شرایط مهاجرت به روسیه

مهاجرت به کشور روسیه و اخذ اقامت این کشور امروزه به یکی از رایج  ترین سوالات متقاضیان تبدیل شده است. مهاجرت به روسیه از روش های گوناگونی امکان پذیر است که متقاضیان با توجه به شرایطی که دارا هستند، یکی از آن روش ها را انتخاب می کنند. البته هر یک از روش های مهاجرت به کشور روسیه دارای شرایط خاصی هستند که متقاضیان باید از آن آگاهی مناسبی را دارا باشند. شرایط مهاجرت به روسیه و اقامت در این کشور کمی پیچیده است و به کمک وکیل مهاجرتی تمامی این پیچیدگی ها رفع می شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  متقاضیان مهاجرت به روسیه هر ساله در حال افزایش اند. این کشور از نظر اقتصادی در موقعیت مناسبی قرار دارد و نرخ بیکاری پایین و درآمد مناسب در این کشور موجب افزایش متقاضیان مهاجرت شده است. البته متقاضیان قبل از هر اقدامی باید از شرایط مهاجرت به این کشور آگاهی داشته باشند تا بتوانند راه درستی را برای مهاجرت و اخذ اقامت این کشور انتخاب نمایند. کشور روسیه از نظر آموزشی در جهان در رتبه مناسبی قرار گرفته و شرایط مطلوبی را برای دانشجویان مهیا کرده است.
  کارشناسان و مشاوران ما در موسسه معتبر مهر آفرین، این مقاله را به صورت جامع و کامل گردآوری کرده اند تا بتوانند به شما در انتخاب روش مهاجرتی تان کمک بسزایی کنند. موسسه ما دارای مجرب ترین وکلا مهاجرتی و مشاوران است که در تمامی پرونده های خود به موفقیت دست یافته اند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه های جانبی مهاجرت و هزینه های پرداخت ویزا می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  شرایط مهاجرت و اقامت در روسیه

  به طور کلی، روش های مهاجرت به روسیه را می توان به 6 دسته کلی تقسیم کرد. تمامی راه های مهاجرت به کشور روسیه، شرایط مختص به خود را داراست که با آگاهی از آن می توانید راحت ترین و بهترین روش مهاجرتی را انتخاب نمایید. شرایط مهاجرت به روسیه عبارت است از:

  • شرایط مهاجرت کاری به روسیه
  • شرایط مهاجرت تحصیلی به روسیه
  • شرایط مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری
  • شرایط اقامت روسیه از طریق ازدواج
  • شرایط اقامت روسیه از طریق تولد
  • شرایط اقامت روسیه از طریق پناهندگی

  لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیان باید قبل از هر اقدامی با مشاوره های تخصصی مهاجرت، از قوانین و مقررات مهاجرتی نیز آگاهی پیدا کنند.

  شرایط مهاجرت کاری به روسیه

  یکی از روش هایی که می توان اقامت دائم روسیه را اخذ کرد، کار در  این کشور است. شرایط مهاجرت کاری به روسیه، تنها دریافت دعوت نامه کاری یا پیشنهاد شغلی است. در نتیجه متقاضیانی که بتوانند از کشور روسیه دعوت نامه کاری دریافت کنند، می توانند اقدامات لازم را جهت اخذ ویزا کاری انجام دهند. اخذ دعوت نامه از کشور روسیه لازمه داشتن مهارت، تخصص، سابقه کاری و… می باشد.

  متقاضیان علاوه بر آگاهی از قوانین و مقررات باید از نرخ بیکاری و شرایط اقتصادی روسیه نیز آگاهی داشته باشند. نرخ بیکاری در کشور روسیه نزدیک به 4 تا 5 درصد است. این نرخ نشان دهنده وجود فرصت های شغلی بالایی در این کشور است. همچنین وضعیت اقتصادی روسیه در چند سال اخیر رشد مناسبی داشته و شرایط خوبی را برای زندگی در این کشور فراهم کرده است. متقاضیان باید بدانند که جهت کار در این کشور  باید به زبان روسی تسلط داشته باشند تا بتوانند با مشتریان و کارفرما ارتباط موثری بگیرند. متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور روسیه را دارند، می توانند از طریق شماره های موجود در سایت از شرایط مهاجرت کاری به روسیه آگاهی پیدا کنند.

  شرایط مهاجرت تحصیلی به روسیه

  تحصیل در کشور روسیه یکی دیگر از روش های مهاجرتی است که شرایط منحصر به فردی را داراست. متقاضیان باید از شرایط مهاجرت تحصیلی به روسیه آگاهی کاملی را دارا باشند، تا بتوانند با رعایت آن شرایط ویزا تحصیلی شان را اخذ نمایند. شرایط تحصیل در روسیه عبارت است از:

  • اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه
  • اخذ نمرات بالا در مقاطع قبلی که شانس قبولی متقاضیان را افزایش می دهد
  • قبولی در دوره های آمادگی در دانشگاه (الزامی نیست)
  • اثبات تمکن مالی

  شرایط اخذ اقامت روسیه، برای متقاضیانی که از طریق تحصیل مهاجرت کرده اند، کمی ساده تر می باشد؛ چرا که متقاضیان پس  از فارغ التحصیلی می توانند شغل مناسبی را پیدا کرده و با چند سال کار مداوم و پرداخت مالیات، اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.

  شرایط مهاجرت تحصیلی به روسیه

  چرا در روسیه تحصیل کنیم؟

  کشور روسیه یکی از کشور های برتر در جهان محسوب می شود. جایگاه علمی دانشگاه های روسیه در سال های اخیر رشد چشمگیری را داشته است. به همین علت دانشجویان زیادی از سراسر جهان کشور روسیه را برای تحصیل انتخاب می نمایند. علاوه بر این هزینه تحصیل در کشور روسیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. تمامی این موارد موجب شده است که اکثر دانشجویان بین المللی کشور روسیه را برای تحصیل انتخاب نمایند.

  شرایط مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری

  یکی دیگر از روش هایی که می توان با استفاده از آن به کشور روسیه مهاجرت کرد و اقامت این کشور را اخذ نمود، سرمایه گذاری می باشد. شرایط سرمایه گذاری در کشور روسیه کمی پیچیده است و بهتر است در این رابطه اطلاعات دقیقی را کسب نمایید. جهت کسب اطلاعات می توانید  با کارشناسان ما در سایت مهاجرتی مهر آفرین در ارتباط باشید. شرایط سرمایه گذاری در روسیه عبارت است از:

  • به مدت 3 سال 10 درصد سهام یک شرکت روسی را خریداری نمایید
  • مبلغ سرمایه سهام شرکت روسی باید بیش از 100.000.000 روبل باشد
  • مالیات های پرداخت شده و هزینه های اجتماعی متقاضی نباید کمتر از 6 میلیون روبل در سال باشد
  • شرکت تنها می تواند در زمینه های تجاری مثل نفت و گاز، کشاورزی، انرژی، دارو و… فعالیت داشته باشد

  متقاضیان جهت آگاهی از شرایط خرید اوراق قرضه دولتی روسیه، شرایط خرید ملک در روسیه، شرایط کار آفرینی در روسیه و… می توانند با شماره های وجود در سایت تماس گرفته و با کارشناسان ما در موسسه در ارتباط باشند.

  شرایط مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

  یکی از شرایط اخذ اقامت روسیه، ازدواج با شهروندان و تبعه این کشور است. دولت روسیه به علت سو استفاده های زیادی که از این قانون می شود، قوانین و شرایط سختی را برای آن در نظر گرفته است. شرایط مهاجرت و اقامت به روسیه از طریق ازدواج عبارت است از:

  • اثبات تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی
  • تسلط به زبان روسی
  • ارائه اسنادی که اثبات کند فرد مکانی را برای اقامت داراست
  • اقامت متقاضی به مدت 6 ماه در روسیه
  • ارائه گواهی سلامت پزشکی معتبر که نشان می دهد فرد سلامت جسمانی و روانی دارد
  • ارائه گواهی عدم سو پیشینه
  • ارائه اسناد طلاق در صورتی که متقاضی همسر دیگری داشته است
  • اثبات پشتوانه مالی

  لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیانی که قصد اخذ تابعیت روسیه را از طریق ازدواج دارند، باید حداقل 3 سال با همسر روسیه ای خود زندگی کرده باشند. پس از آن می توانند درخواست تابعیت این کشور را بدهند.

  شرایط مهاجرت به روسیه از طریق تولد

  شرایط اخذ اقامت از طریق تولد در روسیه کمی پیچیده است. متقاضیان از این طریق می توانند برای کودک تازه متولد شده خود تابعیت روسیه را نیز دریافت نمایند. البته اخذ تابعیت از این طریق با توجه به قوانین و مقررات کشور مقصد متفاوت می باشد. در کشور روسیه شرایطی که برای تولد فرزند وجود دارد، این است که حداقل یکی از والدین کودک باید تابع روسیه باشند. علاوه بر این به کودکانی هم که والدین آنها مشخص نباشند، تابعیت اعطا می گردد.

  شرایط مهاجرت به روسیه از طریق تولد

  شرایط مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی

  یکی از خطرناک ترین و پر ریسک ترین روش های مهاجرتی، پناهندگی است. این روش به صورتی است که جان و مال متقاضیان را به خطر می اندازد. لازم به ذکر است که بگوییم، به علت غیر قانونی بودن این روش و خطراتی که پناهندگی به دنبال دارد، موسسه مهر آفرین هیچگونه خدماتی را در این زمینه ارائه نمی دهد و این بخش تنها به عنوان افزایش اطلاعات عمومی متقاضیان قرار داده شده است.

  پناهنده فردی است که به علت های مختلف، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی ،عقیدتی، ملیتی ،مذهبی، عضویت در گروه های خاص و… جان و مالش در کشور مبدا در خطر باشد. در این لحظه فرد می تواند به روش های غیر قانونی وارد خاک روسیه شده و خود را تحویل مامورین این کشور بدهد و درخواست پناهندگی کند. روسیه یکی از کشور های عضو کنوانسیون ژنو می باشد و از قوانین پناهندگی حمایت می نماید. متقاضی پس از ورود به خاک روسیه و مصاحبه با مامورین این کشور باید چند روزی را در انتظار پاسخ درخواست خود بماند.

  در این مدت زمان، تمامی سوابق متقاضی مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تایید درخواست، متقاضی به کشور روسیه پناهنده می شود. در غیر این صورت متقاضی باید به کشور خود بازگردد.

  شرایط اخذ پاسپورت روسیه

  متقاضیان می توانند از روش های ذکر شده به کشور روسیه مهاجرت نمایند و با توجه به شرایط اقامت روسیه، تابعیت این کشور را اخذ نمایند. شرایط اخذ تابعیت روسیه عبارت است از:

  • اخذ اقامت دائم
  • سرمایه گذاری به مدت 3 سال و یا داشتن کار مناسب در روسیه
  • گذشت 5 سال از اقامت دائم در روسیه

  پاسپورت روسیه مزیت های زیادی را برای متقاضیان داراست. جایگاه این پاسپورت در جهان 23 است و اجازه سفر به 74 کشور را بدون اخذ ویزا به متقاضی می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ پاسپورت روسیه با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  به طور کلی، شرایط مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت این کشور، بدون وجود یک راهنما امکان پذیر نیست؛ زیرا اکثر متقاضیان با قوانین و مقررات این کشور آشنایی نداشته و ممکن است در پروسه اخذ ویزا موفق به دریافت آن نشوند. به همین علت بهتر است قبل از هر اقدامی با مشاورین متخصص ما در موسسه مشورت نمایید و شرایط خود را برای مهاجرت به روسیه بیان کنید. مشاورین ما با بررسی شرایط بهترین و راحت ترین روش مهاجرت به روسیه را به شما پیشنهاد می دهند. همچنین می توانید جهت تشکیل پرونده مهاجرتی خود با وکلا مجرب و خبره ما در ارتباط باشید.

  موسسه ما دارای بیش از چندین سال تجربه در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت است و سابقه درخشانی را در این زمینه داراست. موسسه معتبر مهاجرتی ما دارای مجوز رسمی و قانونی مهاجرت می باشد. به همین علت شما عزیزان می توانید بدون هیچ نگرانی به ما اطمینان نمایید و تمامی کار های حقیقی و حقوقی خود را به ما بسپارید.

  پیشنهاد مطالعاتی:

  مهاجرت تحصیلی به روسیه

  مهاجرت کاری به روسیه

  مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری

  بورسیه تحصیلی روسیه

  روسیه

  سوالات متداول

  معمولا بهترین روش برای مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل و کار است. البته این روش ها به شرایط متقاضیان بستگی دارد. در صورتی که متقاضی شرایط ممناسب تری برای مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و… دارا باشد، بهترین روش برای وی همان می باشد.

  متقاضیان با اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه می توانند در دانشگاه های این کشور تحصیل نمایند.

  متقاضیان پس از اخذ اقامت دائم، باید چند سال در این کشور زندگی نمایند تا بتوانند نسبت به اخذ پاسپورت اقدام کنند.

  خرید ملک در روسیه منجر به اخذ اقامت این کشور نمی شود و تنها جنبه سرمایه گذاری دارد. معمولا تمامی متقاضیان می توانند در این کشور نسبت به خرید ملک اقدام نمایند.

  متقاضیان با اخذ پاسپورت روسیه می توانند به 74 کشور بدون اخذ ویزا سفر نمایند.

  مهاجرت توریستی با اخذ ویزا توریستی امکان پذیر می باشد. این نوع ویزا به مدت 30 روز اعتبار دارد.

  قانون اعطا تابعیت به کودکان تازه متولد شده در روسیه بدین شکل است که متقاضی باید حداقل خودش یا همسرش تابع روسیه باشند تا به کودک تازه متولد شده شان، تابعیت اعطا شود.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  نمایش دیدگاه ها (4)