مهاجرت تحصیلی به مجارستان

هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان بسیار پایین و مقرون به صرفه می باشد. از این رو، دانشجویان می توانند با هزینه های پایین، مدرک تحصیلی معتبری را از دانشگاه های این کشور اخذ نمایند. مهاجرت تحصیلی به مجارستان، یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت این کشور نیز به حساب می آید. به همین خاطر، موسسه مهاجرتی مهرآفرین ، این مقاله جامع را که در رابطه با مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل می باشد، تدوین کرده است. شما عزیزان با مطالعه این مطلب پاسخ سوالاتی اعم از، چگونگی تحصیل در مجارستان، مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی مجارستان، شرایط ویزا تحصیلی مجارستان، اخذ پذیرش تحصیلی مجارستان، مقاطع تحصیلی در مجارستان و… را دریافت خواهید کرد.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  کشور مجارستان یکی از کشور های اروپای مرکزی می باشد که دانشگاه ها و موسسات آموزشی متنوعی را در خود جای داده است. کیفیت بالای آموزشی و وجود دوره های آموزشی متنوع در این کشور موجب افزایش متقاضیان مهاجرت به آن شده است.

  مقالات پیشنهادی:

  تحصیل پزشکی در مجارستان

  مهاجرت تحصیلی به مجارستان

  مهاجرت کاری به مجارستان

  وکیل مهاجرت به مجارستان

  تحصیل در مجارستان

  مهاجرت به مجارستان

  موسسه معتبر مهرآفرین، یکی از معدود موسسات مهاجرتی است که دارای مجوز رسمی و قانونی مهاجرت می باشد. موسسه ما با گردآوری مجرب ترین و حرفه ای ترین وکلا و مشاورین کار اخذ ویزا تحصیلی را برای متقاضیان آسان کرده است. علاوه  بر این، متقاضیانی که از روش های دیگری مثل کار، سرمایه گذاری، تولد و… نیاز به مشاوره های تخصصی دارند، می توانند با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند. مشاوران متخصص موسسه ما، با بررسی شرایط شما، بهترین روش مهاجرتی را پیش روی تان قرار می دهد. علاوه بر این، در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت کشور مد نظرتان شما را راهنمایی می کنند.

  استفاده از تجربیات افراد متخصص، باعث می شود که شما مسیر مهاجرت و اخذ اقامت را به راحتی  طی نمایید و به مشکلات مهاجرتی و اقامتی برخورد نکنید. موسسه مهاجرتی ما دارای 2 شعبه رسمی در تهران و شیراز می باشد که متقاضیان می توانند برای دریافت مشاوره به صورت حضوری به شعبات ما مراجعه کنند.

  شرایط عمومی تحصیل در مجارستان

  تحصیل در تمامی مقاطع در کشور مجارستان امکان پذیر است و برای دانشجویان و دانش آموزان محدودیتی ندارد. متقاضیان مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل، باید با ارسال رزومه تحصیلی شان به دانشگاه ها و مدارس این کشور، نامه پذیرش از آنها را دریافت نمایند. دریافت نامه پذیرش زمانی صورت می گیرد که مدرک تحصیلی شما مورد تایید موسسات آموزشی در مجارستان باشد؛ در غیر این صورت نامه پذیرش تحصیلی دریافت نخواهید کرد. از دیگر شرایط مهاجرت تحصیلی به این کشور می توان به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیز اشاره کرد.

  علاوه بر تمامی این موارد، متقاضیان باید برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان دارای برنامه ریزی دقیقی باشند. این برنامه ریزی به آنها کمک می کند که بتوانند در زمان معین کار های مهاجرتی شان را انجام دهند. متقاضیان پس از اخذ پذیرش تحصیلی، باید نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایند. اخذ ویزا تحصیلی مجارستان نیازمند وجود وکیل مهاجرتی می باشد؛ چرا که متقاضیان باید با ارائه انگیزه نامه، مامور سفارت را قانع کنند که پس از اتمام تحصیلات شان به کشور خود باز می گردند؛ در غیر این صورت، درخواست اخذ ویزا متقاضی پذیرفته نمی شود.

  متقاضیان می توانند پس از پایان تحصیلات شان در دانشگاه، کار مناسبی را در این کشور پیدا کنند و ویزا تحصیلی شان را به ویزا کاری تبدیل نمایند. پس از تبدیل ویزا تحصیلی به ویزا کاری، متقاضی می تواند نسبت به اخذ اقامت دائم مجارستان اقدام نماید.

  مهاجرت تحصیلی به مجارستان و تحصیل در مدارس این کشور

  کشور مجارستان، تحصیل برای کودکان 3 تا 6 سال را در مقطع پیش دبستانی اجباری کرده است. کودکان با پشت سر گذاشتن مقطع پیش دبستانی وارد مقطع دبستان می شوند. تحصیل در این مقطع حدود 8 سال می باشد که پس از آن دانش آموزان به مقطع دبیرستان وارد می شوند. کیفیت آموزشی در مدارس مجارستان بسیار بالاست و والدین با خیالی راحت فرزندان شان را به مدرسه می فرستند. دانش آموزانی که قصد مهاجرت تحصیلی به مجارستان را دارند، می توانند در مدارس بین المللی این کشور تحصیل نمایند. در کشور مجارستان مدارس به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شود. تحصیل در مدارس دولتی این کشور رایگان است؛ اما یکی از شرایط تحصیل در این مدارس تسلط به زبان مجاری است که برای دانش آموزان بین المللی بسیار سخت می باشد.

  تحصیل در مدارس خصوصی و بین المللی مجارستان رایگان نیست و دانش آموزان باید شهریه این مدارس را پرداخت نمایند. تحصیل در این مدارس به زبان انگلیسی است. لازم به ذکر است که بگوییم، دانش آموزان زیر 18 سال باید دارای سرپرست قانونی باشند و یا در مدارس شبانه روزی تحصیل کنند.

  مهاجرت تحصیلی به مجارستان و تحصیل در مدارس این کشور

  مهاجرت تحصیلی و تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان

  تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان، نزدیک به 3 سال است. متقاضیان می توانند جهت آمادگی بیشتر برای تحصیل در مقطع کارشناسی، در دوره های آمادگی ورود به مقطع کارشناسی شرکت نمایند. محبوب ترین رشته های تحصیلی در مجارستان عبارت است از، پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، مهندسی، داروسازی، بازاریابی، مطالعات بین الملل، مدیریت بازرگانی، علوم طبیعی، هنر های تجسمی و علوم محیطی.

  برای تحصیل پزشکی در مجارستان، متقاضیان باید در آزمون ورودی این کشور شرکت نمایند. البته متقاضیان می توانند پیش از شرکت در آزمون ورودی، در دوره های پیش پزشکی این کشور شرکت کنند و آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون ورودی به دست آورند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت تحصیلی به مجارستان می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  مهاجرت تحصیلی و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

  متقاضیان جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان باید دارای مدرک دیپلم و کارشناسی باشند. متقاضیان می توانند در دانشگاه های این کشور هم به زبان انگلیسی و هم به زبان مجاری تحصیل نمایند. لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیان برای اخذ پذیرش در این مقطع باید مدارک هویتی، اطلاعات مالی، انگیزه نامه تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی و مدارک تحصیلی ماقبل خود را ارائه دهند.

  متقاضیانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند، باید در دو سال اخیر مدرک زبان خود را اخذ کرده باشند. البته اگر متقاضیان مهارت کافی را در زبان انگلیسی نداشته باشند، می توانند در دوره های آمادگی زبان در مجارستان شرکت نمایند. به طور کلی، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان نزدیک به 2 سال به طول می انجامد که متقاضیان می توانند در حین تحصیل، کار پاره وقت نیز داشته باشند.

  مهاجرت تحصیلی و تحصیل در مقطع دکترا در مجارستان

  تحصیل در مقطع دکترا در کشور مجارستان نزدیک به 4 سال به طول می انجامد. کشور مجارستان برای دانشجویان دکترا، ترکیب نوآورانه ای را از آموزش های آکادمیک و تحقیقات آکادمیک ارائه کرده است. این آموزش ها به صورت گسترده به زبان انگلیسی ارائه شده و بسیار با کیفیت می باشند. در کشور مجارستان موسسات آموزش عالی وجود دارند که به صورت اختصاصی بر یک رشته خاص تمرکز کرده اند و برای تحصیل در مقطع دکترا بسیار مناسب هستند. لازم به ذکر است که بگوییم، سیستم خاصی برای درخواست پذیرش از دانشگاه های مجارستان برای تحصیل در مقطع دکترا وجود ندارد.

  به همین خاطر متقاضیان باید به صورت مستقیم برای اخذ پذیرش به دانشگاه درخواست دهید. درخواست پذیرش تحصیلی به دانشگاه های کشور مجارستان بسیار مهم می باشد؛ چرا اگر به درستی تدوین نشود، درخواست پذیرش را رد می کنند. به همین خاطر بهتر است در این رابطه با مشاوران و وکلا مهاجرتی ما به صورت تخصصی مشورت نمایید. دانشگاه های مجارستان معیار های متفاوتی را برای اخذ دانشجوی دکترا دارا هستند. به عنوان مثال برخی از این دانشگاه ها در صورتی که مدرک تحصیلی تان با رشته درخواستی شما یکی باشد به شما نامه پذیرش می دهند و یا در صورتی که کیفیت مدرک تحصیلی تان بالا باشد با درخواست شما موافقت می کنند.

  یکی از مهم ترین مواردی که برای تحصیل در مقطع دکترا حائز اهمیت است، انتخاب استاد راهنما در مجارستان می باشد. این استاد راهنما رزومه تحصیلی  و سایر مدارک تان را بررسی می کند و در صورتی که مدارک و رزومه تان مورد تایید وی باشد، دانشگاه های مجارستان به شما پذیرش تحصیلی اعطا می کنند؛ در صورتی که این نامه مورد تایید استاد راهنما نباشد، پذیرش تحصیلی به شما ارائه نمی شود.

  مزایای تحصیل در مجارستان

  متقاضیان مهاجرت قبل از انتخاب کشور مجارستان، باید آگاهی لازم را از مزایای تحصیل در این کشور به دست آورند. ما در این بخش به برخی از مزایای تحصیل در مجارستان اشاره می کنیم.

  • این کشور دارای فرهنگی غنی و سنت هایی دیرینه می باشد
  • دانشگاه های این کشور دارای اساتیدی برجسته و متخصص هستند
  • بسیاری از دانشگاه های مجارستان، رشته های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند
  • این کشور دارای مردمی مهمان نواز است
  • کشور مجارستان جز 20 کشور برتر در تعداد جوایز نوبل می باشد
  • این کشور در مرکز اروپا واقع شده و به دانشجویان این فرصت را می هد که به کشور های دیگر اروپا نیز سفر کنند
  • این کشور در 20 کشور امن جهان قرار گرفته است
  • مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های مجارستان در اروپا معتبر است
  • بورسیه های تحصیلی متنوعی را برای دانشجویان بین المللی ارائه کرده است
  • این کشور در آموزش عالی سابقه 650 ساله داشته و جز بهترین کشور ها برای تحصیل است

  مهاجرت تحصیلی به مجارستان بدون مدرک زبان

  یکی از رایج ترین سوالاتی که برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به مجارستان به وجود می آید، این است که آیا می توان بدون مدرک زبان در این کشور تحصیل کرد؟

  در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر. امکان تحصیل در دانشگاه های این کشور بدون مدرک زبان امکان پذیر نمی باشد و متقاضیان باید دارای مدرک تافل و یا آیلتس باشند. نمره این دو مدرک به دانشگاه محل تحصیل دانشجو بستگی دارد. البته متقاضیان می توانند به زبان های دیگری مثل آلمانی نیز در دانشگاه تحصیل نمایند که آن هم لازمه داشتن مدرک زبان آلمانی است. معمولا نمره آیلتس در مقطع کارشناسی در مجارستان باید بین 5 تا 6 باشد. این نمره برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید بین 5.5 تا 6.5 باشد. نمرات تافل نیز در مقطع کارشناسی باید بین 60 تا 80 و در مقطع کارشناسی ارشد نیز بین 70 تا 90 باشد.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی مجارستان

  متقاضیانی که از خارج از اتحادیه اروپا به مجارستان مهاجرت کرده اند اگر بیش از 90 روز در این کشور اقامت دارند باید اقدام به اخذ ویزای طولانی مدت نمایند. توجه داشته باشید که دانشجویان باید قبل از هر اقدامی با قوانین و مقررات ورود و خروج به مجارستان آشنایی داشته باشند. برای آگاهی از این قوانین می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو نمایید.

  برای اخذ ویزا تحصیلی از مجارستان، متقاضی باید یک پیشنهاد از دانشگاه های این کشور داشته باشد. اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور کار سخت و مهمی است و بهتر است وکیل مهاجرتی آن را تمام و کمال انجام دهد. شما پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانید با ارائه مدارک زیر به کنسولگری مجارستان، در صورت تایید درخواست، ویزا دریافت نمایید.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی مجارستان

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا عبارت است از:

  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه های این کشور
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه بیمه درمانی
  • ارائه آدرس محل سکونت در مجارستان
  • ارائه فرم درخواست ویزا
  • ارائه مدارک هویتی
  • ارائه رسید پرداخت هزینه تحصیل
  • ارائه رسید پرداخت هزینه ویزا
  • ارائه عکس پاسپورتی
  • اثبات تمکن مالی
  • ارائه پاکت مهر شده که به متقاضی ارسال شده است

  در برخی از موارد ممکن است از شما بخواهند که در فرم درخواست ویزا اطلاعات دیگری را مثل نوع آموزش، دفتر مرکزی سازمان میزبان، نام سازمان میزبان و… ارائه دهید.

  توجه داشته باشید که میزان اعتبار ویزا بستگی به سال های تحصیل متقاضی در دانشگاه های این کشور دارد. اگر تحصیل متقاضی نزدیک به 2 سال به طول بی انجامد، ویزا 2 ساله به وی تعلق می گیرد. اگر زمان تحصیل بیش از 2 سال شود، ویزا 1 تا 2 ساله به وی تعلق می گیرد که قابل تمدید است. توجه داشته باشید که ویزا در صورتی به شما تعلق می گیرد که پاسپورت تان پس از اقامت موقت 3 ماه اعتبار داشته باشد.

  دانشگاه های مجارستان

  یکی از مواردی که متقاضیان باید از آن آگاهی داشته باشند، دانشگاه های برتر در این کشور است. متقاضیان باید از دانشگاهی که پذیرش اخذ کرده اند، اطلاعات جامعی را دارا باشند. دانشگاه های برتر و محبوب مجارستان عبارت است از:

  • دانشگاه پوداپست

  یکی از برترین دانشگاه های مجارستان دانشگاه پوداپست است این دانشگاه دوره های تخصصی در زمینه علوم بازرگانی و ارتباطات را بر گزار می کند و سطح آموزشی آن در سطح استاندارد های اتحادیه اروپا و جهان است. هزینه های تحصیل برای دانشجویان این دانشگاه مقرون به صرفه می باشد. متقاضیان باید بدانند که اساتید و متخصصین حرفه ای در این دانشگاه تدریس می کنند.

  • دبرسن

  این دانشگاه از 5 دانشگاه برتر تحقیقاتی در مجارستان می باشد که نزدیک به 8 هزار دانشجوی بین المللی و 29 هزار دانشجو داخلی دارد. مطالعات و آموزش در این دانشگاه به زبان انگلیسی است و رشته هایی همچون پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، علوم طبیعی، اقتصاد، مدیریت بازرگانی، فناوری اطلاعات، مهندسی و هنر در این دانشگاه تدریس می شود. این دانشگاه از معتبر ترین و برترین دانشگاه های مجارستان به حساب می آید.

  هزینه های زندگی در مجارستان

  یکی از مهم ترین مسائلی که متقاضیان باید از آن آگاهی داشته باشند، هزینه های زندگی در کشور مجارستان است. هزینه های زندگی دانشجویی در کشور مجارستان به شرح زیر است:

  عنوان هزینه
  شهریه دانشگاه حداقل 2000 یورو در سال به بالا
  هزینه غذا حداقل 125 یورو در ماه
  هزینه دوچرخه سواری رایگان
  هزینه تفریحات حداقل 40 یورو در ماه
  هزینه حمل و نقل عمومی حداقل 13 یورو در ماه
  هزینه آپارتمان اشتراکی حداقل 100 تا 180 یورو در ماه
  هزینه آپارتمان شخصی حداقل 240 تا 400 یورو در ماه
  هزینه خوابگاه حداقل 80 تا 110 یورو در ماه

  مهاجرت تحصیلی به مجارستان و تحصیل در دانشگاه های این کشور هزینه های بسیار پایین و مقرون به صرفه ای را برای دانشجویان دارد. به همین علت متقاضیان مهاجرت به این کشور هر ساله رو به افزایش هستند. برای مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل، نیاز به مشورت با مشاوران و وکلا مجرب در این زمینه می باشد تا اطلاعات جامع تری را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. به همین علت ما به شما پیشنهاد می کنیم با  شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما در این زمینه مشورت نمایید و در صورت تمایل پرونده مهاجرتی خود را تشکیل دهید. موسسه ما دارای 2 شعبه رسمی در تهران و شیراز  می باشد که متقاضیان می توانند به صورت حضوری به شعبات ما مراجعه نمایند.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 2نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.