مهاجرت تحصیلی به آلمان

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  طی سال های اخیر، مهاجران زیادی از طریق گرفتن ویزای تحصیل و ویزای کار به کشور آلمان مهاجرت کرده اند؛ اما چرا بیشتر متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل را انتخاب می کنند و این کشور را مناسب تحصیل می دانند؟ در این مقاله به بررسی مهاجرت تحصیلی به آلمان می پردازیم با ما همراه باشید و اگر ابهام و سوالی در این زمینه داشتید با دفاتر ما در تهران و شیراز در ارتباط باشید.

  چگونه به آلمان مهاجرت تحصیلی کنیم؟ یکی از روش های اقامت و مهاجرت به آلمان، از طریق تحصیل است. آلمان یکی از معدود کشور هاییست که برای تحصیل، راحت تر از کشور های دیگر ویزا صادر می کند. این کشور، یکی از 5 کشوری است که تحصیل در آن به صورت رایگان می باشد؛ به همین دلیل، متقاضی زیادی را برای مهاجرت از طریق تحصیل دارد. مهاجرت تحصیلی در آلمان مستلزم داشتن شرایط خاصی است که ما در این مقاله به صورت تخصصی و جامع این شرایط را مورد بررسی قرار می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت آلمان تحصیلی می توانید با مشاوران و وکلای موسسه حقوقی مهر آفرین در تماس باشید.

  مقالات پیشنهادی:

  مهاجرت به آلمان

  تحصیل در آلمان

  تحصیل پزشکی در آلمان

  مهاجرت کاری به آلمان

  وکیل مهاجرت به آلمان

  هنگامی که به مهاجرت کردن فکر می کنیم، سوالاتی ذهنمان را درگیر خود می کند به عنوان مثال؛

  1. من چطور می توانم پس از مهاجرت تحصیلی در آلمان، اقامت دائم بگیرم؟
  2. آیا داشتن مدرک زبان آلمانی برای گرفتن اقامت لازم است؟
  3. چه شرایطی را برای تحصیل باید داشته باشیم؟
  4. در چه مقطعی می توانم به گرفتن پذیرش و مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان اقدام کنم؟ و… که می توانید در این مقاله پاسخ تمامی این سوالات را بگیرید.

   

  اینفوگرافیک اطلاعات جامع مربوط به مهاجرت تحصیلی به آلمان به شرح زیر است.
  اینفوگرافیک اطلاعات جامع مربوط به مهاجرت تحصیلی به آلمان

  مهاجرت تحصیلی رایگان به آلمان

   همان طور که گفتیم نظام تحصیلی کشور آلمان کاملا رایگان است و هزینه ای برای داشنجویان آن کشور ندارد. همین دلیل باعث شده اکثر مهاجرت ها به آلمان از طریق تحصیل باشد؛ اما تحصیل در این کشور رایگان رایگان هم نیست و باید سالیانه مبلغ بسیار کمی را به دانشگاه پرداخت کنید که این مبلغ حداقل 300 یورو است.

  آلمان هفتمین کشور بزرگ قاره اروپا است که بزرگ ترین و پیشرفته ترین اقتصاد را در این قاره دارد. واحد پول این کشور یورو است و حدود 80 میلیون نفر جمعیت دارد. زبان تحصیل در دانشگاه های این کشور آلمانی می باشد که یکی از شرایط تحصیل در این کشور داشتن مدرک زبان آلمانی است که در مقاطع مختلف سطح آن متفاوت می باشد؛ اما اگر شما مدرک زبان انگلیسی داشته باشید می توانید ادر دانشگاه های غیر رایگان آلمان برای تحصیل و ادامه تحصیل پذیرش بگیرید.

  برای گرفتن ویزای تحصیلی کشور آلمان، باید از سفارت این کشور وقت بگیرید که مدت انتظار برای متقاضیان ایرانی ممکن است 18 تا 24 ماه باشد. مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل شرایط خاص خود را دارد که در ادامه به بررسی این شرایط می پردازیم؛ اما قبل از آن بهترین دانشگاه های برتر آلمان را معرفی می کنیم.

  نام دانشگاه رتبه جهان
   دانشگاه فنی مونیخ 🚩 رتبه 64
  دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ📃 رتبه 66
  دانشگاه روبرت کارلز هایدلبرگ📙 رتبه 68
  دانشگاه فنی KIT📚 رتبه 107
  دانشگاه هامبولت برلین📑 رتبه 120
  دانشگاه آزاد برلین📜 رتبه 123
  دانشگاه فنی آخن📔 رتبه 146
  دانشگاه فرایبورگ🧾 رتبه 163
  دانشگاه ایبرهارد کارل📔 رتبه 173
  دانشگاه فنی برلین📚 رتبه 178
  دانشگاه صنعتی درهزن🚩 رتبه 210

  مهاجرت تحصیلی به آلمان در مقطع لیسانس (با مدرک دیپلم)

  اگر می خواهید در مقطع لیسانس در کشور آلمان تحصیل کنید، باید مدارک معتبر دیپلم و پیش دانشگاهی را داشته باشید. بدون داشتن این مدارک گرفتن پذیرش تحصیلی در آلمان ممکن نخواهد بود. دوره کارشناسی در کشور آلمان 6 ترم  است که دسته کم 3 سال برای دریافت مدرک طول می کشد و در دانشگاه های علوم کاربردی به دلیل وجود دوره های عملی، مقطع کارشناسی 6 تا 7 ترم می باشد؛ اما تحصیل در دانشکده های هنر و موسیقی در مقطع کارشناسی، 8 ترمه است و 4 سال زمان می برد. همچنین می توانید در آکادمی های حرفه ای و آموزشی، مدت زمان تحصیل تان را به 3 سال کاهش دهید.

  شما در کشور آلمان اجازه دارید به صورت پاره وقت حدود 20 ساعت در هفته کار کنید. این نکته را نیز فراموش نکنید که پس از ورود به کشور آلمان باید سطح مدرک زبان خود را ارتقا دهید و آن را به سطح B2 برسانید.

  شرایط مهاجرت تحصیلی به المان در مقطع لیسانس عبارت است از:

  • داشتن 18 سال سن
  • ارائه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر
  • ارائه مدرک زبان در سطح B1 و ارتقا آن به سطح B2
  • تمکن مالی برای یک سال زندگی در کشور آلمان

  اگر شما در کنکور سراسری قبول شده و پذیرش یکی از دانشگاه های ایران را نیز گرفته باشید می توانید با ارائه مدرک قبولی خود شرایط تان را برای تحصیل در کشور آلمان تسهیل نمایید. این نکته را در نظر داشته باشید که از سال اخذ دیپلم 4 یا 5 سال بیشتر نباید گذشته باشد؛ در غیر این صورت قابل قبول نخواهد بود.

   

  مهاجرت تحصیلی رایگان به آلمان ممکن است.
  مهاجرت تحصیلی رایگان به آلمان

   

  شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه های آلمان برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس

  • صلاحیت داشتن برای ورود به موسسات آموزشی در کشور آلمان

  متقاضیانی که می خواهند در مقطع کارشناسی برای مهاجرت تحصیلی آلمان اقدام کنند؛ باید مدرک Abitur یا Fach GebundeneHochschulreife را دارا باشند و یا معادل خارجی این مدارک را به همراه داشته باشند. این مدارک را پس از گذراندن مقاطع راهنمایی و متوسطه در مدارس آلمان می توان به دست آورد؛ اما اگر مدارک شما در سیستم آلمان قابل اعتبار سنجی نباشد، باید در دوره آماده سازی و امتحان ورودی شرکت نمایید.

  • امتحان پذیرش

  در موسسات عالی آموزشی آلمان مثل دانشکده های هنر و رشته های ورزشی شما باید قبل از ورود در امتحان پذیرشی این موسسات نمره قبولی را به دست آورید. این امتحان برای سنجش میزان استعداد در موضوعات اصلی رشته شما برگذار می شود.

  • ثابت کردن مهارت زبان آلمانی برای دانشجویان بین المللی

  در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی آلمان، تمام رشته های تحصیلی به زبان آلمانی است. به همین دلیل افرادی که می خواهند در این دانشگاه ها و موسسات عالی آموزشی تحصیل کنند، باید دانش زبان آلمانی و مدرک بین المللی زبان را دارا باشند. 

  مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان در مقطع فوق لیسانس

  یکی از مهم ترین شرایط برای مهاجرت تحصیلی به المان ، داشتن مدرک لیسانس از دانشگاه های ایران است؛ اما داشتن مدرک لیسانس از چه دانشگاه هایی مورد تایید آلمان است؟

  باید بگوییم که آلمان به دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی کمتر از دیگر دانشگاه ها پذیرش می دهد و بهتر است مدرک لیسانس تان از این دانشگاه ها نباشد. مدت زمان تحصیل برای مقطع فوق لیسانس در آلمان بین 1 تا 2 سال است. این مدت زمان به رشته ای که می خواهید در آن تحصیل کنید بستگی دارد. افرادی هم که گپ تحصیلی شان از 4 یا 5 سال بیشتر نیست، برای مهاجرت تحصیلی به آلمان می توانند اقدام نمایند.

  همچنین دانشجویانی که مدرک لیسانس شان را در کشور آلمان نگرفته اند، نیاز دارند که مدرک شان توسط دفتر بین المللی آلمان بررسی شود.

  مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش در آلمان در مقطع فوق لیسانس

  • مدرک زبان آلمانی
  • پاسپورت
  • اصل تمامی مدارک تحصیلی مثل دیپلم، پیش دانشگاهی و لیسانس که ترجمه شده باشد
  • به همراه داشتن ریز نمرات مدارک
  • انگیزه نامه
  • داشتن تمکن مالی
  • داشتن رزومه کاری در صورت داشتن سابقه کار
  • نمره آیلتس 6 و نیم یا معادل تافل
  • داشتن 3 عدد توصیه نامه
  • امتحان ورودی برای کارشناسی ارشد رشته های هنر
  • امتحان ورودی برای فوق لیسانس در رشته های هنر

  مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی به آلمان در مقطع فوق لیسانس می تواند آلمانی یا انگلیسی باشد که بستگی به رشته و دانشگاه محل تحصیل شما دارد. اگر می خواهید به زبان آلمانی در مقطع فوق لیسانس تحصیل کنید باید حداقل مدرک زبان آلمانی شما در سطح A1  باشد.

   
  مهاجرت تحصیلی به آلمان در مقطع فوق لیسانس چه نکاتی دارد؟
  مهاجرت تحصیلی به آلمان در مقطع فوق لیسانس

  مهاجرت تحصیلی به آلمان در مقطع دکترا

  اخذ پذیرش برای تحصیل در مقطع دکترا در آلمان، کار نسبتا سختی است؛ اما نشدنی نیست. داشتن رزومه قوی برای پیدا کردن یک استاد راهنما خوب بسیار مهم است. هنگامی که فرد استاد مورد نظر خود را پیدا کند باید با او جلسه مصاحبه بگذارد. پس از مصاحبه با استاد راهنما، اگر فرد دانشجو مورد قبول وی بود، می تواند پذیرش مقطع دکترا را اخذ نماید. سابقه تحصیلی قوی شامل، داشتن سابقه تحقیقاتی و پژوهشی، معدل بالا در مقطع لیسانس، داشتن مقاله های ISI، مدرک زبان در سطوح بالا، داشتن توصیه نامه و انگیزه نامه است. تحصیل در مقطع دکترا در آلمان حدود 4 سال به طول می انجامد.

  شما می توانید در این مقطع به زبان آلمانی یا انگلیسی تحصیل نمایید. اگر زبان تحصیل شما آلمانی است، مدرک زبان شما حداقل باید در سطح C1 باشد و اگر زبان تحصیل شما انگلیسی است باید علاوه بر مدرک آیتلس و تافل، مدرک زبان آلمانی A2 را به سفارت ارائه دهید.

  مهاجرت تحصیلی پزشکی به آلمان

  از رشته های پرطرفدار برای مهاجرت تحصیلی به آلمان پزشکی است. برنامه پزشکی آلمان ، حداقل به شش سال و سه ماه زمان نیاز دارد و این دوره کاملا به زبان آلمانی می باشد. لذا ، مهارت های زبان آلمانی برای دوره های پزشکی در آلمان بسیار مهم است.

  شرایط مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در رشته پزشکی به صورت مستقیم پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان و یا پس از اتمام دوره مقدماتی (Studienkolleg) ممکن خواهد بود.

  به عبارتی ، متقاضیانی که در کنکور ایران قبول شده اند ، با گذراندن حدود 40 واحد می توانند وارد دانشگاه های پزشکی آلمان شوند. همچنین ، دیگر روش برای تحصیل پزشکی در آلمان برای متقاضیان بین المللی ، گذراندن دوره ام کورس و دروسی چون شیمی ، زبان ، زیست و قبولی در آزمون کالج است.

  همچنین ، دقت داشته باشید که برای مهاجرت تحصیلی پزشکی به آلمان نیاز به ویزای تحصیلی است. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان شامل موارد زیر می باشند:

  • ارائه مدارکی دال بر وجود تمکن مالی کافی
  • مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات
  • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی آلمان
  • عکس پاسپورتی
  • پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه
  • نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های کشور آلمان

  همچنین ، یک پزشک آلمانی به طور معمول در حدود 8960 یورو هر ماه درآمد دارد. حقوق ها از 3290 یورو شروع می شود و به 15100 یورو می رسد. حقوق دریافتی پزشکان به عوامل مختلفی نظیر زمینه ی شغلی پزشک بستگی دارد.

  تحصیل پزشکی در آلمان گزینه ی خوبی برای مهاجرت است.
  تحصیل پزشکی در آلمان

  مهاجرت تحصیلی پرستاری به آلمان

  مهاجرت تحصیلی به آلمان در رشته پرستاری شامل برنامه‌های تئوری و عملی است. تحصیل پرستاری در آلمان از طریق تحصیل در دانشگاهها و نیز از راه تحصیل در دوره آوسبیلدونگ انجام می شود.

  دوره پرستاری در آلمان 3 تا 4 ساله بوده و از مزایای تحصیل در این رشته، امکان دریافت حقوق همزمان با تحصیل است. اما در صورت تمایل به تحصیل یا کار در کشور آلمان بعنوان یک پرستار تسلط به زبان آلمانی نیاز است.

  همچنین، در سالهای اخیر کشور آلمان با کمبود پرستار مواجه بوده، لذا، فرصتهای شغلی مناسبی برای دانشجویان پرستاری آلمانی و بین المللی بوجود آمده است. لذا، مدرک پرستاری آلمان می‌تواند فرصتهای شغلی در زمینه‌های زیر را برای شما تضمین کند:

  • بیمارستانها (دولتی، محلی، خصوصی)
  • خدمات مراقبت پرستاری
  • خدمات پرستاری موردنیاز در محل اقامت
  • مطب پزشکان

  هزینه مهاجرت تحصیلی به آلمان در رشته پرستاری در مقایسه با کشورهای همسایه، پایین است و بطور کلی، شهریه برنامه‌های پرستاری به دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه بستگی دارد. هزینه برخی از برنامه‌های پرستاری در دانشگاههای آلمان حدود 300 تا 400 یورو سالانه می‌باشد.

  از جمله دانشگاههای محبوب آلمان که رشته‌های پرستاری ارائه داده‌اند موارد زیر می‌باشند:

  • دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ
  • دانشگاه دولتی بادن وورتمبرگ (Baden-Wuerttemberg Cooperative State University (DHBW))
  • دانشگاه علوم کاربردی Hochschule Bremen City (HSB)

  دانشجویان برای تحصیل پرستاری در آلمان، باید شرایط زیر را مهیا سازند:

  • گواهی پایان دوره متوسطه
  • اثبات داشتن مهارتهای زبان انگلیسی یا آلمانی در سطح B2
  • هزینه ‌ی ثبت درخواست
  • گذرنامه و مدارک شناسایی
  • ویزای دانشجویی
  • انگیزه‌نامه

  حقوق پرستاران در آلمان مناسب است و اگر بخواهید بعنوان پرستار در آلمان فعالیت نمایید، بطور میانگین حدود 2900 یورو ماهانه درآمد خواهید داشت. البته، حقوق یک پرستار در آلمان به تجربه و عملکرد کاری و نیز محل کار وی بستگی دارد. با توجه به این عوامل، یک پرستار در آلمان حقوقی بین 1340 تا 4620 یورو ماهانه دریافت می‌کند.

  مهاجرت تحصیلی پرستاری به آلمان یکی از روش های اقامتی است.
  مهاجرت تحصیلی پرستاری به آلمان

  آیا مهاجرت تحصیلی به آلمان بدون مدرک زبان ممکن است؟

  امکان تحصیل در این کشور به زبان های انگلیسی و یا آلمانی وجود دارد و دانشجو باید پیش از انتخاب برنامه ای برای تحصیل ، به زبان آموزش آن برنامه توجه نماید. اما در شرایطی می توان بدون مدرک زبان ، در آلمان تحصیل کرد.

  به طور کلی ، در صورتی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را داشته باشید ، باید مدارکی جهت اثبات مهارت های زبان انگلیسی ارائه دهید. اما در شرایطی که مدرک تحصیلی قبلی تان به زبان انگلیسی باشد و یا از کشوری انگلیسی زبان باشید ، می توانید برای مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان بدون مدرک زبان اقدام نمایید.

  همچنین ، شرکت در دوره های زبان آلمانی ، امکان تحصیل بدون مدرک زبان را در این کشور فراهم آورده است.

  شرایط اقامت و مهاجرت تحصیلی به آلمان

  اخذ اقامت دائم در آلمان با استفاده از مهاجرت تحصیلی یکی از روش های محبوب برای متقاضیان مهاجرت است. برای اینکه بتوانید اقامت دائم به کشور آلمان را به دست آورید، باید شرایط زیر را دارا باشید.

  • سابقه کیفری نداشته باشید
  • به قانون اساسی این کشور پایبند باشید
  • به زبان آلمانی تسلط کامل داشته باشید و حداقل سطح b1 را دارا باشید
  • بتوانید هزینه های زندگی تان را تامین نمایید
  • شما پس از پایان تحصیل تان می توانید در کشور آلمان به کاری که مربوط به رشته تحصیلی تان است مشغول شوید و بدین صورت ویزا تحصیلی شما به ویزا کاری تبدیل می شود و پس از گذشت 5 سال کار مداوم، می توانید اقامت دائم را در این کشور اخذ نمایید.

  برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات دقیق تر برای مهاجرت به کشور آلمان از طریق تحصیل می توانید با موسسه حقوقی مهرآفرین تماس بگیرید تا کارشناسان موسسه مهاجرتی مهرآفرین با توجه به شرایطی که دارا هستید، گزینه های پیشنهادی مناسبی را به شما پیشنهاد کنند.

  هزینه مهاجرت تحصیلی به آلمان چقدر است؟

  همان طور که گفتیم تحصیل در دانشگاه های آلمان به صورت رایگان است؛ اما دانشجو باید پس از پذیرش، توانایی مالی اش را برای تامین هزینه های زندگی در آلمان بالا ببرد. هزینه مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل بستگی به فرد و سبک زندگی اش دارد. این هزینه ها برای یک فرد ماهیانه 700 یورو تا حداکثر 1000 یورو است.

  هزینه مهاجرت تحصیلی به آلمان عبارتند از:

  مواد غذایی

  قیمت

  بطری آب معدنی نیم لیتری🚰

  1.91 یورو

  12 عدد تخم مرغ🥚

  1.85 یورو

  1 کیلو پیاز

  1.12 یورو

  1 کیلو سیب زمینی🥔

  0.98 یورو

  شیر یک لیتری🥤

  0.71 یورو

  یک وعده غذا در رستوران متوسط🌭

  10 یورو

  آپارتمان یک خوابه در مرکز🏠

  650 یورو
  بلیط برای وسایل نقلیه عمومی🚌

  2.70 یورو

   
  هزینه مهاجرت تحصیلی به آلمان چقدر است؟
  هزینه مهاجرت تحصیلی به آلمان

  مهاجرت تحصیلی به آلمان از ترکیه

  کشور آلمان از برنامه های آموزشی بسیار با کیفیتی بهره می برد و فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان از جایگاه خوبی در دنیا برخوردارند. لذا ، تحصیل در آلمان آرزوی بسیاری است.

  اما به دلیل طولانی شدن اخذ وقت سفارت آلمان در ایران ، متقاضیان تحصیل برای دریافت ویزای این کشور می توانند از طریق یک کشور ثالث مثل ترکیه اقدام نمایند. جهت این کار تنها لازم است که متقاضی برای مدت حداقل شش ماه به طور مستمر و بدون خارج شدن از ترکیه در این کشور اقامت داشته باشید.

  بدین ترتیب ، می توان سریع تر برای ویزای آلمان از طریق سفارت این کشور در ترکیه اقدام نمود. مراحل مورد نیاز برای دریافت ویزای آلمان از طریق کشور ترکیه به شرح زیر می باشد:

  • بررسی الزامات و مدارک مورد نیاز
  • اقامت در کشور ترکیه برای حداقل شش ماه
  • اخذ وقت سفارت آلمان در کشور ترکیه
  • اخذ ویزای تحصیلی آلمان

  تمکن مالی برای مهاجرت تحصیلی به آلمان چقدر است؟

  همان گونه که بیان شد ، یکی از شروط اخذ ویزای تحصیلی آلمان ، داشتن تمکن مالی کافی است که از سال 2022 میزان تمکن مالی آلمان برای مهاجرت تحصیلی ، حدود 934 یورو در ماه (حدود 906 دلار آمریکا) یا 11208 یورو در سال (حدود 10876 دلار آمریکا) در نظر گرفته شده است.

  بدین ترتیب ، متقاضی ثابت خواهد کرد که در طی تحصیل می تواند از عهده مخارج زندگی خود برآید.

  تمکن مالی برای مهاجرت تحصیلی به آلمان چقدر است؟
  تمکن مالی برای مهاجرت تحصیلی به آلمان

  مهاجرت تحصیلی به آلمان بهتر است یا کانادا

  برای مقایسه آلمان و کانادا جهت مهاجرت تحصیلی می بایست مواردی چون شرایط و کیفیت آموزش ، فرصت های آموزش و اشتغال ، هزینه های تحصیل و زندگی ، فرهنگ ، زبان و مذهب را در نظر داشت.

  با این که تحصیل در کشورهای آلمان و کانادا از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند ، اما آلمان شرایط تحصیل ارزان و رایگان را از طریق دانشگاه های دولتی فراهم آورده ، در حالی که در کانادا دانشگاه های بدون شهریه وجود ندارد.

  همچنین ، از سال 2022 میزان تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی در آلمان به حدود 934 یورو در ماه (حدود 906 دلار آمریکا) یا 11208 یورو در سال (حدود 10876 دلار آمریکا) رسید. در حالی که ، میزان تمکن مالی برای هر سال اقامت در کانادا حدود 7650 دلار آمریکا و برای متقاضیان تحصیل در کبک در حدود 8400 دلار آمریکا (علاوه بر شهریه) می باشد.

  دوره کارشناسی رشته پزشکی در آلمان در دانشگاه های دولتی به زبان آلمانی ارائه شده ، در حالی که این رشته در کانادا به زبان انگلیسی می باشد.

  علاوه بر این ، دانشگاه های کانادا خوابگاه های دانشجویی ارائه می دهند ؛ در حالی که دانشگاه های آلمان اغلب ، خوابگاهی برای دانشجویان فراهم نمی آورند.

  اگر بخواهیم این دو کشور را در زمینه فرصت های شغلی نیز مقایسه کنیم ، می توان گفت که آلمان و کانادا هر دو دارای فرصت های شغلی خوبی برای فارغ التحصیلان و نیروی کار متخصص هستند. به طور کلی ، فرصت های شغلی در آلمان در تمامی زمینه ها به خصوص در زمینه های علم ، فناوری ، ریاضی و مهندسی وجود دارد و بیش ترین حقوق ها نیز به همین صنایع مربوط می شوند.

  همچنین ، اگر در خصوص آی تی ، پزشکی ، مهندسی ، نفت و گاز فردی متخصص هستید ، کانادا مناسب شماست و شانس استخدام افراد متخصص در زمینه فناوری اطلاعات در کانادا بسیار بالاست.

  مقالات مرتبط:

  مهاجرت با دیپلم

  هزینه وکیل برای مهاجرت تحصیلی به آلمان

  همان طور که راهنمایی های یک وکیل یا مشاور می تواند در زمینه مهاجرت به شما کمک زیادی کند ؛ اما داشتن وکیل شامل هزینه هایی نیز می شود.

  به طور کلی ، از معیارهایی که بر تعیین میزان هزینه ی وکیل تاثیر می گذارد ، می تواند مواردی چون تعداد اعضای خانواده ، روش مهاجرتی ، شرایط متقاضی ، سابقه کاری وکیل و خدماتی که مشاور یا وکیل ارائه می دهد ، باشد.

  برای اطلاع دقیق از هزینه مشاوره مهاجرت تحصیلی به آلمان ، می توانید با شماره 90003031 تماس حاصل فرمایید.

  source: studying-in-germany 

  سوالات متداول

  بله، تحصیل در مدارس و دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است.

  خیر، ویزای توریستی قابلیت تغییر به ویزای تحصیلی را ندارد.

  برای تحصیل در آلمان جهت افزایش شانس ویزا و پذیرش خود بهتر است مدرک زبان ارائه دهید.

  بله، کشور آلمان از طریق ویزای تحصیلی به دانشجویان بین المللی ویزای همراه اعطا می کند.

  زبان تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی و پزشکی آلمانی و کارشناسی ارشد و دکترا آلمانی و انگلیسی است.

  تحصیل در آلمان رایگان بوده و هزینه زندگی نیز بسته به سبک زندگی و شهر انتخابی متقاضی دارد؛ اما به طور کلی حدود ۵۰۰-۸۰۰ یورو در ماه است.

  تحصیل در آلمان یکی از راه های اخذ اقامت دائم آلمان است. شما پس از فارغ التحصیلی می توان کار پیدا کرده و پس از گذشت ۵ سال اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید.

  متقاضی اصلی نیاز به اثبات تمکن مالی، ارائه محل اقامت مناسب برای خانواده و تسلط زبان آلمانی دارد.

  برای تحصیل دکترا در آلمان نیاز به ارائه رزومه علمی پژوهشی قوی دارید. همچنین مدرک زبان شما نیز حائز اهمیت است.

  بله، تحصیل در مقاطع تحصیلی آلمان محدودیت سنی دارد. برای کارشناسی بهتر است ۲۵ سال و کارشناسی ارشد ۳۲ سال داشته باشید.

  4.9/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 16نفر)
  65 دیدگاه
  1. شایانفر اسفراینی نوشته:

   سلام و عرض ادب…
   آیا میتونم کاملا بدون هزینه درس بخونم تو آلمان؟

   1. احسان چمران نوشته:

    سلام تحصیل در آلمان تقریبا رایگان هست… اما نه کامل…. نکته مهم تر اینه که شما بایستی هزینه های زندگی رو هم برای این مساله در نظر بگیرید. تمامی این هزینه ها رو میتونید از طریق فرصت کار حین تحصیل جبران کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

  2. محمد نوشته:

   سلام. بنده 34 سالمه سال 92 لیسانس رو تموم کردم و تا الان هم داشتم کار میکردم. آیا میتونم برا ارشد اقدام کنم برا رشته مهندسی برق؟

   1. لیندا وفایی نوشته:

    با سلام و احترام
    با توجه به گپ تحصیلی شما و محدودیت سنی کارشناسی ارشد در آلمان، توصیه می کنیم کشور دیگری را اقدام نمایید.

  3. Farnaz نوشته:

   سلام وقت بخیر من ترم ۳ کارشناسی معماری دانشگاه خلیج فارس هستم و ۱۹ سالم و میخوام زبان آلمانی رو شروع کنم. معدل کلم در دانشگاه تا الان ۱۸.۶۴ بوده. نمرات دبیرستانم هم خوب بودن . میخواستم بدونم آیا کارشناسی رو در ایران تموم کنم بعد برای ارشد اقدام به مهاجرت کنم بهتر یا قبول میکنن که وسط ترم ها اقدام به مهاجرت کنم آیا درس هایی که ترم های قبل پاس شدن معادل سازی میشن یا باید از اول کارشناسی بخونم؟

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام وقتتون بخیر
    در نظر داشته باشید که دروسی که در ایران گذرانده می شوند، در آلمان معادل سازی نمی گردند. اقدام برای کارشناسی یا کارشناسی رشد بستگی به شرایط علمی و مالی شما دارد.

  4. رویا نوشته:

   سلام وقت بخیر من ۲۱ سالمه و دیپلم تجربی دارم سوابق دبیرستانم چندان خوب نیست معدلم هم حدودا نزدیک به ۱۷ هست برای تحصیل در رشته دندانپزشکی بخوام اقدام کنم میتونم در دانشگاه دولتی پذیرش بگیرم?مدرک زبان آلمانی رو تا یکسال آینده میگیرم فعلا در حال آموزش هستم

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام روزتون بخیر
    برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان بهتر است معدل دیپلم شما بالای 19 باشد.

   2. لیندا وفایی نوشته:

    سلام روزتون بخیر
    در نظر داشته باشید که برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان بهتر است معدل دیپلم شما بالای 19 باشد.

  5. Sajad نوشته:

   سلام و احترام
   بنده ۲۸ساله
   مدرک کارشناسی تاسیسات از دانشگاه ازاد دارم
   سابقه کار فنی و بیمه تامین اجتماعی بمدت ۶سال دارم در صنعت نساجی
   در حرفه طراحی ماشین الات نساجی و مهندسی معکوس فعالیت داشتم
   مدرک زبان خاصی ندارم
   فقط مدارک فنی و حرفه ای بین المللی دارم
   میتونم برای تحصیل المان اقدام کنم
   تو چه رشته ای؟

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام روزتون بخیر
    با ارائه مدرک زبان می توانید رشته های مرتبط را انتخاب نمایید.

  6. سهیل نوشته:

   سلام ببخشید میخواستم بدونم میشه دانشگاه رو در المان شروع کرد. یعنی بدون رفتن به دانشگاه و بعد اتمام متوسطه دوم به سفارت بریم و با ارائه مدارک من جمله پاسپورت و مدرک b2 زبان و….. امکانش هست دانشگاه رو در المان شروع کنیم و مهاجرت تحصیلی بگیریم؟

   1. لیندا وفایی نوشته:

    با سلام و عرض ادب
    برای دریافت اقامت تحصیلی می بایست در ابتدا پذیرش دانشگاه یا کالج را دریافت نمایید.

  7. Farinoush نوشته:

   سلام،من ۱۷ سالمه رشته ادبیات و علوم انسانی، و امسال کنکور دارم، میخوام که بدونم،برای بورسیه تحصیلی در المان ، باید حتما دانشگاه معتبری رو بیاری با رتبه خوب ؟ یا تاثیر چندانی نداره؟

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام وقتتون بخیر
    تحصیل در آلمان رایگان است و بورسیه تحصیلی به مقاطعی مانند دکترا تعلق می گیرد.

  8. Bakhtiarvand نوشته:

   سلام
   دانشگاهی که توش تحصیل کردیم چقدر برای مهاجرت ملاک
   میشه دانشگاه های برتر بعد از تهران که برای مهاجرت بهتر هستند رو بگید

   1. لیندا وفایی نوشته:

    با سلام و احترام
    در سایت تایید کننده آلمان می توانید دانشگاه های مورد تایید را مشاهده نمایید.

  9. مهدی نوشته:

   سلام وقت بخیر
   من ۱۸ سالمه و رشتم مکانیک خودرو در شاخه فنی حرفه ای هست
   ۴ سال سابقه کار دارم و معدل کل ‌‌ام۱۹.۲۵ است
   مدرک زبان آیلتس گرفتم و الان یک سال است که درحال یاد گرفتن زبان آلمانی هستم
   میتوانم برای ادامه تحصیل در آلمان اقدام کنم؟

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام روزتون بخیر
    بله، شرایط شما برای تحصیل در آلمان بسیار مناسب است. برای کسب اطلاعات جزیی تر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

  10. محمد نوشته:

   سلام و عرض ادب احترام

   من متولد ایران هستم و تمام مدارک اقامتی و تحصیلی کاملا معتبر دارم و ملیت افغان دارم ، لیسانس رشته میکروبیولوژی را دارم
   میخواستم بدونم از کجا باید شروع کنم و نیازمند راهنمایی شما هستم

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام وقتتون بخیر
    برای ادامه تحصیل در آلمان نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می کنم با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

  11. جعفر رضایی نوشته:

   سلام و عرض ادب برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حتما باید تمکن مالی یک سال رو داشته باشی؟
   این مقدار حدودا ۵۰۰ میلیون تومن در میاد که؟یا نه این مورد حتمی نیست و قابل تغییر هست؟

   1. لیندا وفایی نوشته:

    با سلام و احترام
    برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان نیاز به ارائه تمکن مالی دارید.

  12. asal نوشته:

   سلام من ۱۹ سالمه و رتبه ۴۶ کنکور انساتی هستم و معدلم خوبه ایا رتبم شانسم رو بالا میبره؟ و اینکه میتونم اگر کارشناسی حقوق از دانشگاه تهران بگیرم برای ارشد المان بورسیه شم؟

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام وقتتون بخیر
    بله، رتبه دریافتیتان برای تحصیل در آلمان بسیار مناسب است. ادامه تحصیل رشته حقوق در کشور های دیگر بسیار مشکل است. به شما توصیه میکنم در ابتدا تمامی قوانین را بررسی نمایید.

  13. سمیرا نوشته:

   سلام من 26 سالمه یعنی من نمیتونم برای کارشناسی داروسازی اقدام کنم؟

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام وقتتون بخیر
    تحصیل در آلمان محدودیت سنی دارد. برای تحصیل داروسازی در آلمان بهتر است سن شما زیر 23 سال باشد.

  14. Ml نوشته:

   باسلام و خسته نباشید من ۱۷ سالمه و رشته انسانی هستم
   دو سال دیگه کنکور دارم و دارم زبانم رو ادامه میدم و میخوام دانشگاه زبان خارجه بخونم) همون تحصیلات اکادمیک) خواستم بپرسم ،ممکنه با توجه به رشته دانشگاهی،مهاجرت کشور آلمان رو داشته باشم؟ممنون میشم اگه پاسخگو باشید.

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام روزتون بخیر
    بله، رشته های زبان انگلیسی یکی از رشته های تحصیلی در آلمان است.

  15. Samin نوشته:

   سلام من ۱۸سالمه امسال سال اخر دبیرستان یعنی پیش دانشگاهی رو میخوام بخونم و رشتم‌تجربیه درسمم خوبه
   زبان انگلیسیم خوبه ولی مدرک بین المللی ندارم
   میخوام زبان آلمانی هم یاد بگیرم
   میخواستم بدونم اگه بخوام یعد از گرفتن دیپلم اقدام‌کنم به گرفتن ویزای تحصیلی میتونم تو ایران کنکور ندم و اونجا تو دانشگاه برای پزشکی پذیرش بگیرم؟
   و چه مقدار تمکن مالی نیاز دارم؟

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام روزتون بخیر
    برای تحصیل پزشکی در آلمان می توانید از طریق کالج های مدیکال کورس و یا پذیرش مستقیم اقدام نمایید.

  16. رکسانا نوشته:

   سلام من 20 سالمه هنرستان تا فوق دیپلم معماری داخلی خوندم و الان واسه لیسانس مهندسی معماری میخونم تو دانشگاه شریعتی(دولتی) معدلم هم نزدیک ۱۷ و معدل کل هنرستانم ۱۹.۷۶ دارای مدرک ۳ دی مکس وی ری،اتوکد و فتوشاپ هستم و زبان انگلیسیمو تموم کردم مدرکشم دارم و زبان المانیو میخوام شروع کنم و برای فوق لیسانس اقدام کنم بنظر شما شرایط من خوب هست واسه مهاجرت ؟

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام روزتون بخیر
    با ارائه مدرک زبان آلمانی امکان تحصیل و کار در کشور آلمان برای شما وجود دارد.

  17. Bahar نوشته:

   سلام وقت بخیر
   من دانشجوی سال دو رشته دندانپزشکی تو کشور روسیه هستم.
   آیا از دانشگاه های روسیه امکان گرفتن انتقال به دانشگاه های آلمان وجود داره؟

   1. لیندا وفایی نوشته:

    با سلام و احترام
    بله، بعضی دانشگاه های روسیه طرف قرار داد دانشگاه های آلمان نیز می باشند.

  18. حسین اکبری نوشته:

   سلام وخسته نباشید
   من 20سالمه
   دیپلم متالورژی دارم دانشگاه نرفتم
   قصد ادامه تحصیل در آلمان دارم
   درحال یادگیری زبان آلمانیم
   امکانش هست درخواست بدم

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام وقتتون بخیر
    بله، با توجه به شرایط ذکر شده امکان تحصیل در مقطع کارشناسی آلمان برای شما وجود دارد.

  19. نورا نوشته:

   سلام وقت بخیر
   بنده در دبیرستان رزومه خوبی از نظر نمره نداشتم(معدل 14.5) ولی در عوض تسلط کامل روی زبان انگلیسی و المانی رو دارم(مدارکشم گرفتم) سابقه کارم بصورت افتخاری برای تدریس کامپیوتر توی مدارس رو داشتم
   یک سایتم نوشتم(تسلط روی پایتون و پی اچ پی دارم) ولی علاقمندم تو حوزه ساینس(علوم کامپیوتر) درس بخونم
   ایا اینا باعث میشه بتونم پذیرش بگیرم؟؟

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام روزتون بخیر
    شرایط سنی شما برای دریافت پذیرش بسیار حائز اهمیت است. با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا با دریافت اطلاعات بیشتر بتوانند مشاوره بهتری را ارائه دهند.

  20. کیان نوشته:

   سلام میخواستم بپرسم در سن 15 سالگی امکان مهاجرت به آلمان وجود دارد ؟

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام روزتون بخیر
    با معرفی یک قیم قانونی، می توانید برای تحصیل در مدارس آلمان اقدام نمایید.

  21. مائده نوشته:

   سلام خسته نباشید
   من 17 ساله و دیپلم تجربی دارم، نمرات دبیرستانم بالای 19 است اما مشکل هزینه دارم! میخواستم بدونم با هزینه زیر دویست میلیون میتوانم بورسیه در آلمان بشوم و باید چگونه اقدام کنم؟!

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام و عرض ادب
    توجه داشته باشید، هزینه ی تحصیل در کشور آلمان رایگان می باشد، و بورسیه برای مقاطع بالاتری مانند دکترا ارائه میگردد.
    برای دریافت مشاوره میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

  22. الهه نوشته:

   سلام وقت بخیر
   برای فردی که ارشد را ۱۰ سال پیش گرفته باشد و ۳۷ سال سن داشته باشد آیا امکان پذیر است که بتواند برای ارشد مجدد اقدام کند ؟

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام وقت شما هم بخیر
    بستگی به کشور و دانشگاهی که انتخاب میکنید، دارد.

  23. Yalda نوشته:

   سلام خسته نباشید
   بنده مدرک فوق دیپلم کامپیوتر از هنرستان دارم، شرایط مالی، مدرک زبان و سنم هم اوکیه میخاستم بدونم ایا میتونم مهاجرت تحصیلی داشته باشم با توجه به این که هنرستان درس خواندم؟اصلا مدرک هنرستان قبول دارند؟

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام روز شما بخیر
    باتوجه به مشخص نبودن شرایط دقیق شما، مانند سن و معدل پیشنهاد میکنم که با مشاوره های ما تماس حاصل فرمایید.

  24. مینا نوشته:

   سلام وقت بخیر
   بنده کارشناسی حقوق از دانشگاه پیام نور
   ارشد تجارت بین الملل از دانشگاه آزاد دارم
   میتونم با تقویت زبان، مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان را داشته باشم ؟
   زبان رو ضعیف هستم.

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام روزشما بخیر
    برای افزایش شانس ویزا شدن خود بهتر است که زبان را از اینجا تقویت کنید.

  25. Asal نوشته:

   سلام وقتتون بخیر
   من ۱۷ سالمه،رشته ام ریاضی فیزیک و سال دیگه کنکور دارم،برای تحصیل در کشور المان بهتر کنکور بدم بعد اقدام کنم یا اهمیت خاصی نداره و اینکه سطح نمرات دبیرستان باید تا چه حد باشه؟

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام وقت شماهم بخیر
    بهتر است که در کنکور سراسری شرکت کنید، معدل بستگی به رشته ی انتخابی شما دارد.

  26. Pooriya نوشته:

   سلام برای مهاجرت به آلمان نمرات پیش دانشگاهی خیلی مهمه؟
   مثلا اگه یک نفر دبیرستان خوب نباشه ولی نمرات دانشگاهش خوب باشد برای اپلای مشکل می خوره؟

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام روزتون بخیر
    نمرات دانشگاه بسته به روش انتخابی شما دارد، اقدام از طریق کالج و یا دانشگاه متفاوت است.

  27. محمدرضا ریاحی نوشته:

   سلام محمدرضا هستم ۲۳ ساله
   من دیپلم رشته انسانی گرفتم و مدرک زبان المانی b1 دارم .. سوال بنده این هست که با مدرک دیپلم انسانی میشود در دانشگاه دندانپزسکی المان پذیرش بگیرم ..حالا یا دولتی یا خصوصی..
   ممنون میشم جوابمو بدین
   با تشکر

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام و عرض ادب
    برای تحصیل در کشور آلمان نیاز به ارائه مدرک مرتبط دارید.

  28. نگین نوشته:

   سلام من ۱۹ سالمه دانشجوی ترم دو رادیولوژی هستم ، یه مقاله ثبت شده دارم حتی سرتیفیکیت هم دارم نمرات دبیرستانمم خوب بوده ایا امکان داره برای تحصیل در رشته پزشکی در المان اقدام کنم؟

   1. لیندا وفایی نوشته:

    سلام روز شما بخیر
    برای تحصیل پزشکی در آلمان، معدل و تسلط شما به زبان آلمانی حائز اهمیت است. اطلاعات ذکر شده برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

  29. فاطمه صفری نوشته:

   سلام من ۱۷ سالمه و رشته ام ادبیات و علوم انسانی هستش و اینکه برای دانشگاه می خوام به آلمان مهاجرت کنم در حال یاد گیری زبان آلمانی هستم .
   چگونه پذیرش دانشجویی در اون کشور رو بگیرم؟

   1. پیمان نوشته:

    سلام
    کافیه تا آخرین مدارک تحصیلی و ریز نمرات خودتون رو به کارشناس ما بسپارید تا بهترین گزینه های تحصیلی رو به شما پیشنهاد بدهند.
    بعد از آن میتوانید خودتان اقدام کنید یا این که پروسه اپلای را به ما بسپارید.

  30. نیلوفر نوشته:

   سلام
   من ۱۸ سالمه و امسال کنکور دارم.درسم خیلی خوبه و معدلم بالاست .هدفم دندون پزشکیه اما امکان داره در صورتی که کنکور قبول نشم بتونم المان دندون پزشکی بخونم؟زبان مدرک ندارم اما میتونم صحبت کنم و منظورم رو برسونم و زبان المانی هم دارم کم کم میخونم.

   1. پیمان نوشته:

    سلام و احترام
    بله شما در ظاهر شرایط را دارید و برای اینکه مطمئن بشید نیاز هست که با کارشناس مهاجرت تحصیلی ما مشورت کنید.
    ایشون مدارک و شرایط شما رو کاملا با جزئیات بررسی میکنند تا درصد موفقیت پرونده رو متوجه بشید.

  31. امیر حسین محمدی نوشته:

   سلام من رشته ریاضی خوندم ایران چطور ددخواست تحصیل بدم ب المان
   زبان المانی بلد نیستم ولی انگلیسی رو بلدم

   1. پیمان نوشته:

    سلام
    درخواست تحصیل رو کارشناسان ما با تجربه چندین ساله برای شما انجام میدهند اما شما بهتر است برای ویزا شدن، بپردازید به گرفتن مدرک زبان و اگر راهکاری ندارید با ما تماس بگیرید تا کاملا شما را راهنمایی کنیم.

  32. سوما بسمل نوشته:

   سلام شب بخیر ببخشین من آرزو تحصیلی در آلمان را دارم میخواهم داکتر شوم من از افغانستان فرار کدیم ایران آمدیم برادرم فارمسس یعنی دیروز ساز است لطفن کمک کنین میخواهم تحصیلاتم را پیش ببرم کمکم کنین هر چی زودتر جواب را برایم ارائه کنین

   1. پیمان نوشته:

    سلام وقت شما بخیر دوست عزیز
    در صورتی که پاسپورت افغانی و اجازه اقامت در ایران ندارید، راهکار دشواری خواهد بود برای اینکه بتوانید از ایران این اقدامات را انجام دهید.
    اما میتوانید از طریق تماس رایگان با مشاورین ما اطلاعات کافی کسب کنید.

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.