شرایط اقامت و مهاجرت به استرالیا

ممکن است شما هم به دلایل متعددی تصمیم گرفته باشید که به کشور دیگری مهاجرت نمایید. برای مهاجرت به کشور های خارجی لازم است اطلاعاتی را این رابطه به دست آورید. استرالیا یکی از کشور هایی است که متقاضیان زیادی را برای مهاجرت دارد. مهاجرت و اخذ اقامت استرالیا از راه های گوناگونی امکان پذیر است؛ اما هر کدام از این راه ها، شرایط خاص خود را دارند. شما قبل از هر اقدامی باید آگاهی تان را درباره شرایط مهاجرت به استرالیا بالا ببرید.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  کارشناسان موسسه مهر آفرین در این مقاله تمامی شرایط لازم برای مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت این کشور را در اختیار شما قرار می دهند. اگر پس از مطالعه این مقاله، پاسخ سوال خود را دریافت نکردید می توانید با موسسه مهر آفرین تماس گرفته و پاسخ سوال خود را دریافت نمایید.

  شرایط مهاجرت به استرالیا

  همان طور که گفتیم، راه های مهاجرت به استرالیا را می توان به 6 دسته تقسیم کرد. هر کدام از این دسته ها شرایط خاص خود را دارا هستند. راه ها و شرایط مهاجرت به استرالیا عبارت اند از:

  • شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری
  • شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق کار
  • شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل
  • شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تولد
  • شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی
  • شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

  شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

  یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت این کشور، سرمایه گذاری است. شما برای اخذ ویزا سرمایه گذاری می توانید از طریق خرید ملک، کار آفرینی، ثبت شرکت و … اقدام نمایید. البته برای اخذ این نوع ویزا باید شرایط زیر را دارا باشید:

  • سن متقاضی باید کمتر از 55 سال باشد
  • دارایی متقاضی و همسرش باید حداقل 800 هزار دلار استرالیا باشد
  • امکان اثبات کارفرمایی در ایران، در دو سال مالی اخیر را دارا باشد
  • متقاضی باید حداقل مدرک زبان آیلتس 6 را دارا باشد
  • طرح تجاری متقاضی باید یک طرح ابتکاری باشد
  • حداقل سرمایه مورد نیاز متقاضی باید 200 هزار دلار استرالیا باشد که در تجارت مورد نظرش سرمایه گذاری نماید
  • کارآفرینان باید برنامه تجاری شان را به طور کامل به اداره مهاجرت ارائه دهند
  • متقاضیان باید حداقل 65 امتیاز را کسب نمایند
  • متقاضیان موظف اند حداقل 10 درصد بودجه توافق شده شان را 1 سال قبل شروع فعالیت خود در استرالیا، به سازمان کارآفرینی این کشور پرداخت کنند.

  شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

  متقاضیانی که تمام شرایط ذکر شده را دارا باشند، می توانند اقامت 4 ساله استرالیا را اخذ نمایند که این اقامت منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نیز می شود. البته نوع دیگری از سرمایه گذاری در استرالیا وجود دارد که نام آن ویزا بیزینس تلنت است. این نوع ویزا به گونه ای است که متقاضیان می توانند در کشور استرالیا تجارت جدیدی را ایجاد و آن را توسعه دهند. این نوع ویزا شرایط خاص خود را دارد که عبارت است از:

  • 5 میلیون دلار دارایی داشته باشند(نقد و غیر نقد)
  • متقاضیان باید حداقل 2 تا 4 سال قبل از درخواست شان، مالکیت شغلی را که اندازه 400 هزار دلار استرالیا است را دارا باشند
  • متقاضیان می توانند پس از گذشت 2 سال از ویزا خود، سرمایه شان را به استرالیا انتقال دهند
  • متقاضی نباید بیش از 55 سال سن داشته باشد
  • باید توسط دولت و یا یکی از ایالات استرالیا معرفی شوند
  • متقاضی باید حرفه و مهارت خود را در کسب و کار فعالی ارائه دهد

  شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق کار

  همان طور که می دانید ویزای کار استرالیا تنوع زیادی دارد و می توانند منجر به اخذ اقامت دائم در استرالیا شود. ویزا کاری استرالیا با توجه به ساب کلاس مشخص می شود. این ساب کلاس ها شرایط خاصی را دارا هستند و متقاضی را از نظر تحصیلات، مهارت های فردی، سابقه کاری، مدرک زبان و… ارزیابی می کنند. متقاضی باید در این ارزیابی حداقل 65 امتیاز را کسب نماید تا بتواند ویزا کاری استرالیا را اخذ کند.

  ویزای کاری استرالیا دو نوع ساب کلاس دارد، ساب کلاس 189 و ساب کلاس 190. افرادی که می خواهند ویزا ساب کلاس 189 را اخذ نمایند باید شرایط زیر را دارا باشند:

  • سن متقاضی باید بین 18 تا حداکثر 50 سال باشد
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی
  • شغل متقاضی جز مشاغلی باشد که استرالیا به آن نیاز دارد
  • اخذ امتیاز حداقل 65

  ساب کلاس 190 نیز برای متقاضیانی است که اسپانسر ایالتی دارند. البته این نوع ویزا نیز طبق سیستم امتیاز بندی است و متقاضی باید امتیاز لازم را برای اخذ این ویزا، کسب نماید.

  شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

  استرالیا یکی از کشور های پیشرفته است که از نظر اقتصادی بسیار مستحکم می باشد و نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد. این کشور 5 دانشگاه برتر جهان را در خود جای داده است و همین امر موجب شده دانشجویان بسیاری برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنند و پس از فارغ التحصیلی در استرالیا مشغول به کار شوند. شما برای اخذ ویزا تحصیلی باید از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرید. البته تحصیل در کشور استرالیا رایگان نیست و باید هر ساله مبلغی را به عنوان شهریه به دانشگاه بپردازید. همچنین می توانید برای پرداخت هزینه های دانشگاه در طول تحصیل به کار پاره وقت مشغول شوید.

  شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تولد

  تمامی کشور های جهان برای تولد قوانین خاص خود را دارند؛ اما به طور کلی، همه کشور ها از دو نوع سیستم برای تولد پیروی می کنند، سیستم خاک یا سیستم خون. کشور هایی مثل استرالیا، آلمان و… از جمله کشور هایی هستند که از سیستم خون پیروی می کنند و در صورتی به کودک تازه متولد شده تابعیت اعطا می کنند که حداقل یکی از والدین وی شهروند آن کشور باشد. سیستم خاک نیز به صورتی است که اگر کودک در خاک آن کشور به دنیا بیاید و والدین وی نیز شهروندان آن کشور نباشد، طبق قانون خاک به کودک تابعیت تعلق می گیرد.

  اخذ تابعیت از طریق تولد در کشور استرالیا دارای شرایطی است که عبارت اند از:

  • برای اخذ تابعیت، باید یکی از والدین کودک استرالیایی باشد
  • کودک متولد شده در استرالیا، هویت مشخصی نداشته باشد
  • همسرتان می تواند برای اخذ این نوع ویزا به عنوان اسپانسر شخصی اعلام حضور نماید
  • والدینی که شهروند استرالیا بوده اما در کشور دیگری فرزندشان به دنیا آمده است می توانند برای فرزندشان اقامت استرالیا را اخذ نمایند

  شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

  یکی از راه های مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی می باشد. این روش یکی از خطرناک ترین و پر ریسک ترین روش های مهاجرت به استرالیا است. ممکن است افراد به علت عدم آگاهی از روش های دیگر مهاجرت، چنین راهی را انتخاب کنند و مال و جان خود را به خطر اندازند. شرایط پناهندگی در استرالیا همانند گذشته ساده نیست و سختگیری های زیادی دارد. شما برای اینکه بتوانید از طریق پناهندگی به کشور استرالیا مهاجرت نمایید باید به دولت استرالیا ثابت کنید که در کشور خودتان مورد آزار و اذیت مالی و جانی قرار گرفته اید.

  همچنین باید ثابت کنید که شرایط زندگی نابسامانی داشته و شرایط حقوق بشر برای شما نقص شده است. شما با اثبات این موارد می توانید به کشور استرالیا پناهنده شوید. لازم به ذکر است که موسسه مهر آفرین در این زمینه هیچ گونه خدماتی را ارائه نمی دهد. همچنین به شما پیشنهاد می کند که با توجه به شرایطی که دارید راه دیگری را برای مهاجرت به کشور استرالیا انتخاب نمایید.

  شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

  یکی از راه های مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت این کشور، از طریق ازدواج است. البته برای اخذ اقامت از طریق ازدواج شما باید شرایط خاصی را دارا باشید؛ چرا که دولت استرالیا به محض ازدواج با یک فرد استرالیایی به شما اقامت نمی دهد. شرایط ازدواج در استرالیا برای اخذ اقامت دائم عبارت است از:

  • متقاضی باید اثبات نماید که با همسر خود مدت زمان طولانی را در استرالیا زندگی کرده است
  • همسر شما باید تابعیت استرالیا را داشته باشد و یا اقامت وی در استرالیا اثبات شده باشد
  • همسر تان می تواند اسپانسر شخصی شما شود
  • شما می توانید با فردی ازدواج کنید که اقامت کشور نیوزلند را داشته باشد
  • شریک زندگی شما باید از نظر مالی و سلامت پزشکی از سوی دولت استرالیا ارزیابی شود

  شرایط اخذ تابعیت استرالیا

  برای اخذ تابعیت استرالیا از طریق کار شما باید پس از 4 سال زندگی و کار در این کشور اقدام به اخذ اقامت دائم نمایید و 1 سال پس از آن اقدام به اخذ تابعیت نمایید. دانشجویانی که از طریق تحصیل به استرالیا مهاجرت می کنند می توانند پس از فارغ التحصیلی به بازار کار وارد شده و پس از 4 سال کار، درخواست اقامت دائم دهند. همچنین پس از گذشت 2 الی 3 سال از اقامت دائم می توانند تابعیت این کشور را درخواست نمایند.

  شرایط اخذ تابعیت استرالیا

  سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی نیز می توانند پس از گذشت 5 سال پاسپورت استرالیا را دریافت نمایند. متقاضیانی که از طریق ازدواج به استرالیا مهاجرت کرده اند می توانند پس از گذشت 5 سال از اقامت دائم شان، درخواست تابعیت این کشور را دهند.

  به طور کلی، متقاضیان می توانند با بالا بردن آگاهی شان از راه ها و شرایط مهاجرت، بهترین روش را برای اخذ اقامت استرالیا انتخاب نمایند. البته لازم به ذکر است که وجود وکیل و مشاور خبره در این مسیر می تواند در اخذ ویزا و اقامت کمک بسزایی را به شما عزیزان کند. همین امر باعث شده موسسه مهر آفرین، تیمی از مشاورین و وکلا مجرب و خبره را گردآوری کند تا بتواند در ارائه خدمات و تسریع در اخذ ویزا جز بهترین موسسات مهاجرتی قرار گیرد.

  پیشنهاد مطالعاتی:

  مهاجرت کاری به استرالیا

  ویزای استرالیا

  سوالات متداول

  برای مهاجرت به استرالیا روش های متفاوتی از جمله تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج و پناهندگی وجود دارد.

  روش های مهاجرت بسته به شرایط شما داردو در نظر داشته باشید که روش اقدامی را بنا به شرایط خود انتخاب نمایید.

  شما از طریق خرید ملک، ثبت شرکت، کار آفرینی، خرید بیزنس و غیره می توانید در استرالیا سرمایه گذاری کنید.

  مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای استرالیا بسته به روش انتخابی شما دارد. به طور کلی ارائه مدرک زبان شانس ویزای شما را افزایش می دهد.

  خیر، تولد فرزند در استرالیا از قانون خون تبعیت می کند.

  بله، کشور استرالیا یکی از کشور های پشرفته در جهان است که بازار کار خوبی را برای افراد متخصص ارائه داده است. همچنین آب و هوای مناسب نیز دارد.

  متقاضیان می توانند پس از ۵ سال اقامت موقت در استرالیا برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  پیام بگذارید