سرمایه گذاری در انگلستان

یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری باید از آن آگاهی داشته باشند، این است که روش سرمایه گذاری که انتخاب کرده اند، منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می شود یا خیر؟ آیا می توان از این طریق تابعیت انگلیس را اخذ کرد؟ چه روش هایی برای سرمایه گذاری در انگلستان وجود دارد؟ چه میزان سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در انگلیس لازم است؟ مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا سرمایه گذاری چیست؟ سرمایه گذاری در انگلستان دارای چه شرایطی می باشد؟

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  انگلستان یکی از کشور های مناسب برای مهاجرت و زندگی می باشد که روش های مختلفی را برای متقاضیان مهاجرت ارائه کرده است. یکی از روش های قانونی مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت دائم این کشور از طریق سرمایه گذاری در انگلستان می باشد. سرمایه گذاری برای متقاضیانی که قصد توسعه فعالیت های تجاری خود را در بازار خارجی دارند، انگلستان می تواند یکی از گزینه های ایده آل برای آنها باشد. البته با وجود قوانین و مقررات این کشور، سرمایه گذاران باید دقت و آگاهی لازم را از این قوانین دارا باشند.

  مقالات پیشنهادی:

  تحصیل پزشکی در انگلستان

  مهاجرت به انگلستان

  مهاجرت تحصیلی به انگلستان

  وکیل مهاجرت به انگلستان

  مهاجرت کاری به انگلستان

  برای آگاهی کامل از این سوالات، کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهر آفرین این مقاله را تدوین کرده اند. شما پس از مطالعه این مقاله می توانید اطلاعات جامعی را در رابطه با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به انگلیس کسب نمایید. موسسه مهاجرتی مهرآفرین ، یکی از موسسات معتبر و رسمی است که دارای دو شعبه در تهران و شیراز می باشد. موسسه ما دارای وکلا و مشاورین حرفه ای با دانش و علم حقوقی بالاست که می توانند بهترین روش مهاجرت به انگلیس و یا هر کشور دیگری را به آنان پیشنهاد بدهند. همچنین مشاورین ما با بررسی شرایط متقاضیان مهاجرت، تمامی جوانب و روشی را که آنان می توانند از آن طریق به انگلیس و یا هر کشور دیگری مهاجرت کنند را بیان می کنند.

  جهت رزرو وقت مشاوره تخصصی می توانید با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  شرایط سرمایه گذاری در انگلستان

  کشور انگلیس یکی از کشور هایی است که به عنوان یکی از رهبران مشاغل تجاری در بازار های بزرگ اتحادیه اروپا شناخته می شود. به همین خاطر این کشور به شرکت های ثبت شده این امکان را می دهد تا بتوانند تجارت گسترده تری در سطح جهان داشته باشند. بازدهی بالای سرمایه گذاری در انگلستان موجب شده است که هر ساله به تعداد سرمایه گذاران خارجی افزوده شود و محبوبیت این کشور در سراسر جهان بیشتر و بیشتر شود. علت های مهمی که موجب می شود سرمایه گذاران خارجی در این کشور سرمایه گذاری کنند عبارت است از:

  1. کشور انگلستان به عنوان یکی از رهبران در نوآوری اقتصادی در جهان معروف است.
  2. این کشور دارای پایگاه های تحقیقاتی با کیفیت بالا می باشد که به یکی از پر بازدید ترین مکان های تجاری در نوآوری اقتصادی توانسته به رتبه دوم در جهان دست پیدا کند.
  3. این کشور یکی از مکان هایی است که به راحتی می توان اداره یک تجارت اروپایی را در دست گرفت.
  4. انگلیس توانسته در رتبه بندی بانک های جهانی اروپا رتبه ششم را در فعالیت های تجاری کسب نماید.
  5. یکی از بزرگ ترین مراکز مالی جهان در شهر لندن واقع شده است.
  6. ثبت املاک در کشور انگلستان بسیار ساده تر از سایر کشور های ایتالیا، فرانسه و… می باشد.
  7. یکی دیگر از ویژگی های مثبت سرمایه گذاری در انگلیس، اجازه کار یا تحصیل برای سرمایه گذاران است.
  8. متقاضیانی که سرمایه 10 میلیون پوندی داشته باشند می توانند پس از گذشت 2 سال برای سکونت در انگلستان اقدام نمایند.
  9. متقاضیانی که سرمایه 5 میلیون پوندی دارند می توانند پس از گذشت 3 سال اقدام به اخذ اقامت نمایند.
  10. متقاضیانی هم که مبلغ 2 میلیون پوند را سرمایه گذاری کرده اند، می توانند پس از 5 سال اقدام به اخذ اقامت نمایند.

  از نکات قابل توجه برای سرمایه گذاران خارجی می توان به این اشاره کرد که آنها اجازه ندارند به عنوان ورزشکار حرفه ای و یا حتی مربی ورزشی در این کشور فعالیت نمایند. همچنین این افراد نمی توانند فاند دولتی نیز دریافت نمایند.

  شرایط سرمایه گذاری در انگلستان

  شرایط عمومی سرمایه گذاری در انگلیس

  سرمایه گذاری در انگلیس شرایط عمومی را داراست که متقاضیان باید این شرایط را دارا باشند تا بتوانند نسبت به اخذ ویزا سرمایه گذاری بریتانیا اقدام نمایند.

  1. متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد
  2. متقاضی باید به سرمایه دسترسی داشته و اجازه استفاده از آن را دارا باشد
  3. متقاضی باید حساب بانکی در بریتانیا باز نماید
  4. متقاضی باید اثبات کند که سرمایه مورد نظر برای وی می باشد
  5. متقاضی باید شهروند خارج از اتحادیه اروپا و کشور سوئیس باشد
  6. متقاضی باید حداقل سرمایه لازم را برای سرمایه گذاری در بریتانیا دارا باشد
  7. متقاضی نباید سابقه کیفری دارا باشد

  متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که برای سرمایه گذاری در انگلیس، باید به صورت شفاف و با جزئیات کامل محل نگهداری سرمایه و چگونگی دریافت آن را به صورت کامل شرح دهند. علاوه بر این، این سرمایه باید قابلیت انتقال به بریتانیا را دارا باشد. تمامی این موارد نیز باید مورد تایید مشاور قانونی باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  انواع سرمایه گذاری در انگلیس

  متقاضیانی که قصد مهاجرت و اقامت در انگلستان از طریق سرمایه گذاری را دارند، باید از تمامی روش های سرمایه گذاری در این کشور آگاهی داشته باشند. سرمایه گذاری در انگلستان روش های گوناگونی دارد که عبارت است از:

  1. خرید ملک در انگلستان
  2. ثبت شرکت در انگلیس
  3. خرید اوراق قرضه دولتی
  4. کارآفرینی در انگلستان

  متقاضیان با توجه به شرایطی که دارا هستند، می توانند نسبت به اخذ ویزا و اقامت اقدامات لازم را انجام دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در انگلستان

  یکی از روش های سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید ملک و خانه در این کشور می باشد. خرید خانه در انگلستان برای سرمایه گذاران خارجی و افرادی که در این کشور زندگی نمی کنند نیز امکان پذیر می باشد. البته نکته حائز اهمیت اینجاست که متقاضیان باید حداقل 2 سال در این کشور اقامت کرده باشند؛ در غیر این صورت برای خرید خانه در این کشور با شرایط سختی روبرو خواهند شد. خرید آپارتمان در انگلستان بهتر است که از طریق سرایه نقد صورت گرفته و نیازی به درخواست وام نداشته باشند.

  درخواست وام در کشور انگلیس برای متقاضیان خارجی کمی مشکل تر می باشد. به همین خاطر بهتر است که متقاضیان سرمایه لازم را برای خرید خانه در این کشور دارا باشند. توجه داشته باشید که برای خرید خانه و آپارتمان در انگلیس شما باید درک مناسبی را از بازار ملک در انگلیس دارا باشید تا بتوانید بودجه و مدارک لازم را برای خرید جمع آوری نمایید. کشور انگلستان یکی از کشور های مناسب برای خرید ملک می باشد؛ اما نکته حائز اهمیت اینجاست که قیمت ملک و آپارتمان در انگلیس گران تر از سایر کشور های اروپایی می باشد.

  قیمت آپارتمان در انگلستان

  برای خرید خانه و ملک در انگلیس، سرمایه گذاران خارجی باید قبل از هر اقدامی، از قیمت آپارتمان در این کشور آگاهی داشته باشند. از آنجایی که قیمت خرید ملک در انگلستان کمی بالا تر از سایر کشور های اروپایی می باشد، ممکن است سرمایه گذاران ریسک بیشتری را برای سرمایه گذاری در این کشور متحمل شوند. به همین خاطر بهتر است که اطلاعات جامعی را از بازار ملک در انگلیس به دست آورید.

  قیمت هر متر مربع خانه در مرکز شهر انگلیس 4301 پوند
  قیمت هر متر مربع خانه در خارج از مرکز شهر انگلیس 2991 پوند

  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در انگلستان

  اقتصاد قوی کشور انگلستان موجب شده است که تعداد سرمایه گذاران خارجی در این کشور هرساله روبه افزایش باشد. اقتصاد کشور انگلستان در سال 2018 توانست در فهرست تجارت جهانی از نظر بانک های بین المللی رتبه 7 را به خود اختصاص دهد. ثبت شرکت در انگلیس یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور به حساب می آید که روش های گوناگونی دارد.

  روش اول اخذ ویزا Innovator انگلیس

  متقاضیانی که شهروند اتحادیه اروپا نیستند، می توانند از طریق دریافت این نوع ویزا نسبت به ثبت شرکت در انگلیس اقدامات لازم را انجام دهند. این نوع ویزا بدین شکل است که اگر متقاضیان یک طرح نوآورانه را در تجارتی که در کشور انگلستان وجود ندارد، ارائه دهند، می توانند اقدام به سرمایه گذاری با سرمایه اولیه 50.000 الی 100.000 پوند در این کشور نمایند. توجه داشته باشید که ایده تجاری باید جدید و نوآورانه باشد تا نهاد های مورد نظر انگلستان آن را بررسی نمایند.

  در صورتی که عملی بودن این طرح تجاری در کشور انگلستان تایید شود، نامه ای برای متقاضی ارسال می گردد تا توضیحات تکمیلی را در رابطه با این طرح بیان نمایند. از دیگر نکات مهم سرمایه گذاری در انگلستان این است که متقاضی باید درآمد کافی برای تامین هزینه های خود در این کشور را دارا باشد. یعنی متقاضی باید حداقل 945 پوند را در حساب خود دارا باشد. علاوه بر این مبلغ، متقاضی به سرمایه 50.000 پوندی نیز برای سرمایه گذاری از این طریق نیاز دارد. در این روش متقاضی می تواند اعضای خانواده خود را که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشند را به همراه خود به انگلستان ببرد. ویزا صادر شده برای متقاضی به مدت 3 سال اعتبار دارد که پس از تمدید اعتبار و گذشت 5 سال می تواند درخواست تابعیت انگلستان را بدهد.

  روش دوم ویزا استارت آپ

  این روش نیز نیاز به یک طرح تجاری یا بیزینس پلن خلاق و نوآورانه دارد که در این کشور اجرا نشده باشد. توجه داشته باشید که کشور انگلستان لیستی از موسسات و دانشگاه ها را که حامی کارآفرینی هستند، ارائه کرده است و تنها طرح های تجاری و بیزینس پلن هایی را تایید می کند که مورد حمایت این موسسات واقع شود. یکی دیگر از شرایط لازم برای استفاده از ویزا استارت آپ ارائه مدرک زبان انگلیسی در سطح B2 می باشد. سرمایه اولیه برای کارآفرینی در انگلستان از 0 تا 50.000 پوند می باشد. این مبلغ بدین صورت است که اگر شما حتی هیچ سرمایه ای هم برای کارآفرینی نداشته باشید، می توانید برای اخذ این نوع ویزا اقدام نمایید. البته این در صورتی است که شرکت ها بر روی پروژه شما سرمایه گذاری نمایند.

  نکته حائز اهمیت در رابطه با این شرکت های سرمایه گذار این است که متقاضی حداقل سرمایه مورد نیاز را برای بیزینس خود دارا باشد. ویزا صادر شده در این روش برای 2 سال اعتبار دارد و قابل تمدید نمی باشد. متقاضیان به جای تمدید ویزا خود باید نوع آن را تغییر دهند و نسبت به اخذ ویزا Innovator اقدام نمایند.

  روش سوم ویزا TIER1

  از دیگر روش های سرمایه گذاری در انگلستان از طریق ویزا TIER1 می باشد. این نوع ویزا مختص به افرادی است که قصد تاسیس شعبه جدیدی را در انگلستان دارند. به علت درخواست بالای برای دریافت این نوع ویزا، شرایط پذیرش بسیار سخت می باشد. یکی از شرایط سرمایه گذاری در انگلیس از طریق این روش، گردش مالی بالای نیم میلیون پوندی است. همچنین سهام شما و خانواده تان در شرکت باید کمتر از 49 درصد باشد.

  روش چهارم ویزا TIER2

  یکی دیگر از انواع ویزای سرمایه گذاری انگلیس نیز وجود دارد که مختص به افرادی است که دارای مدرک تحصیلی هستند و یا مهارت خاصی در یک رشته دارند. این دسته از افراد می توانند در صورت دریافت جاب آفر این نوع ویزا را اخذ نمایند. علاوه بر این، کارفرما انگلیسی باید به صورت سالانه حداقل 26 هزار پوند را به متقاضی پرداخت نماید. توجه داشته باشید که این نوع ویزا از سال های گذشته تغییر کرده است. در جدید ترین قوانین سرمایه گذاری در انگلیس از طریق این روش آمده است که:

  • متقاضی در شرکتی که استخدام می شود ملزم به سرمایه گذاری در آن نیز می باشد
  • کارفرمای انگلیسی برای ارسال دعوت نامه به خارج از اتحادیه اروپا، نیازی به آگهی کردن پیشنهاد شغلی در انگلیس و اتحادیه اروپا ندارد.

  متقاضی در صورتی که بتواند حقوق مناسبی را از کارفرما دریافت کند، می تواند طی 5 سال اقامت دائم انگلستان را دریافت نماید.

  سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی انگلستان

  یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در انگلیس از طریق خرید اوراق قرضه دولتی می باشد. این برنامه از سال 2008 به سرمایه گذاران خارجی معرفی شد. انگلستان با این روش توانست سرمایه خارجی مناسبی را جذب کند و شرایط اقتصادی را در کشورش توسعه دهد. البته سرمایه گذاران خارجی با خرید اوراق قرضه دولتی توانستند مجوز اقامت و تابعیت انگلستان را نیز اخذ نمایند. در این روش متقاضی باید با خرید حداقل 2 میلیون پوند اوراق قرضه و یا سرمایه گذاری در شرکت های ثبت شده این کشور در کمتر از 8 هفته، اقامت دائم خود و خانواده اش را دریافت نماید.

  سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی انگلستان

  البته باید توجه داشته باشید که در این روش، شما باید حداقل 3 ماه قبل از درخواست تان، 2 میلیون پوند را در حساب بانکی تان دارا نگه دارید. در این روش متقاضی نیازی به کار کردن ندارد و می تواند با دریافت سود از پس هزینه های زندگی در انگلیس بر بیاید. پس از گذشت 2 الی 3 سال نیز این مبلغ به صورت کامل به متقاضی بازگردانده می شود. اخذ اقامت از طریق این روش تنها برای همسر و فرزندان زیر 18 سال امکان پذیر می باشد.

  مزایا و معایب سرمایه گذاری در انگلستان

  سرمایه گذاری در تمامی کشور های جهان، مزایا و معایب منحصر به خود را داراست که متقاضیان با بررسی مزایا و معایب کشور مد نظرشان را انتخاب می نمایند.

  مزایای سرمایه گذاری در انگلستان عبارت است از:

  1. سرمایه گذاری در انگلیس کمتر از 2 هفته زمان بر می باشد که این مدت زمان در سایر کشور های اروپایی بین 20 الی 30 روز است.
  2. سرمایه گذار اصلی می تواند برای تمامی اعضای خانواده اش مانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود به صورت همزمان ویزای همراه انگلستان را دریافت کند
  3. سرمایه گذاری در انگلستان تنها از طریق ثبت شرکت یا خرید اوراق قرضه دولتی منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می شود

  معایب سرمایه گذاری در انگلستان عبارت است از:

  1. عدم اخذ اقامت دائم از طریق خرید ملک در انگلستان
  2. هزینه ها و سرمایه مورد نیاز بسیار بالا
  3. مبالغ بالای مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر درآمد و مالیات برای شرکت های خصوصی

  استاندارد های سرمایه گذاری در انگلیس

  مهم ترین نکاتی که متقاضیان باید در رابطه با سرمایه گذاری مد نظر قرار دهند، استاندارد ها و شاخص های اندازه گیری می باشد. این استاندارد ها به قدری مهم و حائز اهمیت می باشند که در صورت عدم بررسی موجب از دست رفتن بخش یا تمامی از سرمایه خواهند شد. معمولا سرمایه گذاران با بررسی این استاندارد ها، بدون دغدغه و نگرانی سرمایه شان را در کشوری امن سرمایه گذاری می نمایند.

  شاخص های سرمایه گذاری در انگلستان عبارت است از:

  خطر سلب مالکیت در انگلستان

  این شاخص میزان سلب سرمایه از سوی دولت آن کشور را اندازه گیری می کند. هرچه این عدد به صفر نزدیک باشد، سرمایه گذاری متقاضیان امن تر خواهد بود و هرچه این عدد به 2 نزدیک تر باشد، خطر سرمایه گذاری در آن کشور بالاست. شاخص سلب مالکیت در انگلستان نزدیک به عدد 1 است و این عدد نشان دهنده امن بودن سرمایه در این کشور می باشد.

  نرخ فساد در انگلستان

  یکی دیگر از شاخص های اندازه گیری برای سرمایه گذاری امن، نرخ فساد می باشد. این شاخص نشان دهنده فساد اقتصادی در انگلستان است. متقاضیان برای اینکه بتوانند سرمایه گذاری مطمئنی داشته باشند باید اطلاعات مناسبی از این شاخص دارا باشند.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرمایه گذاری در انگلیس، ویزا سرمایه گذاری انگلیس و اقامت سرمایه گذاری انگلستان می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

  یکی دیگر از مهم ترین موضوعاتی که متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به انگلستان باید از آن آگاهی داشته باشند، مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا سرمایه گذاری انگلیس می باشد.

  • ارائه مدارک هویتی
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه گواهی عدم سو پیشینه
  • ارائه گواهی تمکن مالی
  • ارائه نامه حساب بانکی در بریتانیا
  • ارائه گواهی پزشکی

  جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری می توانید با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با رزرو وقت مشاوره با وکلا و مشاورین خبره ما مشورت نمایید.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 2نفر)
  2 دیدگاه
  1. سیما نوشته:

   سلام‌وقت بخیر من از طریق جاب افر میتونم برم انگلیس؟

   1. پیمان نوشته:

    سلام
    بله چرا که نه، بفرمایید بدونیم از چه کمپانی جاب آفر دارید؟

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.