انگلستان یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد و اخذ ویزا آن دشواری های منحصر به خود را داراست. به همین خاطر بهتر است که با مشورت و کسب آگاهی از مشاورین و وکلا مهاجرتی اقدام به اخذ ویزا نمایید. موسسه مهاجرتی مهرآفرین یکی از موسسات معتبر و رسمی در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا انگلستان است. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و جهت مشاوره تخصصی با مشاورین ما هماهنگی های لازم را انجام دهید.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  انگلستان یکی از کشور های مدرن و پیشرفته است که شرایط مناسبی را برای مهاجرت و زندگی داراست. این کشور از هر لحاظ دارای ثبات می باشد. رفاه اجتماعی بالا، حمل و نقل عمومی گسترده در این کشور، وجود دانشگاه های معتبر با رتبه جهانی بالا و در نهایت درآمد های بالای شهروندان این کشور موجب شده است که محبوبیت انگلستان نزد متقاضیان تمامی کشور ها افزایش یابد. از جهت دیگر وجود فرصت های شغلی مناسب در این کشور موجب شده است که افراد متخصص و ماهر نسبت به اخذ ویزا انگلستان اقدامات لازم را انجام دهند.

  موسسه ما دارای وکلا و مشاورین مجرب و متخصص می باشد که در تمامی پرونده های مهاجرتی موفقیت های زیادی را کسب کرده اند. شما عزیزان می توانید با بررسی سوابق وکلا و موسسه ما از اعتبار و سابقه درخشان ما آگاهی کسب نمایید. قطعا متقاضیان مهاجرت به انگلستان سوالات زیادی در رابطه با اخذ ویزا این کشور دارند. ویزا انگلستان در واقع مجوزی است که متقاضیان با دریافت آن اجازه ورود به کشور انگلستان و اقامت موقت و دائم را به دست می آورند و می توانند با توجه به هدف مهاجرتی شان به این کشور وارد شوند.

  ویزا انگلیس

  ویزا انگلستان انواع مختلفی دارد که متقاضیان باید با توجه به هدف مهاجرتی شان آن را دریافت نمایند. هدف مهاجرتی انواع گوناگونی دارد و شامل سفر و گردش، تحصیل، کار، سرمایه گذاری، درمان، استارت آپ و… می باشد. متقاضیان باید با توجه به هدف و شرایطی که دارا هستند ویزا مد نظرشان را دریافت نمایند. ما در این مقاله به صورت کامل به بررسی نحوه دریافت انواع ویزا انگلیس، ایا سفارت انگلیس ویزا میدهد، مدارک لازم برای ویزای انگلیس، هزینه اخذ ویزا انگلستان و… پرداخته ایم.

  شما عزیزان پس مطالعه کامل این مقاله پاسخ تمامی سوالات خود را در رابطه با ویزا دریافت خواهید کرد. قبل از جدایی کشور انگلستان از اتحادیه اروپا، افرادی که ویزا شنگن را اخذ می کردند، می توانستند بدون اخذ ویزا انگلیس به این کشور نیز سفر نمایند؛ اما پس از جدایی این کشور از اتحادیه اروپا، متقاضیانی که عضو این اتحادیه و کشور های سوییس و کشور های مشترک المنافع نیستند، باید ویزای انگلستان را اخذ نمایند.

  انواع ویزا انگلستان

  همانطور که گفتیم، متقاضیان مهاجرت به انگلیس باید برای ورود به این کشور ویزا اخذ نمایند. برای دریافت ویزا، تنها کافی است هدف مهاجرتی تان را مشخص نمایید و با جمع آوری مدارک لازم که در ادامه برای شما شرح می دهیم به سفارت انگلستان مراجعه کرده و نسبت به اخذ ویزا اقدامات لازم را انجام دهید. معمولا ویزا های انگلستان با نام TIER صادر می شوند. در جدول زیر به صورت خلاصه ویزا های انگلستان را برای تان شرح داده ایم.

  انواع ویزا جزئیات جزئیات جزئیات جزئیات جزئیات جزئیات
  ویزای کار انگلیس ویزا Tier 2 عمومی ویزا دین و مذهب Tier 2 ویزا گلوبال تلنت ویزا کار موقت Tier 2 ویزا انتقال شرکت Tier  2 ویزا ورزشکاران حرفه ای Tier 2
  ویزای تحصیلی انگلیس ویزای دانش آموزی  4Tier ویزا تحصیلی کوتاه مدت ویزا تحصیلی عمومی 4Tier
  ویزا توریستی انگلیس ویزا والدین دانش آموزان بین المللی 4Tier ویزای تحصیلی کوتاه مدت ویزا  ازدواج ویزا نامزدی ویزا گردشگری و توریستی
  ویزا تجاری انگلیس ویزا نوآوری 1Tier ویزای سرمایه گذاری انگلیس 1Tier ویزای استارت آپ انگلیس ویزا فارغ التحصیلانی که کارآفرینی کرده اند 1Tier
  ویزا خانوادگی انگلیس ویزا همسر ویزا کودک ویزا والدین
  ویزا ترانزیت ویزا ترانزیت مستقیم ویزای ترانزیت بازدید کننده

  ویزای کار انگلستان

  یکی دیگر از انواع ویزا انگلیس، ویزا کاری می باشد. متقاضیان جهت کار در این کشور می توانند با توجه به شرایط کاری شان یکی از انواع ویزا Tier2 را دریافت نمایند. یکی از روش های دریافت این نوع ویزا، دریافت دعوت نامه یا همان جاب آفر از سوی کارفرما انگلستانی می باشد. متقاضی پس از دریافت دعوت نامه می تواند به سفارت این کشور مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم، نسبت به اخذ ویزا کار عمومی Tier2 اقدامات لازم را انجام دهد. البته روش های دیگری نیز برای دریافت ویزای کار انگلیس وجود دارد که متقاضیان باید با مشورت و کسب آگاهی آن را دریافت نمایند.

  ویزا عمومی کار

  این نوع ویزا مختص به کسانی است که جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از کارفرمای انگلیسی دریافت می کنند. امکان تمدید این نوع ویزا وجود داشته و متقاضیان می توانند پس از گذشت 5 سال اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.

  ویزای کار انگلستان

  ویزا دین و مذهب

  از دیگر انواع ویزا کار انگلستان، ویزا دین و مذهب می باشد. این نوع ویزا مختص به افراد خاصی بوده که پیشنهاد شغلی از نهاد های مذهبی انگلستان را دریافت می نمایند. این افراد نیز می توانند پس از 5 سال کار درخواست اقامت دائم این کشور را بدهند.

  ویزای گلوبال تلنت

  این نوع ویزا مختص به افرادی است که در یک حرفه نخبه و با استعداد بالایی باشند. افرادی که دارای استعداد خاص و مهارت بسیار بالایی هستند و پتانسیل نخبه شدن را دارند، می توانند این نوع ویزا را دریافت نمایند.

  ویزا کار موقت

  این نوع ویزا تنها مختص به مشاغلی همچون مشاغل مذهبی، مشاغل دولتی، مشاغل فصلی، مشاغل مربوط به توافقات بین المللی، مشاغل ورزشی و تیمی و مشاغل مربوط به سازمان های خیریه می باشد. این دسته از افراد با اخذ این نوع ویزا می توانند خانواده خود را نیز به انگلستان بیاورند. همچنین می توانند شغل دوم نیز دارا باشند. اعتبار این نوع ویزا تنها 6 ماه است.

  ویزا انتقال شرکت

  این نوع ویزا مختص به افرادی است که بیش از یک سال تجربه کار در کشور خارجی را دارا باشند.

  ویزا ورزشکاران حرفه ای

  یکی دیگر از انواع ویزا، ویزا ورزشکاران حرفه ای می باشد. این نوع ویزا مختص به افرادی است که در یک رشته ورزشی نخبه هستند و یا به عنوان مربی در یکی از رشته های ورزشی فعالیت می نمایند. این دسته از افراد از طریق اسپانسر شخصی می توانند به کشور انگلستان نقل مکان نمایند. اعتبار این نوع ویزا 3 سال است که امکان تمدید آن تا 6 سال نیز وجود دارد.

  ویزا تحصیلی انگلستان

  یکی از محبوب ترین ویزا های اخذ شده توسط دانشجویان، ویزا تحصیلی انگلیس می باشد. این نوع ویزا با نام ویزا Tier4 شناخته شده و به تمامی دانشجویانی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند، ارائه می شود. توجه داشته باشید که نظام آموزشی در این کشور بر اساس سیستم امتیاز بندی می باشد. سیستم امتیاز بندی بدین صورت است که افراد زیر 17 سال و شش ماه باید حداقل امتیاز 30 و افراد بالای 17 سال و 6 ماه باید حداقل امتیاز 40 را کسب نمایند.

  کسب امتیاز از سیستم امتیاز بندی عبارت است از:

  1. نمره آیلتس 10 امتیاز
  2. مدارک تمکن مالی 10 امتیاز
  3. نامه cast یا همان نامه پذیرش تحصیلی 20 امتیاز

  نمره آیلتس برای دانش آموزانی که سن شان زیر 17 سال است الزامی نیست. مبلغی که متقاضیان برای تمکن مالی باید در حساب بانکی شان دارا باشند، هزینه های 9 ماه زندگی در انگلستان + شهریه دانشگاه یا مدرسه می باشد. توجه داشته باشید که این مبلغ باید حداقل 28 روز در حساب متقاضی بماند. دانشجویان بین المللی برای اخذ ویزا تحصیلی انگلستان باید نمره آیلتس 6 به بالا را دریافت کرده باشند. البته این نمره با توجه به مقطع تحصیلی افراد متغیر است. دانشجویانی هم که واجد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی انگلستان باشند، می توانند نسبت به دریافت آن نیز اقدام نمایند.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر و عقد قرارداد مهاجرت می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید.

  ویزا توریستی انگلستان

  یکی دیگر از ویزا های محبوب انگلستان، ویزا توریستی آن می باشد. این نوع ویزا کوتاه مدت بوده و تحت عنوان Visitor Visa ارائه می شود. البته این نوع ویزا می تواند در مدت زمان های 6 ماهه، 1 ساله، 2.5 ساله، و 10 ساله صادر شود. مدارک لازم جهت اخذ ویزا توریستی انگلیس عبارت است از:

  1. ارائه پاسپورت معتبر
  2. ارائه اسناد ازدواج
  3. عکس پاسپورتی
  4. ترجمه مدارک هویتی
  5. ارائه گردش حساب به مدت 6 ماه
  6. ارائه نامه تمکن مالی
  7. ارائه بلیط سفر
  8. رزرواسیون هتل

  البته اگر متقاضی بتواند دعوت نامه ای از فامیل و دوستانی که در انگلستان هستند، دریافت نماید، شانس بیشتری برای اخذ ویزا توریستی خواهد داشت. شخصی که به شما دعوت نامه می دهد باید در طول اقامت تان در این کشور از هر لحاظ شما را حمایت نماید.

  ویزا تجاری انگلیس

  ویزا تجاری یکی دیگر از انواع ویزا می باشد که جهت سرمایه گذاری، کارآفرینی، و ثبت شرکت برای متقاضیان صادر می شود. البته متقاضیان برای ثبت شرکت باید نسبت به اخذ ویزا استارت آپ یا ویزا نوآوری اقدامات لازم را انجام دهند.

  ویزا استارت آپ

  ویزا استارت آپ یکی از انواع ویزا تجاری می باشد که تفاوت جزئی با ویزا نوآوری انگلیس دارد. شما در صورتی که دارای ایده کسب و کار و ثبت شرکت باشید، می توانید به کمک یک موسسه آموزش عالی بریتانیایی و یا سازمان های تجاری با سابقه حمایت از کارآفرینان، درخواست تان را ثبت کنید. اعتبار این نوع ویزا به مدت 2 سال بوده و امکان تمدید برای آن وجود ندارد. متقاضیانی که قصد دریافت اقامت دائم را دارند، باید ویزا استارت آپ را به ویزا نوآورانه تبدیل نمایند.

  ویزا سرمایه گذاری انگلیس

  ویزا سرمایه گذاری در انگلستان شامل سه بخش می شود که عبارت است از:

  1. سرمایه گذاری به مبلغ 10 میلیون پوند که موجب اخذ اقامت دائم پس از 2 سال می شود
  2. سرمایه گذاری به مبلغ 5 میلیون پوند که موجب اخذ اقامت دائم پس از 3 سال می شود
  3. سرمایه گذاری به مبلغ 2 میلیون پوند که موجب دریافت اقامت دائم پس از گذشت 5 سال می شود

  ویزا نوآوری

  یکی دیگر از انواع ویزا تجاری انگلستان، ویزا نوآوری می باشد. این نوع ویزا برای ایجاد کسب و کار جدید در انگلستان شناخته می شود. برای اخذ ویزا نوآوری شما باید نوعی نوآوری در کسب و کار تان وجود داشته باشد و این ایده توسط سازمان ها و نهاد ها، پشتیبانی شود. اعتبار این نوع ویزا به مدت 3 سال بوده و شما پس از گذشت این زمان می توانید اقامت دائم این کشور را کسب نمایید.

  ویزا خانوادگی انگلستان

  از دیگر انواع ویزا انگلیس، می توان به ویزا خانوادگی اشاره کرد. این نوع ویزا مختص به افرادی است که خانواده آنها در انگلیس اقامت دارند. این افراد با اخذ این نوع ویزا می توانند نسبت به بازدید خانواده اقدام نمایند. اعتبار موقت این نوع ویزا به مدت 6 ماه می باشد. و برای افرادی همچون همسر، نامزد، فرزندان و والدین صادر می شود.

  ویزا ترانزیت انگلستان

  این نوع ویزا نیز از دیگر ویزا های انگلستان است که مختص به افرادی می باشد که قصد رفتن به کشور دیگری را دارند؛ اما باید از کشور انگلستان عبور نمایند. ویزا ترانزیت کوتاه مدت بوده و متقاضیانی که نیاز به گذر از کشور انگلستان دارند باید آن را دریافت نمایند. البته نوع دیگری از این نوع ویزا بلند مدت است و به متقاضیان اجازه کار و اقامت طولانی مدت را نمی دهد.

  ویزا مولتی انگلستان

  از دیگر انواع ویزا انگلیس، ویزا مولتی می باشد که به متقاضیان اجازه می دهد تا به صورت نامحدود به این کشور سفر کنند. البته این افراد در هر سفر شان اجازه 6 ماه اقامت در این کشور را دارند.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا انگلیس

  متقاضیان با توجه به هدف مهاجرتی شان باید ویزا خاصی را اخذ نمایند. جهت اخذ ویزا متقاضیان باید مدارکی را به سفارت ارائه دهند. یکی از مهم ترین موارد در ارائه مدارک به سفارت این است که اگر نقصی در پرونده شما وجود داشته باشد، با درخواست شما موافقت نمی شود و از آنجایی که شما برای بررسی مدارک تان توسط سفارت هزینه ای را پرداخت می کنید، با رد درخواست این هزینه بازگردانده نمی شود.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا انگلیس

  بهتر است در ارائه مدارک لازم به سفارت با وکیل و مشاور مهاجرتی ما مشورت نمایید تا مبادا با درخواست تان ریجکت شود.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا انگلستان عبارت است از:

  1. ارائه پاسپورت معتبر
  2. ارائه بیمه سلامت
  3. ارائه وچر هتل
  4. ارائه نامه تمکن مالی
  5. ارائه مدارک شناسایی و هویتی
  6. تکمیل فرم درخواست ویزا و ارائه آن
  7. عکس پاسپورتی
  8. ارائه دعوت نامه در صورتی که آن را دارا باشید (الزامی نیست)
  9. پرداخت هزینه مربوط به اخذ ویزا

  در صورت تکمیل فرم مربوطه، متقاضی باید برای مصاحبه با سفارت یا کنسولگری انگلیس در کشورش، خود را آماده نماید. مصاحبه آخرین مرحله از فرایند درخواست ویزا می باشد.

  هزینه اخذ ویزا انگلستان

  یکی دیگر از مهم ترین موارد در اخذ ویزا، هزینه آن می باشد. در این بخش هزینه تمامی ویزا های انگلستان را در قالب یک جدول به شما عزیزان ارائه می دهیم.

  نوع ویزا هزینه درخواست ویزا
  ویزا تحصیلی کوتاه مدت 268 دلار
  ویزا تحصیلی عمومی 501 دلار
  ویزا سرمایه گذاری 2338 دلار
  ویزا تحصیلی بلند مدت 501 دلار
  ویزا نوآوری 1471 دلار
  ویزا گلوبال تلنت 675 دلار
  ویزا خانوادگی 2194 دلار
  ویزا توریستی 6 ماهه 137 دلار
  ویزا نامزدی 137 دلار
  ویزا خدمات درمانی 274 دلار
  ویزا والدین دانش آموزان بین المللی 743 دلار
  ویزا ترانزیت مستقیم 50 دلار
  ویزا ترانزیت یازدید کننده 92 دلار

  تمکن مالی برای اخذ ویزا

  یکی دیگر از مهم ترین موضوعاتی که در اخذ ویزا انگلستان، حائز اهمیت و ضروری می باشد، تمکن مالی است. تمکن مالی در واقع میزان پولی است که در حساب شما موجود می باشد. شما هنگامی که برگه تمکن مالی خود را به سفارت تحویل می دهید، افسر پرونده این را متوجه خواهد شد که آیا شما برای گذراندن زندگی در این کشور نیازی به کمک دولت دارید یا خیر. در صورتی که شما این برگه را به سفارت ارائه ندهید، درخواست ویزا شما پذیرفته نمی شود.

  تمکن مالی هزینه 1 سال زندگی در انگلستان می باشد. این هزینه به صورت ماهانه 900 الی 1000 پوند است که در یک سال به صورت تقریبی به 12.000 پوند می رسد.

  مدت زمان صدور ویزا انگلستان

  از آنجایی که ویزا های ارائه شده توسط انگلستان بسیار متنوع است، مدت زمان صدور هر یک متفاوت می باشد. به همین خاطر ممکن است درخواست ویزا برخی از افراد نهایتا 3 هفته به طول انجامد و مدت زمان ویزا برخی دیگر تا 1 ماه نیز زمان ببرد. در نتیجه بهتر است شما 1 الی 6 ماه قبل از رفتن به انگلستان، نسبت به اخذ ویزا مد نظرتان اقدام نمایید. البته می توانید جهت کسب اطلاعات دقیق تر با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی وکلا و مشاوران ما بهره مند شوید.

  اخذ ویزا توسط وکیل مهاجرتی

  وکلا و مشاورین مهاجرتی از آنجایی که از تخصص و تجربه بالایی برخوردار هستند، می توانند در این خصوص اطلاعات جامعی را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. علاوه بر این، شما می توانید با عقد قرارداد مهاجرتی به صورت کامل تمامی کار های اخذ ویزا را به این وکالا بسپارید و خیال تان از اخذ ویزا درخواستی راحت باشد. جهت مشاوره تخصصی می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  سوالات متداول

  توضیحات سوال 1

  توضیحات سوال 2

  [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
  پیام بگذارید