ثبت نام لاتاری

قطعا سوالات زیادی اعم از چگونگی ثبت نام در لاتاری، سایت ثبت نام لاتاری چیست، مهلت ثبت نام لاتاری چقدر است، شرایط ثبت نام لاتاری چگونه است، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری چه چیز هایی است، مهلت ثبت نام لاتاری و… برای شما به وجود می آید. برای پاسخ به این سوالات ما این مقاله جامع و کامل را تدوین کرده ایم که می تواند به تمامی سوالات شما پاسخ دهد. البته متقاضیان ثبت نام لاتاری می توانند برای پاسخگویی سریع تر با شماره های موجود در سایت تماس گرفته تا کارشناسان ما به صورت کامل راهنمایی شان کنند.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  یکی از رایج ترین سوالاتی که اکثر متقاضیان مهاجرت از کارشناسان و مشاوران ما در موسسه مهر آفرین، می پرسند، در رابطه با ارزان ترین و راحت ترین روش مهاجرت است. شاید در پاسخ به این سوال بگویید، هیچ کدام از روش های مهاجرتی ارزان نیستند و باید هزینه های نسبتا بالایی را برای آنها پرداخت کرد. در صورتی که این تصور اشتباهی است؛ چرا که لاتاری، یکی از ارزان ترین و راحت ترین روش های مهاجرت و دریافت گرین کارت آمریکا می باشد. لاتاری آمریکا یکی از ارزان ترین و راحت ترین روش های مهاجرت می باشد که پذیرش در آن تنها به شانس متقاضیان بستگی دارد.

  موسسه مهاجرتی مهر آفرین، یکی از موسسات معتبر و رسمی می باشد که دارای دو شعبه در تهران و شیراز است. متقاضیان می توانند جهت مهاجرت به کشور های اروپایی، آمریکایی و… نیز با مشاوران ما گفتگو نمایند. موسسه ما دارای مجوز رسمی مهاجرت می باشد. همچنین وکلا و کارشناسان ما دارای دانش حقوقی و به روزیی هستند که می توانند به درستی شما عزیزان را راهنمایی کنند.

   

  لاتاری چیست ؟

  لاتاری در حقیقت به زبان انگلیسی به معنای قرعه کشی یا همان بخت آزمایی است. هر برنامه ای که به واسطه قرعه کشی، جایزه ای را به شرکت کنندگان اعطا می کند، لاتاری می گویند. ثبت نام لاتاری آمریکا هر ساله انجام می شود و نیازی به شرایط خاص و ویژه ای هم ندارد. همه افراد می توانند در این قرعه کشی هیجان انگیز شرکت کنند. پس از اعلام نتایج لاتاری، برندگان می توانند به همراه خانوادشان که شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال است به آمریکا سفر کنند. این افراد می توانند علاوه بر زندگی دائم در این کشور پیشرفته از امتیازات شهروندان آمریکایی نیز بهره مند شوند.

  متقاضیان خوش شانی که از طریق ثبت نام لاتاری، موفق به دریافت گرین کارت این کشور شده اند، می توانند با کمترین هزینه و با بالاترین امتیازات به آمریکا مهاجرت نمایند. شرایط ثبت نام لاتاری، بسیار ساده می باشد و هر کسی با هر توان مالی می تواند شانس خود را امتحان نماید.

   

  لاتاری آمریکا

  یکی از بزرگ ترین آرزو های جوانان و بزرگسالان، تحصیل وو کار در کشور پیشرفته و مدرنی مثل آمریکا است. این کشور برای اینکه افراد را به رویای شان برساند، برنامه ای را با نام لاتاری به اجرا در آورده است. لاتاری آمریکا در حقیقت به منظور توزیع عادلانه خدمات برای متقاضیان اجرایی شده است. از آنجایی که برخی از خدمات تعداد محدودی دارند و امکان خدمت رسانی به تمامی متقاضیان وجود ندارد، لاتاری راهی عادلانه برای توزیع این خدمات می باشد که متقاضیان بر اساس شانس می توانند برنده گرین کارت آمریکا شوند.

   

  معرفی گرین کارت آمریکا و لاتاری

  کشور آمریکا یکی از کشور های مدرن و پیشرفته می باشد که حاصل مهاجرت بسیاری از نژاد های مختلف مردم جهان است. کشور آمریکا با ورود نژاد های مختلف شروع به پیشرفت کرده و نیاز شدیدی به نیروی کار ماهر پیدا کرد. همین امر موجب شد تا نژاد های دیگری مثل نژاد چینی، ایتالیایی، سیاه پوستان، هندی و… برای کار وارد آمریکا شدند. ورود نژاد های گوناگون در آمریکا موجب شد تا تعادل میان آنها بسیار حائز اهمیت شود. به همین خاطر دولت آمریکا برنامه های تشویقی زیادی را برای مهاجران و نژاد های مختلف در نظر گرفت.

  لاتاری و گرین کارت آمریکا یکی از هیجان انگیز ترین امتیازاتی است که این کشور برای سایر مردم جهان در نظر گرفته است. معمولا اکثر مردم جهان از این برنامه اطلاع دارند اما آگاهی مناسبی را از شرایط و نحوه ثبت نام لاتاری ندارند. این برنامه تشویقی از سال 1990 به صورت قانونی تصویب شده و به صورت عادلانه از طریق قرعه کشی یا همان لاتاری، به برندگان گرین کارت آمریکا را اعطا می کند.

  ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳

  در این بخش نحوه ثبت نام لاتاری و شرایط لاتاری را به طور کامل بررسی می نماییم. معمولا ثبت نام در لاتاری شرایط پیچیده و خاصی ندارد و تنها شرط لازم برای شرکت در این برنامه این است که محل تولد شما در کشور های مجاز ثبت نام لاتاری باشد.

  شرایط ثبت نام لاتاری 2023 عبارت است از:

  1. حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام در لاتاری آمریکا مدرک دیپلم 12 ساله است.
  2. محل تولد متقاضی باید در کشوری باشد که در لیست مجاز ثبت نام باشد. کشور های مجازاعم از ایران، افغانستان و… .
  3. شرایط سنی برای متقاضیان ثبت نام لاتاری آمریکا وجود ندارد؛ اما افرادی که زیر دیپلم هستند، اجازه ثبت نام در لاتاری را ندارند.

  متقاضیانی که در کشور های مجاز ثبت نام لاتاری 2023 قرار گرفته اند شامل ایران، افغانستان و… می باشند که متقاضیان شان در 5 سال گذشته نباید بیش از 50000 به آمریکا سفر داشته باشند. در این صورت می تواند در این قرعه کشی مهیج شرکت نمایند. متقاضیانی که در هند متولد شده اند، اجازه ثبت نام در لاتاری را ندارند؛ چرا که این کشور در لیست مجاز ثبت نام قرار نگرفته است. توجه داشته باشید که اگر شما داخل کشور ایران متولد شده باشید؛ اما پاسپورت یا اقامت کشور دیگری را اخذ کرده باشید، مشکلی در فرایند ثبت نام تان در لاتاری به وجود نمی آید.

  از آنجایی که دانش آموزان باید در کشور آمریکا 12 سال تحصیلی را پشت سر بگذرانند تا موفق به کسب دیپلم شوند، تنها افرادی مجاز به ثبت نام در لاتاری هستند که دیپلم 12 سال تحصیلی را دارا باشند. البته متقاضیانی که دارای دیپلم فنی حرفه ای و یا دیپلم تحصیل از راه دور هستند، می توانند از طریق شرط سابقه کار در این برنامه شرکت نمایند. شرط سابقه کار برای ثبت نام لاتاری، بدین شکل است که این دسته از متقاضیان با دارا بودن 2 سال سابقه کار اجازه شرکت در لاتاری را دارند. لیست برخی از مشاغلی که در لیست شغل های قابل قبول برای سابقه کاری هستند را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

  عنوان شغل کنترل کننده های ترافیک هوایی
  قضات قانون اداری، داوران و افسران دادرسی مکانیک های برق و بنده هواپیما
  متخصصان مجموعه های صوتی و تصویری باستان شناسان
  متخصصان شنوایی شنجی حوزه، قومیت و معلمان مطالعات فرهنگی
  معلمان هنر، درام و موسیقی مدیران تبلیغات و ترفیع
  حسابدار خلبان هواپیما، کمک خلبان و مهندسین پرواز
  سواد در بزرگسالان، آموزش اصلاح و تربیت معلم و مربیان (GED) معماران
  کنترل کننده های ترافیک هوایی دانشمندان حیوانات
  متخصصان موتور هواپیما مهندسان کشاورزی
  میانجی، واسطله گرها و مصالحه کنندگان متخصص بیهوشی
  مدیران خدمات اداری ارزیاب، املاک و مستغلات
  معلمان مردم شناسی و باستان شناسی ستاره شناسان
  مربیان ورزشی مدیران هنری

  توجه داشته باشید که شرط سابقه کار تنها مختص به متقاضیانی است که مدرک زیر دیپلم دارند، سایر متقاضیان که دارای مدرک دیپلم هستند، نیازی به ارائه سابقه کاری ندارند. توجه داشته باشید که دانش آموزانی که دارای مدرک دیپلم نیستند و مشغول تحصیل در مدارس می باشند، اجازه ثبت نام در لاتاری را ندارند؛ چرا که آنها دارای مدرک دیپلم نمی باشند.

  ممکن است برای متقضیان این سوال به وجود آید که آیا داشتن جاب آفر یا همان دعوت نامه کاری و یا اسپانسر از شرایط ثبت نام لاتاری است؟

  در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر. پس از اتمام ریاست جمهوری ترامپ تمامی محدودیت هایی که برای برندگان لاتاری وجود داشت، لغو شد و برندگان نیازی به ارائه جاب آفر یا اسپانسر ندارند.

  لاتاری یعنی چه؟

  در جواب سوال لاتاری چیست باید بگوییم: لاتاری یک کلمه انگلیسی به معنای بخت آزمایی یا قرعه کشی می باشد و در حالت کلی به هر برنامه ای که در آن، از طریق قرعه کشی به برخی از شرکت کنندگان، جایزه داده شود لاتاری می گویند.  تقریبا همه افراد آرزوی مهاجرت به آمریکا را دارند و رویای زندگی در این کشور را در ذهن خود می پرورانند. کشور امریکا برای این رویای شما روشی پیاده کرده است که البته شانس نیز نقش بسیار مهمی در آن دارد. این قرعه کشی روش خوبی برای امتحان کردن شانس افراد می باشد. برخی لاتاری ها هم برای اینکه خدمات موجود به صورت عادلانه بین افراد تقسیم شود و همه مردم از سراسر جهان، این امکان را داشته باشند که از این خدمات، بهره مند شوند، مورد استفاده قرار می گیرند. لاتاری گرین کارت آمریکا از این دسته می باشد.

  لاتاری آمریکا چیست؟

  لاتاری آمریکا یک روش ارائه شده توسط ایالت متحده آمریکا است برای حفظ تنوع نژادی در این کشور. در سال 1990 میلادی در آمریکا،  قانونی مبنی بر تقسیم عادلانه ویزا های تنوع نژادی میان مردم جهان شکل گرفت که در آن از یک سیستم قرعه کشی یا لاتاری استفاده می شود. یکی از سوالات پر تکراری که افراد همیشه دارند، این است که ساده ترین و ارزان ترین راه مهاجرت چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که راحت ترین راه مهاجرت، ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا می باشد. ثبت نام در لاتاری شرایط سختی ندارد و این مسئله فقط به شانس شما بستگی دارد.

  برنامه لاتاری امریکا هر ساله برگزار می شود و همه افراد می توانند در آن ثبت نام کنند. افرادی که در این بخت آزمایی برنده می شوند، می توانند به همراه همسر و فرزندان زیر 21 سال و مجرد خود، وارد کشور آمریکا شده و در آن برای همیشه زندگی کنند. برندگان لاتاری اقامت دائم این کشور را خواهند داشت و می توانند مانند دیگر شهروندان این کشور، از امتیازاتی همچون تحصیل، کار و … بهره مند شوند. از مزایای شرکت در لاتاری این است که این روش نیازی به هزینه زیادی ندارد و افراد با هر توان مالی می توانند در آن شرکت کنند.

  مزایای برنده شدن در لاتاری

  شانس برنده شدن در لاتاری برای همه یکسان است و این قرعه کشی یکی از عادلانه ترین فرعه کشی های دنیا است. برنده شدن در لاتاری یکی از بزرگ ترین فرصت هایی محسوب می شود که ممکن است در زندگی افراد اتفاق بیفتد. همان طور که قبلا به آن اشاره شد، از مزیت های برنده شدن در لاتاری این است که افراد همچون سایر شهروندان آمریکایی می توانند از حق تحصیل، کار، بیمه، بازنشستگی، ازدواج و … بهره مند شوند. اما مزایای لاتاری فقط به همین موارد خلاصه نمی شود و امتیازات دیگری نیز دارد. در ادامه به بررسی مزایای لاتاری می پردازیم:

  • امکان کار کردن در امریکا مشغول شدن در مشاغل فدرال
  • امکان گرفتن شهروندی امریکا یا سیتیزن شیپ
  • امکان شهروند شدن فرزند تازه متولد شده
  • امکان ورود و خروج به امریکا بدون ویزا
  • برخورداری از بیمه و استفاده از سیستم بهداشت و درمان
  • امکان درخواست ویزای خانوادگی برای بستگان درجه یک
  • امکان سکونت در امریکا
  • امکان داشتن پاسپورت امریکایی و سفر به 184 کشور دنیا بدون ویزا
  • کم هزینه بودن مهاجرت به امریکا از طریق لاتاری
  • داشتن اختیار عمل در انتخاب محل زندگی در امریکا
  • امکان یافتن فرصت های شغلی بدون نیاز به حمایت کار فرمایان
  • امکان به همراه داشتن خانواده
  • هزینه کم ترتحصیل در امریکا برای برندگان لاتاری
  • امکان خرید و فروش نا محدود ملک، خودرو و سایر دارایی ها
  • برخورداری از بیمه سلامت و بیمه عمر در امریکا

  لاتاری 2022

  برای ثبت نام در لاتاری 2022 نیازی به مدارک خاصی نمی باشد، فقط باید فرمی که داخل سایت لاتاری وجود دارد را با دقت پر کنید. این فرم حاوی اطلاعات فردی، اطلاعات تحصیلی، شغلی، اطلاعات همسر، فرزند و … می باشد. علاوه بر تکمیل فرم ثبت نام یک قطعه عکس هم مورد نیاز ایت. در صورتی که افراد در لاتاری برنده شوند، مدارک مورد نیاز به ان ها اعلام خواهد شد.

  زمان ثبت نام لاتاری

  طبق دستور العمل ثبت نام لاتاری سال 1401، زمان ثبت نام لاتاری 2024 از اوایا اکتبر 2022 آغاز می شود، که به وقت ایران از اواسط مهر ماه 1401 شروع می شود. ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا تا اوایل نوامبر 2022 یعنی اواسط آبان 1401 ادامه دارد که حدود 33 روز خواهد بود. متقاضیان می توانند از طریق رزرو ثبت نام لاتاری، قبل از رسیدن موعد ثبت نام، در اولویت قرار بگیرند و همچنین وقت بیشتری برای جبران نواقص داشته باشند.

  جواب لاتاری

  هنگامی که در لاتاری ثبت نام می کنید، در صورت موفقیت آمیز بودن ثبت نام شما، یک کد پیگیری 16 رقمی برایتان نمایش داده می شود. نتایج لاتاری شش ماه بعد از پایان ثبت نام در تاریخ 7 ماه مه 2022 (17 اردیبهشت ماه 1401) ساعت 8 شب اعلام شد. افرادی که در لاتاری شرکت کرده اند، باید به سایت اصلی اعلام نتایج لاتاری به آدرس dvprogram.state.gov مراجعه کرده و با وارد نمودن اطلاعاتی از قبیل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و کد پیگیری دریافت شده، جواب لاتاری را مشاهده نمایند. افرادی که در این قرعه کشی برنده شده اند، لازم است به سفارت آمریکا مراجعه نموده و مراحل بعدی برای دریافت اقامت و گرین کارت آمریکا را طی کنند. زمان مصاحبه برای برندگان لاتاری، دو سال بعد از اعلام نتایج آن خواهد بود.

  سایت اصلی لاتاری

  برای ثبت نام آنلاین و اعلام نتایج بسیاری از سایت ها، خود را رسمی اعلام کرده اند ولی از این میان فقط یک سایت رسمی وجود دارد. این سایت با پسوند gov می باشد و از سال 2020 از dvlottery به dvprogram تغییر کرد اما همچنان با دو آدرس زیر در دسترس کاربران قرار دارد.

  سایت ثبت نام لاتاری: dvprogram.state.gov

  سایت اعلام نتیاج لاتاری: dvprogram.state.gov/ESC

  سایت ثبت نام لاتاری

  در ابتدا قرعه کشی لاتاری از طریق پست انجام می شد و فقط برندگان با خبر می شدند. از سال 2010 ثبت نام و اعلام نتایج در سایت مربوطه انجام شد و شرکت کنندگان می توانند به صورت آنلاین بررسی کنند که آیا برنده شده اند یا خیر.  در اینجا سایت های قدیم و جدید لاتاری را معرفی می کنیم:

  سایت ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا:

  • آدرس رسمی سایت قبل از سال 2020: dvlottery.state.gov
  • آدرس رسمی سایت بعد از سال 2020: dvprogram.state.gov

  سایت اعلام نتایج لاتاری آمریکا:

  • آدرس رسمی سایت قبل از سال 2020: dvlottery.state.gov/ESC
  • آدرس رسمی سایت بعد از سال 2020: dvprogram.state.gov/ESC

  سوالات متداول

  توضیحات سوال 1

  توضیحات سوال 2

  [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
  پیام بگذارید