شرایط مهاجرت و اقامت در چین

چین، یکی از پهناورترین کشور ها در جهان است که بیش از 1.5 میلیارد جمعیت دارد. این کشور یکی از کشور های مدرن و پیشرفته می باشد که با جمعیت زیادی که در خود جای داده فرصت های شغلی بسیاری را برای مردم فراهم آورده است. مهاجرت به چین و اخذ اقامت این کشور، روش های گوناگونی دارد که هر کدام از روش ها شرایط خاص خود را دارا هستند. شما عزیزان می توانید با مطالعه شرایط مهاجرت به چین، به کمک وکیل مهاجرتی خود بهترین روش مهاجرت را انتخاب نمایید.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  نرخ بیکاری در کشور چین نزدیک به 5 درصد است و این عدد نشان دهنده وجود فرصت های زیاد شغلی در این کشور می باشد. همین امر نیز موجب افزایش تعداد متقاضیان مهاجرت به این کشور شده است. علاوه بر این وجود دانشگاه های برتر در این کشور نظر بسیاری از دانشجویان را در سراسر جهان به خود جلب نموده است. دانشگاه هایی که رتبه های جهانی خوبی را دارند و مدرک دریافت شده از آنها مورد تایید تمامی کشور های جهان می باشد.

  ما در این مقاله به صورت جامع به بررسی شرایط مهاجرت به چین، هزینه مهاجرت به چین، راه های مهاجرت به این کشور، راحت ترین شرایط مهاجرت به چین و… پرداخته ایم. چنانچه با مطالعه این مقاله سوالات دیگری ذهن تان را به خود مشغول کرد، می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در موسسه مهر آفرین در ارتباط باشید. همچنین می توانید سوال خود را در قسمت دیدگاه ها برای مشاوران ما به اشتراک بگذارید تا آنها در اسرع وقت پاسخ شما را بدهند. موسسه مهر آفرین، یکی از معدود موسسات معتبر است که به صورت کاملا قانونی و رسمی فعالیت می کند.

  موسسه ما دارای بهترین و مجرب ترین وکلا و مشاورین در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت می باشد. علاوه بر این سابقه درخشان ما در زمنیه مهاجرت از دیگر ویژگی هایی است که هر موسسه آن را دارا نیست. وکلا ما با سال ها تجربه در تمامی پرونده های مهاجرتی خود به موفقیت رسیده اند و از  ویژگی های بارز آنها همراهی متقاضی تا پایان پروسه مهاجرت و اخذ اقامت می باشد.

  آیا چین مقصد مناسبی برای مهاجرت است؟

  کشور هایی که از نظر اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، صنعتی و… پیشرفته باشند، کشور های مناسبی برای مهاجران خارجی  هستند. چین یکی از کشور های پیشرفته است که در سال های اخیر رشد اقتصادی بسیاری داشته است. وجود فرصت های شغلی فراوان در این کشور نظر بسیاری از متقاضیان را در کشور های جهان سوم به خود جلب نموده است. کشور چین با سیاست های اقتصادی که در پیش گرفته است توانسته قوی ترین اقتصاد جهان را داشته باشد.

  به طور کلی، مهاجرت به چین از روش های  گوناگونی امکان پذیر است که هر کدام از آنها شرایط مخصوص به خود را دارند. مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت چین به حساب می آیند که در ادامه به بررسی شرایط هر کدام از روش های مهاجرتی می پردازیم.

  شرایط مهاجرت به چین

  شرایط مهاجرت و اخذ اقامت چین با توجه به هدف مهاجرتی متقاضیان متفاوت می باشد. متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی را به چین دارند با متقاضیانی که قصد کار در این کشور را دارند، شرایط متفاوتی را باید دارا باشند. شرایط مهاجرت به چین عبارت است از:

  • شرایط مهاجرت به چین از طریق تحصیل
  • شرایط مهاجرت به چین از طریق کاری
  • شرایط اقامت در چین از طریق سرمایه گذاری
  • شرایط اقامت و مهاجرت به چین از طریق تولد
  • شرایط مهاجرت و اقامت در چین از طریق ازدواج
  • شرایط مهاجرت و اقامت در چین از طریق پناهندگی

  در ادامه به بررسی هر کدام از شرایط مهاجرت به چین و اخذ اقامت این کشور می پردازیم.

  شرایط مهاجرت تحصیلی به چین

  کشور چین از سیستم آموزشی با کیفیتی برخوردار است. وجود دانشگاه های معتبر جهان در این کشور موجب محبوبیت بیشتر این کشور نزد دانشجویان شده است. مهاجرت تحصیلی به کشور چین یکی از پر طرفدار ترین روش های مهاجرتی است که شرایط مخصوص به خود را دارد. تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی در چین شرایط متفاوتی را دارد که دانشجویان می توانند با رعایت آن ویزا تحصیلی این کشور را اخذ نمایند.

  شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در چین عبارت است از:

  • متقاضی دارای رزومه تحصیلی خوبی باشد
  • در آزمون ورودی دانشگاه نمره قبولی را کسب کنند (برخی از دانشگاه های چین دارای آزمون ورودی می باشند)
  • مدرک زبان چینی یا انگلیسی را دارا باشند

  شرایط مهاجرت تحصیلی به چین

  شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد عبارت است از:

  • دارای معدل کارشناسی خوب باشند
  • دارای رزومه تحصیلی مناسبی باشند
  • دارای مدرک زبان چینی یا انگلیسی باشند

  شرایط تحصیل در مقطع دکترا عبارت است از:

  • دارای مقالات ISI باشند
  • دارای رزومه تحصیلی قوی باشند
  • معدل مدرک کارشناسی ارشد مناسبی داشته باشند
  • دارای مدرک زبان چینی یا انگلیسی باشند
  • دارای استاد راهنما یا سوپروایزر باشند

  متقاضیان واجد شرایط می توانند پذیرش تحصیلی دانشگاه های چین را اخذ کرده و ویزا تحصیلی دریافت کنند.

  شرایط مهاجرت کاری به چین

  متقاضیان مهاجرت به چین می توانند از طریق دریافت دعوت نامه کاری از کارفرمای چینی به این کشور مهاجرت نمایند. البته متقاضی باید قبل از هر اقدامی، نرخ بیکاری و میانگین حداقل حقوق را در چین بررسی نماید. همان طور که گفتیم، نرخ بیکاری در کشور چین بسیار پایین است که نشان دهنده وجود فرصت های شغلی زیادی در این کشور می باشد. همچنین متوسط حداقل حقوق در چین نزدیک به 2480 یوان است. تنها شرایطی که متقاضیان مهاجرت به چین از طریق کار باید دارا باشند، دریافت دعوت نامه از کارفرمای چینی می باشد.

  البته کارفرمایان این کشور نیز باید اثبات کنند که فرد مناسبی را برای آن کار در چین پیدا نکرده اند. متقاضیان پس از دریافت دعوت نامه می توانند نسبت به اخذ ویزا کاری اقدام نمایند.

  شرایط مهاجرت کاری به چین

  شرایط اقامت در چین از طریق سرمایه گذاری

  یکی دیگر از روش هایی که متقاضیان می توانند با استفاده از آن به چین مهاجرت نمانید، سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری روش های گوناگونی دارد مانند ثبت شرکت، خرید ملک و… که متقاضیان باید با توجه به قوانین و مقررات سرمایه گذاری و نرخ مصادره اموال در این کشور سرمایه گذاری نمایند. به علت بالا بودن نرخ مصادره اموال در کشور چین، متقاضیان کمتر از این روش برای مهاجرت و اخذ اقامت این کشور استفاده می نمایند.

  شرایط مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری، پیچیدگی های مخصوص به خود را داراست. متقاضیان جهت آگاهی از این شرایط می توانند با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند و با کارشناسان ما در این باره گفتگو نمایند.

  شرایط اقامت و مهاجرت به چین از طریق تولد

  کشور چین در رابطه با تولد فرزند از سیستم خون تبعیت می کند. سیستم خون بدین شکل است که تنها به کودکانی تابعیت می دهد که یکی از والدین آن شهروند و یا تبعه چین باشند. شرایط اعطا تابعیت به کودک تازه متولد شده در چین عبارت است از:

  • والدین کودک مشخص نباشند
  • والدین کودک تابعیت چینی دارند اما کودک خود را در کشور دیگری به دنیا آورده اند
  • یکی از والدین کودک شهروند چین است

  شرایط مهاجرت و اقامت در چین از طریق ازدواج

  یکی از مسیر های مهاجرت به چین از طریق ازدواج با یکی از شهروندان این کشور می باشد. به علت سو استفاده های زیادی که از این قانون می شود دولت چین شرایط سختگیرانه ای را برای متقاضیان تعیین کرده است. شرایط مهاجرت و اقامت در چین از طریق ازدواج عبارت است از:

  • ارائه گواهی عدم سو پیشینه در کشور مبدا و چین
  • ارائه نامه تمکن مالی جهت تامین هزینه های زندگی
  • برای متقاضیان مرد داشتن حداقل سن 22 و برای متقاضیان زن داشتن حداقل سن 20 در غیر این صورت، متقاضیان باید رضایت نامه والدین را دارا باشند
  • ارائه گواهی طلاق در صورت داشتن همسر سابق و یا فوت همسر سابق

  شرایط مهاجرت و اقامت در چین از طریق پناهندگی

  یکی از روش هایی که می تواند جان و مال متقاضیان را به خطر اندازد، مهاجرت از طریق پناهندگی است. این روش غیر قانونی می باشد و شرایط سختی را هم داراست. لازم به ذکر است که بگوییم، موسسه مهر آفرین در این زمینه هیچگونه خدماتی را به متقاضیان ارائه نمی دهد. در این روش متقاضیان به صورت غیر قانونی به کشور چین وارد می شوند و خود را به پلیس این کشور تحویل می دهند. پس از آن درخواست پناهندگی خود را به سفارت این کشور ارائه داده و با مامور سفارت مصاحبه می کنند. در این مرحله متقاضی باید مامور سفارت چین را قانع کند که در کشور مبدا از نظر سیاسی امنیت جانی و مالی ندارد تا با درخواست وی موافقت گردد.

  در صورتی که دولت چین با درخواست متقاضی موافقت نکند، وی باید به کشور خود بازگردد. همچنین اگر دولت این کشور متوجه واقعی نبودن درخواست متقاضی شود، علاوه بر بازگرداندن وی به کشور مبدا، جریمه سنگینی را برای متقاضی در نظر می گیرد. شما عزیزان می توانید با مشاوره تخصصی، روش قانونی و راحت تری را برای مهاجرت به چین انتخاب نمایید.

  متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور چین را دارند، می توانند سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها برای کارشناسان ما به اشتراک گذارند تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود و یا می توانند برای پاسخگویی جامع تر با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند. موسسه ما دارای بهترین و مجرب ترین وکلا و مشاورین است که سابقه درخشانی را در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت دارا هستند. جهت تشکیل پرونده مهاجرتی و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط مهاجرت به چین با ما در تماس باشید.

  سوالات متداول

  متقاضیان جهت اخذ ویزا کاری چین باید دارای دعوت نامه کاری از کارفرمای چینی باشند. برای اخذ دعوت نامه کافی است متقاضیان از طریق موسسات کاریابی یا سایت های کاریابی، شغل مناسبی را پیدا کرده و رزومه کاری خود را برای کارفرما ارسال نمایند.

  برای تحصیل در چین، متقاضیان تنها باید رزومه تحصیلی خود را برای دانشگاه های چین ارسال نمایند. در صورت تایید، برای متقاضیان پذیرش تحصیلی ارسال می گردد. پس از آن متقاضی می تواند نسبت به اخذ ویزا اقدامات لازم را انجام دهد.

  متقاضیان جهت سرمایه گذاری در کشور چین باید در درجه اول سرمایه اولیه برای تاسیس شرکت، خرید سهام و… را دارا باشند.

  سرمایه گذاران خارجی پس از گذشت 3 سال سرمایه گذاری و پرداخت مالیات، می توانند درخواست گرین کارت چین را به سفارت ارائه دهند.

  متقاضیان خرید خانه در چین باید بدانند که هر یک از شهر های چین، شرایط خاصی را برای متقاضیان خارجی دارند و آنها باید قبل از هر اقدامی از این شرایط آگاهی لازم را کسب نمایند.

  کسانی می توانند اقامت دائم چین را اخذ کنند که دارای همسر چینی باشند، مدیران سطح بالا یا مدیران ارشد باشند، دانشجو با سابقه کار 4 سال باشند ،متخصصان فناوری های پیشرفته باشند و حداقل 3 سال در چین سرمایه گذاری کرده باشند.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  پیام بگذارید