بورسیه تحصیلی چین

یکی از مزیت هایی که تمامی کشور ها برای دانشجویان نخبه و تیز هوش در نظر گرفته اند، ارائه بورسیه های تحصیلی است. بورسیه، کمک هزینه ای است که تمامی کشور ها برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان داخلی خود در نظر گرفته اند. مقدار این کمک هزینه در کشور های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال در برخی از کشور ها این بورسیه شامل تمامی هزینه های تحصیل و زندگی می باشد و در برخی دیگر تنها شامل هزینه های تحصیل دانشجو می شود. بورسیه تحصیلی چین نیز انواع مختلفی دارد که دانشجویان واجد شرایط می توانند آن را دریافت نمایند.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  هدف ما از مقاله بورسیه چین، این است که آگاهی شما عزیزان را از شرایط بورس تحصیلی چین، تحصیل رایگان در پکن، دانشگاه های معتبر چین، انواع بورسیه چین و… بالا ببریم. این مقاله توسط مشاورین موسسه معتبر مهر آفرین تهیه شده است. موسسه ما یکی از معتبر ترین موسسات مهاجرتی است که تمامی خدمات خود را به صورت قانونی ارائه می دهد. علاوه بر این، موسسه ما دارای وکلا مجرب و حرفه ای در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت چین می باشد. شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر و پاسخگویی به سوالات خود می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

  بورسیه چین

  چین یکی از کشور های قدرت مند اقتصادی است که برای ثابت نگه داشتن این قدرت اقتصادی به نیرو های تحصیل کرده و مجرب نیاز دارد. به همین علت، برای جذب دانشجویان بین المللی از سراسر جهان، بورسیه های تحصیلی را ارائه کرده است. این بورسیه ها برای تمامی مقاطع تحصیلی و تمامی دانشگاه های چین ارائه شده است. این کشور جذاب ترین بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان ارائه کرده است که می توان آنها را در سه دسته کلی بیان کرد:

  • بورسیه دولت چین
  • بورسیه تحصیلی موسسه کنفوسیوس چین
  • بورسیه های دولت محلی چین

  البته کشور چین بورسیه های دیگری را نیز ارائه کرده که در ادامه مطلب به بررسی آنها می پردازیم.

  بورسیه تحصیلی چین

  بورسیه دولت چین

  این نوع بورسیه مختص به دانشجویان بین المللی می باشد و نام دیگر آن بورسیه فول فاند چین است. این نوع بورسیه هر ساله از ماه ژانویه ارائه می شود و تا پایان ماه مارس در دسترس دانشجویان بین المللی قرار دارد. دانشجویان جهت اخذ بورسیه تحصیلی باید در این مدت زمان اقدام به اخذ آن نمایند. با توجه به قوانین جدید سال 2021، دولت چین به دوره های تخصصی تحصیلی، مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بورسیه اعطا می کند. متقاضیان ایرانی باید بدانند که ظرفیت این نوع بورسیه برای آنها تنها 4 نفر است که 3 نفر دیگر نیز به عنوان جایگزین این نفرات انتخاب می شوند.

  لازم به ذکر است که بگوییم، این نوع بورسیه تنها به دانشگاه هایی که مورد تایید سازمان علوم و بهداشت ایران است اختصاص می یابد. در نتیجه این نوع بورسیه شامل دوره های عمومی پزشکی و دوره های کارشناسی نخواهد بود. یکی از مهم ترین ویژگی های این نوع بورسیه، پرداخت هزینه های تحصیل و اسکان دانشجویان است که علاوه بر این مبلغی هم به عنوان کمک هزینه به این افراد اعطا می شود. به طور کلی، دانشجویان بین المللی با دریافت این نوع بورسیه می توانند به صورت رایگان در چین تحصیل نمایند.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بورسیه دولت چین می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان ما در مجموعه گفتگو کنید. مشاورین ما با توجه به شرایطی که دارا هستید، بهترین نوع بورسیه را به شما عزیزان پیشنهاد می دهند.

  بورسیه تحصیلی موسسه کنفوسیوس چین

  این نوع بورسیه یکی دیگر از انواع بورسیه های چین است که به صورت دائمی در دسترس دانشجویان قرار گرفته است. متقاضیان جهت اخذ این نوع بورسیه باید به زبان چینی مسلط باشند و مدرک زبان خود را به دانشگاه ارائه دهند. این نوع بورسیه همانند بورسیه دولت چین، به صورت کامل دانشجویان را حمایت می کند. به طور کلی، بررسی و تایید این نوع بورسیه برای دانشجو 45 روز کاری زمان می برد.

  بورسیه تحصیلی موسسه کنفوسیوس چین

  بورسیه موسسه کنفوسیوس چین، مختص به مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. متقاضیان باید توجه داشته باشند که این نوع بورسیه شامل رشته هایی مثل بازرگانی، مهندسی و علوم نمی شود. متقاضیانی که رده سنی 16 تا 35 سال را دارند و دارای مدرک زبان چینی هستند، می توانند این نوع بورسیه را دریافت نمایند.

  بورسیه های دولت محلی چین

  یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی چین، بورسیه دولت محلی این کشور است. برای اخذ این نوع بورسیه زمان خاصی اعلام نشده است. بورسیه های محلی هر شهر و استان چین، شرایط متفاوتی را داراست. متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

  انواع بورسیه تحصیلی چین

  همان طور که گفتیم، کشور چین برای دانشجویان بین المللی  و دانشجویان داخلی بورسیه های متنوعی را در نظر گرفته است که عبارت است از:

  • بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی
  • بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد
  • بورسیه تحصیلی مقطع دکترا

  تمامی این مقاطع بورسیه های مختص به خود را دارا هستند که در ادامه به بررسی هریک از آنها می پردازیم.

  بورسیه مقطع کارشناسی در چین

  همان طور که می دانید، کشور چین دانشگاه های معتبر بسیاری را در خود جای داده است. به همین علت این کشور برای جذب دانشجویان خارجی نخبه، بورسیه های متنوعی را ارائه کرده است. بورسیه های مقطع تحصیلی کارشناسی در چین عبارت اند از:

  • بورسیه تحصیلی دولت جیانگ

  این نوع بورسیه مختص به دانشجویانی است که در استان جیانگ سو چین تحصیل می کنند و یا قصد تحصیل در این استان را دارند. بورسیه دولت جیانگ شامل پرداخت هزینه های شهریه، ثبت نام دانشجو، پرداخت تمامی هزینه های پزشکی، کارآموزی، خرید کتاب و خوابگاه می باشد.

  • بورسیه تحصیلی استان هوبئی

  این نوع بورسیه نیز به دانشجویانی تعلق می گیرد که قصد تحصیل در دانشگاه های این استان را دارا باشند. این نوع بورسیه تنها برای مقطع کارشناسی نیست و تمامی مقاطع تحصیلی را در بر می گیرد.

  • بورسیه شورای بورس تحصیلی

  این نوع بورسیه یکی از محبوب ترین بورسیه های چین است؛ چرا که به تمامی دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کشور چین را دارند، تعلق می گیرد. درخواست اخذ این نوع بورسیه آنلاین است و متقاضی را به صورت کامل حمایت می نماید. دانشجویان بین المللی توجه داشته باشند که از بین 243 دانشگاه چین باید دانشگاهی را انتخاب کنند که دارای بورسیه csc می باشد.

  • بورسیه دولت پکن

  این نوع بورسیه نیز مختص به دانشجویانی است که در شهر پکن در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می کنند. این نوع بورسیه نیز متقاضیان را به صورت کامل، از نظر هزینه های زندگی و تحصیلی حمایت می کند.

  بورسیه مقطع کارشناسی ارشد در چین

  از دیگر بورسیه های تحصیلی چین می توان به بورسیه های مقطع کارشناسی ارشد اشاره کرد. این نوع بورسیه انواع مختلفی دارد که هر کدام شرایط منحصر به فردی را دارا هستند. بورسیه های مقطع کارشناسی ارشد عبارت است از:

  • بورس تحصیلی رئیس دانشگاه ژنگژو

  این نوع بورسیه مختص به دانشجویانی است که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند. این نوع بورسیه به دانشجویان جهت تحصیلات تکمیلی ارائه می شود که شامل پرداخت کامل شهریه و یا پرداخت بخشی از شهریه می باشد. یکی از شروط اخذ این نوع بورسیه، ارائه مقاله 800 کلمه ای می باشد.

  • بورسیه تحصیلی دانشگاه شیان جیاوتونگ دولت چین

  این بورسیه مختص به دانشجویان بین المللی است که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را در چین دارند. این نوع بورسیه رشته های گوناگونی را در بر می گیرد و تمامی هزینه های دانشگاه و خوابگاه را تامین می کند. علاوه بر این کمک هزینه ای را به صورت ماهیانه به دانشجو پرداخت می نماید. دانشجویانی که هیچ نوع بورسیه ای را دریافت نکرده اند و زیر 35 سال سن دارند می توانند نسبت به اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه شیان جیاوتونگ دولت چین اقدام کنند. این بورسیه تحصیلی کاملا دولتی است.

  • بورسیه برنامه دانش پژوهان شوارتزمن

  این نوع بورسیه مختص به دانشجویانی است که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را در چین دارند. دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های تجارت ،سیاست های عمومی، مطالعات بین المللی، اقتصاد و… را در دانشگاه Tsinghua دارند می توانند این نوع بورسیه تحصیلی را اخذ نمایند. این بورسیه تمامی هزینه های سفر به پکن، هزینه های خرید کتاب و هزینه های تحصیل دانشجو را شامل می شود. علاوه بر این، بورسیه برنامه دانش پژوهان، نزدیک به 4000 دلار پول به صورت ماهانه به دانشجویان جهت تامین هزینه های زندگی و بیمه ارائه می دهد.

  بورسیه مقطع کارشناسی ارشد در چین

  یکی از شرایط این نوع بورسیه محدودیت سنی دانشجویان است. تنها متقاضیانی که سن شان بین 18 تا 28 است می توانند آن را دریافت نمایند.

  • بورسیه دانشگاه پزشکی دالیان در چین

  این نوع بورسیه به دانشجویان بین المللی اعطا می شود و رشته های تحصیلی خاصی را نیز در بر می گیرد مثل تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های دارو سازی چینی و اصلی، پزشکی بالینی و علوم پزشکی. این نوع بورسیه علاوه بر تامین هزینه های تحصیلی و خوابگاه، به دانشجویان کمک هزینه مالی نیز اعطا می کند.

  • بورسیه تحصیلی پزشکی در چین

  این نوع بورسیه مختص به دانشجویانی است که در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس در چین تحصیل می کنند. متقاضیان جهت اخذ بورسیه تحصیلی چین باید از دانشجویان ممتاز باشند و قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارا باشند. این نوع بورسیه به دانشجویان پزشکی ارائه می شود که شامل پرداخت تمامی هزینه های تحصیلی دانشجو است.

  بورسیه مقطع دکترا در چین

  کشور چین برای دانشجویان مقطع دکترا نیز بورسیه های تحصیلی را در نظر گرفته است که عبارت است از:

  • بورسیه دانشگاه ژنگژو

  این نوع بورسیه مختص به مقطع دکترا می باشد که شامل پرداخت کامل شهریه و هزینه های خوابگاه است. متقاضیان جهت اخذ این نوع بورسیه باید درخواست شان را به صورت آنلاین ثبت کنند و یک مقاله 2000 هزار کلمه ای را نیز ارائه بدهند.

  • بورسیه کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه تیانجین

  یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور چین، دانشگاه تیانجین است. این دانشگاه بورسیه های csc و ریاست جمهوری را به تمامی دانشجویان خود ارائه کرده است. متقاضیان با دریافت بورسیه تحصیلی از این دانشگاه می توانند به صورت رایگان تحصیل نمایند و بودجه کاملی را برای تحصیل دریافت کنند. بورسیه دانشگاه تیانجین شامل پرداخت تمامی هزینه های تحصیل، زندگی، بیمه درمانی و… می باشد. متقاضیانی که موفق به شرکت در دوره های پژوهشی در این دانشگاه شوند، می توانند هزینه بیشتری را نیز دریافت کنند. این نوع بورسیه به مدت 4 سال ارائه می شود و رشته هایی مانند مهندسی، حقوق، هنر، داروسازی، کشاورزی، تاریخ، فلسفه و… را ارائه می کند.

  • بورسیه دولت چین دانشگاه شیان جیاوتونگ

  این نوع بورسیه مختص به متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا می باشد. توجه داشته باشید که این نوع بورسیه مختص به دانشجویان زیر 40 سال است. همچنین دانشجویان با دریافت این نوع بورسیه نمی توانند از بورسیه های دیگری استفاده کنند. بورسیه دولت چین دانشگاه شیان جیاوتونگ تمامی هزینه های خوابگاه، شهریه دانشگاه و هزینه های بیمه پزشکی را به دانشجویان اعطا می کند.

  • بورسیه کارشناسی ارشد و دکترای اپسکو

  این نوع بورسیه برنامه مشترکی میان شورای بورسیه چین و بورسیه اپسکو می باشد که مختص به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا است. ظرفیت این نوع بورسیه برای متقاضیان ایرانی، تنها 5 نفر است. این نوع بورسیه تمامی هزینه های تحصیل و خوابگاه را شامل می شود. لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیان با دریافت این نوع بورسیه مبلغی را به صورت ماهانه دریافت می نمایند. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، ماهانه مبلغ 3000 هزار بوان و متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا ماهانه 3500 یوان را دریافت می کنند.

  متقاضیان دریافت این نوع بورسیه باید سن شان کمتر از 40 سال باشد.

  دانشگاه های بین المللی دارای بورسیه چین

  متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی چین، اگر قصد تحصیل در رشته پزشکی در این کشور را دارند، باید از دانشگاه های علوم پزشکی که دارای بورسیه هستند، آگاهی داشته باشند. دانشگاه های بین المللی دارای بورسیه در کشور چین عبارت است از:

  نام دانشگاه نام دانشگاه
  دانشگاه پزشکی فوجیان دانشگاه پزشکی هاربین
  دانشگاه پزشکی هبی دانشگاه پزشکی گوانگشی
  دانشگاه پزشکی تیانجین دانشگاه پزشکی ژوژو
  دانشگاه پزشکی جنوب دانشگاه پزشکی سین کیانگ
  دانشگاه پزشکی دالیان دانشگاه پزشکی لیائونینگ
  دانشگاه پزشکی آنهویی دانشگاه پزشکی ونژو
  دانشگاه پزشکی نانجینگ دانشگاه پزشکی چونگ کینگ
  دانشگاه پزشکی نینگشیا دانشگاه پزشکی کونمینگ

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی چین

  متقاضیانی که قصد دریافت بورسیه تحصیلی چین را دارند، پس از بررسی شرایط شان باید مدارک مورد نیاز را جهت دریافت بورسیه به سفارت چین اعطا کنند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه توصیه نامه
  • ارائه پروپوزال
  • ارائه مدارک هویتی
  • ارائه فرم درخواست بورسیه
  • ارائه کپی آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات و کارنامه
  • ارائه معاینات پزشکی
  • ارائه مدرک زبان

  متقاضیان پس از ارائه مدارک خود باید نسبت به اخذ ویزا تحصیلی نیز اقدام کنند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی چین عبارت است از:

  • ارائه نامه پذیرش تحصیلی
  • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
  • ارائه عکس پاسپورتی
  • ارائه گواهی سلامت
  • ارائه مدارک هویتی به همراه ترجمه
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه اسناد رسمی ثبت شده از آموزش و پرورش کشور چین

  لازم به ذکر است که بگوییم، اخذ ویزا و اخذ بورسیه تحصیلی چین، مراحل پیچیده و سختی را داراست که با وجود وکیل مهاجرتی مجرب به راحتی طی می شود. وکیل مهاجرتی، فردی است که به قوانین و مقررات کشور چین مسلط است و با تجربه بالایی که دارد، می داند که شما با چه روشی راحت تر به هدف مهاجرتی تان دست پیدا می کنید. موسسه معتبر مهر آفرین، یکی از معدود موسسات قانونی و معتبر است که خدمات خود را هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری ارائه می دهد. موسسه ما دارای دو شعبه فعال در تهران و شیراز است که متقاضیان می توانند به صورت حضوری به این شعب مراجعه نمایند.

  متقاضیان می توانند جهت بهره مندی از خدمات ما و پاسخ به سوالات شان با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند و یا به صورت حضوری مراجعه نمایند.

  سوالات متداول

  خیر. تحصیل در کشور چین رایگان نیست؛ اما بورسیه های متنوعی در این کشور وجود دارد که متقاضیان با دریافت آن به صورت رایگان می توانند تحصیل نمایند.

  متقاضیان می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی بورسیه دریافت نمایند.

  دانشجویان ایرانی در صورتی که در دانشگاه های بین المللی چین تحصیل کنند باید هزینه های نسبتا بالایی را پرداخت نمایند. اما می توانند با اخذ بورسیه تحصیلی به صورت رایگان تحصیل کنند.

  بورسیه های تحصیلی شامل بورسیه دولت چین، بورسیه محلی و بورسیه تحصیلی موسسه کنفوسیوس است.

  می توان گفت بله. تقریبا تمامی دانشگاه هایی که در چین وجود دارد برای دانشجویان بین المللی بورسیه در نظر گرفته است.

  این نوع بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی است که در 243 دانشگاه تعیین شده توسط دولت چین، تحصیل می نمایند. این نوع بورسیه تمامی هزینه های تحصیل، خوابگاه، بیمه و تمامی هزینه های زندگی دانشجویان را تامین کرده و کمک هزینه ای رابه ورت ماهانه به آنها پرداخت می کند..

  بله. متقاضیان در تمامی مقاطع امکان دریافت بورسیه را دارند؛ اما به علت تقاضای بالا، هیچ تضمینی برای دریافت بورسیه نیست.

  خیر. متقاضیان نمی توانند ویزا توریستی را به ویزا تحصیلی تبدیل نمایند.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  نمایش دیدگاه ها (2)