ویزا روسیه

ویزا های روسیه شرایط متفاوتی را داراست که متقاضیان باید از آن آگاهی داشته باشند تا بتوانند سریع تر آن را دریافت نمایند. به طور کلی، ویزا، مجوزی است که به افراد خارجی  اجازه ورود به کشور دیگری را به می دهد. افراد خارجی که ویزا ندارند، نمی توانند به صورت قانونی به کشور های خارجی وارد شوند. سفر به روسیه بدون ویزا نیز برای متقاضیان خارجی امکان پذیر نمی باشد؛ مگر آنکه دولت روسیه، به شهروندان کشور های همسایه که دارای پاسپورت معتبر هستند، این اجازه را داده باشد که بدون ویزا و تنها با داشتن پاسپورت معتبر به این کشور سفر کنند.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  مهاجرت به کشور های پیشرفته و مدرن یکی از موضوعات مهمی است که مستقیما بر روی سرنوشت افراد تاثیر می گذارد. برای مهاجرت به کشور روسیه، راه های گوناگونی وجود دارد که متقاضیان می توانند با شرایطی که دارا هستند، یکی از آن روش ها را برای مهاجرت و اقامت در این کشور انتخاب نمایند. متقاضیان برای ورود به کشور روسیه، نیازمند اخذ ویزا هستند. ویزا روسیه انواع مختلفی دارد که با توجه به هدف مهاجرتی متقاضیان از سوی سفارت صادر می شود.

  مهاجرت به کشور روسیه نیازمند آگاهی از شرایط زندگی، کاری، قوانین و مقررات، فرهنگ و… می باشد. معمولا متقاضیان از این موارد آگاهی کامل را ندارند و با مشورت های تخصصی با وکلا و مشاوران مهاجرتی، پرونده مهاجرتی خود را به آنها می سپارند. لازم به ذکر است که بگوییم، انتخاب وکیل مهاجرت به روسیه که دارای تجربه بالا و سابقه درخشانی در این زمینه باشد، کار چندان آسانی نیست! چرا که سودجویان زیادی در این زمینه فعالیت می کنند.

  در همین راستا موسسه معتبر مهاجرتی مهر آفرین، با بیش از چندین سال تجربه در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت، جهت رفاه حال مشتریان، خدمات خود را هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری ارائه کرده است. شما عزیزان می توانید جهت مشاوره حضوری به شعبات ما در تهران و شیراز مراجعه نمایید. همچنین می توانید جهت مشاوره غیر حضوری با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاوران ما در ارتباط باشند. موسسه ما دارای بهترین و مجرب ترین وکلا می باشد که سابقه درخشانی را در این زمینه دارا هستند. علاوه بر این دارای دانش بالای حقوقی در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت می باشند.

  شرایط اخذ ویزای روسیه

  روسیه یکی از وسیع ترین کشور های جهان است که نزدیک به 17 میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد. متقاضیان مهاجرت به روسیه می توانند از طریق سرمایه گذاری، ازدواج، تحصیل، کار و… به این کشور مهاجرت نمایند و اقامت آن را اخذ کنند. البته متقاضیان پس از انتخاب روش مهاجرتی خود باید اقدام به اخذ ویزا نمایند. ویزا روسیه انواع مختلفی دارد که متقاضیان باید با توجه به هدف مهاجرتی شان ویزا مورد نظر را انتخاب نمایند. جهت آگاهی کامل از شرایط اخذ ویزا روسیه می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  انواع ویزا روسیه

  همان طور که گفتیم، ویزا مجوزی است که به متقاضیان اجازه می دهد در کشور روسیه تا زمان مقرر اقامت داشته باشند. هدف مهاجرتی متقاضیان تعیین می کند که آنها باید چه نوع ویزایی را دریافت نمایند. انواع ویزا روسیه عبارت است از:

  • ویزا توریستی یا Tourist Visa

  یکی از انواع ویزا روسیه، ویزا توریستی می باشد. این نوع ویزا مختص به افرادی است که قصد شان از سفر به کشور روسیه تفریح، گردشگری، دیدار خانواده و… می باشد. ویزا توریستی روسیه به متقاضیان اجازه 30 روز اقامت در این کشور را می دهد. همچنین متقاضیان اجازه یک تا 2 بار ورود و خروج به این کشور را دارا هستند.

  • ویزا تجاری یا Business Visa

  از دیگر ویزا های روسیه، ویزا تجاری است. این نوع ویزا مختص به متقاضیانی است که هدف شان از سفر به روسیه، تجارت است. ویزا تجاری روسیه به متقاضیان اجازه دو ورود یا چند ورود به روسیه را می دهد. لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری و تجارت را در این کشور دارند، باید به نرخ مصادره اموال در این کشور توجه نمایند. مدارک لازم جهت اخذ ویزا تجاری عبارت است از:

  1.     ارائه پاسپورت معتبر
  2.     ارائه عکس پاسپورتی
  3.     تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
  4.     ارائه اصل دعوت نامه صادره از اداره مهاجرت کشور روسیه
  5.     ارائه گواهی سلامت
  6.     ارائه آزمایش HIV
  • ویزا کاری یا Working Visa

  این نوع ویزا مختص به متقاضیانی است که دارای دعوت نامه کاری از کارفرمای روسیه ای می باشند و قصد کار در کشور روسیه را دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت کاری به روسیه با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  • ویزا خصوصی یا Private Visa

  از دیگر ویزا های روسیه، ویزای خصوصی است که مختص به متقاضیانی است که دارای دعوت نامه از دوست، فامیل و تبعه روسیه می باشند. این نوع ویزا تا 3 ماه معتبر است و اجازه اقامت در این کشور را به متقاضی می دهد. متقاضیان با اخذ این نوع ویزا اجازه یک تا 2 بار ورود و خروج به روسیه را دارند.

  • ویزا دانشجوی یا Student Visa

  این نوع ویزا مختص به دانشجویانی است که قصد تحصیل در روسیه را دارند. این نوع ویزا را تنها می توان با ارائه نامه پذیرش از دانشگاه های روسیه یا دعوت نامه تحصیلی اخذ نمود. ویزا دانشجویی روسیه اجازه 3 ماه اقامت در روسیه را به دانشجویان می دهد و قابل تمدید است.

  • ویزای ترانزیت یا Transit Visa

  این نوع ویزا مختص به متقاضیانی است که هدف شان سفر به روسیه نیست و می خواهند از طریق روسیه به کشور دیگری سفر کنند. این نوع ویزا می تواند به صورت تک ورودی یا چند ورودی باشد. لازم به ذکر است که بگوییم، اعتبار این نوع ویزا 10 روزه است. متقاضیان خارجی که قصد عبور از مسیر روسیه را از طریق حمل و نقل هوایی دارند، می توانند این نوع ویزا را دریافت نمایند. مدارک لازم جهت اخذ این نوع ویزا عبارت است از:

  • ارائه بلیط حمل و نقل
  • ارائه بیمه سلامت
  • ارائه ویزا ورودی ایالتی
  • ارائه 3 عکس
  • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا

  انواع ویزا روسیه

  ویزا تحصیلی روسیه

  یکی از محبوب ترین ویزا های روسیه نزد متقاضیان، ویزا تحصیلی می باشد. با توجه کیفیت آموزشی بالای روسیه و وجود دانشگاه های برتر در این کشور، متقاضیان زیادی قصد تحصیل در روسیه را دارند. متقاضیان برای تحصیل در این کشور در اولین قدم باید پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور را دریافت نمایند. پس از اخذ پذیرش تحصیلی می توانند اقدام به اخذ ویزا تحصیلی روسیه نمایند. تحصیل در تمامی مقاطع کشور روسیه امکان پذیر است. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی نزدیک به 4 سال، در مقطع کارشناسی ارشد نزدیک به 2 سال و مقطع دکترا نزدیک به 3 تا 5 سال به طول می انجامد.

  برای تحصیل در دانشگاه های روسیه، متقاضیان می توانند هم به زبان روسی و هم به انگلیسی تحصیل نمایند. البته بهتر است متقاضیان قبل از انجام هر اقدامی، ابتدا آگاهی لازم را از مهاجرت تحصیلی به روسیه به دست آورند. جهت مشاوره تخصصی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت نیز می توانید تماس بگیرید.

  ویزا کاری روسیه

  یکی دیگر از روش هایی که می توان با استفاده از آن به کشور روسیه مهاجرت، داشتن دعوت نامه کاری یا پیشنهاد شغلی است. متقاضیان می توانند با ارسال رزومه کاری خود به کارفرمایان روسیه ای، آنها را متقاعد کنند تا بتوانند دعوت نامه کاری خود را از وی دریافت نمایند. متقاضیان با دریافت دعوت نامه کاری از کارفرمای روسیه ای، می توانند نسبت به اخذ ویزا کاری اقدامات لازم را انجام دهند. با اخذ ویزا کاری، متقاضیان باید به روسیه مهاجرت کرده و مشغول به کار شوند. این نوع ویزا در ابتدا دارای 3 ماه اعتبار است و به متقاضی اجازه یک بار ورود به روسیه را می دهد.

  پس از اتمام اعتبار ویزا، متقاضیان می توانند نسبت به تمدید آن اقدامات لازم را انجام دهند. البته لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضی باید در کشور روسیه مشغول به کار باشد تا بتواند ویزا خود را تمدید نماید. به طور کلی، مهاجرت کاری به روسیه می تواند موجب اخذ اقامت دائم این کشور شود. این در صورتی است که متقاضی قرارداد خود را تا چند سال تمدید نماید و در این کشور مشغول به کار باشد.

  البته متقاضیان باید قبل از هر اقدامی، نرخ بیکاری و شرایط اقتصادی روسیه را مورد بررسی قرار دهند و در صورتی که شرایط مناسبی را برای کار و زندگی دارا بود به این کشور مهاجرت نمایند.

  ویزا درمانی روسیه

  یکی دیگر از ویزا های روسیه، ویزای درمانی است. این نوع ویزا مختص به افرادی است که قصد انجام کار های درمانی را در این کشور دارند. ویزای درمانی روسیه به متقاضیان اجازه می دهد که در این کشور از خدمات درمانی بهره مند شوند. البته متقاضیان باید برای اخذ این نوع ویزا، اثبات کنند که در کشور مبدا شان خدمات مورد نیاز برای درمان بیماری وی وجود ندارد و برای ادامه طول درمان نیاز دارد که به کشور روسیه مهاجرت نماید. با این شرایط متقاضی می تواند نسبت به اخذ ویزا درمانی روسیه اقدامات لازم را انجام دهد.

  ویزای درمانی روسیه همان ویزای خصوصی است که نزدیک به 3 ماه اعتبار دارد. همچنین به متقاضی اجازه یک تا دو بار ورود و خروج را می دهد. مدارک لازم جهت اخذ ویزا درمانی عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر با 6 ماه اعتبار
  • ارائه دعوت نامه بیمارستان که اداره مهاجرت روسیه آن را تایید کرده است
  • ارائه فرم درخواست ویزا
  • ارائه عکس پرسنلی
  • ارائه بیمه سلامت

  متقاضیانی که قصد اخذ ویزا درمانی این کشور را دارا هستند، می توانند اقدامات لازم را جهت اخذ ویزا درمانی روسیه انجام دهند.

  ویزا درمانی روسیه

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا روسیه

  مهم ترین مسئله در پروسیه مهاجرت به روسیه، ارائه مدارک لازم جهت اخذ ویزا می باشد. چنانچه متقاضیان آگاهی کاملی را از مدارک ارائه شده نداشته باشند، ممکن است با ریجکتی ویزای شان مواجه شوند. به همین خاطر بهتر است تمامی این مراحل توسط وکیل مهاجرت به روسیه انجام پذیرد. مدارک لازم جهت اخذ ویزا روسیه عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر با 6 ماه اعتبار
  • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
  • ارائه بیمه سلامت
  • ارائه عکس پاسپورتی
  • ارائه بلیط رفت و برگشت با درج تاریخ ورود و خروج
  • ارائه فرم تاییدیه گردشگری

  نکته حائز اهمیت اینجاست که متقاضیان باید با توجه به هدف مهاجرتی شان، ویزا دریافت کنند که ممکن است مدارک دیگری را نیز نیاز داشته باشد.

  دیگر ویزا های روسیه

  ویزا های دیگری نیز در کشور روسیه وجود دارد که متقاضیان می توانند با بررسی شرایط، آن را دریافت نمایند. این نوع ویزا ها عبارت است از:

  • ویزای سه ساله تجاری یا Business 3 year Visa

  این نوع ویزا مختص به شهروندان آمریکا می باشد که دارای پاسپورت آمریکایی هستند. این  دسته از افراد می توانند این نوع ویزا را با ارائه مدارک دریافت نمایند.

  • DIPLOMAT/Official Visa

  این نوع ویزا مختص به کارکنان رسمی دولت است که دیدار های رسمی با کشور روسیه دارند.

  • Homestay (RUSSIAN FAMILY MEMBER) Visa

  این نوع ویزا مختص به پدر و مادر فردی است که زیر 18 سال سن دارد و مختص به همسر فردی است که شهروند روسیه است.

  • Guest of The Embassy Visa

  این نوع ویزا مختص به افرادی است که به عنوان مهمان سفارت، قصد شان از سفر به روسیه، دید و بازدید این کشور است. البته این دسته از افراد باید دعوت نامه رسمی بازدید از روسیه را دارا باشند.

  • Tourist 3 Year Visa

  ویزای 3 ساله توریستی به افرادی که آن را اخذ می کنند اجازه می دهد که هر سال به مدت 6 ماه در کشور روسیه اقامت داشته باشند. اعتبار این نوع ویزا 3 سال است.

  • Missionary Visa

  این نوع ویزا مختص به افرادی است که قصد شان از سفر به روسیه انجام امور دینی که مربوط به دین مسیحیت می باشد، است. در حقیقت این افراد برای انجام کار های مذهبی که مرتبط با دین مسیحیت است، کمک های بشردوستانه، سازمان های خیریه و حوادث این نوع ویزا را دریافت می نمایند.

  مهاجرت به روسیه و اخذ ویزا این کشور، کار چندان ساده ای نیست. متقاضیان باید بدانند که مهاجرت تصمیم بزرگی است و مستقیما بر روی سرنوشت آنها تاثیر می گذارد. به همین خاطر نباید با این مسئله راحت برخورد نمایند. متخصصین و مشاوران زیادی در موسسه ما وجود دارند تا شما را در این مسیر راهنمایی کنند. شما با مشاوره گرفتن از فردی که تجربیات زیادی در این زمینه دارد و از اخبار روز مهاجرت آگاه است، می توانید راحت تر به اهداف مهاجرتی خود دست پیدا کند. علاوه بر این، از قوانین و مقررات کشور روسیه آگاهی لازم را دارد و در این مسیر  شما را به گونه ای راهنمایی می کند که با مشکلات مهاجرتی و اقامتی روبرو نخواهید شد.

  موسسه ما یکی از موسسات معتبری است که تجربه و تخصص زیادی را در زمینه مهاجرت داراست و می تواند کمک شایانی را به متقاضیان مهاجرت نماید. شما عزیزان جهت بهره مندی از مشاوره های تخصصی، می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  سوالات متداول

  بله متقاضیان برای روش های قانونی مهاجرت به روسیه باید ویزا منحصر به آن را دریافت نمایند.

  با توجه به نوع ویزا، بله می توان آن را تمدید کرد. ویزا های کاری و دانشجویی امکان تمدید مجدد را دارا هستند؛ اما ویزا های تجاری و توریستی امکان تمدید ندارند و شما باید بار از کشور خارج شوید و اقدام به اخذ ویزا نمایید.

  برای اخذ ویزا کاری باید یک دعوت نامه معتبر از کارفرمای روسیه ای دارا باشید.

  پاسپورت شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد تا بتوانید نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایید.

  ویزا های مختلف روسیه، تعداد تردد معینی دارند. بدین معنی که شما پس از دریافت ویزا ممکن است تردد یک بار ورود، دوبار ورود یا چند بار ورود را دریافت نمایید. این تردد بدین معنی است که شمت در طی مدت اعتبار ویزا تان می توانید تنها به میزان معین شده در ویزا به روسیه ورود داشته باشید.

  برای اخذ ویزا توریستی بهتر است که متقاضیان هتل خود را رزرو نمایند. برای اخذ ویزا تجاری، کاری و تصحیلی نیازی به رزرو هتل نمی باشد.

  بله. متقاضیان می توانند با توجه به تاریخ رفت و برگشت بلیط شان، ویزا روسیه را اخذ نمایند. این ویزا تنها در مدت زمان تاریخ رفت و برگشت مسافر اعتبار دارد.

  4/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  پیام بگذارید