شرایط مهاجرت به فرانسه

فرانسه، کشوری است که در اروپای غربی واقع شده و به عنوان یکی از قدرت های سیاسی، اقتصادی و صنعتی دنیا محسوب می شود. این کشور دانشگاه های معتبری را در خود جای داده است که نظر دانشجویان زیادی را به خود جلب کرده است. همچنین نرخ بیکاری پایین فرانسه، موجب شده متقاضیان زیادی برای اخذ ویزا کاری به این کشور مهاجرت کنند. راه های مهاجرت و اخذ اقامت فرانسه، شرایط خاص خود را دارد. متقاضیان مهاجرت به این کشور قبل از هر اقدامی باید شرایط مهاجرت به فرانسه را بدانند.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  موسسه مهرآفرین در این مقاله، به بررسی شرایط مهاجرت و اقامت فرانسه می پردازد. متقاضیان می توانند با مطالعه این مقاله پاسخ تمامی سوالات خود را در رابطه با شرایط مهاجرت به فرانسه، شرایط اخذ اقامت فرانسه، شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه و… را دریافت نمایند. همچنین می توانند برای مشاوره تخصصی با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

  شرایط اقامت و مهاجرت به فرانسه

  همان طور که در مقاله راه های مهاجرت و اقامت در فرانسه گفتیم، به طور کلی، از 6 روش می توان به کشور فرانسه مهاجرت کرد. هر کدام از این راه ها شرایط خاص خود را دارا هستند که عبارت است از:

  1. شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق کار
  2. شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل
  3. شرایط اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری
  4. شرایط اقامت در فرانسه از طریق ازدواج
  5. شرایط مهاجرت و اقامت در فرانسه از طریق تولد
  6. شرایط مهاجرت و اقامت در فرانسه از طریق پناهندگی

  به طور کلی، متقاضیان می توانند با اخذ ویزا کوتاه مدت و بلند مدت با یکی از روش های ذکر شده به فرانسه مهاجرت نمایند و با رعایت شرایط می توانند اقامت و تابعیت این کشور را اخذ نمایند.

  شرایط اقامت و مهاجرت به فرانسه

  شرایط مهاجرت و اقامت در فرانسه از طریق کار

  یکی از روش های مهاجرت به فرانسه از طریق کار است. مهاجرت از طریق این روش کمی دشوار می باشد؛ چرا که متقاضیان باید شرایط زیر را دارا باشند:

  1. ارائه دعوت نامه از کارفرمای فرانسوی
  2. سن مناسب و بالای 18 سال
  3. سابقه شغلی مطلوب
  4. اثبات تمکن مالی
  5. ارائه اسنادی که نشان دهد شرایط استخدام توسط دولت فرانسه تایید شده است
  6. اسنادی که نشان می دهد تست بازار کار توسط کارفرما انجام شده است

  کارفرمای فرانسوی جهت ارسال دعوت نامه کاری باید در ابتدا تست بازار را انجام دهد. برای آگاهی از چگونگی تست بازار می توانید مقاله مهاجرت و اقامت در فرانسه را مطالعه نمایید.

  شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

  یکی از روش های مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت این کشور از طریق تحصیل است. متقاضیان با دارا بودن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور می توانند اقدام به اخذ ویزا تحصیلی نمایند. اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های فرانسه شرایط خاص خود را داراست که عبارت است از:

  • ارائه رزومه تحصیلی قوی
  • ارائه مدرک زبان
  • اثبات تمکن مالی

  متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه باید مدارک خود را به دانشگاه های مورد نظر ارسال نمایند و در صورت تایید مدارک دانشجو توسط دانشگاه، نامه پذیرش تحصیلی برای وی ارسال می گردد. دانشجو می تواند پس از اخذ پذیرش به سفارت مراجعه کرده و ویزا تحصیلی دریافت نماید.

  متقاضیانی که از دانشگاه های فرانسه فارغ التحصیل شده اند، می توانند پس از تحصیل به مدت 1 سال در این کشور اقامت بدون تمدید داشته باشند. همچنین می توانند با پیدا کردن شغل مناسبی، اقامت این کشور را اخذ نمایند.

  شرایط اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

  یکی از راحت ترین و پر هزینه ترین روش های مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری است. متقاضیان می توانند با کارآفرینی، ثبت شرکت، خرید ملک و… در فرانسه سرمایه گذاری نمایند. یکی از روش های سرمایه گذاری در فرانسه، روش تمکن مالی یا خود حمایتی است. شرایط استفاده از روش خود حمایتی عبارت است از:

  • دارا بودن 40 هزار یورو سرمایه اولیه
  • علاوه بر سرمایه اولیه، 20 هزار یورو برای همسر
  • به ازای هر فرزند هم 10 هزار یورو

  متقاضیان در این روش می توانند اموال خود را در حساب هایشان در ایران نیز نگهداری کنند.

  شرایط اقامت در فرانسه از طریق ازدواج

  از دیگر روش های مهاجرت به فرانسه، ازدواج با یکی از شهروندان این کشور است. متقاضیان می توانند با سفر به کشور فرانسه با یکی از شهروندان این کشور ازدواج نمایند. البته به علت سو استفاده های برخی از متقاضیان از این روش، قوانین و شرایطی برای ازدواج با شهروندان فرانسوی وضع شده است.

  • افراد باید اثبات نمایند که ازدواج شان صوری نیست
  • هنگام اخذ تابعیت، متقاضی نباید از همسرش جدا شده باشد
  • متقاضی، مهارت خوبی در زبان فرانسوی پیدا کرده باشد
  • همسر متقاضی تابعیت فرانسه را دارا باشد و آن را حفظ کند

  شرایط اقامت در فرانسه از طریق ازدواج

  شرایط مهاجرت و اقامت در فرانسه از طریق تولد

  یکی از راه های مهاجرت به فرانسه و اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند است. به طور کلی، سیستم تولد در تمامی کشور ها به دو دسته سیستم خاک و سیستم خون تقسیم می شود. فرانسه کشوری است که از سیستم خون تبعیت می کند. شرایط این سیستم عبارت است از:

  • یکی از والدین کودک تابعیت فرانسه را دارا باشد
  • کودک تازه متولد شده پدر و مادری نداشته باشد
  • کودکی که سنش به 18 سالگی رسیده است و از 11 سالگی در فرانسه زندگی کرده است
  • کودکی که سن 13 تا 16 ساله را دارد در صورتی تابعیت اخذ می کند که از 8 سالگی مقیم فرانسه بوده باشد

  شرایط مهاجرت و اقامت در فرانسه از طریق پناهندگی

  یکی از روش های خطرناک مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی است. در این روش متقاضی در کشور مبدا مورد اذیت و آزار نظامی، سیاسی، نژادی و فرهنگی قرار گرفته و جان و مالش در خطر افتاده است. در این شرایط طبق قواعد کنوانسیون 1951 پناهندگی سازمان ملل، متقاضی می تواند درخواست پناهندگی در کشور دیگری را کند. قوانین  پناهندگی در فرانسه امروزه بسیار سختگیرانه تر از قبل شده است. همچنین افزایش درخواست پناهندگی موجب شده است پاسخ اکثر درخواست ها منفی باشد.

  لازم به ذکر است که بگوییم، شرکت مهاجرتی مهرآفرین هیچ گونه خدماتی را در باب پناهندگی ارائه نمی دهد؛ چرا که این روش بسیار خطرناک است و می تواند جان و مال متقاضی را به خطر بیندازد. متقاضیان می توانند برای مهاجرت و اخذ اقامت فرانسه، راه دیگری را انتخاب کنند. همچنین می توانند شرایط خود را با شرایط مهاجرت به فرانسه از راه های گوناگون تطبیق دهند. موسسه معتبر ما، دارای مجوز رسمی و قانونی مهاجرتی می باشد. علاوه بر آن تیمی حرفه ای و مجربی از وکلا و کارشناسان خبره را گردآوری کرده است تا بتواند خدمات خود را با اطمینان ارائه دهد. مجموعه ما یکی از معدود موسسات مهاجرتی است که هزینه های مقرون به صرفه و مناسبی را جهت مهاجرت و اخذ اقامت دریافت می کند.

  مهاجرت به فرانسه

  سوالات متداول

  راه های قانونی مهاجرت به فرانسه به 6 دسته کلی تقسیم می شوند که عبارت است از: مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق تولد، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق سرمیاه گذاری، مهاجرت از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی

  متقاضیانی که قصد مهاجرت به فرانسه را دارند، در ابتدا باید اطلاعات لازم را از روش های مهاجرتی، شرایط مهاجرت و قوانین مهاجرت به این کشور به دست آورده و با مشاوره های تخصصی با وکلا ما بهترین روش را برای مهاجرت انتخاب نمایند.

  معمولا دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای فرانسوی و مهاجرت تحصیلی به این کشور از کم هزینه ترین روش های مهاجرتی به ای کشور می باشد.

  هزینه های مهاجرت به فرانسه با توجه به روش انتخابی متقاضیان و پارامتر های مختلف آن مقادیر متفاوتی می باشد. به همین خاطر بهتر است برای برآورد هزینه دقیق مهاجرت با کارشناسان ما در مهرآفرین تماس بگیرید.

  مهم ترین شرایط در اخذ ویزا خودحمایتی فرانسه، داشتن تمکن مالی مناسب و درآمد حداقل 2000 یورو در کشور مبدا می باشد. شما باید به ازای خود مبلغ 40 هزار یورو و به ازای همسرتان مبلغ 18 هزار یورو و به ازای هر فرزندتان مبلغ 10 هزار یورو تمکن مالی داشته باشید.

  برای پزشکان و پرستاران در حال حاضر ویزای خاصی وجود ندارد و این دسته از افراد باید با دریافت پیشنهاد کاری به فرانسه مهاجرت نمایند.

  پس از گذشت 5 سال کار و زندگی در این کشور

  بله. متقاضیان می توانند از طریق تحصیل در دوره های زبان به فرانسه مهاجرت کرده و پس از اتمام این دوره در رشته های مورد نظرشان تحصیل کنند.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 2نفر)
  پیام بگذارید