بورسیه تحصیلی سوئد

متقاضیان مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل در این کشور، قبل از هر اقدامی باید آگاهی خود را از هزینه های تحصیل، چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی، شرایط بورسیه تحصیلی سوئد، انواع بورسیه سوئد، مدارک لازم جهت اخذ بورسیه سوئد و… افزایش دهند. این آگاهی به متقاضیان کمک می کند که راحت تر بتوانند نسبت به اخذ ویزا تحصیلی و بورسیه اقدامات لازم را انجام دهند. البته با وجود وکلا و موسسات مهاجرتی، متقاضیان به راحتی کار های حقوقی و مهاجرتی خود را به آنها سپرده و با خیالی راحت ویزا و بورسیه خود را دریافت می کنند.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  تحصیل در کشور سوئد برای دانشجویان بین المللی تا قبل از سال 2011 کاملا رایگان بود؛ اما با تدوین قوانین جدید در سال های اخیر، تحصیل در این کشور برای دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند، تنها با اخذ بورسیه تحصیلی رایگان خواهد بود. سوئد یکی از کشور های پیشرفته و مدرن است که شرایط مناسبی را برای زندگی و تحصیل داراست. وجود دانشگاه های معتبر و رتبه دار جهان، در این کشور، موجب محبوبیت بیشتر سوئد نزد دانشجویان بین المللی شده است. همانطور که می دانید، سوئد کشوری لوکس است که هزینه های زندگی و تحصیل در آن کمی بالاست. به همین خاطر دولت سوئد برای جذب دانشجویان بین المللی نخبه، بورسیه های تحصیلی گوناگونی را ارائه کرده است که واجدین شرایط می توانند آن را دریافت نمایند. بورسیه تحصیلی سوئد، انواع مختلفی دارد که دانشجویان با بررسی شرایط هر یک می توانند نسبت به اخذ آن اقدامات لازم را انجام دهند.

  وکلا مهاجرتی به متقاضیان کمک می کنند تا با توجه به شرایطی که دارا هستند، بتوانند بورسیه مورد نیازشان را اخذ کرده و به سوئد سفر کنند. وکیل مهاجرتی از آنجایی که با تمامی قوانین و مقررات بین الملل آشنایی دارد، می تواند کمک بسزایی را متقاضیان نماید. علاوه بر این اطلاعات به روز و جامع وکیل، موجب می شود که شما اشتباهی را در جمع آوری مدارک نداشته باشید؛ چرا که در صورت کامل نبودن مدارک ارائه شده به سفارت، درخواست اخذ ویزا شما پذیرفته نمی شود.

  در صورتی که می خواهید پرونده خود را به یک وکیل حرفه ای و مجرب بسپارید، کافی است با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. موسسه مهاجرتی مهر آفرین، یکی از معتبر ترین موسسات در زمینه مهاجرت می باشد که دارای مجوز رسمی و قانونی مهاجرت است. موسسه ما دارای 2 شعبه رسمی در تهران و شیراز می باشد که متقاضیان می توانند جهت مشاوره تخصصی به شعبات ما مراجعه نمایند.

  شرایط بورسیه تحصیلی در سوئد

  همانطور که می دانید، سوئد یکی از کشور هایی است که از لحاظ آموزشی، بسیار معتبر می باشد. این کشور نظام آموزشی با کیفیتی دارد و به تحصیل و آموزش بسیار اهمیت می دهد. به همین خاطر، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی که در این کشور واقع هستند بسیار معتبر می باشند. اعتبار بالای دانشگاه های سوئد موجب شده است که دانشجویان زیادی قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشند؛ اما ممکن است بسیاری از این دانشجویان شرایط مساعدی را برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در ایم کشور نداشته باشند.

  سازمان دولتی کشور سوئد هر ساله برای این دسته از دانشجویان بورسیه های تحصیلی را ارائه می دهد که تعداد بورسیه های ارائه شده هر سال متغیر خواهد بود. به علت شرایطی که دریافت بورسیه های تحصیلی دارا هستند، اکثر دانشجویان تصمیم خود را در جهت دریافت این نوع بورسیه ها عوض می کنند و منصرف می شوند. دانشجویان ایرانی که قصد دریافت بورسیه تحصیلی سوئد را دارند، باید بدانند که دریافت بورسیه تنها با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور ممکن خواهد بود؛ در غیر این صورت، بورسیه به متقاضیان ایرانی تعلق نمی گیرد.

  معمولا بورسیه هایی که در سوئد معرفی می شود، برای قشر خاصی از متقاضیان خارجی می باشد که در کشور های کم در آمد، در حال جنگ و یا بحران زده زندگی می کنند و قصد مهاجرت تحصیلی به سوئد را دارند.

  شرایط بورسیه تحصیلی سوئد برای ایرانیان

  • اخذ نامه پذیرش از دانشگاه های سوئد
  • رزومه قوی و عالی تحصیلی
  • معدل و نمرات بالا

  بورسیه سوئد برای ایرانیان، در صورت اخذ پذیرش امکان پذیر است، پس متقاضیان بهتر است قبل از هر اقدامی، نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهند. همچنین بهتر است پس از ورود به دانشگاه های سوئد و شروع دوره های تحصیلی، اقدام به اخذ بورسیه نمایند. البته دانشجویان ایرانی که شرایط تحصیلی بهتری را نسبت به دیگر متقاضیان داشته باشند، واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی هستند.

  انواع بورسیه تحصیلی سوئد

  بورسیه تحصیلی در سوئد به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود که عبارت است از:

  • بورسیه دولتی
  • بورسیه دانشگاهی

  هدف دولت سوئد از ارائه این بورسیه های تحصیلی، تحصیل رایگان در این کشور برای دانشجویانی که مستعد این کمک هستند. دانشجویانی که شرایط علمی مناسب و رزومه تحصیلی قوی را دارا باشند، شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی سوئد دارند. البته برخی از دانشگاه های سوئد با صلاح دید خود، به دانشجویانی که شرایط خاصی را دارا هستند، بورسیه تحصیلی اعطا می کند تا بتواند دانشجویانی را جذب کند که دارای سطح علمی بالایی هستند.

  بورسیه دولتی سوئد

  یکی از بورسیه های تحصیلی که متقاضیان می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نمایند، بورسیه سازمان دولتی سوئد می باشد. این نوع بورسیه مختص به دانشجویان خارجی و غیر اروپایی می باشد که هزینه های زندگی و تحصیل آنها را تامین می نماید. بورسیه دولتی، مبلغ 10.000 کرون سوئد را به صورت ماهانه به دانشجویان کارشناسی ارشد ارائه می کند. هزینه های سفر به این کشور نیز توسط دانشگاه پرداخت می شود. برای اخذ این نوع بورسیه، متقاضیان باید در ماه فوریه درخواست خود را ثبت نمایند و تا ماه آوریل منتظر پاسخ آن باشند.

  شرایطی که شانس دریافت بورسیه تحصیلی دولتی سوئد را افزایش می دهد عبارت است از:

  • داشتن سوپروایزر
  • رزومه تحصیلی قوی
  • سطح علمی بالا
  • نمرات و معدل بالا
  • نمره زبان بالا
  • مقالات بین المللی یا ISI

  بورسیه دولتی سوئد

  بورسیه های دانشگاهی سوئد

  یکی دیگر از انواع بورسیه هایی که دانشگاه های سوئد برای متقاضیان مهاجرت ارائه کرده اند عبارت است از:

  نوع بورسیه درصد هزینه های تامین شده توسط بورسیه
  بورسیه دانشگاه فناوری بلکینگ 75 تا 100 درصد هزینه ها
  بورسیه دانشگاه فناوری کالمرز 75 تا 100 درصد هزینه ها
  بورسیه دانشگاه دالارنا 10 تا 50 درصد هزینه ها
  بورسیه دانشگاه یونشوپینگ 30 درصد هزینه ها
  بورسیه دانشگاه کارلستاد 25 تا 100 درصد هزینه ها
  بورسیه دانشگاه کریستین اشتاد 100 درصد هزینه تحصیل
  بورسیه دانشگاه لینچوپینگ 25 تا 75 درصد هزینه ها
  بورسیه دانشگاه هالمشتات
  بورسیه موسسه فناوری سلطنتی KTH
  بورسیه موسسه کارولینسکا

  بورسیه های تحصیلی در سوئد

  بورسیه تحصیلی در کشور سوئد در تمامی مقاطع تحصیلی آن قابل دریافت است. هر یک از مقاطع تحصیلی در این کشور بورسیه های مختلفی را ارائه کرده است که در ادامه بورسیه های تحصیلی ارائه شده در هر مقطع را شرح می دهیم.

  بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در سوئد

  متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند، می توانند بورسیه های ارائه شده در این مقطع را دریافت نمایند. معمولا بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی تعداد محدودی دارند و هر کسی نمی تواند به راحتی این نوع بورسیه ها را دریافت کند. دانشجویان جهت تحصیل در این مقطع باید دارای مدرک دیپلم 12 ساله، دارای مدرک زبان انگلیسی یا سوئدی و دارای نمرات بالا باشند. تحصیل در مقطع کارشناسی نزدیک به 3 سال می باشد. متقاضیان در این مقطع اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارا هستند تا بتوانند هزینه های زندگی در سوئد را تامین نمایند.

  بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد نیز هزینه های نسبتا بالایی دارد به همین خاطر دولت این کشور برای دانشجویان بورسیه های تحصیلی را ارائه کرده است. برخی از این بورسیه های تحصیلی هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان را تامین می نمایند. در مقطع کارشناسی ارشد متقاضیان راحت تر می توانند بورسیه های تحصیلی اخذ کنند؛ چرا که بیش از 900 فرصت اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد برای آنها فراهم گردیده است.

  دوره های کارشناسی ارشد در کشور سوئد نزدیک به 2 سال است و متقاضیان برای اخذ بورسیه باید 60 الی 120 واحد تحصیلی را گذرانده باشند. این دوره در کشور سوئد نیازمند ارائه پایان نامه است، به همین خاطر متقاضیان باید دارای مدرک زبان آیلتس 7 به بالا باشند. علاوه بر این متقاضیان باید دارای سطح علمی مناسب و بالایی باشند.

  بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا

  تحصیل در مقطع دکترا در سوئد نیز هزینه های بالایی دارد و تمامی متقاضیان از پس هزینه های این مقطع بر نمی آیند. به همین خاطر کشور سوئد، بورسیه های تحصیلی را در این مقطع ارائه کرده است که متقاضیان واجد شرایط می توانند نسبت به اخذ آن اقدامات لازم را انجام دهند. اخذ بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع دکترا شرایط خاصی را داراست. متقاضیان باید دارای سوپروایزر، تحقیقات علمی، تحقیقات بین المللی، رزومه تحصیلی قوی و مدرک زبان انگلیسی باشند. تحصیل در این دوره نزدیک به 4 سال می باشد و دانشجو پس از گذراندن 240 واحد می توانند نسبت به اخذ بورسیه تحصیلی در سوئد اقدامات لازم را انجام دهند.

  علاوه بر این متقاضیان اجازه کار پاره وقت را در این مقطع دارا هستند و می توانند از سوپروایزر های خود حقوق معینی را دریافت نمایند.

  بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا

  دانشگاه های بین المللی در سوئد

  متقاضیانی که قصد تحصیل در کشور سوئد را دارند باید از دانشگاه های بین المللی آن آشنایی کامل را داشته باشند؛ چرا که تحصیل در دانشگاه های معتبر در سوئد، موجب اخذ مدرک با اعتبار بالاتری می شود.

  نام دانشگاه رتبه جهانی
  دانشگاه لند 98
  دانشگاه استکهلم 153
  دانشگاه آپسالا 40
  دانشگاه گوتنبورگ 201 تا 250
  دانشگاه اوما 301 الی 350
  دانشگاه اوربرو 401 الی 500
  دانشگاه سوئدی کشاورزی 251 الی 300
  دانشگاه فن آوری چارلمس 201 الی 250

  مدارک لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی

  متقاضیانی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی در سوئد را دارند، باید از مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه آگاهی لازم را داشته باشند. توجه داشته باشید که آگاهی از این مدارک بسیار حائز اهمیت است و بهتر است که در این باره با وکیل و مشاور مهاجرتی مشورت نمایید.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی عبارت است از:

  • ارائه انگیزه نامه تحصیلی
  • ارائه رزومه تحصیلی
  • ارائه اصل و کپی پاسپورت
  • ارائه نامه هایی مبنی بر سوابق کاری
  • اثبات دانش و سابقه کار در زمینه های مدیریت

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی سوئد

  متقاضیان جهت تحصیل در کشور سوئد، باید نسبت به اخذ ویزا تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهند. درخواست ویزا مسئله بسیار مهمی می باشد؛ چرا که در صورت نقص مدارک و یا مشکلات دیگر، سفارت با درخواست ویزا متقاضیان موافقت نمی کند. در این مسئله بهتر است با وکلا و مشاوران متخصص مشورت نمایید.

  شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزا عبارت است از:

  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
  • اثبات تمکن مالی
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • تمام وقت بودن دوره تحصیل در کالج

  مدارک مورد نیاز اخذ ویزا دانشجویی سوئد عبارت است از:

  • ارائه عکس پاسپورتی
  • ارائه کپی پاسپورت
  • ارائه بیمه درمانی
  • ارائه نامه اجازه اقامت در کشور سوئد
  • ارائه نامه اثبات توانایی پرداخت مالیات

  متقاضیان مهاجرت می توانند جهت اخذ ویزا، اقامت، تشکیل پرونده مهاجرتی و… با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و جهت رزرو وقت مشاوره تخصصی اقدامات لازم را انجام دهند. کارشناسان ما در مجموعه به صورت کامل در موضوعات مختلف مهاجرتی، به سوالات شما عزیزان پاسخ دهند.

  سوالات متداول

  توضیحات سوال 1

  توضیحات سوال 2

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
  پیام بگذارید