اقامت و مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

یکی از رایج ترین روش های مهاجرت به فرانسه، از طریق سرمایه گذاری است. فرانسه یکی از کشور هایی است که از لحاظ اقتصادی در شرایط خوب و رو به رشدی قرار داد و همین امر موجب شده نظر سرمایه گذاران خارجی را به خود جلب کند. کشور فرانسه از نظر سرمایه گذاری رتبه 5 جذاب ترین کشور های جهان را به خود اختصاص داده است. متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در کشور های خارجی را دارند، می توانند کشور فرانسه را در اولویت های سرمایه گذاری قرار دهند. همچنین متقاضیان می توانند اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری را اخذ نمایند.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  موسسه معتبر مهر آفرین، در این مقاله جامع و کامل، مهاجرت و اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار داده است. همچنین شما با مطالعه این مقاله می توانید پاسخ تمامی سوالات خود را در زمینه چگونگی سرمایه گذاری در فرانسه، اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری، روش های سرمایه گذاری در فرانسه و… دریافت نمایید. چنانچه پس از مطالعه این مقاله سوالات دیگری ذهن تان را مشغول کرد، می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و سوال خود را با متخصصین ما در موسسه در میان گذارید.

  مقالات پیشنهادی:

  مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  وکیل مهاجرت به فرانسه

  تحصیل پزشکی در فرانسه

  تحصیل در فرانسه

  مهاجرت به فرانسه

  مهاجرت کاری به فرانسه

  موسسه مهر آفرین، یکی از معدود موسسات معتبر در زمینه مهاجرت و اقامت فرانسه است که بیش از چندین سال سابقه در این زمینه را داراست. متقاضیان برای آگاهی از نحوه اخذ اقامت و مشاوره تخصصی می توانند با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند.

  سرمایه گذاری در فرانسه

  متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در فرانسه را دارند، باید قبل از سرمایه گذاری شرایط اقتصادی کشور فرانسه و قوانین سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار دهند. به طور کلی، فرانسه استاندارد های مطلوبی را برای سرمایه گذاری دارد و سرمایه گذاران خارجی بدون نگرانی می توانند وارد بازار تجاری این کشور شوند. تولید ناخالص داخلی در فرانسه نزدیک به 2762بیلیون دلار آمریکا می باشد، تعداد استارت آپ ها در این کشور نزدیک به 691000 شرکت است. همین موارد موجب شده است که فرانسه به اقتصاد برتر در جهان تبدیل شود.

  مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

  در مقاله اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری باید بگوییم، فرانسه از گذشته تا به امروز، کشور مهاجر پذیری نبوده است و تنها به متقاضیانی که از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت، کارآفرینی و… به این کشور می آمدند، اقامت و تابعیت اعطا می کرد. البته متقاضیان می توانند از طریق خرید ملک نیز اقامت فرانسه را اخذ نمایند. سرمایه گذاری برای متقاضیان خارجی در فرانسه هیچ محدودیتی ندارد. البته متقاضیانی که قصد ثبت شرکت در فرانسه را دارند، باید در ابتدای راه ویزای 1 ساله فرانسه را اخذ نمایند. این نوع ویزا تا 5 قابل تمدید بوده و پس از آن متقاضی می تواند، اقامت دائم این کشور را درخواست دهد.

  به طور کلی، متقاضیانی که قصد اخذ اقامت دائم فرانسه را دارند، باید به مدت 5 سال در این کشور زندگی نمایند. در غیر این صورت نمی توانند اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. البته اخذ اقامت دائم شرایط خاص خود را دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در فرانسه

  یکی از روش های سرمایه گذاری در فرانسه از طریق ثبت شرکت است. متقاضیان ایرانی که در کشور ایران دارای شرکت هستند، می توانند شرکت خود را در فرانسه نیز به ثبت برسانند. لازم به ذکر است که فرد پس از ثبت شرکت باید در آن مشغول به کار شود و خود را یکی از کارمندان شرکت معرفی نماید. حقوقی که متقاضی از این شرکت اخذ می کند باید بیش از 2 هزار یورو باشد. توجه داشته باشید که در پروسه ثبت شرکت، متقاضی باید اثبات نماید که نقش مهم و اساسی در آن شرکت داشته است.

  لازمه ثبت شرکت در کشور فرانسه افتتاح حساب و ارائه یک طرح تجاری در این کشور می باشد. هزینه های ثبت شرکت در فرانسه عدد ثابتی ندارد و هزینه های آن به نوع و نیاز شرکت بستگی دارد. متقاضیان پس از ثبت شرکت و طی کردن مراحل قانونی آن می توانند اقامت یک ساله در فرانسه را اخذ نمایند. این اقامت تا زمانی تمدید می شود که کسب و کار متقاضی در فرانسه پابرجا باشد. همچنین پس از گذشت 5 سال متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم فرانسه را به سفارت بدهد.

  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در فرانسه

  یکی دیگر از روش های مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری، خرید ملک است. متقاضیانی که قصد خرید ملک در فرانسه را دارند، باید بدانند که آنها باید به ازای هر فرد خانواده شان 17 تا 34 متر مربع خانه را خریداری کنند. یعنی یک خانواده 4 نفره باید خانه ای به مساحت 136 متر مربع خریداری نماید. هزینه خرید ملک در فرانسه، به نوع ایالت، مناطق و… بستگی دارد. خرید آپارتمان در این کشور، یکی از روش های اخذ اقامت موقت فرانسه نیز می باشد. لازم به ذکر است که بدانید، خرید ملک در فرانسه موجب اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور نخواهد شد.

  متقاضیان توجه داشته باشند که پس از خرید آپارتمان در فرانسه باید مالیات ملک شان را به دولت این کشور پرداخت نمایند.

  سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در فرانسه

  در مقاله اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری باید بگوییم، متقاضیان می توانند از طریق کارآفرینی در کشور فرانسه، اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. برای ایجاد شغل در فرانسه شما نیازی به ارائه دعوت نامه کاری ندارید و می توانید خود تان برای خود کارآفرینی کنید. شما با ایجاد یک شغل در فرانسه و سرمایه گذاری بر روی آن می توانید اقامت دائم را اخذ نمایید. البته لازم به ذکر است که برای ایجاد شغل در فرانسه شما ابتدا باید به سفارت فرانسه در کشور خود بروید و طرح تجاری تان را به آنها ارائه دهید. همچنین باید اثبات کنید که از توانایی مالی مناسبی برخوردار هستید.

  متقاضی پس از ورود به فرانسه جهت کارآفرینی، ویزا موقت 1 ساله خود را دریافت می کند. این نوع ویزا تا 5 سال قابل تمدید است و پس از گذشت 5 سال می توان آن را به اقامت دائم تبدیل نماید. متقاضیانی که قصد دارند از طریق کارآفرینی به فرانسه مهاجرت کنند، باید قبل از هر اقدامی با وکیل مهاجرت به فرانسه مشورت نمایند. وکلا مهاجرتی، با تمامی قوانین کشور مبدا و مقصد آشنایی دارند و می توانند در امر مهاجرت کمک بسزایی به شما کنند. لازم به ذکر است که وکیل مهاجرتی، وظیفه انجام تمامی امور حقیقی و حقوقی شما را بر عهده دارد و می تواند منجر به سرعت بخشیدن در انجام کار ها و اخذ اقامت شود.

  موسسه مهر آفرین در این راستا، بهترین و مجرب ترین وکلا مهاجرتی را گردآوری کرده تا بتواند جهت رفاه حال مشتریان و کسب رضایت آنها بهترین وکیل را در اختیار شان گذارد. شما عزیزان برای آگاهی از چگونگی تشکیل پرونده مهاجرتی و اخذ اقامت و ویزا می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی در فرانسه

  متقاضیان اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری، می توانند از طریق تمکن مالی نیز به فرانسه مهاجرت نمایند. تمکن مالی یا خود حمایتی روشی است که به دولت فرانسه اثبات می کند که متقاضی نیازی به کار کردن ندارد. متقاضی در ابتدا باید اثبات کند که توانایی مالی برای حمایت از خود و خانواده اش را دارد. پس از آن باید تمامی مدارک سرمایه ای و تمامی اموال منقول و غیر منقول را به افسر مهاجرت ارائه دهد.

  توجه داشته باشید که متقاضیان در این نوع مهاجرت نیازی ندارند اموال شان را تحویل دهند و می توانند در حساب خود آن را نگهداری کنند. متقاضی پس از ورود به فرانسه می تواند اقامت موقت این کشور را دریافت نماید و تا 5 سال آن را تمدید کند. پس از گذشت 5 سال می تواند اقامت دائم کشور فرانسه را درخواست دهد. شرایطی که متقاضی باید جهت تمکن مالی در فرانسه دارا باشد عبارت است از:

  • اگر متقاضی دارای همسر باشد باید به ازای همسر خود 18 هزار یورو در حسابش داشته باشد.
  • همچنین متقاضی به ازای هر فرزندی که داراست باید 10 هزار یورو در حساب خود داشته باشد.
  • جدای از این هزینه ها متقاضی باید 40 هزار یورو را به مدت 6 ماه در حساب خود نگهداری کند.

  مزایا و معایب سرمایه گذاری در فرانسه

  سرمایه گذاری در کشور های خارجی و پیشرفته مزایا و معایبی دارد که در این بخش به بررسی آن می پردازیم.

  مزایای سرمایه گذاری در فرانسه عبارت است از:

  • نیازی به ارائه مدرک زبان با نمره بالا نیست
  • نرخ بیکاری پایین در فرانسه می تواند یکی از عوامل افزایش سود شما محسوب شود
  • متقاضیان می توانند به صورت فردی و یا جمعی سرمایه گذاری شان را در فرانسه انجام دهند

  از معایب سرمایه گذاری در فرانسه می توان به اختلاف طبقاتی میان شهروندان این کشور و مهاجرین بین المللی اشاره کرد. از دیگر معایب سرمایه گذاری در این کشور این است که شهر پاریس در فرانسه، سالانه پیشرفت های زیادی می کند؛ اما زندگی در این شهر بسیار گران است. همچنین متقاضیان باید به زبان فرانسوی تسلط کامل داشته باشند.

  به طور کلی، برای مهاجرت و اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری، متقاضیان باید اطلاعات کاملی را به دست آورند؛ چرا که با قوانین و مقررات آن آشنایی ندارند و ممکن است ندانسته با انجام دادن کار کوچکی دچار مشکل شوند. به همین علت، وجود یک وکیل مهاجرت مجرب برای هر متقاضی ضرورت دارد. موسسه مهر آفرین، از معدود موسساتی است که دارای 2 شعبه، یکی در تهران و یکی در شیراز می باشد. متقاضیان می توانند هم به صورت حضوری و هم به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشند. همچنین متقاضیان می توانند برای مهاجرت به کشور های آمریکا، کانادا، آلمان، ترکیه و… پرونده مهاجرتی خود را به وکلا مجرب و متخصص ما بسپارند.

  سوالات متداول

  می توان گفت که بهترین راه سرماهی گذاری در فرانسه ارائه طرح تجاری برای ثبت شرکت می باشد. البته روش خودحمایتی نیز از دیگر روش های مناسب برای سرمایه گذاری در فرانسه است که نیاز به سرمایه اولیه زیادی دارد.

  حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری در فرانسه 300.000 یورو می باشد که می توانید با یان میزان سرمایه به تاسیس استارت آپ و سرمتایه گذاری در بیزینس اقدام نمایید.

  خیر. متقاضیان باید روش دیگری را برای سرمایه گدذاری و اخذ اقامت در فرانسه انتخاب نمایند.

  نزدیک به 30 درصد سهام شرکت فرانسوی باید متعلق به سرمایه گذار خارجی باشد.

  هزینه ویزای سرمایه گذاری برای متقاضی اصلی نزدیک به 600 یورو می باشد.

  معمولا به صورت مستقیم نمی توان از طریق سرمایه گذاری تابعیت کسب کرد؛ اما متقاضیان می توانند با چند سال زندگی در این کشور تابعیت اخذ نمایند.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.