونده های مهاجرتی خود موفق بیرون آید. متقاضیان برای ارتباط با کارشناسان و مشاوران موسسه ما می توانند با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرند.

  پزشکی در فرانسه

  نظام آموزشی فرانسه به گونه ای است که شما راه دشوار و سختی را برای ورود به دانشگاه های پزشکی این کشور، در پیش رو ندارید و به راحتی می توانید در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوید؛ اما دشواری مسیر از بدو ورود به دانشگاه آغاز می شود؛ چرا که فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های پزشکی فرانسه نیازمند تلاش و کوشش بسیاری است. شما برای قبولی در دانشگاه ها نیازی به شرکت در کنکور ندارید؛ اما اگر می خواهید به صورت مستقیم در رشته پزشکی تحصیل کنید باید پیش نیاز رشته پزشکی را در فرانسه بگذرانید؛ این پیش نیاز با گذراندن 1 سال تحصیل در دانشگاه های فرانسه به دست می آید که پس از آن باید نمره قبولی از سال اول را اخذ نمایید تا بتوانید به سال دوم پزشکی وارد شوید.

  پزشکی در فرانسه

  توجه کنید که شما باید در این 1 سال تحصیلی، معدل بالایی را کسب نمایید. همچنین باید رزومه تحصیلی خوبی را دارا باشید تا بتوانید در رشته پزشکی وارد شوید. اگر متقاضی نتواند معدل مناسبی را اخذ کند، باید در رشته دیگری تحصیل نماید و یا باید از فرانسه خارج شود. متقاضیان با شرکت در دوره پیش پزشکی، رشته دیگری را هم آموزش می بینند که در صورت عدم قبولی در رشته پزشکی بتوانند در آن رشته تحصیل نمایند. تحصیل پزشکی در فرانسه به طور کلی به 3 دسته تقسیم می شود:

  1. تحصیل در مقطع کالج یا دبیرستان
  2. تحصیل در دانشگاه های پزشکی یا تحصیل پزشکی عمومی
  3. تحصیل تخصص پزشکی در فرانسه

  لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیان پس از فارغ التحصیلی باید در دوره های کارورزی یا انترنی شرکت کنند.

  شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه

  به طور کلی، تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه نزدیک به 6 سال به طول می انجامد که پس از گذشت این مدت زمان متقاضی مدرک PhD خود را اخذ می نماید. متقاضیان برای تحصیل پزشکی در فرانسه باید در 3 دوره شرکت نمایند که این 3 دوره عبارت است از:

  1. دوره PCEM
  2. دوره DCEM
  3. دوره DES

  هر کدام از این دوره ها به صورت مجزا برگزار می شوند و متقاضیان باید در آنها شرکت نمایند.

  شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه

  دوره PCEM  در فرانسه

  این دوره شامل آمادگی آکادمیک برای کلیه رشته های پزشکی است. این دوره نزدیک به 1 الی 2 سال به طول می انجامد و بین رشته های دندانپزشکی، مامایی، فیزیوتراپی، داروسازی و پزشکی مشترک می باشد. این دوره با هدف تعیین واجد شرایط بودن متقاضیان راه اندازی شده است. پس توجه داشته باشید که این دوره می تواند سرنوشت تحصیلی شما را تعیین کند و از سخت ترین مراحل ورود به حساب می آید. متقاضی باید بداند که برای ورود به دوره دوم باید نمره قبولی را از آزمون دوره اول کسب نماید.

  دوره DCEM در فرانسه

  متقاضی با ورود به این دوره باید 1 سال را به آموزش پزشکی عمومی بپردازد و سال های بعدی را باید به آموزش آسیب شناسی و درمان بپردازد. این دوره نزدیک به 4 سال به طول می انجامد و در دانشگاه های پزشکی و بیمارستان ها تدریس می شود. دانشجویان در این دوره باید نمره قبولی را کسب نمایند تا بتوانند به دوره سوم وارد شوند. همچنین باید دوره های انترنی را در این دوره بگذرانند و در سمینار های تخصصی شرکت نمایند.

  دوره DES در فرانسه

  مدت زمان این دوره به رشته تخصصی متقاضیان بستگی دارد. به طور کلی، تحصیل در پزشکی عمومی نزدیک به 3 سال است و تحصیل در تخصص پزشکی نزدیک به 4 تا 5 سال به طول می انجامد. متقاضیان باید برای ورود به این دوره، دوره های کارورزی را گذرانده باشند.

  دانشگاه های پزشکی فرانسه

  فرانسه کشوری است که برای رشته پزشکی جایگاه ویژه ای را اختصاص داده است. به همین علت دانشگاه های پزشکی این کشور از اعتبار بالایی برخوردار هستند. دانشگاه های برتر پزشکی در فرانسه عبارت است از:

  نام دانشگاه رتبه جهانی
   پاریسSorbonne دانشگاه 39
   پاریس-Estدانشگاه 251
  Lorraineدانشگاه 178
  Languedocدانشگاه 247
   پاریسSaclayدانشگاه 56
  Lyonدانشگاه 165
   پاریسPSL Research دانشگاه 198

  هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه

  هزینه های تحصیل پزشکی در فرانسه به دوره هایی که دانشجویان در آن قرار دارند، بستگی دارد. به عنوان مثال هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی فرانسه برای شهروندان این کشور نزدیک به 450 یورو می باشد و تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه سالیانه نزدیک به 7000 یورو است. متقاضیانی که می توانند به کالج های فرانسه وارد شوند می توانند در دانشگاه های دولتی این کشور با هزینه های پایین تر تحصیل نمایند. هزینه کالج های تحصیل پزشکی برای دانشجویان خارجی نزدیک به 6000 یورو در سال می باشد.

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

  توجه داشته باشید، متقاضیانی که بتوانند پذیرش دانشگاه های دولتی فرانسه را اخذ کنند، برای شرکت در کالج پیش پزشکی و کالج زبان فرانسوی دیگر نیازی به پرداخت هزینه های بالا ندارند. همین امر نظر بسیاری از دانشجویان را در سراسر جهان به خود جلب کرده است که موجب به وجود آمدن فضای رقابتی بسیار زیادی شده است. لازم به ذکر است که بگوییم، دانشگاه های دولتی فرانسه نیز شهریه بسیار پایینی را از دانشجویان دریافت می کنند که عبارت است از:

  1. حداقل شهریه پرداختی در مقطع کارشناسی سالانه 170 یورو
  2. حداقل شهریه پرداختی در رشته های مهندسی سالانه 620 یورو
  3. حداقل شهریه پرداختی در رشته های پزشکی و گرایش های مربوط به آن سالانه 450 یورو
  4. حداقل شهریه پرداختی در مقطع کارشناسی ارشد سالانه 260 یورو
  5. حداقل شهریه پرداختی در مقطع دکترا سالانه 396 یورو می باشد

  هزینه های تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی فرانسه سالانه نزدیک به 3 تا 10 هزار یورو می باشد. هزینه سالیانه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی حداقل 2770 یورو، در مقطع کارشناسی ارشد 3770 یورو و در مقطع دکترا 380 یورو می باشد. البته کشور فرانسه برای دانشجویانی که شرایط مالی مناسبی را ندارند، بورسیه های تحصیلی زیادی را ارائه کرده است که به دانشجویان برتر در این کشور اعطا می شود.

  هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه

  هزینه های زندگی در فرانسه نیز به سبک و نوع زندگی افراد در فرانسه بستگی دارد. البته لازم به ذکر است که بگوییم، هزینه های زندگی در ایالات فرانسه با یک دیگر متفاوت است. به عنوان مثال پاریس یکی از گران قیمت ترین ایالت های فرانسه به شمار می آید؛ اما به طور کلی هزینه های زندگی در فرانسه به شرح زیر می باشد:

  عنوان قیمت
  1 کیلو برنج حداقل 1.65 یورو
  گوشت مرغ 1 کیلو حداقل 10.66 یورو
  نان حداقل 1.31 یورو
  سیب 1 کیلو حداقل 2.51 یورو
  گوشت گاو 1 کیلو حداقل 15.89 یورو
  شیر 1 لیتر حداقل 0.98 یورو
  آپارتمان 1 اتاقه در مرکز شهر حداقل 665 یورو

  مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی فرانسه

  متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در فرانسه را دارند، باید ویزا تحصیلی این کشور را اخذ نمایند. متقاضی با اخذ ویزا، اقامت موقت 1 ساله فرانسه را دریافت می کند. حال برای تحصیل در سال دوم متقاضی باید درخواست اقامت فرانسه را به سفارت بدهد. به طور کلی، مدارکی که متقاضیان برای اخذ پذیرش دانشگاه های فرانسه باید ارائه دهند به شرح زیر است:

  1. ارائه گذرنامه معتبر
  2. ارائه رزومه تحصیلی
  3. ارائه مدرک دیپلم و مدارک تحصیلی قبلی
  4. ارائه انگیزه نامه
  5. ارائه توصیه نامه از اساتید
  6. ارائه مدارک تمکن مالی
  7. پرداخت هزینه های ثبت نام
  8. داشتن سن حداقل  17 سال
  9. ارائه برگه سلامت
  10. ارائه نمرات قبولی در دروس پایه
  11. ارائه مدرک زبان

  تحصیل دارو سازی و دندانپزشکی در فرانسه

  بسیاری از متقاضیانی که قصد تحصیل در فرانسه را دارند، می خواهند در رشته های داروسازی یا دندانپزشکی تحصیل نمایند. توجه داشته باشید که متقاضیان باید معدل مناسبی را در دوره اول تحصیل اخذ کنند تا بتوانند در رشته مورد نظرشان تحصیل نمایند.

  تحصیل دندانپزشکی در فرانسه نیازمند مدرک زبان فرانسوی در سطح C1 است. متقاضی باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه مدارک دیپلم خود را به همراه ریز نمرات به دانشگاه ارائه دهد. تحصیل در این رشته نزدیک به 9 سال به طول می انجامد و دانشجو باید در این مدت زمان کارآموزی خود را نیز پشت سر بگذارد.

  تحصیل در رشته داروسازی در فرانسه نزدیک به 6 الی 9 سال به طول می انجامد که متقاضی باید در این مدت زمان دوره کارآموزی خود را نیز پشت سر بگذارد. وی باید برای تحصیل در این رشته مدارک دیپلم را به همراه ریز نمرات و مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را ارائه دهد.

  کار در فرانسه پس از اتمام تحصیلات

  متقاضیانی که از دانشگاه های فرانسه فارغ التحصیل می شوند، می توانند در این کشور مشغول به کار شوند. با نرخ بیکاری پایینی که فرانسه داراست، متقاضیان می توانند فرصت های شغلی زیادی را پیش روی خود داشته باشند. متقاضیانی هم که مدرک پزشکی خود را از کشور های دیگر اخذ کردند می توانند با معادل سازی مدرک شان و گذراندن دوره های کوتاه مدت، در فرانسه مشغول به کار شوند. البته متقاضیانی که از دانشگاه های فرانسه فارغ التحصیل شده اند می توانند پس از اخذ مدرک شان به مدت 2 سال در این کشور اقامت داشته باشند. همچنین اگر شغل مناسبی را برای کار پیدا کنند، می توانند ویزا تحصیلی خود را به ویزا کاری تبدیل کرده و اقامت فرانسه را اخذ نمایند.

  به طور کلی، متقاضیانی که قصد مهاجرت و اقامت فرانسه را دارند، می توانند با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با کارشناسان ما در این رابطه مشورت نمایند. همچنین متقاضیان می توانند شرایط خود را برای مهاجرت بیان کنند تا مشاورین ما بهترین و راحت ترین روش مهاجرتی را پیش روی آنها قرار دهند. موسسه مهر آفرین، یکی از معدود موسسات مهاجرتی است که مجوز رسمی و قانونی مهاجرت را داراست و تمامی مراحل مهاجرت و اخذ اقامت را به صورت قانونی انجام می دهد.

  سوالات متداول

  هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در فرانسه به دانشگاه محل تحصیل و رشته تحصیلی دانشجو بستگی دارد. به طور کلی، تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه 450 یورو و تحصیل در دانشگاه های خصوصی حداقل 6000 یورو به صورت سالانه هزینه در بر خواهد داشت.

  متقاضیان برای تحصیل پزشکی باید دارای مدرک C1 فرانسوی باشند.

  بله. متقاضیان برای تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی فرانسه باید در آزمون ورودی نمره قبولی را کسب نمایند.

  ببله. برای تحصیل پزشکی در این کشور باید به زبان فرانسوی مسلط باشید و دارای مدرک زبان فرانسوی باشید.

  طول دوره تحصیل پزشکی در فرانسه نزدیک به 3 الی 6 سال می باشد.

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  ممکن است شما دوست داشته باشید