اقامت و مهاجرت کاری به فرانسه

فرانسه، کشوری زیبا و مدرن است که اقتصاد مستحکم و قوی دارد. همین امر موجب می شود که بسیاری از افراد، تصمیم می گیرند، به این کشور مهاجرت نمایند. یکی از روش های مهاجرت به فرانسه از طریق کار است. متقاضیان می توانند با اخذ ویزا کاری به کشور فرانسه مهاجرت کنند و در صورت واجد شرایط بودن اقامت این کشور را نیز اخذ نمایند. مهاجرت کاری به فرانسه یکی از روش های کم هزینه است که می تواند موجب اخذ اقامت این کشور نیز شود.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهرآفرین ، در این مقاله به طور کامل چگونگی اخذ ویزا کاری فرانسه، اخذ اقامت دائم از طریق کار در فرانسه، شرایط کار و زندگی در فرانسه و… را شرح داده اند. شما عزیزان می توانید با مطالعه این مقاله پاسخ بسیاری از سوالات خود را دریافت نمایید. چنانچه پس از مطالعه این مقاله باز هم پاسخ سوال خود را دریافت نکردید، می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان و متخصصین ما در موسسه گفتگو نمایید.

  مقالات پیشنهادی:

  مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  وکیل مهاجرت به فرانسه

  تحصیل پزشکی در فرانسه

  تحصیل در فرانسه

  مهاجرت به فرانسه

  موسسه مهرآفرین یکی از موسسات معتبر در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت فرانسه می باشد که دارای مجوز رسمی و قانونی مهاجرت است. موسسه ما یکی از معدود موسساتی است که هزینه های مقرون به صرفه و مناسبی را از متقاضیان دریافت می کند. همچنین موسسه مهرآفرین در تمامی پروسه اخذ اقامت و مهاجرت به طور مستمر متقاضی را پشتیبانی کرده و تا پایان پروسه همراه متقاضی خواهد بود. شما عزیزان می توانید جهت مشاوره تخصصی با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

  ویزا کار فرانسه

  نرخ بیکاری فرانسه در سال 2021 نزدیک به 9 درصد اعلام شده است. این نرخ نشان دهنده وجود فرصت های شغلی بسیاری در این کشور می باشد. فرانسه نیز  مانند کشور آلمان، سالانه با کمبود نیروی کار ماهر مواجه می شود و متقاضیانی که مهارت و سابقه مناسبی را در کار شان داشته باشند را پذیرش می کند. لازم به ذکر است که فرانسه، ویزا جستجو کار به متقاضیان ارائه نمی کند و متقاضیان جهت اخذ ویزا کاری باید پیشنهاد شغلی یا دعوت نامه از کارفرمای فرانسوی را دارا باشند. متقاضیان برای اخذ دعوت نامه کاری، باید به زبان فرانسوی مسلط باشند؛ چرا که زبان رسمی این کشور فرانسوی است و فرصت های شغلی کمی به زبان انگلیسی در این کشور وجود دارد.

  یکی از شروط ارسال دعوت نامه کاری برای متقاضیان خارجی این است که کارفرما باید تست بازار کار را انجام داده باشد. این تست بدین صورت است که کارفرما به مدت 3 ماه پیشنهاد شغلی را در فرانسه آگهی می کند و در صورت پیدا نشدن فرد مورد نیاز، وی باید آگهی خود را 3 ماه دیگر در اتحادیه اروپا منتشر سازد. در صورتی که در این 6 ماه، کارفرما فرد مناسبی را پیدا نکرد، می تواند به خارج از فرانسه دعوت نامه کاری ارسال نماید.

  ویزا کار فرانسه

  انواع ویزا کاری در فرانسه

  متقاضیانی که قصد کار در فرانسه را دارند، باید ویزا بلند مدت اقامت در فرانسه را اخذ نمایند. این نوع ویزا برای اقامت بیش از 90 روز صادر می شود. مدت اعتبار این نوع ویزا 1 سال است. بجز این ویزا، ویزا های دیگری نیز برای کار در فرانسه وجود دارد که عبارت است از:

  1. اخذ ویزا نیروی کار حقوق بگیر در فرانسه
  2. اخذ ویزا کاری بلند مدت
  3. اخذ ویزا بلند مدت برای ورزشکاران در فرانسه
  4. اخذ ویزا کاری برای راه اندازی تجارت در فرانسه

  به طور کلی، متقاضیان باید شرایط خود را بسنجند و طبق آن نوع ویزای خود را تعیین نمایند. پس از انتخاب نوع ویزا متقاضیان باید از طریق سایت سفارت فرانسه، تاریخ معینی را برای مصاحبه و ارائه مدارک انتخاب نمایند و در زمان مقرر شده در فرانسه حاضر شوند.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا کاری فرانسه

  متقاضیان باید برای اخذ ویزا خود مدارک تعیین شده را به سفارت فرانسه ارائه دهند؛ اما قبل از آن کارفرما فرانسوی باید قرارداد کاری خود را به بخش محلی وزارت کار ارسال کند. در صورتی که قرارداد کاری توسط Dirrecte تایید شود، آن را به اداره مهاجرت فرانسه ارسال کرده و در OFII ثبت می کند. پس از تایید قرارداد توسط OFII، قرارداد شما به سفارت فرانسه در کشور مبدا ارسال می شود.

  پس از ارسال قرارداد، شما می توانید با وکیل مهاجرتی خود به صورت حضوری به سفارت فرانسه بروید و درخواست ویزای بلند مدت این کشور را بدهید. مدارک لازم برای کارفرمای فرانسوی عبارت است:

  1. ارائه قرارداد کاری
  2. ارائه اسناد موقعیت شغلی در فرانسوی
  3. ارائه مدارکی که نشان می دهد شما تست بازار کار را ارائه دهید
  4. ارائه مدارکی که نشان می دهد

  مدارک لازم جهت درخواست ویزای کار فرانسه عبارت است از:

  1. ارائه گذرنامه معتبر
  2. تکمیل فرم درخواست ویزا
  3. ارائه صورت حساب بانکی برای سه ماه اخیر جهت نشان دادن وضعیت مالی
  4. ارائه اظهار نامه قانونی
  5. ارائه اجاره نامه
  6. ارائه دو قطعه عکس
  7. ارائه گواهی عدم سو پیشینه
  8. ارائه مدارک هویتی
  9. ارائه گواهی اشتغال
  10. ارائه مدارک CV

  لازم به ذکر است که متقاضیان می توانند با اخذ ویزای کاری فرانسه، خانواده خود را نیز به این کشور بیاورند. برای این کار، کافی است ویزا همراه را اخذ نمایند.

  میزان حقوق در کشور فرانسه

  فرانسه کشوری است که در بین کشور های اروپایی، رتبه ششم را از لحاظ قدرت اقتصادی داراست. همچنین وجود فرصت های شغلی زیاد در این کشور، موجب شده متقاضیان زیادی برای کار به فرانسه مهاجرت نمایند. یکی از موضوعاتی که برای متقاضیان بسیار مهم است، بحث حقوق و مزایا در کشور فرانسه است. به طور کلی، در این قسمت حقوق و مزایای برخی از مشاغل را مورد بررسی قرار می دهیم.

  عنوان شغلی متوسط درآمد سالانه به دلار
  مدیر حداقل 77.122 دلار
  مهندس نرم افزار حداقل66.637 دلار
  مدیر منابع انسانی حداقل 85.259 دلار
  مدیر پروژه حداقل 66.148 دلار
  مدیر IT حداقل 103.426 دلار
  مهندس حداقل 52.897 دلار
  توسعه دهنده نرم افزار حداقل 55.659 دلار

  شاید برای شما هم سوال شده باشد که چرا نرخ بیکاری فرانسه 9 درصد است با اینکه اقتصاد قدرتمندی دارد؟

  برای پاسخ به این سوال باید بگوییم، علت نرخ بیکاری بالا در فرانسه، عدم سازگاری نیروی کار با کمپانی های کشور فرانسه است. در فرانسه کارگران کافی برای کشاورزی و تولید وجود دارند؛ اما نیروی کار برای فعالیت در زمینه های فناوری اطلاعات و… بسیار کم است.

  میزان حقوق در کشور فرانسه

  جستجوی شغل در موسسات کاریابی

  یکی از مهم ترین ویژگی هایی که متقاضیان برای پیدا کردن شغل مناسب باید آن را دارا باشند، تسلط بر زبان فرانسوی است؛ چرا که در کشور فرانسه موقعیت های شغلی که به زبان انگلیسی هستند بسیار محدود است. متقاضیان برای جستجو کار در فرانسه باید به موسسات کاریابی درخواست بدهند. موسسات کاریابی در این کشور عبارت اند از:

  • موسسه XpatJobs
  • موسسهEURES
  • موسسه MONESTER
  • موسسه  Indeed France

  شما می توانید از طریق این موسسات، در کشور فرانسه کار مورد نظرتان را پیدا کنید.

  توجه داشته باشید که برای مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت این کشور شما باید با یک وکیل مهاجرتی حرفه ای مشورت نمایید. وکیل مهاجرتی با تمامی قوانین کشور مبدا و کشور مقصد آشنایی داشته و می تواند شما را در مراحل اخذ ویزا و اقامت یاری نماید. همچنین شما را از قوانین فرانسه آگاه کند تا مبادا دچار مشکلی شوید. موسسه مهرآفرین یکی از موسسات معتبر است که تمامی وکلا با سابقه و حرفه را در تیم خود گردآوری کرده تا با هزینه های مناسب و مقرون به صرفه بتواند شما را به خواسته تان برساند و رضایت شما را کسب نماید.

  سوالات متداول

  برای پیدا کردن کار در کشور فرانسه، می توانید از طریق سایت های کاریابی در این کشور و موسسات کاریابی، بدون حضور در این کشور کار مناسبی را پیدا نمایید.

  برای ورود به بازار کار فرانسه، متقاضیان باید به زبان فرانسوی یا انگلیسی تسلط کامل را داشته باشند. همچنین باید سوابق کاری و تحصیلی شان نیز مرتبط باشد.

  میانگین درآمد در این کشور ماهانه بین 1000 تا 3000 یورو است. این عدد یک رقم نسبی است که با توجه به کار افراد تغییر می کند.

  برای دریافت بلوکارت اتحادیه اروپا باید دانش زبان فرانسوی مناسبی را دارا باشید و دارای قرارداد یک ساله و حقوق مناسبی باشید.

  متقاضیان ایرانی باید برای مهاجرت کاری به کشور فرانسه دارای پیشنهاد شغلی یا دعوت نامه کاری باشند.

  خیر تنها راه مهاجرت کاری به فرانسه از طریق دریافت دعوت نامه کاری از کارفرمای فرانسوی است

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.