بورسیه تحصیلی روسیه

یکی از بهترین مزیت هایی که تمامی کشور های جهان برای دانشجویان نخبه با سطح علمی بالا قرار داده اند، بورسیه تحصیلی می باشد. بورسیه، کمک هزینه ای است که به دانشجو این فرصت را می دهد که بدون پرداخت هزینه های دانشگاه، هزینه های زندگی و… بتواند در کشور خود و یا کشور های دیگر تحصیل نماید. کشور روسیه نیز برای جذب دانشجویان نخبه از سراسر جهان، بورسیه های تحصیلی را ارائه کرده است. بورسیه تحصیلی روسیه انواع گوناگونی دارد که دانشجویان واجد شرایط می توانند نسبت به اخذ آن اقدام نمایند.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  یکی از رایج ترین سوالاتی که متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی روسیه از کارشناسان  ما می پرسند این است که طریقه ثبت نام بورسیه روسیه چگونه است؟

  کارشناسان ما برای پاسخ به این سوال، این مقاله جامع را تهیه کرده اند تا آگاهی متقاضیان را از طریقه ثبت نام بورسیه روسیه بالا ببرند و به سوالات دیگری که در رابطه با شرایط بورسیه تحصیلی روسیه، بورسیه تحصیلی رایگان روسیه، بورسیه دندانپزشکی  روسیه، قوانین بورسیه تحصیلی روسیه 2023و… پاسخ دهند. موسسه مهاجرتی مهر آفرین، یکی از معدود موسسات معتبر در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت روسیه می باشد. موسسه ما دارای مجوز قانونی و رسمی مهاجرت است و می تواند از روش های قانونی ویزا مورد نظر تان را اخذ نماید.

  موسسه معتبر ما دارای بهترین و مجرب ترین وکلا و مشاورین است که سابقه درخشانی را در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت دارا هستند. متقاضیانی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی روسیه را دارند، می توانند با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاوران ما گفتگو نمایند.

  بورسیه تحصیلی روسیه 2023

  کشور روسیه، یکی از کشور های مدرن و پیشرفته می باشد که زمینه های مناسبی را برای تحصیل دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. این کشور دانشگاه های معتبری را در خود جای داده که رتبه جهانی مناسبی دارند. علاوه بر این، کیفیت آموزش در این کشور بسیار بالاست. تمامی این موارد موجب شده است که متقاضیان زیادی جهت تحصیل در این کشور، اقدام به اخذ ویزا نمایند.

  بورسیه تحصیلی کشور روسیه در سال 2023، با تشکیل صندوق بورسیه تحصیلی، هزینه بودجه فدرال را برای دانشجویانی که به صورت تمام وقت در حال تحصیل هستند، اختصاص داده است. تحصیل رایگان در روسیه مختص به دانشجویانی است که در مقاطع قبلی خود امتیاز های ممتازی دارند و رزومه تحصیلی عالی را دارا هستند. به طور کلی، کشور روسیه هر ساله ظرفیت محدودی را برای دانشجویان بین المللی قرار می دهد. در نتیجه دانشجویان واجد شرایط باید به سرعت اقدام به ثبت نام بورسیه روسیه نمایند.

  طریقه ثبت نام بورسیه روسیه

  متقاضیانی که قصد اخذ بورسیه و مهاجرت تحصیلی به روسیه را دارند، می توانند مراحل زیر را برای ثبت نام طی نمایند.

  • مراجعه به سایت اصلی ثبت نام بورسیه تحصیلی روسیه و ایجاد حساب در این سایت
  • انتخاب 6 دانشگاه که رشته مورد نظر تان را ارائه کرده اند
  • ثبت مدارک تحصیلی و هویتی در سایت

  جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ثبت نام بورسیه تحصیلی کشور روسیه می توانید با مشاوران ما از طریق شماره های درج شده در سایت در تماس باشید.

  طریقه ثبت نام بورسیه روسیه

  بورسیه تحصیلی روسیه در مقطع کارشناسی

  تحصیل در مقطع کارشناسی در روسیه، متقاضیان زیادی دارد؛ اما برخی از این متقاضیان با رزومه تحصیلی عالی که دارا هستند، از پس هزینه های دانشگاه بر نمی آیند. به همین علت اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی می نمایند. بورسیه های ارائه شده در مقطع کارشناسی در کشور روسیه بسیار محدود می باشد؛ چرا که هزینه های تحصیلی بسیار پایینی دارد. به طور کلی، بورسیه های تحصیلی روسیه در مقطع کارشناسی عبارت است از:

  • بورسیه کالج اقتصادی در مسکو

  این نوع بورسیه دارای آزمون ورودی است و دانشجویانی که موفق به کسب بالاترین نمره در این آزمون شوند، می توانند بورسیه کالج اقتصادی روسیه را دریافت نمایند. رشته های تحصیلی که این نوع بورسیه پوشش می دهد عبارت است از:

  بانک، مدیریت، حسابداری، اقتصاد، مالی و ریاضی. کمک هزینه این نوع بورسیه 15 تا 75 درصد کل هزینه های تحصیل به صورت سالانه می باشد.

  • بورسیه دولتی روسیه برای دانشجویان آفریقایی

  این نوع بورسیه مختص به شهروندان آفریقای جنوبی است و رشته های تحصیلی اعم از ، تغییرات آب و هوا، اقتصاد، تکنولوژی، بیوتکنولوژی، مدیریت، علوم فضایی، علوم مهندسی و ریاضی را حمایت می کند. این نوع بورسیه هم در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا قابل دریافت است.

  بورسیه تحصیلی روسیه در مقطع کارشناسی ارشد

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، نزدیک به 2 سال به طول می انجامد، کشور روسیه برای متقاضیان تحصیل در این مقطع بورسیه های تحصیلی را در نظر گرفته است. متقاضیان می توانند در این مقاطع به دو زبان روسی و انگلیسی تحصیل نمایند. به طور کلی، دانشگاه های روسیه به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند که هزینه دانشگاه های خصوصی این کشور از دانشگاه های دولتی آن بیشتر است. بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه عبارت است از:

  • بورسیه Dora

  این نوع بورسیه مختص به دانشجویان کارشناسی ارشد است. متقاضیانی که شهروند کشور های بلاروس، ارمنستان، آذربایجان، قزاقستان، اتحادیه اروپا، ترکیه و روسیه می باشند، می توانند نسبت به اخذ این نوع بورسیه اقدام نمایند. این نوع بورسیه را دانشگاه استونی در رشته های متنوعی ارائه می دهد. همچنین دانشجویان باید در زمینه های امنیت سایبری، علوم کامپیوتری، سلامت تکنولوژی و… مهارت لازم را دارا باشند. علاوه بر این، متقاضیان باید آیلتس 5.5 به بالا را داشته و رزومه تحصیلی مناسبی را داشته باشند. میزان کمک هزینه این نوع بورسیه به صورت ماهیانه 350 یورو می باشد.

  • بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد

  این نوع بورسیه مختص به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می باشد و رشته های علوم کامپیوتر، بیزینس، مدیریت، شیمی و… را مورد حمایت خود قرار می دهد.

  بورسیه تحصیلی روسیه در مقطع دکترا

  تحصیل در مقطع دکترا در روسیه به صورت تمام وقت و نزدیک به 3 تا 4 سال می باشد. بورسیه های ارائه شده در مقطع دکترا نسبت به مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تنوع بیشتری دارد و متقاضی با پیدا کردن سوپروایزر در رشته مورد نظرش می تواند پذیرش تحصیلی اخذ نماید.

  بورسیه تحصیلی روسیه در مقطع دکترا عبارت است از:

  • بورسیه دانشگاه سیبریان فدرال

  این نوع بورسیه در مقطع دکترا ارائه می شود و به متقاضیان مبلغ 600.000  روبل را اعطا می کند. لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیان برای اخذ این نوع بورسیه نباید بیش از 30 سال سن داشته باشند. همچنین باید مدرک زبان انگلیسی مناسبی را ارائه دهند. علاوه بر این متقاضی باید در رزومه خود مقالات بین المللی ارائه دهد و در کنفرانس های بین المللی شرکت کرده باشد.

  • بورسیه موسسه سوئدی VISBY

  این نوع بورسیه مختص به شهروندان ارمنستان، بلاروس، آذربایجان، اوکراین و روسیه می باشد که قصد تحصیل در مقطع دکترا را دارند. این نوع بورسیه نزدیک به 18.000 کرون سوئد را برای تامین هزینه های زندگی دانشجویان اعطا می کند. دانشجویان واجد شرایط می توانند نسبت به اخذ این نوع ویزا اقدامات لازم را انجام دهند.

  • بورسیه مرکز SKOL TECH

  متقاضیانی که قصد اخذ این نوع بورسیه را دارند، باید مقطع کارشناسی ارشد شان را در رشته های مکانیک، فیزیک و یا در رشته هایی که مرتبط به آن است گذرانده باشند. این نوع بورسیه را تمامی دانشجویان بین المللی می توانند دریافت کنند. البته لازم به ذکر است که ظرفیت محدودی برای آن در نظر گرفته شده است.

  بورسیه تحصیلی روسیه در مقطع دکترا

  انواع بورسیه تحصیلی روسیه

  متقاضیان در مقاطع مختلف تحصیلی می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند، این در صورتی است که در آزمون EGE شرکت کرده باشند. به طور کلی، بورسیه های تحصیلی روسیه به دو دسته دولتی و دانشگاهی تقسیم می شوند. بورسیه های دانشگاهی در این کشور بدین صورت است که دانشجو باید خودش سوپروایزر معتبری را در روسیه پیدا کند و یا خودش باید در سایت های دانشگاه های روسیه برای بورسیه رشته مورد نظرش، ثبت نام نماید.

  واجدین شرایط اخذ بورسیه می توانند از این روش بورسیه مورد نظرشان را اخذ کنند. پیدا کردن سوپروایزر در روسیه لازمه داشتن نمرات بالا، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان، مقالات بین المللی و … می باشد.

  لازم به ذکر است که بگوییم، دولت روسیه هر ساله 15000 بورسیه دولتی را برای دانشجویان ارائه می کند. بورسیه دولتی روسیه شامل، تحصیل رایگان در تمامی دوره های تخصصی متقاضی، پرداخت هزینه های سفر، بیمه درمانی و … می باشد. برخی از بورسیه های تحصیلی روسیه عبارت است از:

  • بورسیه مسابقات علمی مانند المپیاد

  این پروژه به صورت بین المللی است و به متقاضیان این امتیاز را می دهد که در دانشگاه های برتر روسیه ثبت نام نمایند. این برنامه جهت تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی است که ممتاز هستند.

  • بورسیه بین المللی بنجامین گیلمن

  یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی روسیه، بورسیه بنجامین گیلمن است. این نوع بورسیه مختص به دانشجویان کارشناسی می باشد.

  • بورسیه انجمن جهانی

  دولت فدرال این نوع بورسیه را برای دانشجویان بین المللی المپیاد ارائه کرده است. متقاضیان واجد شرایط می توانند نسبت به اخذ این نوع بورسیه اقدامات لازم را انجام دهند.

  • بورسیه BP

  بورسیه های تحصیلی در کشور روسیه حداقل 235 تا 550 دلار می باشد. این نوع بورسیه تنها برای هدف های پژوهشی ارائه شده و متقاضیانی که این نوع بورسیه را دریافت می کنند، می توانند در موضوع تعیین شده به پژوهش بپردازند.

  • بورسیه شورا های آمریکا

  این نوع بورسیه برای متقاضیانی است که برای آموزش زبان روسی و تحقیقات به کشور روسیه می آیند. این نوع برنامه 8 ماه زمان برده و در آن دانش آموزان مهارت های خواندن، گوش دادن، نوشتن و… را می آموزند.

  دانشگاه های بین المللی در روسیه

  اخذ بورسیه تحصیلی رایگان روسیه در تمامی دانشگاه های این کشور امکان پذیر نیست. به همین علت متقاضیان باید از دانشگاه های بین المللی در روسیه اطلاعات مناسبی را دارا باشند. ما در این بخش برترین دانشگاه های بین المللی در روسیه را معرفی می کنیم. البته لازم به ذکر است که بگوییم، تمامی دانشگاه های ذکر شده شرایط متفاوتی را برای اعطای بورسیه تحصیلی دارا هستند. دانشگاه های بین المللی روسیه عبارت اند از:

  نام دانشگاه رتبه جهانی
  دانشگاه لومونوسوو مسکو رتبه 222
  دانشگاه تحقیقات ملی رتبه 564
  دانشگاه سنت پترزبورگ رتبه 424
  دانشگاه پلی تکنیک تومسک رتبه 882
  دانشگاه دولتی تومسک رتبه 702
  دانشگاه فدرال اورال رتبه 1061
  دانشگاه تحقیقاتی ناکلیر رتبه 719
  دانشگاه فدرال کازان رتبه 867
  دانشگاه ITMO رتبه 652
  موسسه تکنولوژی و فیزیک مسکو رتبه 794
  دانشگاه دولتی نووسیبیرسک رتبه 1144
  دانشگاه پلی تکنیک پیتر سن پترزبورگ رتبه 807

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی روسیه

  متقاضیانی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی روسیه را دارند، باید از مدارک لازم جهت اخذ بورسیه آگاهی لازم را دارا باشند. در اکثر مواقع ناقص بودن مدارک ارائه شده جهت اخذ بورسیه موجب پذیرفته نشدن متقاضیان شده است. مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه روسیه عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه مدارک هویتی متقاضی
  • ارائه مدارک تحصیلی ماقبل به همراه ریز نمرات و ترجمه
  • ارائه عکس پاسپورتی
  • ارائه گواهی پزشکی
  • ارائه توصیه نامه
  • ارائه و تکمیل فرم درخواست بورسیه
  • ارائه انگیزه نامه

  متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ بورسیه تحصیلی می توانند با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند و با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

  هزینه های زندگی در روسیه

  مهاجرت به روسیه تصمیم بزرگی است و مستقیما بر روی سرنوشت افراد تاثیر می گذارد. متقاضیان مهاجرت به روسیه که قصد تحصیل در این کشور را دارند، باید از هزینه های زندگی در این کشور آگاهی لازم را دارا باشند. به طور کلی، هزینه های زندگی برای یک دانشجو در کشور روسیه نزدیک به 300 تا 500 دلار در ماه می باشد. البته لازم به ذکر است که بگوییم، این هزینه ها به نوع و سبک زندگی دانشجو بستگی دارد. به طور کلی هزینه های زندگی در روسیه عبارت است از:

  عنوان هزینه
  شیر یک لیتری 58.84 روبل
  آب معدنی 32 روبل
  1 کیلو برنج 61 روبل
  12 عدد تخم مرغ 73 روبل
  1 کیلو سیب زمینی 32.8 روبل
  1 کیلو گوجه فرنگی 130 روبل
  1 کیلو موز 64 روبل
  500 گرم نان سفید 33.5 روبل
  1 کیلومتر تاکسی 14 روبل
  بلیط حمل و نقل عمومی 25 روبل
  اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 23.460 روبل
  اجاره آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر 15.564 روبل

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی روسیه

  متقاضیان جهت سفر به کشور روسیه باید ویزا تحصیلی دریافت نمایند. ویزا تحصیلی یکی از مهم ترین بخش  های مهاجرت به حساب می آید؛ چرا که اگر به درستی انجام نشود، ممکن است با عدم پذیرش درخواست روبرو شود. متقاضیان باید مدارک اخذ ویزا تحصیلی را به صورت کامل بدانند؛ چرا که وجود کوچک ترین نقصی در این مدارک می تواند موجب رد شدن درخواست شود. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی روسیه عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
  • ارائه مدارک هویتی متقاضی
  • ارائه مدارک تحصیلی ماقبل به همراه ترجمه
  • ارائه گواهی سلامت پزشکی
  • ارائه فیش پرداخت هزینه ویزا
  • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
  • ارائه عکس پاسپورتی

  به طور کلی، متقاضیان باید جهت آگاهی از شرایط و قوانین و مقررات مهاجرت به روسیه با وکیل و مشاور مهاجرتی مشورت نمایند. عدم آگاهی از قوانین مهاجرت موجب می شود که مشکلات متعددی برای متقاضی به وجود آید به همین علت وجود وکیل و مشاور در پروسه مهاجرت به روسیه بسیار حائز اهمیت است. متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه های مهاجرت و اخذ ویزا و تشکیل پرونده مهاجرتی با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند.

  سوالات متداول


  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  پیام بگذارید