شرایط مهاجرت و اقامت در ایتالیا

ایتالیا یکی از کشور های توسعه یافته می باشد که در جنوب قاره اروپا قرار گرفته است. این کشور از لحاظ اقتصادی و صنعتی رشد چشمگیری را داشته و همین امر نظر بسیاری از متقاضیان مهاجرت را به خود جلب کرده است. مهاجرت به ایتالیا و اخذ اقامت این کشور شرایط خاص خود را دارد که متقاضیان باید از آن آگاهی داشته باشند. به طور کلی، راه های مهاجرت به ایتالیا به 6 دسته کلی تقسیم می شود که هر کدام از آنها شرایط منحصر به خود را دارند. ما در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت به ایتالیا می پردازیم.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  شما عزیزان می توانید با مطالعه این مقاله پاسخ تمامی سوالات خود را در رابطه با شرایط مهاجرت به ایتالیا، شرایط اخذ تابعیت ایتالیا، شرایط اقامت در ایتالیا، شرایط لازم مهاجرت کاری کشور ایتالیا، شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور ایتالیا و… دریافت نمایید. چنانچه پس از مطالعه این مقاله سوالات دیگری برای شما به وجود آمد می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و یا سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها برای ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به آن پاسخ بدهند.

  موسسه معتبر مهر آفرین، با بیش از 10 سال سابقه در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت تمامی خدمات خود را هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری ارائه می دهد. موسسه ما دارای 2  شعبه یکی در تهران و یکی در شیراز است که متقاضیان می توانند جهت مراجعه حضوری با شماره های شعب تماس بگیرند. همچنین متقاضیان می توانند جهت مشاوره تخصصی با شماره های موجود در سایت در تماس باشند.

  شرایط مهاجرت به کشور ایتالیا

  همان طور که گفتیم، راه های مهاجرت به ایتالیا را می توان در 6 دسته کلی تقسیم کرد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند که عبارت است از:

  • شرایط مهاجرت کاری به ایتالیا
  • شرایط مهاجرت و اقامت تحصیلی به ایتالیا
  • شرایط اقامت در ایتالیا از طریق سرمایه گذاری
  • شرایط مهاجرت از طریق ازدواج به ایتالیا
  • شرایط اقامت در ایتالیا از طریق تولد
  • شرایط مهاجرت و اقامت در ایتالیا از طریق پناهندگی

  متقاضیان باید قبل از اقدام به اخذ ویزا، شرایط مهاجرت به ایتالیا را بررسی نمایند و از آن آگاهی داشته باشند.

  شرایط مهاجرت کاری به ایتالیا

  یکی از روش های مهاجرت و اقامت در ایتالیا از طریق کار است. متقاضیان می توانند با جستجو کار در این کشور، ویزا کاری اخذ نمایند. رشد اقتصادی و صنعتی ایتالیا موجب شده است، متقاضیان زیادی برای مهاجرت کاری به این کشور اقدام به اخذ ویزا نمایند. شرایطی که متقاضیان جهت اخذ ویزا باید از آن آگاهی داشته باشند عبارت است از:

  • اخذ دعوت نامه کاری از کارفرمای ایتالیایی
  • انجام تست بازار از طرف کارفرمای ایتالیایی (تست بازار بدین معنی است که کارفرما شغل مورد نظر را 3 ماه در ایتالیا و 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی می کند و در صورت پیدا نشدن فرد مناسب می تواند دعوت نامه کاری به خارج از ایتالیا و اتحادیه اروپا ارسال نماید)

  متقاضیان می توانند پس از دریافت دعوت نامه کاری از ایتالیا اقدام به اخذ ویزا کاری نمایند.

  شرایط مهاجرت و اقامت تحصیلی به ایتالیا

  دانشجویانی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت ایتالیا را دارند، می توانند با اخذ ویزا تحصیلی به این کشور مهاجرت نمایند. کشور ایتالیا به علت هزینه های مقرون به صرفه ای که برای تحصیل دارد، نظر بسیاری از دانشجویان بین المللی را به خود جلب کرده است. همین امر نیز موجب افزایش تعداد متقاضیان مهاجرت تحصیلی به این کشور شده است. شرایط مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا با هم متفاوت است. شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی عبارت است از:

  • حداقل سن 18 سال
  • دارای مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6.5 به بالا یا مدرک ایتالیایی در سطح B2

  شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ایتالیا عبارت است از:

  • حداکثر سن 35 سال
  • دارای مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6.5 یا مدرک زبان ایتالیایی در سطح B2

  شرایط تحصیل در مقطع دکترا ایتالیا عبارت است از:

  • دارای تاییدیه سوپروایزر
  • دارای استاد راهنما
  • دارای مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 7 به بالا یا مدرک زبان ایتالیایی
  • دارای رزومه علمی قوی
  • دارای مقالات ISI

  متقاضیان تحصیل در کشور ایتالیا می توانند با رعایت شرایط ذکر شده، ویزا تحصیلی این کشور را اخذ نمایند. همچنین می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند و با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

  شرایط اقامت در ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

  یکی دیگر از راه های اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در ایتالیا روش های زیادی دارد مثل ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه دولتی، خرید سهام، خرید ملک و… . متقاضیان می توانند از طریق برنامه تمکن مالی نیز اقامت این کشور را اخذ نمایند. البته این برنامه شرایط خاص خود را داراست که عبارت است از:

  • سرمایه اولیه 31 هزار یورو که به ازای همسر و فرزندان این مبلغ افزایش می یابد
  • دارای درآمد 3800 یورو در ماه بدون اجازه کار در ایتالیا
  • 183 روز اقامت در ایتالیا که موجب اقامت دائم این کشور می شود

  شرایط  ثبت شرکت و کارآفرینی در ایتالیا نیز عبارت است از:

  • سرمایه ثبت شرکت مسئولیت محدود حداقل 10 هزار یورو
  • سرمایه کارآفرینی در ایتالیا حداقل 50 هزار یورو

  متقاضیان می توانند با فراهم کردن شرایط ذکر شده از طریق سرمایه گذاری به ایتالیا مهاجرت نمایند.

  شرایط مهاجرت از طریق ازدواج به ایتالیا

  شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج بدین صورت می باشد که متقاضی باید با زن یا مردی که تابع ایتالیا است ازدواج نماید و این ازدواج را به صورت رسمی ثبت کند. همچنین متقاضی باید اثبات کند که در زندگی دیگری نیست. در صورتی که متقاضی از همسر خود جدا شده باشد باید مدارک طلاق خود را به اداره مهاجرت ارائه دهد. شرط دیگری که زوجین باید آن را رعایت کنند، این است که باید حداقل 48 ماه از ازدواج شان گذشته باشد. پس از گذشت سه سال متقاضی می تواند درخواست پاسپورت ایتالیا را به سفارت بدهد.

  شرایط اقامت در ایتالیا از طریق تولد

  یکی دیگر از روش های مهاجرت به ایتالیا و اخذ اقامت این کشور از طریق تولد فرزند است. به طور کلی، تمامی کشور های جهان از قوانین خون و خاک در تولد فرزند تبعیت می کنند. کشور کانادا یکی از کشور هایی است که از قانون خاک تبعیت می کند. این قانون بدین صورت است که اگر متقاضیان خارجی فرزندی را در کشور کانادا به دنیا بیاورند، طبق قانون خاک به آن فرزند تابعیت کانادا تعلق می گیرد. قانون خون نیز در کشور های آلمان، ایتالیا، استرالیا و… اجرا می شود و بیان می دارد که در صورتی به فرزند تازه متولد شده تابعیت تعلق می گیرد که حداقل یکی از والدین کودک تابع آن کشور باشد.

  مهم ترین شرط اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد در ایتالیا، این است که یکی از والدین کودک، شهروند یا تابع ایتالیا باشند؛ حتی اگر کودک در کشور دیگری هم به دنیا بیاید، اگر والدین وی ایتالیایی باشند به آن کودک تابعیت ایتالیا تعلق می گیرد.

  شرایط مهاجرت و اقامت در ایتالیا از طریق پناهندگی

  یکی دیگر از روش های مهاجرت به ایتالیا، پناهندگی است. این روش به حدی خطرناک است که هیچ یک از موسسات مهاجرتی خدماتی را در این باب ارائه نمی دهند. موسسه مهر آفرین نیز در این رابطه هیچ خدماتی را به متقاضیان ارائه نمی دهد. این روش به صورتی است که متقاضی به کشور مقصد سفر می کند و خود را به افسر یا پلیس آن کشور تحویل داده و درخواست پناهندگی خود را به آنها ارائه دهند. جایگاه پناهنده در کشور های خارجی بسیار پایین است و به هیچ عنوان شهروندان درجه 1 ایتالیا محسوب نمی شوند.

  متقاضی پس از تحویل مدارک هویتی و درخواست پناهندگی باید به افسر مهاجرتی اثبات نماید که در کشور مبدا از لحاظ فرهنگی، اجتماعی ،سیاسی، مذهبی، مالی و… مورد آزار و اذیت واقع شده است. در صورتی که متقاضی بتواند مامور مهاجرت را قانع کند، اداره مهاجرت با درخواست پناهندگی وی موافقت می کند؛ در غیر این صورت باید به کشور خود بازگردد. لازم به ذکر است که بگوییم، امروزه درخواست های پناهندگی به کشور ایتالیا بسیار زیاد شده است به همین علت، دولت ایتالیا قوانین سختگیرانه ای را برای پذیرش پناهندگان در نظر گرفته است.

  متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور ایتالیا را دارند، پس از مطالعه مقاله شرایط مهاجرت به ایتالیا می توانند جهت مشاوره تخصصی با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند. موسسه ما تمامی خدمات مهاجرت و اقامت در کشور های آمریکایی، اروپایی و… را به شما عزیزان ارائه می دهد.

  سوالات متداول

  روش های زیادی برای مهاجرت به ایتالیا وجود دارد مانند مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، کارآفرینی، ازدواج، تولد فرزند و پناهندگی.

  آسان ترین روش مهاجرت به ایتالیا به شرایط متقاضیان بستگی دارد. آنها با بررسی شرایط خود توسط مشاورین متخصص می توانند بهترین و آُان ترین روش را انتخاب نمایند.

  ایتالیا در سال های اخیر به کشوری صنعتی تبدیل شده و موقعیت مناسبی را برای اقامت و ندگی داراست. علاوه بر این، هزینه های زندگی در این کشور پایین می باشد.

  هزینه های زندگی در ایتالیا به سبک و نوع زندگی افراد بستگی دارد. اما به طور کلی، هزینه یک خانواده 4 نفره در این کشور 2.600 یورو در ماه می باشد. می توان گفت به صورت تقریبی هزینه هر نفر 748 یورو بدون برآورد کردن هزینه اجاره خانه می باشد.

  شرایط کار در کشور ایتالیا کمی سخت می باشد؛ چرا که مرخ بیکاری در این کشور کمی بالاست. البته کار پرستاری در این کشور رونق بسیار خوبی دارد و متقاضیان می توانند از این طریق نیز به ایتالیا مهاجرت نمایند.

  سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق خودحمایتی شرایط مناسبی داشته و تنها کافی است متقاضصی به ازای خود، همسر و فرزندانش مبلغی را به عنوان سرمایه دارا باشد. متقاضیان با این روش می توانندبه راحتی به این کشور مهاجرت نمایند.

  متقاضیان در اکثر روش های مهاجرتی باید نزدیک به 5 سال در ایتالیا زندگی کنند تا بتوانند اقامت دائم و تابعیت این کشور را اخذ نمایند.

  تنها مشکل زندگی در ایتالیا این است که مردم این کشور نیمی از درآمد خود را صرف مالیات ها می کنند.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  پیام بگذارید