تحصیل پزشکی در روسیه

یکی از پر طرفدار ترین روش های مهاجرت به روسیه، تحصیل در رشته پزشکی در این کشور است. تحصیل پزشکی در روسیه و دندانپزشکی، محبوبیت بالایی را در میان دانشجویان بین المللی داراست. وجود دانشگاه های پزشکی معتبر، با کیفیت آموزشی بالا موجب شده است که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کشور روسیه هر ساله افزایش پیدا کند.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  دانشجویانی که قصد تحصیل دندانپزشکی در روسیه و تحصیل پزشکی در این کشور را دارند، باید از شرایط مهاجرت به این کشور و هزینه های تحصیل دندانپزشکی و پزشکی آگاهی لازم را به دست آورند.

  کارشناسان و مشاوران ما در موسسه معتبر مهر آفرین، این مقاله جامع و کامل را برای شما عزیزان تدوین کرده اند. شما با مطالعه این مقاله اطلاعات جامعی را در رابطه با پزشکی در روسیه، دندانپزشکی در روسیه، دانشگاه سماشکو مسکو، شرایط تحصیل پزشکی در روسیه، تحصیل دندانپزشکی در روسیه بدون آزمون، مدارک لازم جهت اخذ ویزا، هزینه تحصیل پزشکی در روسیه و… به دست می آورید.

  موسسه معتبر مهاجرتی مهر آفرین، یکی از معدود موسسات قانونی در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت روسیه است. این موسسه با بیش از چندین سال سابقه در زمینه مهاجرت و موفقیت در تمامی پرونده های خود، توانسته رزومه درخشانی را در این زمینه دارا باشد. موسسه ما با گردآوری بهترین و مجرب ترین وکلا و مشاورین، این زمینه را فراهم کرده تا متقاضیان سریع تر به اهداف مهاجرتی خود دست پیدا کنند. لازم به ذکر است که بگوییم، موسسه ما دارای مجوز رسمی و قانونی مهاجرت نیز می باشد.
  شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره های تخصصی با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان و مشاوران ما گفتگو نمایید.

  مقالات پیشنهادی:

  مهاجرت به روسیه

  تحصیل در روسیه

  مهاجرت تحصیلی به روسیه

  مهاجرت کاری به روسیه

  وکیل مهاجرت به روسیه

  تحصیل پزشکی در روسیه

  تحصیل در کشور روسیه همانند آلمان رایگان نیست و متقاضیان باید شهریه دانشگاه و هزینه های جانبی آن را پرداخت نمایند. البته هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور نسبت به کشور های دیگر بسیار پایین و مقرون به صرفه می باشد. کشور پهناور روسیه، با ایجاد زیر ساخت های تحصیلی مناسب توانسته نظر بسیاری از متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را به خود جلب کند. بر خلاف دیگر کشور ها، روسیه برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های این کشور شرط معدل را مد نظر  قرار نمی دهد؛ در نتیجه متقاضیان می توانند با معدل 12 نیز در دانشگاه های روسیه تحصیل نمایند.

  تحصیل پزشکی در روسیه هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است. البته متقاضیانی که قصد دارند پس از فارغ التحصیلی اقامت دائم در این کشور داشته باشند، بهتر است به زبان روسی تحصیل نمایند. تحصیل به زبان روسیه علاوه بر کاهش هزینه های تحصیلی، موجب می شود که شما پس از فارغ التحصیلی تان بتوانید در این کشور مشغول به کار شوید و ویزا تحصیلی خود را به ویزا کاری تبدیل نمایید.

  تحصیل پزشکی در روسیه

  متقاضیان ایرانی که قصد اقامت در روسیه را ندارند، باید در دانشگاه هایی تحصیل کنند که مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران است. در کشور روسیه تنها یک دانشگاه است که مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد که متقاضیان تحصیل پزشکی باید از آن دانشگاه پذیرش تحصیلی دریافت نمایند.

  لازم به ذکر است که بگوییم، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور روسیه، نسبت به کشور های اروپایی بسیار توسعه یافته و پیشرفته است. علاوه بر این، در رتبه بندی جهانی بهترین دانشگاه های پزشکی، کشور روسیه نزدیک به 30 دانشگاه برتر را در این لیست داراست. دانشجویان خارجی باید بدانند که دانشگاه های پزشکی روسیه، بسیار منظم و قانون مند عمل می کنند. لذا 50 درصد هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه را نیز آموزش و پرورش این کشور تقبل می کند و همین امر موجب کمتر شدن هزینه های تحصیل پزشکی در این کشور شده است.

  شرایط تحصیل پزشکی در روسیه

  متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارند، باید از شرایط تحصیل پزشکی در روسیه آگاهی لازم را به دست آورند. اولین شرط تحصیل پزشکی در روسیه، قبولی در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر متقاضی است. آزمون ورودی پزشکی در روسیه هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد.

  متقاضیان باید بدانند که جهت شرکت در این آزمون باید دارای مدرک دیپلم 12 ساله باشند و یا دوره های پیش پزشکی را گذرانده باشند.

  دوره های پیش پزشکی در روسیه شامل دروس زیست شناسی، علوم فیزیک، شیمی و زبان می باشد که متقاضیان باید در این دروس نمره قبولی را کسب کرده باشد.

  لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیان جهت کسب نمره قبولی در آزمون ورودی باید آمادگی های لازم را کسب کرده باشند. کشور روسیه دوره هایی را تحت عنوان دوره های پادفکت برای دانشجویان قرار داده است تا با شرکت در این دوره ها، آمادگی بیشتری را برای شرکت در آزمون ورودی پیدا کنند. متقاضیان پس از قبولی در این آزمون می توانند در رشته پزشکی و یا دندانپزشکی تحصیل نمانید.

  لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی آزمون ورودی می توانند با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با کارشناسان ما مشورت نمایند.

  دانشگاه های پزشکی در روسیه

  یکی از مهم ترین مسائلی که دانشجویان قبل از مهاجرت باید از آن آگاهی داشته باشند، برترین دانشگاه های پزشکی در روسیه است. لازم به ذکر است که بگوییم، شهریه دانشگاه های پزشکی در کشور روسیه با یک دیگر متفاوت می باشد؛ در نتیجه متقاضیان قبل از مهاجرت باید هزینه های حدودی دانشگاه و زندگی را نیز مد نظر قرار دهند.

  دانشگاه های پزشکی روسیه عبارت است از:

  نام دانشگاه شهریه دانشگاه
  دانشگاه علوم پزشکی ورونژ حداقل 2500 دلار در سال
  دانشگاه فدرال خاور دور حداقل 3000 دلار در سال
  دانشگاه علوم پزشکی داغستان حداقل 3000 دلار در سال
  دانشگاه علوم پزشکی سیبری حداقل 3000 دلار در سال
  دانشگاه ایالتی ماری حداقل 3200 دلار در سال
  دانشگاه علوم پزشکی باخچار حداقل 3500 دلار در سال
  دانشگاه علوم پزشکی ایالتی کوبان حداقل 3500 دلار در سال
  دانشگاه علوم پزشکی آلتای حداقل 3700 دلار در سال
  دانشگاه علوم پزشکی شمالی حداقل 4000 دلار در سال
  دانشگاه علوم پزشکی اورنبورگ حداقل 4000 دلار در سال
  دانشگاه ایالتی تامبوف حداقل 4200 دلار در سال
  دانشگاه علوم پزشکی سایتیوکار حداقل 4250 دلار در سال
  دانشگاه فدرال کریمه حداقل 4250 دلار در سال
  دانشگاه علوم پزشکی پرم حداقل 4500 دلار در سال
  دانشگاه علوم پزشکی ریازان حداقل 4500 دلار در سال
  دانشگاه علوم پزشکی نووسیبیرسک حداقل 5000 دلار در سال
  دانشگاه علوم پزشکی کورسک حداقل 5100 دلار در سال
  دانشگاه فدرال کازان حداقل 5500 دلار در سال
  دانشگاه علوم پزشکی سن پترزبورگ حداقل 5500 دلار در سال
  دانشگاه علوم پزشکی ولگوگراد حداقل 6000 دلار در سال
  دانشگاه علوم پزشکی کازان حداقل 7000 دلار در سال
  دانشگاه دوستی مردم روسیه حداقل 7000 دلار در سال
  دانشگاه علوم پزشکی مسکو حداقل 10000 دلار در سال

  متقاضیان تحصیل پزشکی در روسیه می توانند با برآورد هزینه های دانشگاه، از دانشگاه های ارزان قیمت روسیه پذیرش تحصیلی دریافت نمایند.

  تحصیل دندانپزشکی در روسیه

  همان طور که گفتیم، یکی از پر طرفدار ترین رشته های تحصیلی در کشور روسیه، پزشکی و دندانپزشکی است. متقاضیانی که قصد تحصیل دندان پزشکی در روسیه را دارند، باید همان مراحل ورود به رشته پزشکی در روسیه را بگذرانند. توجه داشته باشید که متقاضیان پس از سپری کردن دوره پادفکت باید در آزمون ورودی شرکت نمایند و نمره قبولی در رشته دندانپزشکی را کسب کنند. هزینه های تحصیل در رشته دندانپزشکی در روسیه از 3000 تا 7000 دلار به صورت سالیانه می باشد. متقاضیان در این رشته  به زبان روسی می توانند تحصیل تحصیل نمایند.

  تحصیل در رشته داروسازی در روسیه، نزدیک به 5 تا6 سال به طول می انجامد. هزینه های تحصیل در این رشته 5000 تا 7000 دلار در سال است. تحصیل در رشته پرستاری نیز نزدیک به 4 سال به طول می انجامد و هزینه های کمتری را نسبت به تحصیل در رشته های دندانپزشکی و داروسازی داراست.

  هزینه های تحصیل و زندگی در روسیه

  یکی از مهم ترین مسائلی که متقاضیان مهاجرت به روسیه باید از آن آگاهی داشته باشند، هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه و هزینه های زندگی  در این کشور است. هزینه های تحصیل برای دانشجویانی که تبعه کشور روسیه هستند، به روبل محاسبه شده و برای دانشجویان بین المللی این هزینه ها به دلار محاسبه می شود. به طور کلی، هزینه های حدودی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی و سایر رشته های پزشکی در روسیه به شرح زیر می باشد:

  نام رشته تحصیلی شهریه سالانه در مقاطع تحصیلی مختلف (تحصیل به زبان روسی)
  پزشکی عمومی مقطع لیسانس حداقل 4800 دلار
  دندانپزشکی مقطع لیسانس حداقل 500 دلار
  داروسازی مقطع لیسانس حداقل 4700 دلار
  روانشناسی مقطع کارشناسی حداقل 2700 دلار و مقطع کارشناسی ارشد حداقل 3000 دلار
  ژنتیک مقطع کارشناسی ارشد حداقل 5400 دلار
  جراحی مغز و اعصاب مقطع کارشناسی ارشد حداقل 5400 دلار
  ایمونولوژی و آلرژی مقطع کارشناسی ارشد حداقل 5400 دلار
  مدیریت پزشکی و دارویی مقطع کارشناسی حداقل 2700 دلار و مقطع کارشناسی ارشد حداقل 3000 دلار
  گوارش مقطع کارشناسی ارشد حداقل 5400 دلار
  جراحی کودکان مقطع کارشناسی ارشد حداقل 5400 دلار
  زنان و زایمان مقطع کارشناسی ارشد حداقل 5400 دلار

  هزینه های تحصیل و زندگی در روسیه

  متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی را دارند، باید هزینه های تحصیلی متفاوتی را پرداخت نمایند. این هزینه های تحصیلی عبارت است از:

  نام رشته تحصیلی شهریه سالانه در مقطع لیسانس (تحصیل به زبان انگلیسی)
  دندانپزشکی حداقل 5100 دلار
  پزشکی عمومی حداقل 5100 دلار
  زنان و زایمان حداقل 7000 دلار
  گوارش حداقل 7000 دلار
  جراحی مغز و اعصاب حداقل 7000 دلار
  ژنتیک حداقل 7000 دلار
  داروسازی حداقل 4800 دلار
  ایمونولوژی و آلرژی حداقل 7000 دلار
  جراحی کودکان حداقل 7000 دلار

  لازم به ذکر است که بگوییم، هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در شهر های مختلف روسیه با هم متفاوت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شهریه های دقیق دانشگاه های روسیه می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  هزینه های زندگی در کشور روسیه برای دانشجویان بسیار حائز اهمیت است و باید از آن آگاهی داشته باشند. هزینه های اسکان در روسیه برای دانشجویان بین 8 تا 600 دلار به صورت ماهیانه می باشد. البته این مبلغ به عوامل مختلفی مثل محل خوابگاه، آپارتمان و… بستگی دارد. هزینه بیمه درمانی دانشجویان نیز در روسیه 60 تا 180 دلار به صورت سالیانه است. هزینه های خوراک در روسیه نیز برای یک دانشجو 65 دلار به صورت ماهیانه می باشد. البته تمامی این هزینه ها به نوع و سبک زندگی دانشجویان بستگی دارد.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی

  تحصیل پزشکی در روسیه، لازمه داشتن نامه پذیرش از دانشگاه های این کشور است. متقاضیان با اخذ پذیرش تحصیلی می توانند نسبت به اخذ ویزا تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه مدرک دیپلم به همراه ترجمه
  • پرداخت هزینه دعوت نامه به مبلغ 400 دلار
  • پرداخت هزینه پیک به مبلغ 100 دلار
  • تکمیل و ارائه فرم درخواست پذیرش دانشگاه

  متقاضیان پس از اخذ پذیرش تحصیلی باید مدارک زیر را جهت اخذ ویزا به سفارت ارائه دهند:

  • ارائه عکس پاسپورتی
  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
  • تکمیل و ارائه درخواست ویزا
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه گواهی سلامت
  • ارائه مدرک تحصیلی با ترجمه روسی

  متقاضیان تحصیل پزشکی در روسیه، باید قبل از هر اقدامی با وکیل و مشاور مهاجرت به این کشور مشورت نمایند و شرایط خود را برای مهاجرت به این کشور بیان کنند. موسسه ما، با چندین سال تجربه در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت دارای بهترین و مجرب ترین وکلا می باشد. شما عزیزان می تواند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. همچنین می توانید جهت رزرو وقت مشاوره تخصصی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  موسسه ما یکی از معدود موسسات مهاجرتی است که دارای مجوز رسمی و قانونی مهاجرت می باشد. همچنین وکلا خبره ما در این زمینه علاوه بر سابقه درخشانی که دارند، می توانند تمامی کار های حقیقی و حقوقی  شما عزیزان را در کمترین زمان انجام دهند. یکی از ویژگی های موسسه ما که موجب تمایز ما از سایر موسسات گردیده است، همراهی متقاضیان تا پایان پروسه اخذ ویزا و اقامت می باشد. شما عزیزان می توانید جهت تشکیل پرونده مهاجرتی و کسب اطلاعات بیشتر به صورت حضوری به شعبات ما در تهران و شیراز مراجعه کنید.

  سوالات متداول

  هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به نوع رشته و دانشگاه محل تحصیل تان بستگی دارد. میانگین هزینه تحصیل پزشکی در روسیه 6000 دلار به بالا در سال می باشد.

  شهریه دانشگاه های پزشکی در مسکو به نوع دانشگاه بستگی دارد. برخی از دانشگاه های این شهر برای رشته پزشکی شهریه 6500 دلار و برخی 7500 تا 9000 دلار در سال را دریافت می کنند.

  تحصیل رایگان پزشکی در روسیه وجود ندارد؛ اما متقاضیان می توانند با اخذ بورسیه های تحصیلی هزینه های زندگی و دانشگاه خود را به صورت چشمگیری کاهش دهند.

  خیر. شرایط اخذ پذیرش در روسیه برای ایرانیان راحت می باشد و محدودیت سنی ندارد.

  خیر. متقاضیان می توانند بدون شرکت در این دوره ها نیز پذیرش دانشگاه های روسیه را اخذ نمایند.

  خیر دانشجویان تا اتمام تحصیل شان نمی توانند به دانشگاه دیگری منتقل شوند.

  توجه داشته باشید که تمکن مالی الزامی برای اخذ ویزا نیست.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  2 دیدگاه
  1. پدرام نوشته:

   ممنون از مطالب فوق العاده شما

   1. پیمان نوشته:

    خواهش میکنم بزرگوار

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.