شرایط مهاجرت و اقامت در سوئد

سوئد یکی از کشور های مناسب برای مهاجرت و اقامت می باشد که متقاضیان زیادی برای مهاجرت داراست. این کشور از لحاظ اقتصادی و صنعتی جایگاه مناسبی دارد و همواره کشوری مهاجر پذیر بوده است. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کشور سوئد از راه های مهاجرت به این کشور و شرایط آن آگاهی لازم را ندارند. به همین خاطر کارشناسان موسسه ما برای افزایش آگاهی شما عزیزان در رابطه با شرایط اقامت در سوئد از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی در این مقاله توضیحات جامع و کاملی را ارائه کرده اند.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  سایت مهاجرتی مهر آفرین، یکی از موسسات معتبر در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت می باشد که دارای مجوز رسمی مهاجرت است. موسسه ما دارای شعبات رسمی در تهران و شیراز می باشد. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی اخذ اقامت سوئد، شرایط مهاجرت سوئد، هزینه های مهاجرت و… با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید. موسسه معتبر ما با چندین سال سابقه در این زمینه توانسته در تمامی پرونده های مهاجرتی خود موفق باشد و این موفقیت ها به مجموعه گسترده ما اعتبار بخشیده است. وکلا و مشاوران حاضر در مهر آفرین، از تجربه و دانش حقوقی و مهاجرتی بسیار بالایی برخوردار هستند و می توانند ویزا مد نظر تان را در کمترین زمان اخذ نمایند.

  شرایط اقامت در سوئد برای ایرانیان

  سوئد کشوری است که در اروپای غربی و در حوزه اسکاندیناوی واقع شده است. این کشور راه های مهاجرتی گوناگونی را برای متقاضیان ارائه کرده که افراد با توجه به شرایط شان می توانند یکی از این روش ها را انتخاب نمایند. البته هر یک از راه های مهاجرت به کشور پیشرفته سوئد دارای شرایط منحصر به فردی است که متقاضیان باید از آن آگاهی لازم را دارا باشند. این در صورتی است که اگر شما بدون آگاهی از شرایط مهاجرت اقدام به اخذ ویزا نمایید، به احتمال زیاد درخواست شما پذیرفته نمی شود و هزینه های بررسی مدارک به شما باز نخواهد گشت.

  شرایط اقامت در سوئد برای ایرانیان کمی سخت تر از دیگر افراد می باشد؛ چرا که متقاضیان ایرانی برای ورود به کشور سوئد باید ویزا شینگن اخذ نمایند و از طرفی هزینه های زندگی در این کشور کمی بالاست. در هر صورت متقاضیان ایرانی که قصد مهاجرت به کشور سوئد را دارند، می توانند از طریق تحصیل ،کار، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، کارآفرینی، ازدواج و پناهندگی به این کشور مهاجرت نمایند. شرایط اقامت در سوئد نیز به روش مهاجرتی که متقاضی انتخاب کرده است بستگی دارد.

  شرایط مهاجرت به سوئد

  همانطور که در مقاله راه های مهاجرت به سوئد گفتیم، متقاضیان می توانند از 6 روش به کشور سوئد مهاجرت نمایند. هر یک از روش های مهاجرتی دارای شرایط منحصر به خود هستند که عبارت است از:

  • شرایط مهاجرت به سوئد از طریق کار
  • شرایط مهاجرت تحصیلی به سوئد
  • شرایط اقامت در سوئد از طریق سرمایه گذاری
  • شرایط مهاجرت سوئد از طریق ازدواج
  • شرایط اقامت در سوئد از طریق تولد فرزند
  • شرایط رفتن به سوئد از طریق پناهندگی

  در ادامه هر یک از شرایط مهاجرت به این کشور را برای شما عزیزان به صورت جامع بیان می نماییم.

  شرایط مهاجرت به سوئد از طریق کار

  شرایط مهاجرت به کشور سوئد از طریق کار بدین صورت است که متقاضی باید دارای پیشنهاد شغلی یا Job Offer باشد. شرایط مهاجرت کاری به سوئد از طریق جاب آفر بدین صورت است که کارفرما پیشنهاد شغلی مورد نظر را به مدت 3 ماه در سوئد و 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی کرده؛ اما نیروی کار مناسبی را برای آن پیدا نکرده است. در این شرایط کارفرما می تواند پیشنهاد شغلی را به خارج از اروپا ارسال نماید.

  به طور کلی، شرایط مهاجرت کاری به سوئد عبارت است از:

  • دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای سوئدی
  • اخذ مجوز کار
  • سابقه کاری مناسب
  • تحصیلات آکادمیک

  متقاضیان با دارا بودن این شرایط می توانند نسبت به پیدا کردن کار در سوئد اقدامات لازم را انجام دهند.

  شرایط مهاجرت به سوئد از طریق کار

  شرایط مهاجرت تحصیلی به سوئد

  یکی از روش هایی که دانشجویان می توانند با استفاده از آن به سوئد مهاجرت کنند، از طریق تحصیل است. معمولا متقاضیان می توانند در مدارس و دانشگاه های این کشور تحصیل کنند. تحصیل در کشور سوئد در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. به طور کلی، می توان گفت که دانشگاه های سوئد به دو دسته تقسیم می شوند، دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی و بین المللی که متقاضیان می توانند با توجه به نامه پذیرشی که دریافت کرده اند در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوند. تحصیل در مقطع دکترا شرایط ویژه تری را نسبت به سایر مقاطع داراست به همین خاطر اخذ پذیرش در این مقطع کمی سخت تر می باشد؛ اما غیر ممکن نیست.

  شرایط تحصیل در سوئد عبارت است از:

  • سابقه تحصیلی خوب و رزومه قوی
  • مدارک زبان انگلیسی در حد آیلتس یا زبان سوئدی
  • سوپروایزر یا استاد راهنما (برای متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا)
  • نامه پذیرش از دانشگاه و رشته که در آن قبول شده اند

  معمولا تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در کشور سوئد برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است. توجه داشته باشید که اگر دانشجو در رشته ای پذیرفته شود که به زبان سوئدی می باشد باید 1 سال اول را در کالج های زبان سوئدی شرکت کرده و نمره قبولی را از این کالج  کسب نماید.

  شرایط اقامت در سوئد از طریق سرمایه گذاری

  سرمایه گذاری، همواره یکی از راحت ترین روش های اخذ اقامت سوئد به حساب می آید که انواع  گوناگونی دارد، مانند خرید ملک، خرید سهام، خرید اوراق قرضه دولتی، ثبت شرکت، کارآفرینی و… .البته برخی از این روش ها موجب اخذ اقامت دائم سوئد می شود و برخی از آنها تنها جنبه سرمایه گذاری دارند. به همین خاطر بهتر است قبل از سرمایه گذاری در این کشور، اطلاعات لازم را از روش های سرمایه گذاری در سوئد به دست آورید.

  شرایط کلی که متقاضیان سرمایه گذاری در سوئد باید دارا باشند عبارت است از:

  • سرمایه اولیه نزدیک به 50.000 کرون
  • تمکن مالی به اندازه 2 سال زندگی در سوئد
  • اخذ مجوز کاری سوئد
  • ارائه اسناد رسمی شرکت که نشان دهنده ارزش سهام شما می باشد
  • ارائه سابقه کاری و رزومه قوی مرتبط با فعالیت شرکت

  شرایط مهاجرت سوئد از طریق ازدواج

  یکی دیگر از روش هایی که می توان به کشور سوئد مهاجرت کرد، از طریق ازدواج با شهروندان این کشور است. امروزه کشور سوئد، برای جلوگیری از سو استفاده هایی که از این قانون شده، قوانین و مقررات سختی را ارائه کرده است تا از ازدواج های صوری جلوگیری نماید.

  شرایط ازدواج در سوئد عبارت است از:

  • شخص باید دارای اقامت موقت یا دائم سوئد باشد
  • سن بالای 18 سال
  • سلامت روانی و جسمی
  • عدم سو سابقه
  • نداشتن ازدواج قبلی
  • در صورت داشتن ازدواج باید مارک طلاق خود را ارائه کند
  • تمکن مالی مناسب

  متقاضیان باید توجه داشته باشند که ازدواج با شهروندان سوئدی و اثبات واقعی بودن آن کار مشکلی است. در صورتی که این ازدواج صوری باشد، مشکلات زیادی برای متقاضی به وجود خواهد آمد و نه تنها اقامتی دریافت نمی کند بلکه وی به صورت دائمی از سوئد اخراج می شود.

  شرایط مهاجرت سوئد از طریق ازدواج

  شرایط اقامت در سوئد از طریق تولد فرزند

  تولد فرزند یکی از روش هایی است که می توان به راحتی  برای کودکان تابعیت سوئد را اخذ کرد. البته کشور سوئد برای تولد فرزند از قانون خون تبعیت می کند که شرایط خاصی را داراست.

  شرایط تولد فرزند در سوئد عبارت است از:

  • حداقل یکی از والدین کودک سوئدی باشند
  • کودک سرپرست قانونی یا پدر و مادر نداشته باشد

  شرایط رفتن به سوئد از طریق پناهندگی

  شرایط رفتن به سوئد از طریق پناهندگی بسیار پیچیده و خطرناک است؛ چرا که کشور سوئد، با اکثر درخواست های پناهندگی موافقت نمی کند. به همین خاطر، بهتر است که برای مهاجرت به سوئد و اخذ اقامت این کشور روش دیگری را انتخاب نمایند. توجه داشته باشید که موسسه معتبر ما در زمینه پناهندگی هیچ خدماتی را ارائه نمی دهد؛ چرا که این روش غیر قانونی و بسیار خطرناک است و جان مال متقاضی را به خطر می اندازد. در این روش شما باید به صورت غیر قانونی به سوئد سفر کرده و خود را به مامورین آن تحویل دهید و طی مراحل قانونی درخواست پناهندگی کنید.

  در صورتی که جان و مال شما به علت های مذهبی، سیاسی، اقتصادی و… در کشور مبدا در خطر باشد و سوئد با بررسی این موارد صحت درخواست شما را بسنجد، در این صورت به شما پناهندگی تعلق می گیرد. در غیر این صورت باید به کشور خود بازگردید. البته پروسه بررسی درخواست پناهندگی زمان زیادی برده و شما باید در طول این مدت زمان در کمپ های پناهندگان زندگی نمایید.

  مهاجرت شرایط خاص به سوئد

  از دیگر روش هایی که می توان به کشور سوئد سفر کرد، این است که متقاضیان دارای شرایط خاصی باشند.

  این شرایط خاص عبارت است از:

  • متقاضی از بیماری خاصی رنج می برد و نیاز به درمان تخصصی دارد
  • دارای مدارک پزشکی باشد که صحت حرف های وی را اثبات کند

  در صورتی که درخواست متقاضی صحت داشته باشد، می تواند حتی در کمتر از یک هفته ویزا درمانی خود را دریافت نماید.

  به طور کلی، مهاجرت به کشور های اروپایی مثل سوئد شرایط منحصر به فردی را داراست که این شرایط را متقاضیان می توانند مهیا سازند. این در صورتی است که افراد با مشاوران و وکلا مجربی مشورت کرده و آگاهی لازم را به دست آورند. ما به شما عزیزان هم پیشنهاد می کنیم که در پروسه مهاجرت به کشور سوئد از راهنمایی ها و اطلاعات جامعی که وکلا و مشاورین ما دارا هستند استفاده نمایید؛ چرا که این اطلاعات می تواند چندین قدم شما را به جلو اندازد و شما زود تر به اهداف خود دست پیدا کنید.

  وکلا و مشاورین ما دارای تجربه و سابقه بسیار بالایی در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا می باشند و این توانایی را دارند که در کمترین زمان ویزا مورد نظرتان را اخذ نمایند. جهت رزرو وقت مشاوره می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  سوالات متداول

  توضیحات سوال 1

  توضیحات سوال 2

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
  پیام بگذارید