ویزا مجارستان

امروزه با افزایش تعداد متقاضیان مهاجرت به کشور هایی مثل مجارستان، قوانین مهاجرت نیز سختگیرانه تر از قبل شده است. متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور مجارستان را دارند، باید هدف مهاجرتی شان را تعیین نمایند و بر اساس آن ویزا مورد نظر را دریافت کنند. توجه داشته باشید که اگر متقاضی بدون اخذ ویزا به کشور مجارستان وارد شود، ورود وی به آن کشور غیر قانونی تلقی شده و باید به کشور خود بازگردد. به همین خاطر اخذ ویرا از اهمیت بالایی برخوردار است و نمی توان این مسئله را ساده  تلقی کرد.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  امروزه افراد زیادی قصد مهاجرت به کشور های پیشرفته و توسعه یافته را دارند. مجارستان نیز یکی از کشور های مناسب برای مهاجرت و اقامت است که متقاضیان زیادی دارد. مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت این کشور روش های قانونی گوناگونی دارد که متقاضیان با آگاهی از این روش  ها می توانند با توجه به شرایط شان به این کشور سفر نمایند. توجه داشته باشید که تمامی کشور های جهان برای ورود اشخاص غیر تبعه، قوانین و مقررات منحصر به خود را دارا هستند که ویزا یکی از قوانین مشترک بین تمامی آن کشور ها می باشد؛ در نتیجه متقاضیانی که می خواهد از کشور دیگری به مجارستان سفر کنند باید دارای ویزا باشند. اخذ ویزا مجارستان پروسه منحصر به خود را داراست که در ادامه به بررسی دقیق تر آن می پردازیم.

  موسسه مهاجرتی مهر آفرین، یکی از معدود موسسات معتبر و رسمی در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا می باشد که دارای مجوز رسمی در این زمینه است. موسسه ما دارای بهترین و مجرب ترین وکلا و مشاوران مهاجرتی است که سابقه درخشانی را در این زمینه دارا هستند و در تمامی پرونده ها مهاجرتی خود موفقیت های بی شماری را به دست آورده اند. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تشکیل پرونده مهاجرتی و بررسی شرایط تان با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و یا به صورت حضوری به شعب رسمی ما در تهران و شیراز مراجعه نمایید.

  اخذ ویزا مجارستان برای ایرانیان

  متقاضیان ایرانی که قصد مهاجرت به مجارستان را دارند، باید قبل از هر اقدامی با مشاوران مهاجرتی مشورت نمایند و شرایط شان را برای مهاجرت شرح دهند. مشاور مهاجرتی با بررسی شرایط متقاضی بهترین روش مهاجرت به کشور مجارستان را پیش روی وی قرار می دهد. متقاضیان ایرانی باید هدف شان از مهاجرت به مجارستان را تعیین نمانید تا وکیل مهاجرتی با توجه به آن، اقدام به اخذ ویزا نماید. معمولا پروسه اخذ ویزا ممکن است چند ماه به طول بیانجامد. به همین خاطر اگر  متقاضیان ایرانی قصد تحصیل در مجارستان را دارند باید چند ماه قبل از شروع سال تحصیلی اقدام به اخذ ویزا نمایند.

  معمولا برای اخذ ویزا مجارستان، سوالات زیادی برای متقاضیان به وجود می آید مانند چه نوع ویزایی برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان لازم است، آیا بدون ویزا می توان به مجارستان سفر کرد، ویزا مجارستان برای ایرانیان چگونه است، آدرس سفارت مجارستان در ایران کجاست، چگونه می توانیم وقت سفارت بگیریم و… که برای پاسخ به آنها کافی است تا پایان مقاله همراه ما باشید.

  انواع ویزا مجارستان

  همان طور که گفتیم، روش های گوناگونی برای مهاجرت به کشور مجارستان وجود دارد، مانند مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، درمانی، نمایشگاهی، توریستی، ازدواج و… که متقاضیان با توجه به شرایطی که دارا هستند یکی از این روش ها را انتخاب می نمایند و ویزا مجارستان را اخذ می کنند. ویزایی که متقاضیان قصد دریافت آن را دارند، انواع مختلفی دارد که بسته به نوع هدف آنها، صادر می شود. با توجه به اینکه کشور مجارستان عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن است، متقاضیان می توانند ویزای شینگن نیز دریافت نمایند.

  انواع ویزای شینگن مجارستان عبارت است از:

  • ویزا شینگن نوع A یا ویزای ترانزیت فرودگاهی
  • ویزا شینگن نوع B یا ویزای ترانزیت مجارستان
  • ویزا شینگن نوع C یا ویزای مجارستان با اقامت کمتر از 90 روز
  • ویزا بازدید کننده مجارستان
  • ویزا کنفرانس مجارستان
  • ویزا توریستی مجارستان
  • ویزا تجاری مجارستان
  • ویزا درمانی مجارستان
  • ویزا تحصیلی مجارستان
  • ویزا کاری مجارستان
  • ویزا بلند مدت مجارستان یا ویزای نوع D

  در ادامه هر یک از ویزا های مجارستان را به صورت جامع توضیح خواهیم داد.

  انواع ویزا مجارستان

  ویزا شینگن نوع A یا ویزای ترانزیت فرودگاهی

  این نوع ویزا مختص به افرادی است که در فرودگاه مجارستان قصد تعویض پرواز را دارند. متقاضیان با دریافت این نوع ویزا اجازه دارند تا از مناطق بین المللی عضو شینگن، بدون خروج از فرودگاه عبور کنند. ویزا نوع  A را افرادی باید اخذ کنند که از اتباع اتحادیه اروپا نمی باشند و تنها قصد دارند از فرودگاه مجارستان برای تعویض هواپیما استفاده نمایند. توجه داشته باشید که با اخذ این نوع ویزا، شما اجازه خروج از فرودگاه را ندارید و باید در مدت زمان کوتاهی آنجا را ترک نمایید.

  ویزا شینگن نوع B یا ویزای ترانزیت مجارستان

  این نوع ویزا نیز همانند ویزا نوع A می باشد؛ اما با این تفاوت که متقاضیانی که از اتباع اتحادیه اروپا نیستند با دریافت این نوع ویزا اجازه دارند به مدت 5 روز از فرودگاه خارج شوند. توجه داشته باشید که این نوع ویزا تنها برای افرادی است که میان تعویض پرواز شان وقفه افتاده است. متقاضیان می توانند به مدت 5 روز تا فرارسیدن مدت پروازشان در این کشور اقامت داشته باشند.

  ویزا شینگن نوع C یا ویزای مجارستان با اقامت کمتر از 90 روز

  این نوع ویزا مختص به افرادی است که قصد دارند کمتر از 90 روز در مجارستان اقامت داشته باشند. البته این نوع ویزا تنها برای اقامت در حوزه شینگن است و متقاضی نمی تواند در کشوری که عضو پیمان شینگن نیست اقامت داشته باشد.

  ویزا نوع C با توجه به هدف متقاضیان و شرایط شان انواع مختلفی دارد که عبارت است از:

  1-    ویزای SINGLE یا ویزا یک بار ورود به مجارستان

  این نوع ویزا همانطور که از اسمش پیداست، تنها برای یک بار ورود به خاک مجارستان و حوزه شینگن می باشد؛ این در صورتی است که اگر متقاضی از کشور مجارستان خارج شود، حتی اگر ویزا وی اعتبار داشته باشد، اجازه ورود مجدد به خاک مجارستان را ندارد.

  2-    ویزای DOUBLE یا ویزا دوبار ورود به مجارستان

  این نوع ویزا نیز همانطور که از اسمش پیداست به متقاضیان اجازه 2 بار ورود به خاک مجارستان را می دهد. توجه داشته باشید که در صورت خروج از این کشور، اگر ویزا شما دارای اعتبار باشد، می توانید ورود مجدد به این کشور داشته باشید.

  3-    ویزا MULTIPIE یا ویزا چند بار ورود به مجارستان

  یکی دیگر از ویزا هایی که متقاضیان می توانند آن را دریافت نمایند، ویزای چند بار ورود به مجارستان است. در این نوع ویزا متقاضیان می توانند بدون هیچ محدودیتی به کشور مجارستان ورود و خروج داشته باشند. توجه داشته باشید که با اخذ این نوع ویزا تنها به مدت 6 ماه می توانید در کشور مجارستان و حوزه شینگن اقامت داشته باشید و پس از آن باید نسبت به تمدید ویزا اقدام نمایید.

  متقاضیان توجه داشته باشند که برای اخذ ویزا باید با وکیل و مشاور مهاجرت مشورت نمایند و پس از کسب اطلاعات دقیق اقدام به اخذ ویزا مورد نظرشان نمایند.

  ویزا بازدید کننده مجارستان

  از دیگر انواع ویزا مجارستان می توان به ویزا بازدید کننده اشاره نمود. این نوع ویزا مختص به افرادی است که خانواده، دوستان و یا خویشاوندان شان در این کشور ساکن هستند. حداکثر اعتبار ویزا بازدید کننده مجارستان، 1 سال است و متقاضیان برای اخذ این نوع ویزا باید دارای دعوت نامه نیز باشند. توجه داشته باشید که این دعوت نامه باید از اداره مهاجرت مجارستان اخذ شود. فردی که برای متقاضی دعوت نامه ارسال می نماید باید اثبات کند که از پس هزینه های وی بر می آید و مسئولیت کامل بازدید کننده را در طول اقامتش بر عهده گیرد.

  ویزا کنفرانس مجارستان

  یکی دیگر از ویزا های مجارستان، ویزا کنفرانس می باشد. این ویزا از نوع ویزای C است و متقاضی باید برای اخذ این نوع ویزا دارای دعوت نامه معتبر از سازمانی که این کنفرانس را برگزار کرده است، دارا باشد. متقاضی با ارائه مدارک مورد نیاز پس از گذشت 21 روز کاری می تواند پاسخ درخواست خود را دریافت نماید.

  ویزا توریستی مجارستان

  ویزا توریستی یکی دیگر از انواع ویزا مجارستان است که پروسه اخذ آن بسیار راحت تر و کمتر از دیگر ویزا ها می باشد. این نوع ویزا یک ویزای کوتاه مدت است که به متقاضیان اجازه اقامت کوتاه مدت را در مجارستان می دهد. متقاضیان جهت اخذ ویزا توریستی مجارستان باید مدارک زیر را ارائه دهند:

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه عکس پاسپورتی
  • ارائه بیمه مسافرتی
  • ارائه کله مدارک هویتی به همراه ترجمه
  • ارائه مدارک رزرو هتل
  • اثبات تمکن مالی
  • ارائه بلیط رفت و برگشت
  • ارائه سند مالی، گواهی اشتغال به تحصیل یا کار
  • ارائه کپی از ویزا های قبلی در صورت وجود

  ویزا تجاری مجارستان

  ویزا تجاری مجارستان نیز از دیگر انواع ویزا می باشد که متقاضیان با توجه به شرایطی که دارا هستند، می توانند آن را اخذ نمایند. مدت زمان این نوع حداکثر 3 ماه است و تقریبا همانند ویزای بازدید کننده می باشد. متقاضیان جهت دریافت این نوع ویزا باید دعوت نامه رسمی را دارا باشند. این نوع دعوت نامه می تواند از یک ارگان و یا از طرف یک کارمند ارسال شود. توجه داشته باشید که این سازمان و یا کارمند باید با مراجعه به اداره مهاجرت در مجارستان، اثبات نمایند که علت ارسال این دعوت نامه جهت انجام امور تجاری، انجام پروژه کاری و… می باشد و شرکت مد نظر از پس تمامی هزینه های شما از جمله مسکن و… بر می آید.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ ویزا تجاری، توریستی و… می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  ویزا تجاری مجارستان

  ویزا درمانی مجارستان

  ویزا درمانی یکی دیگر از ویزا های مجارستان است که متقاضیان می توانند آن را دریافت نمایند. این نوع ویزا مختص به افرادی است که خارج از اتحادیه اروپا هستند و تمایل دارند که خدماتی درمانی خود را در کشور مجارستان انجام دهند. متقاضی برای اخذ این نوع ویزا باید مدارک خود را به بیمارستان ارائه دهد و در صورت تایید، باید دعوت نامه ای را از پزشک یا بیمارستانی در مجارستان دریافت کند. علاوه بر این باید مدارکی را دال بر اثبات تمکن مالی ارائه دهد.

  متقاضیان توجه داشته باشند که این نوع ویزا تنها در صورتی به آنها تعلق می گیرد که اثبات نمایند که در کشور مبدا مداوای بیماری آنها وجود ندارد.

  ویزا تحصیلی مجارستان

  یکی از ویزا های محبوب در مجارستان، ویزای تحصیلی می باشد. این نوع ویزا مختص به دانشجویانی است که توانسته اند از دانشگاه های مجارستان، پذیرش تحصیلی اخذ نمایند. نظام آموزشی در کشور مجارستان از کیفیت بالایی برخوردار است؛ علاوه بر این، دانشگاه های معتبری را هم در خود جای داده است. به همین خاطر، متقاضیان زیادی قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند. کشور مجارستان اجازه تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی را به دانشجویان بین المللی داده است.

  متقاضیان با ارسال رزومه تحصیلی شان به دانشگاه های این کشور می توانند پذیرش تحصیلی مورد نیاز را دریافت نمایند و نسبت به اخذ ویزا تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهند. معمولا تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان نزدیک به 4 سال، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان نزدیک به 2 سال و تحصیل در مقطع دکترا در مجارستان نزدیک به 3 سال به بالا به طول می انجامد. تحصیل در دانشگاه های مجارستان هم به زبان مجاری و هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است و متقاضیان باید مدرک زبان خود را جهت تحصیل به هر کدام از این دو زبان ارائه دهند.

  دانشجویان توجه داشته باشند که پس از پایان تحصیلات شان در کشور مجارستان، می توانند کار مناسبی را در این کشور پیدا کنند و ویزا تحصیلی خود را به ویزا کاری تبدیل نمایند. همچنین می توانند پس از چند سال کار در مجارستان، اقامت دائم آن را دریافت نمایند. توجه داشته باشید که اخذ ویزا تحصیلی به همین راحتی ها هم نمی باشد و متقاضیان باید با مشورت با وکیل مهاجرتی اقدامات لازم را انجام دهند.

  ویزا کاری مجارستان

  یکی از راحت ترین روش های مهاجرت به مجارستان، از طریق کار است. متقاضیان می توانند با پیدا کردن شغل مناسبی در این کشور و دریافت دعوت نامه کاری نسبت به اخذ ویزا کاری اقدام نمایند. ویزا کاری مجارستان تنها در صورتی قابل دریافت است که شما دارای دعوت نامه کاری از کارفرمای مجارستانی باشید، در غیر این صورت ویزا به شما تعلق نمی گیرد. ارسال دعوت نامه به خارج از اتحادیه اروپا و حوزه شینگن قوانین منحصر به خود را داراست. به عنوان مثال کارفرما باید موقعیت شغلی را به مدت 3 ماه در مجارستان و 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی نماید و در صورت پیدا نشدن فرد مناسبی برای آن کار می تواند به خارج از اتحادیه اروپا دعوت نامه ارسال نماید.

  متقاضی پس از دریافت دعوت نامه می تواند به اداره مهاجرت مجارستان در کشور خود، مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را جهت اخذ ویزا ارائه دهد. متقاضیان پس از ورود به کشور مجارستان و کار در این کشور می توانند اقامت دائم این کشور را نیز اخذ نمایند.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا کاری عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه عکس پاسپورتی
  • ارائه بیمه نامه
  • ارائه گواهی سلامت
  • ارائه گواهی اجازه کار
  • ارائه اجاره نامه مسکن در مجارستان
  • ارائه فرم درخواست ویزا
  • ارائه قرارداد استخدام
  • ارائه مدارک هویتی با ترجمه

  ویزا بلند مدت مجارستان یا ویزای نوع D

  این نوع ویزا، ویزای بلند مدت و یا دائم می باشد که مختص به افرادی است که قصد کار، تحصیل و… را در مجارستان دارند. اقامت متقاضیانی که این نوع ویزا را دریافت کرده اند بیش از 90 روز می باشد.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا مجارستان

  متقاضیان باید از مدارک مورد نیاز اخذ ویزا آگاهی لازم را داشته باشند. این مدارک عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر با اعتبار بیش از 6 ماه
  • اثبات تمکن مالی
  • ارائه مدارک هویتی به همراه ترجمه
  • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
  • ارائه عکس
  • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل یا کار
  • ارائه مدارک تحصیلی به همراه ترجمه

  متقاضیان باید توجه داشته باشند که برای اخذ ویزا باید مدارک خود را به صورت کامل به سفارت ارائه دهند و هزینه بررسی آن را پرداخت نمایند؛ در غیر این صورت درخواست ویزا آنها پذیرفته نمی شود و سفارت هزینه های پرداخت شده را هم باز نمی گرداند. پس بهتر است با بررسی کامل و مشورت با افرادی که تجربه کافی را دارند، مدارک خود را به صورت کامل به سفارت ارائه دهید. جهت مشاوره تخصصی و تشکیل پرونده مهاجرتی می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
  پیام بگذارید