مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه هایی که می توان به کشور روسیه مهاجرت کرد و اقامت این کشور را دریافت نمود، سرمایه گذاری در این کشور است. متقاضیان زیادی در کشور های مختلف قصد مهاجرت به روسیه را دارند؛ اما از شرایط مهاجرت و سرمایه گذاری در روسیه آگاهی مناسبی ندارند. سرمایه گذاری در کشور های خارجی، قوانین و مقررات منحصر به خود را داراست. به همین جهت متقاضیان باید قبل از هر اقدامی تمامی جوانب این کار را بررسی نمایند تا دچار ضرر و زیان مالی نشوند. سرمایه گذاری در کشور روسیه نیازمند آگاهی از نرخ مصادره اموال، میزان سود بانکی، مالیات و… می باشد.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  مشاوران و کارشناسان مجرب موسسه مهر آفرین، جهت آگاهی شما عزیزان از شرایط سرمایه گذاری در روسیه، انواع راه های سرمایه گذاری، میزان سرمایه اولیه و… را در این مقاله تهیه کرده اند. شما با مطالعه این مقاله پاسخ تمامی سوالات خود را در این زمینه دریافت خواهید کرد. چنانچه پس از مطالعه این مطلب سوالات دیگری ذهن تان را مشغول کرد، می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و سوالات خود را در این باره از کارشناسان و مشاوران ما بپرسید.

  موسسه ما، یکی از معدود موسسات مهاجرتی معتبر است که تمامی فعالیت های خود را با مجوز رسمی و قانونی مهاجرت انجام می دهد. علاوه بر این هزینه های مقرون به صرفه و مناسب اخذ ویزا و تشکیل پرونده مهاجرتی، موسسه ما را از دیگر موسسات مجزا کرده است. لازم به ذکر است که بگوییم، سابقه درخشان موسسه مهر آفرین و موفقیت در تمامی پرونده های مهاجرتی، اعتباری است که ما در میان متقاضیان مهاجرت دارا هستیم.

  مقالات پیشنهادی:

  مهاجرت به روسیه

  تحصیل در روسیه

  تحصیل پزشکی در روسیه

  مهاجرت تحصیلی به روسیه

  مهاجرت کاری به روسیه

  وکیل مهاجرت به روسیه

  سرمایه گذاری در روسیه

  سرمایه گذاری در کشور های خارجی یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت این کشور ها محسوب می شود. متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در روسیه را دارند، می توانند با رعایت یک سری از شرایط اقامت این کشور را دریافت نمایند. سرمایه گذاری در کشور روسیه از چند روش امکان پذیر است که عبارت است از:

  • خرید ملک در روسیه
  • ثبت شرکت در روسیه
  • کار آفرینی در روسیه
  • خرید اوراق قرضه دولتی در روسیه

  هر کدام از این روش های سرمایه گذاری، شرایط منحصر به خود را دارا هستند که متقاضیان با مطالعه این شرایط می توانند بهترین روش سرمایه گذاری را برای اخذ اقامت انتخاب نمایند. متقاضیان با سرمایه گذاری در این کشور می توانند پس از 5 سال با پرداخت مالیات به صورت منظم و پرداخت حق بیمه اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.

  متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ اقامت با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی ما بهره مند شوند.

  استاندارد های سرمایه گذاری در روسیه

  همان طور که گفتیم، متقاضیان جهت سرمایه گذاری در کشور روسیه، باید شاخص های مالی زیادی را در نظر بگیرند. این شاخص ها مالی عبارت است از:

  • نرخ مصادره اموال
  • نظام مالیاتی روسیه
  • معاهده های بین المللی
  • نرخ فساد در روسیه
  • نرخ بیکاری
  • تورم

  نرخ بیکاری در کشور روسیه، نزدیک به 4 تا 5 درصد است. نرخ بیکاری نشان دهنده وجود فرصت های شغلی در کشور ها می باشد. هر چه این عدد کمتر باشد، نشان می دهد که فرصت های شغلی بسیاری در کشور وجود دارد و هرچه این عدد بیشتر باشد، نشان دهنده کمبود فرصت های شغلی در کشور است. کشور روسیه با توجه به نرخ بیکاری پایینی که دارد، فرصت های شغلی بسیاری را در خود جای داده است. متقاضیان مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری، باید شاخص مهم نرخ مصادره اموال را نیز در نظر بگیرند.

  استاندارد های سرمایه گذاری در روسیه

  نرخ مصادره اموال از عدد 1 تا 7 می باشد. هرچه این نرخ به عدد 7 نزدیک تر باشد، یعنی درصد مصادره اموال در آن کشور بسیار بالاست و هرچه این عدد به 1 نزدیک باشد یعنی درصد مصادره اموال در آن کشور پایین است و برای سرمایه گذاری امنیت بیشتری دارد. نرخ مصادره اموال در کشور روسیه نزدیک به عدد 5 است و این عدد نشان می دهد که درصد مصادره اموال سرمایه گذاران در این کشور بالاست. با بالا بودن نرخ مصادره اموال در روسیه ما به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم که روش دیگری را برای مهاجرت و اقامت در این کشور انتخاب نمایید.

  از دیگر شاخص های اقتصادی که برای سرمایه گذاری در روسیه باید مورد توجه قرار گیرد نرخ تورم است. تورم در کشور روسیه در سال های گذشته نزدیک به 2.3 درصد بوده است. این عدد نشان دهنده ثبات اقتصادی در روسیه می باشد. نرخ تولید ناخالص داخلی نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار بر سرمایه گذاری است. این نرخ در روسیه در سال های گذشته نزدیک به 1.722.2 میلیارد دلار است.

  سرمایه گذاری در روسیه از طریق خرید ملک

  یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور روسیه، از طریق خرید ملک است. یکی از رایج ترین سوالاتی که متقاضیان از کارشناسان ما می پرسند، این است که “آیا با خرید ملک در روسیه می توان اقامت دائم این کشور را اخذ کرد؟

  در پاسخ به این سوال باید بگوییم، خیر. خرید ملک در روسیه می تواند تنها به عنوان سرمایه گذاری خارجی به حساب آید و در ازای آن اقامت دائم به متقاضی اعطا نمی شود. در نتیجه اگر قصد اخذ اقامت این کشور را دارید، بهتر است از روش های دیگری اقدام نمایید. جهت مشاوره تخصصی و اطلاع از روش های اخذ اقامت روسیه می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو نمایید.

  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در روسیه

  از دیگر روش های سرمایه گذاری در روسیه، ثبت شرکت است. متقاضیان می توانند شرکت های مختلفی را در این کشور به ثبت برسانند. انواع شرکت هایی که متقاضیان می توانند نسبت به ثبت آن در روسیه اقدام نمایند، عبارت است از:

  • ثبت جواز کسب
  • ثبت شرکت های سهامی
  • ثبت نمایندگی یا شعبه های شرکت مادر در روسیه
  • ثبت شرکت های مسئولیت محدود

  ثبت هر یک از شرکت های ذکر شده، شرایط خاص خود را دارند که در ادامه به بررسی شرایط آن می پردازیم.

  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در روسیه

  ثبت جواز کسب

  یکی از مزیت های ثبت جواز کسب این است که متقاضیان برای ثبت آن نیازی به سرمایه اولیه ندارند. مدت زمان لازم جهت ثبت جواز کسب نزدیک به 2 هفته است. لازم به ذکر است که بگوییم، ثبت این نوع درخواست شرایطی را داراست که عبارت است از:

  • تنها یک شخص حقیقی می تواند صاحب آن باشد
  • تنها همان شخص می تواند در آن کار فعالیت داشته باشد
  • اشخاصی که دارای کارت اقامت دائم روسیه هستند، می توانند از تمامی مزایای آن بهره مند شوند

  ثبت شرکت سهامی

  شرکت های سهامی در کشور روسیه می توانند به صورت باز یا بسته فعالیت کنند. منظور از شرکت های سهامی  باز این است که این شرکت می تواند سهام خود را به عموم مردم منتقل نماید. منظور از شرکت های سهامی بسته این است که این شرکت ها می توانند سهام را تنها بین سهام داران خود منتقل کنند. متقاضیان برای ثبت این شرکت های بسته باید دارای سرمایه اولیه حداقل 10.000 روبل و برای ثبت شرکت های باز حداقل 100.000 روبل سرمایه دارا باشند.

  متقاضیانی که قصد دارند از این طریق به روسیه مهاجرت کنند بهتر است با مشاوران و وکلا ما در موسسه مشورت نمایند.

  ثبت نمایندگی در روسیه

  در این روش نیز متقاضیان نیازی به سرمایه اولیه ندارند؛ اما باید از طرف نمایندگی یا شرکت های مادر حمایت شوند. به همین علت تمامی امور حقوقی متقاضی توسط شرکت مادر یا نمایندگی پرداخت می شود. لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیان خارجی جهت استخدام نیرو برای شرکت دارای محدودیت هایی هستند. آنها می توانند بین 1 تا 5 نفر را به استخدام شرکت خود در آورند. ثبت نمایندگی در کشور روسیه نزدیک به 3 هفته تا 3 ماه به طول می انجامد و متقاضی باید تمامی مدارک هویتی خود و شرکت مادر و نمایندگی را به دولت روسیه ارائه دهد.

  ثبت شرکت مسئولیت محدود

  یکی از روش های محبوب در کشور روسیه ثبت شرکت مسئولیت محدود است. این نوع شرکت می تواند دارای 1 تا 50 سهامدار باشد. متقاضیان جهت ثبت شرکت مسئولیت محدود در روسیه باید سرمایه ای نزدیک به 10.000 روبل یا 400 دلار را دارا باشند.

  متقاضیان خارجی و داخلی در کشور روسیه پس از ادغام شرکت جدید باید مدارک و اسناد خاصی را به سازمان تجاری این کشور ارائه دهند. این اسناد و مدارک عبارت است از:

  • ارائه اطلاعاتی که مربوط به آدرس شرکت روسی است مثل قرارداد اجاره نامه
  • ارائه تفاهم نامه شرکت و ارائه اساس نامه شرکت جدید در روسیه
  • ارائه اصل و کپی شناسنامه یا پاسپورت معتبر
  • ارائه بیانیه بانکی که دارای واریز سرمایه سهم در یک حساب بانکی در کشور روسیه است
  • ارائه اطلاعات شخص مدیر شرکت و ارائه مدارکی که مدیر شرکت را منصوب کرده است
  • اعلام نماینده قانونی (وکیل) جهت تکمیل پروسه ثبت شرکت و ارائه وکالت نامه

  سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در روسیه

  یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کشور روسیه، کارآفرینی است. این روش یکی از سودآور ترین روش ها برای اخذ ویزا و اقامت به حساب می آید. متقاضیان با قوانین جدیدی که کشور روسیه در رابطه با کارآفرینی ارائه کرده است می توانند به راحتی در این کشور کار جدیدی را به وجود آورند. مدارکی که متقاضیان جهت کارآفرینی باید به دولت روسیه ارائه دهند عبارت است از:

  • پرداخت هزینه به دولت روسیه که نزدیک به 800 روبل است
  • ارائه کارت اقامت دائم یا موقت متقاضی
  • ارائه پاسپورت معتبر

  متقاضیانی که قصد کارآفرینی را در این کشور دارند باید اقامت دائم یا موقت آن را دارا باشند. اخذ اقامت موقت روسیه تا 5 سال قابل تمدید است و متقاضی پس از 5 سال می تواند آن را به اقامت دائم تبدیل سازد. میزان سرمایه اولیه نیز به نوع و فعالیت بیزینس متقاضی بستگی دارد.

  سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در روسیه

  یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کشور روسیه از طریق خرید اوراق قرضه دولتی است. بازار اوراق قرضه در کشور روسیه همواره در حال رشد می باشد. علت رشد بازار اوراق قرضه، نرخ پایین تورم و پشتیبانی های دولت روسیه است. به طور کلی، بیشترین اوراق قرضه را در روسیه، بانک های تجاری مسکونی و شرکت های مالی غیر از بانک صادر می نمایند. این نوع اوراق قرضه در سال های قبل از 2015 جهت به دست آوردن نقدینگی به واسطه بانک مرکزی به اشخاص فروخته می شد. این نوع اوراق به عنوان دارایی نقدینگی در روسیه به حساب می آمد.

  متقاضیان مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری می توانند، با پرداخت 7.500.000 روبل به صندوق ملی کشور روسیه این نوع اوراق را خریداری نمایند. لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیان تا حداکثر 3 سال نمی توانند این اوراق را بفروشند و پس از گذشت این مدت زمان می توانند درخواست اقامت بدهند.

  مزایا و معایب سرمایه گذاری در روسیه

  سرمایه گذاری در کشور های خارجی، مزایا و معایب منحصر به خود را داراست که متقاضیان قبل از انجام هر اقدامی باید از این مزایا و معایب آگاهی داشته باشند. کشور روسیه یکی از کشور هایی است که در سال های اخیر، رشد اقتصادی چشمگیری داشته است. این کشور در حوزه صنعت انرژی قدرت بسیاری دارد. علاوه بر این کشور روسیه در حوزه های دیگری مثل فناوری اطلاعات و کامپیوتر نیز رتبه بالایی را در جهان داراست. با تمامی این تفاسیر مزایای سرمایه گذاری در این کشور عبارت است از:

  • با سرمایه گذاری در این کشور متقاضیان می توانند پاسپورت 5 تا 10 ساله دریافت نمایند.
  • با دریافت پاسپورت متقاضیان می توانند به 100 کشور در دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنند.
  • وجود نظام مالیاتی نسبتا خوب
  • درآمد های تقریبا بالا در روسیه

  سرمایه گذاری در هر کشوری، علاوه بر مزایا، دارای معایبی نیز می باشد. معایب سرمایه گذاری در کشور روسیه عبارت است از:

  • بالا بودن نرخ مصادره اموال در کشور روسیه
  • محیطی تحت کنترل و ناپایدار در سرمایه گذاری
  • وابستگی اقتصاد روسیه به قیمت مواد خام و کالا های وارداتی
  • قوانین پیچیده در سرمایه گذاری
  • وجود نظام های حسابداری و متناقض در روسیه
  • وجود تحریم هایی از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا

  به طور کلی، متقاضیانی قصد سرمایه گذاری در روسیه را دارند، بهتر است اطلاعات جامعی را در این زمینه دارا باشند. مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری، کار چندان پیچیده ای است و بهتر است قبل از انجام هر کاری، با وکلا و مشاورین خبره در این زمینه مشورت نمایید. موسسه ما دارای بهترین و مجرب ترین مشاورین و وکلا می باشد که آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند. شما می توانید با استفاده از شماره های درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

  همچنین می توانید سوالات و نظرات خود را در قسمت دیدگاه ها برای ما به اشتراک بگذارید.

  سوالات متداول

  حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری در کشور روسیه از 100.000 دلار به بالا می باشد.

  خیر. خرید ملک در روسیه به تنهایی موجب اخذ اقامت این کشور نمی شود و متقاضیان باید روش دیگری را برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری انتخاب نمیاند.

  سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در روسیه باید نرخ بیکاری، نرخ تورم ،نرخ مصادره اموال، نرخ کنترل فساد و… را مورد بررسی قرار دهند و اطلاعات جامعی را از افرادی که در این زمینه آگاهی لازم را دارند، کسب نمایند.

  سرمایه گذاری در روسیه از طریق ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه دولتی، و کارآفرینی امکان پذیر می باشد.

  متقاضیان حداقل باید 3 سال از سرمایه گذاری شان در روسیه گذشته باشد تا بتوانند درخواست تابعیت این کشور را بدهند.

  متقاضیان برای اخذ اقامت دائم روسیه از این طریق باید مبلغ 128.000 دلار را که فیر قابل استرداد است به صندوق ویژه ملی روسیه کمک نمایند.

  کشور روسیه نسبت به کشور های اروپایی نرخ مالیات کمتری دارد. مالیات در این کشور برای شرکت های سهامی 30% و برای اشخاص 13 % می باشد.

  راه اندازی کسب و کار در روسیه جهت اخذ اقامت بدین شکل است که این کسب و کار باید به مدت 3 سال مبلغ 10 میلیون روبل یا 171.000 دلار کسب درآمد نماید.

  متقاضیان برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک باید مبلغ 256.000 دلار را در پروژه های املاک و مستغلات سرمایه گذاری نمایند.

  بهترین فرصت های سرمایه گذاری در کشور روسیه، سرمایه گذاری در تجارت نفت و گاز، تجارت ماهی و مواد غذایی، کشت غلات کشاوری، مهندسی مکانیک، تجارت پوشاک و اکسسوری و کار مشاور آموزشی می باشد.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.