اقامت از طریق خرید ملک در روسیه

کشور روسیه یکی پهناور ترین کشور های جهان است. شهر های توسعه یافته و بزرگ این کشور سن پترزبورگ و مسکو می باشند. این دو شهر برای سرمایه گذاری و خرید ملک بسیار مناسب هستند؛ چرا که از سایر شهر های روسیه بزرگ تر و پیشرفته تر هستند و سرمایه گذاران بسیار زیادی را جذب می کنند. خرید ملک در روسیه قوانین و مقررات منحصر به خود را دارا می باشد که ما در این مقاله به صورت کامل آن را بررسی می نماییم.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  همانطور که می دانید، یکی از روش های مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور می باشد. کشور روسیه روش های گوناگونی را برای سرمایه گذاری، متقاضیان خارجی ارائه کرده است که یکی از آنها خرید خانه و آپارتمان در این کشور است. خرید ملک در روسیه در سال های 2019 و 2020 یکی از امن ترین روش های سرمایه گذاری در این کشور واقع شده است. این روش برای سرمایه گذاران از این جهت حائز اهمیت است که می توانند سرمایه شان را استرداد نمایند.

  موسسه مهر آفرین، یکی از معتبر ترین موسسات مهاجرتی است که دارای 2 شعبه در تهران و شیراز می باشد. موسسه ما دارای بهترین و مجرب ترین وکلا مهاجرتی است که مفتخر هستند مشاوره های تخصصی در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت را ارائه دهند. شما عزیزان جهت مشاوره های تخصصی می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  خرید ملک در روسیه

  قوانین و مقررات در کشور روسیه برای خرید ملک این اجازه را به سرمایه گذاران خارجی می دهد که بتوانند ملکی را در این کشور خریداری نمایند. البته برخی محدودیت ها نیز بر سر راه سرمایه گذاران وجود دارد که اجازه خرید ملک در روسیه را نمی دهد. یکی از این قوانین محدود کننده بدین شرح است که تنها افرادی اجازه خرید ملک در روسیه را دارند که اجازه اقامت در این کشور را دارا باشند. البته قوانینی نیز برای خرید زمین های کشاورزی وجود دارد که برای سرمایه گذاران خارجی وضع شده است.

  سرمایه گذاران توجه داشته باشند که برای مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک باید آگاهی لازم را از قوانین و مقررات آن کسب نمایند تا ریسک از دست دادن سرمایه شان به حداقل رسد.

  شرایط خرید خانه در روسیه

  یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان برای خرید خانه در روسیه باید بدانند این است که شرایط و سرمایه لازم برای اخذ ویزا سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور به چه صورتی است. رایج ترین روش ها برای اخذ ویزا سرمایه گذاری عبارت است از:

  • سرمایه گذاری نزدیک به 15 میلیون روبل در پروژه های تجاری در کشور روسیه
  • خرید ملک در روسیه به ارزش 15 میلیون روبل
  • سرمایه گذاری نزدیک به 7.5 میلیون روبل در صندوق ملی مالی روسیه (توجه داشته باشید که این سرمایه گذاری به صورت قرض الحسنه می باشد و قابل استرداد نیست)
  • راه اندازی کسب و کار در روسیه که حداقل تولید آن 10 میلیون روبل در سال است.

  شرایط خرید خانه در روسیه

  مزایای خرید ملک در روسیه

  معمولا خرید ملک در کشور روسیه مزایای زیادی برای متقاضیان دارد که عبارت است از:

  • پرداخت مالیات کمتر در این کشور
  • قیمت پایین املاک و مقرون به صرفه بودن خرید ملک در این کشور
  • هزینه های ارزان برای زندگی در روسیه
  • بالا بودن امنیت خرید ملک در این کشور

  اقامت روسیه از طریق خرید ملک

  متقاضیان مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک توجه داشته باشند که این روش منجر به اخذ اقامت این کشور نمی شود. متقاضیان چه ملک ارزان قیمت در روسیه خریداری کنند چه ملک گران قیمت، نمی توانند به واسطه آن اقامت این کشور را اخذ نمایند. البته لازم به ذکر است که بگوییم، خرید ملک می تواند تاثیرات مثبتی را در اخذ اقامت داشته باشد. جهت دریافت اقامت دائم روسیه، متقاضیان باید از روش های دیگری مثل تحصیل یا کار اقدام به مهاجرت به روسیه نمایند.
  متقاضیانی که قصد خرید ملک در روسیه را دارند باید دو شرط زیر را دارا باشند:

  • داشتن رضایت نامه از همسر (در صورت متاهل بودن)
  • داشتن ترجمه به زبان روسی (این ترجمه باید محضری باشد)

  خرید ملک در روسیه همانطور که گفتیم، می تواند روند اخذ اقامت را تسهیل بخشد؛ اما نمی تواند منجر به اخذ آن گردد. توجه داشته باشید که متقاضیان برای سرمایه گذاری در روسیه باید اطلاعات جامعی را از نرخ مصادره اموال به دست آورند. این نرخ در تمامی کشور های جهان وجود دارد و نشان دهنده این است که چه میزان سرمایه شما برگشت پذیر خواهد بود. نرخ مصادره اموال معمولا بازه ای بین 0 تا 7 می باشد. هرچه این عدد بزرگ تر باشد، خطر مصادره اموال توسط دولت آن کشور بیشتر است.

  یکی دیگر از مواردی که متقاضیان باید به آن توجه داشته باشند، شاخص کنترل فساد می باشد. این شاخص در کشور روسیه عدد مناسبی بوده و این کشور را به کشوری امن برای سرمایه گذاری مبدل ساخته است.

  مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک

  معمولا متقاضیان مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک باید شاخص های دیگری مثل نرخ تورم، نرخ سود، نرخ بیکاری و… را نیز مد نظر قرار دهند. نرخ تورم در تمامی کشور ها بر روی نحوه زندگی افراد، هزینه های  خرید و فروش ملک، هزینه های زندگی و… تاثیر مستقیم می گذارد. به همین خاطر باید قبل از هر اقدامی نرخ تورم را در کشور روسیه به طور کامل بررسی نمایید. علاوه بر این، باید نرخ تولید ناخالص داخلی روسیه را نیز در نظر بگیرید. این شاخص اقتصادی بیان می دارد که در یک بازه زمانی یک ساله ناخالص داخلی روسیه روند صعودی داشته و یا نزولی داشته است.

  میانگین رشد اقتصادی برای کشور هایی که اقتصاد سالم و مناسبی دارند در یک بازه یک ساله نزدیک به 2 تا 3 درصد می باشد. هر چه این درصد، عدد بالاتری باشد، کشور مورد نظر اقتصاد قوی تری خواهد داشت و هرچه این عدد کمتر باشد، کشور مد نظر شاهد ورشکستگی اقتصادی خواهد بود.

  معمولا خرید ملک در روسیه، محدودیتی برای متقاضیان ندارد. طبق قانون این کشور، متقاضیان می توانند با هر تابعیتی که دارند، در روسیه ملک مورد نظرشان را خریداری نمایند. خرید خانه در روسیه بدون وجود واسطه صورت می پذیرد و سند 6 دانگ خانه به اسم متقاضی صادر می گردد.

  متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در روسیه را دارند و می خواهند از این طریق اقامت دائم این کشور را دریافت کنند، باید با وکیل مهاجرتی مشورت نمایند و روش دیگری از سرمایه گذاری را برای اخذ اقامت انتخاب نمایند. موسسه ما دارای مشاوران و وکلا مجربی می باشد که سابقه و تجربه درخشانی را در این زمینه دارا هستند، شما عزیزان می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با رزرو وقت مشاوره با وکلا ما گفتگو نمایید.

  مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک

  مدارک مورد نیاز جهت خرید قانونی ملک در روسیه

  متقاضیان برای خرید آپارتمان در روسیه، از مدارک مورد نیازی که باید ارائه دهند، آگاهی داشته باشند. مدارک مورد نیاز جهت خرید قانونی ملک در روسیه عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه اسناد رسمی ملک
  • معرفی حساب بانکی معتبر در کشور روسیه
  • ارائه توافق نامه اولیه بین خریدار و فروشنده
  • واریز مبلغ نقدی خرید ملک به صندوق امانات بانک

  متقاضیان باید بدانند که مراحل نقل و انتقال سند کمی پیچیده است و باید با وجود فردی که تجربه کافی در این زمینه را دارد، خرید ملک را به صورت کامل انجام دهند.

  وکیل امور ملک برای خرید خانه در روسیه

  توجه داشته باشید که متقاضیان مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک در این کشور، از تمامی قوانین و مقررات آگاهی ندارند. علاوه بر این، متقاضیان تجربه لازم و اطلاعات کافی را در رابطه با نقل و انتقال سند و چگونگی پرداخت پول را نیز ندارند. تمامی این موارد و مسلط نبودن به زبان روسی، می تواند مشکلات زیادی را پیش روی خریدار قرار دهد. وی اگر به خوبی نتواند با مشاورین املاک در روسیه ارتباط بر قرار کند، ممکن است با مشکلات زیادی روبرو شود.

  به همین خاطر، وجود مشاور یا وکیل مهاجرت به روسیه، می تواند کمک بسزایی را به متقاضیان نماید. وجود فردی که تخصص و تجربه کافی را در این زمینه داراست، می تواند کمک شایانی را به خرید ملک در روسیه نماید. علاوه بر این، شما می توانید بدون به وجود آمدن مشکل و نگرانی، ملک مورد نظرتان را خریداری نمایید.

  سوالات متداول

  وام خرید ملک در روسیه، تنها به افرادی که ساکن روسیه هستند تعلق می یگرد و سرمایه گذاران خارجی نمی توانند این نوع وام ها را دریافت نمیاند.

  اجاره خانه در مرکز شهر 410 یورو و در خارج از مرکز شهر 280 یورو می باشد. البته این هزنیه به تعداد اتاق خواب نیز بستگی دارد.

  سرمایه گذاران خارجی، اجازه خرید خانه های نزدیک مرز و زمین های کشاورزی را در روسیه ندارند.

  خیر. خرید خانه در این کشور منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت نمی شود.

  خیر. متقاضیانی که اقامت این کشور را دارا نیستند، نمی توانند خانه و آپارتمان در این کشور خریداری نمایند.

  شهر های مسکو و سن پترزبورگ از جمله شهر های گران در روسیه به حساب می آیند.

  طبق شاخص ها و استاندارد های اقتصادی این کشور، بهتر است روش دیگری را برای سرمایه گذاری در روسیه انتخاب نمایید.

  هزینه های دفتر خانه و ثبت نام در کشور روسیه برعهده خریدار ملک می باشد.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  نمایش دیدگاه ها (4)