ویزا چین

چین یکی از کشور های پیشرفته در زمینه اقتصادی و صنعتی است. این کشور با وجود جمعیت زیادی که دارد، نرخ بیکاری بسیار پایینی داشته و فرصت های شغلی بسیاری را در اختیار افراد قرار داده است. متقاضیان مهاجرت به چین و اخذ اقامت این کشور، باید برای ورود قانونی به این کشور ویزا مورد نظرشان را اخذ نمایند. ویزا چین انواع مختلفی دارد که متقاضی باید با توجه به هدف مهاجرتی خود، نوع ویزا را مشخص نماید.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  به طور کلی، از 6 روش می توان به کشور چین مهاجرت کرد. این 6 روش را ما به طور کامل در مقاله راه های اقامت در چین بیان کردیم. هر یک از روش های مهاجرتی، ویزا مخصوص به خود را داراست که متقاضیان باید از شرایط آن به طور کامل آگاهی داشته باشند. کارشناسان ما در موسسه مهرآفرین ، در مقاله ویزا چین به طور کامل به بررسی انواع ویزا، مدارک لازم جهت اخذ ویزا، تاثیر وکیل مهاجرت در روند اخذ ویزا چین و… پرداخته اند تا اطلاعات جامعی را در رابطه با ویزای چین در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

  موسسه ما یکی از معدود موسسات معتبر در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت چین می باشد که دارای مجوز رسمی و قانونی مهاجرت است. مشاوران و کارشناسان حاضر در مجموعه ما دارای تجربه و سابقه درخشانی در این زمینه هستند و می توانند با توجه به شرایط شما بهترین روش مهاجرت به چین و اخذ ویزا چین را پیش روی شما قرار دهند. علاوه بر این، ویژگی که موسسه ما را از سایر موسسات متمایز می کند، اخذ ویزا در سریع ترین زمان است. شما عزیزان می توانید جهت اخذ ویزا و اخذ اقامت چین با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان و مشاوران ما در ارتباط باشید.

  انواع ویزای چین

  متقاضیان مهاجرت به چین، باید قبل از ورودشان به این کشور، ویزا مورد نظر شان را اخذ نمایند. نوع ویزای اخذ شده بستگی به هدف مهاجرتی متقاضیان دارد. طبق قوانین و مقررات بین الملل، هر ایالت این اجازه را دارد که تعیین نماید به شهروندان خارجی اجازه ورود و خروج به کشور را بدهد یا خیر. اخذ ویزا موضوع حائز اهمیتی است؛ چرا که اگر درخواست ویزا متقاضی به تایید نهایی نرسد، نمی تواند وارد کشور چین شود. به همین علت وجود وکیل مهاجرتی با تجربه و خبره در این امر بسیار حائز اهمیت است.

  کشور چین ویزا های گوناگونی دارد که عبارت است از:

  • ویزای حسن نیت

  به طور کلی، ویزای حسن نیت با درخواست رسمی از سفارت چین برای افرادی صادر می شود که مسافر سفر های رسمی هستند، مانند دیپلمات ها، سفیران سازمان ملل و… .

  • ویزای خدماتی

  یکی از انواع ویزا های چین، ویزای خدماتی است. این نوع ویزا برای شهروندان خارجی صادر می شود. هدف این شهروندان از ورود به چین انجام کار های غیر دیپلماتیک است.

  • ویزای دیپلماتیک

  این نوع ویزا مختص به دیپلمات ها و یا مقامات دولتی خارجی می باشد که برای ماموریت به کشور چین سفر کرده اند. این دسته از افراد باید قبل از ورود به خاک چین ویزای دیپلماتیک را اخذ نمایند.

  • ویزای معمولی

  ویزای معمولی چین، انواع گوناگونی دارد که عبارت است از:

  • ویزای Z (ویزا کاری)
  • ویزا M (ویزا تجاری)
  • ویزای L (ویزا توریستی)
  • ویزا X1 و X2 (ویزا تحصیلی)
  • ویزای G (ویزا ترانزیت)
  • ویزا F (ویزا غیر تجاری)
  • ویزای C (ویزا خدمه)
  • ویزا D
  • ویزا R
  • ویزای J1 (ویزا روزنامه نگاران خارجی برای اقامت بلند مدت)
  • ویزا J2 (ویزا روزنامه نگاران خارجی برای اقامت کوتاه مدت)
  • ویزا S1 (ویزای خصوصی برای اقامت بلند مدت)
  • ویزا S2 (ویزای خصوصی برای اقامت کوتاه مدت)
  • ویزا Q1 (ویزا خانواده برای اقامت بلند مدت)
  • ویزا Q2 (ویزای خانواده برای اقامت کوتاه مدت)

  متقاضیان می توانند با توجه به هدف مهاجرتی شان ویزا خود را دریافت نمایند. اخذ ویزا پروسه زمان بری دارد و در صورت کامل نبودن مدارک از سوی سفارت پذیرفته نمی شود.

  انواع ویزای چین

  ویزای تحصیلی چین

  دانشجویان و متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به چین را دارند، باید پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور، اقدام به اخذ  ویزای تحصیلی نمایند. ویزای تحصیلی کشور چین به دو نوع ویزا X1 و ویزا X2 تقسیم می شود. ویزای X1 مختص به دانشجویانی است که دوره های تحصیلی شان بیش از 6 ماه است. ویزای X2 نیز مختص به دانشجویانی است که دوره های تحصیلی شان کمتر از 6 ماه است. به طور کلی، متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را دارند باید ویزای تحصیلی X1 را دریافت نمایند تا بتوانند اقامت طولانی مدتی در این کشور داشته باشند.

  ویزا کاری چین

  این نوع ویزا مختص به افرادی است که قصد کار کردن در کشور چین را دارند. شرایط لازم جهت اخذ ویزای کاری یا ویزا Z دارا بودن دعوت نامه کاری یا پیشنهاد شغلی از چین است. متقاضیان با دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای چینی می توانند نسبت به اخذ ویزا کاری اقدام لازم را انجام دهند. لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیان با دریافت پیشنهاد شغلی اجازه یک بار ورود به مدت 30 روز را به کشور چین دارند. البته متقاضیان برای کار در این کشور و ارتباط موثر با کارفرما و مشتریان، باید به زبان چینی یا ماندرین تسلط داشته باشند؛ چرا که اکثر مردم چین با زبان انگلیسی آشناییت ندارند.

  ویزای توریستی چین

  ویزا توریستی یا ویزا نوع L همان طور که از اسمش پیداست، مختص به متقاضیانی است که برای تفریح، گردش، دیدار خانواده و… به کشور چین می کنند. یکی از مهم ترین شرایطی که متقاضیان برای اخذ این نوع ویزا باید دارا باشند، مدارکی دال بر اثبات سفر به چین است. بدین معنی که شما باید با رزرو هتل، رزرو بلیط برگشت به کشور خودتان و… اثبات نمایید که به کشور تان باز خواهید گشت. این نوع ویزا با توجه به شرایط متقاضیان می تواند به صورت یک بار ورود و یا چند بار ورود به چین صادر شود. متقاضیان با اخذ این نوع ویزا 30 تا 60 روز فرصت دارند که در کشور چین اقامت داشته باشند.

  ویزا تجاری و غیر تجاری چین

  ویزای تجاری چین یا ویزا نوع M مختص به افرادی است که هدف شان از سفر به چین، شرکت در فعالیت های تجاری، سرمایه گذاری و تبلیغاتی است. این نوع ویزا با توجه به شرایط افراد می تواند یک بار ورود یا چند بار ورود باشد. مدت زمانی که متقاضیان با اخذ این نوع ویزا می توانند در چین حضور داشته باشند 30 الی 60 روز است. ویزای غیر تجاری چین یا ویزا نوع F مختص به متقاضیانی است که هدف شان از سفر به چین شرکت در تور های تحصیلی، تبادل فرهنگی، سخنرانی و تحقیق است. این نوع ویزا تنها یک بار ورود یا دو بار ورود به چین صادر می شود و مدت زمان اقامت آن 30 الی 90 روز است.

  ویزا درمانی چین

  یکی دیگر از انواع ویزا های چین، ویزا درمانی آن است. این نوع ویزا به اشخاصی اعطا می شود که قصد دریافت خدمات درمانی را از این کشور دارند. متقاضیان جهت اخذ این نوع ویزا باید دارای شرایط زیر باشند.

  شرایطی که متقاضی برای اخذ ویزا درمانی باید دارا باشد، اثبات این است که وی نمی تواند خدمات درمانی مورد نیاز خود را از کشورش دریافت کند. همچنین برای درمان بیماری اش نیاز دارد که به کشور چین سفر نماید و از خدمات و امکانات درمانی این کشور بهره مند شود. برای اثبات این موضوع در وزارت مربوطه در کشور متقاضی باید کمیسیون پزشکی تشکیل شود و در آن کمیسیون، پزشک معتمد به شما رای دهد که نیاز دارید جهت ادامه درمان تان به کشور چین سفر نمایید.

  متقاضیان برای درمان در کشور چین می توانند ویزا توریستی اخذ کنند. این دسته از افراد برای اخذ ویزا توریستی باید، مدارک مورد نیاز ویزا توریستی را به همراه مدارک پزشکی شان ارائه دهند. مدت زمان اقامت در چین با اخذ این نوع ویزا 30 تا 90 روز است.

  ویزا خصوصی S2 چین

  این نوع ویزا مختص به افرادی است که برای دیدار خانواده شان که در چین در حال کار و تحصیل هستند، سفر به این کشور را دارند. مدت زمان ویزا S2 کوتاه مدت است و به متقاضیان اجازه اقامت 30 تا 90 روز را در چین می دهد. متقاضیان باید توجه داشته باشند که برای اخذ این نوع ویزا باید رابطه خویشاوندی خود را با افرادی که در چین هستند اثبات نمایند. ویزای S2 معمولا اجازه چند بار ورود را به متقاضیان می دهد. لازم به ذکر است که بگوییم، این نوع ویزا برای متقاضیانی که پاسپورت آمریکا را دارند، به صورت 10 ساله صادر خواهد شد.

  ویزا Q2 چین

  یکی دیگر از انواع ویزا چین، ویزا Q2 است. این نوع ویزا مختص به افرادی است که قصد الحاق به خانواده شان را در چین دارند. این نوع ویزا برای ورود چندگانه به چین صادر می شود و برای افرادی که دارای پاسپورت آمریکایی هستند، به مدت 10 سال اعتبار دارد. مدت اقامت در این نوع ویزا کوتاه مدت است.

  ویزا Q2 چین

  ویزا C، D و ویزا R چین

  ویزا نوع C مختص به اعضای خدمه وسایل نقلیه بین المللی می باشد. وسایل نقلیه بین المللی شامل هواپیما، کشتی، قطار و… می شود. لازم به ذکر است که بگوییم، این نوع ویزا برای اعضای خانواده این افراد نیز صادر می گردد. ویزا نوع R مختص به متقاضیانی است که استعداد بی نظیری دارند و یا این استعداد و مهارت شان مورد نیاز کشور چین است. ویزا نوع D نیز برای افرادی است که قصد اقامت دائم در چین را دارند.

  ویزا های بلند مدت چین

  کشور چین برای متقاضیانی که قصد دارند بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند، ویزا های بلند مدت را ارائه کرده است. این نوع ویزا به متقاضی اجازه اقامت بالای 180 روز را می دهد. همچنین با توجه به نوع ویزا دریافت شده توسط متقاضی، اجازه ورود و خروج نیز برای وی تعیین می گردد. به طور کلی، تمامی ویزا های چین، به متقاضیان اجازه ورود و خروج معینی را می دهد که متقاضیان باید از آن آگاهی داشته باشند.

  ویزا های بلند مدت چین عبارت اند از:

  • ویزای خصوصی S1

  این نوع ویزا مختص به افرادی است که قصد شان از مهاجرت به چین، زندگی با خانواده درجه یک و یا دیگر امور خصوصی می باشد. خانواده درجه یک متشکل است از پدر، مادر فرزندان زیر 18 سال، پدر و مادر همسر و همسر. این نوع ویزا اجازه اقامت بیش از 180 روز را به متقاضی می دهد و برای یک بار ورود به چین می باشد. یکی از شرایط اخذ این نوع ویزا، اثبات خویشاوندی است. لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیانی که این نوع ویزا را اخذ کرده اند، به مدت 30 روز پس از ورود به چین فرصت دارند که درخواست اقامت خود را به سازمان امنیت عمومی چین اعلام کنند.

  • ویزا Q1

  این نوع ویزا مختص به همسران خارجی شهروندان چین و فرزندان و نوادگان آنها می باشد. این نوع ویزا بلند مدت است و اجازه اقامت بیش از 180 روز را به دارندگان آن می دهد. لازم به ذکر است که بگوییم، این نوع ویزا جهت الحاق افراد به اعضای خانواده شان در چین ارائه شده است. اعضای خانواده می تواند متشکل از، پسران، همسر، دختران، همسر فرزندان، پدر بزرگ، مادر بزرگ، برادر، خواهر، والدین، نوه ها و والدین همسر باشد.

  یکی از شرایط مهم این نوع ویزا اثبات خویشاوندی است. متقاضیانی که این نوع ویزا را دریافت کرده اند به محض ورودشان به چین 30 روز فرصت دارند که درخواست اقامت خود را به سازمان امنیت عمومی چین اعلام نمایند. متقاضیان پس از  اخذ اقامت، اجازه ورود و خروج به چین را دارا هستند.

  • ویزا D

  یکی دیگر از ویزا های بلند مدت، ویزا نوع  D است. این نوع ویزا مختص به افراد خارجی می باشد که قصد شان از مهاجرت، اقامت دائم در چین است.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا چین

  یکی دیگر از موضوعات مهم در مبحث مهاجرت، تکمیل و ارائه مدارک لازم جهت اخذ ویزا می باشد. این موضوع از آنجایی حائز اهمیت است که اگر مدارک تکمیل نباشد، ممکن است درخواست متقاضیان رد شود. لازم به ذکر است که بگوییم، جهت تکمیل مدارک اخذ ویزا بهتر است که با وکیل مهاجرت به چین و یا مشاوران مهاجرت به چین مشورت نمایید. برای مشاوره تخصصی با مشاورین و وکلا ما می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. مدارک لازم جهت اخذ ویزا چین عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه 6 قطعه عکس رنگی که در ماه های اخیر گرفته شده باشد
  • ارائه دعوت نامه
  • ارائه نامه اشتغال به کار
  • ارائه برگه بلیط های رزرو شده
  • ارائه مدارکی دال بر عدم سو سابقه
  • ارائه ویزا های پیشین و یا ارائه انگیزه نامه
  • ارائه و تکمیل فرم درخواست ویزا

  متقاضیانی که قصد اقامت بیش از 6 ما را دارند و می خواهند ویزا بلند مدت چین را اخذ نمایند، باید به صورت حضوری به سفارت بروند و با مامورین سفارت مصاحبه نمایند. هزینه ها و قیمت ویزا چین با توجه به نوع ویزا تعیین می شود و متقاضیان ملزم به پرداخت آن هستند.

  وقت سفارت چین جهت اخذ ویزا

  همان طور که گفتیم، متقاضیان جهت اخذ ویزای بلند مدت چین باید به صورت حضوری در سفارت چین حاضر شوند و با مامور سفارت مصاحبه نمایند. مصاحبه با مامورین سفارت چین به همین سادگی ها هم نیست و متقاضیان باید قبل از مراجعه درخواست گرفتن وقت سفارت چین را به صورت آنلاین ثبت نمایند. پس از آن با تکمیل مدارک خود در وقت مصاحبه ای که برای آنان مقرر شده است باید در سفارت حضور پیدا کنند.

  به طور کلی، مراحل اخذ ویزا چین و اخذ اقامت کار بسیار پیچیده ای است و اگر متقاضی با این پیچیدگی ها آشنایی نداشته باشد، ممکن است موفق به اخذ ویزا این کشور نشود. به همین علت ما به شما عزیزان توصیه می کنیم با مشاوره تخصصی و تشکیل پرونده مهاجرتی خود، دیگر نگران ریجکتی ویزا تان نباشید. موسسه ما با تیم حرفه ای و مجرب وکلا و مشاوران، آماده ارائه تمامی خدمات مهاجرت به چین و اخذ اقامت این کشور می باشد. لازم به ذکر است که بگوییم، تمامی وکلا موسسه مهرآفرین، تا پایان پروسه اخذ ویزا و اخذ اقامت همراه شما عزیزان خواهند بود و شما را در پروسه پیچیده دریافت ویزا همراهی خواهند کرد.

  پیشنهاد مطالعاتی:

  وکیل مهاجرت به آلمان

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

  مهاجرت تحصیلی به آلمان

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

  مهاجرت تحصیلی به چین

  سوالات متداول

  متقاضیان با انتخاب روش مهاجرتی خود و فراهم کردن شرایط مهاجرت می توانند نسبت به اخذ ویزا چین اقدامات لازم را انجام دهند.

  هزینه های اخذ ویزا به نوع روش مهاجرتی متقاضیان بستگی دارد. این مبلغ می تواند از 110 دلار تا 150 دلار متغیر باشد.

  بله. متقاضیان با دارا بودن شرایط خاص می توانند در مدت زمان 3 روز ویزا دریافت کنند.

  به صورت عادی مدت زمان اخذ ویزا توریستی یا تجاری بین 7 الی 10 روز زمان می برد.

  اصل پاسپورت دو قطعه عکس پاسپورتی تمکن مالی

  خیر این کشور در حال حاضر دارای ویزا الکترونیکی نمی باشد.

  خیر تنها جهت مهاجرت کاری یا تجاری نیاز به دعوت نامه رسمی از چین دارید.

  بله. در صورتی که مدارک ارائه شده توسط متقاضی تکمیل نباشد و یا در سفر های قبلی خود مرتکب تخلف شده باشد، با درخواست ویزا وی مخالفت می شود.

  خیر ویزا چین به صورت فردگاهی نمی باشد و متقاضاین قبل از سفر باید ویزا تهیه نمایند.

  4/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 3نفر)
  پیام بگذارید