مهاجرت و اقامت ترکیه با خرید ملک و خانه

یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت ترکیه، از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در این کشور است. اخذ اقامت و تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک، یکی از راحت ترین و سریع ترین روش های مهاجرتی می باشد. همین امر موجب شده در سال های اخیر، خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان افزایش یابد. علاوه بر این، ارزش بالای پاسپورت ترکیه، نظر بسیاری از متقاضیان ایرانی را به خود جلب کرده است؛ چرا که متقاضیان با اخذ این پاسپورت می توانند بدون اخذ ویزا به برخی از کشور های اروپایی سفر کنند.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  کارشناسان موسسه مهر آفرین در این مقاله به صورت جامع و تخصصی، به بررسی شرایط خرید ملک در ترکیه، قیمت خانه در ترکیه، خرید آپارتمان در استانبول، خرید خانه در ازمیر، قیمت خانه در استانبول و… می پردازند. شما عزیزان با مطالعه این مقاله می توانید پاسخ تمامی سوالات خود را بگیرید. چنانچه در رابطه با روش های دیگر مهاجرت به ترکیه و چگونگی اخذ اقامت ترکیه سوالی داشتید، می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید؛ تا کارشناسان ما به صورت تخصصی به سوالات شما پاسخ دهند.

  شرایط خرید خانه در ترکیه

  همان طور که می دانید، دولت ترکیه برای خرید خانه در این کشور، امتیازات ویژه ای را قرار داده است. متقاضیان می توانند با آگاهی از شرایط خرید خانه در ترکیه و رعایت قوانین و مقررات خرید و فروش، خانه مورد نظر شان را خریداری کنند. ترکیه، کشوری است که در سال های اخیر رشد اقتصادی خوبی را شاهد بوده است. همین امر موجب شد تا نظر سرمایه گذاران خارجی بسیاری را به خود جلب کند. یکی از محدودیت هایی که دولت ترکیه برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است، این است که اجازه خرید خانه در بافت های روستایی و اطراف مناطق روستایی به آنها داده نمی شود.

  اصلی ترین شرایط خرید خانه در کشور ترکیه عبارت است از:

  1. خرید آپارتمان حداقل به ارزش 250 هزار دلار آمریکا برای اخذ تابعیت و پاسپورت
  2. عدم فروش ملک خریداری شده به مدت 3 سال
  3. خرید ملک در استانبول یا ترکیه به ارزش 60 هزار دلار آمریکا و اخذ اقامت توریستی به مدت 3 سال

  خرید آپارتمان در ترکیه و اخذ اقامت ترکیه

  به طور کلی، خرید آپارتمان، ملک و خانه در ترکیه موجب اخذ اقامت این کشور می شود. البته متقاضیان باید بدانند که طبق آیین نامه جدید خرید آپارتمان در ترکیه، سرمایه گذاران خارجی باید ملکی را به ارزش 250 هزار دلار آمریکا خریداری نمایند. در این صورت می توانند در خواست تابعیت ترکیه را به سفارت بدهند. البته لازم به ذکر است که متقاضیان می توانند با 60 هزار دلار آمریکا نیز اقامت موقت این کشور را اخذ نمایند و هر 3 سال اقامت خود را تمدید کنند. این نوع اقامت از نوع توریستی است و به شما اجازه کار در این کشور را نمی دهد. البته می توانید با تاسیس شرکت، 5 نفر از شهروندان ترکیه را مشغول به کار کنید و اجازه کار در این کشور را اخذ نمایید.

  متقاضیان خرید ملک در ترکیه باید بدانند که تا 3 سال اجازه فروش ملک شان را در ترکیه ندارند. متقاضیان پس از خرید ملک می توانند درخواست اخذ پاسپورت خود را به سفارت بدهند. پروسه اخذ پاسپورت ممکن است 65 تا 85 روز به طول انجامد. البته لازم به ذکر است که متقاضیان می توانند تمامی کار های حقیقی و حقوقی خود را به وکیل مهاجرتی شان بسپارند تا انجام کار ها با سرعت بیشتری صورت گیرد.

  خرید آپارتمان در ترکیه و اخذ اقامت ترکیه

  موسسه مهر آفرین، یکی از معدود موسساتی است که وکلا درجه یک و حرفه را گردآوری کرده تا بتواند خدمات خود را به بهترین نحو در اختیار شما عزیزان قرار دهد. شما می توانید به صورت حضوری و آنلاین با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  اگر می خواهید با خرید خانه 60 هزار دلاری در ترکیه، تابعیت این کشور را اخذ نمایید باید پس از اخذ اقامت 3 ساله، به مدت 5 سال آن را تمدید کنید. پس از انجام این کار شما می توانید تابعیت ترکیه را دریافت کنید. همچنین در طول این مدت نباید بیش از 1  سال خارج از ترکیه سکونت داشته باشید؛ در غیر این صورت تابعیت به شما تعلق نمی گیرد. یکی از مزیت های خرید آپارتمان در ترکیه این است که شما میتوانید اجازه اقامت خانواده خود را نیز دریافت کنید و کودکانتان را برای تحصیل در مدارس ترکیه ثبت نام نمایید.

  اجاره ملک در ترکیه و اخذ اقامت

  یکی دیگر از روش های اخذ اقامت موقت ترکیه، اجاره کردن خانه در این کشور است. این نوع اقامت نیز از نوع توریستی می باشد و به متقاضی اجازه تحصیل و کار را در ترکیه نمی دهد. در جدید ترین قوانین سال 2020 که در سال 2021 نیز به اجرا در می آید، این است که اقامتی که برای اجاره خانه داده می شود، به مدت 1 سال است و پس از گذشت 1 سال دیگر قابلیت تمدید ندارد؛ مگر آنکه از اقامت قبلی شما 1 سال گذشته باشد. در چنین وضعیتی شما باید نوع اقامت خود را تغییر دهید تا بتوانید در ترکیه ساکن شوید.

  خرید آپارتمان ارزان در ترکیه

  یکی سوالات رایج متقاضیان این است که “آیا می توان با خرید خانه ارزان تابعیت ترکیه را اخذ نمود؟” برای پاسخ به این سوال باید بگوییم، بله می توان با سرمایه گذاری 150 هزار دلار آمریکا در پروژه های خاص، ملکی را با ارزش 250 هزار دلار خریداری کرد. 100 هزار دلار باقی مانده در خرید ملک توسط فروشنده به دولت پرداخت می شود. البته متقاضیان باید بدانند که این 100 هزار دلار به صورت وام 4 ساله است. همچنین ملک خریداری شده توسط متقاضی با قرارداد رسمی تا 4 سال در اجاره فروشنده قرار می گیرد.

  پس از گذشت 4 سال، متقاضی ملک خود را تحویل گرفته و می تواند آن را بفروشد و یا اجاره دهد. لازم به ذکر است که بدانید، انجام این پروسه 3 تا 4 ماه به طول می انجامد.

  قیمت خانه در ترکیه

  برای سرمایه گذاری در ترکیه و خرید خانه در استانبول و ازمیر، باید آگاهی مناسبی را از چگونگی قیمت گذاری در ترکیه داشته باشید. قیمت یک آپارتمان در ترکیه به متراژ، پروژه، سن آپارتمان و منطقه بستگی دارد؛ اما به طور کلی، هر متر خانه در ترکیه حداقل 3000 لیر تا 5000 هزار لیر است. یعنی شما برای خرید یک خانه 50 متری به 150.000 لیر به بالا سرمایه نیاز دارید. البته با نوسانات ارز در کشور ما اگر قیمت لیر را 3400 تا 3800 در نظر بگیریم، شما حداقل به 510 میلیون تا 570 میلیون سرمایه اولیه نیاز دارید.

  به طور کلی، متوسط قیمت هر متر مربع خرید ملک در استانبول 4432 لیر می باشد. همچنین هر متر مربع خرید ملک در ازمیر 3569 لیر است.

  ضرورت وجود وکیل برای خرید ملک در ترکیه

  متقاضیان ایرانی که به کشور ترکیه مهاجرت می کنند، به عنوان اتباع خارجی شناخته می شوند. اتباع خارجی به احتمال 80 درصد از قوانین و مقررات ترکیه در خصوص خرید خانه اطلاعی ندارند و ممکن است این ناآگاهی آنها را دچار مشکل کند. همین امر ضرورت وجود وکیل مهاجرتی را تایید می کند. موسسه مهاجرتی ما، یکی از معدود موسساتی است که بهترین وکلا را برای مهاجرت و اخذ اقامت ترکیه در اختیار شما می گذارد.

  وکیل مهاجرت به ترکیه، فردی است که از تمامی قوانین و مقررات کشور مبدا و مقصد آگاهی دارد و تمامی کار های اداری و حقوقی متقاضی را بر عهده می گیرد.

  قوانین خرید خانه در ترکیه برای اتباع خارجی

  متقاضیان توجه داشته باشند که محدودیت های زیر را در کشور ترکیه نقص نکنند.

  • اتباع خارجی نمی توانند اراضی که در مناطق امنیتی و همچنین مناطق نظامی ترکیه واقع است را خریداری کنند.
  • متقاضیان مهاجرت به ترکیه می توانند 10 درصد از املاک و زمین های هر ناحیه یا شهر های ترکیه را خریداری نمایند.
  • متقاضیان برای خرید آپارتمان در ترکیه می توانند به موسسات مالی و بانک ها درخواست خرید اعتباری بدهند.
  • متقاضیان و اتباع خارجی تنها تا حداکثر 30 هکتار از زمین ها و اراضی ترکیه را می توانند خریداری کنند.
  • اتباع خارجی طبق تبصره 35 قانون املاک در ترکیه می توانند با رعایت قوانین و مقررات نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام نمایند.
  • اتباع خارجی باید توجه داشته باشند که در مناطق ممنوعه ملک خریداری نکنند.
  • اتباع خارجی که قصد ساخت و ساز در ترکیه را دارند باید طی دو سال اقدام به ساخت پروژه خود کنند.

  قوانین خرید خانه در ترکیه برای اتباع خارجی

  چنانچه خرید خانه در ترکیه موجب نقص یکی از قوانین این کشور باشد، ملک خریداری شده توسط اتباع خارجی باطل می شود. همچنین در صورتی که ملک شما مورد تایید ارگان های مربوطه نباشد و یا اتمام پروژه خود را در زمان مقرر به وزارت خانه اعلام نکنید، خرید ملک تان باطل خواهد شد.

  مدارک مورد نیاز جهت خرید آپارتمان در ترکیه

  1. ارائه گذرنامه معتبر
  2. افتتاح حساب در بانک های ترکیه
  3. اخذ کد مالیاتی
  4. ارائه دو قطعه عکس 4*3
  5. ارائه مدارک محل سکونت تان در کشور مبدا

  مراحل خرید ملک در استانبول و ترکیه

  1. شما با سفر به ترکیه، می توانید آپارتمان ها و خانه های زیادی را مشاهده کنید و از بین آنها یکی را انتخاب نمایید.
  2. پس از آن، کارشناسان شهرداری آن ملک را از ابعاد گوناگون بررسی کرده و قیمت گذاری می کنند.
  3. قیمت اعلام شده توسط کارشناسان در سند ثبت می شود.
  4. پس از آن شما باید پیش پرداختی را به حساب مالک واریز نمایید.
  5. در تاریخی که برای انتقال سند تعیین می کنید، باید مابقی پول را به حساب مالک واریز کنید.
  6. کمتر از یک هفته زمان می برد تا سند شما آماده تحویل شود.
  7. برای اینکه اقامت ترکیه را دریافت کنید باید پس از تحویل سند، وقت مصاحبه با اداره مهاجرت ترکیه بگیرید.
  8. در تاریخ معین به اداره مهاجرت رفته و اسناد و مدارک خود را ارائه می دهید.
  9. پس از آن کارت اقامت یک ساله شما صادر شد به آدرس خانه تان در ترکیه ارسال می شود.
  10. توجه داشته باشید که موسسه مهر آفرین در تمامی مراحل اخذ اقامت، شما را همراهی کرده و به انجام هرچه سریع تر کار ها کمک بسزایی می کند.

  شما عزیزان برای خرید ملک باید هزینه های جانبی مثل محضری کردن کپی هر پاسپورت، عوارض شهرداری، کمیسیون بنگاه، پول خاک، هزینه بیمه و هزینه انتقال سند را پرداخت کنید.

  نکات اساسی در خرید خانه در ترکیه

  در مقاله خرید ملک در ترکیه باید بگوییم، متقاضیان باید توجه داشته باشند که قبل از پرداخت هزینه این نکات اساسی را با دقت مطالعه نمایند. این نکات عبارت اند از:

  • متقاضی باید خانه ای را که می خواهد خریداری کند، استعلام وضعیت نماید. در استعلام وضعیت هر گونه بدهی، وام بانکی، محدودیت های قانونی و… به صورت کامل نمایش داده می شود.
  • توجه داشته باشید که اگر ملکی را که می خواهید خریداری کنید ارزشش کمتر از 25 هزار دلار است، هیچ تضمینی در رابطه با اخذ اقامت نخواهد داشت.
  • شما قادر هستید در تمامی ادارات پستی در ترکیه، درخواست خرید خانه را انجام دهید.
  • توجه داشته باشید، قبل از خرید خانه مجوز های لازم را از سازندگان و مشاوران بخواهید و از درست بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

  مزایا و معایب خرید ملک در ترکیه

  مهاجرت به ترکیه و خرید ملک در این کشور یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت ترکیه می باشد. خرید خانه در شهر های استانبول، ازمیر و… ترکیه معایب و مزایایی دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

  مزایای خرید آپارتمان در ترکیه عبارت است از:

  • دسترسی آسان به فرودگاه ها
  • عدم وجود قانون مالیات بر ارث
  • داشتن مالکیت کامل خانه
  • دریافت کارت اقامت و تابعیت کشور ترکیه
  • بهره مندی از تمامی خدمات درمانی به صورت رایگان
  • بهره مندی از خدمات دولتی این کشور
  • امکان تحصیل به صورت رایگان یا تحصیل با هزینه های بسیار پایین
  • اجازه دریافت وام بانکی و سود کم
  • خرید قسطی ملک در ترکیه
  • بهره مندی از درآمد ارزی از راه اجاره آپارتمان در ترکیه
  • اجازه افتتاح حساب بانکی و دریافت ویزا کارت و مستر کارت
  • افزایش شانس پذیرش در اخذ ویزای شنگن و کانادا
  • هزینه های پایین و مطلوب زندگی
  • استفاده از قانون دو تابعیتی در ترکیه
  • اجازه کار در کشور
  • امکان دریافت کردن کد مالیاتی در این کشور
  • اجبار نبودن حضور تمام وقت در کشور
  • دسترسی آسان به سفارت های کشور ها
  • استفاده از خدمات رفاهی و اجتماعی این کشور
  • پس از گذشت 3 سال اجازه فروش ملک به خریدار داده می شود
  • دارای آب و هوای عالی

   

  معایب خرید خانه در کشور ترکیه عبارت است از:

  • خرید ملک در این کشور هزینه های جانبی و مالیاتی دارد
  • ریسک خرید ملک و وجود کلاهبرداران

  در مجموع، برای خرید خانه در استانبول، ازمیر و شهر های دیگر ترکیه می توانید با مشاوران ما به صورت کاملا تخصصی مشورت نمایید. مشورت با افرادی که تجربه زیادی را در این زمینه دارند، شما را چندین قدم به جلو می اندازند و موجب می شوند که در مراحل اداری و انتقال سند مشکلی برای شما به وجود نیاید.

  موسسه مهر آفرین با بیش از چندین سال سابقه در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت ترکیه، قادر است در خرید آپارتمان در استانبول، خرید خانه ارزان در ترکیه، خرید خانه در ازمیر و… کمک بسزایی را به شما کند و همچنین این موسسه تا پایان پروسه اخذ اقامت و تابعیت، شما را همراهی خواهد کرد.

   

  از مزیت های دیگر موسسه مهر آفرین، هزینه های معقول و مناسب آن است. موسسه ما دارای دو شعبه، یکی در تهران و یکی در شیراز می باشد که آدرس و شماره تماس آن را می توانید در سایت مشاهده نمایید.

   

  پیشنهاد مطالعاتی:

  اقامت از طریق خرید خانه و ملک در فرانسه

  اقامت در روسیه از طریق خرید ملک

  سرمایه گذاری در انگلستان

  مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

  سوالات متداول

  بله، در صورتیکه ارزش ملک شما ۲۵۰ هزار دلار باشد، می توانید پاسپورت دریافت کنید.

  حداقل قیمت ملک در ترکیه ۶۰ هزار دلار است.

  بله، در ابتدا ویزای توریستی یک ساله اعطا می شود که قابل تمدید نیز می باشد.

  بله، خرید ملک در ترکیه یکی از سریع ترین روش های اخذ اقامت این کشور است.

  بله، ایرانیان نیز می توانند برای خرید ملک در ترکیه اقدام نمایند.

  خیر، کشور ترکیه دو تابعیتی را می پذیرد.

  بله، با خرید خانه به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز اقامت اعطا می کنند.

  هزینه های خرید ملک در ترکیه شامل هزینه های ترجمه اسناد و مدارک، وکالت، نمایندگی املاک، بیمه و غیره است.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  نمایش دیدگاه ها (2)