بورسیه تحصیلی مجارستان

یکی از علت های افزایش متقاضیان مهاجرت به مجارستان و تحصیل در دانشگاه های این کشور، موقعیت مناسب مجارستان در اروپا می باشد. معمولا برخی از دانشجویان با اخذ مدرک تحصیلی شان از دانشگاه های مجارستان، در این کشور مشغول به کار می شوند تا اقامت دائم آن را اخذ کنند. دانشجویان پس از اخذ اقامت دائم مجارستان می توانند راحت تر به کشور هایی مثل آلمان، ایتالیا، فرانسه، استرالیا و…  مهاجرت کنند. معمولا اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان کار چندان آسانی نیست؛ چرا که متقاضیان باید رزومه تحصیلی شان را آماده و به دانشگاه های این کشور ارسال نمایند.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  یکی از روش های مهاجرت به کشور مجارستان از طریق تحصیل است. دانشگاه های معتبری در این کشور وجود دارد که پذیرای دانشجویان بین المللی می باشد. دانشجویان می توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان به این کشور سفر کنند. البته تحصیل در دانشگاه های مجارستان، هزینه های منحصر به خود را دارد که متقاضیان موظف به پرداخت آن هستند. برخی از دانشجویان بین المللی ممکن است علیرغم نمرات بالا و رزومه تحصیلی قوی که دارا هستند، از پس هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها بر نیایند. به همین خاطر، این کشور برای جذب دانشجویان نخبه، بورسیه تحصیلی مجارستان را ارائه کرده است که دانشجویان واجد شرایط می توانند آن را دریافت کنند.

  دانشگاه های مجارستان رزومه و سابقه تحصیلی متقاضی را بررسی می کنند و در صورت تایید برای وی نامه پذیرش تحصیلی ارسال می نمایند. متقاضیان با دریافت پذیرش تحصیلی می توانند نسبت به اخذ ویزا تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهند. همچنین در صورت واجد شرایط بودن می توانند بورسیه تحصیلی دانشگاه های این کشور را نیز اخذ نمایند. بورس تحصیلی، کمک هزینه ای از طرف مجارستان است که به دانشجویان این کشور تعلق می گیرد تا نگران هزینه های دانشگاه و هزینه های زندگی شان نباشند و به راحتی به تحصیل و پژوهش در این کشور بپردازند.

  معمولا متقاضیان مهاجرت با مشورت و کسب آگاهی از وکلا و مشاوران مهاجرتی کارهای حقیقی و حقوقی شان را جلو می برند تا مبادا با مشکلات مهاجرتی و حقوقی روبرو شوند. موسسه مهاجرتی مهر آفرین، نیز یکی از موسسات معتبر و رسمی در ایران است که به صورت قانونی و با مجوز رسمی در زمینه مهاجرت فعالیت می کند. موسسه ما دارای بهترین و مجرب ترین وکلا و مشاوران است که سابقه درخشانی را در این زمینه دارا هستند و در تمامی پرونده های مهاجرتی شان موفقیت کسب کرده اند.  علاوه بر این، یکی از ویژگی هایی که موسسه ما را از سایر موسسات متمایز می کند، اخذ ویزا در کمترین زمان است.

  متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به مجارستان، بورسیه مجارستان، هزینه های تحصیل و زندگی و… با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند و یا به شعب رسمی ما در تهران و شیراز مراجعه نمایند.

  شرایط بورسیه مجارستان

  تحصیل در کشور مجارستان در تمامی مقاطع تحصیلی برای دانشجویان بین المللی و اتباع ایرانی امکان پذیر می باشد. اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان پروسه نسبتا طولانی مدتی دارد که متقاضی در گام اول باید درخواست خود را به شورای بورسیه تحصیلی مجارستان ارائه دهد. در گام دوم باید درخواست خود را به دانشگاهی که قصد تحصیل یا ادامه تحصیل را در آن دارد ارسال کرده تا دانشگاه با بررسی درخواست متقاضی نتیجه را به وی اعلام کند. معمولا اخذ بورسیه تحصیلی کشور مجارستان، دارای شرایط و شایستگی هایی می باشد که تمامی دانشجویان بین المللی واجد آن شرایط نیستند.

  شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان عبارت است از:

  • یکی از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان، این است که متقاضی باید در کشوری زندگی کند که در لیست مجاز پذیرش بورسیه های تحصیلی مجارستان قرار دارد.
  • دومین شرایط بورس تحصیلی مجارستان، این است که متقاضی باید شرایط تحصیلی ممتازی را دارا باشد.
  • سومین شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی کشور مجارستان، نداشتن گپ تحصیلی طولانی مدت است.
  • چهارمین شرایط دریافت بورسیه این کشور، تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک آیلتس می باشد.
  • از دیگر شرایط دریافت این کمک هزینه تحصیلی، سلامت جسمی و روحی متقاضی است.

  متقاضیانی که دارای شرایط اخذ بورسیه تحصیلی می باشند، می توانند با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با تشکیل پرونده مهاجرتی نسبت به دریافت بورسیه اقدامات لازم را انجام دهند.

  انواع بورسیه تحصیلی مجارستان

  متقاضیان مهاجرت به کشور مجارستان می توانند برای تحصیل در تمامی مقاطع این کشور بورسیه تحصیلی دریافت کنند. بورسیه های کشور مجارستان انواع مختلفی دارد که عبارت است از:

  • بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی مجارستان
  • بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد مجارستان
  • بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا مجارستان

  هر یک از مقاطع تحصیلی در این کشور دارای بورسیه های مختلفی می باشد که در ادامه به بررسی هریک از آنها می پردازیم.

  بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی مجارستان

  اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در کشور مجارستان برای تمامی دانشجویان امکان پذیر می باشد؛ اما به علت پایین بودن هزینه های تحصیل در این مقطع اخذ این نوع بورس تحصیلی مجارستان کار چندان راحتی نیست و این بورسیه ظرفیت محدودی نیز دارد. متقاضیان جهت دریافت بورسیه های تحصیلی در این مقطع باید مدارک دیپلم 12 ساله خود را که معدل ممتاز دارد، ارائه دهند. معمولا اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع برای دانشجویان بومی این کشور که دارای اقامت دائم هستند، راحت تر است؛ اما دانشجویان بین المللی نیز می توانند با مشاوره های وکیل مهاجرتی شان موفق به دریافت این نوع بورسیه شوند.

  توجه داشته باشید که دانشجویان برای اخذ این نوع بورسیه، علاوه بر ارائه گواهی سلامت جسمی و روحی باید دارای مدرک آیلتس نیز باشند. از دیگر مواردی که در برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی مهم است، نداشتن گپ تحصیلی و انگیزه کافی می باشد. متقاضیان می توانند در این مقطع بورسیه Stipendium Hungaricum را دریافت نمایند. این بورسیه تا سقف 130 یورو به صورت ماهانه، کمک هزینه ای برای دانشجویان تا پایان سال تحصیلی، می باشد.

  از دیگر بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی می توان به بورسیه تحصیلی دولتی دوجانبه و بورسیه تحصیلی Erasmus+ اشاره نمود.

  بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان نزدیک به 2 سال به طول می انجامد. هزینه های تحصیل در این مقطع برای دانشجویان بین المللی ممکن است کمی بالا باشد؛ به همین خاطر، دولت این کشور بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان ارائه کرده است که این بورسیه های می تواند هزینه های آموزش، خوابگاه و بیمه دانشجویان را تامین نماید. متقاضیان واجد شرایط اخذ بورسیه می توانند نسبت به دریافت بورسیه های تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهند.

  دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد مجارستان شده اند، ماهانه 150 یورو به عنوان کمک هزینه دریافت می نمایند. برای دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان در این مقطع، متقاضیان باید مدرک دیپلم و مدرک کارشناسی خود را به همراه ریز نمرات به دانشگاه و سفارت ارائه دهند.

  یکی از مهم ترین مواردی که برای دانشجویان بین المللی مهم است، تحصیل به زبان انگلیسی می باشد که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کشور مجارستان هم به زبان مجاری و هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است و متقاضیان باید  دارای مدرک آیلتس یا تافل با نمره های بالا باشند. علاوه بر ارائه مدرک زبان باید دارای رزومه تحصیلی قوی، انگیزه نامه و توصیه نامه از اساتید برتر نیز باشند. متقاضیانی که رزومه تحصیلی قوی تر، انگیزه نامه مناسب تر و نمرات بالایی داشته باشند، اولویت بالاتری برای دریافت بورسیه تحصیلی دارند.

  بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

  بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد مجارستان عبارت است از:

  • بورسیه تحصیلی دولتی دوجانبه
  • بورسیه تحصیلی CEEPUS
  • بورسیه تحصیلی EEA
  • بورسیه تحصیلی Erasmus
  • بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum

  متقاضیانی که قصد اخذ بورس تحصیلی مجارستان را دارند، می توانند با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با رزرو وقت مشاوره با متخصصین ما در این باره گفتگو نمایند.

  بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا در مجارستان

  معمولا پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا در کشور مجارستان کمی مشکل تر از سایر مقاطع تحصیلی در این کشور است. هر ساله دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این مقطع درخواست اخذ بورسیه تحصیلی را به دانشگاه می دهند؛ چرا که هزینه های تحصیل در مقطع دکترا برای دانشجویان کمی بالاست. این بورسیه تحصیلی شامل کمک هزینه های ماهانه، تامین هزینه های خوابگاه، کمک هزینه اجاره واحد مسکونی و هزینه های بیمه خدمات درمانی می باشد.

  البته متقاضیانی که قصد دریافت این نوع بورسیه را دارند، باید دارای نمرات و معدل بالا در مقاطع قبلی باشند. علاوه بر این باید دارای انگیزه نامه، رزومه تحصیلی قوی، توصیه نامه از اساتید و سوپروایزر مجارستانی نیز باشند تا از واجد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی شوند. زبان آموزش در مقطع دکترا به زبان انگلیسی است و متقاضی باید دارای مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس 6.5 به بالا باشد. چنانچه متقاضیان دارای مقالات بین المللی نیز باشند، در امر اخذ بورسیه در اولویت بالاتری قرار می گیرند.

  یکی از مهم ترین موانعی که متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا با آن روبرو هستند، متقاعد کردن سوپروایزر یا همان استاد راهنما است؛ چرا که تنها با تایید استاد راهنما به متقاضیان پذیرش تحصیلی و بورسیه اعطا می شود. لازم به ذکر است که بگوییم، برخی از موسسات و دانشگاه ها در کشور مجارستان جهت ارزیابی و تایید دانشجویان منتخب در مقطع دکترا، آزمون ورودی یا مصاحبه شفاهی دارند که در صورت قبولی، متقاضی می تواند شروع به تحصیل نماید.

  بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا عبارت است از:

  • بورسیه تحصیلی دولتی دوجانبه
  • بورسیه تحصیلی EEA
  • بورسیه تحصیلی CEEPUS
  • بورسیه تحصیلی Erasmus
  • بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum

  بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum برای دانشجویان دکترا  کمک هزینه تحصیلی تا سقف ماهانه 400 یورو را در نظر گرفته است. این کمک هزینه ممکن است تا 12 ماه و یا تا پایان دوره تحصیلی دانشجو اعتبار داشته باشد.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان

  یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان باید از آن آگاهی داشته باشند، مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی است. معمولا متقاضیان پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانند اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی نمایند. متقاضیان باید درخواست اخذ بورسیه مجارستان را به صورت آنلاین ارائه دهند.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان عبارت است از:

  • ارائه انگیزه نامه حداقل یک صفحه
  • ارائه مدرک زبان و اثبات مهارت زبان به صورت آنلاین
  • ارائه مدارک تحصیلی ماقبل به همراه ریز نمرات
  • ارائه گواهی پزشکی
  • ارائه پیشنهادات پژوهشی و یا طرح مطالعاتی (اجباری نیست)
  • ارائه کپی پاسپورت معتبر
  • تکمیل بیانیه درخواست بورسیه
  • ارائه توصیه نامه از اساتید معتبر (لازمه اخذ بورسیه دکترا)
  • ارائه پروپوزال (لازمه اخذ بورسیه دکترا)

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی مجارستان

  متقاضیان جهت اخذ ویزا باید مدارک زیر را به سفارت مجارستان ارائه دهند.

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
  • ارائه عکس پاسپورتی
  • ارائه نامه پذیرش دانشگاه
  • ارائه انگیزه نامه
  • ارائه توصیه نامه از اساتید معتبر
  • ارائه گواهی پزشکی سلامت
  • اثبات تمکن مالی
  • ارائه اصل مدارک ماقبل به همراه ریز نمرات

  معمولا جهت اخذ ویزا تحصیلی، متقاضیان باید با یک وکیل مهاجرتی مجرب و خبره مشورت نمایند؛ چرا که درخواست اخذ ویزا حساسیت بالایی داشته و چنانچه نقص کوچکی در مدارک وجود داشته باشد، درخواست متقاضی به صورت کامل رد می شود. جهت مشاوره و تشکیل پرونده مهاجرتی می توانید با شماره های موجود در سایت تماس گیرید.

  هزینه های زندگی در مجارستان

  از دیگر مسائل مهمی که متقاضیان باید به صورت کامل از آن آگاهی داشته باشند، هزینه های زندگی در این کشور است. زندگی در کشور مجارستان هزینه های پایین و مقرون به صرفه ای را برای دانشجویان داراست و کشور مناسبی برای زندگی است.

  عنوان هزینه
  بطری 1 لیتری آب 0.4 یورو
  نان سفید تازه 500 گرم 0.72 یورو
  12  عدد تخم مرغ 1.6 یورو
  1 کیلو سیب زمینی 0.78 یورو
  1 کیلومتر تاکسی 0.93 یورو
  1 کیلوگرم گوشت گاو 8.22 یورو
  1 کیلوگرم برنج 1.02 یورو
  1 کیلوگرم پنیر محلی 5.54 یورو
  بلیط حمل و نقل عمومی یک مسیر 1.08 یورو
  1 کیلوگرم مرغ 4.6 یورو

  متقاضیان با اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان می توانند هزینه های زندگی و تحصیل شان را به طور چشمگیری کاهش دهند.

  متخصصان و کارشناسان ما در مجموعه مهر آفرین، در زمینه اخذ ویزا، اقامت، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و… مشاوره های تخصصی را ارائه می دهند. شما عزیزان می توانید با بهره مندی از تجربیات این افراد تصمیم درستی را برای سرنوشت خود بگیرید.

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
  پیام بگذارید