مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

برخی افراد با هدف حفظ و ارتقا سرمایه خود تصمیم به سرمایه گذاری در کشورهای خارجی میگیرند ، ایتالیا یکی از مقاصد محبوب سرمایه گذاری است که به سبب ارتباطات گسترده با غول های اقتصادی اروپا مورد توجه است ، مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری هم یکی از شیوه های امن و قانونی مهاجرت به این کشور است که مشاوران ما در موسسه مهرآفرین می توانند راهکار های عملی آن را به شما نشان دهند ، از آنجا که ایتالیا اقتصاد پایدار و ثابتی در سالهای اخیر نداشته و سرمایه گذاری در آن به نوعی ریسک به حساب می اید شما می توانید با دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه ای ما این مسیر را با امنیت کامل طی کنید ؛ با ما در تماس باشید!

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری است. متقاضیانی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند، باید قبل از هر اقدامی، شرایط سرمایه گذاری در ایتالیا و راه های آن را بررسی نمایند. کشور ایتالیا نسبت به سایر کشور های عضو اتحادیه اروپا، از نظر اقتصادی ضعیف تر است و باید قبل از سرمایه گذاری با قوانین و مقررات آن آشنایی داشت. همان طور که می دانید، مهاجرت به کشور های خارجی تاثیر مستقیمی را بر روی سرنوشت افراد می گذارد، به همین علت این موضوع را نباید آسان تلقی کرد و باید کاملا برنامه ریزی شده در این راه گام برداشت.

  سرمایه گذاری در ایتالیا، برای متقاضیان خارجی ریسک بزرگی به حساب می آید، به همین دلیل باید تمامی شرایط و قوانین سرمایه گذاری در این کشور را بررسی نمایند تا مبادا سرمایه شان از بین برود. اولین گامی که متقاضیان باید در این راه بر دارند، مشورت با فرد یا افرادی است که در این زمینه تجربه بالایی دارند. معمولا وکلا و مشاوران مهاجرت به ایتالیا، بهترین گزینه برای کسب آگاهی از شرایط اقتصادی ایتالیا و قوانین و مقررات سرمایه گذاری در این کشور می باشند. از این رو موسسه مهرآفرین، با بیش از چندین سال تجربه در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت کشور های مختلف، وکلا و مشاوران با تجربه ای را گردآوری کرده است؛ که می توانند در این راه به شما عزیزان کمک بسزایی کنند.

  موسسه ما، دارای مجوز رسمی مهاجرت است و به صورت کاملا قانونی فعالیت می کند. شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری، شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خرید سهام و… می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  مقالات پیشنهادی:

  مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

  تحصیل پزشکی در ایتالیا

  وکیل مهاجرت به ایتالیا

  مهاجرت به ایتالیا

  تحصیل در ایتالیا

  مهاجرت کاری به ایتالیا

  سرمایه گذاری در ایتالیا

  ایتالیا یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا است که علی رغم بحران های اقتصادی که در سال های اخیر داشته، سرمایه گذاری خارجی در آن رونق گرفته است. اکثر سرمایه گذاران در ایتالیا از طریق تاسیس شرکت مسئولیت محدود در این کشور سرمایه گذاری می کنند.

  سرمایه گذاری در ایتالیا روش های گوناگونی دارد. برخی از این روش ها می تواند موجب اخذ اقامت این کشور شود که در ادامه به بررسی هر کدام از آنها می پردازیم. به طور کلی، ثبت شرکت در ایتالیا و سرمایه گذاری به دلیل کار های اداری بسیار زیادی که داراست، پیچیدگی بسیاری دارد. به همین دلیل اکثر متقاضیان ترجیح می دهند که شرکت مسئولیت محدود تاسیس کنند.

  سرمایه گذاری در ایتالیا

  انواع روش های سرمایه گذاری در ایتالیا

  به طور کلی، اخذ اقامت و پاسپورت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری در این کشور امکان پذیر می باشد. روش های سرمایه گذاری در ایتالیا را می توان به 5 دسته کلی تقسیم کرد که عبارت است از:

  • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در ایتالیا
  • سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی در ایتالیا
  • سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی در ایتالیا
  • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ایتالیا
  • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه

  متقاضیان مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری، می توانند با استفاده از روش های ذکر شده به ایتالیا مهاجرت کرده و اقامت این کشور را اخذ نمایند.

  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در ایتالیا

  یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور ایتالیا، از طریق ثبت شرکت است. این کشور به متقاضیان خارجی نیز اجازه داده است که شرکت خود را در این کشور به ثبت برسانند. در این روش آنها نیازی ندارند، شهروند ایتالیایی را به عنوان مدیر آن شرکت مشخص کنند. متقاضیان باید بدانند که برای اخذ ویزا خود اشتغالی، پس از ثبت شرکت باید شرکت شان به مدت 3 سال فعالیت داشته باشد. البته استثنا هایی هم وجود دارد به عنوان مثال اگر متقاضی بتواند بودجه کافی شرکت را تامین کند، می تواند از کارگران غیر اروپایی نیز استفاده نماید.

  کشور ایتالیا برای ثبت شرکت محدودیت هایی مثل حداقل سرمایه اولیه، سقف گردش مالی در یک سال، تعداد شهروندان استخدامی در شرکت و… را در نظر نگرفته است؛ اما توانایی مالی شرکت را ارزیابی می کند و آن را در اختیار اداره مهاجرت قرار می دهد. به طور تقریبی، متقاضیان باید مبالغی بیش از 10 هزار یورو را جهت تاسیس شرکت مسئولیت محدود در نظر بگیرند.

  سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی در ایتالیا

  یکی از راحت ترین روش های اخذ اقامت ایتالیا از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی است. در این روش متقاضیان باید اثبات کنند که 38 هزار یورو سرمایه اولیه به ازای خود و همسرشان را دارا هستند. همچنین وی باید به ازای هر فرزند خود 2000 یورو دیگر نیز به صورت سالانه تامین نماید. البته در این نوع اقامت فرد اجازه کار در ایتالیا را ندارد. این روش هیچ محدودیت سنی نداشته، میزان تحصیلات و سابقه کاری در این روش اهمیتی ندارد و متقاضی می تواند در کل منطقه شنگن آزادانه رفت و آمد داشته باشد.

  سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی در ایتالیا

  یکی دیگر از روش های اخذ اقامت ایتالیا از طریق اخذ ویزا استارت آپ است. متقاضیان می توانند با ایجاد یک استارت آپ و سرمایه گذاری حداقل 50.000 یورو، اقامت این کشور را اخذ نمایند. البته متقاضیان می توانند با سرمایه گذاری 100.000 یورویی در یک شرکت از قبل تاسیس شده نیز اقامت این کشور را اخذ کنند. متقاضیان توجه داشته باشند که قبل از انجام این کار، باید شرایط و قوانین راه اندازی یک شرکت را رعایت نمایند.

  نکته حائز اهمیت اینجاست که متقاضیان باید تاییدیه اداره بازرگانی ایتالیا را نیز دریافت کنند. دریافت این تاییدیه لازمه داشتن یک پروژه کارآمد و پویا است. توجه داشته باشید که اقامتی که به متقاضیان تعلق می گیرد، شامل خانواده شان نیز می شود.

  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ایتالیا

  از دیگر روش های سرمایه گذاری در ایتالیا، خرید ملک در این کشور است. متقاضیان می توانند با خرید ملک، اقامت موقت این کشور را دریافت کنند. به طور کلی، با خرید ملک در ایتالیا نمی توان اقامت دائم آن را اخذ نمود. در نتیجه متقاضی باید از روش های دیگر سرمایه گذاری اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور نماید.

  سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه

  سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق خرید اوراق قرضه نیز امکان پذیر است. متقاضیان می توانند با خرید اوراق قرضه اقامت این کشور را اخذ نمایند. روش های خرید اوراق قرضه ایتالیا عبارت است از:

  • سرمایه گذاری با حداقل سرمایه 2 میلیون یورو با خرید اوراق قرضه دولت این کشور
  • سرمایه گذاری با حداقل سرمایه 1 میلیون یورو در پروژه های مورد توجه دولت این کشور
  • سرمایه گذاری با حداقل 1 میلیون یورو در اوراق مشارکت یا خریداری سهام شرکت های معتبر ایتالیایی

  سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه

  ریسک سرمایه گذاری در ایتالیا

  سرمایه گذاران، جهت سرمایه گذاری در کشور ایتالیا نرخ های گوناگونی را بررسی می کنند مانند نرخ مالیات ،میزان تولید ناخالص داخلی و… . لازم به ذکر است که بگوییم، نرخ مالیات در ایتالیا در سال 2020 نزدیک به 24 درصد بوده است. نرخ تولید ناخالص داخلی ایتالیا نیز نزدیک به 34 هزار دلار بوده است. نرخ تولید ناخالص به ارزش پولی خدمات یا جنس های تولید شده در یک سال، در ایتالیا گفته می شود.

  برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ریسک سرمایه گذاری در ایتالیا می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما در مجموعه مشورت نمایید.

  مزایا و معایب سرمایه گذاری در کشور ایتالیا

  به طور کلی، سرمایه گذاری در کشور های خارجی مزایا و معایبی دارد. در کشور ایتالیا نیز بدین صورت می باشد. مزایای سرمایه گذاری در این کشور عبارت است از:

  • دارای زیر ساخت های بسیار خوب سرمایه گذاری است
  • نیروی کار متخصص و ماهر و با تجربه ای را در تولید داراست
  • گردشگری بسیار قوی دارد
  • ایتالیا دارای سیستم صادراتی قوی و متنوع است
  • این کشور هر ساله میزبان نمایشگاه های بسیار بزرگ تجاری است
  • دسترسی مناسب به مراکز آموزش عالی و مراکز درمانی و سلامت
  • اجرا کردن اصلاحات بازار کار

  معایب سرمایه گذاری در ایتالیا

  • بی ثباتی سیاسی در ایتالیا
  • نابرابری منطقه ای در این کشور
  • افزایش بهره وری به سختی صورت می گیرد و هزینه نیروی کار بسیار بالاست
  • بدهی های خصوصی و عمومی زیادی دارد
  • بیکاری در این کشور بسیار زیاد است
  • دارای سیستم بانکی شکننده
  • روند اداری بسیار کندی دارد و هزینه های بسیار بالا
  • فساد سازمان یافته که سرمایه گذاری را بسیار کاهش می دهد
  • سرمایه گذاری دولتی در توسعه بسیار کم است

  با توجه به تمامی این موارد، متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور غنی از فرهنگ و هنر را دارند، می توانند جهت مشاوره تخصصی با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند و با کارشناسان و وکلا ما در ارتباط باشند. موسسه ما دارای تجربه چندین ساله در زمینه مهاجرت و اقامت کشور های اروپایی و آمریکایی می باشد و در تمامی پرونده های مهاجرتی خود موفقیت های زیادی را به دست آورده است.

  سوالات متداول

  بهترین روش سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق خودحمایتی است. این روش نیازی به سرمایه گذاری ندارد و موجب اخذ اقامت ایتالیا می شود.

  روش های سرمایه گذاری در ایتالیا شامل خرید ملک، خرید اوراق قرضه دولتی، خودحمایتی، ثبت شرکت، کارآفرینی، استارت آپ می باشد

  روش های خودحمایتی، هرید اوراق قرضه دولتی، ثبت شرکت، کارآفرینی، سرمایه گذاری در استارت آپ ها و سرمایه گذاری در پروژه های عام المنفعه موجب اخذ اقامت دائم ایتالیا می گردد.

  خیر. متقاضیان در ابتدا باید با دیگر روش های سرمایه گذاری به ایتالیا مهاجرت نمایند و پس از اخذ اقامت درخواست اقامت دائم و پاسپورت دهند.

  ایتالیا کشور مناسبی برای سرمایه گذاری است؛ اما متقاضیان ایرانی باید اطلاعات جامعی را از نرخ بیکاری، نرخ تورم، نرخ مصادره اموال و نرخ فساد این کشور کسب نمایند.

  خیر. خرید سهام تنها جنبه سرمایه گذاری داشته و هیچ اقامتی به متقاضیان تعلق نمی گیرد.

  هر کدام از روش های سرمایه گذاری در ایتالیا، سرمایه قابل توجهی را می خواهند؛ اما خودحمایتی از سایر روش ها ارزان تر می باشد و معمولا متقاضیان بیشتری می توانند از این طریق به ایتالیا مهاجرت کنند.

  متقاضیان می توانند پس از 10 سال سرمایه گذاری و اقامت در این کشور تابعیت ایتالیا را دریافت نمایند.

  سود سرمایه گذاری در ایتالیا بستته به نوع روش سرمایه گذاری در ایتالیا دارد.

  4/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 4نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.