مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های مهاجرت به  کشور سوئد از طریق سرمایه گذاری در این کشور است. سرمایه گذاری یکی از راحت ترین راه های مهاجرتی می باشد که محدودیت سنی، سابقه کاری و مواردی از این قبیل را نیاز ندارد. به طور کلی، سرمایه گذاری در سوئد و یا هر کشور خارجی دیگری، ریسک زیادی دارد؛ چرا که متقاضی با شرایط اقتصادی و عواملی که بر این شرایط تاثیر می گذارند آشنایی ندارد و ممکن است سرمایه خود را از دست بدهد.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  به همین خاطر بهتر است قبل از هر اقدامی، آگاهی و اطلاعات لازم را از نحوه سرمایه گذاری در سوئد، شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری سوئد، چگونگی سرمایه گذاری در بورس سوئد، چگونگی اخذ اقامت سرمایه گذاری در سوئد، سرمایه لازم جهت خرید ملک در سوئد و… به دست آورید تا در این پروسه دچار ضرر و زیان مالی نشوید. البته کسب آگاهی از افرادی که تجربه و سابقه زیادی در این زمینه دارند، می تواند کمک بسزایی را به شما عزیزان نماید. وکلا و مشاورین مهاجرتی که دانش حقوقی بالایی دارند و تجربه کافی را در این زمینه دارا هستند، می تواند در زمینه سرمایه گذاری در سوئد، چندین قدم شما را به جلو بیندازد.

  مقالات مهاجرتی:

  تحصیل پزشکی در سوئد

  مهاجرت به سوئد

  تحصیل در سوئد

  وکیل مهاجرت به سوئد

  مهاجرت کاری به سوئد

  مهاجرت تحصیلی به سوئد

  موسسه مهاجرتی مهر آفرین، یکی از موسسات رسمی و معتبر در ایران می باشد که دارای مجوز رسمی مهاجرت است. موسسه ما دارای دو شعبه رسمی در تهران و شیراز می باشد که متقاضیان می توانند برای مراجعه حضوری به این شعبات مراجعه نمایند. البته متقاضیان می توانند از طریق شماره های موجود در سایت به صورت غیر حضوری و تلفنی با موسسه در ارتباط باشند. توجه داشته باشید که موسسه ما دارای بهترین و مجرب ترین وکلا مهاجرتی و مشاورانی خبره می باشد که می توانند شما را در امر مهاجرت همراهی نمایند.

  شرایط سرمایه گذاری در سوئد

  سرمایه گذاری در کشور سوئد دارای روش های مختلفی است که متقاضیان با توجه به اهدافی که دارا هستند، می توانند یکی از این روش ها را انتخاب نمایند. سرمایه گذاری یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت دائم کشور سوئد نیز می باشد. البته متقاضیان باید قبل از هر اقدامی، روش های سرمایه گذاری در سوئد را بررسی کرده و آن را با شرایط خود تطبیق دهند. سوئد کشوری است که شرایط اقتصادی مناسبی را داراست و روش های متنوعی را برای سرمایه گذاری خارجی ارائه کرده است. همانطور که گفتیم، سرمایه گذاری در کشور های خارجی ریسک بالایی دارد؛ چرا که متقاضیان از قوانین و مقررات، نرخ تورم، نرخ فساد و… آگاهی ندارند.

  به همین خاطر این کار باید با کسب اطلاعات دقیق و بررسی شرایط صورت گیرد. سرمایه گذاران خارجی می توانند از طریق خرید ملک، خرید سهام، خرید اوراق قرضه دولتی، ثبت شرکت، و… در سوئد سرمایه گذاری نمایند. البته برای سرمایه گذاری در سوئد باید طرح تجاری قوی داشته باشید و باید اثبات کنید که این طرح تجاری می تواند منافع زیادی را برای این کشور داشته باشد. در غیر این صورت، با طرح شما موافقت نمی شود.

  اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

  بسیاری از متقاضیان می خواهند از طریق سرمایه گذاری در سوئد، اقامت این کشور را اخذ نمایند. سوئد یکی از کشور هایی است که قوانین و مقررات آن برای سرمایه گذاران خارجی سخت تر و دشوار تر از دیگر کشور های اروپایی مثل آلمان، اسپانیا و… می باشد. به همین خاطر، متقاضیان باید تمامی جوانب این کار را بررسی نمایند. اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری از تمامی روش ها امکان پذیر نیست و متقاضیان با این هدف انتخاب های محدودی را برای سرمایه گذاری دارند.

  یکی از راحت ترین روش ها برای اخذ اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت می باشد. متقاضیان می توانند با ثبت شرکت در این کشور ویزای سرمایه گذاری سوئد را دریافت کنند. با اخذ این نوع ویزا شما اجازه اقامت 2 ساله در این کشور را خواهید داشت و در صورتی که شرکت شما فعالیت مناسبی داشته باشد این اقامت تمدید و پس از آن اقامت دائم به شما اعطا می شود. یکی دیگر از روش های اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری، کارآفرینی در این کشور است. با راه اندازی کسب و یا ثبت شرکت شما می توانید علاوه بر اخذ اقامت، خانواده خود را نیز به این کشور بیاورید.

  اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

  این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اگر شما از راه های ثبت شرکت و کارآفرینی به سوئد مهاجرت کنید، اجازه کار در این کشور را ندارید! همچنین در صورت فعال بودن شرکت و کسب و کارتان به مدت 4 سال می توانید اقامت دائم دریافت نمایید.

  استاندارد های سرمایه گذاری در سوئد

  یکی از مهم ترین مسائلی که متقاضیان برای سرمایه گذاری در سوئد باید مد نظر قرار دهند، شاخص ها و استاندارد های سرمایه گذاری در این کشور است. فاکتور هایی که برای یک سرمایه گذاری موفق در سوئد لازم است که آنها را بدانید شامل خطر سلب مالکیت، نرخ کنترل فساد و عدم بازگشت پذیری ارز و خطر انتقال می باشد. یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در سرمایه گذاری در کشور های خارج این است که بین این کشور ها معاهدات دو جانبه تجاری وجود داشته باشد.

  خطر سلب مالکیت بدین معناست که دولت کشور مقصد بدون در نظر گرفتن حق و حقوق سرمایه گذار و بدون پرداخت خسارت، تمامی سرمایه وی را سلب کند در این صورت متقاضی نمی تواند شکایتی کند و تمام سرمایه خود را از دست می دهد. خطر سلب مالکیت در هر کشوری را با نرخ مصادره اموال نشان می دهند. این نرخ عددی بین 1 تا 7 می باشد. هرچه نرخ مصادره اموال در کشور مقصد به عدد 1 نزدیکتر باشد، خطر سلب مالکیت سرمایه کمتر و امنیت سرمایه گذاری بالاست. در مقابل هرچه این نرخ به عدد 7 نزدیک تر باشد، سرمایه متقاضیان خارجی امنیت کمتری دارد و سرمایه گذاری در آن کشور پر خطر است.

  نرخ مصادره اموال در کشور سوئد، نزدیک به 1 درصد می باشد. این نرخ نشان دهنده امنیت بالا در سرمایه گذاری خارجی است و مشکلی را برای متقاضیان به وجود نمی آورد. یکی دیگر از نرخ های مهم در سرمایه گذاری خارجی، نرخ فساد می باشد. کنترل فساد نیز در تمامی کشور ها دارای نموداری است که اعداد این نمودار بین -2.5 تا +2.5 می باشد. در صورتی که نرخ فساد در کشوری به عدد +2.5 نزدیک باشد، یعنی آن کشور کنترل قوی تری بر روی فساد داشته و اگر این عدد به -2.5 نزدیک باشد، یعنی دولت کنترل ضعیف تری را بر روی فساد دارد. نرخ فساد در کشور سوئد نزدیک به عدد 2.17 می باشد که این عدد نشان دهنده نرخ پایین فساد در این کشور است.

  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در سوئد

  یکی از مطمئن ترین روش های سرمایه گذاری در کشور سوئد از طریق خرید ملک است. البته خرید ملک در سوئد همانند ترکیه موجب اخذ اقامت دائم نمی شود. قوانین کشور سوئد در خرید خانه به تمامی ملیت ها اجازه خرید و فروش ملک را در این کشور می دهد و محدودیتی را برای آنان قرار نداده است. خرید ملک در سوئد بدین صورت است که در ابتدا شما ملک مورد نظر را انتخاب کرده و قراردادی را بین خریدار و فروشنده تنظیم می نمایید. این قرارداد بدین صورت است که ملک انتخاب شده به صورت کامل ارزش گذاری شده و تمامی تاییدیه های لازم توسط مالک اخذ شده است.

  همچنین باید وضعیت سلامت ملک در یکی از محضر های موجود در سوئد به ثبت رسیده باشد. پس از ارائه این موارد، قرارداد توسط مالک و خریدار به امضا می رسد و مبلغ مورد نظر از سمت خریدار به فروشنده اعطا می شود. توجه داشته باشید که پرداخت مالیات ملک بر عهده مالک می باشد. معمولا قیمت خرید خانه در سوئد، در مرکز شهر 55.605.85 کرون و قیمت خانه در خارج از مرکز شهر 35.599.23 کرون می باشد. البته این مبالغ دقیق نیست و برای آگاهی از آن می توانید با کارشناسان ما در مجموعه مهر آفرین تماس بگیرید.

  سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئد

  یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کشور سوئد از طریق ثبت شرکت می باشد. متقاضیان در صورتی می توانند از این طریق اقامت دائم سوئد را اخذ کنند که طبق قوانین و مقررات این کشور و به صورت کاملا اصولی نسبت به ثبت شرکت اقدام نمایند. توجه داشته باشید که متقاضیان برای ثبت شرکت و اخذ اقامت سوئد از این طریق نیاز به یک طرح تجاری قوی و مناسب دارند. این طرح تجاری باید به گونه ای باشد که منافع مالی و اقتصادی مناسبی را برای سوئد به همراه آورد و متقاضیان باید در این راستا سابقه کاری مرتبطی را نیز دارا باشند.

  سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در سوئد، نزدیک به 600 هزار کرون می باشد. متقاضیان برای ثبت شرکت در این کشور باید مبلغ 150 هزار کرون دیگر را نیز دارا باشند. البته تمامی این هزینه ها متغیر است و برای آگاهی کامل بهتر است با وکلا مهاجرتی ما مشورت نمایید. متقاضیان مهاجرت به سوئد از طریق ثبت شرکت توجه داشته باشند که تنها با ارائه طرح تجاری قوی می توانند اقامت دائم سوئد را اخذ کرده و خانواده خود را به این کشور بیاورند.

  ثبت شرکت در سوئد انواع مختلفی دارد که عبارت است از:

  • مشاغل کوچک شخصی

  یکی از انواع شرکت در سوئد، مشاغل کوچک خصوصی یا شخصی هستند. این نوع شرکت ها مختص به افرادی است که قصد دارند به صورت نیمه وقت کار کنند. و یا اوقات فراغت خود را با این کار سپری نمایند. مشاورین و فریلنسر ها از این دسته مشاغل هستند. البته نکته حائز اهمیت اینجاست که مشاغل کوچک خصوصی دارای کارمند نیستند و گردش مالی آن کمتر از 50.000 کرون است.

  • شرکت محدود خصوصی

  این شرکت تنها به یک سهامدار واحد نیاز داشته و الزامی به وجود شهروندان سوئدی در آن وجود ندارد. حداقل سرمایه برای ایجاد این نوع شرکت با مسئولیت محدود 40.000 کرون می باشد.

  • شرکت محدود عمومی

  این نوع شرکت به صورتی است که سهامداران آن مسئولیتی در قبال تعهدات آن ندارند و سهامش به صورت عمومی داد و ستد می شود. حداقل سرمایه برای تاسیس این نوع شرکت 40.000 کرون می باشد.

  • مالکیت خصوصی

  سهامداران این نوع شرکت در قبال آن مسئولیت کامل دارند و در صورتی که دارای کارمند و یا مشارکت تجاری باشند در مراجع مالیاتی سوئد به ثبت می رسند.

  • مشارکت عمومی
   ین نوع شرکت به حداقل 2 عضو برای تاسیس نیاز دارد. تمامی افراد در قبال تعهداتی که به این شرکت داده اند، مسئول هستند.

  سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئد

  سرمایه گذاری در سوئد از طریق کار آفرینی

  یکی دیگر از روش هایی که می توان از طریق آن به سوئد مهاجرت کرد و اقامت آن را اخذ نمود، کارآفرینی می باشد. کارافرینی در کشور ها موجب رشد و توسعه اقتصادی، اشتغالی، صنعتی و… می شود. به همین خاطر متقاضیانی که با بازار کار و  شرایط سرمایه گذاری در این کشور آشنایی کاملی را داشته باشند، می توانند با کارآفرینی در سوئد، موجب رشد اقتصادی این کشور شوند. معمولا متقاضیانی که قصد کارآفرینی در سوئد را دارند به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول شهروندان اتحادیه اروپا و دسته دوم افراد خارج از اتحادیه اروپا هستند.

  متقاضیان خارجی در صورتی که موفق به کار آفرینی در سوئد شوند، می توانند اقامت دائم این کشور را نیز اخذ نمایند.

  کارآفرینی برای شهروندان اتحادیه اروپا

  شهروندان اروپایی به راحتی می توانند در سوئد مشغول به کار شوند و یا کسب و کار جدیدی را راه اندازی نمایند. آنها تنها مستلزم آن هستند که شرکت خود را به ثبت برسانند. افرادی که قصد دارند تا به عنوان مشاور یا فریلنسر در این کشور مشغول به کار شوند می توانند برخی از مستندات لازم را ارائه کرده و به صورت توافقی در سوئد مشغول به کار شوند.

  کارآفرینی برای متقاضیان خارجی

  افرادی که قصد کارآفرینی در سوئد را دارند، برای اینکه بتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند باید اقامت سوئد را دارا باشند. به همین خاطر متقاضیان باید درخواست ایجاد کار و کارآفرینی خود را به اداره مهاجرت تحویل دهند و پس از آن درخواست اقامت دائم نمایند.

  مدارک لازم جهت کارآفرینی در سوئد عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر که دارای 6 ماه اعتبار است
  • ارائه مدارک زبان سوئدی یا انگلیسی
  • ارائه اسناد و سابقه شغلی در همان زمینه
  • اثبات فروش یا ارائه خدماتی که قرار است در سوئد ایجاد شود
  • ارائه اسناد تمکن مالی برای 2 سال زندگی در این کشور

  متقاضیان با ارائه مدارک ذکر شده می توانند اقامت سوئد را به مدت 2 سال اخذ نمایند و پس از گذشت این دو سال و ارزیابی کسب و کار ایجاد شده در این کشور، مشخص می شود که این کسب و کار در وضعیت مناسبی قرار دارد یا خیر و کارآفرین قادر است که اعضای خانواده خود را حمایت نماید یا خیر. در صورت وجود این شرایط، فرد می تواند اقامت خود را 2 سال دیگر تمدید نماید و پس از گذشت 2 سال اقدام به اخذ اقامت دائم سوئد و تابعیت آن نماید.

  سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

  یکی دیگر از روش های مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری، خرید اوراق قرضه دولتی می باشد. سرمایه گذاران می توانند از طریق خرید اوراق قرضه دولتی اقدام به سرمایه گذاری در سوئد نمایند. البته لازم به ذکر است  که بگوییم، خرید اوراق قرضه و خرید سهام در سوئد موجب اخذ اقامت این کشور نمی شود. معمولا سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی، شرایط منحصر به خود را داراست و افراد باید در این زمینه اطلاعات لازم را کسب کرده باشند.

  از دیگر نکات مهمی که متقاضیان باید به آن توجه نمایند این است که آنها برای خرید سهام شرکت های سوئدی تنها می توانند 51 درصد از سهام آنها را خریداری نمایند. به همین خاطر بهتر است که قبل از هر اقدامی اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورده و با مشورت با کارشناسان موسسه ما اطلاعات ارزنده ای را برای رسیدن به اهداف خود کسب کنید.

  مزایا و معایب سرمایه گذاری در سوئد

  سرمایه گذاری در کشور های خارج همواره دارای مزایا و معایبی می باشد که آگاهی از این موارد بسیار مهم است. متقاضیان باید قبل از سرمایه گذاری در سوئد، مزایا و معایب سرمایه گذاری در این کشور را مورد بررسی قرار دهند تا دچار ضرر و زیان مالی نشوند. کشور های اروپایی مثل انگلستان و هلند از سرمایه گذاران بزرگ کشور سوئد به حساب می آیند. کشور سوئد در سال های اخیر با جذب نیروی کار متخصص توانسته است با ایجاد فناوری های جدید و تغییر مالیات ها برای کارآفرینان، سرمایه داران خارجی بسیاری را جذب خود نماید. به همین خاطر سرمایه گذاری در این کشور از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

  معایب سرمایه گذاری در سوئد

  همانطور که می دانید، سرمایه گذاری خارجی معایب منحصر به خود را دارد. کشور سوئد نیز در این زمینه دارای نقاط ضعفی می باشد که عبارت است از:

  • قوانین و مقررات سختگیرانه کار و اولویت قراردادن کارگر
  • هزینه های بالای کار
  • بالا بودن نرخ مالیات بر درآمد
  • عدم اخذ اقامت دائم از طریق خرید ملک
  • تنش های زیاد در بازار مسکن
  • قوانین سخت در راه اندازی شرکت و ایجاد یک کسب و کار نوین

  به طور کلی، متقاضیان مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری، باید اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب نمایند؛ چرا که سرمایه گذاری مسئله بسیار مهمی است و اگر میزان توجه به آن کم باشد، ممکن است سرمایه گذار را  دچار ضرر و زیان مالی نماید. در نتیجه متقاضیان با مشورت و کسب آگاهی از وکلا مهاجرتی ما می توانند بهترین راه ها و روش ها را برای سرمایه گذاری در سوئد انتخاب نمایند. جهت رزرو وقت مشاوره کافی است با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.