تحصیل پزشکی در مجارستان

ما در این مقاله جامع به تمامی سوالات متقاضیان تحصیل پزشکی در کشور مجارستان پاسخ دادیم. شما با مطالعه این مطلب پاسخ سوالاتی اعم از بهترین دانشگاه های مجارستان، شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان، آزمون ورودی مجارستان، تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان، هزینه های تحصیل پزشکی در مجارستان، تحصیل پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی و… را دریافت خواهید کرد. چنانچه پس از مطالعه مقاله تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در مجارستان، سوالات دیگری ذهن تان را مشغول کرد، می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  رشته های پزشکی و دندانپزشکی در سراسر جهان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند. به همین علت دانشجویان تلاش می کنند تا بتوانند با قبولی در آزمون های ورودی در این رشته تحصیل نمایند. یکی از روش های مهاجرت به کشور مجارستان از طریق تحصیل پزشکی در این کشور است. کشور مجارستان یکی از کشور های مناسب برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی می باشد؛ چرا که دانشگاه های معتبری را در خود جای داده و هزینه های مناسبی برای تحصیل داراست. به همین علت دانشجویان زیادی قصد تحصیل پزشکی در مجارستان را دارند.

  مقالات پیشنهادی:

  مهاجرت تحصیلی به مجارستان

  مهاجرت کاری به مجارستان

  وکیل مهاجرت به مجارستان

  تحصیل در مجارستان

  مهاجرت به مجارستان

  موسسه مهاجرتی مهر آفرین، یکی از معدود موسسات معتبر و رسمی است که دارای مجوز قانونی مهاجرت می باشد. موسسه ما تمامی خدمات مهاجرت به کشور های مختلف، اخذ انواع ویزا، اخذ اقامت و… را ارائه داده و دارای دو شعبه رسمی در تهران و شیراز می باشد. علاوه بر این، ویژگی که موسسه ما را از سایر موسسات متمایز می کند، اخذ ویزا در سریع ترین زمان ممکن و با هزینه ای معقول می باشد.

  همانطور که می دانید برای مهاجرت به مجارستان و یا کشور های دیگر باید در اولین قدم، موسسه مهاجرتی معتبری را که سابقه درخشانی دارد انتخاب نمایید. موسسه معتبر ما علاوه بر سابقه درخشانی که در زمینه مهاجرت دارد در تمامی پرونده های مهاجرتی خود نیز موفق بیرون آمده است. شما عزیزان جهت رزرو وقت مشاوره می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و یا به صورت حضوری به شعبات ما در تهران و شیراز مراجعه نمایید.

  شرایط عمومی تحصیل پزشکی در مجارستان

  همان طور که می دانید، تحصیل پزشکی در تمامی کشور های جهان دارای آزمون ورودی می باشد. کشور مجارستان نیز برای پذیرش دانشجویان پزشکی دارای آزمون ورودی است که متقاضیان با قبولی در این آزمون می توانند در این کشور تحصیل نمایند. برای تحصیل پزشکی در مجارستان، متقاضیان باید دوره های یک ساله کالج را بگذرانند . این دوره یک ساله شامل دروس شیمی، زیست، زبان و… می باشد. این دوره یک ساله به دانشجویان کمک می کند که بتوانند آمادگی لازم را جهت شرکت در آزمون ورودی پزشکی به دست آورند.

  برخی از دانشجویان به دنبال تحصیل پزشکی بدون کنکور در مجارستان هستند. لازم به ذکر است که بگوییم، تحصیل پزشکی در مجارستان بدون کنکور میسر نمی باشد . تنها دانشجویانی می توانند پذیرش تحصیلی در مجارستان را اخذ کنند که در آزمون ورودی نمره قبولی را کسب نمایند. تحصیل پزشکی در مجارستان نزدیک به 6 سال به طول می انجامد که متقاضیان پس از اتمام تحصیلات شان می توانند در این کشور نیز مشغول به کار شوند. دانشگاه های زیادی در مجارستان وجود دارد که از اعتبار بالایی در سراسر جهان برخوردار هستند. برخی از این دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز می باشند که متقاضیان ایرانی که قصد اقامت و کار در مجارستان را ندارند، باید در این دانشگاه ها تحصیل نمایند.

  شرایط عمومی تحصیل پزشکی در مجارستان

  متقاضیان مهاجرت به کشور مجارستان توجه داشته باشند که شرایط و محدودیت سنی برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های مجارستان وجود ندارد؛ اما این شرایط سنی برای سفارت مجارستان بسیار حائز اهمیت است. شما هر چقدر گپ تحصیلی پایین تری داشته و سن مناسبی را دارا باشید، راحت تر می توانید ویزا تحصیلی این کشور را دریافت نمایید. معمولا متقاضیانی که سن شان بین 23 تا 24 است، راحت تر توانسته اند ویزا تحصیل پزشکی مجارستان را اخذ نمایند. البته این جمله بدین معنی نیست که سایر متقاضیان با سن بالاتر نمی توانند ویزا اخذ کنند.

  متقاضیانی که سن شان بالای 25 سال می باشد نیز می توانند ویزا تحصیلی مد نظرشان را اخذ نمایند؛ این در صورتی است که با مشورت با وکیل مهاجرتی مجرب و ماهر کار های اخذ ویزا را جلو ببرند. جهت کسب آگاهی بیشتر در رابطه با اخذ پذیرش و ویزا تحصیلی مجارستان می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  دانشگاه های برتر پزشکی در مجارستان

  یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان تحصیل پزشکی مجارستان باید از آن آگاهی داشته باشند، دانشگاه های برتر پزشکی در این کشور است. اینکه بهترین دانشگاه پزشکی مجارستان کدام است، می تواند کمک شایانی را به انتخاب دانشگاه معتبر و برتر به دانشجویان بین المللی نماید. قطعا شما می دانید که تحصیل در یک دانشگاه برتر و فارغ التحصیلی از آن می تواند فرصت های شغلی بسیاری را در اتحادیه اروپا برای شما به ارمغان آورد. پس این موضوع را ساده تلقی نکنید و آگاهی لازم را از دانشگاه های برتر مجارستان به دست آورید.

  متقاضیان ایرانی توجه داشته باشند که برای تحصیل پزشکی در مجارستان باید در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران تحصیل نمایند. البته متقاضیانی که قصد اقامت دائم و کار در این کشور را دارند می توانند در دانشگاه مد نظرشان تحصیل کنند.

  دانشگاه های پزشکی برتر در مجارستان عبارت است از:

   

  نام دانشگاه رتبه جهانی
  دانشگاه سملوایز بوداپست مجارستان رتبه 672
  دانشگاه PECCS رتبه 1131
  دانشگاه دبرسن رتبه 672
  دانشگاه سگد رتبه 726
  دانشگاه اتوش لورند مجارستان  

  هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان

  از دیگر موضوعاتی که متقاضیان مهاجرت باید از آن آگاهی کافی را داشته باشند، هزینه های تحصیل پزشکی در مجارستان است. برخی از متقاضیان تصور می کنند که تحصیل پزشکی در مجارستان رایگان می باشد و پس از اقدام به اخذ پذیرش با هزینه های تحصیلی آن روبرو می شوند. تحصیل رایگان در کشور مجارستان وجود ندارد؛ اما متقاضیان می توانند برای کاهش هزینه های تحصیلی شان، بورسیه های تحصیلی این کشور را دریافت نمایند.

  کشور مجارستان هزینه های پایین و مقرون به صرفه ای را برای تحصیل و زندگی داراست. به همین علت اکثر دانشجویان بین المللی،  این کشور را برای تحصیلات پزشکی انتخاب می نمایند.

  هزینه تحصیل در دانشگاه سملوایز برای دانشجویان پزشکی به صورت سالانه حداقل 18000 دلار می باشد. توجه داشته باشید که این اعداد ممکن است هر ساله تغییر کند و عدد ثابتی نمی باشد. این دانشگاه در سال 1769 تاسیس شده است و از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور به حساب می آید. بیش از 50 درصد دانشجویان این دانشگاه بین المللی هستند و می توانند در این دانشگاه به سه زبان انگلیسی، مجارستانی و آلمانی تحصیل نمایند.

  هزینه تحصیل در دانشگاه پچ در مجارستان به صورت سالانه حداقل 15 الی 16 هزار دلار می باشد. این دانشگاه در سال 1984 تاسیس شده است و دانشجویان بین المللی زیادی را جذب خود کرده است. ظرفیت این دانشگاه برای دانشجویان پزشکی تنها 141 نفر، دانشجویان دندانپزشکی 41 نفر و دانشجویان داروسازی 23 نفر می باشد.

  هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان

  هزینه تحصیل در دانشگاه دبرسن در مجارستان مبالغ مختلفی می باشد. این دانشگاه در سال 1583 تاسیس شده است و رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و… را برای دانشجویان ارائه کرده است. هزینه تحصیل در رشته پزشکی در این دانشگاه حداقل 16900 دلار، تحصیل در رشته داروسازی حداقل 8000 دلار و تحصیل در رشته پرستاری حداقل 6500 دلار در سال می باشد. البته تمامی این هزینه ها متغیر است و عدد ثابتی ندارد.

  هزینه های تحصیل در دانشگاه Pecs نیز نزدیک به 14000 دلار در سال و هزینه تحصیل در دانشگاه سگد 13900 دلار در سال می باشد.

  شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات دقیق تر در رابطه با تحصیل پزشکی در مجارستان، با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با رزرو وقت مشاوره با کارشناسان ما گفتگو نمایید.

  هزینه های زندگی دانشجویی در مجارستان

  از دیگر سوالات رایج متقاضیان مهاجرت به کشور مجارستان، هزینه های زندگی در این کشور است. متقاضیان قبل از انجام هر اقدامی باید از هزینه های حدودی زندگی در این کشور آگاهی داشته باشند تا مبادا با مشکلات مالی مواجه شوند. ما در این بخش هزینه های حدودی زندگی در مجارستان را در قالب جدولی ارائه کرده ایم تا شما عزیزان با توجه به سبک و نوع زندگی تان هزینه های تقریبی زندگی در این کشور را به دست آورید.

   

  عنوان هزینه
  بطری آب 0.33 لیتر 247.61 فوت
  نان شیرینی  500 گرم 217.23 فوت
  شیر 1 لیتری 219 فوت
  پنیر محلی 1 کیلوگرم 1.754 فوت
  1 کیلو فیله مرغ 1398 فوت
  1 کیلو سیب 326 فوت
  گوشت گاو 1 کیلوگرم 2403 فوت
  گوجه فرنگی 1 کیلوگرم 552 فوت
  برنج سفید 1 کیلوگرم 309 فوت
  بنزین 1 لیتر 393 فوت
  1 کیلو سیب زمینی 241 فوت
  1 کیلو موز 423 فوت
  اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 132723.80 فوت
  اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 245219.53 فوت
  اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از شهر 99183 فوت
  اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر 178005 فوت

   

  مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در رشته پزشکی در مجارستان

  متقاضیان جهت اخذ ویزا تحصیلی باید دارای پذیرش تحصیلی از دانشگاه های مجارستان باشند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی در رشته پزشکی در مجارستان عبارت است از:

  • ارائه دیپلم 12 ساله به همراه ترجمه و ریز نمرات
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره 5 الی 6
  • قبولی در آزمون ورودی پزشکی در مجارستان

  متقاضیان با ارائه این مدارک به دانشگاه می توانند نامه پذیرش تحصیلی خود را دریافت نمایند.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی مجارستان

  متقاضیان پس از اخذ نامه پذیرش از دانشگاه های مجارستان می توانند با ارائه مدارک زیر ویزا تحصیلی شان را اخذ نمایند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی عبارت است از:

  • ارائه گذرنامه معتبر
  • ارائه عکس پاسپورتی
  • ارائه انگیزه نامه
  • ارائه توصیه نامه از اساتید
  • تکمیل نمودن فرم های درخواست ویزا
  • ارائه مدارک هویتی
  • اثبات تمکن مالی

  تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان

  یکی دیگر از رشته های تحصیلی که محبوبیت زیادی در سراسر جهان دارد، تحصیل دندانپزشکی می باشد. تحصیل دندانپزشکی در مجارستان همانند رشته پزشکی است و متقاضیان باید در دوره یک ساله کالج شرکت نمایند و پس از آمادگی در این کالج ها باید در آزمون ورودی پزشکی مجارستان شرکت کنند. در صورتی که متقاضیان نمره قبولی در این آزمون را به دست آورند، می توانند در رشته دندانپزشکی در مجارستان تحصیل نمایند در غیر این صورت، نامه پذیرش تحصیلی به آنان اعطا نمی شود.

  تحصیل تخصص دندانپزشکی در مجارستان نزدیک به 5 سال به طول می انجامد که متقاضیان پس از گذراندن این دوره می توانند مدرک خود را دریافت نمایند. البته تحصیل دندانپزشکی در مجارستان نیازمند کارآموزی نیز می باشد. متقاضیان پس از پشت سر گذاشتن دوره های کارآموزی خود می توانند نسبت به پیدا کردن شغل در این کشور اقدامات لازم را انجام دهند.

  البته تحصیل در دوره داروسازی مجارستان و تحصیل در دوره پرستاری مجارستان نیز نزدیک به 4 الی 5 سال به طول می انجامد و متقاضیان باید برای تحصیل در این دوره ها در دوره یک ساله کالج فاندیشن شرکت نمایند. البته لازم به ذکر است که بگوییم، تحصیل در دوره های پرستاری نسبت به دوره های دندانپزشکی و داروسازی آسان تر است.

  شرایط تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

  شرایط تحصیل دندانپزشکی در این کشور همانند رشته پزشکی می باشد. در ابتدا متقاضیان باید در دوره یک ساله فاندیشن شرکت نمایند. برای شرکت در این دوره به آنها ویزا 1 ساله اعطا شده و پس از اتمام این ویزا متقاضی باید نسبت به اخذ ویزا تحصیلی در رشته پزشکی اقدامات لازم را انجام دهد. پس از اتمام دوره های فاندیشن در  مجارستان متقاضیان باید در آزمون ورودی یا همان کنکور رشته پزشکی در این کشور شرکت نمایند. متقاضیانی که بتوانند نمره قبولی در این کنکور را اخذ کنند، دانشگاه های مجارستان به وی نامه پذیرش تحصیلی اعطا می نمایند.

  به طور کلی، متقاضیان جهت شرکت در آزمون ورودی، دوره های فاندیشن، اخذ ویزا و… باید با افرادی که دارای تجربه و سابقه مناسب و خوبی هستند مشورت نمایند. موسسه مهاجرتی ما، با گردآوری بهترین و مجرب ترین وکلا و مشاورین در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت، این بستر را به وجود آورده است که شما با خیال راحت کار های مهاجرتی خود را به ما بسپارید و نگرانی از باب عدم پذیرش درخواست تان نداشته باشید.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت مشاوره تخصصی می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.