ویزا سوئد

درخواست ویزا سوئد، به همین راحتی ها هم نمی باشد؛ چرا که اگر نقصی در مدارک ارائه شده به سفارت وجود داشته باشد، با درخواست شما موافقت نمی شود. متقاضیان جهت دریافت هر نوع ویزایی باید هزینه های مربوط به آن را پرداخت نمایند. هزینه های پرداختی به سفارت در صورت رد درخواست عودت داده نمی شود. به همین خاطر بهتر است که قبل از هر اقدامی اطلاعات لازم را از نحوه دریافت ویزا و مدارک مورد نیاز به دست آورید و پس از آن اقدام به اخذ ویزا کنید.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  سوئد یکی از کشور های مناسب برای مهاجرت و اقامت می باشد و از شرایط مناسبی برای زندگی و کار برخوردار است. متقاضیان مهاجرت جهت ورود به این کشور باید دارای مجوزی به نام ویزا باشند. ویزا سوئد، به افرادی که تبعه این کشور نیستند، اجازه کار، تحصیل، اقامت و… را می دهد. متقاضیان با توجه به هدف مهاجرتی خود باید مدارک لازم را به سفارت سوئد در کشور خود ارائه دهند و با توجه به نوبت دهی سفارت سوئد، برای دریافت ویزا باید در زمان مقرر به اداره مهاجرت مراجعه نمایند. معمولا مهاجرت به کشور پیشرفته و مدرنی مثل سوئد، نیازمند برنامه ریزی دقیق و حساب شده می باشد.

  کارشناسان ما در موسسه مهر آفرین، در این مقاله به تمامی سوالات شما عزیزان در زمینه، انواع ویزا سوئد، ویزا تحصیلی سوئد، ویزا کار سوئد، ویزا توریستی سوئد، ویزای سوئد با دعوت نامه، ویزای سرمایه گذاری سوئد، هزینه ویزا سوئد، ویزا همراه سوئد، قیمت ویزا سوئد، تمکن مالی برای ویزای تحصیلی سوئد، ویزا کار سوئد برای ایرانیان و… پاسخ داده اند و اطلاعات جامعی را در این مطلب ارائه کرده اند.

  موسسه مهاجرتی مهر آفرین، یکی از معدود موسسات مهاجرتی است که تمامی خدمات خود را به صورت قانونی ارائه کرده است. موسسه ما دارای 2 شعبه رسمی در تهران و شیراز می باشد که متقاضیان می توانند به صورت حضوری به شعبات ما مراجعه نمایند. علاوه بر این، موسسه ما جهت رفاه حال مشتریان خود، خدمات مشاوره تخصصی را به صورت آنلاین نیز فراهم کرده است. متقاضیان می توانند با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و وقت مشاوره خود را به صورت آنلاین یا حضوری رزرو نمایند. توجه داشته باشید که مشاوران و وکلا حاضر در موسسه ما از تجربه و تخصص بالایی در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت برخوردار هستند و می توانند در پروسه اخذ ویزا سوئد، اقامت و… چندین پله شما را به جلو اندازند. همچنین وکلا ما پس از تشکیل و بررسی پرونده مهاجرتی تان بهترین روش مهاجرت و اقامت را به شما عزیزان پیشنهاد می دهد.

  انواع ویزا سوئد

  سوئد کشوری پیشرفته و مدرن است که از لحاظ اقتصادی و صنعتی جایگاه مناسبی در جهان دارد. این کشور یکی از بهترین کشور های برای زندگی، تحصیل و کار می باشد؛ چرا که علاوه بر فرصت های شغلی زیادی که در خود جای داده است، نظام آموزشی با کیفیتی را هم داراست. این کشور به تحصیل و آموزش اهمیت بسیار زیادی می دهد. به همین خاطر تنها دانشجویانی را که دانش علمی مناسبی دارند را پذیرش می کند. این کشور واقع در شمال اروپا، در جزیره اسکاندیناوی است. سوئد به عنوان 4 کشور پهناور اروپا به حساب می آید.

  متقاضیان می توانند از طریق روش های گوناگونی به این کشور مهاجرت کنند و اقامت دائم آن را اخذ نمایند که هر یک از این روش ها لازمه اخذ ویزا می باشد. ویزا سوئد انواع مختلفی دارد که متقاضیان با توجه به هدف مهاجرتی شان می توانند اقدام به اخذ ویزا نمایند. البته متقاضیان بهتر است در رابطه با انواع ویزا سوئد، اطلاعات جامعی را کسب نمایند؛ چرا که انتخاب درست نوع ویزا و اقداماتی که باید انجام داد بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. کشور سوئد نیز همانند دیگر کشور های اروپایی عضو پیمان نامه شینگن بوده و متقاضیان جهت مهاجرت به این کشور باید ویزا شنگن اخذ نمایند.

  انواع ویزا سوئد

  انواع ویزا سوئد عبارت است از:

  • ویزا نوع A

  این نوع ویزا ویزای ترانزیت نیز نام دارد که اجازه اقامت 5 روزه را به متقاضیان می دهد. این نوع ویزا معمولا مختص افرادی است که قصد سفر به کشور دیگری را دارند و باید در فرودگاه سوئد، سوار هواپیما دیگری بشوند. متقاضیان با اخذ این نوع ویزا اجازه خروج از فرودگاه را نیز دارا هستند و می توانند به سایر کشور های حوزه شینگن بروند.

  • ویزا نوع B

  یکی دیگر از انواع ویزا، ویزا نوع B  می باشد. این نوع ویزا را ویزا ترانزیت می نامند. این نوع ویزا همانند ویزا نوع A، به مدت 5 روز اعتبار دارد و به متقاضیان اجازه خروج از فرودگاه را نیز می دهد.

  • ویزا نوع C

  ویزا نوع C را می توان به سه دسته یک بار ورود، دوبار ورود و چند بار ورود تقسیم کرد. ویزا یک بار ورود یا Single Entry به متقاضیان تنها اجازه یک بار ورود را به هر یک از کشور هی حوزه شینگن می دهد. بدین معنی که شما اگر پس از ورود به کشور سوئد از آن خارج شوید، باز هم باید ویزا اخذ نمایید. ویزا دوبار ورود یا Double Entry به متقاضیان اجازه 2 بار ورود را به کشور های حوزه شینگن می دهد. متقاضیان با اخذ ویزا 2 بار ورود به سوئد می توانند در صورت خروج از این کشور دوباره به این کشور بازگردند و نیازی به اخذ ویزا نداشته باشند.

  ویزا چند بار ورود یا  Multiple Entry به متقاضیان اجازه می دهد که بدون محدودیت به کشور های حوزه شینگن رفت و آمد داشته باشند. مدت اعتبار این نوه ویزا برای متقاضیان 90 روز می باشد.

  • ویزا نوع D

  ویزا نوع D که National ویزا نام دارد، مختص به متقاضیانی است که در یکی از کشور های حوزه شینگن مشغول به تحصیل یا کار هستند. البته این نوع ویزا به افرادی که دارای اقامت دائم یکی از این کشور ها نیز هستند، تعلق می گیرد. متقاضیان با اخذ ویزا D سوئد، اجازه کار یا تحصیل را در این کشور دارا هستند.

  ویزا تحصیلی سوئد

  متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به سوئد را دارند، در صورتی که شهروند یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا نباشد، باید نسبت به اخذ ویزا سوئد اقدامات لازم را انجام دهند. ویزا تحصیلی سوئد، تنها مختص به دانشجویانی است که قصد تحصیل در این کشور را دارند. اخذ ویزا تحصیلی سوئد، به همین راحتی ها هم نمی باشد؛ چرا که نیاز به ارائه مدارک، اثبات تمکن مالی، تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا و… دارد. به همین خاطر بهتر است که متقاضیان قبل از انجام هرکاری با وکیل و یا مشاور مهاجرتی مشورت نمایند و از اقداماتی که در اخذ ویزا تحصیلی سوئد باید انجام دهند، آگاهی داشته باشند.

  جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در این باره، می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی سوئد عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه نامه پذیرش تحصیلی
  • ارائه مدارک دال بر تمکن مالی
  • ارائه بیمه مسافرتی
  • ترجمه و ارائه مدارک هویتی
  • ارائه رزومه کاری و تحصیلی
  • پرداخت هزینه های بررسی ویزا
  • مشخص نمودن محل اسکان

  متقاضیان پس از اخذ ویزا سوئد، می توانند به این کشور سفر کنند و در مقطع مورد نظرشان تحصیل نمایند.

  ویزای کار سوئد

  متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به سوئد را دارند، باید پس از دریافت دعوت نامه کاری، اقدام به اخذ ویزا کاری سوئد نمایند. برای پیدا کردن کار در سوئد، تنها کافی است که متقاضیان به موسسات یا سایت های کاریابی مراجعه نمایند و با ارسال رزومه کاری شان برای کارفرما، وی را متقاعد کنند که صلاحیت کار در سوئد را دارا هستند. پس از آن کارفرما برای متقاضی دعوت نامه کاری ارسال می نماید. البته کار در سوئد لازمه تسلط به زبان سوئدی نیز می باشد. توجه داشته باشید که کارفرما سوئدی باید فرصت شغلی را 10 روز در اتحادیه اروپا آگهی نماید و در صورت پیدا نشدن فرد مورد نظر، اقدام به ارسال دعوت نامه نماید.

  هزینه اخذ ویزای کار سوئد برای بزرگسالان 1000 کرون و برای افراد زیر 18 سال 500 کرون می باشد.

  ویزا درمانی سوئد

  یکی دیگر از انواع ویزا، ویزا درمانی می باشد. این نوع ویزا تنها مختص به افرادی است که برای درمان و استفاده از خدمات درمانی به کشور سوئد سفر می کنند. البته متقاضیان باید اثبات نمایند که کشور مبدا شان توانایی درمان وی را ندارد و متقاضی برای ادامه درمان باید به کشور سوئد سفر نماید. برای اثبات این موضوع و اخذ ویزا درمانی متقاضی باید مدارک زیر را ارائه دهد.

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه اسناد پزشکی مبنی بر اینکه شما نمی توانید درمان را در آن کشور انجام دهید
  • اثبات تمکن مالی برای هزینه های سفر و درمان
  • ارائه گواهی و اسناد پزشکی از کشور سوئد که نشان می دهد شما از چه زمانی درمان را شروع می کنید
  • اثبات دارا بودن سپرده بانکی در سوئد برای هزینه های برنامه ریزی شده درمان و برنامه ریزی نشده آن
  • ارائه بیمه نامه مسافرتی

  تمکن مالی برای این دسته از متقاضیان که قصد دارند تنها طول درمان شان را در سوئد بگذرانند، روزانه 450 کرون می باشد. در صورتی که متقاضی شرایط خاصی داشته باشد این مبلغ کمتر نیز می شود. این در صورتی است که شما با ارائه اسناد یا اظهار نامه بانکی اثبات می کنید که شخص دیگری تمامی هزینه های سفر شما را پرداخت می نماید. یکی دیگر از مدارکی که متقاضیان برای اخذ ویزا درمانی سوئد باید آن را ارائه دهند، بیمه نامه مسافرتی است. این نوع بیمه نامه، تمامی هزینه های شما را در طول سفر پوشش داده و در صورتی که موارد اورژانسی به وجود آید، افزایش پیدا می کند. این نوع بیمه نامه تا سقف 30.000 یورو از هزینه ها را پوشش می دهد.

  اخذ ویزا درمانی سوئد، نزدیک به دو هفته به طول می انجامد. البته این پروسه در اخذ ویزا های مختلف متفاوت می باشد. توجه داشته باشید که شما برای اخذ ویزا باید 2 ماه قبل از سفرتان اقدامات لازم را انجام دهید.

  ویزا درمانی سوئد

  ویزای توریستی سوئد

  یکی دیگر از انواع ویزای سوئد، ویزای توریستی می باشد. متقاضیانی که قصد دارند برای تفریح و گردشگری به سوئد سفر کنند، باید این نوع ویزا را اخذ نمایند. موسسه مهاجرتی ما، در اخذ ویزا توریستی می تواند کمک بسزایی را به شما عزیزان نماید. البته متقاضی باید مدارکی دال بر رزرو هتل، تهیه بلیط و… را به سفارت ارائه بدهد.

  ویزای دید و بازدید بستگان و دوستان در سوئد

  این نوع ویزا اعتبار 3 ماهه داشته و نیاز به دعوت نامه از کشور سوئد دارد. علاوه بر این متقاضی برای دریافت این نوع ویزا باید نامه تمکن مالی و فرم های مربوط به اخذ ویزا را ارائه دهد. همچنین باید برخی از مدارک دعوت کننده را نیز دارا باشد تا برای وی ویزا بازدیدکننده صادر شود.

  ویزا سرمایه گذاری در سوئد

  متقاضیان برای سرمایه گذاری در کشور سوئد باید حداقل دارای 51 درصد از سهام یک شرکت را دارا باشند. علاوه بر این باید اعضای هیات مدیره را نیز که متشکل از 3 نفر می باشد اعلام نماید. البته 2 نفر از 3 سرمایه گذاری باید سوئدی باشند. پس از آن متقاضیان باید با ارائه مدارک لازم نسبت به اخذ ویزا اقدامات لازم را انجام دهند.

  ویزا ورزشی و بازدید فرهنگی

  یکی دیگر از انواع ویزا سوئد، ویزا ورزشی یا بازدید فرهنگی می باشد. برای اخذ این نوع ویزا نیز متقاضیان باید دارای دعوت نامه از سمت سازمان یا انجمن برگزار کننده در قسمت بازدید فرهنگی کشور سوئد باشند؛ در غیر این صورت شانسی برای اخذ ویزا بازدید فرهنگی نخواهند داشت. اخذ ویزا ورزشی نیز نیازمند نامه از سازمان ورزشی ملی که تایید می کند که شما در رشته ورزشی مورد نظر فعالیت می کنید.

  البته توجه داشته باشید که هر یک از ویزا های ذکر شده ممکن است شرایط و الزامات دیگری نیز داشته باشند. به همین خاطر بهتر است که شما با کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه، مدارک مورد نیاز را تهیه و به سفارت سوئد ارائه دهید.

  ویزا بلند مدت سوئد

  یکی دیگر از انواع ویزا های سوئد، ویزای بلند مدت می باشد. ویزای بلند مدت سوئد به متقاضی اجازه ورود 3 تا 12 باره را می دهد. این نوع ویزا می تواند به علت های مختلفی صادر شود مانند تجارت، ملاقات والدین و یا فرزندان و… . شرایط اخذ ویزا بلند مدت سوئد عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه دعوت نامه از سوی فردی که قصد دیدن آن را در سوئد دارید
  • اثبات تامین هزینه های زندگی در طول مدت سفر
  • دریافت بلیط رفت و برگشت

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا سوئد

  مهم ترین موضوعی که متقاضیان مهاجرت به سوئد باید از آن آگاهی داشته باشند، مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا می باشد. بهتر است در این رابطه با مشاوران و کارشناسان ما در این زمینه مشورت نمایید.

  • پرداخت هزینه های ویزا
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه عکس پاسپورتی
  • اثبات تمکن مالی
  • ترجمه مدارک هویتی
  • مشخص بودن محل زندگی متقاضی
  • ارائه بیمه مسافرتی
  • ارائه قرار داد کاری در صورت اخذ ویزا کاری
  • ارائه نامه پذیرش در صورت اخذ ویزا تحصیلی

  از آنجایی که مهاجرت تصمیم بزرگ و مهمی است نباید بدون آگاهی لازم و برنامه ریزی اقدام به این کار کرد. به همین خاطر ما پیشنهاد می کنیم که با مشاوران خبره و با تجربه ما در این زمینه مشورت نمایید تا آنها با بررسی شرایط شما و قوانین و مقررات جدید مهاجرتی، بهترین راه را برای مهاجرت به شما پیشنهاد نمایند و با تشکیل پرونده مهاجرتی، وکلا مجرب ما تمامی کار های حقیقی و حقوقی شما را انجام می دهند. برای تماس با کارشناسان موسسه می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

  سوالات متداول

  توضیحات سوال 1

  توضیحات سوال 2

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
  نمایش دیدگاه ها (2)