شرایط مهاجرت به کانادا

کانادا کشوری مهاجر پذیر و محبوب است که به دلیل جمعیت کم و رفاه بالای و همچنین کیفیت مناسب زندگی به عنوان یکی از برارین مقاصد مهاجرت شناخته می شود ، یکی از شرایط اخذ ویزا Job offer برای مهاجرت به کانادا، دریافت دعوت نامه از سوی کارفرمای کانادایی است. شما با دریافت این دعوت نامه می توانید ویزای کاری کانادا را اخذ کنید و پس از 3 سال کار مداوم در این کشور اقامت دائم خود را دریافت نمایید ؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر مقاله ارائه شده را با دقت مطالعه کنید.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  کانادا کشوری پیشرفته و مدرن است که متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد. جمعیت پایین و سطح رفاه اجتماعی بالا باعث شده سالانه متقاضیان زیادی از راه های مختلف به این کشور مهاجرت کنند. متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند باید قبل از هر چیزی، آگاهی مناسبی از شرایط مهاجرت به کانادا به دست آورند. ما در این مقاله به تمامی سوالات شما در باب روش های مهاجرت، شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و… پاسخ می دهیم.

  چنانچه پس از مطالعه این مقاله پاسخ سوال خود را دریافت نکردید، می توانید با موسسه مهاجرتی مهرآفرین تماس بگیرید و با توجه به شرایطی که دارا هستید، مشاورین این موسسه بهترین و آسان ترین راه مهاجرت و اخذ اقامت را در اختیار شما گذارند.

  شرایط مهاجرت به کانادا

  مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور از چند روش امکان پذیر است که هرکدام از این روش ها شرایط خاص خود را برای مهاجرت دارا هستند. کانادا کشوری مهاجر پذیر است پس با آگاهی لازم و به کمک یک وکیل با تجربه که با قوانین کشور مبدا و مقصدتان آشنایی دارد، می توانید به راحتی به این کشور مهاجرت کنید.

  راه های مهاجرت به کانادا را می توان به 6 دسته کلی تقسیم کرد. این راه ها شامل:

  • مهاجرت از طریق کار
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت از طریق تحصیل
  • مهاجرت از طریق تولد
  • مهاجرت از طریق ازدواج
  • مهاجرت از طریق پناهندگی

  شرایط و قوانین مهاجرت به کانادا در هر روش متفاوت است. شما می توانید با مطالعه این شرایط بهترین راه را برای اخذ اقامت و مهاجرت به کانادا انتخاب نمایید. از مهم ترین شرایط مهاجرت به کانادا می توان به مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سن، سابقه کار و میزان سرمایه اشاره نمود. به عنوان مثال برای اخذ مهاجرت تحصیلی در کانادا شما باید شرایط سنی مناسبی را دارا باشید، در این صورت شانس شما برای اخذ ویزا بالاتر می رود؛ اما برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، شرایط سنی اهمیت کمتری دارد و میزان سرمایه ای که دارید شرط لازم برای این نوع مهاجرت است.

  شرایط مهاجرت به کانادا

  شرایط اخذ اقامت کاری کانادا

  کانادا یکی از کشور های توسعه یافته است که فرصت های شغلی بسیاری را در خود جای داده و همین امر باعث افزایش متقاضیان برای مهاجرت به کانادا از طریق کار شده است. مهاجرت به کانادا از طریق کار به دو صورت امکان پذیر است:

  • مهاجرت از طریق دریافت Job offer
  • مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری

  شرایط اخذ اقامت کاری کانادا

  شرایط مهاجرت به کانادا از طریق Job offer

  یکی از شرایط اخذ ویزا Job offer برای مهاجرت به کانادا، دریافت دعوت نامه از سوی کارفرمای کانادایی است. شما با دریافت این دعوت نامه می توانید ویزای کاری کانادا را اخذ کنید و پس از 3 سال کار مداوم در این کشور اقامت دائم خود را دریافت نمایید. لازم به ذکر است که برخی از ایالات کانادا با کمبود نیروی کار متخصص مواجه هستند که اگر شما از این ایالات دعوت نامه دریافت کنید، پس از ورود به این کشور به شما اقامت دائم اعطا می شود.

  یکی دیگر از شرایط دریافت دعوت نامه از سوی کارفرما این است که شما سابقه کاری در مشاغل مورد نیاز این کشور داشته باشید. همچنین ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی در این روش الزامی است.

  شرایط مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری به کانادا

  یکی از مناسب ترین راه های اخذ اقامت کشور کانادا از طریق اکسپرس اینتری می باشد. این روش برای متقاضیانی که می خواهند به صورت خانوادگی به این کشور مهاجرت کنند بسیار مناسب می باشد؛ چرا که در روش اکسپرس اینتری از همان ابتدا اقامت دائم کانادا به متقاضی اعطا می گردد. برای اخذ اقامت دائم کانادا شما باید 2 مرحله را پشت سر گذارید. سیستم اکسپرس اینتری، طبق یک سری از ویژگی ها به شما امتیاز می دهد. مجموع این امتیاز از 100 است و شما برای قبولی در مرحله اول باید حداقل 67 امتیاز کسب کرده باشید.

  در مقاله شرایط مهاجرت به کانادا باید بگوییم، این امتیاز ها بر اساس مدرک تحصیلی شما، سن، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی، داشتن آشنای درجه یک در کانادا و… محاسبه می شود. اگر امتیاز لازم را در مرحله اول کسب کنید به مرحله دوم یاpool  وارد می شوید. در این مرحله مجددا یک سری از شرایط شما بررسی می شود که مجموعا 1200 امتیاز دارد. متقاضیانی که بتوانند بیشترین امتیاز را در این مرحله کسب کنند، با اخذ دعوت نامه از دولت کانادا می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.

  شرایط اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری

  یکی از روش های مهاجرت به کانادا، از طریق سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در کانادا به دو طریق امکان پذیر می باشد که شرایط خاص خود را دارد. در روش اول شما می توانید در ایالت کبک سرمایه گذاری کنید و در روش دوم می توانید در استان بریتیش کلمبیا سرمایه گذاری نمایید.

  شرایط اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری در ایالت کبک
  شرط لازم داشتن سرمایه اولیه 1.2 میلیون دلار کانادایی

  در این نوع سرمایه گذاری شما باید حداقل 1.2 میلیون دلار کانادا سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری داشته باشید و نشان دهید که یک پشتوانه 2 میلیون دلاری نیز دارا هستید. شما با داشتن این دو شرط می توانید اقامت دائم کانادا را اخذ نمایید. البته لازم به ذکر است که سرمایه شما بدون دریافت هیچ سودی، به مدت 5 سال در اختیار دولت کانادا قرار می گیرد. این روش سرمایه بسیار بالایی نیاز دارد که هر کسی از عهده آن بر نمی آید. البته موسساتی در کانادا وجود دارند که با دریافت مبلغ  360 هزار دلار، مبلغ 1.2 میلیون دلار را به جای شما سرمایه گذاری می کنند (هزینه پرداختی به این موسسات به عنوان حق الزحمه است و برگشتی ندارد).

  شرایط سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا

  • داشتن 300 هزار دلار کانادا
  • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
  • دارای مدرک آیلتس با حداقل نمره 4.5
  • داشتن 3 سال سابقه کاری در عرصه مدیریت
  • سرمایه گذاری در شهر هایی که جمعیت آن کمتر از 75 هزار نفر است امکان پذیر می باشد

  شرایط  مهاجرت برای اخذ ویزا خود اشتغالی

  شما برای اخذ این ویزا باید ورزشکار حرفه ای باشید و یا در زمینه فرهنگی و هنری یا مدیریت منابع فعالیت داشته باشید. شرایط اخذ ویزا خود اشتغالی در کانادا عبارت است از:

  • ارائه مدرک عدم سو پیشینه
  • حداقل ارزش دارایی تان باید 100 هزار دلار کانادا باشد
  • در 5 سال اخیر باید 2 سال سابقه کار مرتبط داشته باشید
  • 35 امتیاز را بر مبنای جدول امتیاز بندی، اخذ نمایید

  شرایط اخذ ویزا تحصیلی در مقطع دکترا

  • داشتن سوپروایزر (استاد راهنما)
  • متقاضی دارای رزومه علمی قوی باشد
  • دارای نمره زبان بالا
  • دارای مقالات علمی بین المللی
  • سن مناسب تحصیل در مقطع دکترا

  شرایط اقامت در کانادا از طریق تولد

  شرایط رفتن به کانادا از طریق تولد در کشور های جهان به دو دسته خاک و خون تقسیم می شود. سیستم خون به این صورت است، فرزندانی که به دنیا می آیند یکی از والدینشان باید تابع آن کشور باشد. به عنوان مثال کشور های ایران و آلمان که از سیستم خون پیروی می کنند باید فرزندانی که در کشور ایران به دنیا می آیند، یکی از والدینشان ایرانی باشد و فرزندانی که در آلمان به دنیا می آیند نیز باید یکی از والدینشان آلمانی باشد تا اقامت و تابعیت آن کشور را بتوانند اخذ نمایند.

  کشور هایی مثل کانادا و برزیل از سیستم خاک پیروی می کنند و مهاجرانی که فرزندشان در آن کشور به دنیا بیاید، تابعیت این کشور را اخذ می نمایند. همچنین به والدین این کودک نیز اقامت دائم داده می شود.

  شرایط رفتن به کانادا از طریق ازدواج

  • به مدت حداقل 2 سال با همسر کانادایی خود آشنا باشد و یا با او زندگی کرده باشد.
  • متقاضی درخواست خود را تحویل اداره مهاجرت داده باشد
  • فردی که اسپانسر یا حامی می شود باید سن بالا 18 سال داشته باشد

  برای به رسمیت شمردن ازدواج متقاضی باید 1 سال مداوم با همسر خود زندگی کرده و اثبات کند که در امور خانه به او کمک کرده است.

  شرایط پناهندگی در کانادا

  یکی از راه های مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی می باشد؛ اما به علت خطراتی که این راه به همراه دارد، موسسات مهاجرتی هیچ گونه خدماتی را در این زمینه ارائه نمی دهند. موسسه مهاجرتی مهرآفرین نیز در این راستا هیچ گونه خدماتی ارائه نمی دهد و همچنین به شما پیشنهاد می کنیم که با توجه به شرایطی که دارید روش دیگری را برای مهاجرت برگزینید.

  برای درخواست پناهندگی شما باید به کشور کانادا بروید و پس از ثبت در خواستتان در دادگاه، افسر و وکلا اداره مهاجرت را قانع کنید که در کشور خود امنیت جانی و مالی نداشتید.

  شرایط اخذ تابعیت کشور کانادا

  اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور کانادا از راه های مختلفی امکان پذیر است؛ اما قبل از هر چیز شما باید شرایط اخذ آن را داشته باشید. شما می توانید پس از 5 سال، اقامت دائم کشور کانادا را اخذ نمایید و پس از گذشت 8 سال تابعیت این کشور را دریافت کنید. دانشجویانی که برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند می توانند پس از پایان تحصیل خود، سرکار بروند و اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند.

  معمولا متقاضان مهاجرت قبل از هر اقدامی باید با وکیل و یا مشاور مهاجرتی مشورت نمایند تا از روش های مهاجرتی و شرایط آن آگاهی کامل پیدا کنند. شرایط اقامت در کانادا براب ایرانیان کمی پیچیده تر می باشد؛ چرا که سفارت کانادا در ایران وجود ندارد و متقاضیان باید برای وقت سفارت به کشور ترکیه سفر نمایند. به همین خاطر بهتر است که با داشتن یک وکیل خصوصی این کار را برای خودتان ساده کنید؛ چرا که کار های حقیقی و حقوقی شما توسط وکسل خبره و با تجربه موسسه ما به صورت کامل انجام می شود.

  سوالات متداول

  مهم ترین اصل مهاجرت به کانادا تمکن مالی است.

  به فارغ التحصیلان در کانادا فرصتی ارائه می گردد تا کار پیدا کرده و ویزای خود را تمدید نمایند.

  هزینه مهاجرت به کانادا بسته به روش انتخابی شما دارد.

  به شما توصیه می کنیم برای افزایش شانس ویزای خود بهتر است مدرک زبان ارائه دهید.

  بله، کشور کانادا برای اکثر روش های مهاجرت به این کشور ویزای همراه اعطا می کند.

  روش های مهاجرت به کانادا عبارتند از سرمایه گذاری، ازدواج، تحصیلی، کاری و پناهندگی.

  بله، از طریق ویزای اکسپرس اینتری می توانید برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز اقامت دریافت نمایید.

  ایالت های کانادا مانند بریتیش کلمبیا، کبک و غیره شرایط سرمایه گذاری را برای متقاضی مهیا کرده است؛ که می توانید از این طریق ویزای کانادا را دریافت نمایید.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  پیام بگذارید