قطعا بسیاری از دانشجویان بین المللی به دنبال آگاهی از نحوه اخذ بورسیه تحصیلی انگلستان هستند و قصد دارند تا آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهند و در صورتی که شرایط اخذ هر یک از بورسیه تحصیلی انگلیس را دارا باشند، نسبت به اخذ آن اقدام نمایند. از آنجایی که انگلستان بهترین دانشگاه ها در سطح جهان را در خود جای داده است، مقصد محبوبی برای دانشجویان خارجی می باشد. حال اگر دانشجویان واجد شرایط، بتوانند از بورسیه های ارائه شده در این کشور استفاده کنند، می توانند به صورت رایگان در این کشور تحصیل نمایند.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  انگلستان یکی از کشور های مناسب برای مهاجرت و اقامت می باشد که دانشگاه های معتبری را با رتبه بندی جهانی بالا در خود جای داده است. همین امر نیز موجب جذابیت بیشتر انگلیس نزد دانشجویان بین المللی شده است. از آنجایی که هزینه های تحصیل در این کشور ممکن است برای دانشجویان کمی بالا باشد، دولت و دانشگاه های انگلستان بورسیه های تحصیلی گوناگونی را برای آنان در نظر گرفته اند. دانشجویان با اخذ بورسیه انگلستان می توانند به صورت رایگان و یا هزینه های کمتری در این کشور تحصیل نمایند.

  سوالات رایجی که در زمینه اخذ بورسیه انگلستان وجود دارد شامل انواع بورسیه انگلستان، چگونگی اخذ بورسیه چونینگ انگلستان، شرایط بورسیه تحصیلی انگلستان، بورسیه فول فاند انگلستان، چگونگی اخذ بورسیه هنر انگلستان، چگونه بورسیه تحصیلی انگلستان بگیریم، چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی پزشکی انگلستان و… می باشد. کارشناسان موسسه مهاجرتی مهر آفرین برای پاسخگویی به این سوالات این مقاله جامع را تدوین کرده اند. شما عزیزان با مطالعه این مقاله جامع می توانید پاسخ تمامی سوالات تان را دریافت نمایید.

  موسسه مهاجرتی مهر آفرین، یکی از معدود موسسات معتبر در زمینه مهاجرت، اخذ ویزا، اخذ پذیرش تحصیلی و… می باشد که دارای مجوز رسمی مهاجرت است. موسسه ما دارای سابقه درخشان و پرونده های موفق زیادی می باشد؛ چرا که وکلا و مشاورین حاضر در موسسه دارای تجربه و دانش تخصصی بالا و به روزی می باشند. شما عزیزان می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و جهت رزرو وقت مشاوره تخصصی و تشکیل پرونده مهاجرتی اقدامات لازم را انجام دهید.

  بورسیه تحصیلی انگلستان

  بورسیه های تحصیلی در واقع برنامه هایی هستند که جهت حمایت های مالی دانشجویان نخبه بین المللی و دانشجویان داخلی کشور انگلستان ارائه شده اند. دانشجویان می توانند با شرایط مختلفی که دارا هستند، این بورسیه های تحصیلی انگلیس را دریافت نمایند. توجه داشته باشید که شرایط بورسیه تحصیلی انگلستان به سازمانی بستگی دارد که آن بورسیه را ارائه کرده است. از آنجایی که هزینه های تحصیل در کشور انگلستان برای دانشجویان بین المللی کمی بالاست، متقاضیان زیادی به دنبال اخذ بورسیه های تحصیلی انگلیس می باشند.

  بورسیه تحصیلی انگلستان

  دانشجویان بین المللی جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاوران و متخصصین ما در مجموعه مهر آفرین گفتگو نمایند.

  انواع بورسیه انگلستان

  بورسیه های تحصیلی انگلستان به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شود که دسته  اول بورسیه ها و دسته دوم کمک هزینه های تحصیل در انگلستان می باشند.

  بورسیه انگلیس

  بورسیه شامل خدماتی است که اشخاص در قبال آن هزینه هایی را دریافت می کنند. حتی اگر متقاضی در حین تحصیل و یا در دوران پس از تحصیل باشد، در صورت واجد شرایط بودن می تواند این بورسیه ها را دریافت نمایند. معمولا بورسیه انگلیس شامل هزینه های زندگی و تحصیل می باشد.

  کمک هزینه تحصیل در انگلستان

  دسته دیگری از بورسیه ها، کمک هزینه هایی هستند که متقاضیان برای تحصیل در انگلستان می توانند در 2 حالت آن را دریافت کنند. حالت اول تحصیل رایگان در این کشور می باشد. در این حالت تمامی هزینه های تحصیل توسط دانشگاه و یا دولت انگلستان پرداخت می شود. حالت دوم کمک هزینه های نیمه رایگان می باشد. در این حالت بخشی از هزینه های تحصیل متقاضی را دانشگاه و یا دولت می پردازد.

  بورسیه انگلیس 2022

  بورسیه تحصیلی انگلستان انواع مختلفی داشته که متقاضیان با توجه به شرایط شان می توانند یکی از انواع آنها را دریافت نمایند. در این بخش ما به بررسی بورسیه های انگلیس 2022 می پردازیم و اطلاعات به روز و جامعی را در رابطه با شرایط بورسیه تحصیلی انگلستان اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

  بورسیه چونینگ انگلستان

  یکی از محبوب ترین بورسیه های تحصیلی، بورسیه چونینگ انگلستان می باشد. این نوع بورسیه از سوی دولت به افرادی ارائه می شود که عملکرد تحصیلی بالا و پتانسیل رهبری را دارا هستند. توجه داشته باشید که دریافت کننده این نوع بورسیه ها مستقیما از سوی سفارتخانه های انگلستان در سراسر جهان برگزیده می شوند. بورسیه چونینگ معمولا به مدت 1 سال دانشجویان دوره فوق لیسانس را حمایت می کند. بورسیه های ارائه شده در برنامه چونینگ معمولا شهریه دانشگاه، هزینه های زندگی، هزینه بلیط هواپیما و هزینه های ضروری را تنها برای یک نفر تامین می نماید.

  شرایط بورسیه چونینگ انگلستان

  شرایط بورسیه تحصیلی انگلستان برای دانشجویان به شرح زیر می باشد:

  1. متقاضی باید شهروند یکی از کشور های مورد تایید انگلستان باشد
  2. متقاضی باید 2 سال پس از پایان دوره بورسیه چونینگ به کشورش بازگردد
  3. متقاضی باید حداقل 3 سال سابقه کاری را دارا باشد
  4. وی باید مدرک زبان انگلیسی دارا بوده و آن را ارائه دهد
  5. مدرک آیلتس متقاضی نباید نمره ای زیر 5.5 داشته باشد
  6. در صورتی که متقاضی مدرک تافل دارا باشد باید نمرات او در هر قسمت 17 الی 20 باشد و مجموع نمرات وی باید 79 باشد
  7. متقاضی باید دارای نامه پذیرش از حداقل 3 دانشگاه انگلستان باشد و یکی از آن دانشگاه ها تا 13 جولای به وی پذیرش مشروط ارائه نماید
  8. متقاضی باید دارای مدرک لیسانس باشد

  بورسیه Euraxess UK

  یکی دیگر از انواع بورسیه انگلستان بورسیه Euraxess UK می باشد. این نوع بورسیه توسط شورای بریتانیا ارائه شده که هدف آن کمک به محققان در پیشرفت شغلی شان است. همچنین از دیگر اهداف این نوع بورسیه می توان به حمایت از تحرک و عمل که به عنوان پشتیبانی محققان خارج و داخل کشور است، نام برد.

  کمک هزینه مشارکت تحقیقاتی چین و انگلستان

  این نوع بورسیه مختص به دانشجویانی است که از انگلیس برای گذراندن دوره های تحصیلی در موسسات آموزش عالی چین و یا برای دانشجویان است که برای گذراندن دوره های تحصیلی در موسسات آموزش عالی انگلیس تحصیل می کنند. این نوع همکاری چین و انگلستان بدین منظور است که همکاری های تحقیقاتی و نوآورانه شان در طولانی مدت افزایش یابد.

  بورسیه های مشترک المنافع انگلستان

  یکی دیگر از بورسیه های ارائه شده برای دانشجویان بین المللی، بورسیه مشترک المنافع انگلستان می باشد. این نوع بورسیه به دانشجویانی اعطا می شود که از کشور های مشترک المنافع انگلستان هستند. دانشجویانی که سوابق تحصیلی درخشانی دارند واجد شرایط انتخاب این نوع بورسیه هستند. هر یک از بورسیه های تحصیلی انگلستان شامل هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی، کمک هزینه شخصی و کمک هزینه ورود اولیه است.

  بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های انگلستان

  بورسیه انگلستان در دانشگاه های مختلف این کشور ارائه می شود. این نوع بورسیه ها با توجه به شرایط دانشجویان، رزومه تحصیلی، نمرات، معدل و نمرات سطوح قبلی تحصیلی اعطا می شود. دانشگاه هایی که این نوع بورسیه های تحصیلی را اعطا می کنند عبارت اند از:

  1. دانشگاه آکسفورد
  2. دانشگاه کمبریج
  3. کالج کینگ لندن
  4. دانشگاه لندن
  5. امپریال کالج لندن
  6. دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن

  توجه داشته باشید که بورسیه های تحصیلی انگلستان انواع دیگری نیز دارند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

  انواع بورسیه تحصیلی انگلستان 2022

  بورسیه های تحصیلی انگلیس انواع مختلفی دارند که متقاضیان واجد شرایط می توانند نسبت به دریافت آن اقدامات لازم را انجام دهند. در این بخش به بررسی انواع بورسیه انگلستان می پردازیم. در صورتی که سوال مهمی ذهن تان را مشغول کرد، می توانید با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با کارشناسان موسسه مهر آفرین مشورت نمایید.

  بورسیه تحصیلی عالی دانشگاه های انگلستان

  بسیاری از دانشگاه های واقع در انگلستان برای دانشجویانی که معدل بالایی دارند، بورسیه های تحصیلی ارائه کرده است تا آنها را تشویق به تحصیل در دانشگاه شان نمایند. در نظر داشته باشید که تنها افرادی که معدل مدارک اخذ شده شان 20 است، شامل این بورسیه نمی شوند؛ چرا که در بسیاری از مواقع معدل های پایین تر نیز این نوع بورسیه را دریافت کرده اند.

  بورسیه شرایط شخصی

  یکی دیگر از بورسیه های ارائه شده در انگلستان، مختص به افرادی است که شرایط شخصی خاصی را در انگلیس دارا هستند. این شرایط می تواند شامل محل زندگی شما، کار والدین تان، در صورتی که تحت مراقبت بوده اید، اگر گیاهخوار هستید و محلی که به مدرسه می رفتید.

  بورسیه هنر انگلستان

  یکی دیگر از انواع بورسیه انگلستان، بورسیه هنر می باشد. این نوع بورسیه به متقاضیانی که استعداد موسیقی دارند و قصد دارند تا در مدت زمان اقامت شان در دانشگاه محل تحصیل خود به اموری مثل موسیقی بپردازند. حجم بالایی از بورسیه هنر انگلستان مختص به افرادی است که در گروه کر مشغول به تحصیل هستند.

  بورسیه موفقیت های ورزشی

  یکی دیگر از انواع بورسیه انگلستان، بورسیه موفقیت ورزشی می باشد. متقاضیانی که در رشته های ورزشی دستاوردی را کسب کرده اند، می توانند به دانشگاه هایی که به دنبال جذب بهترین استعداد ها هستند بروند و بورسیه تحصیلی دریافت کنند. البته آنان پس از دریافت بورسیه باید به عنوان نماینده آن دانشگاه در مسابقات ورزشی شرکت نمایند.

  کمک هزینه های تحصیلی

  در برخی از مواقع به علت شرایط نامساعد مالی که متقاضی دارد، نمی تواند به دانشگاه برود. در این مواقع وی می تواند با دریافت این نوع بورسیه به صورت رایگان در دانشگاه مد نظر تحصیل نمایند. البته این مورد نیازمند اثبات وضعیت نامساعد مالی وی می باشد.

  بورسیه های صنعتی انگلستان

  برخی از شرکت ها و انجمن های صنعتی برای جذب افراد با استعداد در صنعت شان و یا استخدام فارغ التحصیلان، بورسیه هایی را ارائه می دهند که واجدین شرایط می توانند نسبت به اخذ آن اقدام نمایند.

  بورسیه های خیرخواهانه انگلستان

  برخی از بورسیه های تحصیلی انگلستان نیز به صورت خیرخواهانه یا به عنوان کمک هزینه به متقاضیان اعطا می شود. این نوع بورسیه های را معمولا سازمان های خیریه و یا خیرین اعطا می نمایند. البته این نوع سازمان ها و موسسات خیریه در انگلستان بسیار زیاد است که در راستای اهداف خیرخواهانه قدم بر می دارند.

  بورسیه تحصیلی انگلستان در مقاطع مختلف

  کشور انگلستان برای تمامی مقاطع تحصیلی، بورسیه های متفاوتی را ارائه کرده است. دانشجویان و حتی دانش آموزان می توانند در صورت واجد شرایط بودن، نسبت به اخذ بورسیه تحصیلی انگلستان اقدامات لازم را انجام دهند. بورسیه های مختلفی که در مقاطع تحصیلی این کشور ارائه شده است عبارت اند از:

  1. بورسیه تحصیلی انگلیس در مقطع دبیرستان
  2. بورسیه تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی
  3. بورسیه انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد
  4. بورسیه انگلیس در مقطع دکتری

  هر یک از مقاطع ذکر شده، بورسیه های مختلفی را ارائه کرده اند که شرایط منحصر به فردی دارند. در ادامه به بررسی بورسیه های تحصیلی ارائه شده مثل بورسیه فول فاند انگلستان، بورسیه پزشکی انگلستان، بورسیه تخصص پزشکی در انگلستان و بورسیه انگلستان برای ایران می پردازیم.

  بورسیه تحصیلی انگلیس در مقطع انگلستان

  یکی از مزیت های تحصیل در مقطع دبیرستان برای دانش آموزان بین المللی و دانش آموزانی که شهروند انگلیس هستند، وجود بورسیه های تحصیلی می باشد. تعداد بورسیه هایی که در این مقطع ارائه شده است زیاد می باشد و با توجه به شرایط دانش آموزان به آنان اعطا می شود. این نوع بورسیه ها در واقع جهت کاهش هزینه های تحصیلی ارائه شده است و به دانش آموازنی تعلق می گیرد که شرایط زیر را دارا باشند.

  1. معدل بالا با نمرات خوب
  2. سطح زبان مناسب
  3. رزومه تحصیلی عالی
  4. دارای دانش و علم مناسب
  5. و…

  انواع بورسیه تحصیلی انگلیس در مقطع دبیرستان

  • بورسیه تحصیلی برنامه نویسی و فناوری و اطلاعات
  • کمک هزینه های مالی و آموزشی نیرین و ماری در بریتانیا
  • بورسیه تحصیلی آموزشی و رهبری
  • بورسیه های ورزشی مبیلیتی سیکر در فضای باز
  • بورسیه تحصیلی فیس بوک گریس هاپر
  • کمک هزینه های مالی توماس وال
  • بورسیه های تحصیلی مختص زنان
  • بورسیه های تحصیلی BEART

  بورسیه تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی

  بورسیه های تحصیلی ارائه شده در مقطع کارشناسی، تنها مختص به دانشجویانی است که رزومه تحصیلی بسیار قوی و مناسبی را دارا هستند. یکی از شرایط این نوع بورسیه ها قابل بررسی بودن مدرک اخذ شده از مقطع قبلی می باشد. به همین خاطر دانشجویان ایرانی شانس بسیار پایینی را برای اخذ بورسیه انگلستان در مقطع کارشناسی دارا هستند؛ چرا که بررسی سوابق تحصیلی دانشجویان ایرانی در دبیرستان های ایران کار دشواری است و در برخی از مواقع نیز امکان پذیر نمی باشد. البته دانش آموزان ایرانی می توانند قبل از به پایان رساندن دوران تحصیلی شان، وارد کالج ها و مدارس بین المللی کشور انگلستان شوند و ادامه تحصیلات شان را در کالج ها و مدارس این کشور به پایان رسانند.

  در این صورت دانش آموز می تواند در کالج ها و مدارس این کشور رزومه تحصیلی خود را بسازد تا بتواند با این رزومه در مقطع کارشناسی، بورسیه تحصیلی دریافت نماید. البته لازم به ذکر است که بگوییم، دانش آموز باید فردی نخبه باشد تا بتواند این نوع بورسیه را دریافت کند.

  بورسیه انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

  دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان را دارند، می توانند نسبت به دریافت بورسیه تحصیلی در این مقطع اقدامات لازم را انجام دهند. از آنجایی که بورسیه های اعطا شده در این مقطع متنوع و گوناگون می باشد، شما شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان را دارید. دریافت این نوع بورسیه ها قطعا شرایط منحصر به فردی دارد و تنها به دانشجویانی که این شرایط را دارا باشند، تعلق می گیرد.

  برخی از بورسیه های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان عبارت است از:

  1. بورسیه تحصیلی CHEVENING
  2. بورسیه تحصیلی COMMONWEALTH

  شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس بگیرد و با کارشناسان و مشاورین مجرب و خبره ما گفتگو نمایید.

  بورسیه انگلیس در مقطع دکتری

  دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان را دارند، می توانند با دریافت بورسیه های تحصیلی در این مقطع به صورت نیمه رایگان و یا کاملا رایگان تحصیل نمایند. توجه داشته باشید که برای دریافت بورسیه های تحصیلی شما باید دارای سن مناسب، سطح زبان مطلوب، معدل بالا، مقالات بین المللی و… باشید. بورسیه های ارائه شده در مقطع دکتری به دو دسته دولتی و بورس اساتید تقسیم می شود. از آنجایی که تحصیل در مقطع دکتری به صورت تحقیق و پژوهش می باشد، اساتید برای انجام این تحقیقات و پژوهش ها از موسسات عالی و یا دولت هزینه هایی را دریافت می نمایند.

  معمولا اساتید برای گروهی از دانشجویان خود که در حال پژوهش هستند، این مبالغ را به عنوان حقوق پرداخت می نماید. برخی از بورسیه های انگلستان در مقطع دکتری عبارت است از:

  1. بورسیه مشارکت تحقیقاتی کشور های چین و انگلستان
  2. بورسیه برنامه COMMONWEALTH

  متقاضیان و دانشجویانی که قصد دریافت بورسیه های تحصیلی و یا بورسیه فول فاند انگلستان را دارند، می توانند با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با کارشناسان ما در موسسه مهر آفرین در تماس باشند.

  بورسیه پزشکی انگلستان

  یکی دیگر از انواع بورسیه تحصیلی انگلستان، بورسیه های پزشکی می باشد. دانشجویان بین المللی می توانند با فراهم آوردن شرایط اخذ بورسیه، برای تحصیل در رشته های پزشکی در انگلستان اقدامات لازم را انجام دهند. بورسیه پزشکی انگلستان شرایط منحصر به خود را داراست و تنها واجدین شرایط می توانند نسبت به اخذ آن اقدامات لازم را انجام دهند. از آنجایی که هزینه های تحصیل پزشکی در انگلیس بالاست، اکثر دانشجویان به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی می باشند. اکثر بورسیه های ارائه شده در این کشور بر اساس نیاز و شایستگی به افراد ارائه می شود.

  بورسیه پزشکی انگلستان

  بورسیه های پزشکی انگلیس عبارت است از:

  1. بورسیه کالج پزشکی بین المللی هال یورک
  2. بورسیه پزشکی جان ابرنتی
  3. برنامه بورسیه تحصیلی دولت بریتانیا برای دانشجویان
  4. بورسیه دانشگاه کینگ
  5. بورسیه بین المللی داروسازی
  6. بورسیه جهانی

  هر یک از بورسیه های ذکر شده شرایط منحصر به فردی را دارا هستند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

  بورسیه کالج پزشکی بین المللی هال یورک

  یکی از بورسیه های پزشکی ارائه شده برای دانشجویان بین المللی، بورسیه کالج پزشکی هال یورک می باشد. این نوع بورسیه بدین صورت است که تا یک چهارم هزینه های تحصیل پزشکی در انگلستان را در دوسال اول تامین می نماید. توجه داشته باشید که این نوع بورسیه مختص به دانشجویان پزشکی و جراحی می باشد. این نوع بورسیه طبق نیاز و شایستگی دانشجویان بین المللی به آنان ارائه می شود.

  بورسیه پزشکی جان ابرنتی انگلستان

  یکی دیگر از بورسیه های پزشکی ارائه شده در انگلستان، بورسیه پزشکی جان ابرنتی می باشد. این نوع بورسیه تحت نظارت دانشگاه ملکه مری لندن می باشد. شرایط دریافت این نوع بورسیه، افزایش تحصیلات آکادمیک و پیشرفته تحصیلی می باشد. دانشجویانی که موفق به دریافت این نوع بورسیه شوند، می توانند تا 5 سال از آن استفاده نمایند.

  برنامه بورسیه تحصیلی دولت بریتانیا برای دانشجویان

  یکی دیگر از برنامه های بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی، بورسیه پزشکی انگلیس دولت بریتانیا است. این نوع بورسیه به دانشجویانی که نمرات بالا علمی و پتانسیل رهبری را دارند، اعطا می شود. این نوع بورسیه توسط سفارت خانه های انگلستان شخصا به دانشجویان اعطا می شود. بورسیه دولت بریتانیا در مقطع کارشناسی ارشد نیز دانشجویان را حمایت می کند. دانشجویانی که در رشته های داروسازی، پزشکی و جراحی و در رشته های مرتبط با آنها در حال تحصیل هستند، شانس اخذ این نوع بورسیه را دارند.

  بورسیه دانشگاه کینگ

  یکی دیگر از بورسیه های پزشکی انگلستان، بورسیه دانشگاه کینگ می باشد. کالج کینگ برای رشته های علوم پزشکی، پزشکی و بهداشت بوسیه تحصیلی اعطا می کند. این نوع بورسیه تنها به دانشجویانی تعلق می گیرد که در مقطع کارشناسی یا کارشناسی بهداشت جهانی و پزشکی اجتماعی ثبت نام کرده اند. ارزش این بورسیه در هر سال نزدیک به 3000 پوند می باشد.

  بورسیه بین المللی داروسازی

  یکی دیگر از بورسیه های ارائه شده، بورسیه داروسازی انگلیس می باشد. کالج داروسازی در دانشگاه بیرمنگام، به دانشجویانی که دارای دیپلم 5 ساله داروسازی هستند، بورسیه تحصیلی ارائه می کند. دانشجویان بین المللی نیز می توانند از این نوع بورسیه استفاده کنند. اعتبار و ارزش بورسیه داروسازی انگلستان نزدیک به 3000 پوند می باشد که قادر است هزینه تحصیل آنها را به مدت 5 سال تامین نماید. این نوع بورسیه هر ساله قابلیت تمدید شدن دارد و تنها دانشجویانی موفق به دریافت آن می شوند که دارای رزومه تحصیلی عالی باشند.

  بورسیه جهانی انگلستان

  یکی دیگر از انواع بورسیه انگلستان، بورسیه جهانی می باشد. این نوع بورسیه توسط کالج علوم پزشکی و دندانپزشکی ارائه می شود که برای تحصیل پزشکی در انگلیس می  باشد. این نوع بورسیه به علت جهانی بودن بسیار منحصر به فرد هستند و طبق معیار های برتری متقاضیان ارائه نمی شوند.

  بورسیه هنر انگلستان

  یکی دیگر از بورسیه های ارائه شده در این کشور بورسیه هنر انگلیس می باشد. طیف گسترده ای از کمک های مالی برای دانشجویان هنر و هنرمندان این کشور اختصاص یافته است. ویژگی های این نوع بورسیه ها عبارت است از:

  1. کاهش 3000 پوندی شهریه تا 3 سال
  2. 2-     9000 پوند کمک هزینه نقدی که در این 3 سال به دانشجو پرداخت می شود
  3. 3-     2500 پوند نیز برای تامین هزینه های زندگی در این مدت زمان به آنها اعطا می شود

  بورسیه هنر انگلستان عبارت است از:

  1. بورسیه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه متروپولیتن منچستر در انگلستان
  2. بورسیه تحصیلی عدالت و شایستگی که مختص به دانشجویان بین المللی است
  3. بورسیه شرق آنگلیا که برای تحصیلات تکمیلی در انگلیس می باشد

  بورسیه معماری انگلستان

  یکی دیگر از بورسیه های اعطا شده در این کشور برای حمایت از دانشجویان معماری می باشد. دانشجویان با دریافت این نوع بورسیه می توانند بخشی از هزینه های تحصیل و یا تمام آن را پرداخت نمایند. برخی از بورسیه های ارائه شده که مختص به دانشجویان معماری است عبارت است از:

  1. بورسیه های تحصیلات تکمیلی
  2. بورسیه های تحصیلی عدالت و شایستگی که مختص به دانشجویان بین المللی است
  3. بورسیه های تحصیلی اداره هنر های خارج از کشور

  بورسیه رشته طراحی لباس انگلستان

  یکی دیگر از انواع بورسیه های تحصیلی ارائه شده در انگلستان بورسیه رشته طراحی  لباس می باشد. این نوع بورسیه جهت حمایت از دانشجویان و دانش آموزانی که در صنعت مد و لباس فعالیت دارند اختصاص یافته است. این نوع بورسیه ها به دانشجویانی که دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد شان را در بنیاد BFC می گذرانند ارائه می شود. برای دریافت این نوع بورسیه دانشجویان باید به شورای مد در بریتانیا مراجعه نمایند.

  بورسیه های ارائه شده برای رشته طراحی لباس انگلستان عبارت است از:

  1. بورسیه تحصیلی لیسانس که برای دانشجویانی است که به تازگی شروع به تحصیل کرده اند. این نوع بورسیه بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین می نماید.
  2. بورسیه کارشناسی ارشد که برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان است.
  3. بورسیه سال آخر کارشناسی و کارشناسی ارشد که برای تامین هزینه های تولید مجموعه های نهایی دانشجویان می باشد.

  دانشجویان و متقاضیان مهاجرت و تحصیل در انگلیس، می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی مشاورین و وکلا ما بهره مند شوند.

  سوالات متداول

  توضیحات سوال 1

  توضیحات سوال 2

  [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
  پیام بگذارید