اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  شما با مطالعه این مطلب اطلاعاتی را در رابطه با مزایای تحصیل پزشکی در انگلستان، شرایط ورود به رشته پزشکی در انگلستان، شرایط سنی تحصیل پزشکی انگلیس، شرایط تحصیل دندانپزشکی در انگلستان، مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش پزشکی انگلیس، هزینه های تحصیل پزشکی، بهترین دانشگاه های پزشکی لندن، بورسیه های پزشکی انگلستان، شرایط سنی تحصیل پزشکی در انگلستان و… به دست آورید.

  رشته های پزشکی و دندانپزشکی دو رشته محبوب در سراسر جهان می باشند که متقاضیان زیادی دارند. رقابت تنگاتنگ بین دانشجویان برای قبولی در این رشته و تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان همواره آرزویی بزرگ است. کشور انگلستان یکی از کشور هایی است که دانشگاه های معتبری را برای تحصیل پزشکی در خود جای داده است. از آنجایی که مدرک دریافت شده از دانشگاه های انگلیس از اعتبار بالایی برخوردار است، متقاضیان زیادی هم به دنبال قبولی و تحصیل در این دانشگاه ها هستند. مهاجرت و تحصیل پزشکی در انگلستان، قطعا شرایط و محدودیت هایی را برای متقاضیان داراست.

  مقالات پیشنهادی:

  مهاجرت به انگلستان

  مهاجرت تحصیلی به انگلستان

  وکیل مهاجرت به انگلستان

  مهاجرت کاری به انگلستان

  همین امر نیز موجب شده است تا کارشناسان و مشاوران حاضر در موسسه مهاجرتی مهرآفرین ، این مقاله را تدوین نمایند.

  سایت مهاجرتی مهر آفرین، یکی از معدود موسسات معتبر در زمینه مهاجرت و اقامت می باشد که دارای مجوز رسمی مهاجرت است. کارشناسان و مشاوران حاضر در مجموعه دارای سابقه درخشان و تجربه بالایی هستند. همچنین آنان از تمامی قوانین و مقررات مهاجرتی آگاه اند و دانش حقوقی به روزی را دارا هستند. همین امر نیز موجب شده است که تمامی متقاضیانی که به موسسه ما مراجعه می کنند دست پر از آن بیرون روند.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با مشاورین و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  پزشکی انگلستان

  از آنجایی که انگلستان سیستم آموزشی پیشرفته و مدرنی را داراست، متقاضیان زیادی هم قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند. انگلستان کشوری واقع در جزیره بریتانیا است. زبان رسمی این کشور انگلیسی می باشد که همین امر نیز موجب افزایش تعداد متقاضیان تحصیل پزشکی انگلیس شده است. دانشجویانی که موفق به تحصیل پزشکی در این کشور شوند، می توانند مقدمات اخذ تابعیت انگلستان را نیز فراهم آورند. توجه داشته باشید که صرفا با تحصیل پزشکی در انگلستان، نمی توان تابعیت و اقامت دائم آن را اخذ کرد؛ اما اگر دانشجو پس از اتمام تحصیلاتش در این کشور مشغول به کار شود، می تواند پس از گذشت مدت زمان معلومی اقامت دائم و پس از آن تابعیت انگلستان را دریافت نماید.

  دانشجویان برای اینکه بتوانند در رشته های پزشکی و دندانپزشکی انگلستان، مشغول به تحصیل شوند، باید در ابتدای راه نامه پذیرش از دانشگاه های این کشور را اخذ نمایند. متقاضیان جهت اخذ پذیرش باید مدارکی را به دانشگاه های انگلستان ارائه دهند که بسیار حائز اهمیت می باشد. در ادامه مراحل تحصیل پزشکی در انگلیس را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح می دهیم.

  مراحل تحصیل پزشکی در انگلیس

  متقاضیان مهاجرت به انگلستان و تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور، باید آگاهی مناسبی را از مراحل تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان دارا باشند.

  1. در ابتدا متقاضیان باید رزومه تحصیلی خود را برای دانشگاه های پزشکی انگلستان ارسال نمایند.
  2. در قدم دوم، آنها باید پس از دریافت نامه پذیرش نسبت به اخذ ویزا تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهند
  3. در قدم سوم، متقاضی باید مدرک زبان انگلیسی، توصیه نامه و انگیزه نامه خود را به سفارت ارائه نماید.
  4. در قدم چهارم، پس از اخذ ویزا متقاضی باید به انگلستان رفته و در دوره های آماده سازی شرکت نماید و پس از اتمام آن دوره ها، در آزمون ورودی شرکت نمایند. توجه داشته باشید که نتایج این آزمون ها به صورت خودکار برای دانشگاه های انگلیس ارسال می شود.

  شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان

  قطعا تحصیل پزشکی در انگلیس، شرایط و محدودیت های منحصر به خود را داراست که متقاضیان باید از آن آگاهی لازم را دارا باشند. تحصیل پزشکی در انگلستان نزدیک به 5 سال به طول می انجامد که با توجه به شرایط درسی دانشجو کمتر و بیشتر می شود. دوره های مختلفی برای ورود به دانشگاه های انگلستان وجود دارد که دانشجویان می توانند در آن شرکت نمایند. انواع دوره های آماده سازی برای تحصیل پزشکی در انگلیس عبارت است از:

  دوره A LEVEL انگلستان

  یکی از اصلی ترین دوره ها برای ورود به دانشگاه های پزشکی انگلیس، دوره A  می باشد. این دوره به قدری حائز اهمیت است که تمامی دانشگاه های این کشور برای پذیرش دانشجویان، این دوره را در اولویت قرار می دهند. دانشجویان برای ورود به دانشگاه های برتر پزشکی در انگلستان باید در این دوره شرکت نمایند. دوره A LEVEL معمولا نزدیک به 2 سال به طول می انجامد و دروسی همچون زیست شناسی، شیمی و… در آن تدریس می شود. اگر تصور می کنید که این دوره زمان زیادی را از شما می گیرد، می توانید به صورت فشرده این دوره را پشت سر گذارید و به جای 2 سال در مدت زمان 1 سال و 6 ماه آن را به اتمام رسانید.

  البته این دوره فشرده نیازمند تلاش های بسیار زیاد دانشجو می باشد و متقاضی باید علاوه بر اتمام این دوره تمرکز خود را بر روی نمراتی که در پایان کسب می کند نیز بگذارد؛ چرا که تنها نتیجه است که برای دانشگاه های پزشکی انگلیس حائز اهمیت می باشد.

  دوره FOUNDATION انگلستان

  این دوره نیز همانند دوره A LEVEL حائز اهمیت بوده و می تواند کلیدی برای راه یابی به برخی از دانشگاه های انگلستان و کالج های آن باشد. این دوره معمولا توسط کالج هایی اعم از Bellerbys college ارائه شده و دروس مختلفی در آن تدریس می شود. متقاضیان به مدت 1 سال در این دوره تحصیل می کنند و برای ورود به دانشگاه های پزشکی آماده می شوند. نمرات کسب شده از این دوره به صورت مستقیم در انتخاب رشته متقاضیان تاثیر می گذارد. توجه داشته باشید که این دوره شرایط سنی داشته و تنها افرادی که سن شان 15.5 سال است می توانند در آن شرکت نمایند.

  امتحانات ورودی دانشگاه های پزشکی انگلستان

  معمولا متقاضیان پس از گذراندن دوره های آماده سازی باید در آزمون های ورودی شرکت نمایند. آنها در صورت قبولی در این آزمون ها می توانند به دانشگاه های پزشکی انگلستان وارد شوند. انواع آزمون های ورودی انگلستان عبارت است از:

  آزمون BMAT انگلستان

  متقاضیان پس از گذراندن دوره های آماده سازی، می توانند برای شرکت در آزمون BMAT اقدامات لازم را انجام دهند. این آزمون معمولا در ماه نوامبر برگذار شده و نتیجه آن به صورت خودکار برای دانشگاه های انگلستان ارسال می شود.

  آزمون GAMSAT انگلیس

  متقاضیانی که قصد تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد را دارند باید در این آزمون شرکت نمایند. معمولا برای ثبت درخواست، متقاضیان نیاز دارند جواب این آزمون را هم به همراه مدارک به دانشگاه ارسال نمایند.

  شرایط سنی برای تحصیل پزشکی در انگلستان

  از آنجایی که تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان وجود ندارد، متقاضیان برای کمتر شدن هزینه های دانشگاه شان می توانند نسبت به اخذ بورسیه های تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهند. البته برای تحصیل پزشکی در انگلستان شرایط سنی وجود دارد و هرفردی نمی تواند با هر سنی در این دانشگاه ها تحصیل نماید. قطعا دانشگاه های انگلیس نیز سیاست های منحصر به خود را داراست. افرادی که سن شان 15 تا 18 سال است، قادر اند در دانشگاه های پزشکی انگلستان تحصیل نمایند. البته افرادی هم که سن شان بالا تر می باشد، از این شانس برخوردارند که در دانشگاه های پزشکی این کشور تحصیل کنند.

  بورسیه پزشکی انگلستان

  یکی از مزیت هایی که کشور انگلستان برای دانشجویان بین المللی قرار داده است، ارائه بورسیه های تحصیلی می باشد. بورسیه تحصیلی در واقع کمک هزینه ای است که به دانشجویان واجد شرایط اعطا می شود. این کمک هزینه ها شامل تامین هزینه های دانشگاه و در برخی از موارد هزینه های زندگی دانشجویان می باشد. بورسیه پزشکی انگلستان انواع مختلفی دارد که عبارت است از:

  بورسیه پزشکی انگلستان

  بورسیه کالج پزشکی بین المللی هال یورک انگلستان

  یکی از بورسیه های ارائه شده برای دانشجویان پزشکی، بورسیه کالج پزشکی هالیوود می باشد. این نوع بورسیه یک چهارم از هزینه های تحصیل در دو سال اول دانشجویان را پوشش می دهد. البته لازم به ذکر است که بگوییم، بورسیه هال یورک تنها مختص به دانشجویان پزشکی و جراحی می باشد و در صورت تایید شایستگی و نیاز مالی شان صادر می گردد.

  بورسیه جان باورنتی انگلستان

  بورسیه جان باورنتی یکی دیگر از بورسیه های ارائه شده برای تحصیل پزشکی در انگلستان می باشد که به مدت 5 سال برای دانشجویان صادر می شود. این نوع بورسیه توسط دانشگاه کویین مری ارائه شده و متقاضیان زیادی نیز داراست.

  بورسیه تحصیلی دولت بریتانیا

  یکی دیگر از  بورسیه های ارائه شده برای دانشجویان بین المللی، بورسیه دولت بریتانیا می باشد. این نوع بورسیه به گونه ای است که دولت بریتانیا دانشجویان واجد شرایط برای اخذ این نوع بورسیه تحصیلی را انتخاب می نماید.

  از دیگر بورسیه های پزشکی انگلستان، می توان به بورسیه های جهانی تعالی، بورسیه دانشگاه بین المللی داروسازی و بورسیه دانشگاه کینگ اشاره کرد.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش پزشکی انگلستان

  یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان تحصیل پزشکی در انگلستان باید از آن آگاهی داشته باشند، مدارک مورد نیاز جهت اخذ نامه پذیرش و ویزا می باشد. در صورتی که متقاضیان مدارک ارائه شده به سفارت و یا دانشگاه را به صورت کامل ارائه ندهند با درخواست آنها موافقت نمی شود.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی پزشکی عبارت است از:

  1. ارائه رزومه تحصیلی مناسب
  2. ارائه مدرک زبان مورد نیاز
  3. ارائه بیانیه شخصی
  4. ارائه آخرین مدرک تحصیلی
  5. ارائه ریز نمرات به همراه ترجمه

  بیانیه شخصی، نامه ای است که شما باید در رابطه با ویژگی هایی که دارا هستید، اهداف و رویا هایی که دارید تدوین نمایید.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی انگلستان

  متقاضیان تحصیل پزشکی در انگلستان پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، باید نسبت به اخذ ویزا تحصیلی اقدام نمایند. معمولا صدور ویزا تحصیلی انگلستان، بر اساس سیستم امتیاز بندی محاسبه می شود. بدین صورت که تنها افرادی قادر به اخذ ویزا تحصیلی هستند که بتوانند امتیاز لازم را از این سیستم کسب نمایند. سیستم امتیاز بندی انگلستان شامل موارد زیر می باشد:

  ارائه گواهی تمکن مالی 10 امتیاز

  متقاضیان تحصیل پزشکی در انگلستان که سن شان بالای 17 سال است، باید این گواهی را به سفارت ارائه دهند. دانش آموزانی هم که زیر 17 سال هستند، باید این گواهی را به نام قیم شان به سفارت ارائه دهند. گواهی تمکن مالی حدود 11,520 پوند برای 9 ماه می باشد که باید به مدت 2 الی 3 ماه بدون هیچ تراکنشی در حساب متقاضی وجود داشته باشد.

  ارائه نامه پذیرش از دانشگاه های انگلستان 20 امتیاز

  متقاضیان جهت اخذ ویزا تحصیلی انگلیس باید نامه پذیرش از دانشگاه های این کشور را به سفارت ارائه دهند که این نامه دارای 20 امتیاز می باشد.

  ارائه مدرک زبان انگلیسی 10 امتیاز

  یکی دیگر از مدارکی که متقاضیان باید به سفارت ارائه دهند، مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس می باشد. این مدرک برای دانش آموزان الزامی نیست؛ اما برای دانشجویان الزامی می باشد. سایر مدارک جهت اخذ ویزا تحصیلی نیز شامل، انگیزه نامه، توصیه نامه، پاسپورت معتبر، عکس پاسپورتی، بیمه و… می باشد.

  دانشگاه های پزشکی انگلستان

  معمولا دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در انگلستان را دارند، باید اطلاعات مناسبی را از دانشگاه های پزشکی انگلیس دارا باشند. همانطور که می دانید، اخذ تخصص پزشکی در انگلستان از دانشگاه های معتبر و رتبه دار قطعا اعتبار بالایی را در کل جهان داراست. متقاضیان برای تحصیل تخصص پزشکی در انگلستان می توانند از دانشگاه های زیر پذیرش تحصیلی اخذ نمایند. برای ورود به دانشگاه های پزشکی لندن، متقاضیان باید در آزمون ورودی UKCAT نمره قبولی را کسب نمایند. این آزمون بخش های مختلفی دارد اعم از بخش منطق کلامی که شامل اطلاعات فکری و عملی است، بخش تجزیه و تحلیل، بخش استدلال و قضاوت که هر یک از این بخش ها نمره منحصر به خود را دارا هستند.

  در صورت کسب نمره قبولی در این آزمون، متقاضیان می توانند در رشته پزشکی تحصیل نمایند.

  دانشگاه های پزشکی انگلستان

  دانشگاه های پزشکی انگلیس

  نام دانشگاه الزامات ورودی مدت دوره تحصیلی
  دانشگاه آکسفورد🧑🏽‍🎓 AAA در A-levels، شامل شیمی و زیست‌شناسی یا زیست‌شناسی انسانی ۶ سال
  دانشگاه کمبریج👨🏽‍🏫 A*AA در A-levels، شامل شیمی و یک درس علمی دیگر ۶ سال
  دانشگاه ایمپریال کالج لندن👩🏽‍🏫 AAA در A-levels، شامل شیمی و زیست‌شناسی ۶ سال
  دانشگاه کینگز کالج لندن👩🏽‍🎓 AAA در A-levels، شامل شیمی و یک درس علمی دیگر ۵-۶ سال
  دانشگاه ادینبورگ🎓 AAA در Scottish Highers، شامل زیست‌شناسی و شیمی ۵ سال
  دانشگاه گلاسکو🧑🏽‍🏫 AAAAA در Scottish Highers، شامل زیست‌شناسی و شیمی ۵ سال
  دانشگاه آبردین👨🏽‍🎓 AAAAB در Scottish Highers، شامل زیست‌شناسی و شیمی ۵ سال
  دانشگاه بریستول🎓 AAA در A-levels، شامل شیمی و یک درس علمی دیگر ۵ سال
  دانشگاه لیورپول🧑🏽‍🎓 AAA در A-levels، شامل شیمی و زیست‌شناسی ۵ سال
  دانشگاه منچستر👩🏽‍🎓 AAA در A-levels، شامل شیمی و زیست‌شناسی ۵-۶ سال

  بهترین دانشگاه های پزشکی لندن

  در بین تمامی دانشگاه های پزشکی انگلستان، تنها 5 دانشگاه رتبه های برتری را در جهان دارا هستند.

  دانشگاه کوئین مری
  کینگز کالج لندن
  سنت جورج
  دانشگاه کالج لندن
  امپریال کالج لندن

  هزینه تحصیل دندانپزشکی و پزشکی انگلستان

  معمولا متقاضیانی که قصد مهاجرت و تحصیل پزشکی در انگلستان را دارند، باید از هزینه های تحصیل در این کشور آگاهی لازم را دارا باشند. از آنجایی که انگلیس کشور گرانی است، دانشجویان بین المللی می توانند برای تامین هزینه های تحصیلی شان، انواع بورسیه های دانشجویی، کمک هزینه های تحصیلی، وام های دانشجویی و… را دریافت نمایند. متوسط هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان به صورت سالانه 35.000 تا 45.000 پوند می باشد. توجه داشته باشید که این هزینه به نوع و رشته تحصیلی متقاضیان نیز بستگی دارد. معمولا دانشجویانی که قصد تحصیل تخصص پزشکی در انگلستان را دارند، هزینه های بیشتری نیز باید پرداخت نمایند.

  دانشجویانی هم که قصد تحصیل دندانپزشکی در انگلستان را دارند، باید به صورت میانگین سالانه 16.000 الی 20.000 پوند را به دانشگاه پرداخت نمایند.

  هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

  هزینه های زندگی دانشجویی در انگلستان به نوع و سبک زندگی دانشجویان و شهر محل سکونت آنان بستگی دارد. به عنوان مثال هزینه زندگی دانشجویانی که در شهر لندن ساکن هستند، 1000 تا 1300 پوند در ماه می باشد. همچنین هزینه زندگی دانشجویانی که در شهر های اطراف انگلستان ساکن هستند، 800 تا 1000 پوند می باشد. البته این اعداد متغیر است؛ چرا که تورم و نرخ بیکاری هر ساله در کشور ها متغیر می باشد.

  تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

  همانطور که می دانید، دندانپزشکی نیز یکی از رشته های محبوب دانشجویان سراسر جهان می باشد. دوره های دندانپزشکی در لندن شامل دو سطح فنی و علمی است. تحصیل در این رشته نزدیک به 5 سال به طول می انجامد و دانشجویانی که قصد تحصیل دندانپزشکی در انگلیس را دارند باید سطح نمرات بالایی را دارا باشند.

  تحصیل داروسازی در انگلستان

  یکی دیگر از رشته های پرطرفدار در سراسر جهان، تحصیل داروسازی می باشد.  معمولا دانشجویانی که قصد تحصیل داروسازی در انگلستان را دارند، باید در دوره های آماده سازی شرکت نمایند تا با کسب نمره قبولی در رشته داروسازی تحصیل نمایند. متقاضیان با توجه به سنی که دارا هستند باید در دوره های فاندیشن، A LEVEL و… شرکت نمایند. در این دوره ها دروس مختلفی تدریس می شود که شامل زیست، شیمی، ریاضی و زبان می باشد و دانشجویان و دانش آموزان را برای ورود به دانشگاه آماده می کند.

  طول دوره تحصیل در رشته داروسازی برای اخذ کارشناسی 4 سال به طول می انجامد. توجه داشته باشید که متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان باید نمره شیمی شام بالا باشد.

  تحصیل پزشکی در انگلستان و اخذ اقامت دائم

  متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در انگلستان را دارند، می توانند پس از اتمام تحصیلات شان در انگلستان مشغول به کار شوند. متقاضیان پس از پیدا کردن کار در این کشور، می توانند ویزا کاری دریافت کرده و پس از چند سال کار در این کشور اقامت دائم آن را کسب نمایند.

  متقاضیان مهاجرت پزشکی در انگلیس می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 2نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.