تحصیل پزشکی در فرانسه

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  فرانسه کشوری است که دانشگاه های معتبر پزشکی را با رتبه بالا در خود جای داده است. همین امر موجب شده متقاضیان زیادی اقدام به اخذ ویزا تحصیلی نمایند. تحصیل پزشکی در فرانسه علاوه بر کیفیت آموزشی بالایی که دارد، هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه ای برای دانشجویان قائل شده است. این کشور از نظر تحصیل پزشکی، کشور مناسبی برای مهاجرت به حساب می آید و مدرک اخذ شده از دانشگاه های این کشور در اکثر کشور های جهان معتبر است.

  مقالات پیشنهادی:

  مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  وکیل مهاجرت به فرانسه

  تحصیل در فرانسه

  مهاجرت به فرانسه

  مهاجرت کاری به فرانسه

  موسسه مهاجرتی مهرآفرین ، جهت رفاه حال متقاضیان مهاجرت، شرایطی را فراهم کرده تا متقاضیان با مناسب ترین هزینه بتوانند با مشاوره های تخصصی، تصمیم درستی را جهت مهاجرت به فرانسه بگیرند. موسسه ما با گردآوری بهترین و حرفه ای ترین وکلا، توانسته در تمامی پرونده های مهاجرتی خود موفق بیرون آید. متقاضیان برای ارتباط با کارشناسان و مشاوران موسسه ما می توانند با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرند.

  شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه

  نظام آموزشی فرانسه به گونه ای است که شما راه دشوار و سختی را برای ورود به دانشگاه های پزشکی این کشور، در پیش رو ندارید و به راحتی می توانید در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوید؛ اما دشواری مسیر از بدو ورود به دانشگاه آغاز می شود؛ چرا که فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های پزشکی فرانسه نیازمند تلاش و کوشش بسیاری است. شما برای قبولی در دانشگاه ها نیازی به شرکت در کنکور ندارید؛ اما اگر می خواهید به صورت مستقیم در رشته پزشکی تحصیل کنید باید پیش نیاز رشته پزشکی را در فرانسه بگذرانید؛ این پیش نیاز با گذراندن 1 سال تحصیل در دانشگاه های فرانسه به دست می آید که پس از آن باید نمره قبولی از سال اول را اخذ نمایید تا بتوانید به سال دوم پزشکی وارد شوید.

  شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه به شرح زیر است.
  شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه

  توجه کنید که شما باید در این 1 سال تحصیلی، معدل بالایی را کسب نمایید. همچنین باید رزومه تحصیلی خوبی را دارا باشید تا بتوانید در رشته پزشکی وارد شوید. اگر متقاضی نتواند معدل مناسبی را اخذ کند، باید در رشته دیگری تحصیل نماید و یا باید از فرانسه خارج شود. متقاضیان با شرکت در دوره پیش پزشکی، رشته دیگری را هم آموزش می بینند که در صورت عدم قبولی در رشته پزشکی بتوانند در آن رشته تحصیل نمایند. تحصیل پزشکی در فرانسه به طور کلی به 3 دسته تقسیم می شود:

  1. تحصیل در مقطع کالج یا دبیرستان
  2. تحصیل در دانشگاه های پزشکی یا تحصیل پزشکی عمومی
  3. تحصیل تخصص پزشکی در فرانسه

  لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیان پس از فارغ التحصیلی باید در دوره های کارورزی یا انترنی شرکت کنند.

  مزایای تحصیل پزشکی در فرانسه

  از مزایای تحصیل پزشکی در دانشگاه های فرانسه کیفیت بالای آموزشی ، هزینه های تحصیلی ارزان و ارائه مدارکی معتبر می باشد.

  به طور کلی ، برنامه های آموزش پزشکی فرانسه در دنیا از شهرت و اعتبار خوبی برخوردارند و دوره های پزشکی این کشور به ویژه به خاطر تعادل عالی که بین مباحث تئوریک و عملی به وجود آورده اند ، شناخته شده است.

  همچنین ، بخش پزشکی در فرانسه از چشم انداز شغلی خوبی برخوردار است و پزشکی خانواده از جمله رشته هایی است که نیاز به آن بیش تر احساس می شود ، اما این تنها رشته ای نیست که در فرانسه مورد نیاز است و مناطق خاصی وجود دارند که از کمبود متخصصین در اکثر رشته های پزشکی رنج می برند. در نتیجه این کمبود نیروی متخصص را می توان از طریق پزشکان خارجی جبران کرد.

  به طور کلی ، ارائه مدرک تحصیلی پزشکی فرانسه زمانی که می خواهید مطبی خصوصی راه اندازی کنید و یا در بخشی به عنوان پزشک استخدام شوید ، بسیار ارزشمند است و سیستم مراقبت های بهداشتی امنیت شغلی خوبی را فراهم آورده اند.

  علاوه بر این ، دانشجویانی که فرانسه را جهت تحصیل پزشکی انتخاب می کنند ، از شرایط خوب و متنوعی در زمینه های اقامتی ، آموزش و سرگرمی ، تالارهای اقامتی دانشگاه ها ، رستوران ها ، سیستم حمل و نقل عمومی ، کتابخانه ها ، سینماها و موزه ها برخوردار می شوند.

  مدت زمان تحصیل پزشکی در فرانسه

  تحصیل پزشکی در فرانسه 9 ساله بوده و با اخذ مدرک دکترای پزشکی (PhD) به پایان می‌رسد. برنامه پزشکی در کشور فرانسه شامل 3 دوره (L.AS یا PASS)، DCEM  و پزشکی عمومی یا پزشکی تخصصی (DES) می‌باشد.

  در حال حاضر، متقاضیان پزشکی در فرانسه علاوه بر آموزش دروسی در ارتباط با برنامه های پزشکی، دروسی مرتبط با دوره‌های کارشناسی (مثل حقوق، زیست شناسی، شیمی و…) را نیز مطالعه می کنند. بطور کلی، برای ورود به رشته‌های پزشکی دو گزینه وجود دارد: دوره L.AS و دوره PASS.

  دوره PASS

  دوره PASS، شامل علوم پایه، و مشترک بین متقاضیان پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و مامایی است. اما هر کدام از این رشته‌ها آزمونهایی جداگانه دارند. لذا، دانشجویان در پایان سال اول باید در آزمونی شرکت کنند که در صورت قبول شدن، می‌توانند در دیگر رشته‌ها نیز شرکت نمایند. اما اگر دانشجو در این آزمون قبول نشود، امکان تحصیل در هیچ یک از چهار رشته ذکر شده را نخواهد داشت.

  همچنین، در صورتیکه نتوان 60 واحد درسی را گذراند، امکان تحصیل در دوره لیسانس نیز برای متقاضی وجود ندارد.

  دوره L.AS

  اما وضعیت در دوره L.AS به گونه‌ای دیگر است و در صورت عدم قبولی در آزمون، باز هم می‌توان در برنامه لیسانس شرکت کرد و در سال دوم دوره‌ی لیسانس دوباره برای ورود به برنامه‌های پزشکی (داروسازی، دندانپزشکی، مامایی و پزشکی) اقدام نمایند.

  دوره DCEM

  مرحله دوم (DCEM) چهار ساله است و دانشجویان برای رسیدن به مرحله سوم می بایست مرحله دوم و امتحانات نظری را با موفقیت به پایان برسانند. همچنین، این مرحله از آموزش پزشکی در فرانسه شامل دوره‌های کارورزی در بیمارستانها و شرکت در سمینارهاست و دانشجویان بسته به نمرات کسب شده، می‌توانند تخصص موردنظرشان را انتخاب نمایند.

  دوره DES

  لذا، دانشجویان در سال چهارم باید آزمون رتبه‌بندی ملی (آزمون ECN) را بگذرانند که در صورت کسب نمره قبولی در آزمون نهایی، متقاضی می‌تواند وارد مرحله سوم (DES) شود.

  اینفوگرافیک تحصیل پزشکی در فرانسه به صورت کامل
  اینفوگرافیک تحصیل پزشکی در فرانسه

  دانشگاه های پزشکی فرانسه

  فرانسه کشوری است که برای رشته پزشکی جایگاه ویژه ای را اختصاص داده است. به همین علت دانشگاه های پزشکی این کشور از اعتبار بالایی برخوردار هستند. دانشگاه های برتر پزشکی در فرانسه عبارت است از:

  نام دانشگاه رتبه جهانی
  دانشگاه سوربن فرانسه 39
   پاریس-Estدانشگاه 251
  دانشگاه lorraine فرانسه 178
  Languedocدانشگاه 247
   پاریسSaclayدانشگاه 56
  Lyonدانشگاه 165
   پاریسPSL Research دانشگاه 198

  شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه سوربن فرانسه

  دانشگاه سوربن از جمله برترین دانشگاه ها در زمینه آموزش پزشکی است و این دانشگاه دارای 715 مرکز بیمارستانی ، 12 مرکز تحقیقاتی و در حدود 17527 دانشجو می باشد.

  دانشکده پزشکی سوربن علاوه بر ارائه آموزش به پزشکان و متخصصان آینده ، با تشویق به پژوهش و تحقیق در رشته های مختلف ، در صدد پاسخگویی به مسائل بهداشتی است.

  مدارک این دانشگاه دارای اعتبار بین المللی است. لذا ، با داشتن مدارک دانشگاه سوربن شانس شما برای اشتغال پس از فارغ التحصیلی زیاد است.

  این دانشگاه دارای محیطی چند فرهنگی و دوستانه است؛ چرا که متقاضیان آن از بیش از 165 کشور دنیا هستند. در نتیجه ، دانشجویان جدید الورود احساس غربت نخواهند کرد.

  هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه

  هزینه های تحصیل پزشکی در فرانسه به دوره هایی که دانشجویان در آن قرار دارند، بستگی دارد. به عنوان مثال هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی فرانسه برای شهروندان این کشور نزدیک به 450 یورو می باشد و تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه سالیانه نزدیک به 7000 یورو است. متقاضیانی که می توانند به کالج های فرانسه وارد شوند می توانند در دانشگاه های دولتی این کشور با هزینه های پایین تر تحصیل نمایند. هزینه کالج های تحصیل پزشکی برای دانشجویان خارجی نزدیک به 6000 یورو در سال می باشد.

  هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه چقدر است؟
  هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه

  توجه داشته باشید، متقاضیانی که بتوانند پذیرش دانشگاه های دولتی فرانسه را اخذ کنند، برای شرکت در کالج پیش پزشکی و کالج زبان فرانسوی دیگر نیازی به پرداخت هزینه های بالا ندارند. همین امر نظر بسیاری از دانشجویان را در سراسر جهان به خود جلب کرده است که موجب به وجود آمدن فضای رقابتی بسیار زیادی شده است. لازم به ذکر است که بگوییم، دانشگاه های دولتی فرانسه نیز شهریه بسیار پایینی را از دانشجویان دریافت می کنند که عبارت است از:

  1. حداقل شهریه پرداختی در مقطع کارشناسی سالانه 170 یورو
  2. حداقل شهریه پرداختی در رشته های مهندسی سالانه 620 یورو
  3. حداقل شهریه پرداختی در رشته های پزشکی و گرایش های مربوط به آن سالانه 450 یورو
  4. حداقل شهریه پرداختی در مقطع کارشناسی ارشد سالانه 260 یورو
  5. حداقل شهریه پرداختی در مقطع دکترا سالانه 396 یورو می باشد
  هزینه های تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی فرانسه سالانه نزدیک به 3 تا 10 هزار یورو می باشد. هزینه سالیانه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی حداقل 2770 یورو، در مقطع کارشناسی ارشد 3770 یورو و در مقطع دکترا 380 یورو می باشد.

  البته کشور فرانسه برای دانشجویانی که شرایط مالی مناسبی را ندارند، بورسیه های تحصیلی زیادی را ارائه کرده است که به دانشجویان برتر در این کشور اعطا می شود.

  هزینه های زندگی در فرانسه نیز به سبک و نوع زندگی افراد در فرانسه بستگی دارد. البته لازم به ذکر است که بگوییم، هزینه های زندگی در ایالات فرانسه با یک دیگر متفاوت است. به عنوان مثال پاریس یکی از گران قیمت ترین ایالت های فرانسه به شمار می آید؛ اما به طور کلی هزینه های زندگی در فرانسه به شرح زیر می باشد:

  عنوان قیمت
  1 کیلو برنج حداقل 1.65 یورو
  گوشت مرغ 1 کیلو حداقل 10.66 یورو
  نان حداقل 1.31 یورو
  سیب 1 کیلو حداقل 2.51 یورو
  گوشت گاو 1 کیلو حداقل 15.89 یورو
  شیر 1 لیتر حداقل 0.98 یورو
  آپارتمان 1 اتاقه در مرکز شهر حداقل 665 یورو

  مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی فرانسه

  متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در فرانسه را دارند، باید ویزا تحصیلی این کشور را اخذ نمایند. متقاضی با اخذ ویزا، اقامت موقت 1 ساله فرانسه را دریافت می کند. حال برای تحصیل در سال دوم متقاضی باید درخواست اقامت فرانسه را به سفارت بدهد. به طور کلی، مدارکی که متقاضیان برای اخذ پذیرش دانشگاه های فرانسه باید ارائه دهند به شرح زیر است:

  1. ارائه گذرنامه معتبر
  2. ارائه رزومه تحصیلی
  3. ارائه مدرک دیپلم و مدارک تحصیلی قبلی
  4. ارائه انگیزه نامه
  5. ارائه توصیه نامه از اساتید
  6. ارائه مدارک تمکن مالی
  7. پرداخت هزینه های ثبت نام
  8. داشتن سن حداقل  17 سال
  9. ارائه برگه سلامت
  10. ارائه نمرات قبولی در دروس پایه
  11. ارائه مدرک زبان
  مدارک لازم تحصیل پزشکی در فرانسه بصورت زیر است.
  مدارک لازم تحصیل پزشکی در فرانسه

  تحصیل پزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی

  تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی فرانسه به زبان فرانسه انجام می شود. اما ، برخی از دانشگاه ها و کالج های خصوصی پزشکی فرانسه نظیر کالج پزشکی تور ، برنامه های آموزشی خود را به زبان انگلیسی ارائه داده اند.

  اما دقت داشته باشید که ، تحصیل پزشکی در این دانشگاه ها مستلزم پرداخت هزینه است و بسته به دانشگاه هزینه ها متفاوت خواهند بود.

  ادامه تحصیل تخصص پزشکی در فرانسه

  در مرحله سوم آموزش پزشکی در فرانسه دو برنامه برای انتخاب وجود دارد که دانشجویان می توانند با توجه به نمراتشان وارد برنامه های پزشکی عمومی یا پزشکی تخصصی شوند.

  در این دوره دانشجویان باید دوره های کارآموزی اجباری شش ماهه را بگذرانند که در پایان دوره و بعد از تایید اتمام دوره ی کارآموزی و نیز دفاع از پایان نامه ای که موضوع آن با توجه به تخصص مورد نظر انتخاب شده است ، به دانشجو مدرک مطالعات تخصصی  DES تعلق می گیرد.

  آموزش تخصص بسته به تخصص مورد نظر ممکن است چهار سال و یا بیش تر به طول انجامد. همچنین ، دانشجو پس از این دوره از تحصیل پزشکی در فرانسه می تواند جهت دریافت گواهینامه مطالعات تخصصی تکمیلی DESC که دو ساله است ، اقدام نماید.

  گرایش های تخصص پزشکی در دانشگاه های فرانسه شامل موارد زیر می باشند:

  • بی هوشی
  • زیست شناسی پزشکی
  • پزشکی زنان و زایمان
  • زنان و زایمان
  • تمرین عمومی
  • طب کار
  • اطفال
  • روانپزشکی
  • بهداشت عمومی و پزشکی اجتماعی
  • عمل جراحی
   • جراحی عمومی
   • جراحی مغز و اعصاب
   • چشم پزشکی
   • گوش و حلق و بینی و جراحی گردن و صورت
   • دندان شناسی
  • تخصص های پزشکی
   • آناتومی و آسیب شناسی سلولی
   • بیماری های قلبی و عروقی
   • درماتولوژی و ونیرولوژی
   • غدد درون ریز ، دیابت و بیماری های متابولیک
   • گوارش و کبد
   • ژنتیک پزشکی
   • هماتولوژی
   • داخلی
   • پزشکی هسته ای
   • طب فیزیکی و توانبخشی
   • نفرولوژی
   • عصب شناسی
   • پنومولوژی
   • روماتولوژی
   • انکولوژی
   • تشخیص رادیویی و تصویربرداری پزشکی

  همچنین از بهترین دانشگاه های برای تخصص پزشکی در فرانسه دانشگاه سوربن ، دانشگاه مون پلیه ، دانشگاه اکس مارسی ، دانشگاه بوردو و دانشگاه استراسبورگ می باشد.

  تخصص پزشکی فرانسه چه شرایطی دارد؟
  تخصص پزشکی فرانسه

  شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه بدون مدرک زبان چیست؟

  با این که از شرایط اصلی شرکت در دوره های پزشکی دانشگاه های فرانسه ، ارائه مدارکی مبنی بر داشتن مهارت های زبان می باشد ، اما امکان تحصیل پزشکی در کشور فرانسه بدون مدرک زبان نیز وجود دارد.

  برای تحصیل رشته های پزشکی بدون مدرک زبان ، متقاضی باید دوره های زبان که توسط موسسات خصوصی در فرانسه ارائه می شوند را شرکت نماید و پس از کسب مهارت های لازم و اخذ نمره مورد نیاز اقدام به ثبت نام در دانشگاه نماید.

  همچنین ، افرادی که به زبان انگلیسی مسلطند و یا زبان مادری شان انگلیسی است ، می توانند با ارائه مدارکی جهت اثبات این موضوع ، بدون ارائه مدرک زبان ، برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های فرانسه اقدام کنند.

  آیا تحصیل پزشکی در فرانسه بدون کنکور ممکن است؟

  به طور کلی ، ورود به دوره پزشکی در فرانسه راحت است و فارغ التحصیلی از این دوره دشوار است ؛ چرا که برای ورود به سال اول دوره پزشکی نیاز به شرکت و قبولی در کنکور نیست و دانشجویان تنها می بایست نمره لازم را در آزمون زبان فرانسه (آزمون TCF) را کسب نمایند.

  اما هر مرحله از دوره پزشکی نیازمند شرکت در آزمون هایی است که هر کدام مجوز ورود به دوره بعدی را خواهند داد.

  تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه در چه صورت ممکن است؟
  تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

  تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه چه شرایطی دارد؟

  تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه ارزان و رایگان است و دانشجویان تنها ملزم به پرداخت هزینه ای ناچیز برای خدمات بیمه دانشجویی و ثبت نام می باشند.

  اما برای تحصیل رایگان پزشکی در دانشگاه های دولتی کشور فرانسه متقاضی می بایست در آزمون پذیرش پزشکی رتبه مناسبی اخذ نماید. همچنین ، به مدرک زبان فرانسه (سطح B2) نیاز می باشد ؛ چرا که پزشکان مرتبا با افرادی که فقط به زبان فرانسوی آشنا هستند ، سرو کار دارند. علاوه بر این ، دوره های پزشکی در دانشگاه های دولتی این کشور به زبان فرانسه ارائه شده اند. لذا ، دانشگاه های پزشکی فرانسه متقاضیان را ملزم به ارائه مدرک زبان فرانسه DELF یا DALF خواهند کرد.

  شرایط سنی تحصیل پزشکی در فرانسه

  با این که از شرایط شرکت در دوره های پزشکی در دانشگاه هاب فرانسه داشتن مدرک دیپلم دبیرستان ، تسلط به زبان فرانسه (معمولا سطح B2) و تمکن مالی کافی است ، اما علاوه بر این ها ، داشتن حداقل 17 سال سن نیز ، یکی از شروط تحصیل در فرانسه برای رشته پزشکی می باشد.

  مقایسه تحصیل پزشکی در آلمان یا فرانسه

  مدارک دانشگاه های فرانسه و آلمان هر دو از اعتبار خوبی برخوردارند و تحصیل در دانشگاه های دولتی این دو کشور ارزان و به صرفه می باشد. اما از شرایط تحصیل پزشکی در آلمان ، تسلط به زبان آلمانی و داشتن تمکن مالی و حساب بلوکه (حداقل 10236 یورو برای یک سال) است. برای تحصیل پزشکی در فرانسه نیز ، نیاز به مدرک زبان فرانسه خواهد بود.

  اما با این که هزینه اجاره مسکن در فرانسه گران تر از آلمان است ؛ اکثر دانشگاه های فرانسه خوابگاه های دانشجویی ارائه می دهند.

  همچنین ، هزینه زندگی در آلمان در حدود 800 تا 950 یورو ماهانه و در پاریس فرانسه این هزینه تقریبا 1200 تا 1800 یورو برای هر ماه می باشد.

  همچنین دقت داشته باشید که ، اگر می خواهید برای رشته های مهندسی و ریاضی اقدام نمایید ، کشور آلمان نسبت به فرانسه گزینه بهتری است. اما اگر قصد شما تحصیل در رشته های هوا و فضا ، پزشکی ، زبان شناسی و تاریخ و هنر است ، کشور فرانسه نسبت به آلمان برتری دارد.

  به طور کلی ، انتخاب کشور مناسب برای تحصیل به شرایط و اهداف شما بستگی خواهد داشت.

  مقایسه کامل تحصیل پزشکی در فرانسه یا آلمان.
  مقایسه تحصیل پزشکی در فرانسه یا آلمان

  تحصیل دارو سازی و دندانپزشکی در فرانسه

  بسیاری از متقاضیانی که قصد تحصیل در فرانسه را دارند، می خواهند در رشته های داروسازی یا دندانپزشکی تحصیل نمایند. توجه داشته باشید که متقاضیان باید معدل مناسبی را در دوره اول تحصیل اخذ کنند تا بتوانند در رشته مورد نظرشان تحصیل نمایند.

  تحصیل دندانپزشکی در فرانسه نیازمند مدرک زبان فرانسوی در سطح C1 است. متقاضی باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه مدارک دیپلم خود را به همراه ریز نمرات به دانشگاه ارائه دهد. تحصیل در این رشته نزدیک به 9 سال به طول می انجامد و دانشجو باید در این مدت زمان کارآموزی خود را نیز پشت سر بگذارد.

  تحصیل در رشته داروسازی در فرانسه نزدیک به 6 الی 9 سال به طول می انجامد که متقاضی باید در این مدت زمان دوره کارآموزی خود را نیز پشت سر بگذارد. وی باید برای تحصیل در این رشته مدارک دیپلم را به همراه ریز نمرات و مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را ارائه دهد.

  تحصیل دندانپزشکی در فرانسه چه شرایطی دارد.
  تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

  کار در فرانسه پس از اتمام تحصیلات

  متقاضیانی که از دانشگاه های فرانسه فارغ التحصیل می شوند، می توانند در این کشور مشغول به کار شوند. با نرخ بیکاری پایینی که فرانسه داراست، متقاضیان می توانند فرصت های شغلی زیادی را پیش روی خود داشته باشند. متقاضیانی هم که مدرک پزشکی خود را از کشور های دیگر اخذ کردند می توانند با معادل سازی مدرک شان و گذراندن دوره های کوتاه مدت، در فرانسه مشغول به کار شوند.

  البته متقاضیانی که از دانشگاه های فرانسه فارغ التحصیل شده اند می توانند پس از اخذ مدرک شان به مدت 2 سال در این کشور اقامت داشته باشند. همچنین اگر شغل مناسبی را برای کار پیدا کنند، می توانند ویزا تحصیلی خود را به ویزا کاری تبدیل کرده و اقامت فرانسه را اخذ نمایند.

  به طور کلی، متقاضیانی که تحصیل پزشکی در فرانسه را دارند، می توانند با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با کارشناسان ما در این رابطه مشورت نمایند. همچنین متقاضیان می توانند شرایط خود را برای مهاجرت بیان کنند تا مشاورین ما بهترین و راحت ترین روش مهاجرتی را پیش روی آنها قرار دهند. موسسه مهرآفرین ، یکی از معدود موسسات مهاجرتی است که مجوز رسمی و قانونی مهاجرت را داراست و تمامی مراحل مهاجرت و اخذ اقامت را به صورت قانونی انجام می دهد.

  سوالات متداول

  هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در فرانسه به دانشگاه محل تحصیل و رشته تحصیلی دانشجو بستگی دارد. به طور کلی، تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه 450 یورو و تحصیل در دانشگاه های خصوصی حداقل 6000 یورو به صورت سالانه هزینه در بر خواهد داشت.

  متقاضیان برای تحصیل پزشکی باید دارای مدرک C1 فرانسوی باشند.

  بله. متقاضیان برای تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی فرانسه باید در آزمون ورودی نمره قبولی را کسب نمایند.

  ببله. برای تحصیل پزشکی در این کشور باید به زبان فرانسوی مسلط باشید و دارای مدرک زبان فرانسوی باشید.

  طول دوره تحصیل پزشکی در فرانسه نزدیک به 3 الی 6 سال می باشد.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 2نفر)
  2 دیدگاه
  1. ناصری نوشته:

   سلام آزمون ورودی پزشکی فرانسه چیه؟

   1. احسان چمران نوشته:

    سلام جناب ناصری… گذارندن یکی از دوره‌های PASS و یا L.AS مهمه…. ولی حتما سایت دانشگاه مورد نظر رو چک بفرمایید و در صورت داشتن سوالات بیشتر با مشاورین موسسه مهرافرین تماس بگیرید.

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.