ویزای کانادا

متقاضیان اقامت در کانادا، باید با توجه به اهداف و شرایط شخصی خود، نسبت به اخذ یکی از انواع مختلف ویزای کانادا اقدام نمایند. ویزای کانادا تمبری در گذرنامه است که به شما اجازه می دهد تا وارد این کشور شوید. ویزای شما بسته به نوع آن، مجوزی برای سفر، اقامت موقت و یا اقامت دائم در کانادا است.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  اخذ ویزای کانادا، آرزوی بسیاری از مردم جهان است و هر ساله تعداد زیادی از افراد که موفق به اخذ ویزا شده اند،راهی این کشور محبوب می شوند. کانادا کشوری مهاجر پذیر است و به همین دلیل ویزاهای متنوعی را برای متقاضیان در نظر گرفته است. علاقمندان مهاجرت به کانادا، باید با توجه به شرایط و اهدافی که دارند، بهترین نوع ویزا را انتخاب کرده و اقدامات لازم برای اخذ آن را انجام دهند. شما نیز اگر از علاقمندان مهاجرت به کانادا هستید، می توانید تنها با یک تلفن با مشاوران ما در موسسه مهر آفرین در ارتباط باشید تا آن ها بهترین ویزا را با توجه به شرایط، به شما پیشنهاد دهند.

  ویزا موقت کانادا

  ویزای کانادا

  اخذ ویزا بدین معنی است که کنسولگری یا سفارت کانادا در کشور مبداء، شما را جهت ورود و اقامت در این کشور واجد شرایط می داند. با این وجود، هنگام حضور در کانادا، مامورین فرودگاه وظیفه دارند وضعیت شما را دوباره ارزیابی کرده و سپس اجازه ورود را صادر نمایند. شما موظف هستید تا به سؤالات مأموران خدمات مرزی کانادا (BSO)، صادقانه و صحیح پاسخ دهید. در غیر این صورت، آنها مجاز خواهند بود که مانع ورود شما شوند و حتی در صورت داشتن ویزای كانادا، شما را به کشور مبداء باز گردانند.

  چه کسانی به ویزای کانادا احتیاج دارند؟

  شهروندان کشورهایی که دارای معافیت ویزا یا موافقت نامه سفر الکترونیکی (ETA) به کانادا نیستند، برای ورود به این کشور به یکی از انواع ویزای کانادا احتیاج دارند. به طور کلی، مردم 148 کشور جهان برای سفر، کار یا مهاجرت به کانادا، به ویزا نیاز دارند.
  اگر شما نیز متقاضی سفر و یا مهاجرت به کانادا هستید، باید با توجه به شرایط شخصی خود، نسبت به اخذ یکی از ویزاهای اقامتی در این کشور اقدام نمایید.

  انواع ویزای کانادا

  به طور کلی انواع ویزای کانادا، در دو نوع ویزای اقامت موقت و ویزای اقامت دائم موجود است که هر یک به گروه های مختلفی تقسیم می شوند. ویزای اقامت موقت به دارندگان خود این امکان را می دهد که با اهداف مختلفی از جمله، گردشگری، دیدار با خانواده، تحصیل و غیره، برای مدت زمان مشخص شده ه ای در کانادا اقامت داشته باشند.

  اما دارندگان ویزای اقامت دائم، خواهند توانست در کانادا اقامت دائم داشته باشند و در مسیر اخذ شهروندی این کشور قرار گیرند.

  در زیر به تقسیم بندی های مختلف ویزای کانادا اشاره شده است:

  • ویزای اکسپرس اینتری
  • ویزای تحصیلی
  • ویزای کار
  • انواع ویزاهای توریستی
  • انواع ویزاهای سرمایه گذاری

  انواع ویزای کانادا

  ویزای اکسپرس اینتری

  از برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری، می توان به عنوان یکی از محبوب ترین سیستم های مهاجرتی کانادا یاد کرد. این برنامه کاملا رقابتی و بر اساس مهارت های کاری است و اساس کار بر آن است که همه افراد واجد شرایط در این رقابت قرار گرفته و در نهایت بهترین نامزدها انتخاب شده و می توانند راهی کانادا شوند.

  در اکسپرس اینتری برای مهارت های مختلف، امتیازاتی در نظر گرفته شده است که متقاضیان باید حداقل امتیاز 460 را از 1200 کسب نمایند. معیارهای مورد سنجش عبارتند از: سابقه کار با بیمه، مدرک تحصیلی، سن، مدرک زبان. همچنین داشتن پیشنهاد کار و داشتن بستگان نزدیک نیز دارای امتیاز مثبت خواهد بود.

  به عنوان مثال یک فرد مجرد برای کسب حداقل امتیاز 460، باید دارای شرایط زیر باشد:

  • حداقل سه سال سابقه کار با بیمه
  • مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد
  • سن بین 24 تا 30 سال
  • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره هفت و نیم به بالا/ مدرک زبان فرانسوی با نمره 9 (CLB)‌کانادا

  ویزای تحصیلی کانادا

  کانادا علاوه بر اینکه یک مکان توریستی بسیار محبوب است، برای دانشجویان نیز جذابیت های خاص خود را دارد و بسیاری از والدین نیز تمایل دارند که فرزندان خود را جهت ادامه تحصیل در مدارس ابتدایی یا متوسطه، راهی این کشور نمایند. برای رسیدن به این هدف، متقاضیان موظف هستند نسبت به اخذ ویزای تحصیلی (ویزای دانشجویی و یا ویزای دانش آموزی) اقدام نمایند.

  ویزای تحصیلی کانادا، تنها به دانشجویان این امکان را می دهد تا در مدت زمان تحصیل خود در کانادا اقامت داشته باشند. همچنین این امکان وجود دارد که پس ازفارغ التحصیلی، نسبت به تغییر ویزای خود به ویزای کاری کانادا اقدام کرده و مدت زمان اقامت خود را تمدید نمایند. در غیر این صورت باید در سریع ترین زمان، کانادا را ترک کرده و به کشور خود بازگردند.

  برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، متقاضیان در ابتدا باید با ارسال مدارک مورد نیاز، نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر اقدام کرده و در صورت موفقیت، درخواست خود برای اخذ ویزای تحصیلی را ارائه دهند.

  برای اخذ پذیرش، داشتن شرایط سنی مورد نظر، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی و ارائه مدارک کامل تحصیلی ضروری است. همچنین داشتن تمکن مالی برای اخذ ویزا الزامی است.

  ویزای کار کانادا

  کانادا کشوری بسیار پیشرفته است که فرصت های شغلی بسیار زیادی در آن وجود دارد. به همین دلیل، دولت این کشور به دنبال جذب نیروهای متخصص خارجی از سایر کشورهای جهان است. اگر می خواهید در کانادا کار کنید، باید برای دریافت ویزای کار کانادا اقدام کنید که برای اخذ آن، به یک کارفرما و قرار داد کاری نیاز دارید. برای مهاجرت کاری به کانادا دو روش وجود دارد:

  • اخذ یک ویزای موقت شش ماهه برای سفر به کانادا و جستجوی یک شغل مناسب
  • اخذ ویزای کار با داشتن یک پیشنهاد و قرار داد کاری

  با داشتن شرایط زیر نیز می توانید جهت کار در کانادا، درخواست ویزا و اجازه کار نمایید:

  • فارغ التحصیلی از یکی از دانشگاه های کانادا و درخواست تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری
  • داشتن اجازه اقامت موقت که 6 ماه یا بیشتر اعتبار داشته باشد.
  • متقاضی پناهندگی کانادا و در انتظار تصمیم گیری نهایی
  • یک پناهنده یا یک شخص محافظت شده باشید.
  • درخواست شما برای وضعیت پناهندگی رد شده باشد، اما نتوانید به دلایلی کانادا را ترک کنید.

  ذکر این نکته ضروری است که ویزای کار کانادا یک ویزای دائم نیست و بسته به نوع کار، پس از چند ماه یا چند سال، منقضی خواهد شد. این بدان معنی است که پس از اتمام تاریخ اعتبار ویزا، یا باید برای تمدید آن درخواست دهید و یا به کشور خود بازگردید.

  در ادامه مقاله برای آشنایی بیشتر شما با سایر ویزاهای کانادا، هر کدام به صورت مختصر توضیح داده شده است.

  سایر ویزاهای کانادا

  تنوع ویزاهای اقامتی کانادا بسیار زیاد است که در بسیاری موارد، متقاضیان را دچار سردرگمی هایی می کند. در این قسمت برای آشنایی شما با معمول ترین ویزاهای کانادا، به برخی از مهم ترین آن ها عبارت اند از:

  سایر ویزاهای کانادا

  ویزای توریستی

  ویزای ویزیتور یا ویزای توریستی کانادا به دارندگان خود اجازه می دهد که برای اهداف گردشگری وارد کانادا شوند. بیشتر متقاضیان جهت سفر به کانادا، به این ویزا احتیاج دارند که می توانند برای اخذ آن به صورت آنلاین یا کاغذی اقدام کنند و به کمک آن تا شش ماه در کانادا اقامت داشته باشند. جهت ارائه ویزا به متقاضیانی که قصد دارند با ویزای توریستی به کانادا سفر کنند، موارد زیر مورد بررسی قرار خواهد گرفت:
  پاسپورت، کشوری که پاسپورت متقاضی را صادر کرده است، ملیت متقاضی، بلیت رفت و برگشت هواپیما

  سوپر ویزا

  سوپر ویزای کانادا به والدین یا مادربزرگ ها و پدربزرگ ها اجازه می دهد تا برای دیدار از فرزندان یا نوه های خود، در کانادا یک اقامت طولاتی مدت داشته باشند. این ویزا تا حدود 10 سال قابل تمدید است. همچنین افراد ساکن در کانادا تحت شرایط خاصی می توانند از والدین و مادربزرگ و پدربزرگ خود حمایت کرده و آن ها را به طور دائم، تحت برنامه حمایت مالی خانواده، در کنار خود داشته باشند.

  ویزای دیپلماتیک و رسمی

  ویزای دیپلماتیک و رسمی، به مقامات و دیپلمات های کشورهای خارجی برای انجام وظایف و مقاصد رسمی، اجازه ورود به کانادا را می دهد.

  ویزای حسن نیت

  ویزای حسن نیت به کلیه افرادی که واجد شرایط ویزای دیپلماتیک و رسمی نیستند، اما رتبه و منصبشان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اجازه ورود به کانادا را می دهد. به عنوان مثال این ویزا مناسب اعضای هیئت های تجاری یا دیپلمات هایی است که با هدف گردشگری، قصد سفر به کانادا را دارند.

  ویزا زایمان در کانادا

  این ویزا به افرادی داده می شود که تمام معیارهای لازم برای اقامت موقت در کانادا را دارند و باردار هستند و می خواهند در کانادا زایمان کنند. تولد در کانادا باعث می شود که کودک به طور خودکار شهروند کانادایی شود. مدت زمان اعتبار این ویزا برای زایمان در کانادا، معمولاً کمتر از 6 ماه است و به زنان اجازه می دهد برای دیدار با خانواده، دوستان یا مسافرت به کانادا بروند، اما در عین حال به بیمارستان رفته در آن جا زایمان کنند، اما این اجازه را به آن ها نمی دهد که همانند شهروندان کانادایی از خدمات درمانی و یا اجتماعی بهره مند شوند. همچنین نمی توانند به طور دائم در کانادا بمانند، درخواست تابعیت کنند و یا برای اخذ مدارک کانادایی اقدام نمایند.

  ویزای سرمایه گذاری مهاجرتی

  ویزای سرمایه گذاری مهاجرتی برای افرادی است که قصد دارند در اقتصاد کانادا سرمایه گذاری کنند و به این منظور باید ارزش خالص سرمایه آنان، حداقل 800000 دلار کانادا باشد.

  ویزای کارآفرینی

  ویزای کارآفرینی کانادا برای افرادی است که ایده های خلاقانه ای دارند و می خواهند در اقتصاد این کشور مشارکت کرده و حرفه ای را راه اندازی کنند. این افراد باید حداقل 300،000 دلار کانادا ارزش خالص داشته و متعهد شوند که در مدت 3 سال پس از حضور در این کشور، ایجاد و حفظ اشتغال کنند.

  ویزای تعطیلات کاری

  ویزای تعطیلات کاری کانادا به جوانان 30 کشور دنیا داده می شود تا بتوانند در ایام تعطیل کشور خود، به کانادا سفر کرده و کار کنند. متقاضیان تقاضاهای خود را ارسال کرده و منتظر می شوند تا به طور تصادفی انتخاب شده و سپس برای پروانه کار درخواست کنند.

  ویزای کارگر ماهر فدرال

  این ویزای کانادا یکی از انواع ویزای اکسپرس اینتری است و اتباع خارجی که مایل به اخذ اقامت کانادا هستند، می توانند از خارج و یا داخل کانادا، درخواست خود را برای اخذ ویزای دسته کارگر ماهر فدرال (FSWC) ارائه کنند. متقاضیان پس از ارائه درخواست، بر اساس فاکتورهای مختلفی از جمله صلاحیت، تجربه کار، دانش زبان انگلیسی و فرانسوی، در یک سیستم امتیاز دهی قرار می گیرند. برای واجد شرایط بودن، کارگران ماهر، به کسب حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز و داشتن حداقل سابقه کار یک سال نیاز است.

  ویزای برنامه های نامزدی استانی

  متقاضیانی که نتوانند اقامت کانادا را از طریق ویزای کارگر ماهر اخذ نمایند، می توانند درخواست خود را از طریق برنامه های نامزدی استانی PNP، ارائه دهند. این ویزا برای متخصصانی است که می توانند در رشد اقتصادی کشور کانادا سهیم باشند. در این صورت، افراد برای کار در استان خاصی در کانادا که به دنبال کارمندان در یک زمینه خاص است، اقدام می نمایند. توجه داشته باشید که حرفه های مورد نیاز به طور مکرر در هر استان تغییر می کند و متقاضیان باید قبل از هر اقدام از آن ها آگاهی یابند. استانهای کانادا که PNP ارائه می دهند عبارتند از:

  آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاند لند و لابرادور، تریتوریز مناطق شمال غربی، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، ساسکاچوان، وکان

  ویزای مشاغل آزاد (خود اشتغالی) کانادا

  ویزای خود اشتغالی برای افرادی است که در کار، ورزش، فرهنگ و یا کشاورزی مهارت داشته و قصد دارند تا در کانادا مشغول به کار شوند. این افراد باید با ارائه یک برنامه، نشان دهند که قصد دارند چگونه تجارت و مهارت های خود را در مناطق مختلف کانادا گسترش دهند. اگر می خواهید به کانادا مهاجرت کنید و به عنوان یک فرد خود اشتغال مشغول به کار شوید، ویزای خود اشتغالی کانادا برای شما مناسب است.

  همچنین باید در نظر داشته باشید تنها داشتن یکی از این حرفه ها، برای درخواست ویزای خود اشتغال کافی نیست و باید ثابت کنید که در این دو زمینه تجربه کافی دارید. حداقل میزان تجربه لازم برای یک فرد شاغل، دو سال است که باید این تجربه را در مدت زمان 5 سال قبل از درخواست خود بدست آورده باشد. از آن جا که ویزای خود اشتغالی کانادا با یک سیستم مبتنی بر امتیازبندی ارزیابی می شود، تجربه بیشتر به معنای امتیاز بیشتری است.

  توجه: دولت كانادا از مارس سال 2018 برنامه هاي مربوط به بخش زراعت خود اشتغالی را قبول نمي كند.

  ویزای برنامه کارگر ماهر منتخب کبک (QSWP)

  کانادا از استان های مختلفی تشکیل شده است و هر کدام قوانین خاص خود را، خصوصاً در مورد مهاجرت دارند. کبک یکی از استانهایی است که برنامه های مهاجرتی خاص خود را ارائه می دهد که یکی از آن ها برنامه کارگران ماهر منتخب کبک (QSWP) است. اگر شما در یکی از مشاغل مورد نیاز در استان کبک کانادا مهارت دارید و به زبان فرانسه مسلط هستید، می توانید جهت دریافت ویزا برنامه کارگر ماهر استان کبک درخواست دهید که به شما این امکان را می دهد که به طور دائم به آنجا مهاجرت کرده و کار کنید.

  شاید اخذ ویزای کانادا، یک فرایند پیچیده به نظر بیاید، اما حقیقت آن است که با آگاهی کامل از پروسه انجام مراحل آن، می توان بدون هیچ نگرانی موفق به دریافت آن شد. موسسه مهر آفرین با داشتن سابقه درخشان در تمامی امور مهاجرتی، می تواند در طول مراحل اخذ ویزا،مهاجرت و دریافت اقامت دائم کانادا، همراه و یاری دهنده شما باشد.

  سوالات متداول

  بله، بهتر است قبل از منقضی شدن ویزای توریستی خود برای تمدید آن درخواست دهید.

  افرادی که از کشور هایی هستند که در لیست کشور های معاف از ویزا نیستند، برای ورود به کانادا نیاز به اخذ ویزا دارند.

  ویزای موقت کانادا تمبری است که در پاسپورت شما می خورد و از طرف کشور مقصد که کانادا است، شما را واجد شرایط ورود به این کشور می داند.

  ویزا های کوتاه مدت کانادا شامل تحصیلی، توریستی، کاری، سرمایه گذاری و غیره است.

  بله، هر کدام از ویزاهای کوتاه مدت کانادا محدودیت سنی و شرایط مربوط به خود را دارد.

  بله، می توانند از طریق ویزای سوپر برای دیدن نوه و فرزندان خود به کانادا بیایند.

  بله، تولد فرزند در کانادا یکی از روش های اخذ ویزای موقت کانادا است و فرزند متولد شده در کانادا شهروند این کشور محسوب می شود.

  کبک یکی از ایالت های کانادا است که قوانین مربوط به خود را دارد. برای اخذ ویزای کارگر ماهر کبک نیاز به ارائه مدرک زبان فرانسوی دارید.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 2نفر)
  پیام بگذارید